Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Za všechny čtyři vítězství jsem moc ráda a to z více důvodů. Snažím se vždy vyhrát a to se povedlo. A taky po přestupu z Harlequinu Praha do Maple Pool Club Pardubice jsem sama sobě tak trochu naložila více na záda. Ale jsem ráda, že jsem pro MPC Pardubice získala 4 tituly.

Byla jsi nominována na MS v Číně. Můžeš čtenářům osvětlit, jak je složité vyřídit výjezd do Číny, co všechno potřebuješ? Máš od sebe nějaká očekávání?

Byla jsem nominována na základě bronzové medaile z ME v 9 ball. Hotely jsou dané dva, vyberu si ten finančně méně náročný. Musím si vyřídit vízum, ale nejdřív musím dostat zvací dopis, který dostanu až na základě vyplněného formuláře. K vízu potřebuji už rezervaci letenky nebo letenku samotnou. Plánování příletu na jiný kontinent tak, abych se stihla poprat s jetlagem, což je jiné před turnajem než před dovolenou a už si moc nepamatuji, jak se to na mě podepsalo naposledy. Takže se snažím koukat po co nejlepším spojení s co nejkratšími přestupy, ale zároveň aby cena letenky nebyla horentní.

Co se týká očekávání, tak chci hrát dobrou hru, snažit se odehnat myšlenky, že je to MS a soustředit se na každý zápas. Pokud bych měla štěstí na los, ráda bych se dostala ze skupiny.

V rámci přípravy na MS jedeš na Euro Tour Women, pojedeš sama, nebo máš parťačku, čeho bys tam chtěla kromě přípravy dosáhnout?

Ano pojedu na EuroTour do Trevisa. Do Klagenfurtu jsem chtěla také, ale bylo MR žen. Zatím to vypadá, že pojedu sama, možná se někdo přidá, budu muset v tomto týdnu vyřešit. Pokud pojedu sama, tak asi i vzhledem k leteckému spojení z Prahy v listopadu do Trevisa nakonec pojedu autobusem. Nějak se mi nechce řídit celou dobu a ráno hrát, to se raději prospím přes noc. Ale je to ještě otevřené. Co se týká výsledků, tak si tam chci hlavně zahrát kvalitní zápasy a postoupit třeba mezi posledních 16. Upřímně, EuroTour jsem nějakou dobu nehrála a je to jiné než ME.

Nejbližší turnaj, na který jsi přihlášena, je MR smíšených dvojic s Davidem Žalmanem, teď to dvakrát za sebou nevyšlo, tak do třetice všeho dobrého (i zlého)?

Pravda, dvakrát to nevyšlo a můžu být ráda, že mě David zatím nevyměnil, protože oba dva roky byla má chyba, že jsme prohráli. Budeme se snažit vyhrát, nejsme v roli obhájců, což nám může pomoci, ale pokud se to nepodaří, myslím, že se nic zásadního nebude dít.

 Na rozdíl od minulých let teď máš hodně zahraničních turnajů, na které pojedeš, všichni doufáme, že tvůj kulečníkový restart, jak jsi to sama nazvala v minulém rozhovoru, ti vyjde. Plánuješ nákup nějakého nového kulečníkového vybavení, nebo zůstáváš u toho, co máš? Hodně špičkových hráčů si pořizuje novinku od Predatora, novou technologickou špičku REVO.

Ano nazvala jsem to kulečníkovým restartem hlavně na mezinárodní scéně. Na té domácí se mi někdy i se štěstím zatím daří, a i kdybych nějaké zápasy prohrála tak to neberu nijak špatně. Ale ty zahraniční turnaje jsou potřeba k tomu, aby se hráč vyrovnal špičce. A když už jsem tam zase proklouzla celkem slušnou hrou na ME, tak kdy jindy zkusit restart? Jenom přeci už nejsem nejmladší a do budoucna budou třeba jiné priority.

Se špičkou REVO jsem zkoušela hrát, je super, ale nevím, jestli by se teď našel dostatečný prostor na to, abych se s tím poprala, takže to zatím odsouvám.

Co se týká vybavení tak zatím hraju s tím stejným tágem LONGONI Genesi a špičkou od Predatora 314. Nějaké změny jsou v plánu, jak velké nebo menší budou, ukáže čas, ale rozhodně budu potřebovat nové rozstřelové tágo a možná i futrál, protože ten můj staříček kožený není úplně nejvhodnější na cestování.

 Díky za rozhovor :-)

Na otázky se ptal R. Vladyka

 

 

 

Další hlavní zprávy

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

Mistrovství světa mužů 2018 v Kataru – reprezentuje Roman Hybler!!!

 

Mistrovství světa mužů 2018 v 9 ball se odehrává opět v Kataru, v Dauhá, kdy hlavní část turnaje startuje od 14. prosince a končí 16. prosince 2018. Turnaj se v Kataru odehrává již poosmé v řadě.

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1836.4
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1512
3 Urban Petr MPC Pardubice 1441.7
4 Praus Tomáš MPC Pardubice 1373.5
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1317.2
7 Vondráček Petr MPC Pardubice 1248.8
8 Zhou Longdi MPC Pardubice 1248.8
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1238.3
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1226.2
11 Kníže Martin MPC Pardubice 1155.2
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1144.5
13 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1129.5
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1103.9
15 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1099.5
16 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1094.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019
Ještě nebyl odehrán žádný turnaj.

Novinky z ostatních sekcí