Veronika Hubrtová obhájila další titul v 8 ball

 

Mistrovství republiky žen v osmičce se odehrálo v neděli v Maple Pool Club Pardubice, kde se letos odehrají i zbývající MR žen. Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu zadávat online skóre a také sledovat livestream na všech stolech.

 

8 ball

Na nedělní osmičku se dostavilo jedenáct hráček. Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno, SK Billard Centrum Praha a Harlequinu Praha a také dvě juniorky z klubu Casablanca Tábor.

 

Osmička je u žen asi nejoblíbenější disciplínou a tak bylo k vidění mnoho kvalitních zápasů.  Hned v prvním kole se zrodilo celkem velké překvapení. Juniorka z Tábora Sandra Krejčová poráží Elišku Šmídovou v poměru 6-2. Nutno podotknout, že Eliška dala během zápasu 2x černou s bílou. „V zápase se mi hrálo dobře, a potápěla jsem dost koulí“ dodala Sandra.

 

Lída Konvalinová si poradila s Martinou Přivřelovou. „V prvním zápase s Lídou jsem byla dost nervózní, takže než jsem se chytla, tak jsem potopila černou i s bílou. A pak už jsem nepotopila skoro nic“ dodala po zápase Martina. Eva Mašková potvrdila roli favoritky v zápase s Lucií Berkovou a vyhrává v poměru 5-1.

 

Druhé kolo bylo narušeno plačícím dítkem jedné z hráček, a hráčky to po zápasech komentovaly tak, že jejich druhé zápasy tím byly ovlivněny. Věříme, že tato situace se již nebude opakovat, a všem hráčkám se omlouváme.

 

Přistoupíme tedy k zápasům druhého kola v A straně pavouka. Hubrtová si jen těsně poradila s mladou nadějí Krejčovou a po vítězství si oddychla. „Sandra hrála velice hezky, já udělala několik velkých i spoustu menších chyb, plynoucí nejen z nekoncentrace, ale taky z nedůrazu na provedení strku a díky tomu jsem se dostala do úzkých. Je pěkné vidět mladou hráčku hrát tak pěkně, myslím, že v ní je velký potenciál“. Zato Sandra se trochu styděla vyjádřit a po úseku smíchu jsme dostali alespoň krátký komentář: „Hrálo se mi dobře, a z výsledku mám radost i přesto, že jsem prohrála“.

 

Péťa Krulichová prohrála 2-6 s Míšou Darius Tejchmanovou. Po Petra zápase řekla: „Bylo to hrozný. Hrálo se mi opravdu špatně, nic jsem netrefovala. Nemohla jsem se soustředit vzhledem k ječícím dětem“. „Dnes se mi hrálo lépe než včera, Petře jsem nedala tolik šancí“.

 

Markéta Mlejnková jednoznačným skóre vyhrává nad Konvalinovou 6-1 a stejným skóre skončil. Ludmila shrnula své vystoupení následovně: „Dneska se mi hrálo zase úplně skvěle. Trošičku mě tu rušil prcek, takže jsem se nemohla dobře soustředit, ale pak jsem se vydýchala a vrátila se zpátky do formy. S Ilčou se mi hrálo moc dobře, ale Ilča je těžký soupeř, takže jsem to rychle prohrála“. I další zápas Maškové se Žalmanovou, kde zvítězila Mašková. „Ten zápas byl i pro mě těžký, protože jsem řešila děti, a vůbec mě to nebavilo“ dodala Eva.

 

Po tomto hracím bloku se již situace v herně uklidnila, a tak hráčky měly na svou hru klid.

O postup do semifinále velmi pěknou hrou vítězí Mlejnková nad Maškovou 6-1. „Vůbec jsem se nemohla soustředit a dostat se do zápasu, řešila jsem děti“. Hubrtová nad Darius Tejchmanovou 6-4. To byl mnohem vyrovnanější zápas a nebýt záběru Veroniky, tak mohl být další zajímavý výsledek. „Ze začátku to bylo slabší, ale pak jsem se celkem chytla, protože Veronika je tak dobrá, že soupeře donutí k co nejlepšímu výkonu, takže se mi ten zápas líbil, i když jsem prohrála“.

 

V B straně pavouka se mezitím bojovalo o „přežití“. Šmídová postupně Krulichovou 4-0, porazila Krejčovou 4-1, kdy jí vrátila porážku z prvního kola, a až o postup do semifinále prohrála s Maškovou v poměru 1-5. Eliška

V druhé části poráží Konvalinová juniorku Berkovou 4-1, ale naráží na Žalmanovou, která vyřadila Martinu Přivřelovou. „S paní Žalmanovou se mi hrálo super. Byla jsem mnohem více koncentrovaná než ten první zápas. Ale paní Žalmanová má velmi mnoho zkušeností, takže nepřipustila moc prostoru pro moji hru. Ale vše mi to dalo spoustu zkušeností. Především je něco jiného hrát proti holkám, než proti klukům. Je tu příjemná atmosféra, to dělá hodně“ dodala po zápase Martina Přivřelová. Žalmanová si poradila i s Konvalinovou v poměru 4-0 a dostala se k zápasu o boj o semifinále proti Michaele Darius Tejchmanové. Ilona Žalmanová vítězí i v tomto zápase a dostává se po zásluze do semifinále. Míša hodnotila svůj zápas následovně: „S paní Žalmanovou jsem byla už slabá. Respektive můj výkon byl slabý a tak jsem prohrála. Celkově jsem spokojená za ty dvě kola, vždy to může být lepší i horší, ale uvidíme jak v devítce a v nekonečné“.

 

Semifinále

První semifinálovou dvojici tvoří Hubrtová a Mašková. Eva se ujala vedení 3-1 po velmi přesné hře. Veronika to stáhla a dokonce obrátila ve svůj prospěch, kdy na stole panovala veliká bitva, ať už s dohrávkami či taktickou defenzivní hrou. „Alespoň se děti nebudou hádat, když mám z obou dnů stejný pohár, ale chtěla jsem jiný. Byl to dnes můj nejlepší zápas, to se mi hrálo dobře. Ale asi jsem nakonec udělala chyb více a to rozhodlo“ dodala po zápase Eva.

 

Druhou semifinálovou dvojici tvořila Žalmanová s Mlejnkovou. Po vyrovnaném začátku zápasu, ale zároveň pomalé hře, byl v tomto jediném zápase za celý hrací víkend nasazen časový rozhodčí a to za stavu 4-3 pro Žalmanovou. Kupodivu tento krok pomohl pomalu hrající Mlejnkové, která v koncovce zápasu bohužel udělala chybu a tím vyhrála Žalmanová 6-5.

 

Finále

Ve finále proti sobě jdou stejné soupeřky, jako v loňském finále osmičky Hubrtová a Žalmanová. Paní Žalmanová Veronice před začátkem zápasu nabídnula tykání po tolika letech, co se znají. Možná to bylo důvodem, že Hubrtová v tom zápase udělala minimum chyb a zápas vyhrála 6-1 a stala se mistryní České republiky pro rok 2017 podruhé, tentokrát v osmičce. „Veronika hrála jak nesmrtelná teta. Když už jsem dostala pár šancí, tak jsem je nedokázala využít. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jsem spokojená“. A spokojená byla i Veronika: „Jsem ráda, že jsem obhájila další titul, i když jich mám již hodně v řadě, tak to není nikdy jisté. Dnes se mi hrálo hezky především ve finále a byl to dnes můj nejlepší zápas“.

 

Českomoravský billiardový svaz děkuje všem, kteří se na průběhu podíleli. Budeme se těšit na další dvě disciplíny, které se uskuteční druhý říjnový víkend.

 

 

Těšíme se na Vás!

Další hlavní zprávy

Vítězem ČPTour 9 ball Jan Meisner!

Třetí kolo České poolové tour zavítalo do tradiční herny Balabuška Praha, kam přijelo všech 32 kvalifikovaných hráčů. Celý průběh turnaje šlo sledovat naživo, on-line v našem výsledkovém servisu a z finále byl vysílán on-line přenos.

Rozhovor s vítězem 2. kola ČPTour Janem Meisnerem

Přinášíme rozhovor s vítězem II. kola České poolové tour 2018 Janem Meisnerem

Druhé kolo ČPTour je za námi

V sobotu 24.2.2018 se odehrálo druhé kolo naší nejvyšší soutěže, a to 8 ball v  Billiard Centrum Kolbenka.

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

Reprezentace – Mistrovství Evropy 2018 ve všech kategoriích

 

 

Výkonný výbor sekce poolbilliard jmenoval reprezentaci na Mistrovství Evropy ve všech kategoriích 2018, konaného ve dnech 19. července 2018 – 31. července 2018 v Holandsku, městě Veldhoven následovně:

Ohlédnutí za MR juniorů 2018

Letošního Mistrovství republiky juniorů v poolbilliardu, uskutečněné v herně MPC Pardubice, se zúčastnilo celkem 30 hráčů, z toho 14 z domácího klubu. Ze šestnácti nádherných pohárů za medailová umístění jich polovina zůstala doma.

Roman Hybler – vítěz série German Tour 2017

 

Roman Hybler zvítězil v sérii German Tour 2017, kdy za ním byla jména jako Filler, Staab, Ottermann a další. Celkově se do série zapojilo více jak pět tisíc hráčů a hráček. Turnajů započítávaných do German Tour bylo opravdu hodně, někdy i padesát za měsíc, a to různých úrovní a samozřejmě po celém Německu. Roman se účastnil opravdu mnoha turnajů. Vyhrál tři velké turnaje: Stuttgart Open, Sandhofen Open, Pffulingen Open. Pffulingen Open vyhrál dokonce třetí rok za sebou. Nejvíc si považuje vítězství na Stuttgart Openu, protože měl těžký los až do finále a bylo to těžké vyhrát. Dále vyhrál 13 turnajů o něco menších, přesto prestižních, a dále vyhrál asi 50 turnajů, které se konají každý týden.

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

Další zpravodajství

MR seniorů

Začínáme MR seniorů, výsledky sledujte v našem výsledkovém servisu.

Začalo 1. kolo týmů

Začalo první kolo týmů, dnes se hraje Extraliga týmů ve dvou hernách Harlequin a Balabuška,

Zítra se hraje I. liga týmů v Harlequinu a SK BC Praha (OC Harfa).

Jako vždy je vše v našem výsledkovém servisu.

Rozlosování I. ligy týmů

Dnes uveřejňujeme rozpis I. ligy týmů, bude se hrát nakonec ve dvou hernách, Harlequin Praha a SK BC Praha – OC Harfa.

Je uveřejněno zatím pouze nedělní I. kolo 18.3.2018, další kola se uveřejní následně.

Rozlosování I. liga týmů

 

 

Rozlosování Českomoravské extraligy týmů 2018

Dnes uveřejňujeme rozlosování ČMET 2018, I. liga bude uveřejněna zítra po ukončení on-line přihlašování.

Zároveň je to uveřejněno i na stránce soutěže – týmy.

Níže jsou i propagační materiály, které si můžete stáhnout.

Placení je již letos pouze převodem, instrukce jsou v on-line přihlašování.

Rozlosování Českomoravské extraligy týmů 2018

Plakát na extraligu týmů.

Plakát na I. ligu týmů.

Přihlášení na týmy 2018

Tuto středu 14.3.2018 končí přihlášení na letošní ligu týmů, jak Extraligy týmů, tak I. ligy týmů.Přihlašte se, prosím, včas!

Poté bude provedeno rozlosování do jednotlivých heren.

Pokud se do Extraligy nepřihlásí všech 16 týmů, bude doplněno z baráží podle pořadí a dalších kritérií.

Od letošního roku je potřeba platit pouze převodem.

http://www.poolbilliard.cz/registration-pool-2

Vítězem ČPTour 9 ball Jan Meisner!

Třetí kolo České poolové tour zavítalo do tradiční herny Balabuška Praha, kam přijelo všech 32 kvalifikovaných hráčů. Celý průběh turnaje šlo sledovat naživo, on-line v našem výsledkovém servisu a z finále byl vysílán on-line přenos.

ČPTour 32 9 ball

Dnes se hraje naše nejvyšší soutěž jednotlivců. Hraje všech 32 hráčů, 32 DBKO, střídavý rozstřel, devítka na bodě, Kitchen rules.

Sledujte jako vždy v našem výsledkovém servisu.

Smuteční oznámení – Libor Mičkal

libor_mickal.S hlubokým zármutkem oznamujeme všem přátelům a známým, že v neděli 25.2.2018 zemřel Libor Mičkal. Odešel nečekaně ve věku 49 let. Libor byl aktivním členem Billiard Clubu Příchovice. Podílel se na činnosti klubu, závodil na turnajích a věnoval se trénování mládeže. Mnohým zůstane v paměti také jako umělec a autor řady krásných a zajímavých obrazů.

Bylo příjemné s Liborem trénovat, hrát nebo jenom tak posedět. Byl to férový sportovec, spolehlivý kamarád a báječný člověk. Uchovejme si v paměti krásné chvíle, které jsme společně zažili.

Věnujme Liborovi tichou vzpomínku a uctěme tak jeho památku. Děkuji.

Pepa Hora, BC Příchovice

Rozhovor s vítězem 2. kola ČPTour Janem Meisnerem

Přinášíme rozhovor s vítězem II. kola České poolové tour 2018 Janem Meisnerem

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1939.3
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1680.7
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1517.8
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1503.2
5 Brancuský Petr MPC Pardubice 1380.3
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1369.8
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1327.6
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1318.8
9 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1296.9
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1275.8
11 Žalman David MPC Pardubice 1224.3
12 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1213.4
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1212.2
14 Stuna Jakub Billiard club Příchovice 1167.8
15 Kníže Martin MPC Pardubice 1133.9
16 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1091
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí