Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

 

Ženského turnaje se účastnila Veronika Hubrtová. Celkem se účastnilo 59 hráček z 18 zemí. V minulém turnaji Veronika brala bronz v Rakousku a tak se čekalo, jak si povede tentokrát.

 

Los byl celkem přívětivý a v prvním kole Francouzka Julien Stella to moc nekomplikovala a i přes chyby Veronika vyhrála 7-3. Druhé kolo hrála proti Němce Steinmetz Denise. Tady Veronika podala velmi dobrý výkon a chyby byly asi jen dvě a výhra 7-1. O postup mezi posledních 16 hráček se proti Veronice představila překvapivě Louise Fourberg (vyhrála nad favorizovanou Inou Kaplan 7-5). Bohužel na Veroniku dolehl okamžik zápasu o postup, možná trochu pozdější start zápasu a bohužel chyb bylo až moc a tak se po prohře 2-7 přesunula do B-části pavouka. Druhá šance o postup a proti ní stála Tamara Peeters. Domácí hráčka začala velmi dobře i díky trochu štěstí při netrefování pozic se dostala do vedení 3-0 a 4-1. Hubrtovou to ovšem nezlomilo a po Time-outu si šla za vítězstvím i přes tento rozdíl. Štěstí se na konci zápasu otočilo a Veronika po kvalitní hře vyhrála 7-5.

 

Los ji přisoudil Yvonne Ullmann – Hybler, manželku našeho hráče Romana Hyblera. Tyto dvě hráčky jsou i velké kamarádky. V tomto zápase Veronika podala takový průměrný výkon, ale vítězství 7-4 se počítá. Postup do čtvrtfinále byl dokonán. Tady proti ní nastoupila Ina Kaplan z Německa, která Veroniku porazila na minulém Eurotouru 7-1! Ovšem tohle byl jiný zápas a i když Veronice opět nevyšel úvod zápasu (netrefená devítka a jiné chyby), tak se obrat se povedl. Výhra 7-5 a postup do semifinále proti Melanie Susenguth. Veronika si na ní věřila, ovšem opět z počátku zápasu hloupé chyby, které ji asi stály postup do finále. Veronika prohrála 5-7. Třetí místo ovšem v této obrovské konkurenci je velký úspěch a to hned dva turnaje po sobě.

 

Vítězkou se stala Jasmin Ouschan, která už má 18 titul na Eurotourech.

 

Další EuroTour Veroniku čeká v říjnu v Rakousku. Zatím je na 23. místě žebříčku ze 107 hráček. Veronika má však ještě minimálně jeden turnaj k dobru, který se ji započítá (počítá se 5 ze 6 turnajů).

 

Níže přinášíme rozhovor s Veronikou Hubrtovou:

 

Veroniko, blahopřeji. Opět krásné třetí místo na Eurotour.

První dva zápasy jsi porazila soupeřky rozdílem třídy (7:3, 7:1), potom však Louise Furberg porazila tebe 7:2. Jak jsi vnímala začátek turnaje, jak si se cítila?

V prvním zápase jsem se cítila dobře. Věděla jsem, že mám výkonnostně slabší soupeřku a že se můžu chytit. Ale zápas jsem nechtěla nijak podcenit a hrála jsem zodpovědně. Přes chyby a „dárky“, které jsem soupeřce věnovala, jsem vyhrála. Druhý zápas jsem naopak chyby skoro netvořila a hrála jsem velice dobře. Cítila jsem se, že kdyby proti mně stál kdokoliv, tak můžu, resp. bych měla s takovou hrou vyhrát. S Louisou to bylo trochu těžké. Věděla jsem, že porazila Kaplan, a že hrála výborně. Byl to o postup mezi posledních 16 a trochu mi to svázalo ruce. Nehrála jsem tak uvolněně a z toho pramenily chyby, které moje soupeřka naprosto využila. Hrála velmi dobře a její vítězství bylo zasloužené.

 

V B straně jsi vyhrála nad Tamara Peeters 7:5 a byla jsi zpátky v A straně, byl to těžký zápas?

Velice těžký zápas to byl. Byla to druhá šance postoupit mezi posledních 16, což je vždy můj cíl, ať už nás hraje 40 nebo 60. Tady nás bylo skoro 60 hráček a tak jsem věděla, že to bude mnohem těžší. Navíc Tamara na konci B strany nebyla úplně lehký los, ale v tomto turnaji bylo více překvapivých výsledků a mnohem lepší jména v B straně. Začátek zápasu mi moc nevyšel, naopak soupeřka při svých chybách měla štěstí a stavěla mi koule do basy. Tahala jsem za kratší konec. Prohrávala jsem 0-3 a vzala si time-out. Věděla jsem, že soupeřce musím hru nějak rozkouskovat a taky jsem věřila, že se štěstí otočí. Byla jsem dole ještě 1-4, ale bojovala jsem. Nevzdávala jsem se, ani když to úplně nešlo a snažila si z nepovedených koulí nic nedělat. Ke konci se opravdu štěstí otočilo a několikrát mi pomohlo, ale taky je nutné říct, že jsem hrála docela slušně. Výhra byla cílem a tak jsem měla první krok splněn, ale neznamenalo to, že bych už nechtěla bojovat dál. Single KO pavouka je totiž takový druhý turnaj.

 

Po návratu do A strany si hrála s kamarádkou Yvonne Ullman-Hybler (a zároveň manželkou jednoho z našich nejlepších hráčů). Bylo to těžké hrát proti ní, nebo do toho jdeš naplno, ať je tam kdokoliv?

S Yvonne jsme spolu ještě nikdy nehrály. Je to kamarádka, takže to je trochu složitější. Díky tomu, že se na mezinárodních turnajích pohybuji z ČR dlouho sama, tak se mi tohle moc nestává, ale s Yvonne se hodně bavíme, chodíme na večeře, výlety.

Každopádně jsem do toho šla samozřejmě naplno, tak jako v každém zápase. Chtěla jsem uspět, nic nepodcenit, takže hraní jistot bylo také na pořadu dne. Vedla jsem, pak něco pokazila a Yvonne snížila. Ale bojovala jsem trochu i se sebou, předchozí zápas mi vzal celkem dost sil a koncentrace nešla sama, vzala jsem si tedy time-out, abych se mohla více zkoncentrovat a zápas dotáhnout do vítězného konce, což se povedlo. 

 

Další soupeřkou byla Ina Kaplan, která vyhrála nad tvojí přemožitelkou Furberg, byl to těžší zápas nebo vše pod kontrolou?

Tak Ina Kaplan patří k Evropské špičce a to přesto, že má dvě malé děti. Hraje opravdu výborně, myslím, že je velmi silná psychicky a já vzadu v hlavě měla prohru z minulého Eurotouru, kde mě vlastně deklasovala 1-7 a já si skoro ani neškrtla. Zápas to rozhodně pod kontrolou nebyl. Prohrávala jsem 0-3 a vlastně celou dobu dotahovala. Ale díky tomu ona znervózněla a dělala chyby, kterých jsem využila, i když hra to nebyla úplně přesvědčivá a občas mi pomohlo i štěstí. Ale jak si vždy říkám, nehraje se na krásu, ale na výsledky. Ale celkově hodnotím svůj výkon v tomto zápase dobře.

 

Poslední zápasem na turnaji byl semifinálové utkání proti Suessenguth, kdy jsi prohrála o dva body 7:5. Šance na vítězství určitě byla, jak jsi to viděla ty?

Postup do druhého semifinále po sobě byl už tak obrovský úspěch, ale nechtěla jsem se tím ukolébat. Na Melanie jsem si celkem věřila. Bohužel začátek mi moc nevyšel a moje chyby soupeřka trestala. Ke konci mi asi trochu chyběla síla. Program to je oproti ME úplně odlišný, a jelikož jsem hrála den předtím poslední kolo, a v neděli hned první, moc času na odpočinek nebylo. Ale na druhou stranu i přesto, že jsem prohrála, musím říct, že psychicky si věřím hodně. Rozhodně více než třeba před rokem, kdy jsem s těmito hráčkami hrála jednou za rok na ME a byla vykulená. Konfrontace s nimi a vědomí, že s nimi mohu hrát vyrovnané zápasy, dodává sebevědomí.

 

Veroniko, pustila si se letos do kulečníku opravdu vážně – jaké máš další plány?

Ano pustila. Jsem ve věku, kdy můžu těžit ze zkušeností sportovních tak životních. Loni vyšla medaile na ME a ta mě posunula k rozhodnutí to zkusit naplno a já se toho držím. Objíždím spoustu turnajů, trénuji a díky podpoře Maple clubu se to realizuje mnohem snadněji, i když vlastní náklady samozřejmě musím také promýšlet a tak zvažovat na který turnaj jet a na který nejet. Měla jsem pozvání jet na turnaj do Číny, ale i finanční stránka mě nakonec odradila a na turnaj jsem neletěla. Plánů je pro zbytek roku spousta. Ať už Best of East v Bratislavě, MR žen na podzim, možná nějaké dva ženské turnaje v Polsku o kterých mi řekla Ewa Bak, turnaj mého sponzora Longoni ve Veroně, třeba mi časově vyjde i nějaká kvalifikace na MR jednotlivců, samozřejmě zbylé dva Eurotoury, i když Turecko ještě promyslím z důvodu finančních nákladů. A pokud se zadaří, třeba se díky výsledkům na Eurotouru kvalifikuji na prosincové Mistrovství světa.

 

Změnila si svoje herní náčiní, uvažuješ o tom, máš nějaké zajímavé pomůcky?

Díky obnovenému sponzoringu s výrobcem tág LONGONI a tomu, že mi pan Ráček toto vše zařídil, mám kompletně nové vybavení. Od hracího tága, se kterým jsem se po nějaké době sehrála a hraje se s ním výborně, rozstřelového, mám skvělý nový futrál od stejné společnosti a další jiné pomůcky. Velikou pomůckou oproti letům předchozím je prodloužení Longoni Xtendo. Jsem malá, takže ho potřebuji celkem často. Od pana Ráčka a společnosti NIR jsem dostala pro kvalitní trénink nové koule Aramith a mám díky nim zajištění kompletní servis tág. Dá se říct, že podmínky pro hru mám naprosto skvělé a veškeré podpory, kterou mám, si nesmírně vážím.

 

Veroniko hodně štěstí do dalších turnajů a díky za rozhovor.

Děkuji. Budu se nadále snažit. 

 

Otázky pokládal Robin Vladyka

Další hlavní zprávy

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Další zpravodajství

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1993.8
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1203.7
4 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1178.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1165.7
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1165.5
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1143.4
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1099.6
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1094.1
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1027.6
13 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 969.3
14 Tužil Pavel MPC Pardubice 967.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 965.1
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 957
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019