Rozhovor s mistrovským týmem Billiard Stars

Blahopřeji k titulu :-), určitě jste měli očekávání, měli jste silný tým.

Je to první mistrovský titul v týmech, minulý rok jste skončili v extralize na čtrnáctém místě a museli jste hrát baráž. Co se změnilo, že to letos vyšlo takhle nad očekávání?

Děkujeme za blahopřání. Klub funguje teprve druhým rokem a to že klub z malé obce Dolce zvítězí nad kluby z Prahy, Pardubic a dalších měst je prostě neuvěřitelné. Minulý rok jsme začínali, horko těžko jsme dávali dohromady tým, a nakonec se to povedlo až díky hostujícím hráčům ze Sportovního Billiardu Plzeň. Jsme takový „zřídka hrající“ klub, jelikož většina hráčů má i další mimo kulečníkové aktivity. Před sezonou jsme si určili jako prioritu právě soutěž týmů. Proto jsme vytvořili široký kádr maximálního počtu 6 hráčů, což se ukázalo jako správný tah. Jak píšeš, začínali jsme baráží a již tam jsme měli problém, abychom to odehráli alespoň ve třech. V extralize jsme ani jedno kolo nenastoupili v nejsilnější sestavě, vystřídalo se všech šest hráčů, a přesto z toho bylo krásné třetí místo. To již naznačovalo, že bychom měli být jedni z adeptů na titul. Že se nám to nakonec povedlo je prostě fantastické a jistě to ještě řádně oslavíme.

Michal Gavenčiak vyhrál všechny zápasy, je určitě tahounem týmu, často byl tím rozhodujícím jazýčkem na vahách. Jak hodnotíte jeho přínos týmu?

Michal Gavenčiak je hráč evropského formátu, což již mnohokrát dokázal a svoje kvality potvrdil i na tomto mistrovství. Navíc je to skvělý kamarád a pro tým dokáže udělat maximum. V předturnajových rozhovorech většina týmů zmiňovala právě Michala jako nebezpečí, zapomněli však, že v týmu máme další špičkové hráče. Láďu Hajšmana považuji za největší talent českého kulečníku. S minimem tréninku a v podstatě bez turnajové praxe odehrál fantastické zápasy. Škoda pro všechny, že kulečník hraje jen doplňkově k fotbalu. Naprosto nepostradatelný pro tým byl hostující Jakub Stuna, který odehrál všechny zápasy od baráže až po mistrovství republiky. A v záloze jsme měli ještě vynikajícího Milana Šperla, který se tentokrát do základu nedostal. Že nebude hrát nemocný Václav Květoň a já bylo v podstatě předem dané.

Připravovali jste se na MR týmů nějak speciálně?

Nijak speciálně jsme se nepřipravovali, každý trénuje většinou individuálně během celého roku dle svých možností.

Jak byste zhodnotili úroveň MR, líbila se Vám atmosféra, bylo tam nakonec dost fanoušků?

Turnaj se odehrál v krásné herně Řipská Praha. Bylo k vidění spousta nádherných zápasů vysoké kvality. Atmosféra byla na české poměry nevídaná, hrát před diváky se hráčům moc nestává. Mistrovství týmů mělo potenciál přilákat fanoušků ještě více, z různých důvodů se tak ale nestalo.  Jako negativum bych viděl ne příliš zdařilou organizaci turnaje, podrobnosti bych tady raději nezmiňoval, je to dlouhodobý problém českých soutěží.

Vyzdvihli byste nějakou speciální událost na stole, kouli, hru na tomto MR?

Speciální událost bych uvedl jako dobře zvolenou naši taktiku. Ve finále jsme nasadili Michala na osmičku a Láďu na čtrnáctku, což možná rozhodlo finále. A potom samozřejmě rozhodující hru Michala s Davidem Žalmanem a vysoký náběh Ládi ve čtrnáctce.

Nejtěžší byl poslední zápas, kdy se rozhodovalo mezi Davidem Žalmanem a Michalem Gavenčiakem, jak jste to prožívali, věřili jste pořád Michalovi za stavu 8:8?

Já osobně jsem pociťoval ohromnou nervozitu a myslím, že ostatní to měli podobně. Naštěstí pro nás to dopadlo tak ziskem mistrovského titulu.

Díky za rozhovor a hodně štěstí příští rok :-)

Také děkuji za rozhovor.

Za Billiard Stars Luboš Louda

Otázky připravil Robin Vladyka

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

První turnaj ČPTour 2019 ovládl David Žalman

Na první turnaj série se přihlásilo 57 účastníků, přišlo 56, jeden se pro nemoc omluvil.

První den turnaje se hrály skupiny rozdělené do dvou heren – Harlequin Praha a Balabuška Praha. Nasazení bylo podle souhrnného žebříčku 2018 (uveřejněného v článku o MR 14.1). Skupiny byly po šesti a pěti hráčích, jedna po čtyřech, tam nepřišel omluvený nemocný hráč.

Federal Cup 2019

Federal Cup 2019 se uskuteční v sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Oba dva dny budou zápasy začínat v 10:00 hodin a končit se bude v sobotu kolem 18 hodiny a v neděli nejspíš kolem 16 hodiny.

Přijďte podpořit naše hráče i jejich protihráče!

 

Federal Cup 2019 – výběr Česká republika

Petr Urban, MPC Pardubice

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno (1. PBC Bad Saulgau)

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

nehrající kapitán: Robin Vladyka

 

Federal Cup 2019 – výběr Slovensko

Jaroslav Polách, ŠBK Komárno

Balázs Koles, ŠBK Komárno

Lukáš Kováč, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

Tomáš Krovina, BK Kanianka

Jakub Koniar, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

nehrající kapitán: Samuel Koniar

plkt_2019_A3_federal_cup

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

Mistrovství světa mužů 2018 v Kataru – reprezentuje Roman Hybler!!!

 

Mistrovství světa mužů 2018 v 9 ball se odehrává opět v Kataru, v Dauhá, kdy hlavní část turnaje startuje od 14. prosince a končí 16. prosince 2018. Turnaj se v Kataru odehrává již poosmé v řadě.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1936.5
2 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1472.7
3 Urban Petr MPC Pardubice 1468.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1456.9
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1346.5
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1306.9
7 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1304.8
8 Tužil Pavel MPC Pardubice 1262.3
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1238.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1221.3
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1214.4
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1139.3
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1123.8
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1123.7
15 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1099.2
16 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1061.8
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí