MR týmů – představení týmů – Billiard Stars

Převzato z FB BC Řipská Praha

DNES VÁM PŘEDSTAVÍME BILLIARD STARS S MICHALEM GAVENČIAKEM, KTERÝ JE NEBEZPEČNÝM SOUPEŘEM I PRO TY NEJLEPČÍ EVROPSKÉ HRÁČE!

24. listopadu od 11:00 můžete podpořit naše 2 týmy, které budou bojovat v záverečném play-off o titul mistra republiky. Naše A-čko obhajuje zlato a naše B-čko má za cíl získat historicky první medaili v této prestižní soutěži. Soupeřem B-týmu avšak bude favorit turnaje Billiard Stars, jehož klíčovou postavu Vám nyní představíme:

Legenda českého kulečníku Michal Gavenčiak z týmu Billiard Stars bude bojovat o prestižní titul Mistra republiky v týmové soutěži 24. 11. v klubu Billiard Club Řipská. Michal společně s Jakubem Stunou, Ladislavem Hajšmanem, Lubošem Loudou, Milanem Šperlem a Václavem Květoněm budou jednoznačným adeptem na zlatou medaili. Na Michala i na další ostré zápasy si můžete podívat živě od 11:00 v herně Billiard Club Řipská. Gavi není pouze našim soupeřem, ale i dlouholetým kamarádem a taky pravidelným účastníkem i vítězem našich tradičních turnajů v Řipské, tak jsme si s ním krátce popovídali:

Michale, jak dlouho hraješ kulečník a čeho všeho si dosáhnul ve své kariéře? Který úspěch je pro Tebe nejvíce cenným?
-Hraji přibližně dvacet čtyři let, u nás doma v České Republice jsem dosáhl téměř všeho, co se dalo v poolu dosáhnout. V cizině jsou moje cíle limitovány financemi, hrál jsem 1.ligu týmů v Polsku, Slovensku, Německu. Nejvíce si cením dvou druhých míst v Lize mistrů klubových týmů, pátého místa na Světovém poháru dvojic a pátého místa na Eurotouru s účastí cca. 250 hráčů.

Co pro Tebe znamenají týmové soutěže? Co je podle Tebe klíčem úspěchu v této soutěži? Hraješ i Bundesligu, v čem se liší naše liga od německé?
-Jak jsem psal hrál jsem nejvyšší týmové soutěže téměř ve všech okolních zemí a několik Evropských týmových turnajů. Ze začátku kariéry jsem měl raději soutěže jednotlivců, ale postupem času jsem si týmové soutěže velice oblíbil. Klíčem úspěchu je vždy vyrovnanost výkonosti celého týmu. Německá Bundesliga se liší finančním zázemím jednotlivých týmů a standartním formátem soutěže, který známe např. z fotbalu tzn. hraní zápasů doma-venku.

Jsi „motorem“ svého týmu, spoluhráči i soupeři od Tebe očekávají jasný bod, je to velký tlak na Tebe, nebo takovou zátěž neregistruješ?
-V Českém formátu kde jsou týmy pouze trojčlenné je můj bod v každém zápase play off téměř nutností, tak že tlak určitě pociťuji a musím se s ním vyrovnat.

Které týmy jsou Vašim největším rivalem? Od jakého družstva máte respekt? Jak zhodnotíš kvalitu týmů? Co si od tohoto mistrovství očekáváš/očekáváte?
-Myslím, že máme kvalitu dojít na bednu a pak se uvidí jaká medaile nám může cinknout. Největší konkurenti budou Pardubice, Řipská a Balabuška.

Co bys řekl divákům, proč by měli přijít a podívat se živě na MČR týmů? Případně proč by měli fandit zrovna Vám?
-Týmové MR je jedinečná soutěž oproti čtyřem turnajům MR jednotlivců. Doufám, že díky našemu šéfovi Luboši Loudovi přijede do Prahy i divácká podpora našeho klubu.

V naší herně si odehrál, dokonce i vyhrál spoustu velkých turnajů. Jsme rádi, že k nám jezdíš a rádi bychom dozvěděli, v čem se naše herna a naše turnaje podle Tebe liší od ostatních?
-Herna Řipská je bezpochyby nejlepší v ČR. Svou širokou nabídkou a kvalitou služeb nejen ohledně poolového vybavení převyšuje i většinu provozoven co znám ze zahraničí. Co se týče kvality, údržby a péče o poolové stoly nemá konkurenci.

Co si myslíš, jak dopadnete? Věříš, že Váš tým zabrání našemu týmu obhájit titul? Co si myslíš o sestavě Erős-Houdek-Brőschel?
-Jak jsem psal v předchozích odpovědích, myslím že máme kvalitu získat medaili, jaká to bude si netroufám tipovat. Myslím, že po minulém vítězství o jedinou hru ve finále bude velice těžké titul obhájit, ale určitě vás tipuju na medaili. Myslím, že jste všichni tři měli loni papírově větší formu než letos, uvidíme o víkendu na MR

Michale, děkujeme Ti za rozhovor, moc se těšíme na Tvojí precizní chirurgickou hru. Budeme Tobě i Vašemu týmu držet palce až na výjimky, kdy budete hrát proti našim 🙂

Za klub Řipská, Dávid Erős

Další regionální zprávy

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Pozvánka na turnaj BB Metropole, Mladá Boleslav

Přišla pozvánka na turnaj BB Metropole v Mladé Boleslavi.

Datum: 13.4.2019, prezence od 10:00, start v 11:00, startovné 300,- Kč, disciplína 8 ball.

Podrobnosti na plakátu.

turnaj

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

MR týmů – představení týmů a hráčů

Převzato z FB BC Řipská Praha

BC ŘIPSKÁ PRAHA „A“ NA CESTĚ K OBHAJOBĚ, ŽIVĚ V PROSTORÁCH KLUBU ŘIPSKÁ

Mistrovství republiky v týmech pro rok 2018 zná svých 8 finálových účastníků, do té elitní skupiny patří Řipská A i Řipská B. Přijďte podpořit domácí týmy 24. listopadu od 11:00, kdy naše sportovci pokusí obhájit titul z roku 2017. Kluci tento sen budou mít hodně obtížné, ostatní týmy jsou velice silné, jejich soupisky jsou plné českých kulečníkových hvězd. Z minulých příspěvků je již známe. Avšak vloni se naším klukům povedlo tento šampionát ovládnout a budeme jim přát, aby se jim povedla obhajoba. Soupiska klíčových hráčů se nezměnila, čili Dávid Erős, Jan Brőschel a Adam Houdek budou k vidění v boji o nádherný pohár a nejvíce prestižní titul. V tomto článku Vám představíme kapitána týmu, Dávida Erőse:

MR týmů – představení hráčů – Calvin Washburn

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ŘIPSKÉ 24. LISTOPADU OD 11:00

Jste srdečně zváni na nejzajímavější mistrovství každého roku, kdy se utká 8 nejlepších českých týmů o mimořádně prestižní titul. Letos slavíme klubový úspěch, kdy naše A-čko i naše B-čko je součástí této akce. Z předchozích příspěvků již naše soupeře znáte, proto bychom Vám rádi představili i naše družstva. Tento příspěvek se bude věnovat BC Řipská B, za který nastupuje i BRONZOVÝ MEDAILISTA Z MISTROVSTVÍ EVROPY CALVIN WASHBURN, který společně s Jamesem Akenheadem, Miroslavem Dorobantem, Bertem Rampem a Josefem Nechvílem vybojovali postup do závěrečné fáze.

MR týmů – představení týmu – BC Balabuška A

Převzato z FB BC Řipská Praha

TI NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH SE UTKAJÍ ŽIVĚ V ŘIPSKÉ O TITUL MISTRA REPUBLIKY V TÝMECH

Dnešním hostem je poolbilliardová legenda a snookerová jednička Lukáš Křenek z Balabušky!

MR týmů – představení týmů – MPC Pardubice A

Převzato z FB BC Řipská Praha

Mistrovství České republiky již za 8 dní v prostorách Řipské živě od 11:00!

Osm nejlepších českých týmů rozehraje závěrečný play-off o titul mistra ČR, kde budeme mít dvojí zastoupení: Řipská A a Řipská B. Naším cílem je obhájit titul z lonského roku a přidat druhou medaili. Konkurence avšak je nesmírně vyrovnaná, jak jste již četli z minulých příspěvků. Dnes Vám představíme MPC Pardubice A, které ovládlo Extraligu družstev a bude do závěrečného pavouka nasazená jako jednička turnaje. Jejich tým se skládá z elity českého kulečníku: David Žalman, Petr Urban a Petr Brancuský.

MR týmů – představení týmů – BC Mnichovo Hradiště

Převzato z FB BC Řipská Praha

Přijdte podpořit „Řípaků“ sobotu 24. listopadu od 11:00, kdy naše A-čko bude obhajovat titul a naše B-čko bude zkoušet urvat alespoň medaili. Týmy máme poskládané z velice kvalitních hráčů, avšak konkurence je nesmírně silná. Z minulých příspěvků jste již mohli poznat MPC Pardubice B a Harlequ´in Praha. Dnes Vám krátce představíme jednoho z nejzkušenejších a nejvíce sehraných týmů, dřívější BC Mladá Boleslav, nyní BC Mníchovo Hradiště. Za tým nastupujou 3 senioři s kulečníkovou kariérou kolem 20 let: Miroslav Kraušner, Dušan Nohynek a Slavomír Dorobant. Toto složení již Mistrovství republiky vyhrálo, z toho důvodu máme velký respekt a řadíme je mezi favority turnaje:)

MR týmů – představení týmů – Harlequin Praha A

Převzato z FB BC Řipská Praha

Rádi bychom Vás pozvali do naší herny na prestižní závěrečný turnaj sezóny 2018. Do skupiny osmi elitních českých týmů se probojovala jak Řipská A tak i Řipská B. Naše „áčko“ obhajuje zlato, avšak lehké to mít rozhodně nebudou. Proto bychom Vám rádi představili jednotlivě naše možné soupeře. Letošní soupisky jednotlivých týmů jsou nabité hvězdami českého poolbilliardu, kteří i v mezinárodním měřítku dokázali vyhrávat cenné trofeje. V předchozím příspěvku jste poznali MPC Pardubice B s Markem Hajdovským, tentokrát Vám představíme Harlequ´in Praha, tým který se stal vítězem šampionátu v roce 2012. Tentokrát se jejich sestava lehce liší, součástí týmu je i prezident poolbilliardové sekce Robin Vladyka, koho bychom Vám rádi představili:

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2008.5
2 Urban Petr MPC Pardubice 1506.9
3 Vondráček Petr MPC Pardubice 1244.6
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1203.6
5 Růčka Radek MPC Pardubice 1186.2
6 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1174.9
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1167.3
8 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1155.8
9 Zhou Longdi MPC Pardubice 1152.1
10 Praus Tomáš MPC Pardubice 1139.6
11 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1124.5
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1084.2
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 978.1
15 Švestka Martin MPC Pardubice 977.8
16 Nechvíle Josef Řipská Praha 944.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019