MR týmů – představení týmů a hráčů

Převzato z FB BC Řipská Praha

BC ŘIPSKÁ PRAHA „A“ NA CESTĚ K OBHAJOBĚ, ŽIVĚ V PROSTORÁCH KLUBU ŘIPSKÁ

Mistrovství republiky v týmech pro rok 2018 zná svých 8 finálových účastníků, do té elitní skupiny patří Řipská A i Řipská B. Přijďte podpořit domácí týmy 24. listopadu od 11:00, kdy naše sportovci pokusí obhájit titul z roku 2017. Kluci tento sen budou mít hodně obtížné, ostatní týmy jsou velice silné, jejich soupisky jsou plné českých kulečníkových hvězd. Z minulých příspěvků je již známe. Avšak vloni se naším klukům povedlo tento šampionát ovládnout a budeme jim přát, aby se jim povedla obhajoba. Soupiska klíčových hráčů se nezměnila, čili Dávid Erős, Jan Brőschel a Adam Houdek budou k vidění v boji o nádherný pohár a nejvíce prestižní titul. V tomto článku Vám představíme kapitána týmu, Dávida Erőse:

Dávide, jak dlouho hraješ kulečník a který úspěch ze své kariéry si ceníš nejvíce?
– Kulečník hraju od svých 12 let, celkem tedy 16 let s nějakými pauzami. Začínal jsem na Slovensku, občas hrál i v Maďarsku a od svých 18 hraji v Česku. Z mezinárodního hlediska bych řekl, že to byl Ardennen Cup, kde jsem skončil mezi 16 nejlepšími ze zhruba 400 startujících a v domácích soutěžích můj první titul na české scéně (Mistrovství republiky týmů v Plzni společně s Markem Hajdovským, Honzou Janatou a Mirkem Kraušnerem).

Co pro Tebe znamená týmová soutěž? Co je podle Tebe klíčem k úspěchu?
– Týmovou soutěž beru jako nejdůležitější akci roku, spojí se vzájemná podpora, kamarádství, týmový duch, hráč bojuje nejen za sebe a za spoluhráče, ale i pro samotný klub. Myslím si, že skrz týmových soutěží se rozvíjí i samotní hráči. Vzpomínám si, když jsem se stal hráčem Billard Centru Praha, jsem měl spoluhráče Marka Hajdovského, Honzu Janatu, Mikiho Kraušnera. V té době tyto hráče byli o několik tříd lepšími než já, a touha být plnohodnotným členem týmu mě nutilo k častějšímu tréninku a zlepšování svých hráčských kompetencí, abych se jim hráčsky přiblížil a mohl hrát více a více zápasu a přispět k týmovému úspěchu. Klíčem je samozřejmě vyšší hráčská kvalita, ale bez zdravé týmové atmosféře a bezkonfliktní komunikace nelze dosáhnout k úspěchu. Důležitý je, aby hráči lidsky sedli a rozuměli, také aby byli v kontaktu nejen na soutěžích, ale i mimo.

Prozraď veřejnosti, jak se Řipská A připravovala na MČR týmů? Co očekáváš od MČR? Bude obhajoba titulu?
– Naše příprava nestojí moc za řeč, rozhodně nebyla tak kvalitní, jak v minulých letech. Já dokončoval VŠ, Honza byl pracovně až moc vytížený, takže tréninku bylo opravdu málo. Ale vymysleli jsme interní ligu a interní turnaje, takže jsme „ostré“ zápasy čas od času hráli několik a doufám, že nás to nějakým způsobem udrželo ve formě. Uvidíme, na co to bude stačit. Od MČR očekávám hodně nervů, kritických situací, a co se týče výsledků, tak bych rád za zlato  Letos lze jednoduše říct, že od prvního zápasu budeme mít hodně těžké soupeře a bez problému se může stát při té kvalitě týmů, že skončíme poslední. Ale koukáme na to pozitivně a věříme, že to znovu pro Řipskou vyhrajeme 

Které týmy jsou Vašim největším rivalem? Od jakého družstva máte respekt? Jak zhodnotíš kvalitu týmů?
– Kvalita je za posledních několik let nejvýš dle mého názoru. V každém týmu je minimálně 1, spíše 2 hráči, kteří mohou kohokoli kdykoli porazit a vyhrát jakýkoli český turnaj. Když si podíváme na Pardubice A, mají v sestavě Urbana (vítěze čtyřboje 2018), Žalmana (dlouhodobě v TOP5 v ČR), Pardubice B s Markem Hajdovským (18x Mistr ČR), Harlequ´in s Meisnerem (jeden z hlavních favoritů na jakémkoli turnaje), Gavenčiak z Billiard Stars (dlouhodobě nejlepší český hráč), Křenek z Balabušky (legenda ČR kulečníku a snookerová jednička), Washburn z Řipské B (bronzový medailista z Mistrovství EVROPY), trojblok seniorů z Hradiště (samí mistři republiky). Takže rivalem je každý tým, nelze nikoho podcenit, ale papírově nejvíce obávaným týmem pro nás jsou ty papírově nejsilnější: Pardubice A, Billiard Stars a Balabuška.

Co bys řekl divákům, proč by měli přijít a podívat se živě na MČR týmů?
– Aby podpořili domácí hernu  přeci nebudou fandit hostům, my jsme sympaťáci  a aby přišli a viděli naživo nejlepší kulečník z Čech. Dále si myslím, že fanoušci mohou značně ovlivnit samotné výsledky, řada hráčů není zvyklý na publikum a před velkým davem stoupá nervozita a tím pádem může dojít i k ještě více vypjatým situacím. Takže těšíme se na Vás 

Věříš, že Váš tým dokáže obhájit titul? V čem je Vaše síla?
– Samozřejmě věřím a doufám v tom. Naše síle je jednak v tom, že všichni jsme dost silní v každé disciplíně, můžeme s nasazením hrát různě, ale především jsme tak dobří kamarádi a panuje v týmu tak klidná a přátelská atmosféra, že každí bojujeme za druhého a navzájem podporujeme nejenom na turnajích. Máme jistotu, že si můžeme spoléhat jeden na druhého  A dodal bych, že mám v týmu hodně precizně hrající Honzu, který nikdy žádnou situaci nepodcení a hraje naplno, také Adama, kdo má dar od boha co se týká jeho strku a jsem si jistý, že je schopný kohokoli porazit  No a já jsem tam tak nějak do počtu :))) A samozřejmě naše před-příprava, to je avšak tajemstvím  ale prozradím, že vedlo vloni k titulu 

Proč si vybral jako svůj klub zrovna Řipskou? V čem se liší od ostatních?
– Řipskou jsem vybral jednak kvůli Adamovi a Honzovi, také kvůli tomu, že podmínky na hru jsou tu nejlepší v Praze a v neposlední řadě i kvůli majitelovi p. Kubínovi, se kterým skvěle vycházím a je mi velice sympatický, jakým způsobem přistupuje ke kulečníku a jakým stylem podporuje klub i hráče. Řipská se liší v řadě věcí: přistup majitele, vynikající herní podmínky, podpora hráčů, nejlepší možné vybavení, skvělý a stálý kolektiv, přátelská obsluha a čistota. Řekl bych, že je to moje druhá rodina 

Dávide, děkujeme Ti za rozhovor, těšíme se na hru jak Řipské A, tak i Řipské B a doufáme, že splníte klubový cíl a sen obhajobou titulu a medailí B týmu.

Za Team Řipská, Miro Dorobant

Další regionální zprávy

EEBC Youth Friends Event Prague

Srdečně Vás zveme na mezinárodní juniorský turnaj Youth Friends Event Prague, který se koná 9. – 10.11.2019 v Harlequinu Praha.
Podrobnosti v propozicích níže.

EEBC_Youth_fr_ev_prague_plakát

EEBC Youth Friends Event Prague propozice

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Pozvánka na turnaj BB Metropole, Mladá Boleslav

Přišla pozvánka na turnaj BB Metropole v Mladé Boleslavi.

Datum: 13.4.2019, prezence od 10:00, start v 11:00, startovné 300,- Kč, disciplína 8 ball.

Podrobnosti na plakátu.

turnaj

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

MR týmů – představení hráčů – Calvin Washburn

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ŘIPSKÉ 24. LISTOPADU OD 11:00

Jste srdečně zváni na nejzajímavější mistrovství každého roku, kdy se utká 8 nejlepších českých týmů o mimořádně prestižní titul. Letos slavíme klubový úspěch, kdy naše A-čko i naše B-čko je součástí této akce. Z předchozích příspěvků již naše soupeře znáte, proto bychom Vám rádi představili i naše družstva. Tento příspěvek se bude věnovat BC Řipská B, za který nastupuje i BRONZOVÝ MEDAILISTA Z MISTROVSTVÍ EVROPY CALVIN WASHBURN, který společně s Jamesem Akenheadem, Miroslavem Dorobantem, Bertem Rampem a Josefem Nechvílem vybojovali postup do závěrečné fáze.

MR týmů – představení týmu – BC Balabuška A

Převzato z FB BC Řipská Praha

TI NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH SE UTKAJÍ ŽIVĚ V ŘIPSKÉ O TITUL MISTRA REPUBLIKY V TÝMECH

Dnešním hostem je poolbilliardová legenda a snookerová jednička Lukáš Křenek z Balabušky!

MR týmů – představení týmů – Billiard Stars

Převzato z FB BC Řipská Praha

DNES VÁM PŘEDSTAVÍME BILLIARD STARS S MICHALEM GAVENČIAKEM, KTERÝ JE NEBEZPEČNÝM SOUPEŘEM I PRO TY NEJLEPČÍ EVROPSKÉ HRÁČE!

MR týmů – představení týmů – MPC Pardubice A

Převzato z FB BC Řipská Praha

Mistrovství České republiky již za 8 dní v prostorách Řipské živě od 11:00!

Osm nejlepších českých týmů rozehraje závěrečný play-off o titul mistra ČR, kde budeme mít dvojí zastoupení: Řipská A a Řipská B. Naším cílem je obhájit titul z lonského roku a přidat druhou medaili. Konkurence avšak je nesmírně vyrovnaná, jak jste již četli z minulých příspěvků. Dnes Vám představíme MPC Pardubice A, které ovládlo Extraligu družstev a bude do závěrečného pavouka nasazená jako jednička turnaje. Jejich tým se skládá z elity českého kulečníku: David Žalman, Petr Urban a Petr Brancuský.

MR týmů – představení týmů – BC Mnichovo Hradiště

Převzato z FB BC Řipská Praha

Přijdte podpořit „Řípaků“ sobotu 24. listopadu od 11:00, kdy naše A-čko bude obhajovat titul a naše B-čko bude zkoušet urvat alespoň medaili. Týmy máme poskládané z velice kvalitních hráčů, avšak konkurence je nesmírně silná. Z minulých příspěvků jste již mohli poznat MPC Pardubice B a Harlequ´in Praha. Dnes Vám krátce představíme jednoho z nejzkušenejších a nejvíce sehraných týmů, dřívější BC Mladá Boleslav, nyní BC Mníchovo Hradiště. Za tým nastupujou 3 senioři s kulečníkovou kariérou kolem 20 let: Miroslav Kraušner, Dušan Nohynek a Slavomír Dorobant. Toto složení již Mistrovství republiky vyhrálo, z toho důvodu máme velký respekt a řadíme je mezi favority turnaje:)

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1943.9
2 Urban Petr MPC Pardubice 1434
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1305.4
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1286.6
6 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.7
7 Kníže Martin MPC Pardubice 1094.3
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1090
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1089.6
10 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1086.8
11 Zhou Longdi MPC Pardubice 1084.4
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1060.5
13 Nechvíle Josef Řipská Praha 1052.5
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 981.1
15 Švestka Martin MPC Pardubice 950.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 933.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019