MR týmů – představení týmů – MPC Pardubice B

Převzato z FB BC Řipská
Rádi bychom Vás pozvali do naší herny na prestižní závěrečný turnaj sezóny 2018. S radostí oznamujeme, že mezi 8 nejlepších týmů z České republiky jsou hned 2 týmy Řipské. Naše „áčko“ obhajuje zlato, avšak lehké to mít rozhodně nebudou. Proto bychom Vám rádi představili jednotlivě naše možné soupeře. Letošní soupisky jednotlivých týmů jsou nabité hvězdami českého poolbilliardu, kteří i v mezinárodním měřítku dokázali vyhrávat cenné trofeje. Takovým případem je i družstvo MPC Pardubice B, ve kterém nastupuje 18-ti násobný mistr republiky MAREK HAJDOVSKÝ, koho bychom Vám s radostí představili:

V posledních deseti letech favoritem na všech českých turnajích Marek Hajdovský z týmu MPC Pardubice B bude bojovat o prestižní titul Mistra republiky v týmové soutěži 24. 11. v klubu Billiard Club Řipská. Marek s Pavlem Tužilem, Filipem Lebduškou a Honzou Freiberkem vybojovali poslední postupové místo do závěrečné fáze MČR týmů. Na Marka i na další ostré zápasy si můžete podívat živě od 11:00 v herně Billiard Club Řipská. Marek není pouze naším soupeřem, ale i dlouholetým kamarádem a pravidelným účastníkem na tradičních turnajích v Řipské, tak jsme si s ním krátce popovídali:

Marku, jak dlouho hraješ kulečník a čeho všeho si dosáhnul ve své kariéře? Který úspěch je pro Tebe nejvíce cenným?
– Kulečník hraju dlouho, svůj první amaterský turnaj jsem hrál 14.1.1997. Ve své kariéře jsem získal 18 titulů mistra republiky v poolu, z toho 3x v týmech, byl jsem 2x na 17.místě na ME, skončil jsem na celkovém 3.místě rankingu série Best of the East pro rok 2017, získal jsem 17.misto na Eurotouru v Klagenfurt 2017, 4.misto na Leipzig Open 2017, letos pak 5.misto na Pardubice Open. A jako bonus si občas zahraju snooker, ve kterém dokážu zaškodit místním specialistům, mám ze snookerového MR 3 stříbrné medaile a 2x semifinalové umístění, naposledy letos, kdy jsem cestou do semifinále dokázal přetlačit i Lukáše Křenka, což je v Česku takový ultimátní achievement 😀

Ve svém týmu máš výrazné postavení, papírově jsi nejsilnějším hráčem z týmu, je tento fakt pro Tebe zátěží? Předpokládám, že spoluhráči spoléhají na Tvoje vítězství, jak si s tím leadershipem vyrovnáváš?
– V pozici, kdy jsem v týmových soutěžích za „sběrače bodů“, jsem posledních asi 15 let, takže mi to nevadí, naopak bych řekl, že to vyhovuje mé spíš samotářské povaze. A zkušenost mi říká, že v týmové soutěži se zejména mladí hráči nechají strhnout ke špičkovým výkonům, pokud se můžou opřít o fakt, že ten jejich případný bod má skutečně smysl, vymáčknou ze sebe víc, než v danou chvíli vlastně umí, a získávají tak důležité zkušenosti. I proto v letošní sezóně náš klub postavil svůj B tým se ohledem na rozvoj našich mladých hráčů, jako je Filip a Honza 🙂

Jsi nejzkušenějším hráčem ze svého týmu, jak probíhá příprava? Radíš ostatním spoluhráčům? Co si od tohoto mistrovství očekáváš/očekáváte? S jakým výsledkem byste byly spokojeny?
– Není žádným tajemstvím, že na rozdíl od mnoha jiných já mám svoji hru postavenou na pravidelném tréninku, takže žádná specifická příprava na týmy neprobíhá, jedu svůj standard a co mi dovolí mé tělo. Se spoluhráči jejich trénink momentálně nijak cíleně nekonzultuju, spíš jim sděluju svoje postřehy při turnaji, ale pokud sami projeví zájem o nějakou radu nebo pomoc, pak dělám, co je v mých možnostech. Ale v tomhle směru já nedělám rozdíl mezi hráči našeho klubu a hráči z klubů jiných, celkem pravidelně mě oslovují hráči s různými kulečníkovými dotazy, takže se v tomhle směru nenudím. Jinak tohle mistrovství republiky je v podstatě za odměnu, protáhli jsme se na něj klíčovou dírkou, takže si to pojedeme hlavně užít. Jakékoliv týmové vítězství pak bude bonus. Tím ovšem neříkám, že nemůžeme při vhodném nasazení do zápasů kousat 😀

Jak vnímáš týmovou soutěž? Má přidanou hodnotu do Tvojí vlastní kariéry? Jako hráče Tě posouvá turnaj, kde bojuješ nejen za sebe, ale i pro ostatní?
– Týmová soutěž je pro mě v podstatě vždy vykročením mimo moji komfortní zónu, kdy už z principu musím část kontroly nad děním v zápase odevzdat svým spoluhráčům. Je to pro mě psychicky mnohem náročnější, než turnaje jednotlivců, kde jsem zodpovědný jen sám sobě. Ale zároveň každé vykročení mimo komfortní zónu je šancí pro růst, takže ač pocitově je pro mě týmová soutěž skoro až „nutným zlem“, tak absolutně nezpochybňuju pozitivní vliv, které vypjaté týmové zápasy na mě mají. Z tohoto pohledu nemůžu nezmínit Federal Cup, který jsem (vy)hrál 3x a pokaždé jsem ze sebe dostal maximum, navíc jsem měl čest 2x zahrát rozhodující devítku do kapsy, takže ty pocity vítězství jsou pak o to sladší, když se s Tebou radují i spoluhráči 🙂

Co bys řekl divákům, proč by měli přijít a podívat se živě na MČR týmů? Případně proč by měli fandit zrovna Vašemu týmu?
– Řekl bych jim, ať se přijdou podívat na nejlepší týmy v ČR a ať rozhodně fandí nám, protože naše hra je rozhodně nebude nudit! 😀

V naší herně si odehrál, dokonce i vyhrál několik velkých turnajů. Jsme rádi, že k nám jezdíš a rádi bychom dozvěděli, v čem se naše herna a naše turnaje podle Tebe liší od ostatních?
– Řipská je krásná herna v centru Prahy, o kterou se p.Kubín se svým týmem starají s láskou, a na tom prostředí a hlavně špičkovém kulečníkovém vybavení je to opravdu znát. A pokud už se v Řipské pořádá turnaj, tak je vidět, že pro organizátora je hlavní komfort hráčů a ne co největší zisk herny, což je bohužel smutná realita většiny ostatních větších heren, kde se turnaje v ČR pořádají. Na jednu stranu chápu, že peníze hrají v současném světě velmi důležitou roli, o to víc pak je třeba vyzdvihnout Řipskou, co pro kulečník jako sport při svých turnajích dělá.

Co si myslíš, jak dopadnete? Věříš, že Váš tým, který se kvalifikoval z posledního místa může znepříjemnit cestu papírovým favoritům? V čem spočívá Vaše síla?
– Na tohle jsem už odpovídal výše, kousat rozhodně chceme, naší výhodou je to, že od nás nikdo nic nečeká 🙂 Kdyby hra i nasazení do zápasů klaply perfektně, tak by to mohlo i cinknout, ale na kdyby se nehraje, uvidíme na místě, co předvedeme 😉

Jaké šance dáváš našim klukům? Podle Tebe obhájí titul? Myslíš si, že i B tým bude mít naděje na medailovou příčku?
– Všechny týmy, co tam budou, mají šanci udělat medaili, takže i vaše béčko, týmová soutěž je opravdu hodně specifická z hlediska hráčských výkonů. Jinak tentokrát je těch silných týmů víc, ale upřímně nejvíc věřím našemu Maple A týmu, dvojblok Urban/Žalman bude moc těžké prostřelit a Petr Brancuský s Tomášem Prausem tvoří velmi solidní výběr pro pozici třetího hráče do zápasu.

Jaký je Tvůj názor na cizince v jednotlivých týmech? Calvin je Kanaďan, James je z Londýna, David je Maďar, Bert je Holanďan, Miro ze Slovenska. Myslíš si, že je zpestřením turnaje, že tyto hráči mohou hrát Mistrovství České republiky, nebo naopak by podle Tebe mělo být ryze český?
– Můj názor v tomhle směru je poměrně jasný – je mi jedno, kdo je jaké národnosti, pokud odehrál i základní část, naopak to vidím jako příjemné zpestření a možnost konfrontace různých herních stylů. Bohužel v historii týmového MR už jsme zažili několikrát, že si tým pozval na MR silného hráče, který extraligu nehrál, ale který svojí herní silou změnil velmi výrazně rovnováhu sil oproti odehrané extralize. Upřímně říkám, že s tímhle opravdu výrazně nesouhlasím, neboť to pak extraligu samotnou degraduje do pozice „nějak to odehrajeme a pak si na MR zaplatíme hráče XY a s ním to vyhrajeme“. Přijde mi to prostě nefér vůči těm, kteří si to MR na extralize vydřeli.

Marku, děkujeme Ti za rozhovor, moc se těšíme na Tvojí akční, kreativní a dynamickou hru. Budeme Tobě i Vašemu týmu držet palce až na výjimky, kdy budete hrát proti našim J

Za klub Řipská, Dávid Erős

Další regionální zprávy

Pozvánka na po korona-virusový turnaj v Plzni

Přišla pozvánka na turnaj v Plzni

Sobota  30.5.2020 od 13.00 hodin, 8 ball

Startovné:  200,-

po_korona_virusovy_turnaj

Vánoční turnaje

Uveřejňujeme vánoční turnaje, níže je tabulka a některé plakáty:

Vánoční turnaje 2019
Den Místo Start Disciplína Startovné
1.12.2019 Balabuška Praha 11:00 9-ball 350 Kč
7.12.2019 Utopia Brno 10:00 9-ball 300 Kč
7.12.2019 Beseda Chomutov 10:00 8-ball 250 Kč
8.12.2019 Balabuška Praha 12:00 9-ball 350 Kč
14.12.2019 Pardubice – Labe cup 9:30 8-ball  
14.12.2019 Děčín 10:30 Multibal 300 Kč
21.12.2019 Harlequin Praha 11:00 8-ball 300 Kč
21.12.2019 Bar Bar Beroun 14:00 9 ball  
21.12.2019 BC Ekvita Kladno 10:00 Multibal 300 Kč
22.12.2019 Řipská Praha 9:30 9-ball 200 Kč
28.12.2019 BK Bio-systém Plzeň z.s. 13:00 8-ball 200 Kč
28.12.2019 BC Hradec Králové 10:00 Dvojice 9-ball 600 Kč- 400 Kč
28.12.2019 BC Casablanca Tábor 10:00 8 ball 350 Kč

EEBC Youth Friends Event Prague

Srdečně Vás zveme na mezinárodní juniorský turnaj Youth Friends Event Prague, který se koná 9. – 10.11.2019 v Harlequinu Praha.
Podrobnosti v propozicích níže.

EEBC_Youth_fr_ev_prague_plakát

EEBC Youth Friends Event Prague propozice

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Pozvánka na turnaj BB Metropole, Mladá Boleslav

Přišla pozvánka na turnaj BB Metropole v Mladé Boleslavi.

Datum: 13.4.2019, prezence od 10:00, start v 11:00, startovné 300,- Kč, disciplína 8 ball.

Podrobnosti na plakátu.

turnaj

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

MR týmů – představení týmů a hráčů

Převzato z FB BC Řipská Praha

BC ŘIPSKÁ PRAHA „A“ NA CESTĚ K OBHAJOBĚ, ŽIVĚ V PROSTORÁCH KLUBU ŘIPSKÁ

Mistrovství republiky v týmech pro rok 2018 zná svých 8 finálových účastníků, do té elitní skupiny patří Řipská A i Řipská B. Přijďte podpořit domácí týmy 24. listopadu od 11:00, kdy naše sportovci pokusí obhájit titul z roku 2017. Kluci tento sen budou mít hodně obtížné, ostatní týmy jsou velice silné, jejich soupisky jsou plné českých kulečníkových hvězd. Z minulých příspěvků je již známe. Avšak vloni se naším klukům povedlo tento šampionát ovládnout a budeme jim přát, aby se jim povedla obhajoba. Soupiska klíčových hráčů se nezměnila, čili Dávid Erős, Jan Brőschel a Adam Houdek budou k vidění v boji o nádherný pohár a nejvíce prestižní titul. V tomto článku Vám představíme kapitána týmu, Dávida Erőse:

MR týmů – představení hráčů – Calvin Washburn

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ŘIPSKÉ 24. LISTOPADU OD 11:00

Jste srdečně zváni na nejzajímavější mistrovství každého roku, kdy se utká 8 nejlepších českých týmů o mimořádně prestižní titul. Letos slavíme klubový úspěch, kdy naše A-čko i naše B-čko je součástí této akce. Z předchozích příspěvků již naše soupeře znáte, proto bychom Vám rádi představili i naše družstva. Tento příspěvek se bude věnovat BC Řipská B, za který nastupuje i BRONZOVÝ MEDAILISTA Z MISTROVSTVÍ EVROPY CALVIN WASHBURN, který společně s Jamesem Akenheadem, Miroslavem Dorobantem, Bertem Rampem a Josefem Nechvílem vybojovali postup do závěrečné fáze.

MR týmů – představení týmu – BC Balabuška A

Převzato z FB BC Řipská Praha

TI NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH SE UTKAJÍ ŽIVĚ V ŘIPSKÉ O TITUL MISTRA REPUBLIKY V TÝMECH

Dnešním hostem je poolbilliardová legenda a snookerová jednička Lukáš Křenek z Balabušky!

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1421
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1360.8
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1230.8
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1081.9
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1045.9
7 Washburn Calvin Řipská Praha 1017.4
8 Tužil Pavel MPC Pardubice 1013.4
9 Kníže Martin MPC Pardubice 985.8
10 Růčka Radek MPC Pardubice 967.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 909.7
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 865.9
13 Urban Petr MPC Pardubice 864.8
14 Baloun Ondřej MPC Pardubice 822.9
15 Brancuský Petr MPC Pardubice 822
16 Kubánek Roman MPC Pardubice 805.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020