World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

 

Trénink probíhal celkem dobře, i když v tréninkové hale bylo trošku vlhko, tak stoly chodili tak jak je obvyklým zvykem u nově potažených stolů. Jediný problém bylo vidět a velikosti a otevřenosti kapes, do kterých se nedali posunout ani dvě koule (chyběl asi 1 cm – 1,5 cm oproti zvyklostem).

 

Postupně se připravovali, před zápasem se v hledišti ještě setkali s českým hráčem, medailistou z mistrovství Evropy juniorů a také fanouškem Calvinem Washburnem, který na ostrovech studuje a tuto událost si nenechal ujít.

 

Mezi odpoledním a večerním blokem došlo k úpravě stolu a naši nastoupili jako druhý zápas večerního bloku.

 

Začátek zápasu byl ze strany Filipínců tím, co se očekávalo. První hra a hned čistá hra. Následoval rozstřel našich hráčů, ale nepadla koule. Po chybě, naši hráči měli faul a hru dohráli, což byla dobrá odpověď. Takto to vypadalo i v následujících hrách do stavu 2-2. Naši hráči hráli velmi dobře a využívali chyb soupeřů, ale bohužel jim nepadaly rozstřely. Při vyrovnaném skóre 4-4 i při komplikacích nakonec Filipíny zvyšují na 5-4. Opět přichází neúspěšný rozstřel, ale stůl je velmi složitý a tak naši jsou ještě na stůl, a i přes skvěle potopenou kouli číslo 4 od Michala Gavenčiaka, přichází horší nahrávka, spíše nenáhrávka od Romana Hyblera, který musel použít hrabičky. Michal zahrával véčko, bohužel neměl možnost vzít si čas navíc a netrefuje o velký kus, a tudíž není pozice dobrá ani pro Filipíny. Ale bylo vidět, že i na Filipíny doléhá tlak tohoto vyrovnaného zápasu a chybují při jistotě.

 

I když se Roman s Michalem dostali do vedení 6-5, bohužel jim opět nepadá rozstřel a to o kousek. Pro jejich neštěstí tam stojí kombinace na čtyřce a tou Filipíny srovnávají. Za vyrovnaného stavu 6-6 další povedený rozstřel od Filipín, ale Biado chyboval na 5, kterou netrefil o hodně a díky tomu je v pozici, kdy se může hrát véčko nebo basa. Roman se rozhodl pro véčko, které netrefil a Biado s De Lunou dohrávají a vítězí 7-6.

 

Oba dva naši hráči ovšem předvedli velmi pěknou hru, a neudělali mnoho chyb. Věřím, že jim tento zápas přinese další zkušenosti, které využijí na dalších turnajích.

Děkuji jménem fanoušků, jak Michalovi Gavenčiakovi tak Romanovi Hyblerovi za pěknou hru a reprezentaci Českého poolbilliardu!

 

Po zápase jsem hovořila s Michalem Gavenčiakem a Romanem Hyblerem. Níže krátké shrnutí jejich výkonu.

 

Michal Gavenčiak:

 

Ještě tak trochu rozdýcháváme těsnou prohru, ale jinak to byl super zápas. Hodně to mrzí, když můžeš vyhrát a proteče ti to mezi prsty. Hráli jsme opravdu dobře a i se cítili při tréninku. Ale stůl v aréně chodil úplně jinak, než jsme zvyklí a hlavně jinak než na tréninkových stolech. Byl tak o 30% rychlejší a to díky suchému vzduchu, tak samozřejmě i teplu, který na rychlost působí. A i když se na to snažíš myslet, ne vždy to jde, koule při použití falše prokluzovaly a to je pak těžké, když nevíš, jak se to na stole bude chovat. Nehledě na to, že ty kapsy byly opravdu hodně přísné a tomu bylo potřeba částečně přizpůsobit hru. Při tréninku nám rozstřely padaly, proto jsme vůbec nechápali, že nám nespadl ani jeden rozstřel.

Je nutné taky říct, že koule se stavěli postaru do trojúhelníku bez naklepávaní a fólie. Paní rozhodčí byla nízké postavy a moc ani neviděla při stavění na přední koule, jestli spí. Hráči mají zákaz jít si zkontrolovat koule před rozstřelem, na 100% to vždy nespalo tak, jak má. Já měl tři celkem těsné na středovou kapsu, tak jsem nic měnit nechtěl a ten rozstřel za stavu 6-5 pro nás mohl spadnout a tu kombinaci bysme trefili my a vyhráli. Bohužel jsme byli asi 3 milimetry od vítězství, kdyby ta jednička spadla. Je to škoda.

 

 

Roman Hybler:

 

Taková prohra hodně mrzí. Celkově jsme asi nebyli lepší, jenom přeci oni nám zahráli tři čisté hry a nám nespadl ani jeden rozstřel a přesto jsme vedli 6-5 a byli jsme fakt blízko vítězství. Byla to škoda no. Každopádně i to, že Biado byl nervózní, hodně se klepal, bylo to úplně vidět, i proto netrefil tu pětku v poslední hře, ale byla škoda, že o tolik. Přemýšlel jsem, jestli hrát basu nebo véčko, ale zahrál jsem to tak, jak jsem to cítil. Ta basa nebyla jednoduchá, hlavně ukočírovat to tempo a jak říkal Michal, bylo to rychlejší, takže jsem zvolil véčko, které kdybych netrefil o kousek, tak mohla jít pětka zase zpět k osmičce a byla ba to basa, a kdybych trefil, tak by Michal měl sice těžkou pozici, ale tu by trefil, protože jsme hráli fakt dobře.

Je to taky těžké hrát jistotu na takovém turnaji, je to jiné než hrát na stolech, na kterých jsi zvyklý, nehledě na to, že ta basa musí být hrána na 100% dobře. Navíc to, že jsme neměli čas navíc, jsem se rozhodl podle toho, jak jsem to cítil, ale tahle koule nám zápas neprohrála. Ten zápas rozhodly rozstřely, které se nám vůbec nepovedly, i když jsem změnil místo, tak to bylo pořád špatné. Oni měli štěstí při rozstřelech a my ne. Michal kdyby dal jedničku u našeho posledního rozstřelu tak jsme favority porazili a to by bylo super. Teď se ještě budeme dívat na další zápasy a v sobotu se vracíme do Mnichova, kde s Michalem budeme hrát ještě turnaj Olimpia Mnichov Cup. Tam jsem začínal hrát kulečník. A další týden se chystáme oba dva na Pardubice Open a tam spolu taky budeme hrát dvojice a zkusíme to tam vyhrát, ale budeme se snažit vyhrát i jednotlivce.

 

 Článek sepsala Veronika Hubrtová

 

 

 

 

 

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Další zpravodajství

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Liga týmů

27. – 28.6. proběhne poslední kolo týmů.

V extralize se bude hrát o osm postupových míst na MR 2020 a o pohár pro vítěze základní části.

V I. lize se bude hrát o baráž – čtyři postupová místa, a o pohár pro nejlepší tým soutěže.

Vše můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

ME juniorů 2020 definitivně zrušeno

V sobotu jsme obdrželi dopis od EPBF, v krátkosti v bodech níže, nebo pod článkem originál.

  • ME juniorů 2020 definitivně zrušeno
  • První akcí EPBF bude snad ET v Sankt Johannu, zatím stále v přípravách a snad brzy bude pozvánka
  • ME dospělých a U23 v Turecku, stejně jako ET mužů a žen v listopadu, stále v přípravách

20.06.20 EPBF Update June 2020

 

Best of East příští měsíc v Pardubicích

Vážení příznivci kulečníku, přišla výborná zpráva, turnaj BoE, který se měl konat v Maďarsku, místní vláda nepovolila a proběhne 18.-19.7.2020 v herně MPC Pardubice.

Více info bude následovat.

3. kolo ligy týmů

Poslední týden v červnu 2020 se konají poslední kola ligy týmů.

V sobotu se hraje Extraliga, v neděli I. liga.

Rozlosování do heren, propozice a další informace naleznete na našem webu v záložce soutěže – týmy.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

ČPTour 8 ball 32

Dnes se hraje ČPTour 32 8 ball v Harlequinu Praha, můžete sledovat na našem výsledkovém servisu a semifinále a finále bude živý přenos.

 

Alikvótní počet postupujích z regionů

Dnes se hrají regiony – kvalifikační turnaje na zítřejší ČPTour 32 8 ball.

Všem přejeme hodně štěstí!

Počet postupujících z regionů můžete nalézt na Google disk.

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020