Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Děkujeme, dle mého názoru klape. Minimálně není důvod k pochybám. (Longdi) 

Jsem rád, že po loňském roce jsme potvrdili první místo po základní části. V týmů to klape a není důvod nic měnit po povedeném MR. (Petr) 

Základní část je občas dost zrádná a potvrdit to nebyl lehký úkol, ale kluci si s tím poradili a já se je snažila po celou dobu podporovat a povzbuzovat. V týmu si rozhodně rozumíme with this site. (Veronika)

Děkujeme, v základní části je vždy důležité se udržet mezi prvními 8 místy. Na jakém místě přesně není tak úplně důležité, protože pokud chcete vyhrát MR, tak je stejně potřeba porazit kohokoliv. Nám to vyšlo obojí a jsem rád, že si v týmu tak skvěle rozumíme a občas i když se jednomu né úplně zadaří, tak ostatní ho podrží a dovedeme to k úspěšnému výsledku. (David)

 

Jak jste vnímali turnaj, měli jste z nějakého soupeře větší respekt?

Respekt ze soupeřů je vždy na místě, nerozdílně, ale větší nervozita byla spíš z pohledu zodpovědnosti to nezkazit svému týmu. (Longdi) 

Čekal jsem, že hned první zápas s domácím týmem by mohl být nejtěžší a také se to potvrdilo. David vyhrál těsně a já prohrál s bezchybně hrajícím Honzou Broschelem. Longdi zázračně otočil zápas z 1:5 na 6:5 a tím odstartoval naši vítěznou šňůru. (Petr)

Myslím, že respekt byl ke všem soupeřům, protože každý může zahrát skvělý zápas. Ale první zápas byl i podle výsledků s BC Řipská nejtěžší. Longdi mě díky obratu z 1-5 na 6-5 do sestavy nepustil a já jsem už do bojů nezasáhla, ale to je dobře 😀 (Veronika)

Přesně tak jak píše Veronika a Petr, největší respekt patří Longdimu, který i za nejnepříznivějšího výsledku nic nevzdával a dokázal otočit zápas z 1:5 na 6:5 a tak zajistit nejdůležitější bod v zápase. Já osobně mám trošku menší krizi kulečníkové identity a tak jsem rád, že to v týmech vyšlo. (David)

 

Původně jste každý z jiného klubu a postupně jste přicházeli do MPC Pardubice, kde jste postupně vytvořili tento tým A. Jaké jste měli důvody pro přestup? Nemají Vám to v bývalých klubech za zlé? 

U mě to bylo složitější, ale současně dost jednoduché a bez následkové rozhodnutí. Před řadou let jsem přestoupil s klukama z Balabušky do SK BC spíše z důvodu kolegiální podpory, ale následně jsem přestal kulečník hrát a po návratu jsem necítil žádnou potřebu dále zůstávat v SK BC, proto jsem oslovil kluky z MPC Pardubice, zda bych mohl přestoupit. (Longdi)

Po cca 2 turnajích BoE za mnou přišli kluci z Pardubic (Jarda Javůrek a Jarda Hořeňovský) jestli bych za ně nechtěl hrát. Vše jsem probral se svým klubem DUNS Benátky a bez problémů jsme přestup zrealizovali. Nikdo mi nic za zlé nemá a všichni chápou, že v Pardubicích se mi dostane větší podpory a větší možnosti kulečníkového postupu. (Petr)

Vzhledem k mému snovému úspěchu a zisku medaile na ME, jsem věděla, že budu nominována na MS a s tím spojeným zapojením do tréninku a samozřejmě i do turnajů. Nabízel se „restart“ kulečníkové kariéry a chtěla jsem začít jezdit na turnaje. Můj bývalý klub Harlequin mě nemohl podpořit tak jak bych potřebovala, a tak jsem se svolením bývalého klubu oslovila MPC Pardubice, kde jsem viděla případnou možnost výjezdů, podpory, motivace a jsem moc ráda, že jim jejich důvěru mohu oplácet nějakými úspěchy. Letos jsem byla dvakrát třetí na EuroTouru. Rok zakončila na 8. místě žebříčku EuroTouru a kvalifikovala se díky tomu na MS za dva týdny do Číny. Nejen za to, jim patří obrovský dík, protože na tom mají podíl. (Veronika)

Není to správná otázka na hráče, proč opouštějí svůj bývalý klub.. Je to vývoj člověka a je jedno jestli se jedná o kulečník, a nebo jiný sport. Hráči přestupují z klubů do klubů ať už z vlastního důvodu, a nebo z jiného, jako je například lepší prostředí, ohodnocení, přístup apod. Letos se o tom mluví pořád, proč hráči přestupují do Maple Pardubice. Není to o marketingu, přetahování hráčů jak si někteří myslí, ale o přístupu k hráči samotnému, komunikaci nebo o celkovém plánu budoucnosti klubu a směřování pro lepší povědomí tohoto sportu. (David)

 

Kdo je vaším tahounem týmu, máte nějaké porady před turnajem, nebo společné tréninky?

Těžko říct, asi všichni nerozdílně. Spíše vedeme porady před jednotlivými zápasy, ale výsledky těchto porad vycházejí převážně stejně. Hahah. (Longdi) 

Občas společně trénujeme s Veronikou Hubrtovou. Větší porady před turnajem nemáme. Vše řešíme hlavně na místě před zápasy a většinou se stejně neshodneme 😊 (Petr)

Tak kapitána máme jasného. Ale před jednotlivými zápasy se společně radíme o sestavě. Občas tam padnou zajímavé tahy, ale jinak to dopadne většinou stejně. Sestava je prakticky jasná, já jsem až čtvrtá v pořadí, a jelikož momentálně nemám takovou formu, tak jsem byla pouze fandící podpora. (Veronika)

Z mé strany bohužel společné tréninky neprobíhají z hlediska časové náročnosti na dojíždění. Porady máme přímo před jednotlivými zápasy. To samé patří i pro tahouna týmu a to je v každém kole někdo jiný. Nikdo nejsme stroj a tak naše výkonosti mají výkyvy. Je důležité, že ve většině případů je celková výkonost týmu pozitivní. (David)

 

Plánujete do příští sezóny nějaké změny, nebo budete dále v tomto složení? 

Já doufám, že budeme pokračovat v tomto složení. (Longdi) 

Určitě v tomto složení. Vítězná sestava se přeci nemění 😊 (Petr)

Tak složení je především na vedení klubu MPC Pardubice, které jednotlivé týmy dává dohromady, ale jak píšou kluci, bylo by fajn pokračovat v tomto složení. (Veronika)

Já si myslím, že byste se měli nechat překvapit. Nemusíme všechno říkat i z taktického hlediska 😊 (David)

 

Díky za rozhovor a dobrý strk v dalším období

Děkujeme – tým Maple Pool Club Pardubice A

 

Další hlavní zprávy

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Rozhovor s vítězi MR dvojic

Blahopřeji k vítězství, podle výsledků to vypadalo jednoduše, „nejhorší výsledek“ je, že jste vyhráli jenom 6:3. Bylo to opravdu tak lehké? Jak jste cítili šance před turnajem?

Petr: Dle výsledků to vypadá jednoznačně. V úvodních zápasech při nás stálo štěstí. Vyhrávali jsme a ani nevěděli chvilkami jak. V semifinále nám pomohli kluci z Tábora neproměněnou devítkou na 3:2. Zápas jsme poté otočili na svou stranu. Ve finále jsme předvedli skoro bezchybný výkon a poměrně jednoznačně zvítězili. Před turnajem jsme byli žebříčkově favorité, ale nebylo jednoduché to potvrdit.

David: No musím říci, že ačkoliv to tak dle výsledků nevypadalo měli jsme hodně pomalý rozjezd s velkou dávkou občasného štěstí na pozice. Teprve semifinále a finále se nám opravdu povedlo a chodilo vše podle představ.

Máte rádi dvojice? Neuvažujete o tom, že se zúčastníte kvalifikace na World Cup of Pool?

Petr: Dvojice mám rád a díky zápasům během FederalCupu jsme na sebe s Davidem celkem zvyklý a víme, co od druhého očekávat. O World Cup of Pool jsme přemýšleli už minulý rok a tento rok to zkusíme zrealizovat.

David: Ano dvojice jsou úplně něco jiného a každoročně se na ně těším. WCP záleží hodně na tom, zda bude nominována dvojice Roman Hybler a Michal Gavenčiak, v tomto případě bychom hrát nemohli, protože finálovou část může hrát pouze jedna dvojice z jednoho státu.

Připravujete se na turnaj dvojic nějak speciálně?

Petr: Ne. Já piloval break, který má David horší :):D

David: Na dvojice se připravit nedá, je důležité, aby si dva hráči sedli.

Byli jste spokojeni s herními podmínkami a organizací? Napadá vás nějaké zlepšení?

Petr: Za mě vše v pořádku. Možná bych popřemýšlel od semifinále o časovém rozhodčím a v single KO zápasy na větší počet vítězných.

David: Ano celkově jsem s podmínkami herny byl spokojený. Mantinely sice občas dělaly psí kusy, ale dalo se na to zvyknout

Jaké máte plány na sklonku roku?

Petr: Vánoční turnaje, co půjde a tento víkend MR týmů.

David: Ke konci roku už toho moc nezbývá, takže žádné velké plány nejsou.

Díky za rozhovor

Otázky vypracoval Robin Vladyka

Mistr týmů je z MPC Pardubice!

Uplynulý víkend se hrála poslední letošní soutěž, a to mistrovství České republiky týmů.

Do soutěže mohlo zasáhnout osm nejlepších týmů z dlouhodobé soutěže, je to vlastně play-off s druhou šancí.

Rozhovor s vítězi MR smíšených dvojic

Blahopřeji, jak spolu už vlastně hrajete dlouho?

Tužil s Žalmanovou překvapivě zvítězili na MR smíšených dvojic

Mistrovství smíšených dvojic bylo na programu minulou neděli, nakonec si přišlo zahrát 23 párů.

Smíšené dvojice může hrát vždy muž / žena.

Dvojice ovládli Petr Urban a David Žalman

V sobotu 16.11. se hrály oblíbené dvojice, tentokrát v BC Hradec Králové.

Na zahájení turnaje se sešlo 34 dvojic, které usilovaly o český mistrovský titul.

Rozhovor s Honzou Meisnerem vítězem čtrnáctky a čtyřboje MČR

Honzo blahopřeji k vítězství ve 14.1 poslední disciplíně jednotlivců v letošním roce.

Jak se ti hrálo? Můžeš popsat svou cestu turnajem?

Vítězem mezinárodního juniorského turnaje EEBC je Szymon Błażej!

Druhý listopadový víkend byl ve znamení mezinárodního turnaje juniorů EEBC Youth Friends Event Prague.

Účastnili se ho zástupci pěti zemí, hrálo nakonec 25 hráčů. Zejména z Polska dorazila silná reprezentace s hned dvěma juniorskými mistry Evropy.

Mistrem čtrnáctky se stal Jan Meisner!

Minulý víkend se odehrálo poslední MR jednotlivců, a to v královské disciplíně 14.1.

Ve vedení seriálu MR byl Jan Meisner o necelých šest tisíc bodů, pro udržení vedení mu stačilo dojít do šestnáctky.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1932.3
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1426.3
3 Lebduška Filip MPC Pardubice 1364.6
4 Vondráček Petr MPC Pardubice 1358.5
5 Růčka Radek MPC Pardubice 1349.6
6 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1203.6
7 Urban Petr MPC Pardubice 1188.7
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1124.2
9 Kníže Martin MPC Pardubice 1042
10 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1001.6
11 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 982.4
12 Švestka Martin MPC Pardubice 925.4
13 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 909.8
14 Zhou Longdi MPC Pardubice 892.4
15 Nechvíle Josef Řipská Praha 888.3
16 Hajdovský Marek MPC Pardubice 887.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
První turnaj se hraje 11.1.2020