V Open vyhrává Michal Gavenčiak!

Turnaj byl umístěn do herny Harlequin Praha, kde je 11 devítkových stolů. Jako vždy se hrály klasická pravidla, střídavý rozstřel a hrálo se do osmi a do šesti bodů. Vzhledem k počtu účastníků, kterých bylo tentokrát pouze 46, se vše odehrálo v jedné herně i jediný den.

Systém turnaje byl zvolen DBKO 64, 16 SKO.

V základních kolech nedošlo k žádným výraznějším překvapením s výjimkou ostříleného matadora a dlouholetého prezidenta sekce Pavla Halamky, který, kromě jiných porazil nabitého Zdeňka Vobořila a postoupil do posledních 16 hráčů.

Last 16

Pavel Halamka pokračoval dále ve svém vítězném tažení a porazil favorizovaného Adama Houdka 8:6.

Honza Meisner, který se vrátil z ME, bojoval s tvrdě trénujícím Erikem Kůsem, nakonec se mu podařilo obrátit zápas na svou stranu 8:7.

Petr Jelínek překvapivě poráží Honzu Suchánka, kterému při lehké dohrávce padá bílá do kapsy 8:7.

Dále do čtvrtfinále také pronikli Petr Urban (8:2 Chytráček), Marek Hajdovský (8:4 Duna), Michal Gavenčiak (8:3 Stuna), Dávid Erös (8:3 Brancuský) a Josef Nechvíle (8:3 Tužil).

Čtvrtfinále

Asi nejzajímavější dvojicí byl Michal Gavenčiak proti Marku Hajdovskému, kteří hráli na stole číslo jedna (Dynamic), kdo tento stůl zná, ví, že je velmi těžký, je potřeba velmi přesně trefovat koule do kapes. Zápas byl velmi vyrovnaný, kluci si dohrávali každý svůj rozstřel, na konci zápasu víc chyboval Marek a konečný stav 8:5 pro Gavenčiaka. Marek Hajdovský: „V polovině zápasu jsem začal usínat, měl jsem nedostatek vzduchu, bylo vydýcháno“.

Pepa Nechvíle precizní hrou nedává šanci Dávidu Erösovi a poráží ho výrazně 8:2 (1:25 h). Dávid Erös: „Nepřizpůsobil jsem se stolu, hrál jsem tužku a Pepa zahrál skvěle.“

Honza Meisner si dal s Petrem Jelínkem rychlovku a dal mu za 40 minut 8:1, nicméně i tak pro Petra dobrý výsledek. Petr Jelínek: „Totální kolaps, utekl mi začátek, a potom už to nešlo“.

Pavel Halamka přes výborný výkon prohrává s Petrem Urbanem 5:8 a dále už nepostupuje. Pavel Halamka: „Jsem rád, že jsem došel tak daleko a potrápil výborné hráče. Až jim bude jako mně, každý pochopí, jak je těžké se soustředit po 12 hodinách hry.“

Semifinále

V semifinále se utkali dva rychlíci Honza Meisner a Petr Urban, a také Pepa Nechvíle a Michal Gavenčiak.

Utkání Honzy s Petrem mělo podle očekávání vysoké tempo a kvalitu, Pepa s Michalem také dělali minimum chyb.

Nakonec Honza Meisner zvítězil 8:4 za 40 minut a postupuje tak do finále ČPTour Open.

Druhý zápas vyhrál Michal Gavenčiak 8:4, když zúročil větší hráčské zkušenosti a jistotu při strku. Pepa Nechvíle: „Pěkný zápas, netrefil jsem tři osmičky, zápas mohl skončit jinak.“

Finále

Finále tak hrají Honza Meisner a Michal Gavenčiak.

Ze začátku bylo finále vyrovnané, potom však Honza dělá chyby a Gavi ujíždí na 6:3. Za stavu 6:4 zahraje Michal kouli do díry, netrefí, koule zůstává před dírou, avšak vracející se bílá jí sráží do kapsy a místo dohrávky Honzy, je tu stav 7:4, Gavi rozstřeluje, avšak nedohrává. Honza dělá chybu a Gavi dohrává na 8:4.

Finále bylo možné sledovat na on-line streamu na Youtube, kde je i uloženo pro přehrání.

Michal se tak dostal z ničeho na 13. místo žebříčku. Vede nadále Petr Urban před Markem Hajdovským a Janem Meisnerem, který skočil na třetí místo.

 

1. Petr Urban DUNS Benátky n.J., z.s. 13760
2. Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 11968
3. Jan Meisner BC Harlequin Praha 11316
4. David Žalman MPC Pardubice z.s. 11079
5. Josef Nechvíle SK Billard Centrum Praha 10650
6. Dávid Erös Club Billiard Řipská Praha 9626
7. Jan Suchánek Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 9421
8. Jakub Stuna Billiard Club Příchovice, z.s. 9277
9. Pavel Tužil MPC Pardubice z.s. 8193
10. Zdeněk Vobořil SK Billard Centrum Praha 8151

Další hlavní zprávy

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

Ohlédnutí za MR dvojic 2017

Mistrovství České republiky dvojic a smíšených dvojic se hrálo v Harlequinu Praha, hrál se pavouk DBKO, na pět a více vítězných, rozstřeloval vítěz.

V sobotu hrály dvojice a sešlo se rekordních 33 dvojic. Již třetí rok se hraje v 9 ball namísto 8 ball tak, jak se hrálo v minulosti.

Jakub Stuna, BC Příchovice – Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball pro rok 2017

 

1)    Jakube, velmi Ti gratuluji k vítězství. Počátkem roku jsem Ti gratulovala k vítězství ČPTour a teď je to titul Mistra republiky. Dokážeš popsat emoce těsně po vítězství?

Děkuji Ti za gratulaci. Po posledním strku si vybavuji ohromný nástup euforie následovaný obrovskou úlevou. Během posledních strků hrála z rádia píseň ‘We are the Champions‘ od Queen, což je asi to největší sportovní klišé, ale když si to znovu vybavím, tak si říkám, jak to bylo parádní načasování.

V desítce na MR vítězí Jakub Stuna!

Mistrovství republiky v 10 ball se hrálo v Brněnské Utopii, kde je 12 devítkových stolů nově potažených Simonisem 860, z toho dva v mínus jedničce, kde je klubovna.

Kvalifikaci i MR bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu, semifinále live score a finále stream.

 

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Poslední MR žen 2017 se odehrálo v disciplíně 9 ball

 

Mistrovství republiky žen v devítce se odehrálo 15. října 2017 a to opět v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard se zadávaným online skóre, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech.

MR žen v nekonečné ve znamení grilovaní

 

Mistrovství republiky žen v nekonečné se odehrálo v sobotu 14. října 2017 v Maple Pool Club Pardubice. V neděli 15. října se bude hrát poslední kolo a to v populární devítce.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre nebylo vzhledem k disciplíně zadáváno online.

Rozhovor s Petrem Urbanem, DUNS Benátky nad Jizerou – Mistr republiky v 9 ball pro rok 2017

         

1)    Petře, primárně ti gratuluji k titulu, protože vím, jak dlouho ses na něj načekal. Dokážeš popsat pocity hned po triumfu?

 

Pocity byly neuvěřitelné. Málem mi po zápase i ukápla slza radostí. O triumf jsem bojoval již několikrát a konečně se to prolomilo. Neskutečná euforie a plno adrenalinu v krvi.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1894.2
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1669.8
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1487.5
4 Brancuský Petr MPC Pardubice 1449.1
5 Žalman David MPC Pardubice 1313
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1304.1
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1287.8
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1266
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1252.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1232.5
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1215.8
12 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1196.1
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1153
14 Suchánek Jan Casablanca Tábor 1142.4
15 Washburn Calvin Řipská Praha 1128
16 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1112.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí