V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Z nasazených hráčů se omluvil Pavel Balaštík, a těsně před soutěží ještě Aleš Janošťák.

Nicméně se podařilo naplnit kvótu 32 hráčů, na kterou je soutěž koncipována.

Do hlavní soutěže se kvalifikovali většinou obvyklí hráči, překvapením bylo nepostoupení Adama Houdka ze středočeského regionu a také vítězství Pavla Halamky, kterému pravděpodobně zelené vlasy a vousy daly magické vlastnosti  (zelené vlasy a vousy musel nabarvit kvůli prohrané sázce).

Při startu turnaje si postupující na stejných místech z regionů losují své nasazení do turnaje.

V základních kolech došlo jako vždy k překvapením, hodně zápasů, kde by měl být velký výkonnostní rozdíl, skončilo těsnými výsledky.

Největší překvapení byla porážka Marka Hajdovského Robinem Vladykou 6:2 hned v prvním kole pavouka. Pavel Halamka prokázal opět porazil Calvina Washburna (opakující se finále středočeského regionu) tentokrát výrazně 5:1.

Magické kouzlo Pavla Halamky ukončil až v šestnáctce nejlepších Dávid Erös, 6:3.

Ve čtvrtfinále se utkali David Žalman a David Mrázek, výsledek byl jednoznačný 7:1.

Dávid Erös podlehl Calvinovi Washburnovi 7:0!

Jan Meisner vyhrál nad trápícím se Markem Hajdovským 7:4.

Petr Urban potvrdil své kvality vítězstvím nad Zhou Longdi 7:4.

Obě semifinále bylo možné sledovat na našem YouTube kanálu ČMBS TV. Od sezóny 2019 se semifinále a finále hraje s časovým rozhodčím, na strk je 30 sekund, jednou za hru je možné prodloužení o 30 sekund, po rozstřelu 60 sekund.

Nejprve byl na řadě zápas David Žalman proti Calvinovi Washburnovi, skončil hodně jednoznačně 7:2, Calvin tahal za kratší konec provazu.

Druhé semifinále Jan Meisner – Petr Urban, bylo velmi vyrovnané, zlomový okamžik přišel za stavu 4:4, kdy po pěkně dohrané hře trefuje Petr pěkně osmičku, nicméně tak pěkně protáhl strk, že bílá tahákem zajela do kapsy, Honza vede 5:4 (na záznamu je vidět inkriminovaný okamžik v 46:38). V další hře dělá Honza chybu a Petr vyrovnává na 5:5. Petr rozstřeluje, nic nepadá, Honza nestrefuje hned první obtížnou kouli, Petrovi však při trefení velmi obtížného strku padá bílá a po taktické hře Honza dohrává na 6:5 a po svém rozstřelu přidává čistou – 7:5.

Finále mezi Davidem Žalmanem a Janem Meisnerem začíná být již skoro tradiční .

Ve finále bylo k vidění více chyb od obou účastníků, než je normálně k vidění.

O výsledku rozhodly hlavně spadlé bílé při rozstřelech a dvakrát smolík Davida Žalmana, Honza nabídnuté šance využil a vyhrál 8:4 a posunul se v pořadí o jedno místo vzhůru, těsně za Davida, nyní je dělí necelých tisíc bodů, s těsným rozestupem následování Petrem Urbanem.

Za tři týdny jsou na pořadu soutěže týmů, v sobotu 3. kolo Extraligy týmů, v neděli finále I. ligy týmů a zápasy o pořadí.

Na celkový vývoj turnaje a výsledky se podívejte na našem výsledkovém servisu.

Pořadí prvních 16 po čtyřech kolech (ze šesti).

1. David Žalman MPC Pardubice z.s. 19712
2. Jan Meisner BC Harlequin Praha 18800
3. Petr Urban MPC Pardubice z.s. 18560
4. Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 15626
5. Dávid Erös Řipská Billiard club 15002
6. Jaroslav Tichý Řipská Billiard club 11592
7. Longdi Zhou MPC Pardubice z.s. 11387
8. David Mrázek BC Metropol České Budějovice 10773
9. Adam Trhlík BC Metropol České Budějovice 10609
10. Ladislav Hajšman Billiard Stars 10159
11. Calvin Washburn Řipská Billiard club 9370
12. Filip Král Řipská Billiard club 9274
13. Alexander Samorodov Řipská Billiard club 9175
14. Pavel Balaštík BC Harlequin Praha 9083
15. Tomáš Vančura BC Metropol České Budějovice 8881
16. Petr Vondráček MPC Pardubice z.s. 8586

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Roman Hybler přijel, viděl a zvítězil v ČPTour 9 ball!

Uplynulý víkend se hrály kvalifikace a následně II. kolo České poolové tour 2020.

V kvalifikacích hrálo dohromady 106 hráčů, nejvíc ve středních a východních Čechách.

Do nedělního finálového pavouka přišlo všech 32 hráčů, hrálo se v Balabušce Praha.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020