Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Děkujeme, dle mého názoru klape. Minimálně není důvod k pochybám. (Longdi) 

Jsem rád, že po loňském roce jsme potvrdili první místo po základní části. V týmů to klape a není důvod nic měnit po povedeném MR. (Petr) 

Základní část je občas dost zrádná a potvrdit to nebyl lehký úkol, ale kluci si s tím poradili a já se je snažila po celou dobu podporovat a povzbuzovat. V týmu si rozhodně rozumíme with this site. (Veronika)

Děkujeme, v základní části je vždy důležité se udržet mezi prvními 8 místy. Na jakém místě přesně není tak úplně důležité, protože pokud chcete vyhrát MR, tak je stejně potřeba porazit kohokoliv. Nám to vyšlo obojí a jsem rád, že si v týmu tak skvěle rozumíme a občas i když se jednomu né úplně zadaří, tak ostatní ho podrží a dovedeme to k úspěšnému výsledku. (David)

 

Jak jste vnímali turnaj, měli jste z nějakého soupeře větší respekt?

Respekt ze soupeřů je vždy na místě, nerozdílně, ale větší nervozita byla spíš z pohledu zodpovědnosti to nezkazit svému týmu. (Longdi) 

Čekal jsem, že hned první zápas s domácím týmem by mohl být nejtěžší a také se to potvrdilo. David vyhrál těsně a já prohrál s bezchybně hrajícím Honzou Broschelem. Longdi zázračně otočil zápas z 1:5 na 6:5 a tím odstartoval naši vítěznou šňůru. (Petr)

Myslím, že respekt byl ke všem soupeřům, protože každý může zahrát skvělý zápas. Ale první zápas byl i podle výsledků s BC Řipská nejtěžší. Longdi mě díky obratu z 1-5 na 6-5 do sestavy nepustil a já jsem už do bojů nezasáhla, ale to je dobře 😀 (Veronika)

Přesně tak jak píše Veronika a Petr, největší respekt patří Longdimu, který i za nejnepříznivějšího výsledku nic nevzdával a dokázal otočit zápas z 1:5 na 6:5 a tak zajistit nejdůležitější bod v zápase. Já osobně mám trošku menší krizi kulečníkové identity a tak jsem rád, že to v týmech vyšlo. (David)

 

Původně jste každý z jiného klubu a postupně jste přicházeli do MPC Pardubice, kde jste postupně vytvořili tento tým A. Jaké jste měli důvody pro přestup? Nemají Vám to v bývalých klubech za zlé? 

U mě to bylo složitější, ale současně dost jednoduché a bez následkové rozhodnutí. Před řadou let jsem přestoupil s klukama z Balabušky do SK BC spíše z důvodu kolegiální podpory, ale následně jsem přestal kulečník hrát a po návratu jsem necítil žádnou potřebu dále zůstávat v SK BC, proto jsem oslovil kluky z MPC Pardubice, zda bych mohl přestoupit. (Longdi)

Po cca 2 turnajích BoE za mnou přišli kluci z Pardubic (Jarda Javůrek a Jarda Hořeňovský) jestli bych za ně nechtěl hrát. Vše jsem probral se svým klubem DUNS Benátky a bez problémů jsme přestup zrealizovali. Nikdo mi nic za zlé nemá a všichni chápou, že v Pardubicích se mi dostane větší podpory a větší možnosti kulečníkového postupu. (Petr)

Vzhledem k mému snovému úspěchu a zisku medaile na ME, jsem věděla, že budu nominována na MS a s tím spojeným zapojením do tréninku a samozřejmě i do turnajů. Nabízel se „restart“ kulečníkové kariéry a chtěla jsem začít jezdit na turnaje. Můj bývalý klub Harlequin mě nemohl podpořit tak jak bych potřebovala, a tak jsem se svolením bývalého klubu oslovila MPC Pardubice, kde jsem viděla případnou možnost výjezdů, podpory, motivace a jsem moc ráda, že jim jejich důvěru mohu oplácet nějakými úspěchy. Letos jsem byla dvakrát třetí na EuroTouru. Rok zakončila na 8. místě žebříčku EuroTouru a kvalifikovala se díky tomu na MS za dva týdny do Číny. Nejen za to, jim patří obrovský dík, protože na tom mají podíl. (Veronika)

Není to správná otázka na hráče, proč opouštějí svůj bývalý klub.. Je to vývoj člověka a je jedno jestli se jedná o kulečník, a nebo jiný sport. Hráči přestupují z klubů do klubů ať už z vlastního důvodu, a nebo z jiného, jako je například lepší prostředí, ohodnocení, přístup apod. Letos se o tom mluví pořád, proč hráči přestupují do Maple Pardubice. Není to o marketingu, přetahování hráčů jak si někteří myslí, ale o přístupu k hráči samotnému, komunikaci nebo o celkovém plánu budoucnosti klubu a směřování pro lepší povědomí tohoto sportu. (David)

 

Kdo je vaším tahounem týmu, máte nějaké porady před turnajem, nebo společné tréninky?

Těžko říct, asi všichni nerozdílně. Spíše vedeme porady před jednotlivými zápasy, ale výsledky těchto porad vycházejí převážně stejně. Hahah. (Longdi) 

Občas společně trénujeme s Veronikou Hubrtovou. Větší porady před turnajem nemáme. Vše řešíme hlavně na místě před zápasy a většinou se stejně neshodneme 😊 (Petr)

Tak kapitána máme jasného. Ale před jednotlivými zápasy se společně radíme o sestavě. Občas tam padnou zajímavé tahy, ale jinak to dopadne většinou stejně. Sestava je prakticky jasná, já jsem až čtvrtá v pořadí, a jelikož momentálně nemám takovou formu, tak jsem byla pouze fandící podpora. (Veronika)

Z mé strany bohužel společné tréninky neprobíhají z hlediska časové náročnosti na dojíždění. Porady máme přímo před jednotlivými zápasy. To samé patří i pro tahouna týmu a to je v každém kole někdo jiný. Nikdo nejsme stroj a tak naše výkonosti mají výkyvy. Je důležité, že ve většině případů je celková výkonost týmu pozitivní. (David)

 

Plánujete do příští sezóny nějaké změny, nebo budete dále v tomto složení? 

Já doufám, že budeme pokračovat v tomto složení. (Longdi) 

Určitě v tomto složení. Vítězná sestava se přeci nemění 😊 (Petr)

Tak složení je především na vedení klubu MPC Pardubice, které jednotlivé týmy dává dohromady, ale jak píšou kluci, bylo by fajn pokračovat v tomto složení. (Veronika)

Já si myslím, že byste se měli nechat překvapit. Nemusíme všechno říkat i z taktického hlediska 😊 (David)

 

Díky za rozhovor a dobrý strk v dalším období

Děkujeme – tým Maple Pool Club Pardubice A

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Roman Hybler přijel, viděl a zvítězil v ČPTour 9 ball!

Uplynulý víkend se hrály kvalifikace a následně II. kolo České poolové tour 2020.

V kvalifikacích hrálo dohromady 106 hráčů, nejvíc ve středních a východních Čechách.

Do nedělního finálového pavouka přišlo všech 32 hráčů, hrálo se v Balabušce Praha.

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Vondráček Petr MPC Pardubice 1385.7
2 Lebduška Filip MPC Pardubice 1364.8
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1346.3
4 Žalman David MPC Pardubice 1340.7
5 Růčka Radek MPC Pardubice 1197.5
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1190.5
7 Tužil Pavel MPC Pardubice 1161.3
8 Urban Petr MPC Pardubice 1004.3
9 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 989.5
10 Kníže Martin MPC Pardubice 984.1
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 967.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 925.5
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 881
14 Tichý Jaroslav Řipská Praha 875.2
15 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 869.6
16 Švestka Martin MPC Pardubice 862.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020