Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Ženského turnaje se účastnila Veronika Hubrtová. Celkem se účastnilo 59 hráček z 18 zemí. V minulém turnaji Veronika brala bronz v Rakousku a tak se čekalo, jak si povede tentokrát.

Los byl celkem přívětivý a v prvním kole Francouzka Julien Stella to moc nekomplikovala a i přes chyby Veronika vyhrála 7-3. Druhé kolo hrála proti Němce Steinmetz Denise. Tady Veronika podala velmi dobrý výkon a chyby byly asi jen dvě a výhra 7-1. O postup mezi posledních 16 hráček se proti Veronice představila překvapivě Louise Fourberg (vyhrála nad favorizovanou Inou Kaplan 7-5). Bohužel na Veroniku dolehl okamžik zápasu o postup, možná trochu pozdější start zápasu a bohužel chyb bylo až moc a tak se po prohře 2-7 přesunula do B-části pavouka. Druhá šance o postup a proti ní stála Tamara Peeters. Domácí hráčka začala velmi dobře i díky trochu štěstí při netrefování pozic se dostala do vedení 3-0 a 4-1. Hubrtovou to ovšem nezlomilo a po Time-outu si šla za vítězstvím i přes tento rozdíl. Štěstí se na konci zápasu otočilo a Veronika po kvalitní hře vyhrála 7-5.

Los ji přisoudil Yvonne Ullmann – Hybler, manželku našeho hráče Romana Hyblera. Tyto dvě hráčky jsou i velké kamarádky. V tomto zápase Veronika podala takový průměrný výkon, ale vítězství 7-4 se počítá. Postup do čtvrtfinále byl dokonán. Tady proti ní nastoupila Ina Kaplan z Německa, která Veroniku porazila na minulém Eurotouru 7-1! Ovšem tohle byl jiný zápas a i když Veronice opět nevyšel úvod zápasu (netrefená devítka a jiné chyby), tak se obrat se povedl. Výhra 7-5 a postup do semifinále proti Melanie Susenguth. Veronika si na ní věřila, ovšem opět z počátku zápasu hloupé chyby, které ji asi stály postup do finále. Veronika prohrála 5-7. Třetí místo ovšem v této obrovské konkurenci je velký úspěch a to hned dva turnaje po sobě.

Vítězkou se stala Jasmin Ouschan, která už má 18 titul na Eurotourech.

Další EuroTour Veroniku čeká v říjnu v Rakousku. Zatím je na 23. místě žebříčku ze 107 hráček. Veronika má však ještě minimálně jeden turnaj k dobru, který se ji započítá (počítá se 5 ze 6 turnajů).

Níže přinášíme rozhovor s Veronikou Hubrtovou:

Veroniko, blahopřeji. Opět krásné třetí místo na Eurotour.

První dva zápasy jsi porazila soupeřky rozdílem třídy (7:3, 7:1), potom však Louise Furberg porazila tebe 7:2. Jak jsi vnímala začátek turnaje, jak si se cítila?

V prvním zápase jsem se cítila dobře. Věděla jsem, že mám výkonnostně slabší soupeřku a že se můžu chytit. Ale zápas jsem nechtěla nijak podcenit a hrála jsem zodpovědně. Přes chyby a „dárky“, které jsem soupeřce věnovala, jsem vyhrála. Druhý zápas jsem naopak chyby skoro netvořila a hrála jsem velice dobře. Cítila jsem se, že kdyby proti mně stál kdokoliv, tak můžu, resp. bych měla s takovou hrou vyhrát. S Louisou to bylo trochu těžké. Věděla jsem, že porazila Kaplan, a že hrála výborně. Byl to o postup mezi posledních 16 a trochu mi to svázalo ruce. Nehrála jsem tak uvolněně a z toho pramenily chyby, které moje soupeřka naprosto využila. Hrála velmi dobře a její vítězství bylo zasloužené.

V B straně jsi vyhrála nad Tamara Peeters 7:5 a byla jsi zpátky v A straně, byl to těžký zápas?

Velice těžký zápas to byl. Byla to druhá šance postoupit mezi posledních 16, což je vždy můj cíl, ať už nás hraje 40 nebo 60. Tady nás bylo skoro 60 hráček a tak jsem věděla, že to bude mnohem těžší. Navíc Tamara na konci B strany nebyla úplně lehký los, ale v tomto turnaji bylo více překvapivých výsledků a mnohem lepší jména v B straně. Začátek zápasu mi moc nevyšel, naopak soupeřka při svých chybách měla štěstí a stavěla mi koule do basy. Tahala jsem za kratší konec. Prohrávala jsem 0-3 a vzala si time-out. Věděla jsem, že soupeřce musím hru nějak rozkouskovat a taky jsem věřila, že se štěstí otočí. Byla jsem dole ještě 1-4, ale bojovala jsem. Nevzdávala jsem se, ani když to úplně nešlo a snažila si z nepovedených koulí nic nedělat. Ke konci se opravdu štěstí otočilo a několikrát mi pomohlo, ale taky je nutné říct, že jsem hrála docela slušně. Výhra byla cílem a tak jsem měla první krok splněn, ale neznamenalo to, že bych už nechtěla bojovat dál. Single KO pavouka je totiž takový druhý turnaj.

Po návratu do A strany si hrála s kamarádkou Yvonne Ullman-Hybler (a zároveň manželkou jednoho z našich nejlepších hráčů). Bylo to těžké hrát proti ní, nebo do toho jdeš naplno, ať je tam kdokoliv?

S Yvonne jsme spolu ještě nikdy nehrály. Je to kamarádka, takže to je trochu složitější. Díky tomu, že se na mezinárodních turnajích pohybuji z ČR dlouho sama, tak se mi tohle moc nestává, ale s Yvonne se hodně bavíme, chodíme na večeře, výlety.

Každopádně jsem do toho šla samozřejmě naplno, tak jako v každém zápase. Chtěla jsem uspět, nic nepodcenit, takže hraní jistot bylo také na pořadu dne. Vedla jsem, pak něco pokazila a Yvonne snížila. Ale bojovala jsem trochu i se sebou, předchozí zápas mi vzal celkem dost sil a koncentrace nešla sama, vzala jsem si tedy time-out, abych se mohla více zkoncentrovat a zápas dotáhnout do vítězného konce, což se povedlo.

Další soupeřkou byla Ina Kaplan, která vyhrála nad tvojí přemožitelkou Furberg, byl to těžší zápas nebo vše pod kontrolou?

Tak Ina Kaplan patří k Evropské špičce a to přesto, že má dvě malé děti. Hraje opravdu výborně, myslím, že je velmi silná psychicky a já vzadu v hlavě měla prohru z minulého Eurotouru, kde mě vlastně deklasovala 1-7 a já si skoro ani neškrtla. Zápas to rozhodně pod kontrolou nebyl. Prohrávala jsem 0-3 a vlastně celou dobu dotahovala. Ale díky tomu ona znervózněla a dělala chyby, kterých jsem využila, i když hra to nebyla úplně přesvědčivá a občas mi pomohlo i štěstí. Ale jak si vždy říkám, nehraje se na krásu, ale na výsledky. Ale celkově hodnotím svůj výkon v tomto zápase dobře.

Poslední zápasem na turnaji byl semifinálové utkání proti Suessenguth, kdy jsi prohrála o dva body 7:5. Šance na vítězství určitě byla, jak jsi to viděla ty?

Postup do druhého semifinále po sobě byl už tak obrovský úspěch, ale nechtěla jsem se tím ukolébat. Na Melanie jsem si celkem věřila. Bohužel začátek mi moc nevyšel a moje chyby soupeřka trestala. Ke konci mi asi trochu chyběla síla. Program to je oproti ME úplně odlišný, a jelikož jsem hrála den předtím poslední kolo, a v neděli hned první, moc času na odpočinek nebylo. Ale na druhou stranu i přesto, že jsem prohrála, musím říct, že psychicky si věřím hodně. Rozhodně více než třeba před rokem, kdy jsem s těmito hráčkami hrála jednou za rok na ME a byla vykulená. Konfrontace s nimi a vědomí, že s nimi mohu hrát vyrovnané zápasy, dodává sebevědomí.

Veroniko, pustila si se letos do kulečníku opravdu vážně – jaké máš další plány?

Ano pustila. Jsem ve věku, kdy můžu těžit ze zkušeností sportovních tak životních. Loni vyšla medaile na ME a ta mě posunula k rozhodnutí to zkusit naplno a já se toho držím. Objíždím spoustu turnajů, trénuji a díky podpoře Maple clubu se to realizuje mnohem snadněji, i když vlastní náklady samozřejmě musím také promýšlet a tak zvažovat na který turnaj jet a na který nejet. Měla jsem pozvání jet na turnaj do Číny, ale i finanční stránka mě nakonec odradila a na turnaj jsem neletěla. Plánů je pro zbytek roku spousta. Ať už Best of East v Bratislavě, MR žen na podzim, možná nějaké dva ženské turnaje v Polsku o kterých mi řekla Ewa Bak, turnaj mého sponzora Longoni ve Veroně, třeba mi časově vyjde i nějaká kvalifikace na MR jednotlivců, samozřejmě zbylé dva Eurotoury, i když Turecko ještě promyslím z důvodu finančních nákladů. A pokud se zadaří, třeba se díky výsledkům na Eurotouru kvalifikuji na prosincové Mistrovství světa.

Změnila si svoje herní náčiní, uvažuješ o tom, máš nějaké zajímavé pomůcky?

Díky obnovenému sponzoringu s výrobcem tág LONGONI a tomu, že mi pan Ráček toto vše zařídil, mám kompletně nové vybavení. Od hracího tága, se kterým jsem se po nějaké době sehrála a hraje se s ním výborně, rozstřelového, mám skvělý nový futrál od stejné společnosti a další jiné pomůcky. Velikou pomůckou oproti letům předchozím je prodloužení Longoni Xtendo. Jsem malá, takže ho potřebuji celkem často. Od pana Ráčka a společnosti NIR jsem dostala pro kvalitní trénink nové koule Aramith a mám díky nim zajištění kompletní servis tág. Dá se říct, že podmínky pro hru mám naprosto skvělé a veškeré podpory, kterou mám, si nesmírně vážím.

Veroniko hodně štěstí do dalších turnajů a díky za rozhovor.

Děkuji. Budu se nadále snažit.

Otázky pokládal Robin Vladyka

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

MČR ženy 2019 – 9 ball

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

Poslední dvě neodehrané disciplíny byly na programu o víkendu a to konkrétně 9 ball a v neděli 14.1 nekonečná. Účast o prvním víkendu slibovala i velmi dobrou účast na poslední dvě disciplíny v pořádajícím klubu Maple Pool Club Pardubice ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem.

Rozhovor s Janem Meisnerem, vítězem MR 8 ball

Blahopřeji k obhajobě titulu Honzo, tentokrát to vypadalo, že ti všechno sedlo?

Ano, máš pravdu, na tomto turnaji mi vše vyšlo přesně podle mých představ. Je pravda, že los v pavouku byl ke mně dost přívětivý. S ohledem na kvality všech hráčů, se kterými jsem hrál, jsem první menší problémy začal mít až v semifinále se Zoltánem, kdy se mě ze začátku zápasu neustále dokázal držet. Poté, ale po pár jeho zbytečných chybách, jsem dokázal rozhodnout. Ve finále jsem si na Davida, přiznám se, že vůbec nevěřil, protože vím, že v 8 ball je rozhodně silnější než já, ale po rychlém a vydařeném začátku z mé strany jsem už začal tušit, že toto finále nepustím.

Mistrovství republiky v osmičce opanoval obhájce J. Meisner!

Minulý víkend se odehrálo mistrovství republiky v nejznámější disciplíně 8 ball.

Jako herna byla vybrána Harlequin Praha ve Vršovicích.

Rozhovor Veronika Hubrtová 8 ball + 10 ball

Blahopřeji Veroniko, opět jsi obhájila loňské prvenství v obou zatím odehraných disciplínách 😊

Dámy se zlepšily, ale ty jsi na sobě zapracovala, jezdíš na zahraniční turnaje a Eurotoury, jak se herně cítíš, pomohly ti jmenované turnaje?

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

První dvě disciplíny MR žen 8 ball a 10 ball, se hrály o uplynulém víkendu ve spolupráci Českomoravského billiardového svazu s pořádajícím klubem Maple Pool Club Pardubice. Očekávala se podobná účast jako v loňském roce. Ale k překvapení všech se v obou disciplínách nakonec účastnilo 15 hráček, co znamenalo například v disciplíně 10 ball o 7 hráček více. Hráčky byly z domácího klubu MPC Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha, Balabuška Praha a jako loni také z 1. KK Chomutov.

Další zpravodajství

Kvalifikace MR 10 ball

Dnes hrajeme kvalifikaci na MR 10 ball v Čajovně Utopia v Brně.

Kvalifikaci hraje 42 hráčů. Na výsledky a on-line stream se můžete kouknout v našem výsledkovém servisu.

EEBC Youth Friends Event Prague

Srdečně Vás zveme na mezinárodní juniorský turnaj Youth Friends Event Prague, který se koná 9. – 10.11.2019 v Harlequinu Praha.
Podrobnosti v propozicích níže.

EEBC_Youth_fr_ev_prague_plakát

EEBC Youth Friends Event Prague propozice

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

MČR ženy 2019 – 9 ball

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

Poslední dvě neodehrané disciplíny byly na programu o víkendu a to konkrétně 9 ball a v neděli 14.1 nekonečná. Účast o prvním víkendu slibovala i velmi dobrou účast na poslední dvě disciplíny v pořádajícím klubu Maple Pool Club Pardubice ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem.

MR žen v poolbilliardu 2019 – 14.1 nekonečná

MR žen v poolbilliardu 2019 – 14.1 nekonečná

Dnes se hraje disciplína 14.1 nekonečná a je 15 hráček. Účastní se domácí hráčky z MPC Pardubice, Delty Billiard Brno, Balabušky Praha, Harlequinu Praha a 1. KK Chomutov. Turnaj se koná v MPC Pardubice. Výsledky a nějaké streamy k vidění zde.

MR ženy – 14.1 nekonečná

Rozhovor s Janem Meisnerem, vítězem MR 8 ball

Blahopřeji k obhajobě titulu Honzo, tentokrát to vypadalo, že ti všechno sedlo?

Ano, máš pravdu, na tomto turnaji mi vše vyšlo přesně podle mých představ. Je pravda, že los v pavouku byl ke mně dost přívětivý. S ohledem na kvality všech hráčů, se kterými jsem hrál, jsem první menší problémy začal mít až v semifinále se Zoltánem, kdy se mě ze začátku zápasu neustále dokázal držet. Poté, ale po pár jeho zbytečných chybách, jsem dokázal rozhodnout. Ve finále jsem si na Davida, přiznám se, že vůbec nevěřil, protože vím, že v 8 ball je rozhodně silnější než já, ale po rychlém a vydařeném začátku z mé strany jsem už začal tušit, že toto finále nepustím.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1943.9
2 Urban Petr MPC Pardubice 1434
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1305.4
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1286.6
6 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.7
7 Kníže Martin MPC Pardubice 1094.3
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1090
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1089.6
10 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1086.8
11 Zhou Longdi MPC Pardubice 1084.4
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1060.5
13 Nechvíle Josef Řipská Praha 1052.5
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 981.1
15 Švestka Martin MPC Pardubice 950.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 933.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019