V Open vyhrává Michal Gavenčiak!

Turnaj byl umístěn do herny Harlequin Praha, kde je 11 devítkových stolů. Jako vždy se hrály klasická pravidla, střídavý rozstřel a hrálo se do osmi a do šesti bodů. Vzhledem k počtu účastníků, kterých bylo tentokrát pouze 46, se vše odehrálo v jedné herně i jediný den.

Systém turnaje byl zvolen DBKO 64, 16 SKO.

V základních kolech nedošlo k žádným výraznějším překvapením s výjimkou ostříleného matadora a dlouholetého prezidenta sekce Pavla Halamky, který, kromě jiných porazil nabitého Zdeňka Vobořila a postoupil do posledních 16 hráčů.

Last 16

Pavel Halamka pokračoval dále ve svém vítězném tažení a porazil favorizovaného Adama Houdka 8:6.

Honza Meisner, který se vrátil z ME, bojoval s tvrdě trénujícím Erikem Kůsem, nakonec se mu podařilo obrátit zápas na svou stranu 8:7.

Petr Jelínek překvapivě poráží Honzu Suchánka, kterému při lehké dohrávce padá bílá do kapsy 8:7.

Dále do čtvrtfinále také pronikli Petr Urban (8:2 Chytráček), Marek Hajdovský (8:4 Duna), Michal Gavenčiak (8:3 Stuna), Dávid Erös (8:3 Brancuský) a Josef Nechvíle (8:3 Tužil).

Čtvrtfinále

Asi nejzajímavější dvojicí byl Michal Gavenčiak proti Marku Hajdovskému, kteří hráli na stole číslo jedna (Dynamic), kdo tento stůl zná, ví, že je velmi těžký, je potřeba velmi přesně trefovat koule do kapes. Zápas byl velmi vyrovnaný, kluci si dohrávali každý svůj rozstřel, na konci zápasu víc chyboval Marek a konečný stav 8:5 pro Gavenčiaka. Marek Hajdovský: „V polovině zápasu jsem začal usínat, měl jsem nedostatek vzduchu, bylo vydýcháno“.

Pepa Nechvíle precizní hrou nedává šanci Dávidu Erösovi a poráží ho výrazně 8:2 (1:25 h). Dávid Erös: „Nepřizpůsobil jsem se stolu, hrál jsem tužku a Pepa zahrál skvěle.“

Honza Meisner si dal s Petrem Jelínkem rychlovku a dal mu za 40 minut 8:1, nicméně i tak pro Petra dobrý výsledek. Petr Jelínek: „Totální kolaps, utekl mi začátek, a potom už to nešlo“.

Pavel Halamka přes výborný výkon prohrává s Petrem Urbanem 5:8 a dále už nepostupuje. Pavel Halamka: „Jsem rád, že jsem došel tak daleko a potrápil výborné hráče. Až jim bude jako mně, každý pochopí, jak je těžké se soustředit po 12 hodinách hry.“

Semifinále

V semifinále se utkali dva rychlíci Honza Meisner a Petr Urban, a také Pepa Nechvíle a Michal Gavenčiak.

Utkání Honzy s Petrem mělo podle očekávání vysoké tempo a kvalitu, Pepa s Michalem také dělali minimum chyb.

Nakonec Honza Meisner zvítězil 8:4 za 40 minut a postupuje tak do finále ČPTour Open.

Druhý zápas vyhrál Michal Gavenčiak 8:4, když zúročil větší hráčské zkušenosti a jistotu při strku. Pepa Nechvíle: „Pěkný zápas, netrefil jsem tři osmičky, zápas mohl skončit jinak.“

Finále

Finále tak hrají Honza Meisner a Michal Gavenčiak.

Ze začátku bylo finále vyrovnané, potom však Honza dělá chyby a Gavi ujíždí na 6:3. Za stavu 6:4 zahraje Michal kouli do díry, netrefí, koule zůstává před dírou, avšak vracející se bílá jí sráží do kapsy a místo dohrávky Honzy, je tu stav 7:4, Gavi rozstřeluje, avšak nedohrává. Honza dělá chybu a Gavi dohrává na 8:4.

Finále bylo možné sledovat na on-line streamu na Youtube, kde je i uloženo pro přehrání.

Michal se tak dostal z ničeho na 13. místo žebříčku. Vede nadále Petr Urban před Markem Hajdovským a Janem Meisnerem, který skočil na třetí místo.

 

1. Petr Urban DUNS Benátky n.J., z.s. 13760
2. Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 11968
3. Jan Meisner BC Harlequin Praha 11316
4. David Žalman MPC Pardubice z.s. 11079
5. Josef Nechvíle SK Billard Centrum Praha 10650
6. Dávid Erös Club Billiard Řipská Praha 9626
7. Jan Suchánek Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 9421
8. Jakub Stuna Billiard Club Příchovice, z.s. 9277
9. Pavel Tužil MPC Pardubice z.s. 8193
10. Zdeněk Vobořil SK Billard Centrum Praha 8151

Další hlavní zprávy

MR seniorů dohráno

Na právě skončeném mistrovství republiky seniorů se hrály závěrečné dvě disciplíny, a to 14.1 a 9 ball.

Robin Vladyka, BC Harlequin Praha – Mistr republiky seniorů v disciplíně 10 ball

 

1)    Robine, přijmi gratulaci k titulu Mistra ČR seniorů v disciplíně 10 ball. Jak těžké bylo vyhrát v konkurenci skoro 40ti hráčů a hráček?

Na titul jsem vůbec nepomýšlel, jenom jsem chtěl dojít co nejdál. Šel jsem zápas od zápasu, a kupodivu výkon gradoval ve finále. Bylo to těžké, hlavně v rozhodujících zápasech se zkušenými soupeři, jako Pavel Halamka, Radek Růčka, Petr Kavan a Márijo Marič. V této disciplíně mám dvě třetí místa a jedno druhé, jsem moc rád, že jsem sbírku zkompletoval.

 

Rozhovor s vítězem 8 ball seniorů

Dnes přinášíme rozhovor s Andy Rushem, vítězem osmičky seniorů. Odpovědi Andyho byly krátké, jako i celý rozhovor.

Uveřejňujeme ho v češtině i v „původním znění“ – v angličtině.

Proběhlo I. kolo Lioness ČMBS Open pro mládež

V neděli 25.2.2018 se konal v pražské herně Billiard Centra na Harfě historicky první turnaj nové série Lioness ČMBS Open hraný v 8-ball. Série se skládá ze tří dílčích turnajů, ze kterých ti nejlepší postupují na finální kemp se světoznámým trenérem Ralphem Eckertem. Turnaje se mohli zúčastnit výhradně žáci základních škol, v případě víceletých gymnázií hráči do 15 let věku. Nakonec se i díky nešťastným úrazům a nemocem, které si děti přivezly z jarních prázdnin turnaje zúčastnilo 21 dětí celkem ze 7 klubů napříč celou ČR.

První víkend MR seniorů za námi

O uplynulém víkendu se odehrálo MR seniorů ve dvou disciplínách. Jako vždy je celý průběh turnaje zaznamenán v našem výsledkovém servisu.

Vítězem ČPTour 9 ball Jan Meisner!

Třetí kolo České poolové tour zavítalo do tradiční herny Balabuška Praha, kam přijelo všech 32 kvalifikovaných hráčů. Celý průběh turnaje šlo sledovat naživo, on-line v našem výsledkovém servisu a z finále byl vysílán on-line přenos.

Rozhovor s vítězem 2. kola ČPTour Janem Meisnerem

Přinášíme rozhovor s vítězem II. kola České poolové tour 2018 Janem Meisnerem

Druhé kolo ČPTour je za námi

V sobotu 24.2.2018 se odehrálo druhé kolo naší nejvyšší soutěže, a to 8 ball v  Billiard Centrum Kolbenka.

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí