Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

 

Také to jak hrát v týmu a celkově soudržnost v podobě fandění, která je pro podobné akce velmi důležitá. Všechny tyto a jiné zkušenosti určitě zúročí a zároveň zapracují na nedostatcích, které u sebe zjistili oproti konkurenčním hráčům.

Všem hráčům a také vedoucímu reprezentace Tomáši Vančurovi děkujeme za vzornou reprezentaci!

 

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů.

 

Junioři:

33. – 47. místo Gulik Michael

Kadeti:

33. – 48. místo Tomeček Milan

33. – 48. místo Mrázek David

49. – 61. místo Trhlík Adam

 

Všechny výsledky je možné naleznout na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019.

 

Michael Gulik

 

První zápas Stankiewicz, Adam a taková moje klasika… Do stavu 3:3 pěkně vyrovnaný zápas. Opět se mi něco přihodilo v hlavě a začal jsem hrát zase hlouposti… Prohra 3:8. Pozitivní věc je, že teď přesně vím, na co soustředit tréninky. Trtovac Haris Můj první break… čistá hra…(v ten okamžik jsem věděl, že to půjde). Druhá hra, soupeř mě pouští ke stolu s nepříjemnou situací, objectball nejde nikam potápět a není žádná snadná jistota, avšak je na stole devítka cca 30 cm od rohové kapsy (dvojka někde uprostřed stolu) hraju kombinaci 2-9 devítku vyklepávám a dvojka vyjíždí do příjemné pozice pro potápění… Soupeř doklízí stůl 1:1. Potom Haris zahrál krásnou odpověď na můj drybeak… 1:2.

V další hře mě na stůl pustil jednou a to na velmi nepříjemnou basu, ze které jsem se nevymotal. Za stavu 1:4 si beru time-out… odcházím se poradit s teamleadrem Tomášem Vančurou a umýt si ruce na záchod. Už jsem vstoupil do “arény” když mi rozhodčí oznámila, že mi vypršelo pět minut a dává mi žlutou kartu a tím pádem ztrátu racku a breaku… (když jsem se po zápase ptal o kolik jsem přišel pozdě, rozhodčí mi oznámila, že to nemohlo být víc jak 7 sekund). Po tomto incidentu rozstřeloval soupeř a potvrdil svůj náskok čistou hrou. Za stavu 1:6 jsem šel na break a odpovídám čistou… Následující 2 racky byly podobné, po né moc provedeném rozstřelu byl jeden z nás nucen hrát jistotu… Haris zahrál krásnou, já méně provedenou… pak už jsem se na stůl nepodíval.

Toho Poláka si už moc nepamatuju.

Se Stakiewiczem jsme se tahali hned o první hru, šťastnější byl nakonec soupeř. Podobný průběh měl i druhý rack, kdy jsem dorovnal na 1:1. Do stavu 2:2 byl průběh stále vyrovnaný. Soupeř pak odskočil na 5:2 a já jsem si vzal oddechový čas. Po návratu se moje hra moc nezlepšila, nevyužil jsem šanci, kdy soupeř nepotopil devítku… Naštěstí mě to úplně nerozhodilo, soupeř mi po rozstřelu nechává otevřený stůl a dohrávám čistou hrou na 6:3. V desáté hře kvůli nahrávce volím těžší véčko a míjím. Nic z rozstřelu nespadlo Polák využívá šanci a v zápase vítězí.

 

Adam Trhlík

 

První zápas jsem hrál opět proti Finovi Juhovi Teittinenovi, se kterým jsem hrál již první den disciplínu 14.1. Nedělal jsem proti němu tolik chyb jako 1. den na 14.1, ale soupeř měl skvělé potápění a když už jsem nějakou tu chybu udělal, tak mi dohrál stůl. Konečné skóre tedy bylo 7:4. Druhý zápas jsem hrál proti Ivanovi Rudenkovi z Ukrajiny. Začátek zápasu se mi vůbec nepovedl a hned jsem prohrával 2:0.

 

Skóre se mi poté podařilo stáhnout na 2:2. Bohužel mi ale soupeř zahrává šťastnou kombinaci a opět mi uteče o 2 body. Za stavu 4:2 jsem si vzal time-out, šel jsem se poradit s trenérem a trochu se uklidnit. To se mi povedlo, hned co jsem přišel ke stolu jsem rozstřelil a zahrál čistou. Ve zbytku zápasu se mi ale bohužel nepodařilo otočit skóre a tím pro mě zápas a i celé ME skončilo. Celkově ME hodnotím velmi pozitivně, byla zde dobrá atmosféra a turnaj jsme si užili.

 

Chtěl poděkovat ČMBS za to, že mi umožnili zúčastnit se tohoto turnaje a mým spoluhráčům a teamleaderovi Tomášovi Vančurovi za podporu během zápasů a za půjčení rozstřelového tága během celého ME, jelikož byli drobné potíže s vybavením.

 

David Mrázek

 

První zápas jsem hrál s Albáncem. A to bratrem Eklenta Kaciho, Klediem. Zápas jsem až na nějakou tu drobnou chybičku hrál výborně. Sice jsem hned v úvodu zápasu prohrával 0:2, ale to proto, že soupeř zahrál čistou a poté mi nespadlo nic z rozstřelu a on dohrál. Poté se to začalo obracet a já stejným způsobem otočil na 4:2. Hned na to jsme ale dostali časového rozhodčího. A to pro mě byla konečná. Já jelikož nejsem zrovna rychlý hráč, tak mi dělalo velké problémy se s tím vypořádat a Kledio jakožto rychlý hráč neměl sebemenší problém, takže zápas prohrávám 4:7.

 

Druhý zápas jsem hrál s Portugalcem Nunem Santosem. Moje hra nebyla ani dobrá, ani špatná. Soupeř pouze dělal hodně chyb, kterých jsem využíval. Takže zápas jsem vyhrál 7:3. O postup do last 32 jsem hrál s Finem Arseniem Sevastyanovem. Soupeř rozstřeluje a dohrává. Já poté dělám to samé. On znovu tak a stav je tedy 1:2. Potom po mém pěkném rozstřelu jsem čekal, že udělám znovu tak, jenže na kouli číslo osm, kterou jsem musel hrát malou ránou do středové kapsy, tak bílá zahnula tak o centimetr doprava, tudíž netrefuju a soupeř vede 1:3. Těžko říct jestli tohle byl ten moment, který rozhodl zápas, ale každopádně mě to psychicky dost srazilo. Poté sice dotahuju na 3:3, ale pořád jsem měl v hlavě tu myšlenku, že místo 3:3 jsem mohl vést 4:2 a do toho jsme ještě opět dostali časového rozhodčího. Takže pro mě opět konečná a zápas prohrávám 3:7.

Celkově opět nejsem vůbec spokojený, ale tak co se dalo od prvního ME očekávat.

 

Milan Tomeček

 

První zápas v 9 ball jsem hrál s Lazar Kostic. Na začátku zápasu jsem začal dost špatně. Ve stavu 4:0 jsem začal hrát a vyrovnal jsem na 4:4 poté se zápas táhl v jeho prospěch 5:4 pak 6:4 a 6:5, když jsem začal byt nervózní a dělal jsem chyby, které mě stali celý zápas a možnost ještě vyhrát ze stavu 6:7. Druhý zapas v B straně jsem hrál s Holanďanem Sonny Haegmans s kterým jsem se trápil a nešlo mě se dostat mentálně do zápasu tento zápas jsem vyhrál 7:4.

 

Třetí zápas jsem hrál s Norem Emil Andre Gangflot vítězem disciplíny 9ball, s nim jsem hrál vyrovnanou hru na začátku zápasu jsem se ujmul vedení 3:0. Poté vyrovnal na 3:3,4:3,4:4 a v 9 framu si špatně nahrál na osmičku a hrál večko při kterém osmička jela 3 tam a zpátky a sťukla se náhodně s bílou a zároveň si nahrál na devítku  Poté se ujmul vedení 4:5 v desátým framu jsem vyklepal jedničku a celý stůl dohrál a poté dal čistou hru což pro mně skončil celý turnaj.

 

Kdybych zhodnotil celou výpravu, tak bych ji hodnotil na výbornou. Celá parta byla skvělá. Jediný komplikace byly na začátku se zavazadly, který nepřijely s námi do Amsterdamu. První dva dny jsem byl bez tág a oblečení, takže jsme museli rychle koupit společenský kalhoty a boty a tága jsem si půjčil od Toma Vančury, kterému patří velké díky i jako našemu teamleaderovi.

 

Tomáš Vančura

 

Poslední disciplína na ME Youth U19, U17 and Girls se nesla v duchu lepších výkonů našich reprezentantů. Kluci si již na stoly téměř zvykli a sebevědomí narůstalo. Byť hru i nadále provázely chyby, byl výkony více konzistentní, skladba dohrávek a taktika na stole byla mnohem na vyšší úrovni než na počátku šampionátu. Pomohl tomu i zápas týmů s Holandskem, kde naši kluci nedali nic zadarmo a zvláště David Mrázek svou pečlivou hrou vyvedl z konceptu jak svého soupěře a i holandské trenéry. Bohužel se tento zápas nedohrával, ale sebevědomí kluků musel hodně nakopnout.

 

Celkově hodnotím ME kladně a to hlavně kvůli postupnému zlepšení herního projevu a s tím spojeného sebevědomí.. Po počátečních zápasech si kluci uvědomili, že mohou hrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv, musí však zapracovat  na taktice, trpělivosti a nasazení. Prostě si trochu víc věřit  už od prvních zápasů a porvat se o vítězství. Příkladů bylo na tomto poolbilliardovém svátku dost. 

 

Chci klukům poděkovat za reprezentaci a bezproblémové chování, Milanu Tomečkovi st. za pomoc s povinnostmi teamleadera na začátku ME, Veronice Hubrtové za podporu z Čech, kompletního vyřízení agendy kolem ubytování, přihlášení, placení a v neposlední řadě i kompletaci zpravodajství a uveřejňování.

 

Nesmím zapomenout za podporu reprezentace od rodin, fanoušků a hráčů, díky moc vám všem. 

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Další zpravodajství

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Liga týmů

27. – 28.6. proběhne poslední kolo týmů.

V extralize se bude hrát o osm postupových míst na MR 2020 a o pohár pro vítěze základní části.

V I. lize se bude hrát o baráž – čtyři postupová místa, a o pohár pro nejlepší tým soutěže.

Vše můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

ME juniorů 2020 definitivně zrušeno

V sobotu jsme obdrželi dopis od EPBF, v krátkosti v bodech níže, nebo pod článkem originál.

  • ME juniorů 2020 definitivně zrušeno
  • První akcí EPBF bude snad ET v Sankt Johannu, zatím stále v přípravách a snad brzy bude pozvánka
  • ME dospělých a U23 v Turecku, stejně jako ET mužů a žen v listopadu, stále v přípravách

20.06.20 EPBF Update June 2020

 

Best of East příští měsíc v Pardubicích

Vážení příznivci kulečníku, přišla výborná zpráva, turnaj BoE, který se měl konat v Maďarsku, místní vláda nepovolila a proběhne 18.-19.7.2020 v herně MPC Pardubice.

Více info bude následovat.

3. kolo ligy týmů

Poslední týden v červnu 2020 se konají poslední kola ligy týmů.

V sobotu se hraje Extraliga, v neděli I. liga.

Rozlosování do heren, propozice a další informace naleznete na našem webu v záložce soutěže – týmy.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

ČPTour 8 ball 32

Dnes se hraje ČPTour 32 8 ball v Harlequinu Praha, můžete sledovat na našem výsledkovém servisu a semifinále a finále bude živý přenos.

 

Alikvótní počet postupujích z regionů

Dnes se hrají regiony – kvalifikační turnaje na zítřejší ČPTour 32 8 ball.

Všem přejeme hodně štěstí!

Počet postupujících z regionů můžete nalézt na Google disk.

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020