Rozhovor s mistrovským týmem Billiard Stars

Blahopřeji k titulu :-), určitě jste měli očekávání, měli jste silný tým.

Je to první mistrovský titul v týmech, minulý rok jste skončili v extralize na čtrnáctém místě a museli jste hrát baráž. Co se změnilo, že to letos vyšlo takhle nad očekávání?

Děkujeme za blahopřání. Klub funguje teprve druhým rokem a to že klub z malé obce Dolce zvítězí nad kluby z Prahy, Pardubic a dalších měst je prostě neuvěřitelné. Minulý rok jsme začínali, horko těžko jsme dávali dohromady tým, a nakonec se to povedlo až díky hostujícím hráčům ze Sportovního Billiardu Plzeň. Jsme takový „zřídka hrající“ klub, jelikož většina hráčů má i další mimo kulečníkové aktivity. Před sezonou jsme si určili jako prioritu právě soutěž týmů. Proto jsme vytvořili široký kádr maximálního počtu 6 hráčů, což se ukázalo jako správný tah. Jak píšeš, začínali jsme baráží a již tam jsme měli problém, abychom to odehráli alespoň ve třech. V extralize jsme ani jedno kolo nenastoupili v nejsilnější sestavě, vystřídalo se všech šest hráčů, a přesto z toho bylo krásné třetí místo. To již naznačovalo, že bychom měli být jedni z adeptů na titul. Že se nám to nakonec povedlo je prostě fantastické a jistě to ještě řádně oslavíme.

Michal Gavenčiak vyhrál všechny zápasy, je určitě tahounem týmu, často byl tím rozhodujícím jazýčkem na vahách. Jak hodnotíte jeho přínos týmu?

Michal Gavenčiak je hráč evropského formátu, což již mnohokrát dokázal a svoje kvality potvrdil i na tomto mistrovství. Navíc je to skvělý kamarád a pro tým dokáže udělat maximum. V předturnajových rozhovorech většina týmů zmiňovala právě Michala jako nebezpečí, zapomněli však, že v týmu máme další špičkové hráče. Láďu Hajšmana považuji za největší talent českého kulečníku. S minimem tréninku a v podstatě bez turnajové praxe odehrál fantastické zápasy. Škoda pro všechny, že kulečník hraje jen doplňkově k fotbalu. Naprosto nepostradatelný pro tým byl hostující Jakub Stuna, který odehrál všechny zápasy od baráže až po mistrovství republiky. A v záloze jsme měli ještě vynikajícího Milana Šperla, který se tentokrát do základu nedostal. Že nebude hrát nemocný Václav Květoň a já bylo v podstatě předem dané.

Připravovali jste se na MR týmů nějak speciálně?

Nijak speciálně jsme se nepřipravovali, každý trénuje většinou individuálně během celého roku dle svých možností.

Jak byste zhodnotili úroveň MR, líbila se Vám atmosféra, bylo tam nakonec dost fanoušků?

Turnaj se odehrál v krásné herně Řipská Praha. Bylo k vidění spousta nádherných zápasů vysoké kvality. Atmosféra byla na české poměry nevídaná, hrát před diváky se hráčům moc nestává. Mistrovství týmů mělo potenciál přilákat fanoušků ještě více, z různých důvodů se tak ale nestalo.  Jako negativum bych viděl ne příliš zdařilou organizaci turnaje, podrobnosti bych tady raději nezmiňoval, je to dlouhodobý problém českých soutěží.

Vyzdvihli byste nějakou speciální událost na stole, kouli, hru na tomto MR?

Speciální událost bych uvedl jako dobře zvolenou naši taktiku. Ve finále jsme nasadili Michala na osmičku a Láďu na čtrnáctku, což možná rozhodlo finále. A potom samozřejmě rozhodující hru Michala s Davidem Žalmanem a vysoký náběh Ládi ve čtrnáctce.

Nejtěžší byl poslední zápas, kdy se rozhodovalo mezi Davidem Žalmanem a Michalem Gavenčiakem, jak jste to prožívali, věřili jste pořád Michalovi za stavu 8:8?

Já osobně jsem pociťoval ohromnou nervozitu a myslím, že ostatní to měli podobně. Naštěstí pro nás to dopadlo tak ziskem mistrovského titulu.

Díky za rozhovor a hodně štěstí příští rok :-)

Také děkuji za rozhovor.

Za Billiard Stars Luboš Louda

Otázky připravil Robin Vladyka

Další hlavní zprávy

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

David Žalman opět vítězí!

Na druhém kole České poolové tour se sešlo všech 32 přihlášených, 16 nejvýše postavených hráčů i 16 kvalifikantů z regionů, hrála se oblíbená devítka.

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2136.7
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1632.2
3 Urban Petr MPC Pardubice 1562.7
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1412.4
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1387.3
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1353.5
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1282.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1267.6
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1254.2
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1236.3
11 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1225.5
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1104.6
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1097.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1063.8
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1059.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí