Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?
Začnu postupně. ME se mi vydařilo z několika hledisek a upřímně byť nerada musím říct, že to nebylo tréninkem před touto akcí. Není žádným tajemstvím, že poslední roky trénuji velmi nepravidelně max. v nějakém horizontu před ME. Tentokrát ani na to nebyl čas, jak bylo v létě a byly jiné aktivity na pořadu dnů či víkendů. Po Pardubice Openu jsem si řekla, že je lepší mít v hlavě to, jak se hrálo na nových stolech, než si to rozhodit tréninkem 3x po dvou hodinách. A ono to asi k něčemu bylo. Především k tomu, že jsem neměla na zádech žádnou tíhu jako v minulosti, že musím když mám natrénováno, a užívala jsem si to, jak to šlo. Byla parádní parta v týmu a vše bylo tak jak má i společné výlety či aktivity jsme si opravdu užívali společně. To, že jsem získala medaili, bych sama za sebe štěstím nenazývala. Mezi 16 vyřadit hráčku 7-3, která je momentálně na prvním místě v Eurotour rankingu není štěstí. 
A co se týká MR, tak bych to nazvala novým dechem, nábojem a samozřejmě taky nějakým závazkem. Jenom přeci je jiné prohrát s čerstvou bronzovou na krku z ME, než s několik let zaprášenou ;)
A trochu si to vysvětluji celkově tak, že asi nějaký talent mám, že jsem hodně hodin dala tréninku, hodně vlastních peněz do turnajů, tedy zkušeností, zestárla jsem, takže mám už možná více nadhledu a tím pádem klidu, že když se prohraje, tak se nehroutí vše okolo. V průběhu roku koketovala s myšlenkou do toho ještě jednou pustit kus sebe, času, vzdělávání, a ona to možná nebyla až tak vzdálená myšlenka, uvidíme. 
 
Jak bylo těžké se probojovat na ME k bronzové medaili, můžeš mi popsat cestu a zajímavosti, v semifinále si potom prohrála výrazným způsobem, opravdu tě soupeřka tak přejela?
Tak myslím, že je těžké se k medaili dostat vždy. Kdo to zažil, může jen přitakat, i ten kdo na ME byl a k medaili se nedostal. Mezi ženami je to samozřejmě snazší než mezi muži, ale ne natolik, aby se to podařilo komukoliv. V prvním kole jsem narazila na Jasmin Ouschan, prohrála 2-7, ale toho zápasu škoda. Mohlo to být těsnější, ale nějak na mě v té poslední disciplíně dolehla nervozita. Pak jsem se musela dostat přes novou Mistryni Evropy Shut Yanu, která porazila ve finále 10 ball Jasmin a to nekompromisně. Já ji porazila, ale jak? Ona mi dala pár dárků, já nějaký prase a bylo to z 1-3 rázem 7-3. Tady bylo štěstí v tom, že byla nezkušená a mladá a já toho mohla využít ;) Pak jsem po slušném výsledku vyřadila Claudii ze Švýcarska, ke které jsem se dolosovala mezi 32, a vzhledem k tomu, že jezdí na Eurotoury atd. byla papírový favorit. Ale já hrála slušně a myslím, že jsem zaslouženě vyhrála. No a pak byl poslední hrací den. Já nastoupila proti Fefileva Margytě, ta je právě číslo 1 v Eurotour rankingu žen a vyhrála jsem zaslouženě 7-3. Hrála jsem dobře, jistoty, trefení, byl to můj zápas. No a pak jsem věděla, že na mě jde Czuprynská, nerada proti ní hraju a najednou mi spoluhráči z týmu říkali, že jdu na Lopez, že Oliwii vyřadila. Sakra…. Na tu si vždy věřím, nesmím to podcenit, tak jsem odešla od ostatních a šla se uklidnit a zkoncentrovat. Ani nevím jaký to byl zápas, vím že jsem vedla 6-3 nebo 6-4 a měla na stole koule na dohrávku. Ale já se, jak se říká po…. Špatný přívod, pozice, prohraná hra a ani nevím jak, najednou to bylo 6-6 a to už jsem dávno měla slavit medaili. No a teď sedím v tom křesle a říkám si: asi prohraješ a svou vinou. To je škoda, odehrála jsi dobrý turnaj… No a pak říkám dost, ještě není konec, třeba si to zkomplikuje. Nahrávka na osmičku taková ošemetná přes celý stůl a vyklepává… já dala osm v díře a devítku. Ale radost byla rozporuplná. Vyhrát 4 hry předtím jásám. Takhle jsem říkala Silvii „I am sorry for you“… No a na semi… jiná liga, únava hrát tolik náročných zápasů za jeden den, čekání na zápas, uvádělo se něco kolem 32 hráčů a 16 rozhodčích. Už jsem na to neměla. Proto je potřeba jezdit pokud člověk chce uspět, ať už je to junior, muž nebo žena. Tady mi chyběla ta turnajová rutina.
 
Za medaili z ME jsi dostala finanční odměnu, kterou vypsalo již minulý rok vedení ČMBS, můžeš čtenářům prozradit, co s ní plánuješ?
Ano dostala jsem odměnu 30tis. Kč. Co s tím plánuji? Možná si koupit pořádné rozstřelové tágo, možná druhou špici k hernímu tágu. Možná na cestování okolo turnajů. Určitě za to nepojedu k moři, ale investuji to zpět do kulečníku.
 
Příští rok chystáš výjezd na Womens Eurotour, pravděpodobně to vypadá, že jako výherce čtyřboje MR žen to budeš mít částečně placené, budeš se na to připravovat jinak než obvykle, co od toho čekáš, plánuješ další zahraniční turnaje?
Tak vzhledem k medaili mám nominaci na MS a to mě doufám podpoří svaz, co se týká nákladů na tuto akci. A před tím i potom bych chtěla jezdit na ET, doufám, že stihnu letos Treviso, bohužel Klagenfurt koliduje s MR žen, abych na MS nebyla jen jako účastník. Za další bych měla být kvalifikovaná na Amway cup na Taiwan a možná na China open 2019, ale to až to bude potvrzené od EPBF, momentálně není ani termín ani místo MS. 
 
Před MR žen jsi na poslední chvíli přestoupila z tvého dlouholetého klubu Harlequin Praha do MPC Pardubice, jaké jsi k tomu měla důvody?
Ano přestoupila a nebylo to úplně lehké rozhodnutí ani přijít za Pavlem Halamkou a diskutovat co mi může Harlequin dát a jak mě může podpořit, protože nejsem člověk, který chodí a doprošuje se něčeho, není to úplně můj styl. Vždy jsem si vše musela vybojovat a říkat si o podporu nebo odměnu není můj šálek kávy. Ale výše jmenované turnaje, možná poslední možnost ještě něco v kulečníku ukázat, budou stát spoustu peněz. Pavel mi bohužel řekl, že možnosti Harlequinu jsou teď omezené, a z daleka ne takové, jaké bych já potřebovala (a to nemluvím o kompletním financování), což mi je líto a tak jsem mluvila s MPC Pardubice o možném přestupu. Protože vím, že hráče na turnaje podporují a oni mi nabídli lepší podporu než Harlequin. Aby to někoho nemátlo, není to opět podpora typu, abych si mohla koupit nové oblečení, tedy formou kapesného, ale formou podpory na turnajové náklady jako je cesta, ubytování a startovné. Na oplátku bych chtěla jejich rozsáhlou základu žen někam posunout, zkusit jim něco předat, záleží na nich, jaký budou mít zájem a jak to přesně vymyslíme.
Každopádně jsem za roky v Harlequinu v čele s Pavlem Halamkou ráda, rozhodování bylo čistě z rozumu a vzhledem asi k poslední možnosti nějakého kulečníkového restartu, který se teď nabízí. 
 
Jak hodnotíš momentální úroveň žen na MČR, koho by si vyzvedla, kde naopak nevidíš progres?
Co by si doporučila pro zvýšení úrovně a počtu žen na MR?
Tak u desítky jsem byla smutná, že nás bylo osm. V neděli to bylo o něco lepší. Co se týká úrovně, tak sice nedosahuje minulosti, kdy se na první místo mohlo dostat až osm hráček a ve startovním poli nás bylo 35. Ale co je potřeba? Ty vaše holky co s vámi sedí u stolu a fandí vám, zkusit k tomu stolu postavit. Vím, že partneři se vzájemně nedají trénovat, ale je spousta jiných možností. A progres vidím obrovskej u Sandry Krejčové. Myslím, že letošní ME juniorek jí dalo ohromnou zkušenost a motivaci a její třetí místo v 10 ball to jen dokazuje. Možná bych udělala nějaké balíčky pro účastnice atd., po nálepkách byla sháňka a letos nebyly. Jsou to maličkosti, co ženám udělají radost, a rozhodně bych chtěla aby ženy dostávaly na vyhlášení květiny, myslím, že to k tomu patří  Motivace pro hráčky můžou být i plánované výjezdy na EuroToury.
 
Tvoje soupeřky z minulých let, například Hanka Kaslová či Markéta Mlejnková a jiné, které ti hodně zatápěly, momentálně nehrají, jsi s nimi v kontaktu – myslíš, že se vrátí ke kulečníku a trochu tě potrápí nebo naopak očekáváš útok spíš od nových soupeřek.
Snažím se rok co rok psát, zvát či osobně volat ohledně účasti těch co jsou doma s dětmi, nebo co mají plný kalendář ostatních aktivit. Bylo by super, kdyby se čas od času vrátily, třeba nám provětraly kabáty a šly zpět domu, nebo prostě poklábosily, co je nového. Ale vím, že rodina je důležitá, a nikdo jim to nemůže mít za zlé, pokud si čas nenajdou. Potom bude řada na holkách, co hrají kratší chvíli, ať hrají co nejvíce turnajů a pak zaútočí na poháry 
 
Veroniko od kolika let hraješ kulečník, jak sis ho našla, měla si trenéra nebo jsi samouk?
Jééé tak to už je celkem ohraná píseň a možná už ji každý za ty roky zná. Tágo jsem držela poprvé v roce 1996 a to díky mamince, kterou jsem pořád přemlouvala, že s nimi chci jít taky na kulečník. Povedlo se a v roce 1997 přivezla bronzovou medaili z ME juniorek v devítce (tady to bylo štěstí :D ). Z počátku mě trénoval majitel herny, pak jsem přestala na nějakou dobu hrát, pak mi mamka domluvila trénování v Blue Pointu, a pak jsem přešla do Harlequinu Roudnice a následně do Prahy, nyní v MPC Pardubice. Absolvovala jsem pár tréninkových kempů (Sandmann, Ortmann) a jinak jsem většinu věcí vydřela, odkoukala, odposlouchala a nějaké rady naopak neposlouchala. Hraji tedy skoro 22 let a myslím, že nejvíce mi dala kombinace tréninkové dřiny a hraní turnajů všech úrovní. Člověk toho musí nejdřív hodně prohrát, aby mohl začít vítězit 
 
Jsi teď zároveň i ve vedení sekce Pool, naplňuje tě ta práce, čím se hlavně zabýváš, čeho by si chtěla dosáhnout?
Do vedení sekce jsem byla dotázána, né že by mě to samotnou napadlo a jsem tam pár let. Nejdříve jsem se rozkoukávala a myslím, že teď sem tam nějaký dobrý postřeh mám a dělám to ráda, i když někoho možná svým šťouráním a dotazy či názory štvu. Na starosti mám především vše, co se týká výjezdů reprezentace, dlouhodobě bojuji za širší nominaci dle aktuální výkonosti na ME a to všech kategoriích. Chtěla jsem, aby se na podzim konal juniorský turnaj, což letos bude poprvé. Snažím se vnést pohledy a zkušenosti ze zahraničí, která jsem načerpala, i když mi je jasné, že moudrost jsem nesnědla a spousta těch mých názorů může být mimo. Ráda bych, aby se svaz/sekce s pravidelností podílela na zlepšování hry hráčů všech kategorií, aby se u nás pořádaly tréninkové kempy, a podporovaly se dobré nápady. Chtěla bych samozřejmě ať to někoho z nás živí, ale to víme jak je těžké a primárně je potřeba udělat ty kroky předtím, které povedou k úspěchu. Většinou vám někdo něco dá až poté, co něčeho dosáhnete a k tomu je potřeba vlastní píle, houževnatost, vášeň i vlastní prostředky. 
 
Díky za rozhovor a přeji hodně budoucích úspěchů – dobrý strk :)
Já děkuji za rozhovor i zajímavé otázky.
 
 
 Na otazky se ptal Robin Vladyka
 
 

Další hlavní zprávy

Poslední MR 14.1 ovládl Petr Urban!

Minulý víkend se uskutečnilo poslední mistrovství republiky jednotlivců, a to ve 14.1 – nekonečná.

Na kvalifikaci se přihlásilo 28 hráčů, což je za poslední roky nejvíc závodníků, je to méně než v ostatních disciplínách, nicméně tato disciplína je výrazně odlišná od ostatních, ne neprávem se nazývá královská disciplína.

 

Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball Michalem Gavenčiakem

Předem našeho rozhovoru Ti chci opět pogratulovat k zisku titulu Mistra ČR v poolbilliardu 10 – ball pro rok 2018.

Po drobném zaváhání v Tvé silné disciplíně 8-ball jsi získal tituly Mistra ČR v disciplínách 9-ball a 10-ball a jsi aktuálně vedoucí v žebříčku MČR jednotlivců s náskokem necelých 1700 bodů před Petrem Urbanem.

Jak by jsi v krátkosti mezi sebou porovnal obtížnosti turnajů MČR 2018 ?

Michal Gavenčiak opanoval MČR 10 ball v Brně!

Ve dnech 27. – 28.10.2018 se v herně Čajovna Utopia Brno uskutečnilo mistrovství ČR v poolbilliardu v disciplíně 10 ball. V sobotu 27.10.2018 probíhala otevřená kvalifikace do nedělního finálového turnaje. Kvalifikace, na kterou dorazilo celkem 40 hráčů, byla odehrána systémem osmi skupin po pěti hráčích. Jelikož se na nedělní finálový turnaj přihlásilo pouze 13 hráčů ze 16ti oprávněných, postupovalo z kvalifikace celkem 19 hráčů, tedy 8 z prvních, dalších 8 z druhých a 3 nejlepší hráči z míst třetích. Kvalifikace se účastnilo mnoho kvalitních hráčů a vybojovat postup nebylo vůbec lehké. 

Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

MČR smíšených dvojic vyhrála dvojice Žalman – Hubrtová

 

  

Mistrovství republiky smíšených dvojic 2018 se odehrálo 21. října 2018 v kulečníkovém klubu Balabuška Praha.

Z technických důvodů nebylo možné výsledky sledovat online.

 

Na MR dvojic vítězí Stuna-Hajšman!

Minulou sobotu se konalo MR dvojic, hrálo se v herně Harlequin Praha.

Na turnaj přišlo všech třicet přihlášených dvojic, některé velmi silné, složené ze špičkových hráčů.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Veronika Hubrtová obhájila všechny tituly na MČR žen 2018

 

Mistrovství republiky žen v disciplíně 9 ball se uskutečnilo v neděli 14.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

9 BALL International North Cyprus Youth Team Cup 2018

 

Ve dnech 9-13. října 2018 se konal mezinárodní juniorský turnaj na Severním Kypru, kam jsme dostali pozvánku od federace na Severním Kypru, přímo od prezidenta federace Aşkına Burcu.

Na turnaj byli nominováni Petr Brancuský ml. (MPC Pardubice), David Mrázek (BC Metropol České Budějovice), Adam Trhlík (BC Metropol České Budějovice) a jako vedoucí reprezentace Petr Brancuský st. (MPC Pardubice).

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1764.7
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1520.5
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1481
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1456.2
5 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1433.4
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1354
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1350.8
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1259.5
9 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1225.7
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1224.4
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1205.5
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1180.4
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1168
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1132.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
16 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1101.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí