Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

Účast nakonec byla slušná, bylo přihlášeno 67 závodníků, přišlo 66.

První den, v sobotu, se hrály skupiny, a to ve dvou pražských hernách – v Balabušce a v Harlequinu. Bylo 16 skupin, z nichž 14 po čtyřech, dvě po pěti účastnících, postupovali vždy první dva ze skupiny, hrálo se do pěti vítězných

 Už ve skupině byly na pořadu dne některá překvapení, zejména nepostoupení Zdeňka Vobořila, Petra Brancuského a dalších.

 

Finálový pavouk – neděle

Finálový pavouk 32 DBKO se hrál v Harlequinu Praha na 11 devítkových stolech. Některé části pavouka byly opravdu „nařachané“, jinde byli papírově slabší hráči, bylo napínavé sledovat, jak se celá situace bude vyvíjet.

„Mlýnkem na maso“ nakonec do šestnáctky „prolezly dvojice“:

Marek Hajdovský s Pavlem Balaštíkem, kdy to bylo do stavu 5:5 vyrovnané, potom však Marek výbornou defenzivní hrou přinutil Pavla k těžké kvartě, kterou Pavel netrefuje a tak se na stůl (kromě nespadlého rozstřelu) v podstatě už nepodívá – 8:5.

Pavel Halamka svedl velký boj s Jardou Tichým, který se však před tím „vyčerpal s Meisnerem“, kterého porazil bez větších chyb, s Pavlem však chyby přišly a ten je trestá: 8:6.

Do šestnáctky se dostal překvapivě i Jaroslav ChytráčekChristosem Seizisem, kdy hráli dlouhý, předlouhý zápas, který skončil vítězstvím Jardy, a to v poměru 8:6.

Pavel Tužil přehrává svou precizní hrou občas chybujícího Miro Dorobanta – 8:4.

Adam Houdek hraje velmi vyrovnaně s Jakubem Stunou, ten ovšem vyrobí méně chyb a zaslouženě vyhrává 8:6.

Velmi zajímavý byl zápas Petra JanouškaJiřím Vackem, kdy Jiří již vede 7:4, nicméně buldok Petr vyrovnává na 7:7, při brejku na posledních dvou koulích se mu však nerozjedou dobře, na stole je však vše připraveno na jednoduchou jistotu, po které by se vší pravděpodobností bylo vcelku jasné vítězství Petra Janouška; avšak při jistotě mu nedojíždí koule na mantinel, a tak zkušený hráč jako Jirka Vacek bez problému poslední dvě koule dohrává a vítězí těsně 8:7.

V dalším utkání proti sobě hráli dva rychlíci David Žalman a Petr Urban, kdy vítězí Petr Urban – 8:5.

Asi největší překvapení turnaje se zrodilo v zápase Michal Gavenčiak – Tomáš Praus, kdy po obrovském boji vítězí přešťastný Tomáš Praus nejtěsnějším rozdílem 8:7. Zklamaný Michal po zápase konstatoval, že mu utkání hrubě nevyšlo, zároveň však ocenil hru Tomáše.

 

Čtvrfinále

Marek Hajdovský hrál o semifinále s Pavlem Halamkou, proti minulé sezóně byla jeho hra víc konstantní – měl o něco víc ze hry a zaslouženě zvítězil 8:5.

Jarda Chytráček svedl vyrovnaný boj s Pavlem Tužilem, v závěru zápasu však několikrát netrefil dlouhou kouli, a to rozhodlo o vítězi zápasu, kterým se těsně stal Pavel Tužil – 8:7.

Jakub Stuna hrál s Jiřím Vackem, který však dělá mnoho chyb a utkání bylo vcelku jasné – 8:2 pro Jakuba.

Poslední čtvrtfinálové utkání svedli Petr Urban a Tomáš Praus, zde to však vypadalo, že Tomáš nechal všechny síly v předchozím zápase s Michalem Gavenčiakem, a tak bylo utkání jednoznačné 8:0.

 

Semifinále

Kluboví spoluhráči Marek Hajdovský a Pavel Tužil, svedli spolu boj o finále, viditelně vyčerpaný Pavel už neměl odpověď na precizní hru Marka – 8:3.

V druhém semifinále se potkali Jakub Stuna a Petr Urban, bylo to velmi vyrovnané, nicméně Petrovi se podařilo rozhodující bod urvat pro sebe – 8:7 pro Petra Urbana.

 

Finále

Na finále bylo možno se dívat on-line v rozumné kvalitě, bylo i on-line skóre. Na tento finálový zápas byl určen i rozhodčí – David Dittrich.

V zápase vedl Marek Hajdovský již 7:5, avšak Petr Urban dokázal dorovnat po Markových chybách, za stavu 7:6 netrefená těžká osmička, v rozhodující hře rozstřeluje Marek a Petra už na stůl nepouští. Na konci hry předvedl Marek velmi těžké strky: těžká nahrávka na předposlední kouli a těžká předposlední koule s obtížnou přihrávkou na osmičku.

Všechno vyšlo a Marek vítězí!

První turnaj naší nejvyšší soutěže tak byl u konce, jedinou kaňkou na jinak kvalitně hráčsky obsazeném i organizačně dobře vyvedeném turnaji bylo fyzické napadení ředitele turnaje Jiřím Vackem, což bude mít ještě dohru u disciplinární komise.

Výsledky prvního turnaje TOP 10

Pořadí

Jméno

Klub

Body

1

Marek Hajdovský

MPC Pardubice z.s.

8000

2

Petr Urban

DUNS Benátky n.J., z.s.

6400

3

Pavel Tužil

MPC Pardubice z.s.

5120

4

Jakub Stuna

Billiard Club Příchovice, z.s.

5120

5

Jaroslav Chytráček

SK Billard Centrum Praha

4096

6

Pavel Halamka

BC Harlequin Praha

4096

7

Jiří Vacek

SK Billard Centrum Praha

4096

8

Tomáš Praus

MPC Pardubice z.s.

4096

9

Michal Gavenčiak

Billiard Stars

3277

10

Pavel Balaštík

BC Harlequin Praha

3277

 

 

Další hlavní zprávy

Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?

MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

První MR žen 2018 se odehrálo v disciplíně 10 ball

 

Mistrovství republiky žen v 10 ball v sobotu 8. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Následovat budou další disciplníny.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

ME 2018 – 9 ball přinesla bronz pro Veroniku Hubrtovou!

 

Poslední disciplína byla 9 ball, do které se zapojilo našich 14 hráčů. Co se týká výsledků, určitě to byla disciplína nejúspěšnější a to díky bronzové medaili Veroniky Hubrtové, která tímto výsledkem rozšířila svou sbírku medailí na devět. Její výsledek bude pravděpodobně znamenat i nominaci na MS žen v 9 ball.

ME 2018 – shrnutí 8 ball

 

Sandra Krejčová

První zápas jsem hrála s Běloruskou, Dianisevichus Alisa, se kterou jsem sice prohrála 5:3, ale byl to boj. Ze začátku jsem prohrávala s nulou, jelikož jsem se nemohla přizpůsobit vlastnostem stolu, těžko se mi zvykalo a k tomu si se mnou začala pohrávat nervozita. Potom jsem však začala zápas otáčet a za stavu 4:3 jsem netrefila kouli č.8 a soupeřka mi dohrála její zbývající kouli a černou. Přesto jsem si zápas užila.

ME 2018 – pohledy hráčů na 10 ball

 

Petr Brancuský

První zápas jsem nastoupil proti Cidamovi Dogukanovi, který hrál velmi dobře. Mně bohužel štěstí vůbec nepřálo a prohrál jsem 4:7. Svůj další zápas jsem sehrál s Sogularem Enisem. Tento zápas byl zatím můj nejlepší na této Evropě. Až na pár chyb sem se cítil výborně a také jsem tak hrál. Nakonec jsem tento zápas vyhrál 7:2, čímž jsem prolomil řadu svých proher.

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1643.5
2 Praus Tomáš MPC Pardubice 1434.1
3 Zhou Longdi MPC Pardubice 1427.3
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1420.4
5 Žalman David MPC Pardubice 1397.9
6 Tužil Pavel MPC Pardubice 1389.7
7 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1327.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1298.1
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1265.3
10 Růčka Radek MPC Pardubice 1254
11 Vondráček Petr MPC Pardubice 1241.8
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1229.4
13 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1182.9
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1168.5
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1135.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1070.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí