ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

Přineseme Vám ještě shrnutí devítky a celkového ME juniorů. 

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů.

 

Junioři:

25. – 32. místo Gulik Michael

Kadeti:

33. – 48. místo Trhlík Adam

49. – 61. místo Mrázek David

49. – 61. místo Tomeček Milan

Kategorie Týmů – kadeti

9. – 12.  místo

Další výsledky je možné sledovat na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019 a placený stream na stránkách Kozoom.

 

 

Milan Tomeček

 

První zápas jsem hrál s Oskarem Jamorskim z Polska. V zápase jsem udělal zbytečné chyby které normálně nedělám. Oskar v tomhle zápase zahrál 4 čistý hry a já jednu. Na začátku zápasu jsem dělal některé technické chyby až pak ke konci jsem se chytl na jeden frame, jinak pak dohrál zápas třemi čistými. Druhý zápas jsem hrál s Bělorusem Aliaksei Remez v tomhle zápase jsem mu na začátku daroval dvě hry a potom jsem dal čistou a on taky ve stavu 1:3 jsem vyrovnával na 3:3 a pak se to nějak táhlo až do konce 3:6, když on dal jednu čistou a pustil mě ke stolu 3krát.

Kdybych shrnul celý výkon našeho týmu tak si myslím že jsme za celý turnaj pořád nepředvedli to, co umíme a máme natrénované v tréninku. První zápas proti Rusku jsme měli vyhrát, ale nevím, co se nám honilo hlavou v těch zápasech.. Druhý zápas jsme hráli proti Holandsku, který nebylo nějak silnější než my, akorát jsme prostě nic nepředvedli z toho, co umíme což mě celkem mrzí..

 

Adam Trhlík

 

V prvním zápase jsem hrál proti Andreiovi Dzuskaevovi z Ruska, se kterým jsem hrál už den předtím v týmech disciplínu 8-ball. Věděl jsem, jak je soupeř těžký, ale už jsem tak nějak věděl jak proti němu hrát a věřil jsem si na něj. Úvodní frame se mi povedl, ale to bylo asi jediné co se mi v tomto zápasu povedlo. Poté se mi vůbec nedařilo a soupeř mi zahrál 5 her po sobě a v 6 mi tam nechal jednoduchou dohrávku. Poté ale rozstřeloval soupeř a zahrál čistou hru. Konečné skóre bylo 6-2. V 1. kole B-strany jsem dostal walk-over. Další zápas jsem nastoupil proti polskému soupeři Dominikovi Jastrzabovi. Tento zápas jsem nehrál zas tak špatně, ale vždy když jsem rozstřeloval, udělal jsem chybu buď u mé poslední koule nebo u osmičky a soupeř mi vždy dohrál stůl. U každého soupeřovo rozstřelu mi pokaždé zahrál čistou hru. Konečné skóre tudíž bylo 6-0.

V týmech jsme na první zápas dostali výběr Ruska. Já jsem si vybral 8-ball, protože je to disciplína, která mě nejvíce baví a i nejvíce jde. Hrál jsem proti Andreiovi Dzuskaevovi. Proti tomuto soupeřovi jsem ještě nikdy nehrál, tudíž jsem nevěděl co od něj očekávat. Bohužel já jsem nehrál svoje maximum a soupeř využíval mých chyb. Uhrál jsem jenom 2 body a konečné skóre bylo 6-2. Milan také prohrává svůj zápas v poměru 6-0 a padáme do B-strany. V 1. kole B-strany jsme dostali walk-over. Na druhý zápas jsme dostali tým Nizozemska. Já s Milanem jsme si prohodili disciplíny, tudíž já jsem hrál 10-ball a Milan 8-ball. Moje hra už vypadala o něco lépe, ale furt to nebylo to, co bych si představoval. Udělal jsem pár zbytečných chyb, kterých soupeř využil ve svůj prospěch a v zápase zvítězil 6-2. Jako tým jsme prohráli 2-0 a skončili jsme na děleném 9. místě.

 

David Mrázek

 

První zápas mě čekal ukrajinský hráč Valentyn Kobets. Do stavu 2:2 jsem hrál celkem pěkně. Soupeř rozstřeluje a padá mu jedna koule. Hru dohrál až do koule číslo osm, kterou pak ale nakonec vyklepává, takže jdu na stůl já a hned při první kouli a celém otevřeném stole netrefuju a soupeřovi zbývá jednoduchá osmička. Tak si za stavu 2:3 beru time. Ten mi ovšem nijak nepomohl a prohrávám 2:6. Další den jsem hrál s 2x bronzovým hráčem Ajdinem Piknjakem. Tenhle zápas jsem nehrál úplně špatně, ale za stavu 3:3 se opět něco stalo a nedokázal jsem trefit skoro nic. Ani jedné z těch cca dvou až tří příležitostí, které mi během dalších 3 her dal, jsem nevyužil, takže prohrávám 3:6. Se svou hrou jsem opět nebyl spokojený a opět jsem na sebe byl dost naštvaný.

V týmech nás na první zápas čekal tým Ruska. Já jsem hrál s Aleksanderem Chernyshovem. Tohoto hráče jsem už docela dobře znal ze Severního Kypru, kde jsem s ním hrál finále a také čtvrtfinále v týmech. Zápas se vyvíjel dost vyrovnaně. Za stavu 2:3 ale dělám chybu v dohrávce a soupeř dává na 2:4. Tak si beru time abych se trochu uklidnil. Po time-outu dohrávám 2 hry a je to 4:4. Poté si bere time zase soupeř. Soupeř hned po rozstřelu dává čistou a je to 4:5. Z méhorozstřelu nepadá nic a on opět dohrává. Zápas jsme ale bohužel ani nestačili dohrát, protože druzí 2 Rusové už svůj zápas dohráli. Pak nás čekal domácí výběr Nizozemí. Já hrál s Mitchelem Knueverem. Do zápasu jsem nevstoupil vůbec dobře a během asi 15ti minut prohrávám 0:3.

Byl jsem z toho opět hodně skleslý, že vlastně nevím co se děje, ale prostě nedokážu ani z daleka zahrát svoje maximum v žádném zápase. Potom se zase z ničeho nic začalo dařit a ze stavu 0:3 jsem otočil na 4:3. Dokonce i na soupeři bylo vidět, že je z toho velmi nervózní až ho to nutilo dělat poměrně i nesportovní chování, aby za každou cenu neprohrál. Například to, že pokaždé když jsem hrál strk proti němu, začal se tam naproti mně různě kroutit nebo vzal do ruky ručník, se kterým si jen tak začal točit ve vzduchu. Bohužel zápas jsme opět nestačili ani dohrát a konečný stav je tedy 4:4.

 

Michael Gulik

 

V prvním kole jsem chytil Dána Christoffra Lentze, dvojnásobného mistra Evropy… No….pokusil jsem se udělat vše co bylo v mých silách… Myslím si, že jsem mu nedal nic zadarmo.Teda až na jeden rack…

Druhý zápas v Bčkovém pavouku jsem hrál s Norem Eirik-Tonning Hatloyem. Se kterým jsem hrál velmi napínavý zápas.  Za stavu 1:3 v můj neprospěch jsem dokázal zabrat a z počátečních nesnází jsem dokázal zápas otočit na průběžných 6:5, tím ze jsem zahrál 5 čistých her ať už po svých racích tak po nevydařených soupeřových. Eirik pak čistou hrou srovnal na 6:6 Nakonec po těžké dohrávce jsem VYHRÁL!!!!

Třetí zápas proti Enis Sogularovi z Kypru. Tohoto hráče jsem měl za normálních okolností bez problémů porazit. To jsem hrál jako úplně někdo jiný. Zase jsem hrál moc složitě, moc překombinovaně. Nakonec prohra 3:7.

 

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Další zpravodajství

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Liga týmů

27. – 28.6. proběhne poslední kolo týmů.

V extralize se bude hrát o osm postupových míst na MR 2020 a o pohár pro vítěze základní části.

V I. lize se bude hrát o baráž – čtyři postupová místa, a o pohár pro nejlepší tým soutěže.

Vše můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

ME juniorů 2020 definitivně zrušeno

V sobotu jsme obdrželi dopis od EPBF, v krátkosti v bodech níže, nebo pod článkem originál.

  • ME juniorů 2020 definitivně zrušeno
  • První akcí EPBF bude snad ET v Sankt Johannu, zatím stále v přípravách a snad brzy bude pozvánka
  • ME dospělých a U23 v Turecku, stejně jako ET mužů a žen v listopadu, stále v přípravách

20.06.20 EPBF Update June 2020

 

Best of East příští měsíc v Pardubicích

Vážení příznivci kulečníku, přišla výborná zpráva, turnaj BoE, který se měl konat v Maďarsku, místní vláda nepovolila a proběhne 18.-19.7.2020 v herně MPC Pardubice.

Více info bude následovat.

3. kolo ligy týmů

Poslední týden v červnu 2020 se konají poslední kola ligy týmů.

V sobotu se hraje Extraliga, v neděli I. liga.

Rozlosování do heren, propozice a další informace naleznete na našem webu v záložce soutěže – týmy.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

ČPTour 8 ball 32

Dnes se hraje ČPTour 32 8 ball v Harlequinu Praha, můžete sledovat na našem výsledkovém servisu a semifinále a finále bude živý přenos.

 

Alikvótní počet postupujích z regionů

Dnes se hrají regiony – kvalifikační turnaje na zítřejší ČPTour 32 8 ball.

Všem přejeme hodně štěstí!

Počet postupujících z regionů můžete nalézt na Google disk.

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020