Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

Vím, že jsem ztratil hodně důležitých bodů hned prvním Open turnajem. Pak jsem už měl výsledky takové, jaké jsem si přestavoval, i když mě mrzelo finále devítky s Davidem Žalmanem, kde jsem také ztratil možná pár rozhodujících bodů. Ve zbylých 3 turnajích série si nejvíce věřím ve 14.1 ball a 9 ball, kde zároveň musím i doufat v nějaké zaváhání Davida, protože 4000 bodů ztráty na tak kvalitního hráče, jako je on, se už budou těžce dohánět. David má teď z posledních sezón rozhodně nejlepší formu a dokazují to i jeho dosavadní výsledky.

Jak se ti šla hra v Brně? Můžeš zhodnotit tvůj postup pavoukem a jednotlivé zápasy?

V Brně se mi pravidelně daří výsledkově, ale pocitově z předvedené hry nemám vždy dobrý pocit. Je to díky ne úplně kvalitním stolům, mantinelům a koulím, až na klubovnu, kde se hraje výborně. Los v pavouku byl ke mně v tomto turnaji velmi přijatelný až do semifinále, kde jsem narazil na, po celý den skvěle hrajícího, Pavla Tužila, kde jsem měl na začátku zápas pod kontrolou až někdy do poloviny, kde jsem vyklepal lehkou desítku. Tím jsem dal Pavlovi šanci a on ji využil asi čtyřmi body v řadě a dostal se do vedení. Na konci zápasu mi pomohlo i trochu štěstíčko a vrátilo se mi moje potápění. Ve finále na mě čekal už podruhé za sebou David a na ten zápas jsem se jako vždycky moc těšil. Začátek mi vyšel na výbornou, ujal jsem se rychlého vedení 4:1, David mě však takticky zabrzdil time outem, ze kterého, když se vrátil, bylo v jeho stylu bleskově skóre 4:4 a od té doby jsme se tahali po bodu o každou hru až do stavu 6:5 pro Davida. Poté do ale v další hře, podle mého, okradl lehce vystouplý roh středové kapsy, kde mu nespadla předposlední koule a daroval mi tím tak důležitý bod, který měl být jeho. V poslední hře, v podobné situaci i ten samý roh okradl potopení i mě. Měl jsem však štěstí, že jsem nenabídl lehkou pozici. David zřejmě pod tlakem nezvládl situaci a zbylé 3 koule jsem neměl těžké. Tohoto vítězství si velmi cením jak z důvodu důležitých bodů o ME, tak zároveň z nejlepšího předvedeného výkonu za celý tento turnaj, protože na Davida by to jinak nestačilo.

Jak hodnotíš formu tvých nejbližších soupeřů – Davida Žalmana a Petra Urbana, jak se na ně cítíš. Naproti tomu Marek Hajdovský je zatím stínem předchozích sezón, zatím se nedostal dále než do šestnáctky?

Oba v probíhající sezóně dokazují skvělou formu jak výsledkově, tak herně. Je pravda, že v žebříčku ČPT se bude v posledních turnajích rozhodovat právě mezi námi třemi. Za námi už je velký bodový odstup a nepředpokládám, že by se někomu takový náskok podařilo stáhnout během tří turnajů. Nevím, z jakého důvodu, ale Marek má už delší dobu celkem nepříznivé výsledky na to, jak ještě loni bojoval o první místa.

Jako další na řadě po týmech je na řadě osmička, a potom ME. Stanovil sis nějaké cíle – čeho by si rád dosáhnul, jak se cítíš po herní stránce?

V osmičce se pravidelně necítím moc dobře, není to moje nejoblíbenější disciplína, což obvykle dokazují moje výsledky. Po loňském ME, kde jsem zahrál nejlépe ze všech dosavadních ročníků, si věřím na další, alespoň stejný, ne-li lepší umístění. Cíle mám pořád stejné, jak už jsem zmínil, co nejlepší umístění na tomto ME a kvalifikování se na příští ME a samozřejmě získání dalších titulů mistra republiky. Po herní stránce jsem se ještě do nedávna necítil příliš dobře z důvodu nedostatečného tréninku zapříčiněného zásadními změnami v osobním životě (kdo už stihl zjistit, tak ví :-D). Nyní už je ale moje standardní forma zpět a doufám, že to tak vydrží i nadále, protože teď nastanou ty nejdůležitější turnaje, včetně ME.

Honzo, na rozdíl od ostatních máš už pravěké herní tágo, nemyslíš, že už nazrál čas na nové náčiní? Jak je vlastně tvoje tágo staré?

Pravěkým tágem jsi to nazval vcelku správně :-D, protože mé Buffalo je už staré cca 12 let, je zbroušené do velmi nestandardní tloušťky, což mi ale vyhovuje na dlouhých koulích. I když jsem měl pár nabídek na úplně nová, kvalitnější tága, po vyzkoušení mě to nijak neoslovilo především pocitově a to je, podle mého názoru, velmi důležité. Dokud bude toto tágo sloužit a přinášet výsledky jako doteď, rozhodně nemám v plánu měnit.

Ty také používáš tu nejlevnější kůži Triangl a obyčejnou křídu. Všichni ostatní mají technologicky vyspělejší náčiní včetně kůže i křídy (jump, rozstřel), jak se na to díváš?

Jen jednou jsem vyzkoušel nějakou lepší, vrstvenou kůži, která měla být stejně měkká jako Triangl, ale s lepšími vlastnostmi. Při prvním vyzkoušení jsem okamžitě zjistil, že je mnohem tvrdší, plochá a tím pádem mi při extrémních falších nedělala na bílé kouli to, na co jsem byl zvyklý. K vrácení se zpět na Triangl mě definitivně přesvědčilo to, že mi po necelém měsíci kůže ulítla :-D. Co se týče křídy, používám obyčejnou Masterku, která, pokud mám dobře opracovanou kůži, mi bohatě stačí a nevidím v ní rozdíl oproti např. Kamui křídě, kterou stačí tágo nakřídovat jednou za turnaj :-D. Jsem zvyklý mít křídu stále v ruce a křídovat si. Jediné, nad čím už delší dobu uvažuji, je pořízení jumpa, protože můj momentální break jump Players sice splňuje to, co potřebuji, ale nedává mi možnost jumpů na tu nejkratší vzdálenost.

 

Díky za rozhovor

 

R.V.

Další hlavní zprávy

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1900.7
2 Urban Petr MPC Pardubice 1276.1
3 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1262.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1203.5
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1200.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1186
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1169.2
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1166.8
9 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1157.9
10 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1140.8
11 Švestka Martin MPC Pardubice 1057.2
12 Tužil Pavel MPC Pardubice 1052.6
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1008.8
14 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 991.1
15 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 987.6
16 Hajdovský Marek MPC Pardubice 954.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí