Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Za všechny čtyři vítězství jsem moc ráda a to z více důvodů. Snažím se vždy vyhrát a to se povedlo. A taky po přestupu z Harlequinu Praha do Maple Pool Club Pardubice jsem sama sobě tak trochu naložila více na záda. Ale jsem ráda, že jsem pro MPC Pardubice získala 4 tituly.

Byla jsi nominována na MS v Číně. Můžeš čtenářům osvětlit, jak je složité vyřídit výjezd do Číny, co všechno potřebuješ? Máš od sebe nějaká očekávání?

Byla jsem nominována na základě bronzové medaile z ME v 9 ball. Hotely jsou dané dva, vyberu si ten finančně méně náročný. Musím si vyřídit vízum, ale nejdřív musím dostat zvací dopis, který dostanu až na základě vyplněného formuláře. K vízu potřebuji už rezervaci letenky nebo letenku samotnou. Plánování příletu na jiný kontinent tak, abych se stihla poprat s jetlagem, což je jiné před turnajem než před dovolenou a už si moc nepamatuji, jak se to na mě podepsalo naposledy. Takže se snažím koukat po co nejlepším spojení s co nejkratšími přestupy, ale zároveň aby cena letenky nebyla horentní.

Co se týká očekávání, tak chci hrát dobrou hru, snažit se odehnat myšlenky, že je to MS a soustředit se na každý zápas. Pokud bych měla štěstí na los, ráda bych se dostala ze skupiny.

V rámci přípravy na MS jedeš na Euro Tour Women, pojedeš sama, nebo máš parťačku, čeho bys tam chtěla kromě přípravy dosáhnout?

Ano pojedu na EuroTour do Trevisa. Do Klagenfurtu jsem chtěla také, ale bylo MR žen. Zatím to vypadá, že pojedu sama, možná se někdo přidá, budu muset v tomto týdnu vyřešit. Pokud pojedu sama, tak asi i vzhledem k leteckému spojení z Prahy v listopadu do Trevisa nakonec pojedu autobusem. Nějak se mi nechce řídit celou dobu a ráno hrát, to se raději prospím přes noc. Ale je to ještě otevřené. Co se týká výsledků, tak si tam chci hlavně zahrát kvalitní zápasy a postoupit třeba mezi posledních 16. Upřímně, EuroTour jsem nějakou dobu nehrála a je to jiné než ME.

Nejbližší turnaj, na který jsi přihlášena, je MR smíšených dvojic s Davidem Žalmanem, teď to dvakrát za sebou nevyšlo, tak do třetice všeho dobrého (i zlého)?

Pravda, dvakrát to nevyšlo a můžu být ráda, že mě David zatím nevyměnil, protože oba dva roky byla má chyba, že jsme prohráli. Budeme se snažit vyhrát, nejsme v roli obhájců, což nám může pomoci, ale pokud se to nepodaří, myslím, že se nic zásadního nebude dít.

 Na rozdíl od minulých let teď máš hodně zahraničních turnajů, na které pojedeš, všichni doufáme, že tvůj kulečníkový restart, jak jsi to sama nazvala v minulém rozhovoru, ti vyjde. Plánuješ nákup nějakého nového kulečníkového vybavení, nebo zůstáváš u toho, co máš? Hodně špičkových hráčů si pořizuje novinku od Predatora, novou technologickou špičku REVO.

Ano nazvala jsem to kulečníkovým restartem hlavně na mezinárodní scéně. Na té domácí se mi někdy i se štěstím zatím daří, a i kdybych nějaké zápasy prohrála tak to neberu nijak špatně. Ale ty zahraniční turnaje jsou potřeba k tomu, aby se hráč vyrovnal špičce. A když už jsem tam zase proklouzla celkem slušnou hrou na ME, tak kdy jindy zkusit restart? Jenom přeci už nejsem nejmladší a do budoucna budou třeba jiné priority.

Se špičkou REVO jsem zkoušela hrát, je super, ale nevím, jestli by se teď našel dostatečný prostor na to, abych se s tím poprala, takže to zatím odsouvám.

Co se týká vybavení tak zatím hraju s tím stejným tágem LONGONI Genesi a špičkou od Predatora 314. Nějaké změny jsou v plánu, jak velké nebo menší budou, ukáže čas, ale rozhodně budu potřebovat nové rozstřelové tágo a možná i futrál, protože ten můj staříček kožený není úplně nejvhodnější na cestování.

 Díky za rozhovor :-)

Na otázky se ptal R. Vladyka

 

 

 

Další hlavní zprávy

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

David Žalman opět vítězí!

Na druhém kole České poolové tour se sešlo všech 32 přihlášených, 16 nejvýše postavených hráčů i 16 kvalifikantů z regionů, hrála se oblíbená devítka.

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2136.7
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1632.2
3 Urban Petr MPC Pardubice 1562.7
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1412.4
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1387.3
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1353.5
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1282.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1267.6
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1254.2
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1236.3
11 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1225.5
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1104.6
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1097.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1063.8
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1059.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí