MR týmů – představení hráčů – Calvin Washburn

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ŘIPSKÉ 24. LISTOPADU OD 11:00

Jste srdečně zváni na nejzajímavější mistrovství každého roku, kdy se utká 8 nejlepších českých týmů o mimořádně prestižní titul. Letos slavíme klubový úspěch, kdy naše A-čko i naše B-čko je součástí této akce. Z předchozích příspěvků již naše soupeře znáte, proto bychom Vám rádi představili i naše družstva. Tento příspěvek se bude věnovat BC Řipská B, za který nastupuje i BRONZOVÝ MEDAILISTA Z MISTROVSTVÍ EVROPY CALVIN WASHBURN, který společně s Jamesem Akenheadem, Miroslavem Dorobantem, Bertem Rampem a Josefem Nechvílem vybojovali postup do závěrečné fáze.

Dnes jsme si popovídali s nejúspěšnějším českým juniorem za posledních 10 let Calvinem Washburnem:

Calvine, si nejmladším hráčem týmu, avšak máš mimořádné výsledky jak v ČR, tak i na mezinárodních turnajích. Jak dlouho hraješ? Co pro Tebe poolbilliard znamená? Jaké momenty jsou z toho sportu pro Tebe nejcennějším?
– Hraju turnaje od osmi, takže už desátým rokem. Kulečník pro mě je zábavná hra, hraju to docela dobře a myslím si, že když můžu tak dokážu udělat dobrý výkon. Do teď je to nejspíš moment, kdy jsem vyhrál čtvrtfinále mistrovství Evropy. Nikdo nečekal že bych vyhrál, opravdu ani jsem to sám moc nečekal, to je, proč je to pro mě můj nejcennější moment.

Jak vnímáš týmovou soutěž? Víme, že kvůli tomu si přiletěl ze Skotska, kde studuješ, doopravdy Ti tolik záleží na této akce?
-To je víc spojený s mojí láskou pro kulečník. Samozřejmě se taky těším zahrát svoje první mistrovství republiky týmu. Ale, taky si myslím, že je to taky spojený s tím, že jsme si to místo společně s celým týmem probojovali, a opravdu se těším ukázat co dokážeme zahrát.

Jaký máš vztah se spoluhráči? Myslíš, že si právem v B týmu, nebo by si sebe radši viděl v A týmu? Je pro Tebe výzvou, aby si nahradil jednoho z trojice Houdek-Broschel-Eros?
-Jelikož jsem aktuálně ve Skotsku, tak asi ne tak dobrý, jak bych chtěl mít, ale už se všichni známe nějakou dobu, takže jsme pořád dobří kámoši. Být na „Tým A“ zní dobře samozřejmě, ale já to tak moc nevidím. Podle mě, kdybych někoho nahradil, tak by spíš měl špatný vliv pro moje spoluhráče, a i pro celý klub. Mým cílem je udělat vše co můžu pro klub, a potom pro svůj tým.

Co od mistrovství očekáváš? Myslíš si, že B tým má na to, aby vybojoval cennou medaili?
-Myslím si, že máme opravdu talentovaný tým, takže já bych se nedivil, když uděláme dobrý výsledek. Každý tým, proti kterému budeme bojovat bude mít na to vyhrát celý turnaj, takže podle mě bude spíš důležitější to brát po zápase, s cílem udělat nejlepší výkon co dokážeme.

První zápas nastupujete proti Billiard Stars, na čele s Michalem Gavenčiakem, Jakubem Stunou, Ladislavem Hajšmanem, Milanem Šperlem? Co od zápasu očekáváš? Papírově nejste favoriti, cítíš šanci na výhru?
-Každý zápas je jiný, podle mě máme na to abychom je porazili, nechci být až moc optimista a říct že „samozřejmě vyhrajeme“ to ne, ale když budeme hrát chytře a s formou, tak šance na výhru určitě je.

Co si myslíš o herně Řipská? O klubu Řipská? O hráčích Řipská? V čem Ti Řipská pomohla růst? Jsou akce pořádané Řipskou na dobré úrovni?
-Já hraju v Řipské od první doby, co jsem začal hrát v Čechách, takže cítím k herně a spoluhráčům veliký vztah, vzpomínám si, že jsem oslavil nejmíň tři svoje narozeniny v Řipské. Není to jen místo co je pro mě důležité, ale i ta atmosféra, když vkročím do dveří, Řipská je pro mě skoro jako druhý domov v Praze. Akce v Řipské jsou vždy dobře pořádané a myslím si že i tentokrát to bude skvělá zkušenost.

Koho tipuješ na celkového vítěze? Řekl by si, že Á-čko obhájí titul?
-Doufám, že jeden z našich týmu to vyhraje, ale kdyby bylo finále mezi A a B tak samozřejmě vyhrajeme my 

Co bys řekl divákům, proč by měli přijít se podívat na MČR týmů? Proč by měli fandit zrovna Vám?
-Tak budeme domácí tým, to je jeden důvod, ale myslím že týmy jsou zrovna nejzajímavější ze všech aspektu kulečníku. Nezáleží zápas jen na jednoho člověka, ale na celým týmu, takže potom celková výhra je tím ještě lepší. To je proč Mosconi Cup je tak super, nefandíš jen tomu jednotlivci, ale zas, pro celý tým, a v tomto případě pro celý kontinent.

Váš tým je jediný, kde jsou 4 cizinci a 1 Čech, vnímáš to jako zpestření týmu, nebo by si preferoval soupisky ryze českých hráčů?
-Jelikož jsem sám cizinec, tak podporuji to, aby hráči hráli ze všech zemí. Tohle přidává celému českému kulečníku větší konkurenci, a to vždy dobrá věc, jelikož to zlepší celkovou úroveň hráčů, což si myslím že je poslední dobou hodně vidět

Za rozhovor Ti děkujeme a přejeme Ti a celému týmu Řipská B štěstí a samozřejmě medaili.

Za tým Řipská Dávid Erős

Další regionální zprávy

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

MR týmů – představení týmů a hráčů

Převzato z FB BC Řipská Praha

BC ŘIPSKÁ PRAHA „A“ NA CESTĚ K OBHAJOBĚ, ŽIVĚ V PROSTORÁCH KLUBU ŘIPSKÁ

Mistrovství republiky v týmech pro rok 2018 zná svých 8 finálových účastníků, do té elitní skupiny patří Řipská A i Řipská B. Přijďte podpořit domácí týmy 24. listopadu od 11:00, kdy naše sportovci pokusí obhájit titul z roku 2017. Kluci tento sen budou mít hodně obtížné, ostatní týmy jsou velice silné, jejich soupisky jsou plné českých kulečníkových hvězd. Z minulých příspěvků je již známe. Avšak vloni se naším klukům povedlo tento šampionát ovládnout a budeme jim přát, aby se jim povedla obhajoba. Soupiska klíčových hráčů se nezměnila, čili Dávid Erős, Jan Brőschel a Adam Houdek budou k vidění v boji o nádherný pohár a nejvíce prestižní titul. V tomto článku Vám představíme kapitána týmu, Dávida Erőse:

MR týmů – představení týmu – BC Balabuška A

Převzato z FB BC Řipská Praha

TI NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH SE UTKAJÍ ŽIVĚ V ŘIPSKÉ O TITUL MISTRA REPUBLIKY V TÝMECH

Dnešním hostem je poolbilliardová legenda a snookerová jednička Lukáš Křenek z Balabušky!

MR týmů – představení týmů – Billiard Stars

Převzato z FB BC Řipská Praha

DNES VÁM PŘEDSTAVÍME BILLIARD STARS S MICHALEM GAVENČIAKEM, KTERÝ JE NEBEZPEČNÝM SOUPEŘEM I PRO TY NEJLEPČÍ EVROPSKÉ HRÁČE!

MR týmů – představení týmů – MPC Pardubice A

Převzato z FB BC Řipská Praha

Mistrovství České republiky již za 8 dní v prostorách Řipské živě od 11:00!

Osm nejlepších českých týmů rozehraje závěrečný play-off o titul mistra ČR, kde budeme mít dvojí zastoupení: Řipská A a Řipská B. Naším cílem je obhájit titul z lonského roku a přidat druhou medaili. Konkurence avšak je nesmírně vyrovnaná, jak jste již četli z minulých příspěvků. Dnes Vám představíme MPC Pardubice A, které ovládlo Extraligu družstev a bude do závěrečného pavouka nasazená jako jednička turnaje. Jejich tým se skládá z elity českého kulečníku: David Žalman, Petr Urban a Petr Brancuský.

MR týmů – představení týmů – BC Mnichovo Hradiště

Převzato z FB BC Řipská Praha

Přijdte podpořit „Řípaků“ sobotu 24. listopadu od 11:00, kdy naše A-čko bude obhajovat titul a naše B-čko bude zkoušet urvat alespoň medaili. Týmy máme poskládané z velice kvalitních hráčů, avšak konkurence je nesmírně silná. Z minulých příspěvků jste již mohli poznat MPC Pardubice B a Harlequ´in Praha. Dnes Vám krátce představíme jednoho z nejzkušenejších a nejvíce sehraných týmů, dřívější BC Mladá Boleslav, nyní BC Mníchovo Hradiště. Za tým nastupujou 3 senioři s kulečníkovou kariérou kolem 20 let: Miroslav Kraušner, Dušan Nohynek a Slavomír Dorobant. Toto složení již Mistrovství republiky vyhrálo, z toho důvodu máme velký respekt a řadíme je mezi favority turnaje:)

MR týmů – představení týmů – Harlequin Praha A

Převzato z FB BC Řipská Praha

Rádi bychom Vás pozvali do naší herny na prestižní závěrečný turnaj sezóny 2018. Do skupiny osmi elitních českých týmů se probojovala jak Řipská A tak i Řipská B. Naše „áčko“ obhajuje zlato, avšak lehké to mít rozhodně nebudou. Proto bychom Vám rádi představili jednotlivě naše možné soupeře. Letošní soupisky jednotlivých týmů jsou nabité hvězdami českého poolbilliardu, kteří i v mezinárodním měřítku dokázali vyhrávat cenné trofeje. V předchozím příspěvku jste poznali MPC Pardubice B s Markem Hajdovským, tentokrát Vám představíme Harlequ´in Praha, tým který se stal vítězem šampionátu v roce 2012. Tentokrát se jejich sestava lehce liší, součástí týmu je i prezident poolbilliardové sekce Robin Vladyka, koho bychom Vám rádi představili:

MR týmů – představení týmů – MPC Pardubice B

Převzato z FB BC Řipská
Rádi bychom Vás pozvali do naší herny na prestižní závěrečný turnaj sezóny 2018. S radostí oznamujeme, že mezi 8 nejlepších týmů z České republiky jsou hned 2 týmy Řipské. Naše „áčko“ obhajuje zlato, avšak lehké to mít rozhodně nebudou. Proto bychom Vám rádi představili jednotlivě naše možné soupeře. Letošní soupisky jednotlivých týmů jsou nabité hvězdami českého poolbilliardu, kteří i v mezinárodním měřítku dokázali vyhrávat cenné trofeje. Takovým případem je i družstvo MPC Pardubice B, ve kterém nastupuje 18-ti násobný mistr republiky MAREK HAJDOVSKÝ, koho bychom Vám s radostí představili:

Odpoledne s kulečníkem

Odpoledne s kulečníkem – obec Dolce, 21.8.2018

plakát kulečníková exhibice s partnery 2018

Senior Cup 2017

Přišla pozvánka na Senior Cup 2017, informace v přílohách.

Senior Cup 2017_letak_cz

Senior Cup 2017_propozice_cz

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1774
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1493.1
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1405.9
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1357.5
5 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1318.7
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1297.9
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1233.3
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1221.3
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1219.2
10 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1212.6
11 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1208.6
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1172.6
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1151.9
14 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
15 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1125.3
16 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1104.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí