Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

 

Také to jak hrát v týmu a celkově soudržnost v podobě fandění, která je pro podobné akce velmi důležitá. Všechny tyto a jiné zkušenosti určitě zúročí a zároveň zapracují na nedostatcích, které u sebe zjistili oproti konkurenčním hráčům.

Všem hráčům a také vedoucímu reprezentace Tomáši Vančurovi děkujeme za vzornou reprezentaci!

 

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů.

 

Junioři:

33. – 47. místo Gulik Michael

Kadeti:

33. – 48. místo Tomeček Milan

33. – 48. místo Mrázek David

49. – 61. místo Trhlík Adam

 

Všechny výsledky je možné naleznout na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019.

 

Michael Gulik

 

První zápas Stankiewicz, Adam a taková moje klasika… Do stavu 3:3 pěkně vyrovnaný zápas. Opět se mi něco přihodilo v hlavě a začal jsem hrát zase hlouposti… Prohra 3:8. Pozitivní věc je, že teď přesně vím, na co soustředit tréninky. Trtovac Haris Můj první break… čistá hra…(v ten okamžik jsem věděl, že to půjde). Druhá hra, soupeř mě pouští ke stolu s nepříjemnou situací, objectball nejde nikam potápět a není žádná snadná jistota, avšak je na stole devítka cca 30 cm od rohové kapsy (dvojka někde uprostřed stolu) hraju kombinaci 2-9 devítku vyklepávám a dvojka vyjíždí do příjemné pozice pro potápění… Soupeř doklízí stůl 1:1. Potom Haris zahrál krásnou odpověď na můj drybeak… 1:2.

V další hře mě na stůl pustil jednou a to na velmi nepříjemnou basu, ze které jsem se nevymotal. Za stavu 1:4 si beru time-out… odcházím se poradit s teamleadrem Tomášem Vančurou a umýt si ruce na záchod. Už jsem vstoupil do “arény” když mi rozhodčí oznámila, že mi vypršelo pět minut a dává mi žlutou kartu a tím pádem ztrátu racku a breaku… (když jsem se po zápase ptal o kolik jsem přišel pozdě, rozhodčí mi oznámila, že to nemohlo být víc jak 7 sekund). Po tomto incidentu rozstřeloval soupeř a potvrdil svůj náskok čistou hrou. Za stavu 1:6 jsem šel na break a odpovídám čistou… Následující 2 racky byly podobné, po né moc provedeném rozstřelu byl jeden z nás nucen hrát jistotu… Haris zahrál krásnou, já méně provedenou… pak už jsem se na stůl nepodíval.

Toho Poláka si už moc nepamatuju.

Se Stakiewiczem jsme se tahali hned o první hru, šťastnější byl nakonec soupeř. Podobný průběh měl i druhý rack, kdy jsem dorovnal na 1:1. Do stavu 2:2 byl průběh stále vyrovnaný. Soupeř pak odskočil na 5:2 a já jsem si vzal oddechový čas. Po návratu se moje hra moc nezlepšila, nevyužil jsem šanci, kdy soupeř nepotopil devítku… Naštěstí mě to úplně nerozhodilo, soupeř mi po rozstřelu nechává otevřený stůl a dohrávám čistou hrou na 6:3. V desáté hře kvůli nahrávce volím těžší véčko a míjím. Nic z rozstřelu nespadlo Polák využívá šanci a v zápase vítězí.

 

Adam Trhlík

 

První zápas jsem hrál opět proti Finovi Juhovi Teittinenovi, se kterým jsem hrál již první den disciplínu 14.1. Nedělal jsem proti němu tolik chyb jako 1. den na 14.1, ale soupeř měl skvělé potápění a když už jsem nějakou tu chybu udělal, tak mi dohrál stůl. Konečné skóre tedy bylo 7:4. Druhý zápas jsem hrál proti Ivanovi Rudenkovi z Ukrajiny. Začátek zápasu se mi vůbec nepovedl a hned jsem prohrával 2:0.

 

Skóre se mi poté podařilo stáhnout na 2:2. Bohužel mi ale soupeř zahrává šťastnou kombinaci a opět mi uteče o 2 body. Za stavu 4:2 jsem si vzal time-out, šel jsem se poradit s trenérem a trochu se uklidnit. To se mi povedlo, hned co jsem přišel ke stolu jsem rozstřelil a zahrál čistou. Ve zbytku zápasu se mi ale bohužel nepodařilo otočit skóre a tím pro mě zápas a i celé ME skončilo. Celkově ME hodnotím velmi pozitivně, byla zde dobrá atmosféra a turnaj jsme si užili.

 

Chtěl poděkovat ČMBS za to, že mi umožnili zúčastnit se tohoto turnaje a mým spoluhráčům a teamleaderovi Tomášovi Vančurovi za podporu během zápasů a za půjčení rozstřelového tága během celého ME, jelikož byli drobné potíže s vybavením.

 

David Mrázek

 

První zápas jsem hrál s Albáncem. A to bratrem Eklenta Kaciho, Klediem. Zápas jsem až na nějakou tu drobnou chybičku hrál výborně. Sice jsem hned v úvodu zápasu prohrával 0:2, ale to proto, že soupeř zahrál čistou a poté mi nespadlo nic z rozstřelu a on dohrál. Poté se to začalo obracet a já stejným způsobem otočil na 4:2. Hned na to jsme ale dostali časového rozhodčího. A to pro mě byla konečná. Já jelikož nejsem zrovna rychlý hráč, tak mi dělalo velké problémy se s tím vypořádat a Kledio jakožto rychlý hráč neměl sebemenší problém, takže zápas prohrávám 4:7.

 

Druhý zápas jsem hrál s Portugalcem Nunem Santosem. Moje hra nebyla ani dobrá, ani špatná. Soupeř pouze dělal hodně chyb, kterých jsem využíval. Takže zápas jsem vyhrál 7:3. O postup do last 32 jsem hrál s Finem Arseniem Sevastyanovem. Soupeř rozstřeluje a dohrává. Já poté dělám to samé. On znovu tak a stav je tedy 1:2. Potom po mém pěkném rozstřelu jsem čekal, že udělám znovu tak, jenže na kouli číslo osm, kterou jsem musel hrát malou ránou do středové kapsy, tak bílá zahnula tak o centimetr doprava, tudíž netrefuju a soupeř vede 1:3. Těžko říct jestli tohle byl ten moment, který rozhodl zápas, ale každopádně mě to psychicky dost srazilo. Poté sice dotahuju na 3:3, ale pořád jsem měl v hlavě tu myšlenku, že místo 3:3 jsem mohl vést 4:2 a do toho jsme ještě opět dostali časového rozhodčího. Takže pro mě opět konečná a zápas prohrávám 3:7.

Celkově opět nejsem vůbec spokojený, ale tak co se dalo od prvního ME očekávat.

 

Milan Tomeček

 

První zápas v 9 ball jsem hrál s Lazar Kostic. Na začátku zápasu jsem začal dost špatně. Ve stavu 4:0 jsem začal hrát a vyrovnal jsem na 4:4 poté se zápas táhl v jeho prospěch 5:4 pak 6:4 a 6:5, když jsem začal byt nervózní a dělal jsem chyby, které mě stali celý zápas a možnost ještě vyhrát ze stavu 6:7. Druhý zapas v B straně jsem hrál s Holanďanem Sonny Haegmans s kterým jsem se trápil a nešlo mě se dostat mentálně do zápasu tento zápas jsem vyhrál 7:4.

 

Třetí zápas jsem hrál s Norem Emil Andre Gangflot vítězem disciplíny 9ball, s nim jsem hrál vyrovnanou hru na začátku zápasu jsem se ujmul vedení 3:0. Poté vyrovnal na 3:3,4:3,4:4 a v 9 framu si špatně nahrál na osmičku a hrál večko při kterém osmička jela 3 tam a zpátky a sťukla se náhodně s bílou a zároveň si nahrál na devítku  Poté se ujmul vedení 4:5 v desátým framu jsem vyklepal jedničku a celý stůl dohrál a poté dal čistou hru což pro mně skončil celý turnaj.

 

Kdybych zhodnotil celou výpravu, tak bych ji hodnotil na výbornou. Celá parta byla skvělá. Jediný komplikace byly na začátku se zavazadly, který nepřijely s námi do Amsterdamu. První dva dny jsem byl bez tág a oblečení, takže jsme museli rychle koupit společenský kalhoty a boty a tága jsem si půjčil od Toma Vančury, kterému patří velké díky i jako našemu teamleaderovi.

 

Tomáš Vančura

 

Poslední disciplína na ME Youth U19, U17 and Girls se nesla v duchu lepších výkonů našich reprezentantů. Kluci si již na stoly téměř zvykli a sebevědomí narůstalo. Byť hru i nadále provázely chyby, byl výkony více konzistentní, skladba dohrávek a taktika na stole byla mnohem na vyšší úrovni než na počátku šampionátu. Pomohl tomu i zápas týmů s Holandskem, kde naši kluci nedali nic zadarmo a zvláště David Mrázek svou pečlivou hrou vyvedl z konceptu jak svého soupěře a i holandské trenéry. Bohužel se tento zápas nedohrával, ale sebevědomí kluků musel hodně nakopnout.

 

Celkově hodnotím ME kladně a to hlavně kvůli postupnému zlepšení herního projevu a s tím spojeného sebevědomí.. Po počátečních zápasech si kluci uvědomili, že mohou hrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv, musí však zapracovat  na taktice, trpělivosti a nasazení. Prostě si trochu víc věřit  už od prvních zápasů a porvat se o vítězství. Příkladů bylo na tomto poolbilliardovém svátku dost. 

 

Chci klukům poděkovat za reprezentaci a bezproblémové chování, Milanu Tomečkovi st. za pomoc s povinnostmi teamleadera na začátku ME, Veronice Hubrtové za podporu z Čech, kompletního vyřízení agendy kolem ubytování, přihlášení, placení a v neposlední řadě i kompletaci zpravodajství a uveřejňování.

 

Nesmím zapomenout za podporu reprezentace od rodin, fanoušků a hráčů, díky moc vám všem. 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

MČR ženy 2019 – 9 ball

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

Poslední dvě neodehrané disciplíny byly na programu o víkendu a to konkrétně 9 ball a v neděli 14.1 nekonečná. Účast o prvním víkendu slibovala i velmi dobrou účast na poslední dvě disciplíny v pořádajícím klubu Maple Pool Club Pardubice ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem.

Rozhovor s Janem Meisnerem, vítězem MR 8 ball

Blahopřeji k obhajobě titulu Honzo, tentokrát to vypadalo, že ti všechno sedlo?

Ano, máš pravdu, na tomto turnaji mi vše vyšlo přesně podle mých představ. Je pravda, že los v pavouku byl ke mně dost přívětivý. S ohledem na kvality všech hráčů, se kterými jsem hrál, jsem první menší problémy začal mít až v semifinále se Zoltánem, kdy se mě ze začátku zápasu neustále dokázal držet. Poté, ale po pár jeho zbytečných chybách, jsem dokázal rozhodnout. Ve finále jsem si na Davida, přiznám se, že vůbec nevěřil, protože vím, že v 8 ball je rozhodně silnější než já, ale po rychlém a vydařeném začátku z mé strany jsem už začal tušit, že toto finále nepustím.

Mistrovství republiky v osmičce opanoval obhájce J. Meisner!

Minulý víkend se odehrálo mistrovství republiky v nejznámější disciplíně 8 ball.

Jako herna byla vybrána Harlequin Praha ve Vršovicích.

Rozhovor Veronika Hubrtová 8 ball + 10 ball

Blahopřeji Veroniko, opět jsi obhájila loňské prvenství v obou zatím odehraných disciplínách 😊

Dámy se zlepšily, ale ty jsi na sobě zapracovala, jezdíš na zahraniční turnaje a Eurotoury, jak se herně cítíš, pomohly ti jmenované turnaje?

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

První dvě disciplíny MR žen 8 ball a 10 ball, se hrály o uplynulém víkendu ve spolupráci Českomoravského billiardového svazu s pořádajícím klubem Maple Pool Club Pardubice. Očekávala se podobná účast jako v loňském roce. Ale k překvapení všech se v obou disciplínách nakonec účastnilo 15 hráček, co znamenalo například v disciplíně 10 ball o 7 hráček více. Hráčky byly z domácího klubu MPC Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha, Balabuška Praha a jako loni také z 1. KK Chomutov.

Další zpravodajství

Kvalifikace MR 10 ball

Dnes hrajeme kvalifikaci na MR 10 ball v Čajovně Utopia v Brně.

Kvalifikaci hraje 42 hráčů. Na výsledky a on-line stream se můžete kouknout v našem výsledkovém servisu.

EEBC Youth Friends Event Prague

Srdečně Vás zveme na mezinárodní juniorský turnaj Youth Friends Event Prague, který se koná 9. – 10.11.2019 v Harlequinu Praha.
Podrobnosti v propozicích níže.

EEBC_Youth_fr_ev_prague_plakát

EEBC Youth Friends Event Prague propozice

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

MČR ženy 2019 – 9 ball

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

Poslední dvě neodehrané disciplíny byly na programu o víkendu a to konkrétně 9 ball a v neděli 14.1 nekonečná. Účast o prvním víkendu slibovala i velmi dobrou účast na poslední dvě disciplíny v pořádajícím klubu Maple Pool Club Pardubice ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem.

MR žen v poolbilliardu 2019 – 14.1 nekonečná

MR žen v poolbilliardu 2019 – 14.1 nekonečná

Dnes se hraje disciplína 14.1 nekonečná a je 15 hráček. Účastní se domácí hráčky z MPC Pardubice, Delty Billiard Brno, Balabušky Praha, Harlequinu Praha a 1. KK Chomutov. Turnaj se koná v MPC Pardubice. Výsledky a nějaké streamy k vidění zde.

MR ženy – 14.1 nekonečná

Rozhovor s Janem Meisnerem, vítězem MR 8 ball

Blahopřeji k obhajobě titulu Honzo, tentokrát to vypadalo, že ti všechno sedlo?

Ano, máš pravdu, na tomto turnaji mi vše vyšlo přesně podle mých představ. Je pravda, že los v pavouku byl ke mně dost přívětivý. S ohledem na kvality všech hráčů, se kterými jsem hrál, jsem první menší problémy začal mít až v semifinále se Zoltánem, kdy se mě ze začátku zápasu neustále dokázal držet. Poté, ale po pár jeho zbytečných chybách, jsem dokázal rozhodnout. Ve finále jsem si na Davida, přiznám se, že vůbec nevěřil, protože vím, že v 8 ball je rozhodně silnější než já, ale po rychlém a vydařeném začátku z mé strany jsem už začal tušit, že toto finále nepustím.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1943.9
2 Urban Petr MPC Pardubice 1434
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1305.4
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1286.6
6 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.7
7 Kníže Martin MPC Pardubice 1094.3
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1090
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1089.6
10 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1086.8
11 Zhou Longdi MPC Pardubice 1084.4
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1060.5
13 Nechvíle Josef Řipská Praha 1052.5
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 981.1
15 Švestka Martin MPC Pardubice 950.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 933.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019