V desítce na MR vítězí Jakub Stuna!

Mistrovství republiky v 10 ball se hrálo v Brněnské Utopii, kde je 12 devítkových stolů nově potažených Simonisem 860, z toho dva v mínus jedničce, kde je klubovna.

Kvalifikaci i MR bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu, semifinále live score a finále stream.

 

Kvalifikace

Na kvalifikaci se potkalo 36 hráčů a hráček, bylo osm skupin, z každé postupovali dva hráči do nedělního finále, hrálo se do pěti vítězných.

V kvalifikaci většinou dominovala známá jména, překvapivě nepostoupil Tomáš Vančura, Martin Galuška a Andrew Rush.

 

Finálový pavouk

V nedělním pavouku nakonec bylo o dva závodící méně, nepřijel nemocný Zdeněk Vobořil a neomluvený Josef Nechvíle.

Stoly byly nově potažené, ale s chováním horších koulí se hráči docela potýkali. Nakonec však asi všichni papírově silnější prošli do posledních šestnácti.

Zde překvapil Michal Mihok, který porazil Davida Žalmana a Jakub Stuna, který dal 8:0 Dávidovi Erösovi.

 

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále na sebe opět narazili Jan Meisner a Zhou Longdi, kdy opět vyhrál Honza, Calvin Washburn, bronzový z ME juniorů, prohrál s Petrem Urbanem 8:5.

Tvrdý souboj sehráli Marek Hajdovský s Adamem Houdkem, kdy nakonec slavil první jmenovaný.

Jakub Stuna nedal skoro žádnou šanci Michalu Mihokovi – 8:2.

 

Semifinále

V semifinále všichni čekali vítězství Marka Hajdovského a Honzy Meisnera, kteří by se tak utkali ve finále MR desítky již počtvrté za sebou, avšak vše dopadlo jinak.

V semifinále byla repríza minulého finále MR devítky, Honza Meisner versus Petr Urban. Petr dal do zápasu všechno, dokázal vyřešit krizové situace na stole a opět vyhrál nad zklamaným Honzou, který hrál vypůjčeným tágem.

Druhé semifinále hrál Marek Hajdovský proti Jakubovi Stunovi. Po standardním výkonu vedl již 5:3 a hrál poměrně běžný strk na desítku, tu netrefil a nechává Jakubovi pozici, který využívá. Markovi došla šťáva a přes veškerou snahu už hraje druhé housle, Jakub hraje výborně pozičně a dostává se z těžkých jistot, které Marek hraje. Nakonec Marek už neuhrává ani bod a Jakub vítězí 8:5.

 

Finále

Petr Urban – Jakub Stuna

Petr Urban v předchozím utkání proti Honzovi Meisnerovi nechal na stole vše a zde již odpadl. Naproti tomu Jakub Stuna hraje pedanticky a dohrává až do stavu 6:0, kdy již to vypadalo jednoznačně.

Petr se však probudil a začal hrát svou hru, dal čtyři body a je tu stav 6:4, potom však udělal chybu, Jakub dává na 7:4, poté 7:5 a nakonec 8:5 pro Jakuba Stunu a jeho první titul na MR!

Jakub měl velkou radost, po finálním strku si zakřičel radostí. Blahopřejeme!

 

V nominačním čtyřboji je tak v čele pořád Petr Urban před právě Jakubem Stunou, MR ve čtrnáctce rozhodne, kdo si oblékne reprezentační triko!

Pořadí čtyřboje

Pořadí Jméno Klub Body
1 Petr Urban DUNS Benátky n.J., z.s. 23120
2 Jakub Stuna Billiard Club Příchovice, z.s. 21520
3 Jan Meisner BC Harlequin Praha 18496
4 Adam Houdek Řipská Billiard club 18397
5 Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 17920
6 Dávid Erös Řipská Billiard club 17216
7 Jan Suchánek Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 14141
8 David Žalman MPC Pardubice z.s. 13312
9 Petr Brancuský MPC Pardubice z.s. 11469
10 Zoltán Duna Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 11469

 

Další hlavní zprávy

Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?

MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

První MR žen 2018 se odehrálo v disciplíně 10 ball

 

Mistrovství republiky žen v 10 ball v sobotu 8. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Následovat budou další disciplníny.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

ME 2018 – 9 ball přinesla bronz pro Veroniku Hubrtovou!

 

Poslední disciplína byla 9 ball, do které se zapojilo našich 14 hráčů. Co se týká výsledků, určitě to byla disciplína nejúspěšnější a to díky bronzové medaili Veroniky Hubrtové, která tímto výsledkem rozšířila svou sbírku medailí na devět. Její výsledek bude pravděpodobně znamenat i nominaci na MS žen v 9 ball.

ME 2018 – shrnutí 8 ball

 

Sandra Krejčová

První zápas jsem hrála s Běloruskou, Dianisevichus Alisa, se kterou jsem sice prohrála 5:3, ale byl to boj. Ze začátku jsem prohrávala s nulou, jelikož jsem se nemohla přizpůsobit vlastnostem stolu, těžko se mi zvykalo a k tomu si se mnou začala pohrávat nervozita. Potom jsem však začala zápas otáčet a za stavu 4:3 jsem netrefila kouli č.8 a soupeřka mi dohrála její zbývající kouli a černou. Přesto jsem si zápas užila.

ME 2018 – pohledy hráčů na 10 ball

 

Petr Brancuský

První zápas jsem nastoupil proti Cidamovi Dogukanovi, který hrál velmi dobře. Mně bohužel štěstí vůbec nepřálo a prohrál jsem 4:7. Svůj další zápas jsem sehrál s Sogularem Enisem. Tento zápas byl zatím můj nejlepší na této Evropě. Až na pár chyb sem se cítil výborně a také jsem tak hrál. Nakonec jsem tento zápas vyhrál 7:2, čímž jsem prolomil řadu svých proher.

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1643.5
2 Praus Tomáš MPC Pardubice 1434.1
3 Zhou Longdi MPC Pardubice 1427.3
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1420.4
5 Žalman David MPC Pardubice 1397.9
6 Tužil Pavel MPC Pardubice 1389.7
7 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1327.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1298.1
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1265.3
10 Růčka Radek MPC Pardubice 1254
11 Vondráček Petr MPC Pardubice 1241.8
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1229.4
13 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1182.9
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1168.5
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1135.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1070.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí