Vítězem ČPTour Open Michal Gavenčiak, vítězem série Jan Meisner!
2.6.2018 se uskutečnil poslední podnik v série České poolové tour, a to OPEN 9 ball.
Nakonec se přihlásilo 49 hráčů, turnaj byl tedy jednodenní a hrálo se v Balabušce Praha.
Přišlo 47 závodníků, kteří změřili své síly v devítce, stavítka povinná, střídavý rozstřel.
V základních kolech se hrálo do šesti, postupně body přibývaly a finále bylo na devět vítězných.
Mezi největší favority jako vždy patřili Jan Meisner, Marek Hajdovský, Petr Urban, David Žalman nebo Jakub Stuna. Velký výkon se očekával od Michala Gavenčiaka, který na každém turnaji vždy dokáže podat svůj nadstandardní výkon.
Základní kola nabídly celou řadu velmi vyrovnaných zápasů, kdy rozhodovaly maličkosti. Celá řada hráčů se opět zlepšila a zlepšují se každý turnaj.
Do šestnáctky nejlepších pronikli všichni favorité, ale zde již začal být turnaj překvapivý, jak to někdy, zvlášť u devítky, která je někdy značně nevyzpytatelná disciplína, bývá.
Asi největší překvapení turnaje Josef Velíšek porazil Petr Urbana, který hrál opravdu mizerně 7:2, je třeba však poznamenat, že Pepa hrál výborně, dohrával těžké hry a nedával Petrovi moc šancí.
Ve čtvrtfinále svedli obrovský boj David Žalman a Michal Gavenčiak, dobře se znají a ví, co mohou jeden od druhého očekávat, boj byl velmi vyrovnaný, na konci nechyboval Michal, takže vítězí 8:6.
Zoltán Duna podal neuvěřitelný výkon proti Markovi Hajdovskému, který nehrál nijak špatně, nicméně mu nepadal rozstřely, a to je v devítce veliký handicap. Za stavu 7:7 se Zoltán dokázal zhostit výborně velmi těžkých situací a zápas vyhrál po napínavé bitvě 8:7.
Po tomto utkání již bylo jasné, že se vítězem série Česká poolová tour 2018 stal Jan Meisner, který došel o kolo dál než Marek a potvrdil tak své vítězství v sérii.
Josef Velíšek prodloužil své setrvání na turnaji a vyhrál těsně nad Alešem Janošťákem 8:7.
V semifinále nastal dlouho očekávaný souboj Jan Meisner – Michal Gavenčiak, favoritem byl spíš Honza, každopádně se očekával spíš velmi vyrovnaný zápas.
Opak byl však pravdou.
Michal zvolil na tento zápas proti Janovi taktiku nedat žádnou šanci, a to vycházelo. Honzovi nevycházely rozstřely, ve hře jistot byl horší, k ničemu pořádnému se nedostával, Michal vedl již 6:0!
Potom se však dostal Honza k několika šancím, stačí to však již jen na zkorigování stavu, výsledek je jasný 9:4!.
V druhém semifinále Josef Velíšek poráží unaveného Zoltána Dunu, který již nezopakoval vynikající výkon z předchozího zápasu s Markem Hajdovským, 9:5.
Ve finále se tak střetli Michal Gavenčiak, který na toto utkání čekal velmi dlouho, a překvapení turnaje Josef Velíšek.
Finále opanoval Michal Gavenčiak, který předvedl lepší taktiku a kontrolu bílé a po právu v tomto podniku zvítězil, a to poměrem 9:4!
Na většinu utkání a na vyhlášení prvního a druhého místa se můžete podívat na Youtube, bylo vysíláno on-line, stejně tak jako on-line výsledky ve výsledkovém servisu.
Tento turnaj potvrdil trend vzestupu hráčské kvality, kdy se začíná špička výrazně vyrovnávat, a v utkání rozhodují maličkosti. Uvidíme, jak si naše, tentokrát veliká reprezentace, povede na nastávajícím výročním mistrovství Evropy v Nizozemí, EPBF tento rok slaví čtyřicetileté výročí.
Kompletní tabulka České poolové tour 2018
Pořadí | Jméno | Klub | Body |
1. | Jan Meisner | BC Harlequin Praha | 28813 |
2. | Marek Hajdovský | MPC Pardubice z.s. | 27034 |
3. | Petr Urban | DUNS Benátky n.J., z.s. | 23847 |
4. | Jakub Stuna | Billiard Club Příchovice, z.s. | 22375 |
5. | David Žalman | MPC Pardubice z.s. | 22204 |
6. | Jaroslav Tichý | SK Billard Centrum Praha | 18382 |
7. | Pavel Tužil | MPC Pardubice z.s. | 17179 |
8. | Aleš Janošťák | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 16793 |
9. | Zoltán Duna | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 16141 |
10. | Miroslav Dorobant | Řipská Billiard club | 15942 |
11. | Pavel Balaštík | BC Harlequin Praha | 14951 |
12. | Jaroslav Chytráček | SK Billard Centrum Praha | 14680 |
13. | Longdi Zhou | SK Billard Centrum Praha | 14672 |
14. | Adam Houdek | Řipská Billiard club | 14491 |
15. | Tomáš Praus | MPC Pardubice z.s. | 14229 |
16. | Josef Velíšek | Sportovní billiard Plzeň, z.s. | 13797 |
17. | Christos Seizis | Bar Bar Billiard Beroun z.s. | 13369 |
18. | Alexander Samorodov | SK Billard Centrum Praha | 12061 |
19. | Michal Gavenčiak | Billiard Stars | 11277 |
20. | Martin Kníže | MPC Pardubice z.s. | 10635 |
21. | Tomáš Vančura | BC Metropol České Budějovice | 10609 |
22. | Pavel Halamka | BC Harlequin Praha | 10376 |
23. | Robin Vladyka | BC Harlequin Praha | 9666 |
24. | Andrew Rush | SK Delta Billiard Brno | 8676 |
25. | Balan Arivukkannan | SK Delta Billiard Brno | 8633 |
26. | Petr Janoušek | DUNS Benátky n.J., z.s. | 8193 |
27. | Lukáš Bernášek | Billiard Club Balabuška, z.s. | 7855 |
28. | Roman Kára ml. | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 7222 |
29. | David Mrázek | BC Metropol České Budějovice | 6413 |
30. | Michal Mihok | SK Delta Billiard Brno | 6358 |
31. | Zdeněk Vobořil | SK Billard Centrum Praha | 6323 |
32. | Ondřej Baloun | MPC Pardubice z.s. | 6170 |
33. | František Kotršál | Bar Bar Billiard Beroun z.s. | 5998 |
34. | Tomáš Kopecký | Billiard Club Balabuška, z.s. | 5935 |
35. | Filip Lebduška | MPC Pardubice z.s. | 5889 |
36. | Adam Trhlík | BC Metropol České Budějovice | 5756 |
37. | Petr Dobrovolný | O.S.Billiard club Royal Jihlava | 5560 |
38. | René Kulas | SK Billard Centrum Praha | 5367 |
39. | Milan Vašata | SK Delta Billiard Brno | 5333 |
40. | Roman Mirakhmedov | SK Delta Billiard Brno | 5243 |
41. | Pavel Weber | Billiard Club Balabuška, z.s. | 4881 |
42. | Serge Dupraz | Billiard Club Balabuška, z.s. | 4593 |
43. | Filip Lukáč | SK Delta Billiard Brno | 4475 |
44. | Martin Galuška | SK Delta Billiard Brno | 4430 |
45. | Jan Kotěra | DUNS Benátky n.J., z.s. | 4375 |
46. | David Dittrich | BC Harlequin Praha | 4346 |
47. | Dávid Erös | Řipská Billiard club | 4299 |
48. | Josef Eliáš | Billiard Club Balabuška, z.s. | 4208 |
49. | Petr Brancuský | MPC Pardubice z.s. | 4136 |
50. | Milan Ugrin | BC Harlequin Praha | 4129 |
51. | Jan Strádal | SK Billard Centrum Praha | 4105 |
52. | Jiří Vacek | SK Billard Centrum Praha | 4096 |
53. | Radek Růčka | MPC Pardubice z.s. | 4082 |
54. | Jakub Hanzlík | 1. Billiardový Club Děčín, z. s. | 4069 |
55. | Petr Vondráček | MPC Pardubice z.s. | 4063 |
56. | Lucie Baranová | SK Delta Billiard Brno | 4026 |
57. | Petra Krulichová | BC Harlequin Praha | 4010 |
58. | Márijo Marič | SK Billard Centrum Praha | 3877 |
59. | Calvin Washburn | Řipská Billiard club | 3792 |
60. | Christopher Can | SK Delta Billiard Brno | 3760 |
61. | Matouš Hora | Billiard Club Příchovice, z.s. | 3739 |
62. | Michal Sjatkovský | BC Golden Horn Praha | 3445 |
63. | Václav Květoň | Billiard Stars | 3430 |
64. | Martin Volf | 1. Billiardový Club Děčín, z. s. | 3245 |
65. | Miloslav Borkovec | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 3118 |
66. | Jaromír Linha | BC Harlequin Praha | 3017 |
67. | Vítězslav Novák | MPC Pardubice z.s. | 2912 |
68. | Jindřich Bohůnek | SK Delta Billiard Brno | 2870 |
69. | Jan Freiberk | MPC Pardubice z.s. | 2870 |
70. | Lukáš Moravec | 1. Billiardový Club Děčín, z. s. | 2832 |
71. | Petr Smutný | O.S.Billiard club Royal Jihlava | 2771 |
72. | Jan Bartoš | MPC Pardubice z.s. | 2661 |
73. | Josef Nechvíle | Řipská Billiard club | 2621 |
74. | Jan Bröschel | Řipská Billiard club | 2621 |
75. | Luboš Louda | Billiard Stars | 2605 |
76. | Petr Kavan | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 2529 |
77. | Ondrej Ille | SK Billard Centrum Praha | 2502 |
78. | Marcel Kapitančik | MPC Pardubice z.s. | 2378 |
79. | Mykola Mokrousov senior | BC Harlequin Praha | 2332 |
80. | Jan Pištěk | SK Delta Billiard Brno | 2312 |
81. | Marek Vyčítal | Sportovní billiard Plzeň, z.s. | 2189 |
82. | Erik Kůs | SK Delta Billiard Brno | 2097 |
83. | Libor Mičkal | Billiard Club Příchovice, z.s. | 2097 |
84. | Tomáš Ullman | 1. Billiardový Club Děčín, z. s. | 2090 |
85. | David Christou | Bar Bar Billiard Beroun z.s. | 2090 |
86. | Michal Horák | SK Billard Centrum Praha | 2008 |
87. | Eva Mašková | SK Billard Centrum Praha | 2008 |
88. | Michaela Kocková | MPC Pardubice z.s. | 2008 |
89. | Ondřej Číhal | O.S.Billiard club Royal Jihlava | 1966 |
90. | Lukáš Chábek | 1. Billiardový Club Děčín, z. s. | 1936 |
91. | Pavel Bula | TJ Sokol Hodonín | 1875 |
92. | Jiří Frejka | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 1854 |
93. | Milan Tomeček | SK Delta Billiard Brno | 1754 |
94. | Bert Ramp | Řipská Billiard club | 1678 |
95. | Tom Kurz | SK Billard Centrum Praha | 1672 |
96. | Jindřich Hochman | BC Lysá nad Labem | 1669 |
97. | Dominik Hamáček | O.S.Billiard club Royal Jihlava | 1573 |
98. | Ondřej Kubálek | SK Delta Billiard Brno | 1573 |
99. | Jan Gurský | SK Delta Billiard Brno | 1566 |
100. | Pavel Pilný | BC NETO České Budějovice | 1522 |
101. | František Darius | MPC Pardubice z.s. | 1521 |
102. | Stanislav Šimek | SK Billard Centrum Praha | 1468 |
103. | Daniel Samek | O.S.Billiard club Royal Jihlava | 1423 |
104. | Jan Sopper | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 1418 |
105. | Petr Misák | SK Delta Billiard Brno | 1386 |
106. | Vladimír Šťastný | Sportovní billiard Plzeň, z.s. | 1360 |
107. | Lukáš Hampl | 1. Billiardový Club Děčín, z. s. | 1342 |
108. | Jan Zbořil | MPC Pardubice z.s. | 1336 |
109. | Matěj Kovářík | TJ Sokol Hodonín | 1336 |
110. | Pavel Vlk | MPC Pardubice z.s. | 1257 |
111. | Tomáš Kovářík | TJ Sokol Hodonín | 1254 |
112. | Kateřina Kotolanová | SK Delta Billiard Brno | 1159 |
113. | Petr Pazderka | BC Metropol České Budějovice | 1159 |
114. | Josef Škodný | MPC Pardubice z.s. | 1088 |
115. | Bohumil Murka | BC Hradec Králové, z.s. | 1088 |
116. | Matouš Vlk | MPC Pardubice z.s. | 1043 |
117. | Ladislav Hajšman | Billiard Stars | 1007 |
118. | Libor Neuberg | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 1007 |
119. | Pavol Beleš | Billiard Club Balabuška, z.s. | 990 |
120. | Jaroslav Javůrek | MPC Pardubice z.s. | 990 |
121. | Jakub Markoš | SK Delta Billiard Brno | 940 |
122. | Martina Přivřelová | BC Harlequin Praha | 940 |
123. | Petr Čajka | TJ Sokol Hodonín | 927 |
124. | Milan Petrášek | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 927 |
125. | Josef Zíka | BC Metropol České Budějovice | 927 |
126. | Jakub Ouhrabka | MPC Pardubice z.s. | 924 |
127. | Jan Dončuk | MPC Pardubice z.s. | 887 |
128. | Lukáš Tumpach | MPC Pardubice z.s. | 887 |
129. | Jiří Stehlík | ROYAL SNOOKER z.s. | 845 |
130. | Miloš Balay | SK Delta Billiard Brno | 845 |
131. | Roman Kára st. | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 845 |
132. | Daniel Peza 65051980 | BC Metropol České Budějovice | 845 |
133. | Ivan Filipiak | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 824 |
134. | Marcel Duchek | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 824 |
135. | Tomáš Suchánek | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 805 |
136. | Jan Zbořil ml. | MPC Pardubice z.s. | 779 |
137. | Matouš Téra | BC Hradec Králové, z.s. | 742 |
138. | Tereza Erhartová | Billiard Club Příchovice, z.s. | 742 |
139. | Miroslav Cendelín | MPC Pardubice z.s. | 742 |
140. | Pavel Teťour | BC Harlequin Praha | 676 |
141. | Petr Bartůněk | SK Delta Billiard Brno | 660 |
142. | Jan Čmelík | SK Delta Billiard Brno | 644 |
143. | Roman Mošnička | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 644 |
144. | Jaroslav Hořeňovský | MPC Pardubice z.s. | 623 |
145. | Jan Pavlovič | MPC Pardubice z.s. | 594 |
146. | Adam Štěpánek | MPC Pardubice z.s. | 594 |
147. | Daniel Brunclík | MPC Pardubice z.s. | 541 |
148. | Ludmila Konvalinová | MPC Pardubice z.s. | 528 |
149. | Tadeáš Skopal | BC Harlequin Praha | 515 |
150. | Jiří Hejman | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 515 |
151. | Petr Hrách | Bar Bar Billiard Beroun z.s. | 515 |
152. | Sandra Krejčová | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 515 |
153. | Daniel Andrle | MPC Pardubice z.s. | 475 |
154. | Oldřich Musil | O.S.Billiard club Royal Jihlava | 412 |
155. | Josef Forejt | MPC Pardubice z.s. | 412 |
156. | Pavel Šumbera | SK Delta Billiard Brno | 412 |
157. | Karel Fiala | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 412 |
158. | Šimon Basík | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 412 |
159. | Eliška Šmídová | MPC Pardubice z.s. | 412 |
160. | Michal Mašek | SK Delta Billiard Brno | 412 |
161. | Václav Vančura | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 412 |
162. | Lubomír Klajn | SK Delta Billiard Brno | 412 |
163. | Lucie Berková | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 412 |
164. | Karel Hečko | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 412 |
165. | Stanislav Švehla | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 412 |
166. | Jaroslav Charbuský | MPC Pardubice z.s. | 330 |
167. | Miloš Žalman | MPC Pardubice z.s. | 330 |
168. | Marek Kaláč | SK Delta Billiard Brno | 330 |
169. | Miroslav Lebduška | MPC Pardubice z.s. | 330 |
170. | Petr Kaščák | MPC Pardubice z.s. | 330 |
171. | Jakub Talíř | BC Metropol České Budějovice | 330 |
172. | Michal Javůrek ml. | MPC Pardubice z.s. | 330 |
173. | Dominika Kárová | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 330 |
174. | Petr Valič | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 330 |
175. | Matěj Holub | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 330 |
176. | David Chomout | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 330 |
177. | František Diviš | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 330 |
178. | Kryštof Smažík | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 330 |
179. | Vít Čechtický | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 330 |
180. | Tereza Fuková | Billiard Club Casablanca Tábor z.s. | 264 |
181. | Zdeněk Prchal | TJ Sokol Hodonín | 264 |
182. | Tomáš Palek | Bar Bar Billiard Beroun z.s. | 264 |
183. | Jan Kmoníček 27040569 | MPC Pardubice z.s. | 264 |
184. | Filip Kout | MPC Pardubice z.s. | 264 |
185. | Jan Pechr | MPC Pardubice z.s. | 211 |
186. | Michal Skočík | Rytíři hranatého stolu, o.s. Hodonín | 211 |
Další hlavní zprávy
Vánoční turnaje 2023
Sezóna ČMBS turnajů je za námi a nyní nás čeká tradiční série klubových Vánočních turnajů.
Výběr je opravdu široký, a proto jsme pro vás připravili přehled těchto turnajů.
Datum | Název | Místo | Startovné | Disciplína | Prezence |
9. 12. 2023 | Vánoční Brno 2023 | Utopia čajovna | 500Kč / 25€ | 9ball | 9:30 |
9. 12. 2023 | 87. CHOMUTOVSKÝ TURNAJ | Billiard Club Tabarin | 350Kč + 150Kč | multi-ball | 8:30 |
10. 12. 2023 | Vánoční turnaj | Balabuška Praha | 300Kč | 9ball | 11:00 |
15. 12. 2023 | Vánoční turnaj | Billiard club Hradec Králové | 300Kč / junioři 150Kč | 9ball | 17:30 |
16. 12. 2023 | 20. ročník Labe Cup | Maple Pool Club Pardubice | 300Kč | 8ball | 9:30 |
16. 12. 2023 | BC Kladno Pool Serie – Vánoční | Billiard klub Kladno | 350Kč + 150Kč | 9ball | 10:00 |
17. 12. 2023 | Vánoční Řipská 2023 | Billiard club Řipská Praha | 300Kč | 9ball | 9:30 |
30. 12. 2023 | O pohár starosty obce Příchovice | KD Příchovice | 200Kč / junioři 150Kč | 8ball | 9:00 |
Vánoční Brno – sobota 9. prosince
Disciplína | 9ball |
Startovné | 500Kč / 25€ |
Herna | Čajovna Utopia Brno |
Limit hráčů | 64 |
Zima i registrace na tradiční brněnské klání v 9-ball již klepe na dveře! Ozkoušený formát v krásné Čajovně Utopii, tento rok s novými plátny Simonis 860 na všech stolech (potaženo v červenci). Úřadujícím šampionem z minulého roku je Serhii Holiev, na kterého bude v případě jeho účasti klasicky vypsána odměna
Více informací: facebook.com/events/660570202519789
Chomutovský turnaj – sobota 9. prosince
Disciplína | multi-ball |
Startovné | 500Kč (350Kč prizepool + 150Kč organizace a celodenní občerstvení) |
Herna | BC Tabarin Chomutov |
Limit hráčů | 28 kvalifikantů z celoročního žebříčku |
Po roce je to znovu tady! Z celoročního kvalifikačního žebříčku se dostalo do závěrečného 87. chomutovského turnaje v billiardovém klubu Tabarin osmadvacet (28) hráčů. Na druhou prosincovou sobotu budete přepínat tága mezi disciplíny 8-Ball, 9-Ball a 10-Ball. Blíží se turnaj v Multi-Ball.
Více informací: billiard-chomutov.cz/87-chomutovsky-turnaj-v-multi-ball/2023/11/
Vánoční Balabuška – neděle 10. prosince
Disciplína | 9ball |
Startovné | 300Kč |
Herna | Balabuška Praha |
Více informací: facebook.com/events/2055886468107136
Vánoční Hradec Králové – pátek 15. prosince
Disciplína | 9ball |
Startovné | 300Kč / junioři 150Kč |
Herna | Billiard club Hradec Králové |
Limit hráčů | 32 |
Zveme Vás na vánoční turnaj pořádaný naším klubem. Oproti předchozím rokům jsme letos trochu pozměnili formát turnaje. Bude se hrát devítka (9ball), a to systémem DKO.
Více informací: billiardclubhk.cz/turnaje/sezona-2022/vanocni-turnaj-2023/
Labe Cup – sobota 16. prosince
Disciplína | 8ball |
Startovné | 300Kč |
Herna | Maple Pool Club Pardubice |
Limit hráčů | 64 |
Jubilejní 20. ročník tradičního předvánočního turnaje v 8ball o putovní pohár.
Více informací: facebook.com/events/231658209803371
BC Kladno Pool Serie – sobota 16. prosince
Disciplína | 9ball |
Startovné | 500Kč (350 prizepool / 150 občerstvení) |
Herna | Billiard klub Kladno |
Limit hráčů | 32 |
Více informací: facebook.com/events/887264379617828
Informace o turnajové sérii: https://bit.ly/pool-turnaje
Vánoční Řipská – neděle 17.prosince
Disciplína | 9ball |
Startovné | 300Kč |
Herna | BC Řipská Praha |
Více informací: facebook.com/events/3612074909040123
Vánoční Příchovice – sobota 30. prosince
Disciplína | 8ball |
Startovné | 200Kč / junioři 100Kč |
Herna | KD Příchovice |
Limit hráčů | 16 |
Vánoční turnaj o pohár starosty obce Příchovice.
Více informací: www.facebook.com/BCPrichovice/posts/pfbid0N8Gy7STt9H6tHJa1u6KCuC5QiYUkduzv9i2CTw9JamRM9uNSAaoGq9T7rfKspVZal
Školský pohár 2023
Pátý ročník celorepublikového turnaje žáků školního věku – „ŠKOLSKÝ POHÁR 2023“ odehrán !
Poslední hodnocení naší reprezentace, ME končí
Poslední disciplínou na ME byla oblíbená devítka a také dohrávka turnaje týmů.
Jak to vidí česká reprezentace na ME – 8 ball
Opět přinášíme postřehy našich reprezentantů na právě probíhajícím mistrovství Evropy 2023 ve Finsku.
Jak to viděla naše repre na ME po disciplíně 10 ball
Přinášíme další část pohledů hráčů na jejich zápasy na ME 2023, tentokrát v 10 ball.
Jak to vidí naše reprezentace po první disciplíně?
Přinášíme vám shrnutí našich reprezentantů na ME, jako první se hrála disciplína 14.1.
Česká republika vyhrála 11. ročník Federal Cup
V Autokomplexu Menčík v Praze se minulý víkend konal prestižní mezistátní zápas Federal Cup 2023.
Generálním partnerem a hlavním sponzorem byl Autokomplex Menčík.
Dále se na akci podílel také sponzor dresů, společnost VIS Technical Sportwear.
První triumf pro Stettingera – ČPTour 14.1 nekonečná 2023
ČPTour 14.1 Nekonečná přinesla další vzrušující momenty a nečekané výsledky na poli českého poolu. Turnaj, který se, jako vždy, konal ve formátu Double KO 32 hráčů, zahrnoval top 16 hráčů z žebříčku a dalších 16, kteří postoupili z regionálních kvalifikací.
Ve čtvrtfinále se odehrály zápasy plné napětí a dramatických okamžiků:
- Jaroslav Tichý vs. Georg Stettinger: 73:100
- Robin Vladyka vs. Damjan Markovic: 76:75
- Michal Horák vs. Michal Mihok: 72:74
- Jan Meiser vs. David Žalman: 35:100
V semifinále už nekompromisně vítězili papíroví favorité:
- Stettinger vs. Vladyka: 100:59
- Mihok vs. Žalman: 36:100
Ve finále se střetli dva špičkoví hráči, Georg Stettinger a David Žalman. Avšak tentokrát byl Stettinger nepřemožený, když porazil Žalmana 100:44. Tímto vítězstvím si Stettinger zajistil prvenství v ČPTour 14.1 Nekonečná.
Tato sezóna České poolové tour pokračuje ve své nevyzpytatelné podobě, kdy každý ze šesti zápasů vyhrál jiný hráč. Česká poolová scéna ukazuje svou konkurenceschopnost a vyrovnanost, což slibuje další zajímavé souboje v následujících Mistrovstvích republiky.
Sledujte náš výsledkový servis a YouTube kanál pro další informace a záznamy z turnajů.
Washburn je vítězem ČPTour 9ball Open 2023
Calvin Washburn triumfoval na turnaji ČPTour 9ball Open v Billiard Clubu Balabuška v Praze.
Turnaje se zúčastnilo celkem 57 hráčů.
Turnaj byl neobvyklý tím, že se hrálo dvoudenní double-elimination (DKO), přičemž fáze dvojité eliminace se odehrávala v sobotu. V neděli pokračovala soutěž již ve formátu Single KO s posledními 16 hráči, což dovolilo hrát zápasy na více vítězných bodů.
Ve čtvrtfinále se střetli následující hráči:
- Georg Stettinger vs. Calvin Washburn: 4:9
- Jan Meisner vs. Damjan Markovic: 6:9
- David Žalman vs. Christos Seizis: 9:3
- Mykola Moroz vs. Petr Urban: 5:9
Semifinálové zápasy přinesly souboje klubových kolegů. Lepším z klubu BC Řipská Praha byl nakonec Calvin Washburn, který porazil Damjana Markovice 9:6. V souboji hráčů z MPC Pardubice nakonec David Žalman zdolal Petra Urbana výsledkem 9:7.
V napínavém finále se Calvin Washburn postavil Davidu Žalmanovi, a po vyrovnaném souboji si Washburn připsal vítězství s konečným skóre 11:9. Tímto výsledkem se Calvin Washburn stal pátým vítězem z pěti letošních turnajů, což odráží vyrovnanost a silnou konkurenci v České poolové tour.
Sledujte náš výsledkový servis a YouTube kanál pro další informace a záznamy z turnajů.
Petr Urban vyhrává ČPTour 8ball 2023
Petr Urban zvítězil v ČPTour 8ball, který se uskutečnil v Billiard Clubu Balabuška v Praze. Do turnaje se kvalifikovalo 16 hráčů na základě žebříčku a dalších 16 postoupilo z regionálních kvalifikací.
V čtvrtfinále se Petr Urban utkal s Horákem, kde si zajistil postup do semifinále výsledkem 7:5. O další místo ve finále se utkali Damjan Markovic a Vojtěch Daněk, přičemž Markovic zvítězil 7:4.
Na druhé straně pavouka se střetli David Žalman a Jaroslav Tichý, s výhrou 7:2 pro Tichého. Jan Meisner pak porazil Lukáše Bernáška 7:4, čímž si také zajistil místo v semifinále.
Semifinále přineslo dominantní výkon od Petra Urbana, který porazil Damjana Markovice 7:0. V druhém semifinále Jan Meisner zdolal Jaroslava Tichého 7:3.
Ve finále se Urban střetl s Meisnerem, kde si nakonec připsal vítězství v poměru 8:4. Toto vítězství znamená, že letošní Česká poolová tour má čtyři různé vítěze z prvních čtyř turnajů, což svědčí o vyrovnanosti a vysoké konkurenci v současné poolové scéně.
Sledujte náš výsledkový servis pro podrobné informace z turnajů a YouTube kanál ČMBS TV pro přímé přenosy a záznamy zápasů nejvyšších soutěží.
Pořadí | Jméno | Klub | Body |
1. | David Žalman | MPC Pardubice z.s. | 43 037 |
2. | Jaroslav Tichý | Řipská Billiard club | 36 733 |
3. | Petr Urban | MPC Pardubice z.s. | 35 648 |
4. | Mykola Moroz | Řipská Billiard club | 33 312 |
5. | Marek Hajdovský | SK Delta Billiard Brno | 33 296 |
6. | Jan Meisner | Sportovní klub Harlequin Praha z.s. | 32 781 |
7. | Ladislav Hajšman | Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. | 29 146 |
8. | Calvin Washburn | Řipská Billiard club | 28 477 |
9. | Damjan Markovic | Řipská Billiard club | 28 068 |
10. | Michal Horák | MPC Pardubice z.s. | 25 764 |
11. | James Akenhead | Řipská Billiard club | 25 764 |
12. | Martin Jovchevski | SK Delta Billiard Brno | 25 764 |
13. | Jakub Stuna | SMÍCHOFF Billiard Club Praha, z.s. | 23 962 |
14. | Martin Forman | SC Rozmarýn Brno, z.s. | 23 796 |
15. | Georg Stettinger | Sportovní klub Harlequin Praha z.s. | 22 746 |
16. | Jan Strádal | SMÍCHOFF Billiard Club Praha, z.s. | 22 741 |
1 | Kotěra Jan | DUNS Benátky n/J. | 1037.4 |
2 | Halamka Pavel | BC Harlequ´in Praha | 980.5 |
3 | Kosmák Adam | BC Harlequ´in Praha | 894.1 |
4 | König | volný hráč | 809.7 |
5 | Vladyka Robin | BC Harlequ´in Praha | 723.5 |
6 | Kytnar Michal | BC Harlequ´in Praha | 659.5 |
7 | Russlan | BC Harlequ´in Praha | 629.3 |
8 | Stefan Marek | volný hráč | 620.2 |
9 | Hasil | volný hráč | 614.1 |
10 | Mašek Pavel | SK Billiard Centrum Praha | 475.2 |
11 | Nagy Luděk | volný hráč | 451.2 |
12 | Erik | volný hráč | 428.2 |
13 | Titlbach Petr | BC Harlequ´in Praha | 377.5 |
14 | Bajgar | volný hráč | 372 |
15 | Šejna Václav | volný hráč | 367.8 |
16 | Vrána Jan | volný hráč | 365.6 |