Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

 

Také to jak hrát v týmu a celkově soudržnost v podobě fandění, která je pro podobné akce velmi důležitá. Všechny tyto a jiné zkušenosti určitě zúročí a zároveň zapracují na nedostatcích, které u sebe zjistili oproti konkurenčním hráčům.

Všem hráčům a také vedoucímu reprezentace Tomáši Vančurovi děkujeme za vzornou reprezentaci!

 

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů.

 

Junioři:

33. – 47. místo Gulik Michael

Kadeti:

33. – 48. místo Tomeček Milan

33. – 48. místo Mrázek David

49. – 61. místo Trhlík Adam

 

Všechny výsledky je možné naleznout na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019.

 

Michael Gulik

 

První zápas Stankiewicz, Adam a taková moje klasika… Do stavu 3:3 pěkně vyrovnaný zápas. Opět se mi něco přihodilo v hlavě a začal jsem hrát zase hlouposti… Prohra 3:8. Pozitivní věc je, že teď přesně vím, na co soustředit tréninky. Trtovac Haris Můj první break… čistá hra…(v ten okamžik jsem věděl, že to půjde). Druhá hra, soupeř mě pouští ke stolu s nepříjemnou situací, objectball nejde nikam potápět a není žádná snadná jistota, avšak je na stole devítka cca 30 cm od rohové kapsy (dvojka někde uprostřed stolu) hraju kombinaci 2-9 devítku vyklepávám a dvojka vyjíždí do příjemné pozice pro potápění… Soupeř doklízí stůl 1:1. Potom Haris zahrál krásnou odpověď na můj drybeak… 1:2.

V další hře mě na stůl pustil jednou a to na velmi nepříjemnou basu, ze které jsem se nevymotal. Za stavu 1:4 si beru time-out… odcházím se poradit s teamleadrem Tomášem Vančurou a umýt si ruce na záchod. Už jsem vstoupil do “arény” když mi rozhodčí oznámila, že mi vypršelo pět minut a dává mi žlutou kartu a tím pádem ztrátu racku a breaku… (když jsem se po zápase ptal o kolik jsem přišel pozdě, rozhodčí mi oznámila, že to nemohlo být víc jak 7 sekund). Po tomto incidentu rozstřeloval soupeř a potvrdil svůj náskok čistou hrou. Za stavu 1:6 jsem šel na break a odpovídám čistou… Následující 2 racky byly podobné, po né moc provedeném rozstřelu byl jeden z nás nucen hrát jistotu… Haris zahrál krásnou, já méně provedenou… pak už jsem se na stůl nepodíval.

Toho Poláka si už moc nepamatuju.

Se Stakiewiczem jsme se tahali hned o první hru, šťastnější byl nakonec soupeř. Podobný průběh měl i druhý rack, kdy jsem dorovnal na 1:1. Do stavu 2:2 byl průběh stále vyrovnaný. Soupeř pak odskočil na 5:2 a já jsem si vzal oddechový čas. Po návratu se moje hra moc nezlepšila, nevyužil jsem šanci, kdy soupeř nepotopil devítku… Naštěstí mě to úplně nerozhodilo, soupeř mi po rozstřelu nechává otevřený stůl a dohrávám čistou hrou na 6:3. V desáté hře kvůli nahrávce volím těžší véčko a míjím. Nic z rozstřelu nespadlo Polák využívá šanci a v zápase vítězí.

 

Adam Trhlík

 

První zápas jsem hrál opět proti Finovi Juhovi Teittinenovi, se kterým jsem hrál již první den disciplínu 14.1. Nedělal jsem proti němu tolik chyb jako 1. den na 14.1, ale soupeř měl skvělé potápění a když už jsem nějakou tu chybu udělal, tak mi dohrál stůl. Konečné skóre tedy bylo 7:4. Druhý zápas jsem hrál proti Ivanovi Rudenkovi z Ukrajiny. Začátek zápasu se mi vůbec nepovedl a hned jsem prohrával 2:0.

 

Skóre se mi poté podařilo stáhnout na 2:2. Bohužel mi ale soupeř zahrává šťastnou kombinaci a opět mi uteče o 2 body. Za stavu 4:2 jsem si vzal time-out, šel jsem se poradit s trenérem a trochu se uklidnit. To se mi povedlo, hned co jsem přišel ke stolu jsem rozstřelil a zahrál čistou. Ve zbytku zápasu se mi ale bohužel nepodařilo otočit skóre a tím pro mě zápas a i celé ME skončilo. Celkově ME hodnotím velmi pozitivně, byla zde dobrá atmosféra a turnaj jsme si užili.

 

Chtěl poděkovat ČMBS za to, že mi umožnili zúčastnit se tohoto turnaje a mým spoluhráčům a teamleaderovi Tomášovi Vančurovi za podporu během zápasů a za půjčení rozstřelového tága během celého ME, jelikož byli drobné potíže s vybavením.

 

David Mrázek

 

První zápas jsem hrál s Albáncem. A to bratrem Eklenta Kaciho, Klediem. Zápas jsem až na nějakou tu drobnou chybičku hrál výborně. Sice jsem hned v úvodu zápasu prohrával 0:2, ale to proto, že soupeř zahrál čistou a poté mi nespadlo nic z rozstřelu a on dohrál. Poté se to začalo obracet a já stejným způsobem otočil na 4:2. Hned na to jsme ale dostali časového rozhodčího. A to pro mě byla konečná. Já jelikož nejsem zrovna rychlý hráč, tak mi dělalo velké problémy se s tím vypořádat a Kledio jakožto rychlý hráč neměl sebemenší problém, takže zápas prohrávám 4:7.

 

Druhý zápas jsem hrál s Portugalcem Nunem Santosem. Moje hra nebyla ani dobrá, ani špatná. Soupeř pouze dělal hodně chyb, kterých jsem využíval. Takže zápas jsem vyhrál 7:3. O postup do last 32 jsem hrál s Finem Arseniem Sevastyanovem. Soupeř rozstřeluje a dohrává. Já poté dělám to samé. On znovu tak a stav je tedy 1:2. Potom po mém pěkném rozstřelu jsem čekal, že udělám znovu tak, jenže na kouli číslo osm, kterou jsem musel hrát malou ránou do středové kapsy, tak bílá zahnula tak o centimetr doprava, tudíž netrefuju a soupeř vede 1:3. Těžko říct jestli tohle byl ten moment, který rozhodl zápas, ale každopádně mě to psychicky dost srazilo. Poté sice dotahuju na 3:3, ale pořád jsem měl v hlavě tu myšlenku, že místo 3:3 jsem mohl vést 4:2 a do toho jsme ještě opět dostali časového rozhodčího. Takže pro mě opět konečná a zápas prohrávám 3:7.

Celkově opět nejsem vůbec spokojený, ale tak co se dalo od prvního ME očekávat.

 

Milan Tomeček

 

První zápas v 9 ball jsem hrál s Lazar Kostic. Na začátku zápasu jsem začal dost špatně. Ve stavu 4:0 jsem začal hrát a vyrovnal jsem na 4:4 poté se zápas táhl v jeho prospěch 5:4 pak 6:4 a 6:5, když jsem začal byt nervózní a dělal jsem chyby, které mě stali celý zápas a možnost ještě vyhrát ze stavu 6:7. Druhý zapas v B straně jsem hrál s Holanďanem Sonny Haegmans s kterým jsem se trápil a nešlo mě se dostat mentálně do zápasu tento zápas jsem vyhrál 7:4.

 

Třetí zápas jsem hrál s Norem Emil Andre Gangflot vítězem disciplíny 9ball, s nim jsem hrál vyrovnanou hru na začátku zápasu jsem se ujmul vedení 3:0. Poté vyrovnal na 3:3,4:3,4:4 a v 9 framu si špatně nahrál na osmičku a hrál večko při kterém osmička jela 3 tam a zpátky a sťukla se náhodně s bílou a zároveň si nahrál na devítku  Poté se ujmul vedení 4:5 v desátým framu jsem vyklepal jedničku a celý stůl dohrál a poté dal čistou hru což pro mně skončil celý turnaj.

 

Kdybych zhodnotil celou výpravu, tak bych ji hodnotil na výbornou. Celá parta byla skvělá. Jediný komplikace byly na začátku se zavazadly, který nepřijely s námi do Amsterdamu. První dva dny jsem byl bez tág a oblečení, takže jsme museli rychle koupit společenský kalhoty a boty a tága jsem si půjčil od Toma Vančury, kterému patří velké díky i jako našemu teamleaderovi.

 

Tomáš Vančura

 

Poslední disciplína na ME Youth U19, U17 and Girls se nesla v duchu lepších výkonů našich reprezentantů. Kluci si již na stoly téměř zvykli a sebevědomí narůstalo. Byť hru i nadále provázely chyby, byl výkony více konzistentní, skladba dohrávek a taktika na stole byla mnohem na vyšší úrovni než na počátku šampionátu. Pomohl tomu i zápas týmů s Holandskem, kde naši kluci nedali nic zadarmo a zvláště David Mrázek svou pečlivou hrou vyvedl z konceptu jak svého soupěře a i holandské trenéry. Bohužel se tento zápas nedohrával, ale sebevědomí kluků musel hodně nakopnout.

 

Celkově hodnotím ME kladně a to hlavně kvůli postupnému zlepšení herního projevu a s tím spojeného sebevědomí.. Po počátečních zápasech si kluci uvědomili, že mohou hrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv, musí však zapracovat  na taktice, trpělivosti a nasazení. Prostě si trochu víc věřit  už od prvních zápasů a porvat se o vítězství. Příkladů bylo na tomto poolbilliardovém svátku dost. 

 

Chci klukům poděkovat za reprezentaci a bezproblémové chování, Milanu Tomečkovi st. za pomoc s povinnostmi teamleadera na začátku ME, Veronice Hubrtové za podporu z Čech, kompletního vyřízení agendy kolem ubytování, přihlášení, placení a v neposlední řadě i kompletaci zpravodajství a uveřejňování.

 

Nesmím zapomenout za podporu reprezentace od rodin, fanoušků a hráčů, díky moc vám všem. 

Další hlavní zprávy

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Další zpravodajství

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1993.8
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1203.7
4 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1178.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1165.7
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1165.5
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1143.4
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1099.6
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1094.1
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1027.6
13 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 969.3
14 Tužil Pavel MPC Pardubice 967.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 965.1
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 957
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019