Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Ženského turnaje se účastnila Veronika Hubrtová. Celkem se účastnilo 59 hráček z 18 zemí. V minulém turnaji Veronika brala bronz v Rakousku a tak se čekalo, jak si povede tentokrát.

Los byl celkem přívětivý a v prvním kole Francouzka Julien Stella to moc nekomplikovala a i přes chyby Veronika vyhrála 7-3. Druhé kolo hrála proti Němce Steinmetz Denise. Tady Veronika podala velmi dobrý výkon a chyby byly asi jen dvě a výhra 7-1. O postup mezi posledních 16 hráček se proti Veronice představila překvapivě Louise Fourberg (vyhrála nad favorizovanou Inou Kaplan 7-5). Bohužel na Veroniku dolehl okamžik zápasu o postup, možná trochu pozdější start zápasu a bohužel chyb bylo až moc a tak se po prohře 2-7 přesunula do B-části pavouka. Druhá šance o postup a proti ní stála Tamara Peeters. Domácí hráčka začala velmi dobře i díky trochu štěstí při netrefování pozic se dostala do vedení 3-0 a 4-1. Hubrtovou to ovšem nezlomilo a po Time-outu si šla za vítězstvím i přes tento rozdíl. Štěstí se na konci zápasu otočilo a Veronika po kvalitní hře vyhrála 7-5.

Los ji přisoudil Yvonne Ullmann – Hybler, manželku našeho hráče Romana Hyblera. Tyto dvě hráčky jsou i velké kamarádky. V tomto zápase Veronika podala takový průměrný výkon, ale vítězství 7-4 se počítá. Postup do čtvrtfinále byl dokonán. Tady proti ní nastoupila Ina Kaplan z Německa, která Veroniku porazila na minulém Eurotouru 7-1! Ovšem tohle byl jiný zápas a i když Veronice opět nevyšel úvod zápasu (netrefená devítka a jiné chyby), tak se obrat se povedl. Výhra 7-5 a postup do semifinále proti Melanie Susenguth. Veronika si na ní věřila, ovšem opět z počátku zápasu hloupé chyby, které ji asi stály postup do finále. Veronika prohrála 5-7. Třetí místo ovšem v této obrovské konkurenci je velký úspěch a to hned dva turnaje po sobě.

Vítězkou se stala Jasmin Ouschan, která už má 18 titul na Eurotourech.

Další EuroTour Veroniku čeká v říjnu v Rakousku. Zatím je na 23. místě žebříčku ze 107 hráček. Veronika má však ještě minimálně jeden turnaj k dobru, který se ji započítá (počítá se 5 ze 6 turnajů).

Níže přinášíme rozhovor s Veronikou Hubrtovou:

Veroniko, blahopřeji. Opět krásné třetí místo na Eurotour.

První dva zápasy jsi porazila soupeřky rozdílem třídy (7:3, 7:1), potom však Louise Furberg porazila tebe 7:2. Jak jsi vnímala začátek turnaje, jak si se cítila?

V prvním zápase jsem se cítila dobře. Věděla jsem, že mám výkonnostně slabší soupeřku a že se můžu chytit. Ale zápas jsem nechtěla nijak podcenit a hrála jsem zodpovědně. Přes chyby a „dárky“, které jsem soupeřce věnovala, jsem vyhrála. Druhý zápas jsem naopak chyby skoro netvořila a hrála jsem velice dobře. Cítila jsem se, že kdyby proti mně stál kdokoliv, tak můžu, resp. bych měla s takovou hrou vyhrát. S Louisou to bylo trochu těžké. Věděla jsem, že porazila Kaplan, a že hrála výborně. Byl to o postup mezi posledních 16 a trochu mi to svázalo ruce. Nehrála jsem tak uvolněně a z toho pramenily chyby, které moje soupeřka naprosto využila. Hrála velmi dobře a její vítězství bylo zasloužené.

V B straně jsi vyhrála nad Tamara Peeters 7:5 a byla jsi zpátky v A straně, byl to těžký zápas?

Velice těžký zápas to byl. Byla to druhá šance postoupit mezi posledních 16, což je vždy můj cíl, ať už nás hraje 40 nebo 60. Tady nás bylo skoro 60 hráček a tak jsem věděla, že to bude mnohem těžší. Navíc Tamara na konci B strany nebyla úplně lehký los, ale v tomto turnaji bylo více překvapivých výsledků a mnohem lepší jména v B straně. Začátek zápasu mi moc nevyšel, naopak soupeřka při svých chybách měla štěstí a stavěla mi koule do basy. Tahala jsem za kratší konec. Prohrávala jsem 0-3 a vzala si time-out. Věděla jsem, že soupeřce musím hru nějak rozkouskovat a taky jsem věřila, že se štěstí otočí. Byla jsem dole ještě 1-4, ale bojovala jsem. Nevzdávala jsem se, ani když to úplně nešlo a snažila si z nepovedených koulí nic nedělat. Ke konci se opravdu štěstí otočilo a několikrát mi pomohlo, ale taky je nutné říct, že jsem hrála docela slušně. Výhra byla cílem a tak jsem měla první krok splněn, ale neznamenalo to, že bych už nechtěla bojovat dál. Single KO pavouka je totiž takový druhý turnaj.

Po návratu do A strany si hrála s kamarádkou Yvonne Ullman-Hybler (a zároveň manželkou jednoho z našich nejlepších hráčů). Bylo to těžké hrát proti ní, nebo do toho jdeš naplno, ať je tam kdokoliv?

S Yvonne jsme spolu ještě nikdy nehrály. Je to kamarádka, takže to je trochu složitější. Díky tomu, že se na mezinárodních turnajích pohybuji z ČR dlouho sama, tak se mi tohle moc nestává, ale s Yvonne se hodně bavíme, chodíme na večeře, výlety.

Každopádně jsem do toho šla samozřejmě naplno, tak jako v každém zápase. Chtěla jsem uspět, nic nepodcenit, takže hraní jistot bylo také na pořadu dne. Vedla jsem, pak něco pokazila a Yvonne snížila. Ale bojovala jsem trochu i se sebou, předchozí zápas mi vzal celkem dost sil a koncentrace nešla sama, vzala jsem si tedy time-out, abych se mohla více zkoncentrovat a zápas dotáhnout do vítězného konce, což se povedlo.

Další soupeřkou byla Ina Kaplan, která vyhrála nad tvojí přemožitelkou Furberg, byl to těžší zápas nebo vše pod kontrolou?

Tak Ina Kaplan patří k Evropské špičce a to přesto, že má dvě malé děti. Hraje opravdu výborně, myslím, že je velmi silná psychicky a já vzadu v hlavě měla prohru z minulého Eurotouru, kde mě vlastně deklasovala 1-7 a já si skoro ani neškrtla. Zápas to rozhodně pod kontrolou nebyl. Prohrávala jsem 0-3 a vlastně celou dobu dotahovala. Ale díky tomu ona znervózněla a dělala chyby, kterých jsem využila, i když hra to nebyla úplně přesvědčivá a občas mi pomohlo i štěstí. Ale jak si vždy říkám, nehraje se na krásu, ale na výsledky. Ale celkově hodnotím svůj výkon v tomto zápase dobře.

Poslední zápasem na turnaji byl semifinálové utkání proti Suessenguth, kdy jsi prohrála o dva body 7:5. Šance na vítězství určitě byla, jak jsi to viděla ty?

Postup do druhého semifinále po sobě byl už tak obrovský úspěch, ale nechtěla jsem se tím ukolébat. Na Melanie jsem si celkem věřila. Bohužel začátek mi moc nevyšel a moje chyby soupeřka trestala. Ke konci mi asi trochu chyběla síla. Program to je oproti ME úplně odlišný, a jelikož jsem hrála den předtím poslední kolo, a v neděli hned první, moc času na odpočinek nebylo. Ale na druhou stranu i přesto, že jsem prohrála, musím říct, že psychicky si věřím hodně. Rozhodně více než třeba před rokem, kdy jsem s těmito hráčkami hrála jednou za rok na ME a byla vykulená. Konfrontace s nimi a vědomí, že s nimi mohu hrát vyrovnané zápasy, dodává sebevědomí.

Veroniko, pustila si se letos do kulečníku opravdu vážně – jaké máš další plány?

Ano pustila. Jsem ve věku, kdy můžu těžit ze zkušeností sportovních tak životních. Loni vyšla medaile na ME a ta mě posunula k rozhodnutí to zkusit naplno a já se toho držím. Objíždím spoustu turnajů, trénuji a díky podpoře Maple clubu se to realizuje mnohem snadněji, i když vlastní náklady samozřejmě musím také promýšlet a tak zvažovat na který turnaj jet a na který nejet. Měla jsem pozvání jet na turnaj do Číny, ale i finanční stránka mě nakonec odradila a na turnaj jsem neletěla. Plánů je pro zbytek roku spousta. Ať už Best of East v Bratislavě, MR žen na podzim, možná nějaké dva ženské turnaje v Polsku o kterých mi řekla Ewa Bak, turnaj mého sponzora Longoni ve Veroně, třeba mi časově vyjde i nějaká kvalifikace na MR jednotlivců, samozřejmě zbylé dva Eurotoury, i když Turecko ještě promyslím z důvodu finančních nákladů. A pokud se zadaří, třeba se díky výsledkům na Eurotouru kvalifikuji na prosincové Mistrovství světa.

Změnila si svoje herní náčiní, uvažuješ o tom, máš nějaké zajímavé pomůcky?

Díky obnovenému sponzoringu s výrobcem tág LONGONI a tomu, že mi pan Ráček toto vše zařídil, mám kompletně nové vybavení. Od hracího tága, se kterým jsem se po nějaké době sehrála a hraje se s ním výborně, rozstřelového, mám skvělý nový futrál od stejné společnosti a další jiné pomůcky. Velikou pomůckou oproti letům předchozím je prodloužení Longoni Xtendo. Jsem malá, takže ho potřebuji celkem často. Od pana Ráčka a společnosti NIR jsem dostala pro kvalitní trénink nové koule Aramith a mám díky nim zajištění kompletní servis tág. Dá se říct, že podmínky pro hru mám naprosto skvělé a veškeré podpory, kterou mám, si nesmírně vážím.

Veroniko hodně štěstí do dalších turnajů a díky za rozhovor.

Děkuji. Budu se nadále snažit.

Otázky pokládal Robin Vladyka

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Další zpravodajství

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Liga týmů

27. – 28.6. proběhne poslední kolo týmů.

V extralize se bude hrát o osm postupových míst na MR 2020 a o pohár pro vítěze základní části.

V I. lize se bude hrát o baráž – čtyři postupová místa, a o pohár pro nejlepší tým soutěže.

Vše můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

ME juniorů 2020 definitivně zrušeno

V sobotu jsme obdrželi dopis od EPBF, v krátkosti v bodech níže, nebo pod článkem originál.

  • ME juniorů 2020 definitivně zrušeno
  • První akcí EPBF bude snad ET v Sankt Johannu, zatím stále v přípravách a snad brzy bude pozvánka
  • ME dospělých a U23 v Turecku, stejně jako ET mužů a žen v listopadu, stále v přípravách

20.06.20 EPBF Update June 2020

 

Best of East příští měsíc v Pardubicích

Vážení příznivci kulečníku, přišla výborná zpráva, turnaj BoE, který se měl konat v Maďarsku, místní vláda nepovolila a proběhne 18.-19.7.2020 v herně MPC Pardubice.

Více info bude následovat.

3. kolo ligy týmů

Poslední týden v červnu 2020 se konají poslední kola ligy týmů.

V sobotu se hraje Extraliga, v neděli I. liga.

Rozlosování do heren, propozice a další informace naleznete na našem webu v záložce soutěže – týmy.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

ČPTour 8 ball 32

Dnes se hraje ČPTour 32 8 ball v Harlequinu Praha, můžete sledovat na našem výsledkovém servisu a semifinále a finále bude živý přenos.

 

Alikvótní počet postupujích z regionů

Dnes se hrají regiony – kvalifikační turnaje na zítřejší ČPTour 32 8 ball.

Všem přejeme hodně štěstí!

Počet postupujících z regionů můžete nalézt na Google disk.

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020