Roman Hybler vyhrál Bunny Open 2017

 

Turnaj Bunny Open je tradiční turnaj, který se hraje v herně  Patricks v Rankweilu v Rakousku. Tohoto turnaje se zúčastnilo 160 hráčů což byl i maximální limit, který se naplnil během osmi hodin od spuštění přihlašování. Pokud by nebyl počet účastníků omezen, odhaduje se, že by se ho chtělo účastnit kolem 300 účastníků. Na odměnách bylo rozděleno 11 tisíc euro. 

 

Turnaj začínal skupinovou fází, kde v každé skupině byli 4 hráči a systém každý s každým. Ve skupině Roman hrál dobře, ale jak sám říkal, tak neměl tak silnou skupinu. Jeden hráč byl dobrý, který je v národním týmu Itálie Corso Massimiliano. Ve skupině Roman skončil první a tak se dostal do finální fáze pro 96 hráčů. V prvním kole měl volný los a to díky postavení ve skupině, kde skončil první. Zapojil se tedy do hry znovu zápasem mezi 64, kde se k němu probojoval zase ten Ital ze skupiny Corso Massimiliano. Porazil ho 6-4, ale Roman říká, že hrál protihráč velmi dobře, ale on sám také.

 

V dalším kole vyhrál jasně 6-1 proti Sabia Luigi z Itálie. Podle Romana to byl nejlepší set v turnaji. Poté hrál  proti Švýcarovi Kukic, Adi, kde hrál Roman špatně a vyhrál těsnějším rozdílem 6-4. „Tenhle zápas bych měl vyhrál 6-1 nebo 6-2, ale já mu dal tolik šancí, že to dohrával a zápas skončil těsněji. Po tomhle zápase jsem hrál opravdu dobře, a hrál jsem proti Nicolasovi Ottermannovi z Německa, kde jsem prohrával už 6-4, a nakonec jsem to otočil na 7-6 pro mě“.

 

V semifinále nastoupil Roman proti Sommeregger Renému z Rakouska. Ten je v Rakousku asi jeden z nejlepších hráčů, někde mezi TOP 5 hráči.

„Hrál jsem v tomto zápase moc hezky a vyhrál jsem 7-3.“

 

Ve finále hraných také na 7 vítězných bodů Roman nastoupil proti svému spoluhráči z týmu Dimitri Jungovi, který je ve Švýcarsku hráč číslo jedna.

„Tento zápas jsem vyhrál v poměru 7-4. Tento turnaj jsem vyhrál vůbec poprvé a bylo to pro mě emocionální vítězství, protože jsem byl už celkem 5x předtím ve finále, ale ani jednou jsem to nemohl vyhrát. A poslední tři roky po sobě jsem taky ve finále prohrál. No a teď jsem se tam dostal po čtvrté za sebou a konečně se mi to podařilo vyhrát. To je jedno z těch vítězství když fakt něco moc chceš vyhrát a ono se to nedaří, tak je to o to hezčí, když se ti to konečně podaří. To ani není o penězích, to je o tom pocitu z vítězství. Hlavně v případě, že už tolikrát je člověk kousek od toho a nedaří se to. Byl jsem opravdu moc rád, že se mi to konečně podařilo. Turnaj to byl hezký, celé je to tam hezké hrát, je tam asi 30 stolů. Já tam hraji každý rok, ale vyhrát takový velký turnaj není snadné, a je to trochu i o tom štěstí.“

 

Romane, gratulujeme!

Další hlavní zprávy

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

Ohlédnutí za MR dvojic 2017

Mistrovství České republiky dvojic a smíšených dvojic se hrálo v Harlequinu Praha, hrál se pavouk DBKO, na pět a více vítězných, rozstřeloval vítěz.

V sobotu hrály dvojice a sešlo se rekordních 33 dvojic. Již třetí rok se hraje v 9 ball namísto 8 ball tak, jak se hrálo v minulosti.

Jakub Stuna, BC Příchovice – Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball pro rok 2017

 

1)    Jakube, velmi Ti gratuluji k vítězství. Počátkem roku jsem Ti gratulovala k vítězství ČPTour a teď je to titul Mistra republiky. Dokážeš popsat emoce těsně po vítězství?

Děkuji Ti za gratulaci. Po posledním strku si vybavuji ohromný nástup euforie následovaný obrovskou úlevou. Během posledních strků hrála z rádia píseň ‘We are the Champions‘ od Queen, což je asi to největší sportovní klišé, ale když si to znovu vybavím, tak si říkám, jak to bylo parádní načasování.

V desítce na MR vítězí Jakub Stuna!

Mistrovství republiky v 10 ball se hrálo v Brněnské Utopii, kde je 12 devítkových stolů nově potažených Simonisem 860, z toho dva v mínus jedničce, kde je klubovna.

Kvalifikaci i MR bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu, semifinále live score a finále stream.

 

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Poslední MR žen 2017 se odehrálo v disciplíně 9 ball

 

Mistrovství republiky žen v devítce se odehrálo 15. října 2017 a to opět v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard se zadávaným online skóre, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech.

MR žen v nekonečné ve znamení grilovaní

 

Mistrovství republiky žen v nekonečné se odehrálo v sobotu 14. října 2017 v Maple Pool Club Pardubice. V neděli 15. října se bude hrát poslední kolo a to v populární devítce.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre nebylo vzhledem k disciplíně zadáváno online.

Rozhovor s Petrem Urbanem, DUNS Benátky nad Jizerou – Mistr republiky v 9 ball pro rok 2017

         

1)    Petře, primárně ti gratuluji k titulu, protože vím, jak dlouho ses na něj načekal. Dokážeš popsat pocity hned po triumfu?

 

Pocity byly neuvěřitelné. Málem mi po zápase i ukápla slza radostí. O triumf jsem bojoval již několikrát a konečně se to prolomilo. Neskutečná euforie a plno adrenalinu v krvi.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1894.2
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1669.8
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1487.5
4 Brancuský Petr MPC Pardubice 1449.1
5 Žalman David MPC Pardubice 1313
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1304.1
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1287.8
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1266
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1252.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1232.5
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1215.8
12 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1196.1
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1153
14 Suchánek Jan Casablanca Tábor 1142.4
15 Washburn Calvin Řipská Praha 1128
16 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1112.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí