World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

 

Trénink probíhal celkem dobře, i když v tréninkové hale bylo trošku vlhko, tak stoly chodili tak jak je obvyklým zvykem u nově potažených stolů. Jediný problém bylo vidět a velikosti a otevřenosti kapes, do kterých se nedali posunout ani dvě koule (chyběl asi 1 cm – 1,5 cm oproti zvyklostem).

 

Postupně se připravovali, před zápasem se v hledišti ještě setkali s českým hráčem, medailistou z mistrovství Evropy juniorů a také fanouškem Calvinem Washburnem, který na ostrovech studuje a tuto událost si nenechal ujít.

 

Mezi odpoledním a večerním blokem došlo k úpravě stolu a naši nastoupili jako druhý zápas večerního bloku.

 

Začátek zápasu byl ze strany Filipínců tím, co se očekávalo. První hra a hned čistá hra. Následoval rozstřel našich hráčů, ale nepadla koule. Po chybě, naši hráči měli faul a hru dohráli, což byla dobrá odpověď. Takto to vypadalo i v následujících hrách do stavu 2-2. Naši hráči hráli velmi dobře a využívali chyb soupeřů, ale bohužel jim nepadaly rozstřely. Při vyrovnaném skóre 4-4 i při komplikacích nakonec Filipíny zvyšují na 5-4. Opět přichází neúspěšný rozstřel, ale stůl je velmi složitý a tak naši jsou ještě na stůl, a i přes skvěle potopenou kouli číslo 4 od Michala Gavenčiaka, přichází horší nahrávka, spíše nenáhrávka od Romana Hyblera, který musel použít hrabičky. Michal zahrával véčko, bohužel neměl možnost vzít si čas navíc a netrefuje o velký kus, a tudíž není pozice dobrá ani pro Filipíny. Ale bylo vidět, že i na Filipíny doléhá tlak tohoto vyrovnaného zápasu a chybují při jistotě.

 

I když se Roman s Michalem dostali do vedení 6-5, bohužel jim opět nepadá rozstřel a to o kousek. Pro jejich neštěstí tam stojí kombinace na čtyřce a tou Filipíny srovnávají. Za vyrovnaného stavu 6-6 další povedený rozstřel od Filipín, ale Biado chyboval na 5, kterou netrefil o hodně a díky tomu je v pozici, kdy se může hrát véčko nebo basa. Roman se rozhodl pro véčko, které netrefil a Biado s De Lunou dohrávají a vítězí 7-6.

 

Oba dva naši hráči ovšem předvedli velmi pěknou hru, a neudělali mnoho chyb. Věřím, že jim tento zápas přinese další zkušenosti, které využijí na dalších turnajích.

Děkuji jménem fanoušků, jak Michalovi Gavenčiakovi tak Romanovi Hyblerovi za pěknou hru a reprezentaci Českého poolbilliardu!

 

Po zápase jsem hovořila s Michalem Gavenčiakem a Romanem Hyblerem. Níže krátké shrnutí jejich výkonu.

 

Michal Gavenčiak:

 

Ještě tak trochu rozdýcháváme těsnou prohru, ale jinak to byl super zápas. Hodně to mrzí, když můžeš vyhrát a proteče ti to mezi prsty. Hráli jsme opravdu dobře a i se cítili při tréninku. Ale stůl v aréně chodil úplně jinak, než jsme zvyklí a hlavně jinak než na tréninkových stolech. Byl tak o 30% rychlejší a to díky suchému vzduchu, tak samozřejmě i teplu, který na rychlost působí. A i když se na to snažíš myslet, ne vždy to jde, koule při použití falše prokluzovaly a to je pak těžké, když nevíš, jak se to na stole bude chovat. Nehledě na to, že ty kapsy byly opravdu hodně přísné a tomu bylo potřeba částečně přizpůsobit hru. Při tréninku nám rozstřely padaly, proto jsme vůbec nechápali, že nám nespadl ani jeden rozstřel.

Je nutné taky říct, že koule se stavěli postaru do trojúhelníku bez naklepávaní a fólie. Paní rozhodčí byla nízké postavy a moc ani neviděla při stavění na přední koule, jestli spí. Hráči mají zákaz jít si zkontrolovat koule před rozstřelem, na 100% to vždy nespalo tak, jak má. Já měl tři celkem těsné na středovou kapsu, tak jsem nic měnit nechtěl a ten rozstřel za stavu 6-5 pro nás mohl spadnout a tu kombinaci bysme trefili my a vyhráli. Bohužel jsme byli asi 3 milimetry od vítězství, kdyby ta jednička spadla. Je to škoda.

 

 

Roman Hybler:

 

Taková prohra hodně mrzí. Celkově jsme asi nebyli lepší, jenom přeci oni nám zahráli tři čisté hry a nám nespadl ani jeden rozstřel a přesto jsme vedli 6-5 a byli jsme fakt blízko vítězství. Byla to škoda no. Každopádně i to, že Biado byl nervózní, hodně se klepal, bylo to úplně vidět, i proto netrefil tu pětku v poslední hře, ale byla škoda, že o tolik. Přemýšlel jsem, jestli hrát basu nebo véčko, ale zahrál jsem to tak, jak jsem to cítil. Ta basa nebyla jednoduchá, hlavně ukočírovat to tempo a jak říkal Michal, bylo to rychlejší, takže jsem zvolil véčko, které kdybych netrefil o kousek, tak mohla jít pětka zase zpět k osmičce a byla ba to basa, a kdybych trefil, tak by Michal měl sice těžkou pozici, ale tu by trefil, protože jsme hráli fakt dobře.

Je to taky těžké hrát jistotu na takovém turnaji, je to jiné než hrát na stolech, na kterých jsi zvyklý, nehledě na to, že ta basa musí být hrána na 100% dobře. Navíc to, že jsme neměli čas navíc, jsem se rozhodl podle toho, jak jsem to cítil, ale tahle koule nám zápas neprohrála. Ten zápas rozhodly rozstřely, které se nám vůbec nepovedly, i když jsem změnil místo, tak to bylo pořád špatné. Oni měli štěstí při rozstřelech a my ne. Michal kdyby dal jedničku u našeho posledního rozstřelu tak jsme favority porazili a to by bylo super. Teď se ještě budeme dívat na další zápasy a v sobotu se vracíme do Mnichova, kde s Michalem budeme hrát ještě turnaj Olimpia Mnichov Cup. Tam jsem začínal hrát kulečník. A další týden se chystáme oba dva na Pardubice Open a tam spolu taky budeme hrát dvojice a zkusíme to tam vyhrát, ale budeme se snažit vyhrát i jednotlivce.

 

 Článek sepsala Veronika Hubrtová

 

 

 

 

 

Další hlavní zprávy

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

Další zpravodajství

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Školský pohár 2019

20190614_100131

Dnes v herně Harlequin Praha hraji 4.ročník „Školského poháru“ v poolbilliardové hře mini 8 ball. Účastní se celkem 20 hráček a hráčů ze sedmi klubů. Průběžné výsledky můžete sledovat ve výsledkovém servisu. Přejeme dobrý strk

EEBC JUNIOR CUP 2019 – RUŽOMBEROK – SLOVENSKO

Přišla pozvánka na EEBC junior Cup 2019 – Slovensko 22.6. – 23.6.2019

Podrobnosti v propozicích níže:

EEBC JUNIOR CUP 2019 – proposal

Školský pohár – poslední den přihlášení

Školský pohár se koná 14. 6. 2019, dnes je poslední den přihlášení na turnaj.

Všechny propozice níže:

20190515_SP_PropoziceHlavPapirV1TV

20190515_SP_PozvankaSP_HlavPapirV1TV

20190520_sklskphr_plkt_A3_03

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Poslední kolo České poolové tour

Dnes se hrají regiony – kvalifikace na poslední kolo České poolové tour 2019.

Do zítřka postupuje 17 lidí, alikvótní počty z regionů jsou vidět na Google Disk.

Výsledky jednotlivých oblastí sledujte v našem výsledkovém servisu.

 

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2009.2
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1258.1
4 Zhou Longdi MPC Pardubice 1199.4
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1184.4
6 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
7 Vondráček Petr MPC Pardubice 1167.8
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1157.2
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1117.3
10 Praus Tomáš MPC Pardubice 1113.3
11 Kníže Martin MPC Pardubice 1054.4
12 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
13 Tužil Pavel MPC Pardubice 999.2
14 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 987.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 987.8
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 974
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019