Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

Účast nakonec byla slušná, bylo přihlášeno 67 závodníků, přišlo 66.

První den, v sobotu, se hrály skupiny, a to ve dvou pražských hernách – v Balabušce a v Harlequinu. Bylo 16 skupin, z nichž 14 po čtyřech, dvě po pěti účastnících, postupovali vždy první dva ze skupiny, hrálo se do pěti vítězných

 Už ve skupině byly na pořadu dne některá překvapení, zejména nepostoupení Zdeňka Vobořila, Petra Brancuského a dalších.

 

Finálový pavouk – neděle

Finálový pavouk 32 DBKO se hrál v Harlequinu Praha na 11 devítkových stolech. Některé části pavouka byly opravdu „nařachané“, jinde byli papírově slabší hráči, bylo napínavé sledovat, jak se celá situace bude vyvíjet.

„Mlýnkem na maso“ nakonec do šestnáctky „prolezly dvojice“:

Marek Hajdovský s Pavlem Balaštíkem, kdy to bylo do stavu 5:5 vyrovnané, potom však Marek výbornou defenzivní hrou přinutil Pavla k těžké kvartě, kterou Pavel netrefuje a tak se na stůl (kromě nespadlého rozstřelu) v podstatě už nepodívá – 8:5.

Pavel Halamka svedl velký boj s Jardou Tichým, který se však před tím „vyčerpal s Meisnerem“, kterého porazil bez větších chyb, s Pavlem však chyby přišly a ten je trestá: 8:6.

Do šestnáctky se dostal překvapivě i Jaroslav ChytráčekChristosem Seizisem, kdy hráli dlouhý, předlouhý zápas, který skončil vítězstvím Jardy, a to v poměru 8:6.

Pavel Tužil přehrává svou precizní hrou občas chybujícího Miro Dorobanta – 8:4.

Adam Houdek hraje velmi vyrovnaně s Jakubem Stunou, ten ovšem vyrobí méně chyb a zaslouženě vyhrává 8:6.

Velmi zajímavý byl zápas Petra JanouškaJiřím Vackem, kdy Jiří již vede 7:4, nicméně buldok Petr vyrovnává na 7:7, při brejku na posledních dvou koulích se mu však nerozjedou dobře, na stole je však vše připraveno na jednoduchou jistotu, po které by se vší pravděpodobností bylo vcelku jasné vítězství Petra Janouška; avšak při jistotě mu nedojíždí koule na mantinel, a tak zkušený hráč jako Jirka Vacek bez problému poslední dvě koule dohrává a vítězí těsně 8:7.

V dalším utkání proti sobě hráli dva rychlíci David Žalman a Petr Urban, kdy vítězí Petr Urban – 8:5.

Asi největší překvapení turnaje se zrodilo v zápase Michal Gavenčiak – Tomáš Praus, kdy po obrovském boji vítězí přešťastný Tomáš Praus nejtěsnějším rozdílem 8:7. Zklamaný Michal po zápase konstatoval, že mu utkání hrubě nevyšlo, zároveň však ocenil hru Tomáše.

 

Čtvrfinále

Marek Hajdovský hrál o semifinále s Pavlem Halamkou, proti minulé sezóně byla jeho hra víc konstantní – měl o něco víc ze hry a zaslouženě zvítězil 8:5.

Jarda Chytráček svedl vyrovnaný boj s Pavlem Tužilem, v závěru zápasu však několikrát netrefil dlouhou kouli, a to rozhodlo o vítězi zápasu, kterým se těsně stal Pavel Tužil – 8:7.

Jakub Stuna hrál s Jiřím Vackem, který však dělá mnoho chyb a utkání bylo vcelku jasné – 8:2 pro Jakuba.

Poslední čtvrtfinálové utkání svedli Petr Urban a Tomáš Praus, zde to však vypadalo, že Tomáš nechal všechny síly v předchozím zápase s Michalem Gavenčiakem, a tak bylo utkání jednoznačné 8:0.

 

Semifinále

Kluboví spoluhráči Marek Hajdovský a Pavel Tužil, svedli spolu boj o finále, viditelně vyčerpaný Pavel už neměl odpověď na precizní hru Marka – 8:3.

V druhém semifinále se potkali Jakub Stuna a Petr Urban, bylo to velmi vyrovnané, nicméně Petrovi se podařilo rozhodující bod urvat pro sebe – 8:7 pro Petra Urbana.

 

Finále

Na finále bylo možno se dívat on-line v rozumné kvalitě, bylo i on-line skóre. Na tento finálový zápas byl určen i rozhodčí – David Dittrich.

V zápase vedl Marek Hajdovský již 7:5, avšak Petr Urban dokázal dorovnat po Markových chybách, za stavu 7:6 netrefená těžká osmička, v rozhodující hře rozstřeluje Marek a Petra už na stůl nepouští. Na konci hry předvedl Marek velmi těžké strky: těžká nahrávka na předposlední kouli a těžká předposlední koule s obtížnou přihrávkou na osmičku.

Všechno vyšlo a Marek vítězí!

První turnaj naší nejvyšší soutěže tak byl u konce, jedinou kaňkou na jinak kvalitně hráčsky obsazeném i organizačně dobře vyvedeném turnaji bylo fyzické napadení ředitele turnaje Jiřím Vackem, což bude mít ještě dohru u disciplinární komise.

Výsledky prvního turnaje TOP 10

Pořadí

Jméno

Klub

Body

1

Marek Hajdovský

MPC Pardubice z.s.

8000

2

Petr Urban

DUNS Benátky n.J., z.s.

6400

3

Pavel Tužil

MPC Pardubice z.s.

5120

4

Jakub Stuna

Billiard Club Příchovice, z.s.

5120

5

Jaroslav Chytráček

SK Billard Centrum Praha

4096

6

Pavel Halamka

BC Harlequin Praha

4096

7

Jiří Vacek

SK Billard Centrum Praha

4096

8

Tomáš Praus

MPC Pardubice z.s.

4096

9

Michal Gavenčiak

Billiard Stars

3277

10

Pavel Balaštík

BC Harlequin Praha

3277

 

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Reprezentace – Mistrovství Evropy 2018 ve všech kategoriích

 

 

Výkonný výbor sekce poolbilliard jmenoval reprezentaci na Mistrovství Evropy ve všech kategoriích 2018, konaného ve dnech 19. července 2018 – 31. července 2018 v Holandsku, městě Veldhoven následovně:

Ohlédnutí za MR juniorů 2018

Letošního Mistrovství republiky juniorů v poolbilliardu, uskutečněné v herně MPC Pardubice, se zúčastnilo celkem 30 hráčů, z toho 14 z domácího klubu. Ze šestnácti nádherných pohárů za medailová umístění jich polovina zůstala doma.

Roman Hybler – vítěz série German Tour 2017

 

Roman Hybler zvítězil v sérii German Tour 2017, kdy za ním byla jména jako Filler, Staab, Ottermann a další. Celkově se do série zapojilo více jak pět tisíc hráčů a hráček. Turnajů započítávaných do German Tour bylo opravdu hodně, někdy i padesát za měsíc, a to různých úrovní a samozřejmě po celém Německu. Roman se účastnil opravdu mnoha turnajů. Vyhrál tři velké turnaje: Stuttgart Open, Sandhofen Open, Pffulingen Open. Pffulingen Open vyhrál dokonce třetí rok za sebou. Nejvíc si považuje vítězství na Stuttgart Openu, protože měl těžký los až do finále a bylo to těžké vyhrát. Dále vyhrál 13 turnajů o něco menších, přesto prestižních, a dále vyhrál asi 50 turnajů, které se konají každý týden.

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

Mistři týmů jsou z Řipské Praha!

Na závěr sezóny se konalo mistrovství republiky týmů, tentokrát v Řipské Praha.

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1834
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1659
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1515.5
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1448.2
5 Brancuský Petr MPC Pardubice 1387.6
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1366
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1338.3
8 Vondráček Petr MPC Pardubice 1298.1
9 Švestka Martin MPC Pardubice 1288
10 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1270.1
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1258.1
12 Žalman David MPC Pardubice 1182.5
13 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1154.4
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1121.9
15 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1101.2
16 Erös Dávid Řipská Praha 1077.8
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí