Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

V sobotu se hrála kvalifikace, do které se postupně přihlásilo 48 lidí, nakonec však hrálo 44.

Do nedělního finále postupovalo 16 nejlepších tedy z každé z osmi skupin hráči na prvních dvou místech.

Postupovali většinou papírově silnější hráči, napodruhé se nepodařilo těsně postoupit Tomáši Prausovi, který v bitvě o postup prohrál s Pavlem Halamkou 4:5 a Jakubem Hanzlíkem 3:5.

Nepostoupil ani Robin Vladyka, který prohrál s „mladými puškami“, Enrikem Tenkem a Calvinem Washburnem. Vyškolili ho shodně 5:1.

V neděli se postupující z kvalifikace připojili k již nasazeným TOP 16 hráčům a mohlo se začít.

Už v úvodních kolech se hrály zajímavé zápasy, Pavel Halamka hrál s nasazenou jedničkou J. Meisnerem a zvolil zajímavou taktiku, místo standardního rozstřelu hrál velmi slabý rozstřel s jistotou a potom ve hře taktizoval. Na Honzu to platilo, a tak to byl poměrně vyrovnaný zápas, který nakonec Honza vyhrál 7:5.

Držitel třetího místa z osmičky Zoltán Duna šel na dva „řezy“, s Pavlem Balaštíkem a s Pavlem Halamkou, který prohrával již 4:1, potom však vyzkoušel svou novou taktiku a vyhrál 6:4.

Posledních šestnáct

V posledních šestnácti se rozloučil Adam Houdek, který prohrál s Petrem Urbanem 7:3, Jaroslav Tichý těsně podlehl M. Dorobantovi 7:6, Enrik Tenk pokořil Josefa Nechvíle 7:6.

David Mrázek vedl překvapivě nad Davidem Žalmanem 4:1 a 5:2, nakonec však po několika chybách a trpělivé hře D. Žalmana prohrává 7:5.

Marek Hajdovský vyhrál přesvědčivě 7:1 nad Longdi Zhou, Jan Meisner nechyboval od stavu 3:3 s J. Velíškem (7:3).

Čtvrtfinále

Kolo se hrálo již do osmi vítězných.

Jan Meisner si pohlídal zápas s Petrem Urbanem 8:4.

Miroslav Dorobant udělal rychlý proces s Calvinem Washburnem 8:2

Enrik Tenk svedl velkou bitvu s Lukášem Bernáškem, ale nakonec podlehl 8:6.

David Žalman se vypořádal s Markem Hajdovským 8:3.

Semifinále

V semifinále se střetli samí rychlíci, Jan Meisner vyhrál nad M. Dorobantem 8:3, ale nutno říci, že Miro nezopakoval předchozí výkony a zahrál v tomto zápase velmi špatně.

Druhé semifinále bylo velmi vyrovnané, nakonec však zvítězil David Žalman 8:6 nad Lukášem Bernáškem.

Finále

Opakovalo se finále z osmičky, tedy Jan Meisner proti Davidu Žalmanovi.

Finále mělo ze začátku stejný průběh, avšak poté David vyrovnal hru ze 4:1 na 4:4, a pak, za stavu 8:8, dal čistou hru a ve finále zvítězil.

Jan Meisner a David Žalman vlastní po dvou odehraných disciplínách stejný počet bodů, vede Jan Meisner jenom díky skóre. Na třetím místě je s výrazným odstupem skoro 7500 bodů Lukáš Bernášek a o 1000 bodů méně má na čtvrtém místě Josef Nechvíle.

Další disciplínou je desítka, které se bude hrát v Čajovně Utopia v Brně. Čekají nás nová plátna a nové koule!

Srdečně zveme všechny hráče na tento turnaj – mistrovství republiky, kvalifikace je otevřena pro všechny registrované hráče v ČMBS, přihlašovat se můžete na těchto stránkách.

 Pořadí v žebříčku můžete sledovat na našem výsledkovém servisu, níže uvádíme nejlepších deset.

PořadíJménoKlubBody
1Jan MeisnerBC Harlequin Praha18000
2David ŽalmanMPC Pardubice z.s.18000
3Lukáš BernášekBilliard Club Balabuška, z.s.11520
4Josef NechvíleŘipská Billiard club10496
5Miroslav DorobantŘipská Billiard club9677
6Marek HajdovskýMPC Pardubice z.s.9216
7Jaroslav TichýSK Billard Centrum Praha9216
8Petr UrbanMPC Pardubice z.s.9216
9Calvin WashburnŘipská Billiard club9216
10Radek RůčkaMPC Pardubice z.s.9216

Další hlavní zprávy

Vítězem mezinárodního juniorského turnaje EEBC je Szymon Błażej!

Druhý listopadový víkend byl ve znamení mezinárodního turnaje juniorů EEBC Youth Friends Event Prague.

Účastnili se ho zástupci pěti zemí, hrálo nakonec 25 hráčů. Zejména z Polska dorazila silná reprezentace s hned dvěma juniorskými mistry Evropy.

Mistrem čtrnáctky se stal Jan Meisner!

Minulý víkend se odehrálo poslední MR jednotlivců, a to v královské disciplíně 14.1.

Ve vedení seriálu MR byl Jan Meisner o necelých šest tisíc bodů, pro udržení vedení mu stačilo dojít do šestnáctky.

Rozhovor s J. Meisnerem vítězem MR 10 ball

Blahopřeji k mistrovskému titulu v desítce.

Jak se ti hrálo v Utopii na nových plátnech a s novými koulemi?

Oproti tomu, jaké podmínky tam byly ještě nedávno, to teď nešlo srovnávat. Rychlá plátna, mantinely fungovaly konečně jak měly, super koule, prostě vše, jak by mělo být. Hrálo se tam výborně.

Tímto turnajem jsi si vytvořil velký náskok před ostatními, zejména Davidem Žalmanem, co říkáš na jeho poměrně brzký konec?

David předvádí celou tuto sezonu skvělou hru. Hraje útočně a rychle s dobrou hrou na jistotu. Zápasy s ním jsou vždy těžké. V zápase s Markem nevím co se dělo, protože jsem ho neviděl, ale Marek musel zahrát dobře, když ho dokázal porazit. Náskok na Davida sice nějaký mám, ale ještě nás čeká 14.1 na Kolbence, kterou máme oba silnou, takže se ještě může stát cokoliv.

To samé platí o Petrovi Urbanovi, který vypadá, že nemá na podzim formu?

Zrovna tento turnaj mezi šestnácti narazil na Pavla Balaštíka, kterému to zrovna sedlo, což Petr určitě může potvrdit. Sice je pravda, že Petr teď poslední dobou nemá dobré výsledky, nedokážu říci, čím to je, ale asi jenom chvilkový výpadek, který znám, měl jsem to taky a měl, to asi každý z nás. Jeho klasická forma i s výsledky určitě přijdou.
Nejvypjatější zápas byl asi s Markem Hajdovským, kdy už to několikrát vypadalo, že prohraješ, netrefil jsi osmičku před kapsou a bylo to již 6:4 do sedmi vítězných. Co jsi si říkal v tom okamžiku? Nebo za stavu 6:6, kdy měl před sebou Marek posledních poměrně jednoduchých pět koulí?

S Markem jsem už delší dobu nehrál, ale vím, že jeho hra je hodně nebezpečná. Přiznám se, že celý tento zápas jsem byl dost nervózni, nehrál jsem svoji obvyklou hru a podle toho to taky vypadalo. Nevím, ale proč tomu tak bylo. Nervozity v důležitých zápasech jsem se už dávno zbavil. Za stavu 4:6 a celkem lehké pozici na stole jsem už čekal rychlý konec ale po nečekané chybě na trojce, následné čisté hře to bylo 6:6. V poslední hře jsem si sice ani jednou nenahrál, jak jsem chtěl, ale potápění mě naštěstí opět podrželo. Byl to rozhodně nejtěžší zápas celého turnaje.
Finálový zápas s Jamesem nebyl tak kvalitní jako semifinále, vyhrál jsi výrazně 8:1, jak bys hodnotil toto utkání?

Netuším proč, ale James vůbec nehrál to, na co jsem od něho zvyklý. Odehráli jsme spolu spoustu zápasů o peníze, kde vždy hrál výborně. I přes menší náskoky to byly všechno vyrovnané zápasy. Tím, že on nezahrál nic extra, jsem se ani já nedokázal donutit k té nejlepší hře, takže podle toho ten zápas vypadal. Upřímně se za toto finále dost stydím Rozhodně to nemělo kvality finále MR.

Po třech odehraných MR už vedeš celkovou tabulku, věříš si, že vedení udržíš?

Teď už mě může předskočit jen David, ale ME už máme oba snad jisté, takže v tuto chvíli už není tak důležité, kdo bude první a kdo druhý.

Díky za rozhovor

Rozhovor zaznamenal a upravil R. Vladyka

Desítku vyhrává Jan Meisner!

Mistrovství České republiky v 10 ball se konalo v Čajovně Utopia v Brně.

Místní pro mistrovství republiky připravili řadu překvapení. Mezi hlavní můžeme zařadit nové potažení stolů, které financovala Utopia. Za nové koule nejvyšší kvality na všechny stoly můžeme poděkovat Delta Billiard Brno.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

MČR ženy 2019 – 9 ball

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

Poslední dvě neodehrané disciplíny byly na programu o víkendu a to konkrétně 9 ball a v neděli 14.1 nekonečná. Účast o prvním víkendu slibovala i velmi dobrou účast na poslední dvě disciplíny v pořádajícím klubu Maple Pool Club Pardubice ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem.

Rozhovor s Janem Meisnerem, vítězem MR 8 ball

Blahopřeji k obhajobě titulu Honzo, tentokrát to vypadalo, že ti všechno sedlo?

Ano, máš pravdu, na tomto turnaji mi vše vyšlo přesně podle mých představ. Je pravda, že los v pavouku byl ke mně dost přívětivý. S ohledem na kvality všech hráčů, se kterými jsem hrál, jsem první menší problémy začal mít až v semifinále se Zoltánem, kdy se mě ze začátku zápasu neustále dokázal držet. Poté, ale po pár jeho zbytečných chybách, jsem dokázal rozhodnout. Ve finále jsem si na Davida, přiznám se, že vůbec nevěřil, protože vím, že v 8 ball je rozhodně silnější než já, ale po rychlém a vydařeném začátku z mé strany jsem už začal tušit, že toto finále nepustím.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1994.9
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1438.8
3 Růčka Radek MPC Pardubice 1427.7
4 Urban Petr MPC Pardubice 1382.7
5 Lebduška Filip MPC Pardubice 1378.4
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1359.1
7 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1218.1
8 Zhou Longdi MPC Pardubice 1119
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1114.3
10 Kníže Martin MPC Pardubice 1107.5
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1035.5
12 Nechvíle Josef Řipská Praha 1031.4
13 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1013.2
14 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 998.1
15 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 976.3
16 Bernášek Lukáš BC Balabuška Praha 973.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019