World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

 

Trénink probíhal celkem dobře, i když v tréninkové hale bylo trošku vlhko, tak stoly chodili tak jak je obvyklým zvykem u nově potažených stolů. Jediný problém bylo vidět a velikosti a otevřenosti kapes, do kterých se nedali posunout ani dvě koule (chyběl asi 1 cm – 1,5 cm oproti zvyklostem).

 

Postupně se připravovali, před zápasem se v hledišti ještě setkali s českým hráčem, medailistou z mistrovství Evropy juniorů a také fanouškem Calvinem Washburnem, který na ostrovech studuje a tuto událost si nenechal ujít.

 

Mezi odpoledním a večerním blokem došlo k úpravě stolu a naši nastoupili jako druhý zápas večerního bloku.

 

Začátek zápasu byl ze strany Filipínců tím, co se očekávalo. První hra a hned čistá hra. Následoval rozstřel našich hráčů, ale nepadla koule. Po chybě, naši hráči měli faul a hru dohráli, což byla dobrá odpověď. Takto to vypadalo i v následujících hrách do stavu 2-2. Naši hráči hráli velmi dobře a využívali chyb soupeřů, ale bohužel jim nepadaly rozstřely. Při vyrovnaném skóre 4-4 i při komplikacích nakonec Filipíny zvyšují na 5-4. Opět přichází neúspěšný rozstřel, ale stůl je velmi složitý a tak naši jsou ještě na stůl, a i přes skvěle potopenou kouli číslo 4 od Michala Gavenčiaka, přichází horší nahrávka, spíše nenáhrávka od Romana Hyblera, který musel použít hrabičky. Michal zahrával véčko, bohužel neměl možnost vzít si čas navíc a netrefuje o velký kus, a tudíž není pozice dobrá ani pro Filipíny. Ale bylo vidět, že i na Filipíny doléhá tlak tohoto vyrovnaného zápasu a chybují při jistotě.

 

I když se Roman s Michalem dostali do vedení 6-5, bohužel jim opět nepadá rozstřel a to o kousek. Pro jejich neštěstí tam stojí kombinace na čtyřce a tou Filipíny srovnávají. Za vyrovnaného stavu 6-6 další povedený rozstřel od Filipín, ale Biado chyboval na 5, kterou netrefil o hodně a díky tomu je v pozici, kdy se může hrát véčko nebo basa. Roman se rozhodl pro véčko, které netrefil a Biado s De Lunou dohrávají a vítězí 7-6.

 

Oba dva naši hráči ovšem předvedli velmi pěknou hru, a neudělali mnoho chyb. Věřím, že jim tento zápas přinese další zkušenosti, které využijí na dalších turnajích.

Děkuji jménem fanoušků, jak Michalovi Gavenčiakovi tak Romanovi Hyblerovi za pěknou hru a reprezentaci Českého poolbilliardu!

 

Po zápase jsem hovořila s Michalem Gavenčiakem a Romanem Hyblerem. Níže krátké shrnutí jejich výkonu.

 

Michal Gavenčiak:

 

Ještě tak trochu rozdýcháváme těsnou prohru, ale jinak to byl super zápas. Hodně to mrzí, když můžeš vyhrát a proteče ti to mezi prsty. Hráli jsme opravdu dobře a i se cítili při tréninku. Ale stůl v aréně chodil úplně jinak, než jsme zvyklí a hlavně jinak než na tréninkových stolech. Byl tak o 30% rychlejší a to díky suchému vzduchu, tak samozřejmě i teplu, který na rychlost působí. A i když se na to snažíš myslet, ne vždy to jde, koule při použití falše prokluzovaly a to je pak těžké, když nevíš, jak se to na stole bude chovat. Nehledě na to, že ty kapsy byly opravdu hodně přísné a tomu bylo potřeba částečně přizpůsobit hru. Při tréninku nám rozstřely padaly, proto jsme vůbec nechápali, že nám nespadl ani jeden rozstřel.

Je nutné taky říct, že koule se stavěli postaru do trojúhelníku bez naklepávaní a fólie. Paní rozhodčí byla nízké postavy a moc ani neviděla při stavění na přední koule, jestli spí. Hráči mají zákaz jít si zkontrolovat koule před rozstřelem, na 100% to vždy nespalo tak, jak má. Já měl tři celkem těsné na středovou kapsu, tak jsem nic měnit nechtěl a ten rozstřel za stavu 6-5 pro nás mohl spadnout a tu kombinaci bysme trefili my a vyhráli. Bohužel jsme byli asi 3 milimetry od vítězství, kdyby ta jednička spadla. Je to škoda.

 

 

Roman Hybler:

 

Taková prohra hodně mrzí. Celkově jsme asi nebyli lepší, jenom přeci oni nám zahráli tři čisté hry a nám nespadl ani jeden rozstřel a přesto jsme vedli 6-5 a byli jsme fakt blízko vítězství. Byla to škoda no. Každopádně i to, že Biado byl nervózní, hodně se klepal, bylo to úplně vidět, i proto netrefil tu pětku v poslední hře, ale byla škoda, že o tolik. Přemýšlel jsem, jestli hrát basu nebo véčko, ale zahrál jsem to tak, jak jsem to cítil. Ta basa nebyla jednoduchá, hlavně ukočírovat to tempo a jak říkal Michal, bylo to rychlejší, takže jsem zvolil véčko, které kdybych netrefil o kousek, tak mohla jít pětka zase zpět k osmičce a byla ba to basa, a kdybych trefil, tak by Michal měl sice těžkou pozici, ale tu by trefil, protože jsme hráli fakt dobře.

Je to taky těžké hrát jistotu na takovém turnaji, je to jiné než hrát na stolech, na kterých jsi zvyklý, nehledě na to, že ta basa musí být hrána na 100% dobře. Navíc to, že jsme neměli čas navíc, jsem se rozhodl podle toho, jak jsem to cítil, ale tahle koule nám zápas neprohrála. Ten zápas rozhodly rozstřely, které se nám vůbec nepovedly, i když jsem změnil místo, tak to bylo pořád špatné. Oni měli štěstí při rozstřelech a my ne. Michal kdyby dal jedničku u našeho posledního rozstřelu tak jsme favority porazili a to by bylo super. Teď se ještě budeme dívat na další zápasy a v sobotu se vracíme do Mnichova, kde s Michalem budeme hrát ještě turnaj Olimpia Mnichov Cup. Tam jsem začínal hrát kulečník. A další týden se chystáme oba dva na Pardubice Open a tam spolu taky budeme hrát dvojice a zkusíme to tam vyhrát, ale budeme se snažit vyhrát i jednotlivce.

 

 Článek sepsala Veronika Hubrtová

 

 

 

 

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Rozhovor s vítězi MR dvojic

Blahopřeji k vítězství, podle výsledků to vypadalo jednoduše, „nejhorší výsledek“ je, že jste vyhráli jenom 6:3. Bylo to opravdu tak lehké? Jak jste cítili šance před turnajem?

Petr: Dle výsledků to vypadá jednoznačně. V úvodních zápasech při nás stálo štěstí. Vyhrávali jsme a ani nevěděli chvilkami jak. V semifinále nám pomohli kluci z Tábora neproměněnou devítkou na 3:2. Zápas jsme poté otočili na svou stranu. Ve finále jsme předvedli skoro bezchybný výkon a poměrně jednoznačně zvítězili. Před turnajem jsme byli žebříčkově favorité, ale nebylo jednoduché to potvrdit.

David: No musím říci, že ačkoliv to tak dle výsledků nevypadalo měli jsme hodně pomalý rozjezd s velkou dávkou občasného štěstí na pozice. Teprve semifinále a finále se nám opravdu povedlo a chodilo vše podle představ.

Máte rádi dvojice? Neuvažujete o tom, že se zúčastníte kvalifikace na World Cup of Pool?

Petr: Dvojice mám rád a díky zápasům během FederalCupu jsme na sebe s Davidem celkem zvyklý a víme, co od druhého očekávat. O World Cup of Pool jsme přemýšleli už minulý rok a tento rok to zkusíme zrealizovat.

David: Ano dvojice jsou úplně něco jiného a každoročně se na ně těším. WCP záleží hodně na tom, zda bude nominována dvojice Roman Hybler a Michal Gavenčiak, v tomto případě bychom hrát nemohli, protože finálovou část může hrát pouze jedna dvojice z jednoho státu.

Připravujete se na turnaj dvojic nějak speciálně?

Petr: Ne. Já piloval break, který má David horší :):D

David: Na dvojice se připravit nedá, je důležité, aby si dva hráči sedli.

Byli jste spokojeni s herními podmínkami a organizací? Napadá vás nějaké zlepšení?

Petr: Za mě vše v pořádku. Možná bych popřemýšlel od semifinále o časovém rozhodčím a v single KO zápasy na větší počet vítězných.

David: Ano celkově jsem s podmínkami herny byl spokojený. Mantinely sice občas dělaly psí kusy, ale dalo se na to zvyknout

Jaké máte plány na sklonku roku?

Petr: Vánoční turnaje, co půjde a tento víkend MR týmů.

David: Ke konci roku už toho moc nezbývá, takže žádné velké plány nejsou.

Díky za rozhovor

Otázky vypracoval Robin Vladyka

Mistr týmů je z MPC Pardubice!

Uplynulý víkend se hrála poslední letošní soutěž, a to mistrovství České republiky týmů.

Do soutěže mohlo zasáhnout osm nejlepších týmů z dlouhodobé soutěže, je to vlastně play-off s druhou šancí.

Rozhovor s vítězi MR smíšených dvojic

Blahopřeji, jak spolu už vlastně hrajete dlouho?

Tužil s Žalmanovou překvapivě zvítězili na MR smíšených dvojic

Mistrovství smíšených dvojic bylo na programu minulou neděli, nakonec si přišlo zahrát 23 párů.

Smíšené dvojice může hrát vždy muž / žena.

Dvojice ovládli Petr Urban a David Žalman

V sobotu 16.11. se hrály oblíbené dvojice, tentokrát v BC Hradec Králové.

Na zahájení turnaje se sešlo 34 dvojic, které usilovaly o český mistrovský titul.

Rozhovor s Honzou Meisnerem vítězem čtrnáctky a čtyřboje MČR

Honzo blahopřeji k vítězství ve 14.1 poslední disciplíně jednotlivců v letošním roce.

Jak se ti hrálo? Můžeš popsat svou cestu turnajem?

Další zpravodajství

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

20200119_Výsledky MČR juniorů 2020 v 8 ball


Vítězem Mistrovství ČR juniorů 2020 v disciplíně 8 ball se stal Enrik Tenk z SK Delta Billiard Brno, když v  opět napínavém  finále porazil Davida Mrázka z BC Metropol České Budějovice nejtěsnějším výsledkem 6 – 5 .. Na dělených třetích místech se umístili Tom Kurz z SK Billard Centrum Praha (SF 3 – 6 Tenk) a Matouš Vlk z MPC Pardubice (SF 2-6 Mrázek).
Po dvou disciplínách žebříček čtyřboje MČR juniorů 2020 vede David Mrázek z BC Metropol České Budějovice před Mykolou Morozem z BC BioSystém Plzeň a Enrikem Tenkem z SK Delta Billiard Brno (oba dělené 2. místo)  Blahopřejeme !
Kompletní výsledky 8 ball ZDE
Kompletní výsledky čtyřboje ZDE

20200119_Mistrovství ČR juniorů 2020 v 8 ball


Dnes se opět v Maple pool clubu Pardubice odehrává první Mistrovství ČR juniorů 2020 juniorů a to v disciplíně 8 ball. Své síly dorazilo změřit celkem 19 hráček a hráčů, jež nyní bojují ve skupinách o postup do vyřazovacího pavouka. Výsledky a streamy můžete sledovat ZDE:
Přejeme dobrý strk a skvělé výkony.

20200118_Výsledky MČR juniorů 2020 v 10 ball

Vítězem Mistrovství ČR juniorů 2020 v disciplíně 10 ball se stal Mykola Moroz z BC Bio – Systém Plzeň, když v napínavém  finále porazil Davida Mrázka z BC Metropol České Budějovice nejtěsnějším výsledkem 6 – 5 (5-1, 5-5, 6-5). Na dělených třetích místech se umístili Tom Kurz z SK Billard Centrum Praha (SF 1-6 Moroz) a Milan Tomeček z SK Delta Billiard Brno (SF 1-6 Mrázek). Blahopřejeme !
Kompletní výsledky ZDE:

 

20200118_Mistrovství ČR juniorů 2020 v 10 ball


Dnes se v Maple pool clubu Pardubice odehrává první Mistrovství ČR juniorů 2020 juniorů a to v disciplíně 10 ball. Ze všech koutů republiky se sjelo 18 hráček a hráčů, jež nyní bojují ve skupinách o postup do vyřazovacího pavouka. Výsledky a streamy můžete sledovat ZDE   
Přejeme dobrý strk a skvělé výkony.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Nasazení do turnaje ČPTour Open 8 ball 2020

Ve středu 8.1.2020 končilo přihlašování na ČPTour Open 8 ball, první turnaj v tomto roce. Skupiny se odehrají ve dvou hernách, nasazení je vidět v seznamech níže.

Přihlásilo se 71 hráčů, kteří byli nasazeni podle pořadí, v kterém figurovali na konci roku 2019 (pořadí je uveřejněno v on-line přihlašování). Zbylých šest hráčů bylo nalosováno náhodně.

Nasazení a náhodné nalosování je zaznamenáno ve videu na našem kanále ČMBS TV.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Nabídkové řízení 2020

Vážené kluby,

na odkazu níže je nabídkové řízení na pronájem heren na rok 2020.

Pro podání dotazů je termín do konce tohoto týdne 20.12.2019, celé řízení končí koncem roku.

Prosím reagujte včas, po dokončení nabídkového řízení budeme ihned dělat plán.

Bohužel je to velmi narychlo, museli jsme čekat na kalendáře našich nadřazených organizací, bez kterých by kalendář dělat nemělo smysl.

Nabídkové řízení ke stažení

Tento dokument je také uveřejněn na našich stránkách v sekci media – dokumenty, návrhy na sezónu 2020.

Děkujeme

Přejeme hezké vánoční svátky a šťastný nový rok.

Tým VVs

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2109.3
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1528.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1489.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1421.7
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1405.1
6 Urban Petr MPC Pardubice 1387.6
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1383.8
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1149.8
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1108.3
10 Kníže Martin MPC Pardubice 1088.6
11 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1059.2
12 Nechvíle Josef Řipská Praha 1051.4
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 1038.7
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1028.7
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 989.7
16 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 969.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
První turnaj se hraje 11.1.2020