Veronika Hubrtová obhájila další titul v 8 ball

 

Mistrovství republiky žen v osmičce se odehrálo v neděli v Maple Pool Club Pardubice, kde se letos odehrají i zbývající MR žen. Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu zadávat online skóre a také sledovat livestream na všech stolech.

 

8 ball

Na nedělní osmičku se dostavilo jedenáct hráček. Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno, SK Billard Centrum Praha a Harlequinu Praha a také dvě juniorky z klubu Casablanca Tábor.

 

Osmička je u žen asi nejoblíbenější disciplínou a tak bylo k vidění mnoho kvalitních zápasů.  Hned v prvním kole se zrodilo celkem velké překvapení. Juniorka z Tábora Sandra Krejčová poráží Elišku Šmídovou v poměru 6-2. Nutno podotknout, že Eliška dala během zápasu 2x černou s bílou. „V zápase se mi hrálo dobře, a potápěla jsem dost koulí“ dodala Sandra.

 

Lída Konvalinová si poradila s Martinou Přivřelovou. „V prvním zápase s Lídou jsem byla dost nervózní, takže než jsem se chytla, tak jsem potopila černou i s bílou. A pak už jsem nepotopila skoro nic“ dodala po zápase Martina. Eva Mašková potvrdila roli favoritky v zápase s Lucií Berkovou a vyhrává v poměru 5-1.

 

Druhé kolo bylo narušeno plačícím dítkem jedné z hráček, a hráčky to po zápasech komentovaly tak, že jejich druhé zápasy tím byly ovlivněny. Věříme, že tato situace se již nebude opakovat, a všem hráčkám se omlouváme.

 

Přistoupíme tedy k zápasům druhého kola v A straně pavouka. Hubrtová si jen těsně poradila s mladou nadějí Krejčovou a po vítězství si oddychla. „Sandra hrála velice hezky, já udělala několik velkých i spoustu menších chyb, plynoucí nejen z nekoncentrace, ale taky z nedůrazu na provedení strku a díky tomu jsem se dostala do úzkých. Je pěkné vidět mladou hráčku hrát tak pěkně, myslím, že v ní je velký potenciál“. Zato Sandra se trochu styděla vyjádřit a po úseku smíchu jsme dostali alespoň krátký komentář: „Hrálo se mi dobře, a z výsledku mám radost i přesto, že jsem prohrála“.

 

Péťa Krulichová prohrála 2-6 s Míšou Darius Tejchmanovou. Po Petra zápase řekla: „Bylo to hrozný. Hrálo se mi opravdu špatně, nic jsem netrefovala. Nemohla jsem se soustředit vzhledem k ječícím dětem“. „Dnes se mi hrálo lépe než včera, Petře jsem nedala tolik šancí“.

 

Markéta Mlejnková jednoznačným skóre vyhrává nad Konvalinovou 6-1 a stejným skóre skončil. Ludmila shrnula své vystoupení následovně: „Dneska se mi hrálo zase úplně skvěle. Trošičku mě tu rušil prcek, takže jsem se nemohla dobře soustředit, ale pak jsem se vydýchala a vrátila se zpátky do formy. S Ilčou se mi hrálo moc dobře, ale Ilča je těžký soupeř, takže jsem to rychle prohrála“. I další zápas Maškové se Žalmanovou, kde zvítězila Mašková. „Ten zápas byl i pro mě těžký, protože jsem řešila děti, a vůbec mě to nebavilo“ dodala Eva.

 

Po tomto hracím bloku se již situace v herně uklidnila, a tak hráčky měly na svou hru klid.

O postup do semifinále velmi pěknou hrou vítězí Mlejnková nad Maškovou 6-1. „Vůbec jsem se nemohla soustředit a dostat se do zápasu, řešila jsem děti“. Hubrtová nad Darius Tejchmanovou 6-4. To byl mnohem vyrovnanější zápas a nebýt záběru Veroniky, tak mohl být další zajímavý výsledek. „Ze začátku to bylo slabší, ale pak jsem se celkem chytla, protože Veronika je tak dobrá, že soupeře donutí k co nejlepšímu výkonu, takže se mi ten zápas líbil, i když jsem prohrála“.

 

V B straně pavouka se mezitím bojovalo o „přežití“. Šmídová postupně Krulichovou 4-0, porazila Krejčovou 4-1, kdy jí vrátila porážku z prvního kola, a až o postup do semifinále prohrála s Maškovou v poměru 1-5. Eliška

V druhé části poráží Konvalinová juniorku Berkovou 4-1, ale naráží na Žalmanovou, která vyřadila Martinu Přivřelovou. „S paní Žalmanovou se mi hrálo super. Byla jsem mnohem více koncentrovaná než ten první zápas. Ale paní Žalmanová má velmi mnoho zkušeností, takže nepřipustila moc prostoru pro moji hru. Ale vše mi to dalo spoustu zkušeností. Především je něco jiného hrát proti holkám, než proti klukům. Je tu příjemná atmosféra, to dělá hodně“ dodala po zápase Martina Přivřelová. Žalmanová si poradila i s Konvalinovou v poměru 4-0 a dostala se k zápasu o boj o semifinále proti Michaele Darius Tejchmanové. Ilona Žalmanová vítězí i v tomto zápase a dostává se po zásluze do semifinále. Míša hodnotila svůj zápas následovně: „S paní Žalmanovou jsem byla už slabá. Respektive můj výkon byl slabý a tak jsem prohrála. Celkově jsem spokojená za ty dvě kola, vždy to může být lepší i horší, ale uvidíme jak v devítce a v nekonečné“.

 

Semifinále

První semifinálovou dvojici tvoří Hubrtová a Mašková. Eva se ujala vedení 3-1 po velmi přesné hře. Veronika to stáhla a dokonce obrátila ve svůj prospěch, kdy na stole panovala veliká bitva, ať už s dohrávkami či taktickou defenzivní hrou. „Alespoň se děti nebudou hádat, když mám z obou dnů stejný pohár, ale chtěla jsem jiný. Byl to dnes můj nejlepší zápas, to se mi hrálo dobře. Ale asi jsem nakonec udělala chyb více a to rozhodlo“ dodala po zápase Eva.

 

Druhou semifinálovou dvojici tvořila Žalmanová s Mlejnkovou. Po vyrovnaném začátku zápasu, ale zároveň pomalé hře, byl v tomto jediném zápase za celý hrací víkend nasazen časový rozhodčí a to za stavu 4-3 pro Žalmanovou. Kupodivu tento krok pomohl pomalu hrající Mlejnkové, která v koncovce zápasu bohužel udělala chybu a tím vyhrála Žalmanová 6-5.

 

Finále

Ve finále proti sobě jdou stejné soupeřky, jako v loňském finále osmičky Hubrtová a Žalmanová. Paní Žalmanová Veronice před začátkem zápasu nabídnula tykání po tolika letech, co se znají. Možná to bylo důvodem, že Hubrtová v tom zápase udělala minimum chyb a zápas vyhrála 6-1 a stala se mistryní České republiky pro rok 2017 podruhé, tentokrát v osmičce. „Veronika hrála jak nesmrtelná teta. Když už jsem dostala pár šancí, tak jsem je nedokázala využít. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jsem spokojená“. A spokojená byla i Veronika: „Jsem ráda, že jsem obhájila další titul, i když jich mám již hodně v řadě, tak to není nikdy jisté. Dnes se mi hrálo hezky především ve finále a byl to dnes můj nejlepší zápas“.

 

Českomoravský billiardový svaz děkuje všem, kteří se na průběhu podíleli. Budeme se těšit na další dvě disciplíny, které se uskuteční druhý říjnový víkend.

 

 

Těšíme se na Vás!

Další hlavní zprávy

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

Představení reprezentace ČR 2018 – David Žalman

 

David Žalman je dlouholetý reprezentant, který by jistě rád navázal na týmový medailový úspěch z dob juniorské reprezentace. Na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 bude bojovat ve všech disciplínách kategorie mužů a zároveň bude členem mužského týmu. David je znám svoji dynamickou a rychlou hrou.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

 

Představení reprezentace ČR 2018 – Marek Hajdovský

 

Marek Hajdovský bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který je znám pro svou tréninkovou píli a zájem o vše, co se kulečníku týká. Naši zemi bude reprezentovat ve všech disciplínách mužů a kategorii mužských týmů. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

Představení reprezentace ČR 2018 – Jan Meisner

 

Jan Meisner bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 po třetí v řadě, a to jako kvalifikant z žebříčku ČPTour 2018. Představí  se v kategorii  mužů ve všech disciplínách a zároveň v kategorii týmů. Jan bude chtít jistě prolomit své neuspokojivé výsledky na ME a dostat se co nejdále.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče BC Harlequinu Praha

 

Pardubice STABEDO Open 2018 zná své vítěze

 

Největší poolbilliardový turnaj na území České republiky Pardubice STABEDO Open 2018, konkrétně jeho pátý ročník je za námi. Turnaj se konal ve dnech 5. 7. 2018 – 8. 7. 2018 v Tipsport aréna Pardubice. Pořádající klub Maple pool club Pardubice, jeho členové i další pomocníci odvedli naprosto úžasnou a dá se říct, že nekonečnou práci. Prostředí hokejové haly nalákalo prakticky 300 hráčů ze skoro 20ti zemí. 

 

Představení reprezentace ČR 2018 – Petr Urban

 

Petr Urban bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který se účastnil již mnoha ME, ať už v kategoriích mládeže či dospělých. Jeho nominace vznikla na základě vítězství čtyřboje MR 2017. Petr se představí  v kategorii mužů a to ve všech disciplínách i v týmové soutěži.  

Představení reprezentace ČR 2018 – Miroslava Hubrtová

 

Miroslava Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018  také nováčkem, a tudíž bude prožívat svoji premiéru na ME. Představí  se v kategorii  seniorek a to v disciplínách 8 ball a 9 ball.  Miroslava si chce dle svých slov hlavně užít atmosféru tohoto velkého turnaje.

Představení reprezentace ČR 2018 – Petr Kavan

Petr Kavan se bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018  řadit k týmovým novicům a bude toto výroční ME pro něj bude premiérou. Představí  se v kategorii  seniorů a to v disciplínách 8 ball a 9 ball.  Petr patři mezi seniorskou špičku v ČR, ale ani v mužské kategorii není žádným outsiderem.

Další zpravodajství

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Přihlašování – podzimní část sezóny 2018

Od dnešního dne se lze přihlašovat na podzimní část sezóny sekce Pool.

Je to možné na našich stránkách – http://www.poolbilliard.cz/registration-pool-2

Upozorňujeme, že již v červnu byly změněny některé termíny MR, vzhledem k Salzburg Open a Eurotour.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

Představení reprezentace ČR 2018 – David Žalman

 

David Žalman je dlouholetý reprezentant, který by jistě rád navázal na týmový medailový úspěch z dob juniorské reprezentace. Na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 bude bojovat ve všech disciplínách kategorie mužů a zároveň bude členem mužského týmu. David je znám svoji dynamickou a rychlou hrou.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

 

Odpoledne s kulečníkem

Odpoledne s kulečníkem – obec Dolce, 21.8.2018

plakát kulečníková exhibice s partnery 2018

Představení reprezentace ČR 2018 – Marek Hajdovský

 

Marek Hajdovský bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který je znám pro svou tréninkovou píli a zájem o vše, co se kulečníku týká. Naši zemi bude reprezentovat ve všech disciplínách mužů a kategorii mužských týmů. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

Představení reprezentace ČR 2018 – Jan Meisner

 

Jan Meisner bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 po třetí v řadě, a to jako kvalifikant z žebříčku ČPTour 2018. Představí  se v kategorii  mužů ve všech disciplínách a zároveň v kategorii týmů. Jan bude chtít jistě prolomit své neuspokojivé výsledky na ME a dostat se co nejdále.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče BC Harlequinu Praha

 

Pardubice STABEDO Open 2018 zná své vítěze

 

Největší poolbilliardový turnaj na území České republiky Pardubice STABEDO Open 2018, konkrétně jeho pátý ročník je za námi. Turnaj se konal ve dnech 5. 7. 2018 – 8. 7. 2018 v Tipsport aréna Pardubice. Pořádající klub Maple pool club Pardubice, jeho členové i další pomocníci odvedli naprosto úžasnou a dá se říct, že nekonečnou práci. Prostředí hokejové haly nalákalo prakticky 300 hráčů ze skoro 20ti zemí. 

 

Představení reprezentace ČR 2018 – Petr Urban

 

Petr Urban bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který se účastnil již mnoha ME, ať už v kategoriích mládeže či dospělých. Jeho nominace vznikla na základě vítězství čtyřboje MR 2017. Petr se představí  v kategorii mužů a to ve všech disciplínách i v týmové soutěži.  

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1751.7
2 Praus Tomáš MPC Pardubice 1396.6
3 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1355.2
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1299.7
5 Zhou Longdi SK Billiard Centrum Praha 1286.2
6 Lebduška Filip MPC Pardubice 1285.7
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1284.7
8 Vondráček Petr MPC Pardubice 1238.5
9 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1227
10 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1221
11 Švestka Martin MPC Pardubice 1218.8
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1177
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1161.8
14 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1104.3
15 Růčka Radek MPC Pardubice 1096.6
16 Žalman David MPC Pardubice 1069.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí