Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

Účast nakonec byla slušná, bylo přihlášeno 67 závodníků, přišlo 66.

První den, v sobotu, se hrály skupiny, a to ve dvou pražských hernách – v Balabušce a v Harlequinu. Bylo 16 skupin, z nichž 14 po čtyřech, dvě po pěti účastnících, postupovali vždy první dva ze skupiny, hrálo se do pěti vítězných

 Už ve skupině byly na pořadu dne některá překvapení, zejména nepostoupení Zdeňka Vobořila, Petra Brancuského a dalších.

 

Finálový pavouk – neděle

Finálový pavouk 32 DBKO se hrál v Harlequinu Praha na 11 devítkových stolech. Některé části pavouka byly opravdu „nařachané“, jinde byli papírově slabší hráči, bylo napínavé sledovat, jak se celá situace bude vyvíjet.

„Mlýnkem na maso“ nakonec do šestnáctky „prolezly dvojice“:

Marek Hajdovský s Pavlem Balaštíkem, kdy to bylo do stavu 5:5 vyrovnané, potom však Marek výbornou defenzivní hrou přinutil Pavla k těžké kvartě, kterou Pavel netrefuje a tak se na stůl (kromě nespadlého rozstřelu) v podstatě už nepodívá – 8:5.

Pavel Halamka svedl velký boj s Jardou Tichým, který se však před tím „vyčerpal s Meisnerem“, kterého porazil bez větších chyb, s Pavlem však chyby přišly a ten je trestá: 8:6.

Do šestnáctky se dostal překvapivě i Jaroslav ChytráčekChristosem Seizisem, kdy hráli dlouhý, předlouhý zápas, který skončil vítězstvím Jardy, a to v poměru 8:6.

Pavel Tužil přehrává svou precizní hrou občas chybujícího Miro Dorobanta – 8:4.

Adam Houdek hraje velmi vyrovnaně s Jakubem Stunou, ten ovšem vyrobí méně chyb a zaslouženě vyhrává 8:6.

Velmi zajímavý byl zápas Petra JanouškaJiřím Vackem, kdy Jiří již vede 7:4, nicméně buldok Petr vyrovnává na 7:7, při brejku na posledních dvou koulích se mu však nerozjedou dobře, na stole je však vše připraveno na jednoduchou jistotu, po které by se vší pravděpodobností bylo vcelku jasné vítězství Petra Janouška; avšak při jistotě mu nedojíždí koule na mantinel, a tak zkušený hráč jako Jirka Vacek bez problému poslední dvě koule dohrává a vítězí těsně 8:7.

V dalším utkání proti sobě hráli dva rychlíci David Žalman a Petr Urban, kdy vítězí Petr Urban – 8:5.

Asi největší překvapení turnaje se zrodilo v zápase Michal Gavenčiak – Tomáš Praus, kdy po obrovském boji vítězí přešťastný Tomáš Praus nejtěsnějším rozdílem 8:7. Zklamaný Michal po zápase konstatoval, že mu utkání hrubě nevyšlo, zároveň však ocenil hru Tomáše.

 

Čtvrfinále

Marek Hajdovský hrál o semifinále s Pavlem Halamkou, proti minulé sezóně byla jeho hra víc konstantní – měl o něco víc ze hry a zaslouženě zvítězil 8:5.

Jarda Chytráček svedl vyrovnaný boj s Pavlem Tužilem, v závěru zápasu však několikrát netrefil dlouhou kouli, a to rozhodlo o vítězi zápasu, kterým se těsně stal Pavel Tužil – 8:7.

Jakub Stuna hrál s Jiřím Vackem, který však dělá mnoho chyb a utkání bylo vcelku jasné – 8:2 pro Jakuba.

Poslední čtvrtfinálové utkání svedli Petr Urban a Tomáš Praus, zde to však vypadalo, že Tomáš nechal všechny síly v předchozím zápase s Michalem Gavenčiakem, a tak bylo utkání jednoznačné 8:0.

 

Semifinále

Kluboví spoluhráči Marek Hajdovský a Pavel Tužil, svedli spolu boj o finále, viditelně vyčerpaný Pavel už neměl odpověď na precizní hru Marka – 8:3.

V druhém semifinále se potkali Jakub Stuna a Petr Urban, bylo to velmi vyrovnané, nicméně Petrovi se podařilo rozhodující bod urvat pro sebe – 8:7 pro Petra Urbana.

 

Finále

Na finále bylo možno se dívat on-line v rozumné kvalitě, bylo i on-line skóre. Na tento finálový zápas byl určen i rozhodčí – David Dittrich.

V zápase vedl Marek Hajdovský již 7:5, avšak Petr Urban dokázal dorovnat po Markových chybách, za stavu 7:6 netrefená těžká osmička, v rozhodující hře rozstřeluje Marek a Petra už na stůl nepouští. Na konci hry předvedl Marek velmi těžké strky: těžká nahrávka na předposlední kouli a těžká předposlední koule s obtížnou přihrávkou na osmičku.

Všechno vyšlo a Marek vítězí!

První turnaj naší nejvyšší soutěže tak byl u konce, jedinou kaňkou na jinak kvalitně hráčsky obsazeném i organizačně dobře vyvedeném turnaji bylo fyzické napadení ředitele turnaje Jiřím Vackem, což bude mít ještě dohru u disciplinární komise.

Výsledky prvního turnaje TOP 10

Pořadí

Jméno

Klub

Body

1

Marek Hajdovský

MPC Pardubice z.s.

8000

2

Petr Urban

DUNS Benátky n.J., z.s.

6400

3

Pavel Tužil

MPC Pardubice z.s.

5120

4

Jakub Stuna

Billiard Club Příchovice, z.s.

5120

5

Jaroslav Chytráček

SK Billard Centrum Praha

4096

6

Pavel Halamka

BC Harlequin Praha

4096

7

Jiří Vacek

SK Billard Centrum Praha

4096

8

Tomáš Praus

MPC Pardubice z.s.

4096

9

Michal Gavenčiak

Billiard Stars

3277

10

Pavel Balaštík

BC Harlequin Praha

3277

 

 

Další hlavní zprávy

Jubilejní 40 Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2018

 

 

Za necelý měsíc bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v NH Hotelu Koningshof v holandském Veldhovenu, konkrétně ve dnech 19. července až 31. července 2018. Toto ME je zvláštní tím, že je výroční, a tak se všechny kategorie budou odehrávat na jednom místě ve stejném termínu. Hrát se bude na 60 stolech Dynamic III. Celkem se bude účastnit 550 hráčů z 37 různých evropských zemí, kteří jsou nominováni jednotlivými národními federacemi pro tuto výjimečnou událost. Za tyto dva týdny bude korunováno 35 nových mistrů Evropy v kategorii jednotlivců (kadeti, junioři, juniorky, muži, ženy, vozíčkáři, senioři a seniorky) a kategorií týmů.

 

Rozhovor s Michalem Gavenčiakem vítězem ČPTour Open 9 ball

Michale blahopřeji k zisku titulu, do poslední chvíle si asi nevěděl, jestli pojedeš na turnaj, kdy ses rozhodl a jak si se na turnaji cítil?

Vítězem ČPTour Open Michal Gavenčiak, vítězem série Jan Meisner!

2.6.2018 se uskutečnil poslední podnik v série České poolové tour, a to OPEN 9 ball.

Nakonec se přihlásilo 49 hráčů, turnaj byl tedy jednodenní a hrálo se v Balabušce Praha.

Rozhovor s Honzou Meisnerem, vítězem 14.1 – ČPTour 2018

Honzo, blahopřeji k vítězství ve čtrnáctce a k posunu na první místo v celkovém pořadí.

Celý turnaj si vypadal přesvědčivě, herně si ti hodně dařilo, projděme si některé zápasy, jako prvního si měl Romana Mirakhmedova, ve 13. náběhu jsi prohrával 13 : -2, jak bys hodnotil zápas, svůj výkon a soupeře?

Vítězem 14.1 v ČPTour se stal Jan Meisner!

Na turnaji v královské disciplíně v Harlequinu Praha se sešlo všech 32 přihlášených hráčů.

Mezi největší favority patřil Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban a David Žalman. Tito čtyři, ještě zároveň s Jakubem Stunou, bojují o prvenství v České poolové tour. Toto kolo mohlo už hodně napovědět tomu, kdo bude mít největší šance v posledním turnaji – ČPTour Open 9 ball.

David Žalman – Maple Pool Club Pardubice – vítěz čtvrtého kola ČPTour 32 v disciplíně 10 ball 2018

 

1)    Davide, gratuluji Ti k vítězství. Opět po zhruba roce vyhraný větší turnaj. Jaký byl pocit bezprostředně po vítězství?

No je pravda, že za poslední rok jsem měl velké herní výkyvy a teď už jsem to konečně trošku stabilizoval. Jak mě jistě znáte, tak já radost po vyhraném turnaji moc neprojevuji a ani nevím, jak na to Každopádně spokojený jsem byl, ale že bych tam cítil něco víc se říct nedá. Přeci jenom jedno vyhrané ČPTour, celkově až tak moc neznamená, je to jen jedna vyhraná bitva.

David Žalman ovládl 4. kolo ČPTour v Utopii Brno!

Na 4. kole ČPTour, které se konalo v disciplíně 10 ball v Čajovně Utopii Brno. Dostavilo se 31 hráčů, jediný kdo se nezúčastnil, byl Mario Marič. Celý průběh turnaje byl k vidění ve výsledkovém servisu a prostřednictvím sociálním sítím i některé live přenosy.

 

Hrálo se systémem zkráceného DKO 32 pavouk, první dvě kola v A straně a celá B strana na 6 vítězných bodů, se střídavým rozstřelem. Zbylé zápasy, tedy 16KO se hrál na 8 vítězných bodů, také se střídavým rozstřelem.

 

MR seniorů dohráno

Na právě skončeném mistrovství republiky seniorů se hrály závěrečné dvě disciplíny, a to 14.1 a 9 ball.

Robin Vladyka, BC Harlequin Praha – Mistr republiky seniorů v disciplíně 10 ball

 

1)    Robine, přijmi gratulaci k titulu Mistra ČR seniorů v disciplíně 10 ball. Jak těžké bylo vyhrát v konkurenci skoro 40ti hráčů a hráček?

Na titul jsem vůbec nepomýšlel, jenom jsem chtěl dojít co nejdál. Šel jsem zápas od zápasu, a kupodivu výkon gradoval ve finále. Bylo to těžké, hlavně v rozhodujících zápasech se zkušenými soupeři, jako Pavel Halamka, Radek Růčka, Petr Kavan a Márijo Marič. V této disciplíně mám dvě třetí místa a jedno druhé, jsem moc rád, že jsem sbírku zkompletoval.

 

Rozhovor s vítězem 8 ball seniorů

Dnes přinášíme rozhovor s Andy Rushem, vítězem osmičky seniorů. Odpovědi Andyho byly krátké, jako i celý rozhovor.

Uveřejňujeme ho v češtině i v „původním znění“ – v angličtině.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1842.6
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1508.1
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1443.7
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1442.6
5 Praus Tomáš MPC Pardubice 1437.5
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1365.1
7 Švestka Martin MPC Pardubice 1335.9
8 Zhou Longdi SK Billiard Centrum Praha 1315.8
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1308.9
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1283.3
11 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1260.4
12 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1246.6
13 Žalman David MPC Pardubice 1181.1
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1177
15 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1104.3
16 Růčka Radek MPC Pardubice 1096.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí