MR týmů – představení týmů – BC Mnichovo Hradiště

Převzato z FB BC Řipská Praha

Přijdte podpořit „Řípaků“ sobotu 24. listopadu od 11:00, kdy naše A-čko bude obhajovat titul a naše B-čko bude zkoušet urvat alespoň medaili. Týmy máme poskládané z velice kvalitních hráčů, avšak konkurence je nesmírně silná. Z minulých příspěvků jste již mohli poznat MPC Pardubice B a Harlequ´in Praha. Dnes Vám krátce představíme jednoho z nejzkušenejších a nejvíce sehraných týmů, dřívější BC Mladá Boleslav, nyní BC Mníchovo Hradiště. Za tým nastupujou 3 senioři s kulečníkovou kariérou kolem 20 let: Miroslav Kraušner, Dušan Nohynek a Slavomír Dorobant. Toto složení již Mistrovství republiky vyhrálo, z toho důvodu máme velký respekt a řadíme je mezi favority turnaje:)

Sympatický tým BC Mnichovo Hradiště s jedinečnou týmovostí bude bojovat o prestižní titul Mistra republiky v týmové soutěži 24. 11. v klubu Billiard Club Řipská. Miroslav Kraušner, Dušan Nohynek, Slavo Dorobant budou našim velkým soupeřem o titul Mistra republiky. Na Mikiho, Dušana, Slávka i na další ostré zápasy si můžete podívat živě od 11:00 v herně Billiard Club Řipská. Kluci z Hradiště jsou na kulečníkové scéně skoro dvacet let, díky tomu jsme s nimi vybudovali sportovně-přátelský vztah, tak jsme si Mikim krátce popovídali:

Miki, jak dlouho hraješ kulečník a čeho všeho si dosáhnul ve své kariéře? Který úspěch je pro Tebe nejvíce cenným?
-Týý jo , to už bude lehce přes 20.let , pro mě je to krásný sport a mám ho rád i když bylo období kdy jsem se mu věnoval méně , ale to bylo spíše z rodinných důvodů. Nejvíce si cením celkového 3.místa v extraligovém čtyřboji (nebo jak se to tenkrát jmenovalo) a následného kvalifikování se na ME v Liberci kde jsem zároveň dosáhl svého největšího úspěchu v 8-ball , kde jsem zůstal před branou 32. Stejně tak si cením Teamového vítezství na MR – teď si nevzpomenu který rok to bylo , ale bylo to proti tobě Davide 😀

Co pro Tebe znamenají týmové soutěže? Co je podle Tebe klíčem úspěchu v této soutěži? Dovolují si tvrdit, že jste klasickým týmem, ve kterém panuje vynikající chemie, přátelství a bojovnost, souhlasíš se mnou?
-Teamové soutěže jsou pro mě asi nejvíc ze všech soutěží v poolu v Čechách. Přesně jak si říkal , máme štěstí , že jsme se takhle sešli , jsme mezi sebou výkonnostně podobní a tím si myslím , že jsme oříšek pro všechny teamy u nás

Jsi myslím kapitánem svého týmu, jak probíhá příprava? Co si od tohoto mistrovství očekáváš? Co by si vyzdvihnul z Vašeho týmu? V čem jste odlišní od ostatních?
-Jakýmsi kapitánem jsem , ale čím víc stárnu , potřebuji se před zápasem déle rozehrát , tak takové to taktické kapitánství jsem přenechal Slávovi , protože on vás soupeře má lépe přečtené a proto volí disciplínu on , zná i nás jak hrajem s Dušanem , takže taktika je na něm

Které týmy jsou Vašim největším rivalem? Od jakého družstva máte respekt? Jak zhodnotíš kvalitu týmů?
-Největší rivalitu jsem cítil od Teamu Benátek dokud tam hrál Petr Urban , teďka během několika let se teamy dost mění , ti nejlepší přeskakují z teamu do teamu a zkouší urvat MR, takže rivalita tam není , my chceme porazit každého , kdo se proti nám postaví

Co bys řekl divákům, proč by měli přijít a podívat se živě na MČR týmů? Případně proč by měli fandit diváci zrovna Vašemu týmu?
-Moc bych si přál, aby se tento sport stal více populární, jako třeba v Polsku nebo Německu, ale bohužel dost lidí tomu nerozumí když na to kouká, snooker to má lehčí v tomhle směru, tam diváci brzo zjistí, že se nejdříve musí potopit červená a pak nějaká z barevných koulí a tak pořád dokola a snooker má Ronnieho, to je další velká výhoda. Pool bohužel nikoho takového nemá, kdo by tu popularitu zařídil, křivdil bych určitě Efrenu Reyesovi, Earlu Stricklandovi, ale bohužel tyto poolové bohy u nás nikdo nezná. Zpět k otázce – opravdu mě nenapadá , proč by diváci měli fandit zrovna nám , možná proto , že jsme nejstarší team 😀

Vy jste ve stejném složení již vyhráli Mistrovství republiky, možná ten nejtěsnější zápas v historii českého kulečníku (8:7, 100:98, 3:9). Jaký si měl pocity z toho zápasu jako hráč? Jelikož si byl prvním, kdo svůj zápas odehrál, musel si koukat na ostatní zápasy, jak si zvládal emoce, nervy jako divák?
– To bylo neskutečné , já jsem bohužel svůj zápas vůbec nezvládl proti Markovi Hajdovskému , ale kluci tenkrát byli neskuteční. Dušan je velký bojovník , nikdy to nevzdává a má velkou výhodu , že na něm soupeř nikdy nepozná v jakém je rozpoložení , je to takový buldok , který se do soupeře zakousne a nepustí. U Slávka je to velice podobné , dokáže soupeře rozložit svou klidnou soustředěnou hrou. No u mě je to horší , já jsem psycho :-D. Pocit to byl nádhernej , jak Sláva potopil poslední víteznou kouli , právě proti tobě Davide , bylo to super. Chtěl bych to zažít znovu a myslím si , že náš team na to má , jen se z toho nezbláznit.

Co si myslíš, jak dopadnete? Věříš, že Váš tým zabrání našemu týmu obhájit titul? Co si myslíš o sestavě Erős-Houdek-Brőschel? Budete „tajně“ fandit našemu B týmu, kde hraje bratr Slávka Miro?
-Nevím jak dopadneme , ale zakousnem se do každého soupeře , nebude to s náma lehké Moc bych si přál obhájit titul , uvidíme. Váš team je silný , všichni jste skvělí hráči, ale herně na vás máme , takže se nebojíme 😀 Vašemu „B“ vždycky fandíme pokud nehraje proti nám 😀 Miro je fajn típek, mám ho rád.

Závěrem bychom se rádi dozvěděli, co si o naší herně myslíš? V čem je naše herna jiná, než ostatní?
-Vaše herna je podle mě jedna z TOP, co se v Čechách dá najít, hraje se mi tam moc dobře a dobře tam vaří 😀

Miki, děkujeme Ti za rozhovor, moc se těšíme na Vaší hru. Budeme Tobě i Vašemu týmu držet palce až na výjimky, kdy budete hrát proti našim 

Za klub Řipská, Dávid Erős

Další regionální zprávy

Pozvánka na po korona-virusový turnaj v Plzni

Přišla pozvánka na turnaj v Plzni

Sobota  30.5.2020 od 13.00 hodin, 8 ball

Startovné:  200,-

po_korona_virusovy_turnaj

Vánoční turnaje

Uveřejňujeme vánoční turnaje, níže je tabulka a některé plakáty:

Vánoční turnaje 2019
Den Místo Start Disciplína Startovné
1.12.2019 Balabuška Praha 11:00 9-ball 350 Kč
7.12.2019 Utopia Brno 10:00 9-ball 300 Kč
7.12.2019 Beseda Chomutov 10:00 8-ball 250 Kč
8.12.2019 Balabuška Praha 12:00 9-ball 350 Kč
14.12.2019 Pardubice – Labe cup 9:30 8-ball  
14.12.2019 Děčín 10:30 Multibal 300 Kč
21.12.2019 Harlequin Praha 11:00 8-ball 300 Kč
21.12.2019 Bar Bar Beroun 14:00 9 ball  
21.12.2019 BC Ekvita Kladno 10:00 Multibal 300 Kč
22.12.2019 Řipská Praha 9:30 9-ball 200 Kč
28.12.2019 BK Bio-systém Plzeň z.s. 13:00 8-ball 200 Kč
28.12.2019 BC Hradec Králové 10:00 Dvojice 9-ball 600 Kč- 400 Kč
28.12.2019 BC Casablanca Tábor 10:00 8 ball 350 Kč

EEBC Youth Friends Event Prague

Srdečně Vás zveme na mezinárodní juniorský turnaj Youth Friends Event Prague, který se koná 9. – 10.11.2019 v Harlequinu Praha.
Podrobnosti v propozicích níže.

EEBC_Youth_fr_ev_prague_plakát

EEBC Youth Friends Event Prague propozice

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Pozvánka na turnaj BB Metropole, Mladá Boleslav

Přišla pozvánka na turnaj BB Metropole v Mladé Boleslavi.

Datum: 13.4.2019, prezence od 10:00, start v 11:00, startovné 300,- Kč, disciplína 8 ball.

Podrobnosti na plakátu.

turnaj

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

MR týmů – představení týmů a hráčů

Převzato z FB BC Řipská Praha

BC ŘIPSKÁ PRAHA „A“ NA CESTĚ K OBHAJOBĚ, ŽIVĚ V PROSTORÁCH KLUBU ŘIPSKÁ

Mistrovství republiky v týmech pro rok 2018 zná svých 8 finálových účastníků, do té elitní skupiny patří Řipská A i Řipská B. Přijďte podpořit domácí týmy 24. listopadu od 11:00, kdy naše sportovci pokusí obhájit titul z roku 2017. Kluci tento sen budou mít hodně obtížné, ostatní týmy jsou velice silné, jejich soupisky jsou plné českých kulečníkových hvězd. Z minulých příspěvků je již známe. Avšak vloni se naším klukům povedlo tento šampionát ovládnout a budeme jim přát, aby se jim povedla obhajoba. Soupiska klíčových hráčů se nezměnila, čili Dávid Erős, Jan Brőschel a Adam Houdek budou k vidění v boji o nádherný pohár a nejvíce prestižní titul. V tomto článku Vám představíme kapitána týmu, Dávida Erőse:

MR týmů – představení hráčů – Calvin Washburn

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V ŘIPSKÉ 24. LISTOPADU OD 11:00

Jste srdečně zváni na nejzajímavější mistrovství každého roku, kdy se utká 8 nejlepších českých týmů o mimořádně prestižní titul. Letos slavíme klubový úspěch, kdy naše A-čko i naše B-čko je součástí této akce. Z předchozích příspěvků již naše soupeře znáte, proto bychom Vám rádi představili i naše družstva. Tento příspěvek se bude věnovat BC Řipská B, za který nastupuje i BRONZOVÝ MEDAILISTA Z MISTROVSTVÍ EVROPY CALVIN WASHBURN, který společně s Jamesem Akenheadem, Miroslavem Dorobantem, Bertem Rampem a Josefem Nechvílem vybojovali postup do závěrečné fáze.

MR týmů – představení týmu – BC Balabuška A

Převzato z FB BC Řipská Praha

TI NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH SE UTKAJÍ ŽIVĚ V ŘIPSKÉ O TITUL MISTRA REPUBLIKY V TÝMECH

Dnešním hostem je poolbilliardová legenda a snookerová jednička Lukáš Křenek z Balabušky!

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1421
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1360.8
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1230.8
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1081.9
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1045.9
7 Washburn Calvin Řipská Praha 1017.4
8 Tužil Pavel MPC Pardubice 1013.4
9 Kníže Martin MPC Pardubice 985.8
10 Růčka Radek MPC Pardubice 967.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 909.7
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 865.9
13 Urban Petr MPC Pardubice 864.8
14 Baloun Ondřej MPC Pardubice 822.9
15 Brancuský Petr MPC Pardubice 822
16 Kubánek Roman MPC Pardubice 805.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020