V desítce na MR vítězí Jakub Stuna!

Mistrovství republiky v 10 ball se hrálo v Brněnské Utopii, kde je 12 devítkových stolů nově potažených Simonisem 860, z toho dva v mínus jedničce, kde je klubovna.

Kvalifikaci i MR bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu, semifinále live score a finále stream.

 

Kvalifikace

Na kvalifikaci se potkalo 36 hráčů a hráček, bylo osm skupin, z každé postupovali dva hráči do nedělního finále, hrálo se do pěti vítězných.

V kvalifikaci většinou dominovala známá jména, překvapivě nepostoupil Tomáš Vančura, Martin Galuška a Andrew Rush.

 

Finálový pavouk

V nedělním pavouku nakonec bylo o dva závodící méně, nepřijel nemocný Zdeněk Vobořil a neomluvený Josef Nechvíle.

Stoly byly nově potažené, ale s chováním horších koulí se hráči docela potýkali. Nakonec však asi všichni papírově silnější prošli do posledních šestnácti.

Zde překvapil Michal Mihok, který porazil Davida Žalmana a Jakub Stuna, který dal 8:0 Dávidovi Erösovi.

 

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále na sebe opět narazili Jan Meisner a Zhou Longdi, kdy opět vyhrál Honza, Calvin Washburn, bronzový z ME juniorů, prohrál s Petrem Urbanem 8:5.

Tvrdý souboj sehráli Marek Hajdovský s Adamem Houdkem, kdy nakonec slavil první jmenovaný.

Jakub Stuna nedal skoro žádnou šanci Michalu Mihokovi – 8:2.

 

Semifinále

V semifinále všichni čekali vítězství Marka Hajdovského a Honzy Meisnera, kteří by se tak utkali ve finále MR desítky již počtvrté za sebou, avšak vše dopadlo jinak.

V semifinále byla repríza minulého finále MR devítky, Honza Meisner versus Petr Urban. Petr dal do zápasu všechno, dokázal vyřešit krizové situace na stole a opět vyhrál nad zklamaným Honzou, který hrál vypůjčeným tágem.

Druhé semifinále hrál Marek Hajdovský proti Jakubovi Stunovi. Po standardním výkonu vedl již 5:3 a hrál poměrně běžný strk na desítku, tu netrefil a nechává Jakubovi pozici, který využívá. Markovi došla šťáva a přes veškerou snahu už hraje druhé housle, Jakub hraje výborně pozičně a dostává se z těžkých jistot, které Marek hraje. Nakonec Marek už neuhrává ani bod a Jakub vítězí 8:5.

 

Finále

Petr Urban – Jakub Stuna

Petr Urban v předchozím utkání proti Honzovi Meisnerovi nechal na stole vše a zde již odpadl. Naproti tomu Jakub Stuna hraje pedanticky a dohrává až do stavu 6:0, kdy již to vypadalo jednoznačně.

Petr se však probudil a začal hrát svou hru, dal čtyři body a je tu stav 6:4, potom však udělal chybu, Jakub dává na 7:4, poté 7:5 a nakonec 8:5 pro Jakuba Stunu a jeho první titul na MR!

Jakub měl velkou radost, po finálním strku si zakřičel radostí. Blahopřejeme!

 

V nominačním čtyřboji je tak v čele pořád Petr Urban před právě Jakubem Stunou, MR ve čtrnáctce rozhodne, kdo si oblékne reprezentační triko!

Pořadí čtyřboje

Pořadí Jméno Klub Body
1 Petr Urban DUNS Benátky n.J., z.s. 23120
2 Jakub Stuna Billiard Club Příchovice, z.s. 21520
3 Jan Meisner BC Harlequin Praha 18496
4 Adam Houdek Řipská Billiard club 18397
5 Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 17920
6 Dávid Erös Řipská Billiard club 17216
7 Jan Suchánek Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 14141
8 David Žalman MPC Pardubice z.s. 13312
9 Petr Brancuský MPC Pardubice z.s. 11469
10 Zoltán Duna Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 11469

 

Další hlavní zprávy

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

Ohlédnutí za MR dvojic 2017

Mistrovství České republiky dvojic a smíšených dvojic se hrálo v Harlequinu Praha, hrál se pavouk DBKO, na pět a více vítězných, rozstřeloval vítěz.

V sobotu hrály dvojice a sešlo se rekordních 33 dvojic. Již třetí rok se hraje v 9 ball namísto 8 ball tak, jak se hrálo v minulosti.

Jakub Stuna, BC Příchovice – Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball pro rok 2017

 

1)    Jakube, velmi Ti gratuluji k vítězství. Počátkem roku jsem Ti gratulovala k vítězství ČPTour a teď je to titul Mistra republiky. Dokážeš popsat emoce těsně po vítězství?

Děkuji Ti za gratulaci. Po posledním strku si vybavuji ohromný nástup euforie následovaný obrovskou úlevou. Během posledních strků hrála z rádia píseň ‘We are the Champions‘ od Queen, což je asi to největší sportovní klišé, ale když si to znovu vybavím, tak si říkám, jak to bylo parádní načasování.

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Poslední MR žen 2017 se odehrálo v disciplíně 9 ball

 

Mistrovství republiky žen v devítce se odehrálo 15. října 2017 a to opět v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard se zadávaným online skóre, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech.

MR žen v nekonečné ve znamení grilovaní

 

Mistrovství republiky žen v nekonečné se odehrálo v sobotu 14. října 2017 v Maple Pool Club Pardubice. V neděli 15. října se bude hrát poslední kolo a to v populární devítce.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre nebylo vzhledem k disciplíně zadáváno online.

Rozhovor s Petrem Urbanem, DUNS Benátky nad Jizerou – Mistr republiky v 9 ball pro rok 2017

         

1)    Petře, primárně ti gratuluji k titulu, protože vím, jak dlouho ses na něj načekal. Dokážeš popsat pocity hned po triumfu?

 

Pocity byly neuvěřitelné. Málem mi po zápase i ukápla slza radostí. O triumf jsem bojoval již několikrát a konečně se to prolomilo. Neskutečná euforie a plno adrenalinu v krvi.

Mistrem devítky je Petr Urban!

Mistrovství republiky v 9 ball se hrálo v Balabušce Praha, kvalifikace se zúčastnilo 50 hráčů a v nedělním pavouku se objevilo všech 32 hráčů, 17 z kvalifikace a 15 nasazených.

Devítka se ještě pořád staví na bod, střídavý rozstřel, hrálo se do sedmi a devíti.

Vedoucí muž po osmičce Adam Houdek skončil v na konci B strany, když ho porazil kvalifikant James Akenhead, shodou okolností také z Řipské Praha.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1894.2
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1669.8
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1487.5
4 Brancuský Petr MPC Pardubice 1449.1
5 Žalman David MPC Pardubice 1313
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1304.1
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1287.8
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1266
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1252.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1232.5
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1215.8
12 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1196.1
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1153
14 Suchánek Jan Casablanca Tábor 1142.4
15 Washburn Calvin Řipská Praha 1128
16 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1112.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí