Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

David: Děkuji, ano na dvojice se vždy těším, protože je to změna proti klasické hře a navíc s Verčou si herně velice dobře rozumíme.

Na začátku jsme hráli tak trochu ustrašeně a nevěřili jsme si ani jeden, naštěstí to bylo výkonově na střídačku a tak jsme vždy podrželi jeden druhého.

 

Veronika: Děkujeme. Já si turnaj užila, sice jsem nehrála moc dobře, ale historie se neptá, jak jsme hráli, ale jestli jsme vyhráli.

 

Jak pro vás bylo to letošní MČR náročné ve srovnání s předchozími lety? 

 

David: Letošní MR bylo zajímavé v tom, že se na turnaji ukázalo mnoho legendárních dvojic, které již dlouhá léta moc nehráli a tak jsme trošku zapomněli, jak kdo hraje.

 

Veronika: Náročné je vždy, ale tentokrát to rozhodně nebyl náš přesvědčivý a vyčnívající výkon. Jak říká David, bylo spoustu legendárních účastníků. :)

 

Oba jste velice kvalitní hráči, ale řekněte mi, kdo byl ve dvojici „záchranář“? :)

 

David: No jak jsem již psal v první otázce, tak letos jsme si role záchranářů velice zkušeně předávali :-D

 

Veronika: Letos to byl rozhodně David :)

 

Jaká byla organizace turnaje, prostředí, nálada? Máte nějaké postřehy z turnaje, zajímavé situace ať už herní či jiné?

 

David: Organizace turnaje probíhala celkově v pořádku, mezi zápasy nebyly téměř žádné prostoje a pěkně to na sebe navazovalo. Tak jako na každém MR bych byl u některých zápasů pro nasazení časového rozhodčího a podobně jako je to na ME v semifinále a finále povinný časový rozhodčí.

 

Veronika: Turnaj jsem organizovala já a pomocí Míši Kockové a zajímavá situace byl především nefunkční systém vedení turnajů, ale díky tomu, že nefungoval již den předem, tak jsme na vše byli připraveni. Nasazení časových rozhodčích ve finálových fázích turnajů by se mělo zavádět a zároveň nastavení pravidel, kdy je dávat v jiných případech.

Nálada byla myslím velmi dobrá a je hlavně skvělé, kolik dvojic se dostavilo.

 

S koncem roku 2018 se (nejen) Česká poolbilliardová sezona se pomalu blíží ke konci. Jak byste ji zhodnotili ze svého pohledu co do dosažených výsledků? Splnili jste své cíle, tedy pokud jste si nějaké stanovili?

 

Veronika: Za sebe musím říct, že jsem měla cíl obhájit tituly na MR žen, ale hlavně vyhrát smíšenky s Davidem, když jsem mu to dva roky po sobě pokazila. Na turnaji Pardubice Open jsem vypadla již ve čtvrtfinále proti Kristině Grim, ale zápas to byl tak skvělý z obou stran, že za výkon se stydět nemusím. Medaile z mistrovství Evropy je sen, stejně jako účast na prosincovém mistrovství světa. Takže za sebe mohu říct, že výsledky jsou nad očekávání.

 

David: Ještě nás čeká poslední MR ve 14.1. nekonečná a to bude ještě malinko rozhodovat o umístění na prvních třech příčkách celkového pořadí. Letošní můj cíl byl jednoduchý a to, aby mě kulečník začal zase bavit jako dřív.

Proto jsem se rozhodl zariskovat a pořídit si po téměř 15letech hraní nové tágo. Tato volba se zatím vyplatila a doufám, že to bude fungovat i na dalších turnajích.

 

 

Zde musím navázat na předchozí otázku a ptám se, jaké cíle jste si stanovili pro rok 2019?

 

David: U mě osobně si nekladu vyloženě cíle, ale pouze si plánuji, na které turnaje bych tak rád jel anebo mě vyslal klub. Důležitý je pro mě jak se na tom turnaji herně cítím a co jsem tam předvedl.

Samozřejmě je mnohem hezčí, když člověk turnaj vyhraje nebo se na zahraničním turnaji umístí vysoko v žebříčku, ale pro mě je mnohem důležitější pocit ze hry a neotrávil jsem sám sebe na další turnaje.

 

Veronika: Chci se hlavně kulečníkem bavit a mít radost ze hry. Nikdy nic nevzdat a bojovat i když se nedaří. Můj cíl je rozhodně více trénovat a jezdit na turnaje jak u nás tak v zahraničí.

 

 

K vrcholovému sportu patří hodně tréninku, tréninkové zázemí a v neposlední řadě i sponzoři. Můžete nám povědět více, kde trénujete, jak často, jaké máte sponzory, jaké jsou např. vaše roční turnajové výdaje  a z jaké části je kryje sponzoring? 

 

David: Trénink teď poslední dobou trošku pokulhával díky časovému vytížení, ale snad se to brzy zlepší. Zahraniční turnaje i turnaje ČMBS mi platí klub a tak se mé osobní náklady o něco snížily.

Můj nynější sponzor je již dlouhá léta firma KAMUI a klub MAPLE Pardubice

 

Veronika: Poslední roky jsem trénovala málo. Neměla jsem chuť a možná ani takovou motivaci. Letos i díky medaili motivace rozhodně nechybí. Výdaje byly malé (málo turnajů), ale rozhodně vzrostou, jelikož to je cíl, který chci změnit. Ale vzhledem k dohodě s mým novým klubem MPC Pardubice tyto výdaje nebudou jen moje, ale klub mě podpoří. Uvidíme tedy na konci roku 2019.

 

Máte něco na srdci, co byste nám čtenářům sdělit? Např. o našem krásném sportu, o možných zlepšeních s organizací, přípravou, vedením, reklamou nebo o úplně něčem jiném?

 

Veronika: Prostoru ke zlepšení je spousta. Od profesionálnější organizace turnajů, po její reporting, propagaci, videa atd., ale také toho, aby bylo více úspěchů na mezinárodní scéně od hráčů. Protože bez úspěchů se to ostatní prosazuje velmi těžce. Přála bych si, aby hrálo více dětí, aby nehráli jen na počítači, aby bylo více diváků jak z řad hráčů, jejich přátel i „kolemjdoucích“. Je to totiž opravdu krásná hra.

 

David: Doufám, že se ze čtenářů stanou i diváci něco okoukají a pak si to půjdou osobně vyzkoušet do nějaké herny poblíž. Právě i kvůli divákům, by bylo mnohem atraktivnější právě ten časový rozhodčí na semifinále a finále, aby se nestalo, že nějaký ten divák při sledování usne nebo mu to přijde nezajímavé. Co se týče přípravy na turnaj, tak bych doporučil vzhledem ke zkušenostem nefunkčnosti softwaru, mít s sebou v tašce vytištěné pavouky, které nezaberou žádné místo, ale při nefunkčnosti sytému jsou k nezaplacení. Vím, že je to občas těžké, ale ředitel turnaje by měl být vždy neklidnější člověk v herně a tak když nastane tato nečekaná situace, měl by si v klidu poradit a nepanikařit. Možná jsem si toho pouze nevšiml, ale ohledně reklamy by bylo dobré kvůli veřejnosti mít na dveřích u herny, kde se pořádá MR nebo jiný významný turnaj, plakát několik týdnů dopředu. Veřejnost, a případní diváci by tak s větší pravděpodobností mohli přijít podívat.

 

Díky za rozhovor :)

 

Na otázky se ptal Tomáš Vančura

 

 

 

 

 

 

Další hlavní zprávy

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

Mistrovství světa mužů 2018 v Kataru – reprezentuje Roman Hybler!!!

 

Mistrovství světa mužů 2018 v 9 ball se odehrává opět v Kataru, v Dauhá, kdy hlavní část turnaje startuje od 14. prosince a končí 16. prosince 2018. Turnaj se v Kataru odehrává již poosmé v řadě.

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

Další zpravodajství

Soutěže týmů

Tento víkend proběhly I. kola soutěže týmů.

V extralize českomoravské ligy je v průběžném pořadí na 1. místě BC Řipská Praha se ziskem 12 bodů na dalších třech místech jsou týmy MPC Pardubice A, SK BC Praha A a BC Harlequin Praha A, které mají shodný počet 11 bodů a o jejich pořadí rozhoduje koeficient.

V I. lize jsou na prvních třech místech BC Příchovice, Balabuška Praha C a BIO systém Plzeň o.s. B, které mají po osmi bodech, pořadí je opět srovnané podle koeficientů.

Na podrobné výsledky se můžete podívat v našem výsledkovém servisu.

Další kolo ligy týmů je naplánováno na 23.-24. března.

Nalosování soutěže týmů, extraliga i I. liga

Nalosování soutěže týmů na rok 2019 najdete na stránce soutěže – týmy. A také níže v tomto příspěvku.

Připomínáme, že se hrají disciplíny 8, 9, 10 ball. V extralize týmů povinná stavítka, střídavý rozstřel, u devítky kitchen rules, počet vítězných 6, 7, 6. V první lize povinná stavítka, rozstřeluje vítěz, počet vítězných 5, 6, 5.

Rozlosování týmů 2019

Rozlosování extraligy týmů 2019

Rozlosování I. ligy týmů 2019

Baráže týmů

Z baráže týmů postoupily do extraligy týmy:

SK BC Praha C

BIO Systém Plzeň o.s. A

DUNS Benátky A

Bar Bar Billiard Beroun A

Gratulujeme!

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Nominace reprezentace 2019

Výkonný výbor odsouhlasil nominaci pro rok 2019.

ME

Muži

Petr Urban, DUNS Benátky, plně hrazeno

Jan Meisner, Harlequin Praha, plně hrazeno

Roman Hybler, Delta Brno, hrazeno ubytování a startovné

David Žalman, MPC Pardubice, samoplátce

 

Ženy

Veronika Hubrtová, MPC Pardubice, plně hrazeno

 

Eurotour

Petr Urban, DUNS Benátky

Jan Meisner, Harlequin Praha

David Žalman, MPC Pardubice

Hrazeny dvě noci ubytování + startovné, 50% případné výhry jde do pokladny ČMBS – sekce Pool

 

Womens Eurotour

Veronika Hubrtová, MPC Pardubice,

Hrazeny dvě noci ubytování + startovné, 50% případné výhry jde do pokladny ČMBS – sekce Pool

Počet obsazených Eurotour bude podle dostupných financí.

 

Federal Cup

Petr Urban, DUNS Benátky

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

Práva a povinnosti reprezentantů budou upraveny ještě v reprezentační smlouvě na daný rok.

 

Právě vyšla aplikace – Mypoolapp

Právě vyšla aplikace MyPoolApp se skládá z různých demonstrací, instruktážních a vzdělávacích videí, které jsou určena pro hráče kulečníku, kteří se chtějí zlepšovat, jak v technice, tak i v ostatních dovednostech poolbilliardu.

Po celou dobu Vás bude provázet Nick van den Berg, který za svou kariéru dosáhl mnoha úspěchů na mezinárodní scéně. Všechna videa jsou v angličtině s titulky.

 

Aplikaci stahuje jak na Google play store, tak i v Apple store.

 

 

Kalendář sekce Pool včetně heren 2019

Vážení příznivci sekce Pool,

uveřejňujeme kalendář sekce Pool, a to včetně umístění do heren.

Kalendář sekce Pool na Google a přihlašování bude co nejdříve aktualizováno.

 

Děkujeme – VVS Pool

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1836.4
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1512
3 Urban Petr MPC Pardubice 1441.7
4 Praus Tomáš MPC Pardubice 1373.5
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1317.2
7 Vondráček Petr MPC Pardubice 1248.8
8 Zhou Longdi MPC Pardubice 1248.8
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1238.3
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1226.2
11 Kníže Martin MPC Pardubice 1155.2
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1144.5
13 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1129.5
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1103.9
15 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1099.5
16 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1094.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019
Ještě nebyl odehrán žádný turnaj.

Novinky z ostatních sekcí