Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

David: Děkuji, ano na dvojice se vždy těším, protože je to změna proti klasické hře a navíc s Verčou si herně velice dobře rozumíme.

Na začátku jsme hráli tak trochu ustrašeně a nevěřili jsme si ani jeden, naštěstí to bylo výkonově na střídačku a tak jsme vždy podrželi jeden druhého.

 

Veronika: Děkujeme. Já si turnaj užila, sice jsem nehrála moc dobře, ale historie se neptá, jak jsme hráli, ale jestli jsme vyhráli.

 

Jak pro vás bylo to letošní MČR náročné ve srovnání s předchozími lety? 

 

David: Letošní MR bylo zajímavé v tom, že se na turnaji ukázalo mnoho legendárních dvojic, které již dlouhá léta moc nehráli a tak jsme trošku zapomněli, jak kdo hraje.

 

Veronika: Náročné je vždy, ale tentokrát to rozhodně nebyl náš přesvědčivý a vyčnívající výkon. Jak říká David, bylo spoustu legendárních účastníků. :)

 

Oba jste velice kvalitní hráči, ale řekněte mi, kdo byl ve dvojici „záchranář“? :)

 

David: No jak jsem již psal v první otázce, tak letos jsme si role záchranářů velice zkušeně předávali :-D

 

Veronika: Letos to byl rozhodně David :)

 

Jaká byla organizace turnaje, prostředí, nálada? Máte nějaké postřehy z turnaje, zajímavé situace ať už herní či jiné?

 

David: Organizace turnaje probíhala celkově v pořádku, mezi zápasy nebyly téměř žádné prostoje a pěkně to na sebe navazovalo. Tak jako na každém MR bych byl u některých zápasů pro nasazení časového rozhodčího a podobně jako je to na ME v semifinále a finále povinný časový rozhodčí.

 

Veronika: Turnaj jsem organizovala já a pomocí Míši Kockové a zajímavá situace byl především nefunkční systém vedení turnajů, ale díky tomu, že nefungoval již den předem, tak jsme na vše byli připraveni. Nasazení časových rozhodčích ve finálových fázích turnajů by se mělo zavádět a zároveň nastavení pravidel, kdy je dávat v jiných případech.

Nálada byla myslím velmi dobrá a je hlavně skvělé, kolik dvojic se dostavilo.

 

S koncem roku 2018 se (nejen) Česká poolbilliardová sezona se pomalu blíží ke konci. Jak byste ji zhodnotili ze svého pohledu co do dosažených výsledků? Splnili jste své cíle, tedy pokud jste si nějaké stanovili?

 

Veronika: Za sebe musím říct, že jsem měla cíl obhájit tituly na MR žen, ale hlavně vyhrát smíšenky s Davidem, když jsem mu to dva roky po sobě pokazila. Na turnaji Pardubice Open jsem vypadla již ve čtvrtfinále proti Kristině Grim, ale zápas to byl tak skvělý z obou stran, že za výkon se stydět nemusím. Medaile z mistrovství Evropy je sen, stejně jako účast na prosincovém mistrovství světa. Takže za sebe mohu říct, že výsledky jsou nad očekávání.

 

David: Ještě nás čeká poslední MR ve 14.1. nekonečná a to bude ještě malinko rozhodovat o umístění na prvních třech příčkách celkového pořadí. Letošní můj cíl byl jednoduchý a to, aby mě kulečník začal zase bavit jako dřív.

Proto jsem se rozhodl zariskovat a pořídit si po téměř 15letech hraní nové tágo. Tato volba se zatím vyplatila a doufám, že to bude fungovat i na dalších turnajích.

 

 

Zde musím navázat na předchozí otázku a ptám se, jaké cíle jste si stanovili pro rok 2019?

 

David: U mě osobně si nekladu vyloženě cíle, ale pouze si plánuji, na které turnaje bych tak rád jel anebo mě vyslal klub. Důležitý je pro mě jak se na tom turnaji herně cítím a co jsem tam předvedl.

Samozřejmě je mnohem hezčí, když člověk turnaj vyhraje nebo se na zahraničním turnaji umístí vysoko v žebříčku, ale pro mě je mnohem důležitější pocit ze hry a neotrávil jsem sám sebe na další turnaje.

 

Veronika: Chci se hlavně kulečníkem bavit a mít radost ze hry. Nikdy nic nevzdat a bojovat i když se nedaří. Můj cíl je rozhodně více trénovat a jezdit na turnaje jak u nás tak v zahraničí.

 

 

K vrcholovému sportu patří hodně tréninku, tréninkové zázemí a v neposlední řadě i sponzoři. Můžete nám povědět více, kde trénujete, jak často, jaké máte sponzory, jaké jsou např. vaše roční turnajové výdaje  a z jaké části je kryje sponzoring? 

 

David: Trénink teď poslední dobou trošku pokulhával díky časovému vytížení, ale snad se to brzy zlepší. Zahraniční turnaje i turnaje ČMBS mi platí klub a tak se mé osobní náklady o něco snížily.

Můj nynější sponzor je již dlouhá léta firma KAMUI a klub MAPLE Pardubice

 

Veronika: Poslední roky jsem trénovala málo. Neměla jsem chuť a možná ani takovou motivaci. Letos i díky medaili motivace rozhodně nechybí. Výdaje byly malé (málo turnajů), ale rozhodně vzrostou, jelikož to je cíl, který chci změnit. Ale vzhledem k dohodě s mým novým klubem MPC Pardubice tyto výdaje nebudou jen moje, ale klub mě podpoří. Uvidíme tedy na konci roku 2019.

 

Máte něco na srdci, co byste nám čtenářům sdělit? Např. o našem krásném sportu, o možných zlepšeních s organizací, přípravou, vedením, reklamou nebo o úplně něčem jiném?

 

Veronika: Prostoru ke zlepšení je spousta. Od profesionálnější organizace turnajů, po její reporting, propagaci, videa atd., ale také toho, aby bylo více úspěchů na mezinárodní scéně od hráčů. Protože bez úspěchů se to ostatní prosazuje velmi těžce. Přála bych si, aby hrálo více dětí, aby nehráli jen na počítači, aby bylo více diváků jak z řad hráčů, jejich přátel i „kolemjdoucích“. Je to totiž opravdu krásná hra.

 

David: Doufám, že se ze čtenářů stanou i diváci něco okoukají a pak si to půjdou osobně vyzkoušet do nějaké herny poblíž. Právě i kvůli divákům, by bylo mnohem atraktivnější právě ten časový rozhodčí na semifinále a finále, aby se nestalo, že nějaký ten divák při sledování usne nebo mu to přijde nezajímavé. Co se týče přípravy na turnaj, tak bych doporučil vzhledem ke zkušenostem nefunkčnosti softwaru, mít s sebou v tašce vytištěné pavouky, které nezaberou žádné místo, ale při nefunkčnosti sytému jsou k nezaplacení. Vím, že je to občas těžké, ale ředitel turnaje by měl být vždy neklidnější člověk v herně a tak když nastane tato nečekaná situace, měl by si v klidu poradit a nepanikařit. Možná jsem si toho pouze nevšiml, ale ohledně reklamy by bylo dobré kvůli veřejnosti mít na dveřích u herny, kde se pořádá MR nebo jiný významný turnaj, plakát několik týdnů dopředu. Veřejnost, a případní diváci by tak s větší pravděpodobností mohli přijít podívat.

 

Díky za rozhovor :)

 

Na otázky se ptal Tomáš Vančura

 

 

 

 

 

 

Další hlavní zprávy

Poslední MR 14.1 ovládl Petr Urban!

Minulý víkend se uskutečnilo poslední mistrovství republiky jednotlivců, a to ve 14.1 – nekonečná.

Na kvalifikaci se přihlásilo 28 hráčů, což je za poslední roky nejvíc závodníků, je to méně než v ostatních disciplínách, nicméně tato disciplína je výrazně odlišná od ostatních, ne neprávem se nazývá královská disciplína.

 

Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball Michalem Gavenčiakem

Předem našeho rozhovoru Ti chci opět pogratulovat k zisku titulu Mistra ČR v poolbilliardu 10 – ball pro rok 2018.

Po drobném zaváhání v Tvé silné disciplíně 8-ball jsi získal tituly Mistra ČR v disciplínách 9-ball a 10-ball a jsi aktuálně vedoucí v žebříčku MČR jednotlivců s náskokem necelých 1700 bodů před Petrem Urbanem.

Jak by jsi v krátkosti mezi sebou porovnal obtížnosti turnajů MČR 2018 ?

Michal Gavenčiak opanoval MČR 10 ball v Brně!

Ve dnech 27. – 28.10.2018 se v herně Čajovna Utopia Brno uskutečnilo mistrovství ČR v poolbilliardu v disciplíně 10 ball. V sobotu 27.10.2018 probíhala otevřená kvalifikace do nedělního finálového turnaje. Kvalifikace, na kterou dorazilo celkem 40 hráčů, byla odehrána systémem osmi skupin po pěti hráčích. Jelikož se na nedělní finálový turnaj přihlásilo pouze 13 hráčů ze 16ti oprávněných, postupovalo z kvalifikace celkem 19 hráčů, tedy 8 z prvních, dalších 8 z druhých a 3 nejlepší hráči z míst třetích. Kvalifikace se účastnilo mnoho kvalitních hráčů a vybojovat postup nebylo vůbec lehké. 

MČR smíšených dvojic vyhrála dvojice Žalman – Hubrtová

 

  

Mistrovství republiky smíšených dvojic 2018 se odehrálo 21. října 2018 v kulečníkovém klubu Balabuška Praha.

Z technických důvodů nebylo možné výsledky sledovat online.

 

Na MR dvojic vítězí Stuna-Hajšman!

Minulou sobotu se konalo MR dvojic, hrálo se v herně Harlequin Praha.

Na turnaj přišlo všech třicet přihlášených dvojic, některé velmi silné, složené ze špičkových hráčů.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Veronika Hubrtová obhájila všechny tituly na MČR žen 2018

 

Mistrovství republiky žen v disciplíně 9 ball se uskutečnilo v neděli 14.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

9 BALL International North Cyprus Youth Team Cup 2018

 

Ve dnech 9-13. října 2018 se konal mezinárodní juniorský turnaj na Severním Kypru, kam jsme dostali pozvánku od federace na Severním Kypru, přímo od prezidenta federace Aşkına Burcu.

Na turnaj byli nominováni Petr Brancuský ml. (MPC Pardubice), David Mrázek (BC Metropol České Budějovice), Adam Trhlík (BC Metropol České Budějovice) a jako vedoucí reprezentace Petr Brancuský st. (MPC Pardubice).

MR žen 2018 – 14.1 nekonečná

 

 

Mistrovství republiky žen ve 14.1 nekonečné se uskutečnilo v sobotu 13.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

Další zpravodajství

Poslední MR 14.1 ovládl Petr Urban!

Minulý víkend se uskutečnilo poslední mistrovství republiky jednotlivců, a to ve 14.1 – nekonečná.

Na kvalifikaci se přihlásilo 28 hráčů, což je za poslední roky nejvíc závodníků, je to méně než v ostatních disciplínách, nicméně tato disciplína je výrazně odlišná od ostatních, ne neprávem se nazývá královská disciplína.

 

Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball Michalem Gavenčiakem

Předem našeho rozhovoru Ti chci opět pogratulovat k zisku titulu Mistra ČR v poolbilliardu 10 – ball pro rok 2018.

Po drobném zaváhání v Tvé silné disciplíně 8-ball jsi získal tituly Mistra ČR v disciplínách 9-ball a 10-ball a jsi aktuálně vedoucí v žebříčku MČR jednotlivců s náskokem necelých 1700 bodů před Petrem Urbanem.

Jak by jsi v krátkosti mezi sebou porovnal obtížnosti turnajů MČR 2018 ?

Michal Gavenčiak opanoval MČR 10 ball v Brně!

Ve dnech 27. – 28.10.2018 se v herně Čajovna Utopia Brno uskutečnilo mistrovství ČR v poolbilliardu v disciplíně 10 ball. V sobotu 27.10.2018 probíhala otevřená kvalifikace do nedělního finálového turnaje. Kvalifikace, na kterou dorazilo celkem 40 hráčů, byla odehrána systémem osmi skupin po pěti hráčích. Jelikož se na nedělní finálový turnaj přihlásilo pouze 13 hráčů ze 16ti oprávněných, postupovalo z kvalifikace celkem 19 hráčů, tedy 8 z prvních, dalších 8 z druhých a 3 nejlepší hráči z míst třetích. Kvalifikace se účastnilo mnoho kvalitních hráčů a vybojovat postup nebylo vůbec lehké. 

Poslední den na přihlášení do kvalifikace MR 14.1

Dnes je poslední den na přihlášení do kvalifikace MR 14.1.

Přihlášení je možné na našich stránkách poolbilliard.cz nebo na email vvs.pool@cmbs.cz.

ČMBS junior Open 2018

Dnes se v herně Harlequin Praha hraje 1. ročník juniorského turnaje ČMBS junior Open. Sešlo se celkem 23 hráček a hráčů ze všech koutů republiky.Výsledky hlavního turnaje můžete sledovat zde:. Výsledky turnaje nepostupujících ze skupin můžete sledovat zde:
SONY DSC

MR 14.1

Ve dnech 10. – 11. 11. 2018 se koná MR 14.1 v Balabušsce Praha.

V sobotu je kvalifikace, v neděli se hraje finále TOP  16 hráčů z ČPTour + hráči z kvalifikace.

Přihlásit se můžete na http://www.poolbilliard.cz/registration-pool-2

 

MČR 10 ball jednotlivci last 32

Dnes se v herně Čajovna Utopia,Brno hraje Mistrovství České republiky jednotlivců v poolbilliardu v disciplíně 10 ball, Dostavilo se všech 32 hráčů a turnaj probíhá vcelku svižně. Výsledky můžete nalézt ZDE
MCR_2018

MČR smíšených dvojic vyhrála dvojice Žalman – Hubrtová

 

  

Mistrovství republiky smíšených dvojic 2018 se odehrálo 21. října 2018 v kulečníkovém klubu Balabuška Praha.

Z technických důvodů nebylo možné výsledky sledovat online.

 

Na MR dvojic vítězí Stuna-Hajšman!

Minulou sobotu se konalo MR dvojic, hrálo se v herně Harlequin Praha.

Na turnaj přišlo všech třicet přihlášených dvojic, některé velmi silné, složené ze špičkových hráčů.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1764.7
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1520.5
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1481
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1456.2
5 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1433.4
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1354
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1350.8
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1259.5
9 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1225.7
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1224.4
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1205.5
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1180.4
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1168
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1132.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
16 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1101.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí