Mistrovství Evropy – shrnutí 10 ball

 

Veronika Hubrtová

 

V desítce, mě v prvním kole čekala Monika Zabek z Polska. Tato hráčka hraje velmi dobře, ale věřila jsem si na ní. V zápase jsem hrála zodpovědně, sice s chybami, ale vyhrála jsem 6-3. V druhém kole mě čekala hráčka Silvia Gaudino z Itálie. V tomto zápase jsem podala velmi slušný výkon, podpořený několika nepřesnostmi ze strany Italky a byla z toho výhra 6-0. V zápase o postup mezi posledních 16 hráček mě čekala Margeta Monika ze Švédska. Já jsem začala poněkud nervózně možná i v domnění, že v B straně by mě pravděpodobně čekala Kristina Tkach z Ruska, která tady předvádí opravdu velmi silnou hru jak na stole tak mentální. No a tak mi utekl tak nějak začátek a pořád jsem doháněla. Prohrávala jsem 1-3, 2-4, 4-5, ale snažila jsem se nevzdávat a dohánět to. Za tohoto stavu jsem udělala několik chyb při safety game a i několik faulů – opravdu jsem netrefovala asi o metr, a ona místo toho aby si stůl uvolnila, pro dohrání se mě snažila vyfaulovat. Po několika jejích pokusech se situace obrátila a ona byla ta, co měla dva fauly. Bohužel místo další basy, jsem sice basu zahrála, ale spadla mi koule na střed, takže jsem musela hrát já. No nakonec jsem hru dohrála a bylo to hill-hill. Šla jsem rozstřelovat, cítila jsem se na koni, a z rozstřelu mi spadly tři koule, dvě skoro u díry, ale v můj neprospěch spadla i bílá koule. Dohrávka celkem jednoduchá a myslela jsem, že už půjdu do béčka. Nakonec jí při dohrávce ale spadla bílá koule a já měla čtyři koule po faulu, které jsem dohrála. Docela jsem si oddychla, protože v béčku jsem s Tkach hrát nechtěla. Los mi přidělil Kateřinu Polovincuk z Ukrajiny. Tato hráčka loni byla v osmičce druhá. Nevím pořádně, co se stalo, příprava na zápas byla dobrá po mentální stránce, ale je pravda, že jsem byla nervóznější více než v předešlých zápasech. Nedala jsem jednu desítku, rázem to bylo  0-3, další vyklepaná devítka znamenala skóre 0-4 a můj time-out. Bohužel po návratu z něj jsem prohrávala 0-5. Nakonec prohra s „kanárem“ kterého si povezu domu. V tomto zápase jsem se tak nějak porazila sama. Tak moc jsem chtěla vyhrát, že jsem si neužívala hru a na co jsem sáhla tak mi nevyšlo. Dalo by se říct, že jsem nevěděla jak něco změnit. Teď se zkusím trochu odreagovat a vypnout, a zapnout na pozici abych si užívala hru. Všem děkuji za fandění na dálku, protože je to opravdu příjemné a pokusím se hrát tak, aby to i Vás diváky bavilo.

 

Jan Meisner

 

Disciplína 10 ball pro mě skončila taky velmi brzo, první zápas jsem hrál s Albáncem, který hrál precizně, skoro bez chyb ale hlavně extrémně pomalu (jen pro představu, Michal Gavenčiak je proti němu turbo hráč :) takže přesně to, s čím se nedokážu vyrovnat). Prohra 4:8 tomu odpovídá. V B straně jsem narazil na Němce, který zahrál v nekonečné 123, očekával jsem tedy těžký zápas, ale bylo to právě naopak. Od první hry jsem poznal, že s ním půjde hrát. Úvod zápasu se vydařil, pak pár netrefených lehčích koulí a z 2:0 bylo hned 2:5. Ještě se mi povedlo stáhnout, ale ke konci zaúřadovaly moje špatné jistoty a soupeř toho využil. Byl to zatím můj nejlepší zápas, ale zdaleka pořád ne takový jaký bych si představoval.

 

Marek Hajdovský

 

V 10ball jsem dostal do 1.kola Fina Ville Hameleinena. Dá se říct, že jsme oba hráli velmi podobně, i když začátek jsem měl lepší, ale bohužel nedokázal jsem využít několik šancí, abych soupeři definitivně utekl, a on měl naopak lepší závěr, takže jsem nakonec prohrál 5:8. V béčku mě čekal překvapivě aktuální mistr světa v 9ball Albin Ouschan z Rakouska. Přes šílenou nervozitu jsem začal dobře dohrávkou z Albinova nespadlého rozstřelu, jenže pak 2x nespadl rozstřel mně a Albin nemilosrdně trestal. Měl jsem šanci za stavu 2:4, kdy Albinovi spadla bíla z rozstřelu, se dotáhnout na 3:4, ale zvolil jsem nesprávný typ strku a netrefil jsem. Od té chvíle Albin hrál už bezchybně, nebylo moc čeho se chytnout. Zahrál jsem ještě jednu čistou, ale to bylo jen oddálení porážky 3:8, herní rozdíl byl tady bohužel příliš znatelný. Tím pro mě skončila desítka, z výsledku samozřejmě moc nadšený nejsem.

 

Roman Hybler

 

Můj los v desítce nebyl lehký. Ze začátku jsem hrál proti Grilo, asi ten nejlepší Portugalec. S tím jsem vyhrál 8-7. V tomhle zápase jsem se dostal dobře do hry. U druhého zápasu se Silvou Miguelem z Portugalska jsem se vůbec necítil, to byl zápas, na který jsem chtěl rychle zapomenout. Nešlo vůbec nic. Vůbec jsem to necítil, dostal jsem ještě časového rozhodčího, ale ne kvůli mně, ale kvůli soupeři a už nějak nešlo nic. Ale večer jsem zápas s Gaborem z Maďarska ještě zvládnul a kvalifikoval jsem se zpět do single KO. Hrál jsem dobře a myslel jsem si, že se můžu dostat daleko. Další den jsem se taky cítil dobře, nebyl jsem proti Sniegockimu vůbec nervózní no, ale první čtyři hry. V první jsem mohl vést 1-0, ale měl jsem tam těžší koule, nedal jsem kombinaci a vedl on. Pak jsem dostal kick na pětce. Další jsem hrál přes mantinel osmičku a bílá mě šla do díry. Šla kolem koule, ale úplně se stočila do středu. Ten stůl byl fakt křivej, hrozný to bylo. Pak mi dal čistou a bylo to 4-0. Potom to bylo už těžký hrát a tak se to už hrálo špatně. Ale ještě jsem si ještě věřil. Ale hrál jsem třeba basu, on se z toho dostal a zahrál basu na mě a tak podobně. Ke konci to už bylo jasný, ale ten výsledek nebyl vůbec, tak jak to mělo být. Ten začátek to úplně rozhodil. Teď se budu koncentrovat dál na osmičku a devítku a doufám, že se dostanu dál než v nekonečné a desítce. 

Další hlavní zprávy

David Žalman – Maple Pool Club Pardubice – vítěz čtvrtého kola ČPTour 32 v disciplíně 10 ball 2018

 

1)    Davide, gratuluji Ti k vítězství. Opět po zhruba roce vyhraný větší turnaj. Jaký byl pocit bezprostředně po vítězství?

No je pravda, že za poslední rok jsem měl velké herní výkyvy a teď už jsem to konečně trošku stabilizoval. Jak mě jistě znáte, tak já radost po vyhraném turnaji moc neprojevuji a ani nevím, jak na to Každopádně spokojený jsem byl, ale že bych tam cítil něco víc se říct nedá. Přeci jenom jedno vyhrané ČPTour, celkově až tak moc neznamená, je to jen jedna vyhraná bitva.

David Žalman ovládl 4. kolo ČPTour v Utopii Brno!

Na 4. kole ČPTour, které se konalo v disciplíně 10 ball v Čajovně Utopii Brno. Dostavilo se 31 hráčů, jediný kdo se nezúčastnil, byl Mario Marič. Celý průběh turnaje byl k vidění ve výsledkovém servisu a prostřednictvím sociálním sítím i některé live přenosy.

 

Hrálo se systémem zkráceného DKO 32 pavouk, první dvě kola v A straně a celá B strana na 6 vítězných bodů, se střídavým rozstřelem. Zbylé zápasy, tedy 16KO se hrál na 8 vítězných bodů, také se střídavým rozstřelem.

 

MR seniorů dohráno

Na právě skončeném mistrovství republiky seniorů se hrály závěrečné dvě disciplíny, a to 14.1 a 9 ball.

Robin Vladyka, BC Harlequin Praha – Mistr republiky seniorů v disciplíně 10 ball

 

1)    Robine, přijmi gratulaci k titulu Mistra ČR seniorů v disciplíně 10 ball. Jak těžké bylo vyhrát v konkurenci skoro 40ti hráčů a hráček?

Na titul jsem vůbec nepomýšlel, jenom jsem chtěl dojít co nejdál. Šel jsem zápas od zápasu, a kupodivu výkon gradoval ve finále. Bylo to těžké, hlavně v rozhodujících zápasech se zkušenými soupeři, jako Pavel Halamka, Radek Růčka, Petr Kavan a Márijo Marič. V této disciplíně mám dvě třetí místa a jedno druhé, jsem moc rád, že jsem sbírku zkompletoval.

 

Rozhovor s vítězem 8 ball seniorů

Dnes přinášíme rozhovor s Andy Rushem, vítězem osmičky seniorů. Odpovědi Andyho byly krátké, jako i celý rozhovor.

Uveřejňujeme ho v češtině i v „původním znění“ – v angličtině.

Proběhlo I. kolo Lioness ČMBS Open pro mládež

V neděli 25.2.2018 se konal v pražské herně Billiard Centra na Harfě historicky první turnaj nové série Lioness ČMBS Open hraný v 8-ball. Série se skládá ze tří dílčích turnajů, ze kterých ti nejlepší postupují na finální kemp se světoznámým trenérem Ralphem Eckertem. Turnaje se mohli zúčastnit výhradně žáci základních škol, v případě víceletých gymnázií hráči do 15 let věku. Nakonec se i díky nešťastným úrazům a nemocem, které si děti přivezly z jarních prázdnin turnaje zúčastnilo 21 dětí celkem ze 7 klubů napříč celou ČR.

První víkend MR seniorů za námi

O uplynulém víkendu se odehrálo MR seniorů ve dvou disciplínách. Jako vždy je celý průběh turnaje zaznamenán v našem výsledkovém servisu.

Vítězem ČPTour 9 ball Jan Meisner!

Třetí kolo České poolové tour zavítalo do tradiční herny Balabuška Praha, kam přijelo všech 32 kvalifikovaných hráčů. Celý průběh turnaje šlo sledovat naživo, on-line v našem výsledkovém servisu a z finále byl vysílán on-line přenos.

Rozhovor s vítězem 2. kola ČPTour Janem Meisnerem

Přinášíme rozhovor s vítězem II. kola České poolové tour 2018 Janem Meisnerem

Druhé kolo ČPTour je za námi

V sobotu 24.2.2018 se odehrálo druhé kolo naší nejvyšší soutěže, a to 8 ball v  Billiard Centrum Kolbenka.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1729.5
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1572.9
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1408.5
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1380
5 Švestka Martin MPC Pardubice 1320.1
6 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1302
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1275
8 Vondráček Petr MPC Pardubice 1252.7
9 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1249.5
10 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1220.9
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1199.8
12 Zhou Longdi SK Billiard Centrum Praha 1184.4
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1124.3
14 Růčka Radek MPC Pardubice 1061.9
15 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1016.7
16 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1014
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí