MR týmů – představení týmů – Harlequin Praha A

Převzato z FB BC Řipská Praha

Rádi bychom Vás pozvali do naší herny na prestižní závěrečný turnaj sezóny 2018. Do skupiny osmi elitních českých týmů se probojovala jak Řipská A tak i Řipská B. Naše „áčko“ obhajuje zlato, avšak lehké to mít rozhodně nebudou. Proto bychom Vám rádi představili jednotlivě naše možné soupeře. Letošní soupisky jednotlivých týmů jsou nabité hvězdami českého poolbilliardu, kteří i v mezinárodním měřítku dokázali vyhrávat cenné trofeje. V předchozím příspěvku jste poznali MPC Pardubice B s Markem Hajdovským, tentokrát Vám představíme Harlequ´in Praha, tým který se stal vítězem šampionátu v roce 2012. Tentokrát se jejich sestava lehce liší, součástí týmu je i prezident poolbilliardové sekce Robin Vladyka, koho bychom Vám rádi představili:

Prezident poolbilliardové sekce Robin Vladyka z týmu Harlequin Praha bude bojovat o prestižní titul Mistra republiky v týmové soutěži 24. 11. v klubu Billiard Club Řipská. Robin společně s Janem Meisnerem, Pavlem Balaštíkem a Pavlem Halamkou budou myslet na rok 2012, kdy naposledy Harlequ´in ovládl MČR družstev. Na vypjaté zápasy si můžete podívat živě od 11:00 v herně Billiard Club Řipská. Robin není pouze našim soupeřem a prezidentem, ale i dlouholetým kamarádem, tak jsme si s ním krátce popovídali:

Robine, jak dlouho hraješ kulečník a čeho všeho si dosáhnul ve své kariéře? Který úspěch je pro Tebe nejvíce cenným?
– Hraju od sezóny 2006/07, kdy jsem se poprvé zúčastnil soutěží, takže asi 12 let. Úspěchů je víc, asi nejvíc si cením 1. místo v 10 ball v seniorech tento rok. Od příští sezóny se bude hrát v týmech 8, 9 a 10 ball, tak všechny ještě doufám, potrápím .

Co pro Tebe znamenají týmové soutěže? Co je podle Tebe klíčem úspěchu v této soutěži? Je podle Tebe lepší perfektní týmová chemie, nebo spíše 3 výborné hráče v stejném triku?
– V týmu je důležité všechno, týmová chemie i mít výborné hráče, je to něco jiného než individuální soutěže, na člověka padá odpovědnost více, než když hraje sám za sebe.

Máte v týmu Jana Meisnera, jednoho z nejlepších českých hráčů, spoléháte na jeho „jisté body“? Ulehčuje vám psychiku, že máte tak kvalitního spoluhráče v týmu?
– Za normálních okolností na něj spoléháme, ale i na Pavla Balaštíka, který dělá také velké množství bodů. Honza teď nemá moc velkou formu, ale má teď čas se srovnat a věřím, že na MR zahraje svůj obvyklý nadstandard. Pavel má velmi dobré výsledky z MR jednotlivců, což je neuvěřitelné, i vzhledem k tomu, že vůbec netrénuje.

Které týmy jsou Vašim největším rivalem? Od jakého družstva máte respekt? Jak zhodnotíš kvalitu týmů? Jako prezident sekce co by si řekl, jakou tendenci nabírá kvalita v týmových turnajích?
– Všechny týmy jsou největším rivalem, v nabité TOP osmičce nejlepších týmů je těžké hledat slabší soupeře. Kvalita týmů se odvíjí od kvality individualit a ta se posouvá pořád výše, na zahraničních turnajích naši hráči získávají čím dál tím víc bodovaných míst. Doufám, že to bude pokračovat.

V týmu jste 4, asi je jasné, že Meisner i Balaštík budou hrát, jak se rozhoduje o třetím? Hraješ s Pavlem o to zápas, nebo se máme nechat překvapit?
– Uvidíme podle aktuální formy. Já i Pavel máme dost rozumu a když se nebudeme cítit hráčsky dobře, tak nebudeme nastupovat a necháme hrát druhého. Také máme každý své oblíbené i neoblíbené hráče, takže se budeme rozhodovat do zápasu k zápasu.

Co bys řekl divákům, proč by měli přijít a podívat se živě na MČR týmů? Případně proč zrovna by měli fandit hráčům Harlequinu?
– MR týmů je soutěž, kde je výrazně vidět klubová příslušnost a rivalita jednotlivých klubů, je to jako každá týmová soutěž – napínavé až do konce, hráči ze sebe vydají vše. Vypadá to, že fanoušků bude hodně. Tak doufám, že si přijdou na své a uvidí týmovou detektivku až do konce.

V naší herně si odehrál řadu turnajů, dokonce si byl i našim klubovým hráčem. Co si myslíš, v čem se naše herna a naše turnaje liší od ostatních? V čem je jiná atmosféra v Řipské, než v ostatních klubech?
– Řipská je jeden z nejtradičnějších klubů u nás, navíc se špičkovými stoly a plátny. Každý si vždy rád zahraje na takovém místě.

Co si myslíš, jak dopadnete? Věříš, že Váš tým zabrání našemu týmu obhájit titul? Co si myslíš o sestavě Erős-Houdek-Brőschel? Myslíš, že i náš B tým v čele s Washburnem, Akenheadem, Dorobantem, Nechvílem a Rampem mají šanci na medailovou příčku?
– Já věřím tomu, že všechno je možné, v každém týmu jsou velmi silní hráči, záleží na momentální formě a zápasu. Každý zápas je jiný, může se stát cokoli. Každý jde porazit. Žádný tip nemám, my jako tým půjdeme od zápasu k zápasu a budeme se snažit vyhrát.

Jaký je Tvůj osobní názor na cizince v jednotlivých týmech? Calvin je Kanaďan, James je z Londýna, David je Maďar, Bert je Holanďan, Miro ze Slovenska. Myslíš si, že je zpestřením turnaje, že tyto hráči mohou hrát mistrovství České republiky, nebo naopak by podle Tebe mělo být ryze český?
– Za mě je to fajn, že hrají zahraniční hráči, určitě to okoření jakoukoli českou soutěž a zvedá to její úroveň, vůbec nevadí, když jich bude ještě víc a kvalitnější.
Robine, děkujeme Ti za rozhovor, moc se těšíme na Tvojí akční a dynamickou hru. Budeme Tobě i Vašemu týmu držet palce až na výjimky, kdy budete hrát proti našim :-)

Za klub Řipská, Dávid Erős

Další regionální zprávy

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Pozvánka na turnaj BB Metropole, Mladá Boleslav

Přišla pozvánka na turnaj BB Metropole v Mladé Boleslavi.

Datum: 13.4.2019, prezence od 10:00, start v 11:00, startovné 300,- Kč, disciplína 8 ball.

Podrobnosti na plakátu.

turnaj

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

MR týmů – představení týmů a hráčů

Převzato z FB BC Řipská Praha

BC ŘIPSKÁ PRAHA „A“ NA CESTĚ K OBHAJOBĚ, ŽIVĚ V PROSTORÁCH KLUBU ŘIPSKÁ

Mistrovství republiky v týmech pro rok 2018 zná svých 8 finálových účastníků, do té elitní skupiny patří Řipská A i Řipská B. Přijďte podpořit domácí týmy 24. listopadu od 11:00, kdy naše sportovci pokusí obhájit titul z roku 2017. Kluci tento sen budou mít hodně obtížné, ostatní týmy jsou velice silné, jejich soupisky jsou plné českých kulečníkových hvězd. Z minulých příspěvků je již známe. Avšak vloni se naším klukům povedlo tento šampionát ovládnout a budeme jim přát, aby se jim povedla obhajoba. Soupiska klíčových hráčů se nezměnila, čili Dávid Erős, Jan Brőschel a Adam Houdek budou k vidění v boji o nádherný pohár a nejvíce prestižní titul. V tomto článku Vám představíme kapitána týmu, Dávida Erőse:

MR týmů – představení hráčů – Calvin Washburn

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ŘIPSKÉ 24. LISTOPADU OD 11:00

Jste srdečně zváni na nejzajímavější mistrovství každého roku, kdy se utká 8 nejlepších českých týmů o mimořádně prestižní titul. Letos slavíme klubový úspěch, kdy naše A-čko i naše B-čko je součástí této akce. Z předchozích příspěvků již naše soupeře znáte, proto bychom Vám rádi představili i naše družstva. Tento příspěvek se bude věnovat BC Řipská B, za který nastupuje i BRONZOVÝ MEDAILISTA Z MISTROVSTVÍ EVROPY CALVIN WASHBURN, který společně s Jamesem Akenheadem, Miroslavem Dorobantem, Bertem Rampem a Josefem Nechvílem vybojovali postup do závěrečné fáze.

MR týmů – představení týmu – BC Balabuška A

Převzato z FB BC Řipská Praha

TI NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH SE UTKAJÍ ŽIVĚ V ŘIPSKÉ O TITUL MISTRA REPUBLIKY V TÝMECH

Dnešním hostem je poolbilliardová legenda a snookerová jednička Lukáš Křenek z Balabušky!

MR týmů – představení týmů – Billiard Stars

Převzato z FB BC Řipská Praha

DNES VÁM PŘEDSTAVÍME BILLIARD STARS S MICHALEM GAVENČIAKEM, KTERÝ JE NEBEZPEČNÝM SOUPEŘEM I PRO TY NEJLEPČÍ EVROPSKÉ HRÁČE!

MR týmů – představení týmů – MPC Pardubice A

Převzato z FB BC Řipská Praha

Mistrovství České republiky již za 8 dní v prostorách Řipské živě od 11:00!

Osm nejlepších českých týmů rozehraje závěrečný play-off o titul mistra ČR, kde budeme mít dvojí zastoupení: Řipská A a Řipská B. Naším cílem je obhájit titul z lonského roku a přidat druhou medaili. Konkurence avšak je nesmírně vyrovnaná, jak jste již četli z minulých příspěvků. Dnes Vám představíme MPC Pardubice A, které ovládlo Extraligu družstev a bude do závěrečného pavouka nasazená jako jednička turnaje. Jejich tým se skládá z elity českého kulečníku: David Žalman, Petr Urban a Petr Brancuský.

MR týmů – představení týmů – BC Mnichovo Hradiště

Převzato z FB BC Řipská Praha

Přijdte podpořit „Řípaků“ sobotu 24. listopadu od 11:00, kdy naše A-čko bude obhajovat titul a naše B-čko bude zkoušet urvat alespoň medaili. Týmy máme poskládané z velice kvalitních hráčů, avšak konkurence je nesmírně silná. Z minulých příspěvků jste již mohli poznat MPC Pardubice B a Harlequ´in Praha. Dnes Vám krátce představíme jednoho z nejzkušenejších a nejvíce sehraných týmů, dřívější BC Mladá Boleslav, nyní BC Mníchovo Hradiště. Za tým nastupujou 3 senioři s kulečníkovou kariérou kolem 20 let: Miroslav Kraušner, Dušan Nohynek a Slavomír Dorobant. Toto složení již Mistrovství republiky vyhrálo, z toho důvodu máme velký respekt a řadíme je mezi favority turnaje:)

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1993.8
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1203.7
4 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1178.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1165.7
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1165.5
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1143.4
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1099.6
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1094.1
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1027.6
13 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 969.3
14 Tužil Pavel MPC Pardubice 967.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 965.1
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 957
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019