Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Za všechny čtyři vítězství jsem moc ráda a to z více důvodů. Snažím se vždy vyhrát a to se povedlo. A taky po přestupu z Harlequinu Praha do Maple Pool Club Pardubice jsem sama sobě tak trochu naložila více na záda. Ale jsem ráda, že jsem pro MPC Pardubice získala 4 tituly.

Byla jsi nominována na MS v Číně. Můžeš čtenářům osvětlit, jak je složité vyřídit výjezd do Číny, co všechno potřebuješ? Máš od sebe nějaká očekávání?

Byla jsem nominována na základě bronzové medaile z ME v 9 ball. Hotely jsou dané dva, vyberu si ten finančně méně náročný. Musím si vyřídit vízum, ale nejdřív musím dostat zvací dopis, který dostanu až na základě vyplněného formuláře. K vízu potřebuji už rezervaci letenky nebo letenku samotnou. Plánování příletu na jiný kontinent tak, abych se stihla poprat s jetlagem, což je jiné před turnajem než před dovolenou a už si moc nepamatuji, jak se to na mě podepsalo naposledy. Takže se snažím koukat po co nejlepším spojení s co nejkratšími přestupy, ale zároveň aby cena letenky nebyla horentní.

Co se týká očekávání, tak chci hrát dobrou hru, snažit se odehnat myšlenky, že je to MS a soustředit se na každý zápas. Pokud bych měla štěstí na los, ráda bych se dostala ze skupiny.

V rámci přípravy na MS jedeš na Euro Tour Women, pojedeš sama, nebo máš parťačku, čeho bys tam chtěla kromě přípravy dosáhnout?

Ano pojedu na EuroTour do Trevisa. Do Klagenfurtu jsem chtěla také, ale bylo MR žen. Zatím to vypadá, že pojedu sama, možná se někdo přidá, budu muset v tomto týdnu vyřešit. Pokud pojedu sama, tak asi i vzhledem k leteckému spojení z Prahy v listopadu do Trevisa nakonec pojedu autobusem. Nějak se mi nechce řídit celou dobu a ráno hrát, to se raději prospím přes noc. Ale je to ještě otevřené. Co se týká výsledků, tak si tam chci hlavně zahrát kvalitní zápasy a postoupit třeba mezi posledních 16. Upřímně, EuroTour jsem nějakou dobu nehrála a je to jiné než ME.

Nejbližší turnaj, na který jsi přihlášena, je MR smíšených dvojic s Davidem Žalmanem, teď to dvakrát za sebou nevyšlo, tak do třetice všeho dobrého (i zlého)?

Pravda, dvakrát to nevyšlo a můžu být ráda, že mě David zatím nevyměnil, protože oba dva roky byla má chyba, že jsme prohráli. Budeme se snažit vyhrát, nejsme v roli obhájců, což nám může pomoci, ale pokud se to nepodaří, myslím, že se nic zásadního nebude dít.

 Na rozdíl od minulých let teď máš hodně zahraničních turnajů, na které pojedeš, všichni doufáme, že tvůj kulečníkový restart, jak jsi to sama nazvala v minulém rozhovoru, ti vyjde. Plánuješ nákup nějakého nového kulečníkového vybavení, nebo zůstáváš u toho, co máš? Hodně špičkových hráčů si pořizuje novinku od Predatora, novou technologickou špičku REVO.

Ano nazvala jsem to kulečníkovým restartem hlavně na mezinárodní scéně. Na té domácí se mi někdy i se štěstím zatím daří, a i kdybych nějaké zápasy prohrála tak to neberu nijak špatně. Ale ty zahraniční turnaje jsou potřeba k tomu, aby se hráč vyrovnal špičce. A když už jsem tam zase proklouzla celkem slušnou hrou na ME, tak kdy jindy zkusit restart? Jenom přeci už nejsem nejmladší a do budoucna budou třeba jiné priority.

Se špičkou REVO jsem zkoušela hrát, je super, ale nevím, jestli by se teď našel dostatečný prostor na to, abych se s tím poprala, takže to zatím odsouvám.

Co se týká vybavení tak zatím hraju s tím stejným tágem LONGONI Genesi a špičkou od Predatora 314. Nějaké změny jsou v plánu, jak velké nebo menší budou, ukáže čas, ale rozhodně budu potřebovat nové rozstřelové tágo a možná i futrál, protože ten můj staříček kožený není úplně nejvhodnější na cestování.

 Díky za rozhovor :-)

Na otázky se ptal R. Vladyka

 

 

 

Další hlavní zprávy

Poslední MR 14.1 ovládl Petr Urban!

Minulý víkend se uskutečnilo poslední mistrovství republiky jednotlivců, a to ve 14.1 – nekonečná.

Na kvalifikaci se přihlásilo 28 hráčů, což je za poslední roky nejvíc závodníků, je to méně než v ostatních disciplínách, nicméně tato disciplína je výrazně odlišná od ostatních, ne neprávem se nazývá královská disciplína.

 

Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball Michalem Gavenčiakem

Předem našeho rozhovoru Ti chci opět pogratulovat k zisku titulu Mistra ČR v poolbilliardu 10 – ball pro rok 2018.

Po drobném zaváhání v Tvé silné disciplíně 8-ball jsi získal tituly Mistra ČR v disciplínách 9-ball a 10-ball a jsi aktuálně vedoucí v žebříčku MČR jednotlivců s náskokem necelých 1700 bodů před Petrem Urbanem.

Jak by jsi v krátkosti mezi sebou porovnal obtížnosti turnajů MČR 2018 ?

Michal Gavenčiak opanoval MČR 10 ball v Brně!

Ve dnech 27. – 28.10.2018 se v herně Čajovna Utopia Brno uskutečnilo mistrovství ČR v poolbilliardu v disciplíně 10 ball. V sobotu 27.10.2018 probíhala otevřená kvalifikace do nedělního finálového turnaje. Kvalifikace, na kterou dorazilo celkem 40 hráčů, byla odehrána systémem osmi skupin po pěti hráčích. Jelikož se na nedělní finálový turnaj přihlásilo pouze 13 hráčů ze 16ti oprávněných, postupovalo z kvalifikace celkem 19 hráčů, tedy 8 z prvních, dalších 8 z druhých a 3 nejlepší hráči z míst třetích. Kvalifikace se účastnilo mnoho kvalitních hráčů a vybojovat postup nebylo vůbec lehké. 

Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

MČR smíšených dvojic vyhrála dvojice Žalman – Hubrtová

 

  

Mistrovství republiky smíšených dvojic 2018 se odehrálo 21. října 2018 v kulečníkovém klubu Balabuška Praha.

Z technických důvodů nebylo možné výsledky sledovat online.

 

Na MR dvojic vítězí Stuna-Hajšman!

Minulou sobotu se konalo MR dvojic, hrálo se v herně Harlequin Praha.

Na turnaj přišlo všech třicet přihlášených dvojic, některé velmi silné, složené ze špičkových hráčů.

Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Veronika Hubrtová obhájila všechny tituly na MČR žen 2018

 

Mistrovství republiky žen v disciplíně 9 ball se uskutečnilo v neděli 14.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

9 BALL International North Cyprus Youth Team Cup 2018

 

Ve dnech 9-13. října 2018 se konal mezinárodní juniorský turnaj na Severním Kypru, kam jsme dostali pozvánku od federace na Severním Kypru, přímo od prezidenta federace Aşkına Burcu.

Na turnaj byli nominováni Petr Brancuský ml. (MPC Pardubice), David Mrázek (BC Metropol České Budějovice), Adam Trhlík (BC Metropol České Budějovice) a jako vedoucí reprezentace Petr Brancuský st. (MPC Pardubice).

MR žen 2018 – 14.1 nekonečná

 

 

Mistrovství republiky žen ve 14.1 nekonečné se uskutečnilo v sobotu 13.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1764.7
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1520.5
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1481
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1456.2
5 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1433.4
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1354
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1350.8
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1259.5
9 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1225.7
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1224.4
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1205.5
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1180.4
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1168
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1132.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
16 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1101.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí