ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

Přineseme Vám ještě shrnutí devítky a celkového ME juniorů. 

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů.

 

Junioři:

25. – 32. místo Gulik Michael

Kadeti:

33. – 48. místo Trhlík Adam

49. – 61. místo Mrázek David

49. – 61. místo Tomeček Milan

Kategorie Týmů – kadeti

9. – 12.  místo

Další výsledky je možné sledovat na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019 a placený stream na stránkách Kozoom.

 

 

Milan Tomeček

 

První zápas jsem hrál s Oskarem Jamorskim z Polska. V zápase jsem udělal zbytečné chyby které normálně nedělám. Oskar v tomhle zápase zahrál 4 čistý hry a já jednu. Na začátku zápasu jsem dělal některé technické chyby až pak ke konci jsem se chytl na jeden frame, jinak pak dohrál zápas třemi čistými. Druhý zápas jsem hrál s Bělorusem Aliaksei Remez v tomhle zápase jsem mu na začátku daroval dvě hry a potom jsem dal čistou a on taky ve stavu 1:3 jsem vyrovnával na 3:3 a pak se to nějak táhlo až do konce 3:6, když on dal jednu čistou a pustil mě ke stolu 3krát.

Kdybych shrnul celý výkon našeho týmu tak si myslím že jsme za celý turnaj pořád nepředvedli to, co umíme a máme natrénované v tréninku. První zápas proti Rusku jsme měli vyhrát, ale nevím, co se nám honilo hlavou v těch zápasech.. Druhý zápas jsme hráli proti Holandsku, který nebylo nějak silnější než my, akorát jsme prostě nic nepředvedli z toho, co umíme což mě celkem mrzí..

 

Adam Trhlík

 

V prvním zápase jsem hrál proti Andreiovi Dzuskaevovi z Ruska, se kterým jsem hrál už den předtím v týmech disciplínu 8-ball. Věděl jsem, jak je soupeř těžký, ale už jsem tak nějak věděl jak proti němu hrát a věřil jsem si na něj. Úvodní frame se mi povedl, ale to bylo asi jediné co se mi v tomto zápasu povedlo. Poté se mi vůbec nedařilo a soupeř mi zahrál 5 her po sobě a v 6 mi tam nechal jednoduchou dohrávku. Poté ale rozstřeloval soupeř a zahrál čistou hru. Konečné skóre bylo 6-2. V 1. kole B-strany jsem dostal walk-over. Další zápas jsem nastoupil proti polskému soupeři Dominikovi Jastrzabovi. Tento zápas jsem nehrál zas tak špatně, ale vždy když jsem rozstřeloval, udělal jsem chybu buď u mé poslední koule nebo u osmičky a soupeř mi vždy dohrál stůl. U každého soupeřovo rozstřelu mi pokaždé zahrál čistou hru. Konečné skóre tudíž bylo 6-0.

V týmech jsme na první zápas dostali výběr Ruska. Já jsem si vybral 8-ball, protože je to disciplína, která mě nejvíce baví a i nejvíce jde. Hrál jsem proti Andreiovi Dzuskaevovi. Proti tomuto soupeřovi jsem ještě nikdy nehrál, tudíž jsem nevěděl co od něj očekávat. Bohužel já jsem nehrál svoje maximum a soupeř využíval mých chyb. Uhrál jsem jenom 2 body a konečné skóre bylo 6-2. Milan také prohrává svůj zápas v poměru 6-0 a padáme do B-strany. V 1. kole B-strany jsme dostali walk-over. Na druhý zápas jsme dostali tým Nizozemska. Já s Milanem jsme si prohodili disciplíny, tudíž já jsem hrál 10-ball a Milan 8-ball. Moje hra už vypadala o něco lépe, ale furt to nebylo to, co bych si představoval. Udělal jsem pár zbytečných chyb, kterých soupeř využil ve svůj prospěch a v zápase zvítězil 6-2. Jako tým jsme prohráli 2-0 a skončili jsme na děleném 9. místě.

 

David Mrázek

 

První zápas mě čekal ukrajinský hráč Valentyn Kobets. Do stavu 2:2 jsem hrál celkem pěkně. Soupeř rozstřeluje a padá mu jedna koule. Hru dohrál až do koule číslo osm, kterou pak ale nakonec vyklepává, takže jdu na stůl já a hned při první kouli a celém otevřeném stole netrefuju a soupeřovi zbývá jednoduchá osmička. Tak si za stavu 2:3 beru time. Ten mi ovšem nijak nepomohl a prohrávám 2:6. Další den jsem hrál s 2x bronzovým hráčem Ajdinem Piknjakem. Tenhle zápas jsem nehrál úplně špatně, ale za stavu 3:3 se opět něco stalo a nedokázal jsem trefit skoro nic. Ani jedné z těch cca dvou až tří příležitostí, které mi během dalších 3 her dal, jsem nevyužil, takže prohrávám 3:6. Se svou hrou jsem opět nebyl spokojený a opět jsem na sebe byl dost naštvaný.

V týmech nás na první zápas čekal tým Ruska. Já jsem hrál s Aleksanderem Chernyshovem. Tohoto hráče jsem už docela dobře znal ze Severního Kypru, kde jsem s ním hrál finále a také čtvrtfinále v týmech. Zápas se vyvíjel dost vyrovnaně. Za stavu 2:3 ale dělám chybu v dohrávce a soupeř dává na 2:4. Tak si beru time abych se trochu uklidnil. Po time-outu dohrávám 2 hry a je to 4:4. Poté si bere time zase soupeř. Soupeř hned po rozstřelu dává čistou a je to 4:5. Z méhorozstřelu nepadá nic a on opět dohrává. Zápas jsme ale bohužel ani nestačili dohrát, protože druzí 2 Rusové už svůj zápas dohráli. Pak nás čekal domácí výběr Nizozemí. Já hrál s Mitchelem Knueverem. Do zápasu jsem nevstoupil vůbec dobře a během asi 15ti minut prohrávám 0:3.

Byl jsem z toho opět hodně skleslý, že vlastně nevím co se děje, ale prostě nedokážu ani z daleka zahrát svoje maximum v žádném zápase. Potom se zase z ničeho nic začalo dařit a ze stavu 0:3 jsem otočil na 4:3. Dokonce i na soupeři bylo vidět, že je z toho velmi nervózní až ho to nutilo dělat poměrně i nesportovní chování, aby za každou cenu neprohrál. Například to, že pokaždé když jsem hrál strk proti němu, začal se tam naproti mně různě kroutit nebo vzal do ruky ručník, se kterým si jen tak začal točit ve vzduchu. Bohužel zápas jsme opět nestačili ani dohrát a konečný stav je tedy 4:4.

 

Michael Gulik

 

V prvním kole jsem chytil Dána Christoffra Lentze, dvojnásobného mistra Evropy… No….pokusil jsem se udělat vše co bylo v mých silách… Myslím si, že jsem mu nedal nic zadarmo.Teda až na jeden rack…

Druhý zápas v Bčkovém pavouku jsem hrál s Norem Eirik-Tonning Hatloyem. Se kterým jsem hrál velmi napínavý zápas.  Za stavu 1:3 v můj neprospěch jsem dokázal zabrat a z počátečních nesnází jsem dokázal zápas otočit na průběžných 6:5, tím ze jsem zahrál 5 čistých her ať už po svých racích tak po nevydařených soupeřových. Eirik pak čistou hrou srovnal na 6:6 Nakonec po těžké dohrávce jsem VYHRÁL!!!!

Třetí zápas proti Enis Sogularovi z Kypru. Tohoto hráče jsem měl za normálních okolností bez problémů porazit. To jsem hrál jako úplně někdo jiný. Zase jsem hrál moc složitě, moc překombinovaně. Nakonec prohra 3:7.

 

Další hlavní zprávy

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Další zpravodajství

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1993.8
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1203.7
4 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1178.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1165.7
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1165.5
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1143.4
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1099.6
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1094.1
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1027.6
13 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 969.3
14 Tužil Pavel MPC Pardubice 967.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 965.1
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 957
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019