Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Co si myslíš, že je potřeba pro to, aby hrálo v ČR obecně více žen?

Je to těžké soudit, protože já kulečníku propadla a nemusela jsem sbírat odvahu jít hrát turnaje a takových žen určitě pár je. Myslím si, že je potřeba ženám předat zkušenosti. Je potřeba, aby jezdily na ženské turnaje, protože na těch Open turnajích ženy jen mohou překvapit. Pak hrají ženský turnaj a najednou mají vyhrávat, a to je pro některé hráčky problém. Samozřejmě i ženská taktika je odlišná a na to vás zápasy s muži nepřipraví úplně. Možná uspořádat nějaký kemp. Chtělo by to, aby každá hráčka přivedla kamarádku, a hned nás bude více, ale vím, že to není snadné. Nyní je velmi dobrá parta, takže další hráčky jsou vítané a čím více nás bude, tak to bude zábavnější.

Máš nějaký cíl v kulečníku, který by sis chtěla splnit, cíle v příští sezóně, je jubilejní 40 ME v Nizozemsku, výjimečné termínem a také tím, že budou hrát všichni najednou? (junioři, senioři, muži, ženy, vozíčkáři).

Můj sen byl kdysi dávno zahrát si v USA nějaké ženské turnaje. Ale už mi není dvacet let, takže se mé životní sny trochu mění. Ale moc bych chtěla hrát soutěž ženských týmů na ME a třeba se to podaří právě na tom jubilejním v příštím roce. A cíle na příští sezónu? Připravit se kvalitně na ME a mít dobrý pocit z předváděné hry.

Jak často trénuješ, máš nějaké oblíbené cvičení, trénink?

Netrénuji často. Dá se říct, že už skoro vůbec. Ale několik měsíců před ME trénuji zhruba 3x v týdnu a to takových osm hodin dohromady. Trénuji většinou sama a hraji různá cvičení. Hraju sama nekonečnou nebo desítku či devítku. Snažím se trochu trénovat i rozstřely. Občas si zahraju i nějaký zápas, ale to málo, protože se snažím čas využít na to, abych ho co nejvíce strávila na stole. Ale ne vždy je to nejlepší volba a proto to v příští přípravě asi trochu změním.

Jaký vliv na hru má podle tebe tvoje náčiní?

Tak jelikož s tágem Longoni Genesi hraju již dlouho, tak ho znám a vím co od něj očekávat, ale možná už by to chtělo změnu. Rozstřelové tágo není žádné speciální, ale když jsem měla půjčené speciální rozstřelové, tak jsem rozdíl cítila hned. No a nově používám křídu KAMUI protože jsem jí kdysi vyhrála, a musím říct, že některé strky díky ní hraji s větším sebevědomím. Uvažovala jsem i o koupi vlastní sady koulí, ale při mé frekvenci hraní jsem to zatím odložila.

Děláš ještě nějaké další sporty, nějaké koníčky?

Tak snažím se nějakou dobu chodit pravidelněji běhat a to nejen z důvodu shazování kil, ale především pročištění hlavy. Když jsem začínala, ani jsem netušila, že bych někdy mohla doběhnout půlmaraton a letos se mi to podařilo, i když ne v žádném super čase, tak jsem z toho měla radost. Ráda jezdím na kole, ale to jsem v letošním roce celkem odložila na vedlejší kolej, tak to v příští sezóně musím napravit. Ráda cestuji a chodím ráda po horách. A letos jsem se nechala přemluvit k návratu a hraji nějakou nižší soutěž ve florbale. Mám ráda celkově sport.

Díky za rozhovor a dobrý strk

Otázky položil Robin Vladyka

Další hlavní zprávy

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

Reprezentace – Mistrovství Evropy 2018 ve všech kategoriích

Výkonný výbor sekce poolbilliard jmenoval reprezentaci na Mistrovství Evropy ve všech kategoriích 2018, konaného ve dnech 19. července 2018 – 31. července 2018 v Holandsku, městě Veldhoven následovně:

Ohlédnutí za MR juniorů 2018

Letošního Mistrovství republiky juniorů v poolbilliardu, uskutečněné v herně MPC Pardubice, se zúčastnilo celkem 30 hráčů, z toho 14 z domácího klubu. Ze šestnácti nádherných pohárů za medailová umístění jich polovina zůstala doma.

Roman Hybler – vítěz série German Tour 2017

Roman Hybler zvítězil v sérii German Tour 2017, kdy za ním byla jména jako Filler, Staab, Ottermann a další. Celkově se do série zapojilo více jak pět tisíc hráčů a hráček. Turnajů započítávaných do German Tour bylo opravdu hodně, někdy i padesát za měsíc, a to různých úrovní a samozřejmě po celém Německu. Roman se účastnil opravdu mnoha turnajů. Vyhrál tři velké turnaje: Stuttgart Open, Sandhofen Open, Pffulingen Open. Pffulingen Open vyhrál dokonce třetí rok za sebou. Nejvíc si považuje vítězství na Stuttgart Openu, protože měl těžký los až do finále a bylo to těžké vyhrát. Dále vyhrál 13 turnajů o něco menších, přesto prestižních, a dále vyhrál asi 50 turnajů, které se konají každý týden.

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

Mistři týmů jsou z Řipské Praha!

Na závěr sezóny se konalo mistrovství republiky týmů, tentokrát v Řipské Praha.

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.