Roman Hybler vyhrál Bunny Open 2017

 

Turnaj Bunny Open je tradiční turnaj, který se hraje v herně  Patricks v Rankweilu v Rakousku. Tohoto turnaje se zúčastnilo 160 hráčů což byl i maximální limit, který se naplnil během osmi hodin od spuštění přihlašování. Pokud by nebyl počet účastníků omezen, odhaduje se, že by se ho chtělo účastnit kolem 300 účastníků. Na odměnách bylo rozděleno 11 tisíc euro. 

 

Turnaj začínal skupinovou fází, kde v každé skupině byli 4 hráči a systém každý s každým. Ve skupině Roman hrál dobře, ale jak sám říkal, tak neměl tak silnou skupinu. Jeden hráč byl dobrý, který je v národním týmu Itálie Corso Massimiliano. Ve skupině Roman skončil první a tak se dostal do finální fáze pro 96 hráčů. V prvním kole měl volný los a to díky postavení ve skupině, kde skončil první. Zapojil se tedy do hry znovu zápasem mezi 64, kde se k němu probojoval zase ten Ital ze skupiny Corso Massimiliano. Porazil ho 6-4, ale Roman říká, že hrál protihráč velmi dobře, ale on sám také.

 

V dalším kole vyhrál jasně 6-1 proti Sabia Luigi z Itálie. Podle Romana to byl nejlepší set v turnaji. Poté hrál  proti Švýcarovi Kukic, Adi, kde hrál Roman špatně a vyhrál těsnějším rozdílem 6-4. „Tenhle zápas bych měl vyhrál 6-1 nebo 6-2, ale já mu dal tolik šancí, že to dohrával a zápas skončil těsněji. Po tomhle zápase jsem hrál opravdu dobře, a hrál jsem proti Nicolasovi Ottermannovi z Německa, kde jsem prohrával už 6-4, a nakonec jsem to otočil na 7-6 pro mě“.

 

V semifinále nastoupil Roman proti Sommeregger Renému z Rakouska. Ten je v Rakousku asi jeden z nejlepších hráčů, někde mezi TOP 5 hráči.

„Hrál jsem v tomto zápase moc hezky a vyhrál jsem 7-3.“

 

Ve finále hraných také na 7 vítězných bodů Roman nastoupil proti svému spoluhráči z týmu Dimitri Jungovi, který je ve Švýcarsku hráč číslo jedna.

„Tento zápas jsem vyhrál v poměru 7-4. Tento turnaj jsem vyhrál vůbec poprvé a bylo to pro mě emocionální vítězství, protože jsem byl už celkem 5x předtím ve finále, ale ani jednou jsem to nemohl vyhrát. A poslední tři roky po sobě jsem taky ve finále prohrál. No a teď jsem se tam dostal po čtvrté za sebou a konečně se mi to podařilo vyhrát. To je jedno z těch vítězství když fakt něco moc chceš vyhrát a ono se to nedaří, tak je to o to hezčí, když se ti to konečně podaří. To ani není o penězích, to je o tom pocitu z vítězství. Hlavně v případě, že už tolikrát je člověk kousek od toho a nedaří se to. Byl jsem opravdu moc rád, že se mi to konečně podařilo. Turnaj to byl hezký, celé je to tam hezké hrát, je tam asi 30 stolů. Já tam hraji každý rok, ale vyhrát takový velký turnaj není snadné, a je to trochu i o tom štěstí.“

 

Romane, gratulujeme!

Další hlavní zprávy

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

Reprezentace – Mistrovství Evropy 2018 ve všech kategoriích

 

 

Výkonný výbor sekce poolbilliard jmenoval reprezentaci na Mistrovství Evropy ve všech kategoriích 2018, konaného ve dnech 19. července 2018 – 31. července 2018 v Holandsku, městě Veldhoven následovně:

Ohlédnutí za MR juniorů 2018

Letošního Mistrovství republiky juniorů v poolbilliardu, uskutečněné v herně MPC Pardubice, se zúčastnilo celkem 30 hráčů, z toho 14 z domácího klubu. Ze šestnácti nádherných pohárů za medailová umístění jich polovina zůstala doma.

Roman Hybler – vítěz série German Tour 2017

 

Roman Hybler zvítězil v sérii German Tour 2017, kdy za ním byla jména jako Filler, Staab, Ottermann a další. Celkově se do série zapojilo více jak pět tisíc hráčů a hráček. Turnajů započítávaných do German Tour bylo opravdu hodně, někdy i padesát za měsíc, a to různých úrovní a samozřejmě po celém Německu. Roman se účastnil opravdu mnoha turnajů. Vyhrál tři velké turnaje: Stuttgart Open, Sandhofen Open, Pffulingen Open. Pffulingen Open vyhrál dokonce třetí rok za sebou. Nejvíc si považuje vítězství na Stuttgart Openu, protože měl těžký los až do finále a bylo to těžké vyhrát. Dále vyhrál 13 turnajů o něco menších, přesto prestižních, a dále vyhrál asi 50 turnajů, které se konají každý týden.

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

Mistři týmů jsou z Řipské Praha!

Na závěr sezóny se konalo mistrovství republiky týmů, tentokrát v Řipské Praha.

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1834
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1659
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1515.5
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1448.2
5 Brancuský Petr MPC Pardubice 1387.6
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1366
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1338.3
8 Vondráček Petr MPC Pardubice 1298.1
9 Švestka Martin MPC Pardubice 1288
10 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1270.1
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1258.1
12 Žalman David MPC Pardubice 1182.5
13 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1154.4
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1121.9
15 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1101.2
16 Erös Dávid Řipská Praha 1077.8
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí