MR týmů – představení týmů – MPC Pardubice A

Převzato z FB BC Řipská Praha

Mistrovství České republiky již za 8 dní v prostorách Řipské živě od 11:00!

Osm nejlepších českých týmů rozehraje závěrečný play-off o titul mistra ČR, kde budeme mít dvojí zastoupení: Řipská A a Řipská B. Naším cílem je obhájit titul z lonského roku a přidat druhou medaili. Konkurence avšak je nesmírně vyrovnaná, jak jste již četli z minulých příspěvků. Dnes Vám představíme MPC Pardubice A, které ovládlo Extraligu družstev a bude do závěrečného pavouka nasazená jako jednička turnaje. Jejich tým se skládá z elity českého kulečníku: David Žalman, Petr Urban a Petr Brancuský.

Petrovi Urbanovi se podařilo vyhrát čtyřboj jednotlivců, Petr Brancuský je několikanásobným mistrem republiky v juniorské kategorie a David Žalman je ikonou českého kulečníku s výjimečnou hráčskou kariérou již skoro 20 let. Davidův herní styl je velice atraktivní, nezvyklý a dává spoustu adrenalínu do svých zápasů, proto Vám doporučujeme si přijít podívat na kulečníkový zážitek v podání levorukého Pardubičáka Samozřejmě tento tým bude našim největším rivalem, letos v Extralize týmů jsme s nimi prohráli, ale vloni, v semifinále Mistrovství republiky jsme je dokázali porazit těsným výsledkem 2:1 na sety

MPC Pardubice A je sympatický tým, budujeme dlouhodobé přátelství a zdravou rivalitu, dnes Vám představíme krátce Davida Žalmana, kapitána tohoto týmu:

Davide, jak dlouho hraješ kulečník a čeho všeho si dosáhnul ve své kariéře? Který úspěch je pro Tebe nejvíce cenným?
Kulečník už hraji dlouhých 19let a stále je co se učit a zlepšovat, nejdůležitější pro mě je, aby ta hra měla smysl, a i nadále mě to bavilo. Ohledně výsledků bylo asi nejvíc ceněné 3. místo na ME juniorů v týmech se Sishuo Wangem a Jirkou Zajíčkem. Další povedený výsledek byl 2.místo na Evropském poháru družstev, kde náš tým podpořil ještě Michal Gavenčiak.

Co pro Tebe znamenají týmové soutěže? Co je podle Tebe klíčem úspěchu v této soutěži? Je podle Tebe lepší perfektní týmová chemie, nebo spíše 3 výborné hráče v stejném triku?
Určitě je mnohem více potřeba týmový duch nech perfektní hráči. Podpora dělá hodně a když je tým opravdu tým, tak se hráči dokáži navzájem vyburcovat k nejlepším výsledkům.

Jsi kapitánem svého týmu, jak probíhá příprava? Co si od tohoto mistrovství očekáváš/očekáváte?
Příprava je jednoduchá, důležité je udržet týmového ducha. Je jedno jak má člověk natrénováno, když poté psychicky rozpadne a tým ho nedokáže podržet a podpořit i v případném neúspěchu.

Které týmy jsou Vašim největším rivalem? Od jakého družstva máte respekt? Jak zhodnotíš kvalitu týmů?
Největším rivalem je pro nás také BC Řipská a pak se v každém týmu najdou dva hráči, se kterými mohou být veliké problémy, a tak bude nejdůležitější správné nasazení.

Co bys řekl divákům, proč by měli přijít a podívat se živě na MČR týmů?
MR týmů a je úplně odlišné od jiných soutěží, divám může sledovat 3 naprosto různé disciplíny, a tak vidět rozdílné taktiky, a právě i týmovou spolupráci.

V naší herně si odehrál, dokonce i vyhrál několik velkých turnajů. Jsme rádi, že k nám jezdíš a rádi bychom dozvěděli, v čem se naše herna a naše turnaje podle Tebe liší od ostatních?
Důležitá je atmosféra, správné podmínky na hraní. Osvětlení, skvělé herní prostředí i lidi je to v čem se mi tato herna líbí a rád se sem vracím.

Co si myslíš, jak dopadnete? Věříš, že Váš tým zabrání našemu týmu obhájit titul? Co si myslíš o sestavě Erős-Houdek-Brőschel?
To je záludná otázka. Věřím v náš tým, a tak i v naše vítězství. Budeme však postupovat zápas po zápase a nekoukat příliš na to s kým hrajeme. Vaše sestava je skutečně také silná a bude to skutečně boj.

I vy z MPC Pardubice máte 2 týmy v boji o medaili, o seřazení hráčů se rozhoduje na základě sympatie, nebo na základě výkonnosti, nebo hraje roli i vedení Vašeho klubu?
Sympatie v týmu hrají velkou roli jak jsem psal výše. Je důležité, aby lidi v týmu byli víc než jen 3 samostatní hráči u stolu. Je to jak osobní návrh kdo by do jakého týmu nominoval, tak i spolupráce s vedením klubu.

Davide, děkujeme Ti za rozhovor, moc se těšíme na Tvojí akční a dynamickou hru. Budeme Tobě i Vašemu týmu držet palce až na výjimky, kdy budete hrát proti našim 🙂

Za klub Řipská, Dávid Erős

Další regionální zprávy

EEBC Youth Friends Event Prague

Srdečně Vás zveme na mezinárodní juniorský turnaj Youth Friends Event Prague, který se koná 9. – 10.11.2019 v Harlequinu Praha.
Podrobnosti v propozicích níže.

EEBC_Youth_fr_ev_prague_plakát

EEBC Youth Friends Event Prague propozice

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Pozvánka na turnaj BB Metropole, Mladá Boleslav

Přišla pozvánka na turnaj BB Metropole v Mladé Boleslavi.

Datum: 13.4.2019, prezence od 10:00, start v 11:00, startovné 300,- Kč, disciplína 8 ball.

Podrobnosti na plakátu.

turnaj

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

MR týmů – představení týmů a hráčů

Převzato z FB BC Řipská Praha

BC ŘIPSKÁ PRAHA „A“ NA CESTĚ K OBHAJOBĚ, ŽIVĚ V PROSTORÁCH KLUBU ŘIPSKÁ

Mistrovství republiky v týmech pro rok 2018 zná svých 8 finálových účastníků, do té elitní skupiny patří Řipská A i Řipská B. Přijďte podpořit domácí týmy 24. listopadu od 11:00, kdy naše sportovci pokusí obhájit titul z roku 2017. Kluci tento sen budou mít hodně obtížné, ostatní týmy jsou velice silné, jejich soupisky jsou plné českých kulečníkových hvězd. Z minulých příspěvků je již známe. Avšak vloni se naším klukům povedlo tento šampionát ovládnout a budeme jim přát, aby se jim povedla obhajoba. Soupiska klíčových hráčů se nezměnila, čili Dávid Erős, Jan Brőschel a Adam Houdek budou k vidění v boji o nádherný pohár a nejvíce prestižní titul. V tomto článku Vám představíme kapitána týmu, Dávida Erőse:

MR týmů – představení hráčů – Calvin Washburn

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ŘIPSKÉ 24. LISTOPADU OD 11:00

Jste srdečně zváni na nejzajímavější mistrovství každého roku, kdy se utká 8 nejlepších českých týmů o mimořádně prestižní titul. Letos slavíme klubový úspěch, kdy naše A-čko i naše B-čko je součástí této akce. Z předchozích příspěvků již naše soupeře znáte, proto bychom Vám rádi představili i naše družstva. Tento příspěvek se bude věnovat BC Řipská B, za který nastupuje i BRONZOVÝ MEDAILISTA Z MISTROVSTVÍ EVROPY CALVIN WASHBURN, který společně s Jamesem Akenheadem, Miroslavem Dorobantem, Bertem Rampem a Josefem Nechvílem vybojovali postup do závěrečné fáze.

MR týmů – představení týmu – BC Balabuška A

Převzato z FB BC Řipská Praha

TI NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH SE UTKAJÍ ŽIVĚ V ŘIPSKÉ O TITUL MISTRA REPUBLIKY V TÝMECH

Dnešním hostem je poolbilliardová legenda a snookerová jednička Lukáš Křenek z Balabušky!

MR týmů – představení týmů – Billiard Stars

Převzato z FB BC Řipská Praha

DNES VÁM PŘEDSTAVÍME BILLIARD STARS S MICHALEM GAVENČIAKEM, KTERÝ JE NEBEZPEČNÝM SOUPEŘEM I PRO TY NEJLEPČÍ EVROPSKÉ HRÁČE!

MR týmů – představení týmů – BC Mnichovo Hradiště

Převzato z FB BC Řipská Praha

Přijdte podpořit „Řípaků“ sobotu 24. listopadu od 11:00, kdy naše A-čko bude obhajovat titul a naše B-čko bude zkoušet urvat alespoň medaili. Týmy máme poskládané z velice kvalitních hráčů, avšak konkurence je nesmírně silná. Z minulých příspěvků jste již mohli poznat MPC Pardubice B a Harlequ´in Praha. Dnes Vám krátce představíme jednoho z nejzkušenejších a nejvíce sehraných týmů, dřívější BC Mladá Boleslav, nyní BC Mníchovo Hradiště. Za tým nastupujou 3 senioři s kulečníkovou kariérou kolem 20 let: Miroslav Kraušner, Dušan Nohynek a Slavomír Dorobant. Toto složení již Mistrovství republiky vyhrálo, z toho důvodu máme velký respekt a řadíme je mezi favority turnaje:)

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1994.9
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1438.8
3 Růčka Radek MPC Pardubice 1427.7
4 Urban Petr MPC Pardubice 1382.7
5 Lebduška Filip MPC Pardubice 1378.6
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1366.9
7 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1218.1
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1101.7
9 Kníže Martin MPC Pardubice 1086.6
10 Zhou Longdi MPC Pardubice 1084.9
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1035.5
12 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1013.2
13 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 998.1
14 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 976.3
15 Bernášek Lukáš BC Balabuška Praha 973.1
16 Švestka Martin MPC Pardubice 968.5
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019