MR týmů – představení týmu – BC Balabuška A

Převzato z FB BC Řipská Praha

TI NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH SE UTKAJÍ ŽIVĚ V ŘIPSKÉ O TITUL MISTRA REPUBLIKY V TÝMECH

Dnešním hostem je poolbilliardová legenda a snookerová jednička Lukáš Křenek z Balabušky!

24. listopadu se odehraje finálový pavouk nejlepších osmi týmů od 11:00, kdy domácí Řipská bude mít dvojí zastoupení. Řipská A obhajuje zlato, Řipská B bude útočit na historickou první medaili. Naše první družstvo avšak utká hned v prvním kole s týmem, který za posledních 25 let je vždy hlavním favoritem šampionátu – Balabuška Praha. Soupisku tohoto týmu tvoří legenda a dle některých největší český talent Lukáš Křenek, velezkušený Jirka Hofman i Lukáš Bernášek. Jejich hlavní sílou je obrovská herní zkušenost a vyhranost. Tento úhel pohledu ukazuje, že nás čeká doopravdy tvrdý oříšek na uvítanou, avšak je nutností podotknout, že budeme hrát proti sympaťákům a klukům, se kterými máme léta vynikající vztahy. Pro dnešní představení jsme si vybrali toho nejlepšího, Lukáše Křenka, který nám zodpovídal naše dotazy:

Lukáši, jak dlouho hraješ pool? Máš nespočet úspěchů, na které z nich si nejvíce hrdý? Které vítězství si ceníš nejvíce ve své kariéře?
– Děkuji za krásné představení našeho týmu.V roce 1994 jsem začal hrát doma snooker,ale když jsem se po roce rozhodl porovnat síly s českými hráči, tak jsem zjistil, že snooker se u nás nehraje. Proto jsem v roce 1995 začal hrát pool na turnajích. Doma jsem stále trénoval snooker. Mezi mé největší úspěchy bych asi zařadil 17. místo na MS v Cardiffu, kde jsem o postup do 32 porazil všem asi známého Nick van den Berga. Dále je to asi 2. místo na ME týmů (Hybler, Janata, Jelínek, Křenek).Tam si hlavně cením výhry v semifinále nad domácím a čerstvě dvojnásobným mistrem evropy Alexem Lelym v semifinále. Na turnaji v Tokiu jsem se z 900 hráčů dostal na 33. místo. Dále asi 5. místo na Eurotouru a 2x jsem byl vyhlášen nejlepším hráčem Best of East. Vítězství na turnaji Hungaria open a Vienna open mě také potěšilo (finále jsem hrál vždy se Sandorem Totem). Více mi už paměť neslouží . Mimochodem s týmem Balabušky jsme byli myslím dvakrát druzí a jednou jsme dokonce vyhráli klubové ME. To abych Vás trochu zastrašil

Co pro Tebe znamená týmová soutěž? Zastáváš role „jasného bodu“ ve svém týmu, je to pro Tebe zátěž, že ostatní od Tebe očekávají jasný bod? Jak se s tou situací vyrovnáváš?
– Týmovou soutěž beru spíš jako uvolnění od jinak čistě individuálního sportu, i přestože jak píšes mi kluci říkají přezdívkou „jasný bod“. Když prohraju, tak to svedu na našeho kapitána Lukaše Bernáška, že to špatně postavil a mám zase klid.

Jak si pro týmovou soutěž připravujete? Hrajete, řekl bych více než deset let ve stejném složení, je to dané vedením klubu, nebo jste i v osobním životě tak dobří kamarádi, že sestavu necháváte neměnnou?
– Na týmovou soutěž se připravujeme hlavně přes telefon . S klukama se znám už víc jak 20 let, takže už víme co od sebe čekat. Jak píšeš, jsme velice dobří kamarádi i v životě, a tak se nám spolu hraje dobře. Je třeba si uvědomit kdo je v týmu šef (Lukáš Bernašek) a pak nemůže dojít k neshodám.

V roce 2016 jste vyhráli republiku týmů, v čem jste byli lepší tenkrát než ostatní? Co by si potenciálním divákům řekl, proč by si měli přijít podívat živě na MR týmů? Proč by měli zrovna fandit Balabušce?
– Jak dopadne soutěž týmů se dá jen težko předvídat, a proto je to pro diváka velice atraktivní. Myslím, že k vítezství jsme měli velice blízko i rok předtím, ale nedopadlo to. Vždy stačí málo a je z Vás buď hrdina, nebo smolař. Budeme doufat, že letos přichází opět náš rok.

Co si myslíš o prvním zápase, kdy hned narazíte na obhájce? Máte respekt od Řipské A? Jaký máš názor na kvalitu trojice Eros-Houdek-Broschel? Co vlastně očekáváte od turnaje, jaké umístnění by Vaše družstvo uspokojilo?
– To je pro mě novinka, že na nás v prvním kole čekají takové legendy. Adam je opravdu dobrý hráč, který by myslím dokázal porazit kohokoliv na světě, pokud by trénoval. Honza ten jen tak něco nepodcení, takže s ním musí člověk hrát pořád na plno a ty Davide…. s tebou je radost si zahrát. Ty docela měníš kvalitu hry podle soupeře a stavu a to mě baví, takže si s tebou rád zahraju. Hofi a Bery chtějí vyhrát, tak nám nezbývá nic jiného, než se o to pokusit.

Jaký je Tvůj názor na samotnou hernu Řipská? V čem se liší od ostatních heren? Hraje se Ti dobře u nás? Často si jezdil na naše turnaje, v čem by si vyzdvihnul turnaje Řipské?
– Řipská je velice kvalitní a útulná herna, tak k vám na turnaj vždy rád zavítám. Dobrá kuchyně, kvalitní stoly a přijemní lidé, tak nevidím důvod proč k vám nejezdit

Mnoho z fanoušku říká, že historicky nejlepším je buď Gavenčiak nebo Křenek, mezi Vámi byla obrovská rivalita, jak to vidíš Ty? V čem seš lepší a v čem je lepší Michal? Kdybys měl říct jednoznačně, řekl bys, že seš Ty nebo on lepším?
– Michal je kamarád a známe se taky velice dlouho. Michal je pan hráč. Hodně jsme toho spolu najezdili na turnaje. Pamatuji si jak jednou na eurotouru porazil Thomase Engerta (několikanásobný mistr evropy) 9:0. Dal mu 8 čistých her, pak myslim nějakou jistotu a konec. To byla paráda. Navzájem se respektujem a moc rádi si spolu vždycky zahrajem. Každý jsme ale uplně jiný. Michal je spíš jako Ralf Souquet a já zase spíš jako Oliver Ortmann. Michal se dokáže tak zaseknout, že nepoleví v zápase ani mnohem slabšímu soupeři než je on. Já si většinou tak dlouho se soupeřem hraju až na to často doplatím, ale mě to tak prostě baví. Je jedno kdo z nás je lepší. Hlavně, aby naše hra bavila co nejvíce lidí. Tak to beru já. Michal hraje více na jistotu a ja rád trochu víc riskuju. Měl by každopádně víc pokoušet štěstí na větších turnajích, jako je třeba eurotour.

Ty už se primárně soustředíš na svojí snookerovou kariéru, pool téměř nehraješ, jaký je důvod, že Tvoje poolová kariéra se zastavila? Co by se muselo stát, či změnit, aby ses vrátil do aktivního poolového světa?
– Po odchodu mého sponzora, co mě podporoval v poolu, jsem se rozhodl věnovat se hlavně snookeru, ke kterému mě to vždycky táhlo. Začali se u nás hrát i nějaké turnaje a možností zahrát si snooker v zahraničí je taky dost. Pool mám stále taky moc rád a tradičně navštěvuju vánoční turnaje. Díky celoroční týmové soutěži mám taky stále přehled, jak to u nás s poolem vypadá. Pokud by se u nás, nebo někde poblíž konal eurotour, nebo jiný větší poolový turnaj, tak bych se přihlášení nebránil. Přemýšlím, že se přišti rok v dubnu přihlásim na turnaj Bunny Open v rakouském Rankweilu.

Lukáši děkujeme Ti za odpovědi, těšíme se na Tvoji precizní hru a přejeme Vám hodně štěstí, tedy až od druhého kola 

Davide i já děkuji za rozhovor.

Za tým Řipská Dávid Erős

Další regionální zprávy

Pozvánka na po korona-virusový turnaj v Plzni

Přišla pozvánka na turnaj v Plzni

Sobota  30.5.2020 od 13.00 hodin, 8 ball

Startovné:  200,-

po_korona_virusovy_turnaj

Vánoční turnaje

Uveřejňujeme vánoční turnaje, níže je tabulka a některé plakáty:

Vánoční turnaje 2019
Den Místo Start Disciplína Startovné
1.12.2019 Balabuška Praha 11:00 9-ball 350 Kč
7.12.2019 Utopia Brno 10:00 9-ball 300 Kč
7.12.2019 Beseda Chomutov 10:00 8-ball 250 Kč
8.12.2019 Balabuška Praha 12:00 9-ball 350 Kč
14.12.2019 Pardubice – Labe cup 9:30 8-ball  
14.12.2019 Děčín 10:30 Multibal 300 Kč
21.12.2019 Harlequin Praha 11:00 8-ball 300 Kč
21.12.2019 Bar Bar Beroun 14:00 9 ball  
21.12.2019 BC Ekvita Kladno 10:00 Multibal 300 Kč
22.12.2019 Řipská Praha 9:30 9-ball 200 Kč
28.12.2019 BK Bio-systém Plzeň z.s. 13:00 8-ball 200 Kč
28.12.2019 BC Hradec Králové 10:00 Dvojice 9-ball 600 Kč- 400 Kč
28.12.2019 BC Casablanca Tábor 10:00 8 ball 350 Kč

EEBC Youth Friends Event Prague

Srdečně Vás zveme na mezinárodní juniorský turnaj Youth Friends Event Prague, který se koná 9. – 10.11.2019 v Harlequinu Praha.
Podrobnosti v propozicích níže.

EEBC_Youth_fr_ev_prague_plakát

EEBC Youth Friends Event Prague propozice

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Pozvánka na turnaj BB Metropole, Mladá Boleslav

Přišla pozvánka na turnaj BB Metropole v Mladé Boleslavi.

Datum: 13.4.2019, prezence od 10:00, start v 11:00, startovné 300,- Kč, disciplína 8 ball.

Podrobnosti na plakátu.

turnaj

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

MR týmů – představení týmů a hráčů

Převzato z FB BC Řipská Praha

BC ŘIPSKÁ PRAHA „A“ NA CESTĚ K OBHAJOBĚ, ŽIVĚ V PROSTORÁCH KLUBU ŘIPSKÁ

Mistrovství republiky v týmech pro rok 2018 zná svých 8 finálových účastníků, do té elitní skupiny patří Řipská A i Řipská B. Přijďte podpořit domácí týmy 24. listopadu od 11:00, kdy naše sportovci pokusí obhájit titul z roku 2017. Kluci tento sen budou mít hodně obtížné, ostatní týmy jsou velice silné, jejich soupisky jsou plné českých kulečníkových hvězd. Z minulých příspěvků je již známe. Avšak vloni se naším klukům povedlo tento šampionát ovládnout a budeme jim přát, aby se jim povedla obhajoba. Soupiska klíčových hráčů se nezměnila, čili Dávid Erős, Jan Brőschel a Adam Houdek budou k vidění v boji o nádherný pohár a nejvíce prestižní titul. V tomto článku Vám představíme kapitána týmu, Dávida Erőse:

MR týmů – představení hráčů – Calvin Washburn

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ŘIPSKÉ 24. LISTOPADU OD 11:00

Jste srdečně zváni na nejzajímavější mistrovství každého roku, kdy se utká 8 nejlepších českých týmů o mimořádně prestižní titul. Letos slavíme klubový úspěch, kdy naše A-čko i naše B-čko je součástí této akce. Z předchozích příspěvků již naše soupeře znáte, proto bychom Vám rádi představili i naše družstva. Tento příspěvek se bude věnovat BC Řipská B, za který nastupuje i BRONZOVÝ MEDAILISTA Z MISTROVSTVÍ EVROPY CALVIN WASHBURN, který společně s Jamesem Akenheadem, Miroslavem Dorobantem, Bertem Rampem a Josefem Nechvílem vybojovali postup do závěrečné fáze.

MR týmů – představení týmů – Billiard Stars

Převzato z FB BC Řipská Praha

DNES VÁM PŘEDSTAVÍME BILLIARD STARS S MICHALEM GAVENČIAKEM, KTERÝ JE NEBEZPEČNÝM SOUPEŘEM I PRO TY NEJLEPČÍ EVROPSKÉ HRÁČE!

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Vondráček Petr MPC Pardubice 1380.7
2 Lebduška Filip MPC Pardubice 1357.8
3 Žalman David MPC Pardubice 1340.7
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1315.1
5 Růčka Radek MPC Pardubice 1197.5
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1190.5
7 Tužil Pavel MPC Pardubice 1161.3
8 Urban Petr MPC Pardubice 1004.3
9 Kníže Martin MPC Pardubice 982.3
10 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 972.4
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 967.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 937.9
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 881
14 Tichý Jaroslav Řipská Praha 875.2
15 Švestka Martin MPC Pardubice 871.5
16 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 869.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
Soutěže jsou pozastaveny