Mistrovství Evropy – shrnutí 10 ball

 

Veronika Hubrtová

 

V desítce, mě v prvním kole čekala Monika Zabek z Polska. Tato hráčka hraje velmi dobře, ale věřila jsem si na ní. V zápase jsem hrála zodpovědně, sice s chybami, ale vyhrála jsem 6-3. V druhém kole mě čekala hráčka Silvia Gaudino z Itálie. V tomto zápase jsem podala velmi slušný výkon, podpořený několika nepřesnostmi ze strany Italky a byla z toho výhra 6-0. V zápase o postup mezi posledních 16 hráček mě čekala Margeta Monika ze Švédska. Já jsem začala poněkud nervózně možná i v domnění, že v B straně by mě pravděpodobně čekala Kristina Tkach z Ruska, která tady předvádí opravdu velmi silnou hru jak na stole tak mentální. No a tak mi utekl tak nějak začátek a pořád jsem doháněla. Prohrávala jsem 1-3, 2-4, 4-5, ale snažila jsem se nevzdávat a dohánět to. Za tohoto stavu jsem udělala několik chyb při safety game a i několik faulů – opravdu jsem netrefovala asi o metr, a ona místo toho aby si stůl uvolnila, pro dohrání se mě snažila vyfaulovat. Po několika jejích pokusech se situace obrátila a ona byla ta, co měla dva fauly. Bohužel místo další basy, jsem sice basu zahrála, ale spadla mi koule na střed, takže jsem musela hrát já. No nakonec jsem hru dohrála a bylo to hill-hill. Šla jsem rozstřelovat, cítila jsem se na koni, a z rozstřelu mi spadly tři koule, dvě skoro u díry, ale v můj neprospěch spadla i bílá koule. Dohrávka celkem jednoduchá a myslela jsem, že už půjdu do béčka. Nakonec jí při dohrávce ale spadla bílá koule a já měla čtyři koule po faulu, které jsem dohrála. Docela jsem si oddychla, protože v béčku jsem s Tkach hrát nechtěla. Los mi přidělil Kateřinu Polovincuk z Ukrajiny. Tato hráčka loni byla v osmičce druhá. Nevím pořádně, co se stalo, příprava na zápas byla dobrá po mentální stránce, ale je pravda, že jsem byla nervóznější více než v předešlých zápasech. Nedala jsem jednu desítku, rázem to bylo  0-3, další vyklepaná devítka znamenala skóre 0-4 a můj time-out. Bohužel po návratu z něj jsem prohrávala 0-5. Nakonec prohra s „kanárem“ kterého si povezu domu. V tomto zápase jsem se tak nějak porazila sama. Tak moc jsem chtěla vyhrát, že jsem si neužívala hru a na co jsem sáhla tak mi nevyšlo. Dalo by se říct, že jsem nevěděla jak něco změnit. Teď se zkusím trochu odreagovat a vypnout, a zapnout na pozici abych si užívala hru. Všem děkuji za fandění na dálku, protože je to opravdu příjemné a pokusím se hrát tak, aby to i Vás diváky bavilo.

 

Jan Meisner

 

Disciplína 10 ball pro mě skončila taky velmi brzo, první zápas jsem hrál s Albáncem, který hrál precizně, skoro bez chyb ale hlavně extrémně pomalu (jen pro představu, Michal Gavenčiak je proti němu turbo hráč :) takže přesně to, s čím se nedokážu vyrovnat). Prohra 4:8 tomu odpovídá. V B straně jsem narazil na Němce, který zahrál v nekonečné 123, očekával jsem tedy těžký zápas, ale bylo to právě naopak. Od první hry jsem poznal, že s ním půjde hrát. Úvod zápasu se vydařil, pak pár netrefených lehčích koulí a z 2:0 bylo hned 2:5. Ještě se mi povedlo stáhnout, ale ke konci zaúřadovaly moje špatné jistoty a soupeř toho využil. Byl to zatím můj nejlepší zápas, ale zdaleka pořád ne takový jaký bych si představoval.

 

Marek Hajdovský

 

V 10ball jsem dostal do 1.kola Fina Ville Hameleinena. Dá se říct, že jsme oba hráli velmi podobně, i když začátek jsem měl lepší, ale bohužel nedokázal jsem využít několik šancí, abych soupeři definitivně utekl, a on měl naopak lepší závěr, takže jsem nakonec prohrál 5:8. V béčku mě čekal překvapivě aktuální mistr světa v 9ball Albin Ouschan z Rakouska. Přes šílenou nervozitu jsem začal dobře dohrávkou z Albinova nespadlého rozstřelu, jenže pak 2x nespadl rozstřel mně a Albin nemilosrdně trestal. Měl jsem šanci za stavu 2:4, kdy Albinovi spadla bíla z rozstřelu, se dotáhnout na 3:4, ale zvolil jsem nesprávný typ strku a netrefil jsem. Od té chvíle Albin hrál už bezchybně, nebylo moc čeho se chytnout. Zahrál jsem ještě jednu čistou, ale to bylo jen oddálení porážky 3:8, herní rozdíl byl tady bohužel příliš znatelný. Tím pro mě skončila desítka, z výsledku samozřejmě moc nadšený nejsem.

 

Roman Hybler

 

Můj los v desítce nebyl lehký. Ze začátku jsem hrál proti Grilo, asi ten nejlepší Portugalec. S tím jsem vyhrál 8-7. V tomhle zápase jsem se dostal dobře do hry. U druhého zápasu se Silvou Miguelem z Portugalska jsem se vůbec necítil, to byl zápas, na který jsem chtěl rychle zapomenout. Nešlo vůbec nic. Vůbec jsem to necítil, dostal jsem ještě časového rozhodčího, ale ne kvůli mně, ale kvůli soupeři a už nějak nešlo nic. Ale večer jsem zápas s Gaborem z Maďarska ještě zvládnul a kvalifikoval jsem se zpět do single KO. Hrál jsem dobře a myslel jsem si, že se můžu dostat daleko. Další den jsem se taky cítil dobře, nebyl jsem proti Sniegockimu vůbec nervózní no, ale první čtyři hry. V první jsem mohl vést 1-0, ale měl jsem tam těžší koule, nedal jsem kombinaci a vedl on. Pak jsem dostal kick na pětce. Další jsem hrál přes mantinel osmičku a bílá mě šla do díry. Šla kolem koule, ale úplně se stočila do středu. Ten stůl byl fakt křivej, hrozný to bylo. Pak mi dal čistou a bylo to 4-0. Potom to bylo už těžký hrát a tak se to už hrálo špatně. Ale ještě jsem si ještě věřil. Ale hrál jsem třeba basu, on se z toho dostal a zahrál basu na mě a tak podobně. Ke konci to už bylo jasný, ale ten výsledek nebyl vůbec, tak jak to mělo být. Ten začátek to úplně rozhodil. Teď se budu koncentrovat dál na osmičku a devítku a doufám, že se dostanu dál než v nekonečné a desítce. 

Další hlavní zprávy

Vítězem ČPTour 9 ball Jan Meisner!

Třetí kolo České poolové tour zavítalo do tradiční herny Balabuška Praha, kam přijelo všech 32 kvalifikovaných hráčů. Celý průběh turnaje šlo sledovat naživo, on-line v našem výsledkovém servisu a z finále byl vysílán on-line přenos.

Rozhovor s vítězem 2. kola ČPTour Janem Meisnerem

Přinášíme rozhovor s vítězem II. kola České poolové tour 2018 Janem Meisnerem

Druhé kolo ČPTour je za námi

V sobotu 24.2.2018 se odehrálo druhé kolo naší nejvyšší soutěže, a to 8 ball v  Billiard Centrum Kolbenka.

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

Reprezentace – Mistrovství Evropy 2018 ve všech kategoriích

 

 

Výkonný výbor sekce poolbilliard jmenoval reprezentaci na Mistrovství Evropy ve všech kategoriích 2018, konaného ve dnech 19. července 2018 – 31. července 2018 v Holandsku, městě Veldhoven následovně:

Ohlédnutí za MR juniorů 2018

Letošního Mistrovství republiky juniorů v poolbilliardu, uskutečněné v herně MPC Pardubice, se zúčastnilo celkem 30 hráčů, z toho 14 z domácího klubu. Ze šestnácti nádherných pohárů za medailová umístění jich polovina zůstala doma.

Roman Hybler – vítěz série German Tour 2017

 

Roman Hybler zvítězil v sérii German Tour 2017, kdy za ním byla jména jako Filler, Staab, Ottermann a další. Celkově se do série zapojilo více jak pět tisíc hráčů a hráček. Turnajů započítávaných do German Tour bylo opravdu hodně, někdy i padesát za měsíc, a to různých úrovní a samozřejmě po celém Německu. Roman se účastnil opravdu mnoha turnajů. Vyhrál tři velké turnaje: Stuttgart Open, Sandhofen Open, Pffulingen Open. Pffulingen Open vyhrál dokonce třetí rok za sebou. Nejvíc si považuje vítězství na Stuttgart Openu, protože měl těžký los až do finále a bylo to těžké vyhrát. Dále vyhrál 13 turnajů o něco menších, přesto prestižních, a dále vyhrál asi 50 turnajů, které se konají každý týden.

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1939.3
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1680.7
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1517.8
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1503.2
5 Brancuský Petr MPC Pardubice 1380.3
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1369.8
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1327.6
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1318.8
9 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1296.9
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1275.8
11 Žalman David MPC Pardubice 1224.3
12 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1213.4
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1212.2
14 Stuna Jakub Billiard club Příchovice 1167.8
15 Kníže Martin MPC Pardubice 1133.9
16 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1091
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí