Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

Vím, že jsem ztratil hodně důležitých bodů hned prvním Open turnajem. Pak jsem už měl výsledky takové, jaké jsem si přestavoval, i když mě mrzelo finále devítky s Davidem Žalmanem, kde jsem také ztratil možná pár rozhodujících bodů. Ve zbylých 3 turnajích série si nejvíce věřím ve 14.1 ball a 9 ball, kde zároveň musím i doufat v nějaké zaváhání Davida, protože 4000 bodů ztráty na tak kvalitního hráče, jako je on, se už budou těžce dohánět. David má teď z posledních sezón rozhodně nejlepší formu a dokazují to i jeho dosavadní výsledky.

Jak se ti šla hra v Brně? Můžeš zhodnotit tvůj postup pavoukem a jednotlivé zápasy?

V Brně se mi pravidelně daří výsledkově, ale pocitově z předvedené hry nemám vždy dobrý pocit. Je to díky ne úplně kvalitním stolům, mantinelům a koulím, až na klubovnu, kde se hraje výborně. Los v pavouku byl ke mně v tomto turnaji velmi přijatelný až do semifinále, kde jsem narazil na, po celý den skvěle hrajícího, Pavla Tužila, kde jsem měl na začátku zápas pod kontrolou až někdy do poloviny, kde jsem vyklepal lehkou desítku. Tím jsem dal Pavlovi šanci a on ji využil asi čtyřmi body v řadě a dostal se do vedení. Na konci zápasu mi pomohlo i trochu štěstíčko a vrátilo se mi moje potápění. Ve finále na mě čekal už podruhé za sebou David a na ten zápas jsem se jako vždycky moc těšil. Začátek mi vyšel na výbornou, ujal jsem se rychlého vedení 4:1, David mě však takticky zabrzdil time outem, ze kterého, když se vrátil, bylo v jeho stylu bleskově skóre 4:4 a od té doby jsme se tahali po bodu o každou hru až do stavu 6:5 pro Davida. Poté do ale v další hře, podle mého, okradl lehce vystouplý roh středové kapsy, kde mu nespadla předposlední koule a daroval mi tím tak důležitý bod, který měl být jeho. V poslední hře, v podobné situaci i ten samý roh okradl potopení i mě. Měl jsem však štěstí, že jsem nenabídl lehkou pozici. David zřejmě pod tlakem nezvládl situaci a zbylé 3 koule jsem neměl těžké. Tohoto vítězství si velmi cením jak z důvodu důležitých bodů o ME, tak zároveň z nejlepšího předvedeného výkonu za celý tento turnaj, protože na Davida by to jinak nestačilo.

Jak hodnotíš formu tvých nejbližších soupeřů – Davida Žalmana a Petra Urbana, jak se na ně cítíš. Naproti tomu Marek Hajdovský je zatím stínem předchozích sezón, zatím se nedostal dále než do šestnáctky?

Oba v probíhající sezóně dokazují skvělou formu jak výsledkově, tak herně. Je pravda, že v žebříčku ČPT se bude v posledních turnajích rozhodovat právě mezi námi třemi. Za námi už je velký bodový odstup a nepředpokládám, že by se někomu takový náskok podařilo stáhnout během tří turnajů. Nevím, z jakého důvodu, ale Marek má už delší dobu celkem nepříznivé výsledky na to, jak ještě loni bojoval o první místa.

Jako další na řadě po týmech je na řadě osmička, a potom ME. Stanovil sis nějaké cíle – čeho by si rád dosáhnul, jak se cítíš po herní stránce?

V osmičce se pravidelně necítím moc dobře, není to moje nejoblíbenější disciplína, což obvykle dokazují moje výsledky. Po loňském ME, kde jsem zahrál nejlépe ze všech dosavadních ročníků, si věřím na další, alespoň stejný, ne-li lepší umístění. Cíle mám pořád stejné, jak už jsem zmínil, co nejlepší umístění na tomto ME a kvalifikování se na příští ME a samozřejmě získání dalších titulů mistra republiky. Po herní stránce jsem se ještě do nedávna necítil příliš dobře z důvodu nedostatečného tréninku zapříčiněného zásadními změnami v osobním životě (kdo už stihl zjistit, tak ví :-D). Nyní už je ale moje standardní forma zpět a doufám, že to tak vydrží i nadále, protože teď nastanou ty nejdůležitější turnaje, včetně ME.

Honzo, na rozdíl od ostatních máš už pravěké herní tágo, nemyslíš, že už nazrál čas na nové náčiní? Jak je vlastně tvoje tágo staré?

Pravěkým tágem jsi to nazval vcelku správně :-D, protože mé Buffalo je už staré cca 12 let, je zbroušené do velmi nestandardní tloušťky, což mi ale vyhovuje na dlouhých koulích. I když jsem měl pár nabídek na úplně nová, kvalitnější tága, po vyzkoušení mě to nijak neoslovilo především pocitově a to je, podle mého názoru, velmi důležité. Dokud bude toto tágo sloužit a přinášet výsledky jako doteď, rozhodně nemám v plánu měnit.

Ty také používáš tu nejlevnější kůži Triangl a obyčejnou křídu. Všichni ostatní mají technologicky vyspělejší náčiní včetně kůže i křídy (jump, rozstřel), jak se na to díváš?

Jen jednou jsem vyzkoušel nějakou lepší, vrstvenou kůži, která měla být stejně měkká jako Triangl, ale s lepšími vlastnostmi. Při prvním vyzkoušení jsem okamžitě zjistil, že je mnohem tvrdší, plochá a tím pádem mi při extrémních falších nedělala na bílé kouli to, na co jsem byl zvyklý. K vrácení se zpět na Triangl mě definitivně přesvědčilo to, že mi po necelém měsíci kůže ulítla :-D. Co se týče křídy, používám obyčejnou Masterku, která, pokud mám dobře opracovanou kůži, mi bohatě stačí a nevidím v ní rozdíl oproti např. Kamui křídě, kterou stačí tágo nakřídovat jednou za turnaj :-D. Jsem zvyklý mít křídu stále v ruce a křídovat si. Jediné, nad čím už delší dobu uvažuji, je pořízení jumpa, protože můj momentální break jump Players sice splňuje to, co potřebuji, ale nedává mi možnost jumpů na tu nejkratší vzdálenost.

 

Díky za rozhovor

 

R.V.

Další hlavní zprávy

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

David Žalman opět vítězí!

Na druhém kole České poolové tour se sešlo všech 32 přihlášených, 16 nejvýše postavených hráčů i 16 kvalifikantů z regionů, hrála se oblíbená devítka.

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

První turnaj ČPTour 2019 ovládl David Žalman

Na první turnaj série se přihlásilo 57 účastníků, přišlo 56, jeden se pro nemoc omluvil.

První den turnaje se hrály skupiny rozdělené do dvou heren – Harlequin Praha a Balabuška Praha. Nasazení bylo podle souhrnného žebříčku 2018 (uveřejněného v článku o MR 14.1). Skupiny byly po šesti a pěti hráčích, jedna po čtyřech, tam nepřišel omluvený nemocný hráč.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2136.7
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1632.2
3 Urban Petr MPC Pardubice 1562.7
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1412.4
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1387.3
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1353.5
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1282.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1267.6
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1254.2
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1236.3
11 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1225.5
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1104.6
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1097.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1063.8
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1059.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí