Roman Hybler vyhrál Bunny Open 2017

 

Turnaj Bunny Open je tradiční turnaj, který se hraje v herně  Patricks v Rankweilu v Rakousku. Tohoto turnaje se zúčastnilo 160 hráčů což byl i maximální limit, který se naplnil během osmi hodin od spuštění přihlašování. Pokud by nebyl počet účastníků omezen, odhaduje se, že by se ho chtělo účastnit kolem 300 účastníků. Na odměnách bylo rozděleno 11 tisíc euro. 

 

Turnaj začínal skupinovou fází, kde v každé skupině byli 4 hráči a systém každý s každým. Ve skupině Roman hrál dobře, ale jak sám říkal, tak neměl tak silnou skupinu. Jeden hráč byl dobrý, který je v národním týmu Itálie Corso Massimiliano. Ve skupině Roman skončil první a tak se dostal do finální fáze pro 96 hráčů. V prvním kole měl volný los a to díky postavení ve skupině, kde skončil první. Zapojil se tedy do hry znovu zápasem mezi 64, kde se k němu probojoval zase ten Ital ze skupiny Corso Massimiliano. Porazil ho 6-4, ale Roman říká, že hrál protihráč velmi dobře, ale on sám také.

 

V dalším kole vyhrál jasně 6-1 proti Sabia Luigi z Itálie. Podle Romana to byl nejlepší set v turnaji. Poté hrál  proti Švýcarovi Kukic, Adi, kde hrál Roman špatně a vyhrál těsnějším rozdílem 6-4. „Tenhle zápas bych měl vyhrál 6-1 nebo 6-2, ale já mu dal tolik šancí, že to dohrával a zápas skončil těsněji. Po tomhle zápase jsem hrál opravdu dobře, a hrál jsem proti Nicolasovi Ottermannovi z Německa, kde jsem prohrával už 6-4, a nakonec jsem to otočil na 7-6 pro mě“.

 

V semifinále nastoupil Roman proti Sommeregger Renému z Rakouska. Ten je v Rakousku asi jeden z nejlepších hráčů, někde mezi TOP 5 hráči.

„Hrál jsem v tomto zápase moc hezky a vyhrál jsem 7-3.“

 

Ve finále hraných také na 7 vítězných bodů Roman nastoupil proti svému spoluhráči z týmu Dimitri Jungovi, který je ve Švýcarsku hráč číslo jedna.

„Tento zápas jsem vyhrál v poměru 7-4. Tento turnaj jsem vyhrál vůbec poprvé a bylo to pro mě emocionální vítězství, protože jsem byl už celkem 5x předtím ve finále, ale ani jednou jsem to nemohl vyhrát. A poslední tři roky po sobě jsem taky ve finále prohrál. No a teď jsem se tam dostal po čtvrté za sebou a konečně se mi to podařilo vyhrát. To je jedno z těch vítězství když fakt něco moc chceš vyhrát a ono se to nedaří, tak je to o to hezčí, když se ti to konečně podaří. To ani není o penězích, to je o tom pocitu z vítězství. Hlavně v případě, že už tolikrát je člověk kousek od toho a nedaří se to. Byl jsem opravdu moc rád, že se mi to konečně podařilo. Turnaj to byl hezký, celé je to tam hezké hrát, je tam asi 30 stolů. Já tam hraji každý rok, ale vyhrát takový velký turnaj není snadné, a je to trochu i o tom štěstí.“

 

Romane, gratulujeme!

Další hlavní zprávy

MR seniorů dohráno

Na právě skončeném mistrovství republiky seniorů se hrály závěrečné dvě disciplíny, a to 14.1 a 9 ball.

Robin Vladyka, BC Harlequin Praha – Mistr republiky seniorů v disciplíně 10 ball

 

1)    Robine, přijmi gratulaci k titulu Mistra ČR seniorů v disciplíně 10 ball. Jak těžké bylo vyhrát v konkurenci skoro 40ti hráčů a hráček?

Na titul jsem vůbec nepomýšlel, jenom jsem chtěl dojít co nejdál. Šel jsem zápas od zápasu, a kupodivu výkon gradoval ve finále. Bylo to těžké, hlavně v rozhodujících zápasech se zkušenými soupeři, jako Pavel Halamka, Radek Růčka, Petr Kavan a Márijo Marič. V této disciplíně mám dvě třetí místa a jedno druhé, jsem moc rád, že jsem sbírku zkompletoval.

 

Rozhovor s vítězem 8 ball seniorů

Dnes přinášíme rozhovor s Andy Rushem, vítězem osmičky seniorů. Odpovědi Andyho byly krátké, jako i celý rozhovor.

Uveřejňujeme ho v češtině i v „původním znění“ – v angličtině.

Proběhlo I. kolo Lioness ČMBS Open pro mládež

V neděli 25.2.2018 se konal v pražské herně Billiard Centra na Harfě historicky první turnaj nové série Lioness ČMBS Open hraný v 8-ball. Série se skládá ze tří dílčích turnajů, ze kterých ti nejlepší postupují na finální kemp se světoznámým trenérem Ralphem Eckertem. Turnaje se mohli zúčastnit výhradně žáci základních škol, v případě víceletých gymnázií hráči do 15 let věku. Nakonec se i díky nešťastným úrazům a nemocem, které si děti přivezly z jarních prázdnin turnaje zúčastnilo 21 dětí celkem ze 7 klubů napříč celou ČR.

První víkend MR seniorů za námi

O uplynulém víkendu se odehrálo MR seniorů ve dvou disciplínách. Jako vždy je celý průběh turnaje zaznamenán v našem výsledkovém servisu.

Vítězem ČPTour 9 ball Jan Meisner!

Třetí kolo České poolové tour zavítalo do tradiční herny Balabuška Praha, kam přijelo všech 32 kvalifikovaných hráčů. Celý průběh turnaje šlo sledovat naživo, on-line v našem výsledkovém servisu a z finále byl vysílán on-line přenos.

Rozhovor s vítězem 2. kola ČPTour Janem Meisnerem

Přinášíme rozhovor s vítězem II. kola České poolové tour 2018 Janem Meisnerem

Druhé kolo ČPTour je za námi

V sobotu 24.2.2018 se odehrálo druhé kolo naší nejvyšší soutěže, a to 8 ball v  Billiard Centrum Kolbenka.

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí