ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

Přineseme Vám ještě shrnutí devítky a celkového ME juniorů. 

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů.

 

Junioři:

25. – 32. místo Gulik Michael

Kadeti:

33. – 48. místo Trhlík Adam

49. – 61. místo Mrázek David

49. – 61. místo Tomeček Milan

Kategorie Týmů – kadeti

9. – 12.  místo

Další výsledky je možné sledovat na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019 a placený stream na stránkách Kozoom.

 

 

Milan Tomeček

 

První zápas jsem hrál s Oskarem Jamorskim z Polska. V zápase jsem udělal zbytečné chyby které normálně nedělám. Oskar v tomhle zápase zahrál 4 čistý hry a já jednu. Na začátku zápasu jsem dělal některé technické chyby až pak ke konci jsem se chytl na jeden frame, jinak pak dohrál zápas třemi čistými. Druhý zápas jsem hrál s Bělorusem Aliaksei Remez v tomhle zápase jsem mu na začátku daroval dvě hry a potom jsem dal čistou a on taky ve stavu 1:3 jsem vyrovnával na 3:3 a pak se to nějak táhlo až do konce 3:6, když on dal jednu čistou a pustil mě ke stolu 3krát.

Kdybych shrnul celý výkon našeho týmu tak si myslím že jsme za celý turnaj pořád nepředvedli to, co umíme a máme natrénované v tréninku. První zápas proti Rusku jsme měli vyhrát, ale nevím, co se nám honilo hlavou v těch zápasech.. Druhý zápas jsme hráli proti Holandsku, který nebylo nějak silnější než my, akorát jsme prostě nic nepředvedli z toho, co umíme což mě celkem mrzí..

 

Adam Trhlík

 

V prvním zápase jsem hrál proti Andreiovi Dzuskaevovi z Ruska, se kterým jsem hrál už den předtím v týmech disciplínu 8-ball. Věděl jsem, jak je soupeř těžký, ale už jsem tak nějak věděl jak proti němu hrát a věřil jsem si na něj. Úvodní frame se mi povedl, ale to bylo asi jediné co se mi v tomto zápasu povedlo. Poté se mi vůbec nedařilo a soupeř mi zahrál 5 her po sobě a v 6 mi tam nechal jednoduchou dohrávku. Poté ale rozstřeloval soupeř a zahrál čistou hru. Konečné skóre bylo 6-2. V 1. kole B-strany jsem dostal walk-over. Další zápas jsem nastoupil proti polskému soupeři Dominikovi Jastrzabovi. Tento zápas jsem nehrál zas tak špatně, ale vždy když jsem rozstřeloval, udělal jsem chybu buď u mé poslední koule nebo u osmičky a soupeř mi vždy dohrál stůl. U každého soupeřovo rozstřelu mi pokaždé zahrál čistou hru. Konečné skóre tudíž bylo 6-0.

V týmech jsme na první zápas dostali výběr Ruska. Já jsem si vybral 8-ball, protože je to disciplína, která mě nejvíce baví a i nejvíce jde. Hrál jsem proti Andreiovi Dzuskaevovi. Proti tomuto soupeřovi jsem ještě nikdy nehrál, tudíž jsem nevěděl co od něj očekávat. Bohužel já jsem nehrál svoje maximum a soupeř využíval mých chyb. Uhrál jsem jenom 2 body a konečné skóre bylo 6-2. Milan také prohrává svůj zápas v poměru 6-0 a padáme do B-strany. V 1. kole B-strany jsme dostali walk-over. Na druhý zápas jsme dostali tým Nizozemska. Já s Milanem jsme si prohodili disciplíny, tudíž já jsem hrál 10-ball a Milan 8-ball. Moje hra už vypadala o něco lépe, ale furt to nebylo to, co bych si představoval. Udělal jsem pár zbytečných chyb, kterých soupeř využil ve svůj prospěch a v zápase zvítězil 6-2. Jako tým jsme prohráli 2-0 a skončili jsme na děleném 9. místě.

 

David Mrázek

 

První zápas mě čekal ukrajinský hráč Valentyn Kobets. Do stavu 2:2 jsem hrál celkem pěkně. Soupeř rozstřeluje a padá mu jedna koule. Hru dohrál až do koule číslo osm, kterou pak ale nakonec vyklepává, takže jdu na stůl já a hned při první kouli a celém otevřeném stole netrefuju a soupeřovi zbývá jednoduchá osmička. Tak si za stavu 2:3 beru time. Ten mi ovšem nijak nepomohl a prohrávám 2:6. Další den jsem hrál s 2x bronzovým hráčem Ajdinem Piknjakem. Tenhle zápas jsem nehrál úplně špatně, ale za stavu 3:3 se opět něco stalo a nedokázal jsem trefit skoro nic. Ani jedné z těch cca dvou až tří příležitostí, které mi během dalších 3 her dal, jsem nevyužil, takže prohrávám 3:6. Se svou hrou jsem opět nebyl spokojený a opět jsem na sebe byl dost naštvaný.

V týmech nás na první zápas čekal tým Ruska. Já jsem hrál s Aleksanderem Chernyshovem. Tohoto hráče jsem už docela dobře znal ze Severního Kypru, kde jsem s ním hrál finále a také čtvrtfinále v týmech. Zápas se vyvíjel dost vyrovnaně. Za stavu 2:3 ale dělám chybu v dohrávce a soupeř dává na 2:4. Tak si beru time abych se trochu uklidnil. Po time-outu dohrávám 2 hry a je to 4:4. Poté si bere time zase soupeř. Soupeř hned po rozstřelu dává čistou a je to 4:5. Z méhorozstřelu nepadá nic a on opět dohrává. Zápas jsme ale bohužel ani nestačili dohrát, protože druzí 2 Rusové už svůj zápas dohráli. Pak nás čekal domácí výběr Nizozemí. Já hrál s Mitchelem Knueverem. Do zápasu jsem nevstoupil vůbec dobře a během asi 15ti minut prohrávám 0:3.

Byl jsem z toho opět hodně skleslý, že vlastně nevím co se děje, ale prostě nedokážu ani z daleka zahrát svoje maximum v žádném zápase. Potom se zase z ničeho nic začalo dařit a ze stavu 0:3 jsem otočil na 4:3. Dokonce i na soupeři bylo vidět, že je z toho velmi nervózní až ho to nutilo dělat poměrně i nesportovní chování, aby za každou cenu neprohrál. Například to, že pokaždé když jsem hrál strk proti němu, začal se tam naproti mně různě kroutit nebo vzal do ruky ručník, se kterým si jen tak začal točit ve vzduchu. Bohužel zápas jsme opět nestačili ani dohrát a konečný stav je tedy 4:4.

 

Michael Gulik

 

V prvním kole jsem chytil Dána Christoffra Lentze, dvojnásobného mistra Evropy… No….pokusil jsem se udělat vše co bylo v mých silách… Myslím si, že jsem mu nedal nic zadarmo.Teda až na jeden rack…

Druhý zápas v Bčkovém pavouku jsem hrál s Norem Eirik-Tonning Hatloyem. Se kterým jsem hrál velmi napínavý zápas.  Za stavu 1:3 v můj neprospěch jsem dokázal zabrat a z počátečních nesnází jsem dokázal zápas otočit na průběžných 6:5, tím ze jsem zahrál 5 čistých her ať už po svých racích tak po nevydařených soupeřových. Eirik pak čistou hrou srovnal na 6:6 Nakonec po těžké dohrávce jsem VYHRÁL!!!!

Třetí zápas proti Enis Sogularovi z Kypru. Tohoto hráče jsem měl za normálních okolností bez problémů porazit. To jsem hrál jako úplně někdo jiný. Zase jsem hrál moc složitě, moc překombinovaně. Nakonec prohra 3:7.

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Rozhovor s vítězi MR dvojic

Blahopřeji k vítězství, podle výsledků to vypadalo jednoduše, „nejhorší výsledek“ je, že jste vyhráli jenom 6:3. Bylo to opravdu tak lehké? Jak jste cítili šance před turnajem?

Petr: Dle výsledků to vypadá jednoznačně. V úvodních zápasech při nás stálo štěstí. Vyhrávali jsme a ani nevěděli chvilkami jak. V semifinále nám pomohli kluci z Tábora neproměněnou devítkou na 3:2. Zápas jsme poté otočili na svou stranu. Ve finále jsme předvedli skoro bezchybný výkon a poměrně jednoznačně zvítězili. Před turnajem jsme byli žebříčkově favorité, ale nebylo jednoduché to potvrdit.

David: No musím říci, že ačkoliv to tak dle výsledků nevypadalo měli jsme hodně pomalý rozjezd s velkou dávkou občasného štěstí na pozice. Teprve semifinále a finále se nám opravdu povedlo a chodilo vše podle představ.

Máte rádi dvojice? Neuvažujete o tom, že se zúčastníte kvalifikace na World Cup of Pool?

Petr: Dvojice mám rád a díky zápasům během FederalCupu jsme na sebe s Davidem celkem zvyklý a víme, co od druhého očekávat. O World Cup of Pool jsme přemýšleli už minulý rok a tento rok to zkusíme zrealizovat.

David: Ano dvojice jsou úplně něco jiného a každoročně se na ně těším. WCP záleží hodně na tom, zda bude nominována dvojice Roman Hybler a Michal Gavenčiak, v tomto případě bychom hrát nemohli, protože finálovou část může hrát pouze jedna dvojice z jednoho státu.

Připravujete se na turnaj dvojic nějak speciálně?

Petr: Ne. Já piloval break, který má David horší :):D

David: Na dvojice se připravit nedá, je důležité, aby si dva hráči sedli.

Byli jste spokojeni s herními podmínkami a organizací? Napadá vás nějaké zlepšení?

Petr: Za mě vše v pořádku. Možná bych popřemýšlel od semifinále o časovém rozhodčím a v single KO zápasy na větší počet vítězných.

David: Ano celkově jsem s podmínkami herny byl spokojený. Mantinely sice občas dělaly psí kusy, ale dalo se na to zvyknout

Jaké máte plány na sklonku roku?

Petr: Vánoční turnaje, co půjde a tento víkend MR týmů.

David: Ke konci roku už toho moc nezbývá, takže žádné velké plány nejsou.

Díky za rozhovor

Otázky vypracoval Robin Vladyka

Mistr týmů je z MPC Pardubice!

Uplynulý víkend se hrála poslední letošní soutěž, a to mistrovství České republiky týmů.

Do soutěže mohlo zasáhnout osm nejlepších týmů z dlouhodobé soutěže, je to vlastně play-off s druhou šancí.

Rozhovor s vítězi MR smíšených dvojic

Blahopřeji, jak spolu už vlastně hrajete dlouho?

Tužil s Žalmanovou překvapivě zvítězili na MR smíšených dvojic

Mistrovství smíšených dvojic bylo na programu minulou neděli, nakonec si přišlo zahrát 23 párů.

Smíšené dvojice může hrát vždy muž / žena.

Dvojice ovládli Petr Urban a David Žalman

V sobotu 16.11. se hrály oblíbené dvojice, tentokrát v BC Hradec Králové.

Na zahájení turnaje se sešlo 34 dvojic, které usilovaly o český mistrovský titul.

Rozhovor s Honzou Meisnerem vítězem čtrnáctky a čtyřboje MČR

Honzo blahopřeji k vítězství ve 14.1 poslední disciplíně jednotlivců v letošním roce.

Jak se ti hrálo? Můžeš popsat svou cestu turnajem?

Další zpravodajství

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

20200119_Výsledky MČR juniorů 2020 v 8 ball


Vítězem Mistrovství ČR juniorů 2020 v disciplíně 8 ball se stal Enrik Tenk z SK Delta Billiard Brno, když v  opět napínavém  finále porazil Davida Mrázka z BC Metropol České Budějovice nejtěsnějším výsledkem 6 – 5 .. Na dělených třetích místech se umístili Tom Kurz z SK Billard Centrum Praha (SF 3 – 6 Tenk) a Matouš Vlk z MPC Pardubice (SF 2-6 Mrázek).
Po dvou disciplínách žebříček čtyřboje MČR juniorů 2020 vede David Mrázek z BC Metropol České Budějovice před Mykolou Morozem z BC BioSystém Plzeň a Enrikem Tenkem z SK Delta Billiard Brno (oba dělené 2. místo)  Blahopřejeme !
Kompletní výsledky 8 ball ZDE
Kompletní výsledky čtyřboje ZDE

20200119_Mistrovství ČR juniorů 2020 v 8 ball


Dnes se opět v Maple pool clubu Pardubice odehrává první Mistrovství ČR juniorů 2020 juniorů a to v disciplíně 8 ball. Své síly dorazilo změřit celkem 19 hráček a hráčů, jež nyní bojují ve skupinách o postup do vyřazovacího pavouka. Výsledky a streamy můžete sledovat ZDE:
Přejeme dobrý strk a skvělé výkony.

20200118_Výsledky MČR juniorů 2020 v 10 ball

Vítězem Mistrovství ČR juniorů 2020 v disciplíně 10 ball se stal Mykola Moroz z BC Bio – Systém Plzeň, když v napínavém  finále porazil Davida Mrázka z BC Metropol České Budějovice nejtěsnějším výsledkem 6 – 5 (5-1, 5-5, 6-5). Na dělených třetích místech se umístili Tom Kurz z SK Billard Centrum Praha (SF 1-6 Moroz) a Milan Tomeček z SK Delta Billiard Brno (SF 1-6 Mrázek). Blahopřejeme !
Kompletní výsledky ZDE:

 

20200118_Mistrovství ČR juniorů 2020 v 10 ball


Dnes se v Maple pool clubu Pardubice odehrává první Mistrovství ČR juniorů 2020 juniorů a to v disciplíně 10 ball. Ze všech koutů republiky se sjelo 18 hráček a hráčů, jež nyní bojují ve skupinách o postup do vyřazovacího pavouka. Výsledky a streamy můžete sledovat ZDE   
Přejeme dobrý strk a skvělé výkony.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Nasazení do turnaje ČPTour Open 8 ball 2020

Ve středu 8.1.2020 končilo přihlašování na ČPTour Open 8 ball, první turnaj v tomto roce. Skupiny se odehrají ve dvou hernách, nasazení je vidět v seznamech níže.

Přihlásilo se 71 hráčů, kteří byli nasazeni podle pořadí, v kterém figurovali na konci roku 2019 (pořadí je uveřejněno v on-line přihlašování). Zbylých šest hráčů bylo nalosováno náhodně.

Nasazení a náhodné nalosování je zaznamenáno ve videu na našem kanále ČMBS TV.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Nabídkové řízení 2020

Vážené kluby,

na odkazu níže je nabídkové řízení na pronájem heren na rok 2020.

Pro podání dotazů je termín do konce tohoto týdne 20.12.2019, celé řízení končí koncem roku.

Prosím reagujte včas, po dokončení nabídkového řízení budeme ihned dělat plán.

Bohužel je to velmi narychlo, museli jsme čekat na kalendáře našich nadřazených organizací, bez kterých by kalendář dělat nemělo smysl.

Nabídkové řízení ke stažení

Tento dokument je také uveřejněn na našich stránkách v sekci media – dokumenty, návrhy na sezónu 2020.

Děkujeme

Přejeme hezké vánoční svátky a šťastný nový rok.

Tým VVs

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2109.3
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1528.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1489.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1421.7
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1405.1
6 Urban Petr MPC Pardubice 1387.6
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1383.8
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1149.8
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1108.3
10 Kníže Martin MPC Pardubice 1088.6
11 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1059.2
12 Nechvíle Josef Řipská Praha 1051.4
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 1038.7
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1028.7
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 989.7
16 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 969.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
První turnaj se hraje 11.1.2020