Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Na MR v osmičce jsem zahrál opravdu špatně, během celého turnaje mi vyšel asi jen jeden zápas proti Pavlovi Halamkovi, jinak to bylo z mojí strany spíše trápení. Těžko hledám motivaci v turnajích, kde se nehraje o prize money. Asi došlo i trochu k podcenění soupeřů, když se k tomu přidala kvalitní hra Alexe Samorodova a Davida Žalmana, chtěl jsem přepnout na vyšší level, ale jak už v takových situací bývá, nešlo to. Stoly v Harlequinu s nestandardně klepajícími kapsami  vás v tu chvíli nenechají rozjet, pokud jste pod tlakem.

Nyní už k devítce, tam jsi podal suverénní výkon, většinu zápasů jsi měl pod kontrolou, nejmenší rozdíl ve skóre byl v zápase s Petrem Urbanem; jak si se cítil na turnaji, jak bys popsal čtenářům cestu pavoukem?

MR v devítce bylo z mé strany výrazně lepší, sobotní kvalifikace ještě nebyla nijak extra, ale  neděli jsem odehrál na slušné úrovni. Uvědomoval jsem si, že již nemohu ztratit a musím turnaj vyhrát, abych se vrátil do bojů o vítězství ve čtyřboji celého MR. Koncentrovaný výkon podpořený solidními rozstřely a štěstím v důležitých situacích znamenal celkem hladký postup turnajem až k titulu. Asi nejvyrovnanější zápasy jsem vybojoval s Markem Hajdovským a Petrem Urbanem.

Nyní jsi v celkové tabulce MČR na čtvrtém místě, ale s minimální ztrátou na první místo (asi 300 bodů). Zúčastníš se zbývajících MR s cílem zaútočit na první místo ve čtyřboji?

Ano zúčastním se jak desítky v Brně, tak nekonečné v Praze. Je to důvod, proč jsem se po letech vrátil a hraji celé mistrovství republiky. Myslím si, že o celkovém vítězi se rozhodne mezi prvními čtyřmi hráči po dvou odehraných MR, ostatní již mají větší bodový odstup a je nepravděpodobné, že by všichni čtyři poztráceli tolik bodů ve zbylých turnajích.

Co je tvoje nejsilnější disciplína?

Těžko říct, určitě nemám nejoblíbenější disciplínu oproti ostatním. Možná osmičku mám díky taktice trochu silnější.

Asi si na to již v minulosti odpovídal, ale přesto se zeptám, kdy a kde jsi s kulečníkem začínal, měl – máš nějakého trenéra nebo kouče? Co ti v tvém kulečníkovém růstu nejvíc pomohlo? Máš tréninkový plán trvalý nebo ho přizpůsobuješ podle turnajů, jichž se účastníš? Oblíbené cvičení?

Trénuji téměř každý den dvě až tři hodiny. Přesný tréninkový plán nemám, pouze hrubý rozpis. Obsahuje jak hraní všech disciplín, tak trénink cvičení, rozstřelů, jistot atd., prostě aby byl trénink co nejrozmanitější a bavil mě. Trenéra nemám, až na občasné tréninkové akce, jsem většinu kariéry samouk. Oblíbené cvičení nemám. Nejvíce mi pomohlo hrát proti lepším hráčům, sledovat jejich zápasy  a učit se od nich. Pro lepší fyzičku hraji fotbal, jezdím na kole, občas cvičím rehabilitační cviky na problémové partie těla a k relaxaci rád využívám saunu.

 Díky za rozhovor

 Na otázky se ptal Robin Vladyka

 

 

 

Další hlavní zprávy

Poslední MR 14.1 ovládl Petr Urban!

Minulý víkend se uskutečnilo poslední mistrovství republiky jednotlivců, a to ve 14.1 – nekonečná.

Na kvalifikaci se přihlásilo 28 hráčů, což je za poslední roky nejvíc závodníků, je to méně než v ostatních disciplínách, nicméně tato disciplína je výrazně odlišná od ostatních, ne neprávem se nazývá královská disciplína.

 

Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball Michalem Gavenčiakem

Předem našeho rozhovoru Ti chci opět pogratulovat k zisku titulu Mistra ČR v poolbilliardu 10 – ball pro rok 2018.

Po drobném zaváhání v Tvé silné disciplíně 8-ball jsi získal tituly Mistra ČR v disciplínách 9-ball a 10-ball a jsi aktuálně vedoucí v žebříčku MČR jednotlivců s náskokem necelých 1700 bodů před Petrem Urbanem.

Jak by jsi v krátkosti mezi sebou porovnal obtížnosti turnajů MČR 2018 ?

Michal Gavenčiak opanoval MČR 10 ball v Brně!

Ve dnech 27. – 28.10.2018 se v herně Čajovna Utopia Brno uskutečnilo mistrovství ČR v poolbilliardu v disciplíně 10 ball. V sobotu 27.10.2018 probíhala otevřená kvalifikace do nedělního finálového turnaje. Kvalifikace, na kterou dorazilo celkem 40 hráčů, byla odehrána systémem osmi skupin po pěti hráčích. Jelikož se na nedělní finálový turnaj přihlásilo pouze 13 hráčů ze 16ti oprávněných, postupovalo z kvalifikace celkem 19 hráčů, tedy 8 z prvních, dalších 8 z druhých a 3 nejlepší hráči z míst třetích. Kvalifikace se účastnilo mnoho kvalitních hráčů a vybojovat postup nebylo vůbec lehké. 

Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

MČR smíšených dvojic vyhrála dvojice Žalman – Hubrtová

 

  

Mistrovství republiky smíšených dvojic 2018 se odehrálo 21. října 2018 v kulečníkovém klubu Balabuška Praha.

Z technických důvodů nebylo možné výsledky sledovat online.

 

Na MR dvojic vítězí Stuna-Hajšman!

Minulou sobotu se konalo MR dvojic, hrálo se v herně Harlequin Praha.

Na turnaj přišlo všech třicet přihlášených dvojic, některé velmi silné, složené ze špičkových hráčů.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Veronika Hubrtová obhájila všechny tituly na MČR žen 2018

 

Mistrovství republiky žen v disciplíně 9 ball se uskutečnilo v neděli 14.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

9 BALL International North Cyprus Youth Team Cup 2018

 

Ve dnech 9-13. října 2018 se konal mezinárodní juniorský turnaj na Severním Kypru, kam jsme dostali pozvánku od federace na Severním Kypru, přímo od prezidenta federace Aşkına Burcu.

Na turnaj byli nominováni Petr Brancuský ml. (MPC Pardubice), David Mrázek (BC Metropol České Budějovice), Adam Trhlík (BC Metropol České Budějovice) a jako vedoucí reprezentace Petr Brancuský st. (MPC Pardubice).

MR žen 2018 – 14.1 nekonečná

 

 

Mistrovství republiky žen ve 14.1 nekonečné se uskutečnilo v sobotu 13.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1764.7
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1520.5
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1481
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1456.2
5 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1433.4
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1354
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1350.8
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1259.5
9 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1225.7
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1224.4
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1205.5
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1180.4
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1168
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1132.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
16 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1101.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí