Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

David: Děkuji, ano na dvojice se vždy těším, protože je to změna proti klasické hře a navíc s Verčou si herně velice dobře rozumíme.

Na začátku jsme hráli tak trochu ustrašeně a nevěřili jsme si ani jeden, naštěstí to bylo výkonově na střídačku a tak jsme vždy podrželi jeden druhého.

 

Veronika: Děkujeme. Já si turnaj užila, sice jsem nehrála moc dobře, ale historie se neptá, jak jsme hráli, ale jestli jsme vyhráli.

 

Jak pro vás bylo to letošní MČR náročné ve srovnání s předchozími lety? 

 

David: Letošní MR bylo zajímavé v tom, že se na turnaji ukázalo mnoho legendárních dvojic, které již dlouhá léta moc nehráli a tak jsme trošku zapomněli, jak kdo hraje.

 

Veronika: Náročné je vždy, ale tentokrát to rozhodně nebyl náš přesvědčivý a vyčnívající výkon. Jak říká David, bylo spoustu legendárních účastníků. :)

 

Oba jste velice kvalitní hráči, ale řekněte mi, kdo byl ve dvojici „záchranář“? :)

 

David: No jak jsem již psal v první otázce, tak letos jsme si role záchranářů velice zkušeně předávali :-D

 

Veronika: Letos to byl rozhodně David :)

 

Jaká byla organizace turnaje, prostředí, nálada? Máte nějaké postřehy z turnaje, zajímavé situace ať už herní či jiné?

 

David: Organizace turnaje probíhala celkově v pořádku, mezi zápasy nebyly téměř žádné prostoje a pěkně to na sebe navazovalo. Tak jako na každém MR bych byl u některých zápasů pro nasazení časového rozhodčího a podobně jako je to na ME v semifinále a finále povinný časový rozhodčí.

 

Veronika: Turnaj jsem organizovala já a pomocí Míši Kockové a zajímavá situace byl především nefunkční systém vedení turnajů, ale díky tomu, že nefungoval již den předem, tak jsme na vše byli připraveni. Nasazení časových rozhodčích ve finálových fázích turnajů by se mělo zavádět a zároveň nastavení pravidel, kdy je dávat v jiných případech.

Nálada byla myslím velmi dobrá a je hlavně skvělé, kolik dvojic se dostavilo.

 

S koncem roku 2018 se (nejen) Česká poolbilliardová sezona se pomalu blíží ke konci. Jak byste ji zhodnotili ze svého pohledu co do dosažených výsledků? Splnili jste své cíle, tedy pokud jste si nějaké stanovili?

 

Veronika: Za sebe musím říct, že jsem měla cíl obhájit tituly na MR žen, ale hlavně vyhrát smíšenky s Davidem, když jsem mu to dva roky po sobě pokazila. Na turnaji Pardubice Open jsem vypadla již ve čtvrtfinále proti Kristině Grim, ale zápas to byl tak skvělý z obou stran, že za výkon se stydět nemusím. Medaile z mistrovství Evropy je sen, stejně jako účast na prosincovém mistrovství světa. Takže za sebe mohu říct, že výsledky jsou nad očekávání.

 

David: Ještě nás čeká poslední MR ve 14.1. nekonečná a to bude ještě malinko rozhodovat o umístění na prvních třech příčkách celkového pořadí. Letošní můj cíl byl jednoduchý a to, aby mě kulečník začal zase bavit jako dřív.

Proto jsem se rozhodl zariskovat a pořídit si po téměř 15letech hraní nové tágo. Tato volba se zatím vyplatila a doufám, že to bude fungovat i na dalších turnajích.

 

 

Zde musím navázat na předchozí otázku a ptám se, jaké cíle jste si stanovili pro rok 2019?

 

David: U mě osobně si nekladu vyloženě cíle, ale pouze si plánuji, na které turnaje bych tak rád jel anebo mě vyslal klub. Důležitý je pro mě jak se na tom turnaji herně cítím a co jsem tam předvedl.

Samozřejmě je mnohem hezčí, když člověk turnaj vyhraje nebo se na zahraničním turnaji umístí vysoko v žebříčku, ale pro mě je mnohem důležitější pocit ze hry a neotrávil jsem sám sebe na další turnaje.

 

Veronika: Chci se hlavně kulečníkem bavit a mít radost ze hry. Nikdy nic nevzdat a bojovat i když se nedaří. Můj cíl je rozhodně více trénovat a jezdit na turnaje jak u nás tak v zahraničí.

 

 

K vrcholovému sportu patří hodně tréninku, tréninkové zázemí a v neposlední řadě i sponzoři. Můžete nám povědět více, kde trénujete, jak často, jaké máte sponzory, jaké jsou např. vaše roční turnajové výdaje  a z jaké části je kryje sponzoring? 

 

David: Trénink teď poslední dobou trošku pokulhával díky časovému vytížení, ale snad se to brzy zlepší. Zahraniční turnaje i turnaje ČMBS mi platí klub a tak se mé osobní náklady o něco snížily.

Můj nynější sponzor je již dlouhá léta firma KAMUI a klub MAPLE Pardubice

 

Veronika: Poslední roky jsem trénovala málo. Neměla jsem chuť a možná ani takovou motivaci. Letos i díky medaili motivace rozhodně nechybí. Výdaje byly malé (málo turnajů), ale rozhodně vzrostou, jelikož to je cíl, který chci změnit. Ale vzhledem k dohodě s mým novým klubem MPC Pardubice tyto výdaje nebudou jen moje, ale klub mě podpoří. Uvidíme tedy na konci roku 2019.

 

Máte něco na srdci, co byste nám čtenářům sdělit? Např. o našem krásném sportu, o možných zlepšeních s organizací, přípravou, vedením, reklamou nebo o úplně něčem jiném?

 

Veronika: Prostoru ke zlepšení je spousta. Od profesionálnější organizace turnajů, po její reporting, propagaci, videa atd., ale také toho, aby bylo více úspěchů na mezinárodní scéně od hráčů. Protože bez úspěchů se to ostatní prosazuje velmi těžce. Přála bych si, aby hrálo více dětí, aby nehráli jen na počítači, aby bylo více diváků jak z řad hráčů, jejich přátel i „kolemjdoucích“. Je to totiž opravdu krásná hra.

 

David: Doufám, že se ze čtenářů stanou i diváci něco okoukají a pak si to půjdou osobně vyzkoušet do nějaké herny poblíž. Právě i kvůli divákům, by bylo mnohem atraktivnější právě ten časový rozhodčí na semifinále a finále, aby se nestalo, že nějaký ten divák při sledování usne nebo mu to přijde nezajímavé. Co se týče přípravy na turnaj, tak bych doporučil vzhledem ke zkušenostem nefunkčnosti softwaru, mít s sebou v tašce vytištěné pavouky, které nezaberou žádné místo, ale při nefunkčnosti sytému jsou k nezaplacení. Vím, že je to občas těžké, ale ředitel turnaje by měl být vždy neklidnější člověk v herně a tak když nastane tato nečekaná situace, měl by si v klidu poradit a nepanikařit. Možná jsem si toho pouze nevšiml, ale ohledně reklamy by bylo dobré kvůli veřejnosti mít na dveřích u herny, kde se pořádá MR nebo jiný významný turnaj, plakát několik týdnů dopředu. Veřejnost, a případní diváci by tak s větší pravděpodobností mohli přijít podívat.

 

Díky za rozhovor :)

 

Na otázky se ptal Tomáš Vančura

 

 

 

 

 

 

Další hlavní zprávy

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

David Žalman opět vítězí!

Na druhém kole České poolové tour se sešlo všech 32 přihlášených, 16 nejvýše postavených hráčů i 16 kvalifikantů z regionů, hrála se oblíbená devítka.

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

Další zpravodajství

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Pozvánka na turnaj BB Metropole, Mladá Boleslav

Přišla pozvánka na turnaj BB Metropole v Mladé Boleslavi.

Datum: 13.4.2019, prezence od 10:00, start v 11:00, startovné 300,- Kč, disciplína 8 ball.

Podrobnosti na plakátu.

turnaj

ČPTour 32 8 ball

Dnes se hraje ČPTour 8 ball v Balabušce Praha.

Bude se hrát pavouk zkrácený DBKO 32 na 6 až 8 vítězných, střídavý rozstřel.

Výsledky sledujte v našem výsledkovém servisu.

 

 

Regiony – kvalifikace na ČPTour 8 ball, počet postupujících

Dnes se hrají regiony – kvalifikace na ČPTour 8 ball.

Do hlavní soutěže postupuje z regionů 18 účastníků, z Top 16 nehrají Lukáš Bernášek a Adam Houdek.

Počet postupujících je vidět na Google Disk.

Dobrý strk!

Změna herny na ČPTour 32 8 ball v neděli 7.4. 2019

V neděli 7.4.2019 se hraje nejvyšší soutěž v poolbilliardu v České republice.

Původně byla vybrána herna MSK Kolbenka, nicméně z provozních důvodů je herna změněna na Balabušku Praha.

Omlouváme se hráčům za pozdní změnu.

Tým VVS.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

I. liga týmů

Dnes se hraje druhé kolo I. ligy týmů.

Průběžné výsledky sledujte v našem výsledkovém servisu.

Zároveň můžete sledovat i ostatní výsledky našich turnajů, například extraligy týmů, která se odehrála včera, na prvním místě se drží MPC Pardubice A, následované týmy Balabušky Praha A a Harlequinu Praha A.

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2136.7
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1632.2
3 Urban Petr MPC Pardubice 1562.7
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1412.4
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1387.3
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1353.5
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1282.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1267.6
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1254.2
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1236.3
11 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1225.5
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1104.6
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1097.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1063.8
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1059.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí