Veronika Hubrtová obhájila další titul v 8 ball

 

Mistrovství republiky žen v osmičce se odehrálo v neděli v Maple Pool Club Pardubice, kde se letos odehrají i zbývající MR žen. Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu zadávat online skóre a také sledovat livestream na všech stolech.

 

8 ball

Na nedělní osmičku se dostavilo jedenáct hráček. Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno, SK Billard Centrum Praha a Harlequinu Praha a také dvě juniorky z klubu Casablanca Tábor.

 

Osmička je u žen asi nejoblíbenější disciplínou a tak bylo k vidění mnoho kvalitních zápasů.  Hned v prvním kole se zrodilo celkem velké překvapení. Juniorka z Tábora Sandra Krejčová poráží Elišku Šmídovou v poměru 6-2. Nutno podotknout, že Eliška dala během zápasu 2x černou s bílou. „V zápase se mi hrálo dobře, a potápěla jsem dost koulí“ dodala Sandra.

 

Lída Konvalinová si poradila s Martinou Přivřelovou. „V prvním zápase s Lídou jsem byla dost nervózní, takže než jsem se chytla, tak jsem potopila černou i s bílou. A pak už jsem nepotopila skoro nic“ dodala po zápase Martina. Eva Mašková potvrdila roli favoritky v zápase s Lucií Berkovou a vyhrává v poměru 5-1.

 

Druhé kolo bylo narušeno plačícím dítkem jedné z hráček, a hráčky to po zápasech komentovaly tak, že jejich druhé zápasy tím byly ovlivněny. Věříme, že tato situace se již nebude opakovat, a všem hráčkám se omlouváme.

 

Přistoupíme tedy k zápasům druhého kola v A straně pavouka. Hubrtová si jen těsně poradila s mladou nadějí Krejčovou a po vítězství si oddychla. „Sandra hrála velice hezky, já udělala několik velkých i spoustu menších chyb, plynoucí nejen z nekoncentrace, ale taky z nedůrazu na provedení strku a díky tomu jsem se dostala do úzkých. Je pěkné vidět mladou hráčku hrát tak pěkně, myslím, že v ní je velký potenciál“. Zato Sandra se trochu styděla vyjádřit a po úseku smíchu jsme dostali alespoň krátký komentář: „Hrálo se mi dobře, a z výsledku mám radost i přesto, že jsem prohrála“.

 

Péťa Krulichová prohrála 2-6 s Míšou Darius Tejchmanovou. Po Petra zápase řekla: „Bylo to hrozný. Hrálo se mi opravdu špatně, nic jsem netrefovala. Nemohla jsem se soustředit vzhledem k ječícím dětem“. „Dnes se mi hrálo lépe než včera, Petře jsem nedala tolik šancí“.

 

Markéta Mlejnková jednoznačným skóre vyhrává nad Konvalinovou 6-1 a stejným skóre skončil. Ludmila shrnula své vystoupení následovně: „Dneska se mi hrálo zase úplně skvěle. Trošičku mě tu rušil prcek, takže jsem se nemohla dobře soustředit, ale pak jsem se vydýchala a vrátila se zpátky do formy. S Ilčou se mi hrálo moc dobře, ale Ilča je těžký soupeř, takže jsem to rychle prohrála“. I další zápas Maškové se Žalmanovou, kde zvítězila Mašková. „Ten zápas byl i pro mě těžký, protože jsem řešila děti, a vůbec mě to nebavilo“ dodala Eva.

 

Po tomto hracím bloku se již situace v herně uklidnila, a tak hráčky měly na svou hru klid.

O postup do semifinále velmi pěknou hrou vítězí Mlejnková nad Maškovou 6-1. „Vůbec jsem se nemohla soustředit a dostat se do zápasu, řešila jsem děti“. Hubrtová nad Darius Tejchmanovou 6-4. To byl mnohem vyrovnanější zápas a nebýt záběru Veroniky, tak mohl být další zajímavý výsledek. „Ze začátku to bylo slabší, ale pak jsem se celkem chytla, protože Veronika je tak dobrá, že soupeře donutí k co nejlepšímu výkonu, takže se mi ten zápas líbil, i když jsem prohrála“.

 

V B straně pavouka se mezitím bojovalo o „přežití“. Šmídová postupně Krulichovou 4-0, porazila Krejčovou 4-1, kdy jí vrátila porážku z prvního kola, a až o postup do semifinále prohrála s Maškovou v poměru 1-5. Eliška

V druhé části poráží Konvalinová juniorku Berkovou 4-1, ale naráží na Žalmanovou, která vyřadila Martinu Přivřelovou. „S paní Žalmanovou se mi hrálo super. Byla jsem mnohem více koncentrovaná než ten první zápas. Ale paní Žalmanová má velmi mnoho zkušeností, takže nepřipustila moc prostoru pro moji hru. Ale vše mi to dalo spoustu zkušeností. Především je něco jiného hrát proti holkám, než proti klukům. Je tu příjemná atmosféra, to dělá hodně“ dodala po zápase Martina Přivřelová. Žalmanová si poradila i s Konvalinovou v poměru 4-0 a dostala se k zápasu o boj o semifinále proti Michaele Darius Tejchmanové. Ilona Žalmanová vítězí i v tomto zápase a dostává se po zásluze do semifinále. Míša hodnotila svůj zápas následovně: „S paní Žalmanovou jsem byla už slabá. Respektive můj výkon byl slabý a tak jsem prohrála. Celkově jsem spokojená za ty dvě kola, vždy to může být lepší i horší, ale uvidíme jak v devítce a v nekonečné“.

 

Semifinále

První semifinálovou dvojici tvoří Hubrtová a Mašková. Eva se ujala vedení 3-1 po velmi přesné hře. Veronika to stáhla a dokonce obrátila ve svůj prospěch, kdy na stole panovala veliká bitva, ať už s dohrávkami či taktickou defenzivní hrou. „Alespoň se děti nebudou hádat, když mám z obou dnů stejný pohár, ale chtěla jsem jiný. Byl to dnes můj nejlepší zápas, to se mi hrálo dobře. Ale asi jsem nakonec udělala chyb více a to rozhodlo“ dodala po zápase Eva.

 

Druhou semifinálovou dvojici tvořila Žalmanová s Mlejnkovou. Po vyrovnaném začátku zápasu, ale zároveň pomalé hře, byl v tomto jediném zápase za celý hrací víkend nasazen časový rozhodčí a to za stavu 4-3 pro Žalmanovou. Kupodivu tento krok pomohl pomalu hrající Mlejnkové, která v koncovce zápasu bohužel udělala chybu a tím vyhrála Žalmanová 6-5.

 

Finále

Ve finále proti sobě jdou stejné soupeřky, jako v loňském finále osmičky Hubrtová a Žalmanová. Paní Žalmanová Veronice před začátkem zápasu nabídnula tykání po tolika letech, co se znají. Možná to bylo důvodem, že Hubrtová v tom zápase udělala minimum chyb a zápas vyhrála 6-1 a stala se mistryní České republiky pro rok 2017 podruhé, tentokrát v osmičce. „Veronika hrála jak nesmrtelná teta. Když už jsem dostala pár šancí, tak jsem je nedokázala využít. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jsem spokojená“. A spokojená byla i Veronika: „Jsem ráda, že jsem obhájila další titul, i když jich mám již hodně v řadě, tak to není nikdy jisté. Dnes se mi hrálo hezky především ve finále a byl to dnes můj nejlepší zápas“.

 

Českomoravský billiardový svaz děkuje všem, kteří se na průběhu podíleli. Budeme se těšit na další dvě disciplíny, které se uskuteční druhý říjnový víkend.

 

 

Těšíme se na Vás!

Další hlavní zprávy

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Hned tento víkend v sobotu 9.12.2017  se hraje vánoční turnaj v Brně, v čajovně Utopia, dvanáct devítkových stolů je nově potaženo Simonisem 860 a připraveno na tento již tradiční brněnský turnaj. Startovné je 300,- Kč, hraje se devítka, můžete přijít už v devět hodin, předpokládaný start je v 10:00.

V neděli 10. 12. 2017 se připravte na turnaj v Balabušce na jedenácti devítistopých stolech s velmi dobrou kvalitou, hraje se také devítka, startovné pro muže je 300,-, pro ženy 250,-.

Následující víkend je turnajů více.

Jako první musíme zmínit Labe Cup 2017, již 16. ročník, dvoudenní turnaj v 8 ball, v sobotu se hrají skupiny, v neděli se turnaj dohrává pavoukem. Hraje se v přátelské herně v MPC Pardubice, která jako jediná v ČR neslouží komerčním účelům.

I Ekvita Kladno pro Vás připravila vánoční turnaj, zařazený do její skvostné série a bohatě dotovaný, hraje se v sobotu 16.12.2017, 10 ball, startovné 250,- Kč + 50,- druhá šance. Prize money je 5000,- Kč + vybrané startovné. Prezence je 10:00 – 10:45, kolem jedenácté start. Turnaj je omezen pro 32 hráčů.

V neděli 17.12.2017 se hraje bohatě dotovaný vánoční turnaj v Řipské.

Jako tradičně se hraje devítka, a také karambolový turnaj (kvarty). Startovné pro poolbilliard je 200,-, pro karambol 100,-. Bude se hrát na devíti poolbilliardových stolech a čtyřech karambolových, jako vše v Řipské – ve znamenité kvalitě. Prezence je v den turnaje od 9:30 – 10.00 hodin pro poolbilliard a 10:00 – 10:30 pro karambol. Turnaj začíná v 11.00 hod. Odměny jsou pro prvních šestnáct hráčů v poolbilliardu a pro osm v karambolu.

Jako poslední turnaj před Štědrým dnem je 23.12.2017 Vánoční turnaj Casablanca Tábor. Hraje se v domáckém prostředí kulečníkové herny Casablanca Tábor. Turnaj se hraje v 8 ball, je omezen na 32 hráčů, startovné je 350,- Kč, Prize money 1 místo 40%, 2 místo 30%, 3 místo 20%, 4 místo 10%, z vybraného startovného.

6.1.2018 se hraje i turnaj v Harlequinu Praha, a to Novoroční šachová osmička Harlequin. Jak název napovídá, turnaj se hraje v 8 ball, čas je omezen šachovými hodinami, startovné je 200,- + 100,- Kč druhá šance. Prezence je 10:00 – 10:30, začátek posléze. Na hráče je připraveno 11 devítkových stolů s jedenácti šachovými hodinami.

Tak doražte na některý z turnajů a ukažte ostatním zač je toho loket! :-)

Datum Název Místo Disciplína
9.12.2017 Vánoční Brno Čajovna Utopia Brno, Divadelní 9
10.12.2017 Vánoční nedělní turnaj v Balabušce Balabuška Praha, Michelská 9
16.12.2017 – 17.12.2017 Labe Cup MPC Pardubice, Ohrazenická 8
16.12.2017 Ekvita série – vánoční turnaj Ekvita Kladno, Havlíčkova 10
17.12.2017 Vánoční turnaj BC Řipská Řipská Praha, Řipská 9
23.12.2017 Vánoční turnaj Casablanca Casablanca Tábor, Šafaříkova 8
6.1.2018 Novoroční šachová osmička Harlequin Harlequin Praha, Oblouková 8

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

Mistři týmů jsou z Řipské Praha!

Na závěr sezóny se konalo mistrovství republiky týmů, tentokrát v Řipské Praha.

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

Ohlédnutí za MR dvojic 2017

Mistrovství České republiky dvojic a smíšených dvojic se hrálo v Harlequinu Praha, hrál se pavouk DBKO, na pět a více vítězných, rozstřeloval vítěz.

V sobotu hrály dvojice a sešlo se rekordních 33 dvojic. Již třetí rok se hraje v 9 ball namísto 8 ball tak, jak se hrálo v minulosti.

Jakub Stuna, BC Příchovice – Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball pro rok 2017

 

1)    Jakube, velmi Ti gratuluji k vítězství. Počátkem roku jsem Ti gratulovala k vítězství ČPTour a teď je to titul Mistra republiky. Dokážeš popsat emoce těsně po vítězství?

Děkuji Ti za gratulaci. Po posledním strku si vybavuji ohromný nástup euforie následovaný obrovskou úlevou. Během posledních strků hrála z rádia píseň ‘We are the Champions‘ od Queen, což je asi to největší sportovní klišé, ale když si to znovu vybavím, tak si říkám, jak to bylo parádní načasování.

V desítce na MR vítězí Jakub Stuna!

Mistrovství republiky v 10 ball se hrálo v Brněnské Utopii, kde je 12 devítkových stolů nově potažených Simonisem 860, z toho dva v mínus jedničce, kde je klubovna.

Kvalifikaci i MR bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu, semifinále live score a finále stream.

 

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Další zpravodajství

Reprezentace na Federal Cup 2018

Na Federal Cup 2018 – mezistátní zápas Česko – Slovensko o putovní pohár, který se koná 20. – 21. 1. 2018 v Bratislavě, Nákupné centrum BORY MALL byli nominováni podle rozhodnutí VVS:

Michal Gavenčiak

Jan Meisner

Petr Urban

Jakub Stuna

David Žalman

Tento rok bude podle slovenské strany livestream, takže budeme moci sledovat výkony naší a slovenské reprezentace.

Postupně přineseme další informace o této události.

 

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Hned tento víkend v sobotu 9.12.2017  se hraje vánoční turnaj v Brně, v čajovně Utopia, dvanáct devítkových stolů je nově potaženo Simonisem 860 a připraveno na tento již tradiční brněnský turnaj. Startovné je 300,- Kč, hraje se devítka, můžete přijít už v devět hodin, předpokládaný start je v 10:00.

V neděli 10. 12. 2017 se připravte na turnaj v Balabušce na jedenácti devítistopých stolech s velmi dobrou kvalitou, hraje se také devítka, startovné pro muže je 300,-, pro ženy 250,-.

Následující víkend je turnajů více.

Jako první musíme zmínit Labe Cup 2017, již 16. ročník, dvoudenní turnaj v 8 ball, v sobotu se hrají skupiny, v neděli se turnaj dohrává pavoukem. Hraje se v přátelské herně v MPC Pardubice, která jako jediná v ČR neslouží komerčním účelům.

I Ekvita Kladno pro Vás připravila vánoční turnaj, zařazený do její skvostné série a bohatě dotovaný, hraje se v sobotu 16.12.2017, 10 ball, startovné 250,- Kč + 50,- druhá šance. Prize money je 5000,- Kč + vybrané startovné. Prezence je 10:00 – 10:45, kolem jedenácté start. Turnaj je omezen pro 32 hráčů.

V neděli 17.12.2017 se hraje bohatě dotovaný vánoční turnaj v Řipské.

Jako tradičně se hraje devítka, a také karambolový turnaj (kvarty). Startovné pro poolbilliard je 200,-, pro karambol 100,-. Bude se hrát na devíti poolbilliardových stolech a čtyřech karambolových, jako vše v Řipské – ve znamenité kvalitě. Prezence je v den turnaje od 9:30 – 10.00 hodin pro poolbilliard a 10:00 – 10:30 pro karambol. Turnaj začíná v 11.00 hod. Odměny jsou pro prvních šestnáct hráčů v poolbilliardu a pro osm v karambolu.

Jako poslední turnaj před Štědrým dnem je 23.12.2017 Vánoční turnaj Casablanca Tábor. Hraje se v domáckém prostředí kulečníkové herny Casablanca Tábor. Turnaj se hraje v 8 ball, je omezen na 32 hráčů, startovné je 350,- Kč, Prize money 1 místo 40%, 2 místo 30%, 3 místo 20%, 4 místo 10%, z vybraného startovného.

6.1.2018 se hraje i turnaj v Harlequinu Praha, a to Novoroční šachová osmička Harlequin. Jak název napovídá, turnaj se hraje v 8 ball, čas je omezen šachovými hodinami, startovné je 200,- + 100,- Kč druhá šance. Prezence je 10:00 – 10:30, začátek posléze. Na hráče je připraveno 11 devítkových stolů s jedenácti šachovými hodinami.

Tak doražte na některý z turnajů a ukažte ostatním zač je toho loket! :-)

Datum Název Místo Disciplína
9.12.2017 Vánoční Brno Čajovna Utopia Brno, Divadelní 9
10.12.2017 Vánoční nedělní turnaj v Balabušce Balabuška Praha, Michelská 9
16.12.2017 – 17.12.2017 Labe Cup MPC Pardubice, Ohrazenická 8
16.12.2017 Ekvita série – vánoční turnaj Ekvita Kladno, Havlíčkova 10
17.12.2017 Vánoční turnaj BC Řipská Řipská Praha, Řipská 9
23.12.2017 Vánoční turnaj Casablanca Casablanca Tábor, Šafaříkova 8
6.1.2018 Novoroční šachová osmička Harlequin Harlequin Praha, Oblouková 8

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

Mistři týmů jsou z Řipské Praha!

Na závěr sezóny se konalo mistrovství republiky týmů, tentokrát v Řipské Praha.

Mistrovství republiky týmů

Dnes se hraje poslední mistrovství republiky, a to týmů v Řipské Praha.

Titul z minulého roku obhajuje Balabuška Praha A, podaří se jim to?

Jsou velmi silné sestavy týmů, sledujte na našem výsledkovém servisu a podrobnosti o zápasech na Disk Google.

Finále regionů

V Harlequinu Praha se hraje finále regionů, z každého regionu postoupilo 5 hráčů, je tedy 25 hráčů.
Disciplína je devítka, hraje se do pěti vítězných.

Sledujte v našem výsledkovém servisu.

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

MR 14.1 on-line

Sledujte on-line mistrovství republiky ve 14.1, čtvrté, závěrečné kolo MR jednotlivců, které rozhodne o dalším reprezentantovi na ME 2018.

 

MR 14.1 – odehraje se pouze v neděli

Vážení hráči,

vzhledem k nízkému počtu přihlášených do kvalifikace MR 14.1 bylo rozhodnuto o zrušení sobotní kvalifikace a hraní rovnou nedělního pavouka 32 DBKO.

Hráči přihlášení do kvalifikace budou nasazeni podle (postupně – pořadí MR, pořadí ČPTour, náhodně).

Vzhledem k tomu, že z top 16 je přihlášeno 14 hráčů, je počet přihlášených do „kvalifikace“ omezen na 18.

Na všechny přihlášené hráče se budeme těšit v neděli 19.11.20017 v Balabušce Praha.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1836.2
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1669.4
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1458.4
4 Brancuský Petr MPC Pardubice 1434.9
5 Praus Tomáš MPC Pardubice 1293.1
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1291.4
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1287.8
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1287.2
9 Žalman David MPC Pardubice 1258.1
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1238.1
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1215.8
12 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1179.7
13 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1107.3
14 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1085.6
15 Washburn Calvin Řipská Praha 1083.8
16 Erös Dávid Řipská Praha 1081.5
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí