Veronika Hubrtová obhájila další titul v 8 ball

 

Mistrovství republiky žen v osmičce se odehrálo v neděli v Maple Pool Club Pardubice, kde se letos odehrají i zbývající MR žen. Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu zadávat online skóre a také sledovat livestream na všech stolech.

 

8 ball

Na nedělní osmičku se dostavilo jedenáct hráček. Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno, SK Billard Centrum Praha a Harlequinu Praha a také dvě juniorky z klubu Casablanca Tábor.

 

Osmička je u žen asi nejoblíbenější disciplínou a tak bylo k vidění mnoho kvalitních zápasů.  Hned v prvním kole se zrodilo celkem velké překvapení. Juniorka z Tábora Sandra Krejčová poráží Elišku Šmídovou v poměru 6-2. Nutno podotknout, že Eliška dala během zápasu 2x černou s bílou. „V zápase se mi hrálo dobře, a potápěla jsem dost koulí“ dodala Sandra.

 

Lída Konvalinová si poradila s Martinou Přivřelovou. „V prvním zápase s Lídou jsem byla dost nervózní, takže než jsem se chytla, tak jsem potopila černou i s bílou. A pak už jsem nepotopila skoro nic“ dodala po zápase Martina. Eva Mašková potvrdila roli favoritky v zápase s Lucií Berkovou a vyhrává v poměru 5-1.

 

Druhé kolo bylo narušeno plačícím dítkem jedné z hráček, a hráčky to po zápasech komentovaly tak, že jejich druhé zápasy tím byly ovlivněny. Věříme, že tato situace se již nebude opakovat, a všem hráčkám se omlouváme.

 

Přistoupíme tedy k zápasům druhého kola v A straně pavouka. Hubrtová si jen těsně poradila s mladou nadějí Krejčovou a po vítězství si oddychla. „Sandra hrála velice hezky, já udělala několik velkých i spoustu menších chyb, plynoucí nejen z nekoncentrace, ale taky z nedůrazu na provedení strku a díky tomu jsem se dostala do úzkých. Je pěkné vidět mladou hráčku hrát tak pěkně, myslím, že v ní je velký potenciál“. Zato Sandra se trochu styděla vyjádřit a po úseku smíchu jsme dostali alespoň krátký komentář: „Hrálo se mi dobře, a z výsledku mám radost i přesto, že jsem prohrála“.

 

Péťa Krulichová prohrála 2-6 s Míšou Darius Tejchmanovou. Po Petra zápase řekla: „Bylo to hrozný. Hrálo se mi opravdu špatně, nic jsem netrefovala. Nemohla jsem se soustředit vzhledem k ječícím dětem“. „Dnes se mi hrálo lépe než včera, Petře jsem nedala tolik šancí“.

 

Markéta Mlejnková jednoznačným skóre vyhrává nad Konvalinovou 6-1 a stejným skóre skončil. Ludmila shrnula své vystoupení následovně: „Dneska se mi hrálo zase úplně skvěle. Trošičku mě tu rušil prcek, takže jsem se nemohla dobře soustředit, ale pak jsem se vydýchala a vrátila se zpátky do formy. S Ilčou se mi hrálo moc dobře, ale Ilča je těžký soupeř, takže jsem to rychle prohrála“. I další zápas Maškové se Žalmanovou, kde zvítězila Mašková. „Ten zápas byl i pro mě těžký, protože jsem řešila děti, a vůbec mě to nebavilo“ dodala Eva.

 

Po tomto hracím bloku se již situace v herně uklidnila, a tak hráčky měly na svou hru klid.

O postup do semifinále velmi pěknou hrou vítězí Mlejnková nad Maškovou 6-1. „Vůbec jsem se nemohla soustředit a dostat se do zápasu, řešila jsem děti“. Hubrtová nad Darius Tejchmanovou 6-4. To byl mnohem vyrovnanější zápas a nebýt záběru Veroniky, tak mohl být další zajímavý výsledek. „Ze začátku to bylo slabší, ale pak jsem se celkem chytla, protože Veronika je tak dobrá, že soupeře donutí k co nejlepšímu výkonu, takže se mi ten zápas líbil, i když jsem prohrála“.

 

V B straně pavouka se mezitím bojovalo o „přežití“. Šmídová postupně Krulichovou 4-0, porazila Krejčovou 4-1, kdy jí vrátila porážku z prvního kola, a až o postup do semifinále prohrála s Maškovou v poměru 1-5. Eliška

V druhé části poráží Konvalinová juniorku Berkovou 4-1, ale naráží na Žalmanovou, která vyřadila Martinu Přivřelovou. „S paní Žalmanovou se mi hrálo super. Byla jsem mnohem více koncentrovaná než ten první zápas. Ale paní Žalmanová má velmi mnoho zkušeností, takže nepřipustila moc prostoru pro moji hru. Ale vše mi to dalo spoustu zkušeností. Především je něco jiného hrát proti holkám, než proti klukům. Je tu příjemná atmosféra, to dělá hodně“ dodala po zápase Martina Přivřelová. Žalmanová si poradila i s Konvalinovou v poměru 4-0 a dostala se k zápasu o boj o semifinále proti Michaele Darius Tejchmanové. Ilona Žalmanová vítězí i v tomto zápase a dostává se po zásluze do semifinále. Míša hodnotila svůj zápas následovně: „S paní Žalmanovou jsem byla už slabá. Respektive můj výkon byl slabý a tak jsem prohrála. Celkově jsem spokojená za ty dvě kola, vždy to může být lepší i horší, ale uvidíme jak v devítce a v nekonečné“.

 

Semifinále

První semifinálovou dvojici tvoří Hubrtová a Mašková. Eva se ujala vedení 3-1 po velmi přesné hře. Veronika to stáhla a dokonce obrátila ve svůj prospěch, kdy na stole panovala veliká bitva, ať už s dohrávkami či taktickou defenzivní hrou. „Alespoň se děti nebudou hádat, když mám z obou dnů stejný pohár, ale chtěla jsem jiný. Byl to dnes můj nejlepší zápas, to se mi hrálo dobře. Ale asi jsem nakonec udělala chyb více a to rozhodlo“ dodala po zápase Eva.

 

Druhou semifinálovou dvojici tvořila Žalmanová s Mlejnkovou. Po vyrovnaném začátku zápasu, ale zároveň pomalé hře, byl v tomto jediném zápase za celý hrací víkend nasazen časový rozhodčí a to za stavu 4-3 pro Žalmanovou. Kupodivu tento krok pomohl pomalu hrající Mlejnkové, která v koncovce zápasu bohužel udělala chybu a tím vyhrála Žalmanová 6-5.

 

Finále

Ve finále proti sobě jdou stejné soupeřky, jako v loňském finále osmičky Hubrtová a Žalmanová. Paní Žalmanová Veronice před začátkem zápasu nabídnula tykání po tolika letech, co se znají. Možná to bylo důvodem, že Hubrtová v tom zápase udělala minimum chyb a zápas vyhrála 6-1 a stala se mistryní České republiky pro rok 2017 podruhé, tentokrát v osmičce. „Veronika hrála jak nesmrtelná teta. Když už jsem dostala pár šancí, tak jsem je nedokázala využít. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jsem spokojená“. A spokojená byla i Veronika: „Jsem ráda, že jsem obhájila další titul, i když jich mám již hodně v řadě, tak to není nikdy jisté. Dnes se mi hrálo hezky především ve finále a byl to dnes můj nejlepší zápas“.

 

Českomoravský billiardový svaz děkuje všem, kteří se na průběhu podíleli. Budeme se těšit na další dvě disciplíny, které se uskuteční druhý říjnový víkend.

 

 

Těšíme se na Vás!

Další hlavní zprávy

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Co si myslíš, že je potřeba pro to, aby hrálo v ČR obecně více žen?

Je to těžké soudit, protože já kulečníku propadla a nemusela jsem sbírat odvahu jít hrát turnaje a takových žen určitě pár je. Myslím si, že je potřeba ženám předat zkušenosti. Je potřeba, aby jezdily na ženské turnaje, protože na těch Open turnajích ženy jen mohou překvapit. Pak hrají ženský turnaj a najednou mají vyhrávat, a to je pro některé hráčky problém. Samozřejmě i ženská taktika je odlišná a na to vás zápasy s muži nepřipraví úplně. Možná uspořádat nějaký kemp. Chtělo by to, aby každá hráčka přivedla kamarádku, a hned nás bude více, ale vím, že to není snadné. Nyní je velmi dobrá parta, takže další hráčky jsou vítané a čím více nás bude, tak to bude zábavnější.

Máš nějaký cíl v kulečníku, který by sis chtěla splnit, cíle v příští sezóně, je jubilejní 40 ME v Nizozemsku, výjimečné termínem a také tím, že budou hrát všichni najednou? (junioři, senioři, muži, ženy, vozíčkáři).

Můj sen byl kdysi dávno zahrát si v USA nějaké ženské turnaje. Ale už mi není dvacet let, takže se mé životní sny trochu mění. Ale moc bych chtěla hrát soutěž ženských týmů na ME a třeba se to podaří právě na tom jubilejním v příštím roce. A cíle na příští sezónu? Připravit se kvalitně na ME a mít dobrý pocit z předváděné hry.

 Jak často trénuješ, máš nějaké oblíbené cvičení, trénink?

Netrénuji často. Dá se říct, že už skoro vůbec. Ale několik měsíců před ME trénuji zhruba 3x v týdnu a to takových osm hodin dohromady. Trénuji většinou sama a hraji různá cvičení. Hraju sama nekonečnou nebo desítku či devítku. Snažím se trochu trénovat i rozstřely. Občas si zahraju i nějaký zápas, ale to málo, protože se snažím čas využít na to, abych ho co nejvíce strávila na stole. Ale ne vždy je to nejlepší volba a proto to v příští přípravě asi trochu změním.

Jaký vliv na hru má podle tebe tvoje náčiní?

Tak jelikož s tágem Longoni Genesi hraju již dlouho, tak ho znám a vím co od něj očekávat, ale možná už by to chtělo změnu. Rozstřelové tágo není žádné speciální, ale když jsem měla půjčené speciální rozstřelové, tak jsem rozdíl cítila hned. No a nově používám křídu KAMUI protože jsem jí kdysi vyhrála, a musím říct, že některé strky díky ní hraji s větším sebevědomím. Uvažovala jsem i o koupi vlastní sady koulí, ale při mé frekvenci hraní jsem to zatím odložila.

Děláš ještě nějaké další sporty, nějaké koníčky?

Tak snažím se nějakou dobu chodit pravidelněji běhat a to nejen z důvodu shazování kil, ale především pročištění hlavy. Když jsem začínala, ani jsem netušila, že bych někdy mohla doběhnout půlmaraton a letos se mi to podařilo, i když ne v žádném super čase, tak jsem z toho měla radost. Ráda jezdím na kole, ale to jsem v letošním roce celkem odložila na vedlejší kolej, tak to v příští sezóně musím napravit. Ráda cestuji a chodím ráda po horách. A letos jsem se nechala přemluvit k návratu a hraji nějakou nižší soutěž ve florbale. Mám ráda celkově sport.

Díky za rozhovor a dobrý strk

Otázky položil Robin Vladyka

Poslední MR žen 2017 se odehrálo v disciplíně 9 ball

 

Mistrovství republiky žen v devítce se odehrálo 15. října 2017 a to opět v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard se zadávaným online skóre, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech.

MR žen v nekonečné ve znamení grilovaní

 

Mistrovství republiky žen v nekonečné se odehrálo v sobotu 14. října 2017 v Maple Pool Club Pardubice. V neděli 15. října se bude hrát poslední kolo a to v populární devítce.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre nebylo vzhledem k disciplíně zadáváno online.

Rozhovor s Petrem Urbanem, DUNS Benátky nad Jizerou – Mistr republiky v 9 ball pro rok 2017

         

1)    Petře, primárně ti gratuluji k titulu, protože vím, jak dlouho ses na něj načekal. Dokážeš popsat pocity hned po triumfu?

 

Pocity byly neuvěřitelné. Málem mi po zápase i ukápla slza radostí. O triumf jsem bojoval již několikrát a konečně se to prolomilo. Neskutečná euforie a plno adrenalinu v krvi.

Mistrem devítky je Petr Urban!

Mistrovství republiky v 9 ball se hrálo v Balabušce Praha, kvalifikace se zúčastnilo 50 hráčů a v nedělním pavouku se objevilo všech 32 hráčů, 17 z kvalifikace a 15 nasazených.

Devítka se ještě pořád staví na bod, střídavý rozstřel, hrálo se do sedmi a devíti.

Vedoucí muž po osmičce Adam Houdek skončil v na konci B strany, když ho porazil kvalifikant James Akenhead, shodou okolností také z Řipské Praha.

Zítra začíná kvalifikace MR 9 ball

Kvalifikace MR 9 ball 2017 se bude hrát v Balabušce Praha na 11 devítistopých stolech.

Hraje se o postup do nedělního MR 9 ball, postupuje 17 hráčů, nepřihlásil se Calvin Washburn, který je pořád v zahraničí.

Zatím je přihlášeno 53 hráčů, což je nejvíc za poslední roky.

Veronika Hubrtová, BC Harlequ’in Praha – Mistryně republiky v 10 ball a 8 ball pro rok 2017

 

         
Veroniko, chtěl bych se tě, pokud dovolíš, s odstupem pár hodin zeptat na následující otázky:

Mistryní České republiky žen v 10 ball 2017 Veronika Hubrtová

 

Mistrovství republiky žen v desítce se odehrálo v Maple Pool Club Pardubice, kde se letos odehrají všechna MR žen. Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení herny zadávat online skóre a také sledovat livestream na všech stolech.

 

Rozhovor s Adamem Houdkem z BC Řipská Praha – Mistr republiky v 8 ball pro rok 2017

 

1)    Adame, gratuluji Ti k titulu Mistra ČR v disciplíně 8 ball. Vlastně k obhajobě z loňského roku. Měl jsi větší radost z obhajoby nebo toho loňského?

 

Děkuji. Mám radost z každé medaile, ale přece jen trochu větší z té letošní, protože obhájení titulu je vždy těžší.

Další zpravodajství

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Co si myslíš, že je potřeba pro to, aby hrálo v ČR obecně více žen?

Je to těžké soudit, protože já kulečníku propadla a nemusela jsem sbírat odvahu jít hrát turnaje a takových žen určitě pár je. Myslím si, že je potřeba ženám předat zkušenosti. Je potřeba, aby jezdily na ženské turnaje, protože na těch Open turnajích ženy jen mohou překvapit. Pak hrají ženský turnaj a najednou mají vyhrávat, a to je pro některé hráčky problém. Samozřejmě i ženská taktika je odlišná a na to vás zápasy s muži nepřipraví úplně. Možná uspořádat nějaký kemp. Chtělo by to, aby každá hráčka přivedla kamarádku, a hned nás bude více, ale vím, že to není snadné. Nyní je velmi dobrá parta, takže další hráčky jsou vítané a čím více nás bude, tak to bude zábavnější.

Máš nějaký cíl v kulečníku, který by sis chtěla splnit, cíle v příští sezóně, je jubilejní 40 ME v Nizozemsku, výjimečné termínem a také tím, že budou hrát všichni najednou? (junioři, senioři, muži, ženy, vozíčkáři).

Můj sen byl kdysi dávno zahrát si v USA nějaké ženské turnaje. Ale už mi není dvacet let, takže se mé životní sny trochu mění. Ale moc bych chtěla hrát soutěž ženských týmů na ME a třeba se to podaří právě na tom jubilejním v příštím roce. A cíle na příští sezónu? Připravit se kvalitně na ME a mít dobrý pocit z předváděné hry.

 Jak často trénuješ, máš nějaké oblíbené cvičení, trénink?

Netrénuji často. Dá se říct, že už skoro vůbec. Ale několik měsíců před ME trénuji zhruba 3x v týdnu a to takových osm hodin dohromady. Trénuji většinou sama a hraji různá cvičení. Hraju sama nekonečnou nebo desítku či devítku. Snažím se trochu trénovat i rozstřely. Občas si zahraju i nějaký zápas, ale to málo, protože se snažím čas využít na to, abych ho co nejvíce strávila na stole. Ale ne vždy je to nejlepší volba a proto to v příští přípravě asi trochu změním.

Jaký vliv na hru má podle tebe tvoje náčiní?

Tak jelikož s tágem Longoni Genesi hraju již dlouho, tak ho znám a vím co od něj očekávat, ale možná už by to chtělo změnu. Rozstřelové tágo není žádné speciální, ale když jsem měla půjčené speciální rozstřelové, tak jsem rozdíl cítila hned. No a nově používám křídu KAMUI protože jsem jí kdysi vyhrála, a musím říct, že některé strky díky ní hraji s větším sebevědomím. Uvažovala jsem i o koupi vlastní sady koulí, ale při mé frekvenci hraní jsem to zatím odložila.

Děláš ještě nějaké další sporty, nějaké koníčky?

Tak snažím se nějakou dobu chodit pravidelněji běhat a to nejen z důvodu shazování kil, ale především pročištění hlavy. Když jsem začínala, ani jsem netušila, že bych někdy mohla doběhnout půlmaraton a letos se mi to podařilo, i když ne v žádném super čase, tak jsem z toho měla radost. Ráda jezdím na kole, ale to jsem v letošním roce celkem odložila na vedlejší kolej, tak to v příští sezóně musím napravit. Ráda cestuji a chodím ráda po horách. A letos jsem se nechala přemluvit k návratu a hraji nějakou nižší soutěž ve florbale. Mám ráda celkově sport.

Díky za rozhovor a dobrý strk

Otázky položil Robin Vladyka

Poslední MR žen 2017 se odehrálo v disciplíně 9 ball

 

Mistrovství republiky žen v devítce se odehrálo 15. října 2017 a to opět v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard se zadávaným online skóre, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech.

MR žen v nekonečné ve znamení grilovaní

 

Mistrovství republiky žen v nekonečné se odehrálo v sobotu 14. října 2017 v Maple Pool Club Pardubice. V neděli 15. října se bude hrát poslední kolo a to v populární devítce.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre nebylo vzhledem k disciplíně zadáváno online.

Mistrovství České republiky žen 2017 v disciplíně 9 ball

Dnes se hraje letošní poslední Mistrovství České republiky žen, a to v disciplíně  9 ball v kulečníkové herně Maple Pool Club Pardubice.

Účastní se 12 hráček. 

Hraje se systémem DKO dle propozic a výsledky můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

Zároveň je možné sledovat Livestream na následujících odkazech:

Stůl 1

Stůl 2

Stůl 3

Stůl 4

 

Přejeme dobrý strk!

Mistrovství České republiky žen v disciplíně 14.1 nekonečná

Dnes se hraje Mistrovství České republiky žen v disciplíně  14.1 nekonečná v kulečníkové herně Maple Pool Club Pardubice.

Účastní se 9 hráček. Oproti předchozímu hracímu víkendu se účastní Vladimíra Venhodová a Miroslava Hubrtová.

Hraje se systémem DKO dle propozic a výsledky můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

Zároveň je možné sledovat Livestream na následujících odkazech:

Stůl 1

Stůl 2

Stůl 3

Stůl 4

 

Přejeme dobrý strk!

Rozhovor s Petrem Urbanem, DUNS Benátky nad Jizerou – Mistr republiky v 9 ball pro rok 2017

         

1)    Petře, primárně ti gratuluji k titulu, protože vím, jak dlouho ses na něj načekal. Dokážeš popsat pocity hned po triumfu?

 

Pocity byly neuvěřitelné. Málem mi po zápase i ukápla slza radostí. O triumf jsem bojoval již několikrát a konečně se to prolomilo. Neskutečná euforie a plno adrenalinu v krvi.

Mistrem devítky je Petr Urban!

Mistrovství republiky v 9 ball se hrálo v Balabušce Praha, kvalifikace se zúčastnilo 50 hráčů a v nedělním pavouku se objevilo všech 32 hráčů, 17 z kvalifikace a 15 nasazených.

Devítka se ještě pořád staví na bod, střídavý rozstřel, hrálo se do sedmi a devíti.

Vedoucí muž po osmičce Adam Houdek skončil v na konci B strany, když ho porazil kvalifikant James Akenhead, shodou okolností také z Řipské Praha.

Kvalifikace MR 9 ball

Nakonec dnes hraje kvalifikaci 50 lidí, hraje se osm skupin, šest po šesti, dvě po sedmi, do čtyř vítězných, střílí vítěz.

Vše v našem výsledkovém servisu.

Zítra začíná kvalifikace MR 9 ball

Kvalifikace MR 9 ball 2017 se bude hrát v Balabušce Praha na 11 devítistopých stolech.

Hraje se o postup do nedělního MR 9 ball, postupuje 17 hráčů, nepřihlásil se Calvin Washburn, který je pořád v zahraničí.

Zatím je přihlášeno 53 hráčů, což je nejvíc za poslední roky.

Veronika Hubrtová, BC Harlequ’in Praha – Mistryně republiky v 10 ball a 8 ball pro rok 2017

 

         
Veroniko, chtěl bych se tě, pokud dovolíš, s odstupem pár hodin zeptat na následující otázky:

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1824.7
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1641.7
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1438.1
4 Vondráček Petr MPC Pardubice 1296.5
5 Brancuský Petr MPC Pardubice 1271.4
6 Švestka Martin MPC Pardubice 1209.9
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1192.7
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1185.4
9 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1179.2
10 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1134
11 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1125.1
12 Jelínek Petr SK Delta Billiard Brno 1120
13 Žalman David MPC Pardubice 1105.3
14 Washburn Calvin Řipská Praha 1103.6
15 Galuška Martin SK Delta Billiard Brno 1098.8
16 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1071.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí