Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Na MR v osmičce jsem zahrál opravdu špatně, během celého turnaje mi vyšel asi jen jeden zápas proti Pavlovi Halamkovi, jinak to bylo z mojí strany spíše trápení. Těžko hledám motivaci v turnajích, kde se nehraje o prize money. Asi došlo i trochu k podcenění soupeřů, když se k tomu přidala kvalitní hra Alexe Samorodova a Davida Žalmana, chtěl jsem přepnout na vyšší level, ale jak už v takových situací bývá, nešlo to. Stoly v Harlequinu s nestandardně klepajícími kapsami  vás v tu chvíli nenechají rozjet, pokud jste pod tlakem.

Nyní už k devítce, tam jsi podal suverénní výkon, většinu zápasů jsi měl pod kontrolou, nejmenší rozdíl ve skóre byl v zápase s Petrem Urbanem; jak si se cítil na turnaji, jak bys popsal čtenářům cestu pavoukem?

MR v devítce bylo z mé strany výrazně lepší, sobotní kvalifikace ještě nebyla nijak extra, ale  neděli jsem odehrál na slušné úrovni. Uvědomoval jsem si, že již nemohu ztratit a musím turnaj vyhrát, abych se vrátil do bojů o vítězství ve čtyřboji celého MR. Koncentrovaný výkon podpořený solidními rozstřely a štěstím v důležitých situacích znamenal celkem hladký postup turnajem až k titulu. Asi nejvyrovnanější zápasy jsem vybojoval s Markem Hajdovským a Petrem Urbanem.

Nyní jsi v celkové tabulce MČR na čtvrtém místě, ale s minimální ztrátou na první místo (asi 300 bodů). Zúčastníš se zbývajících MR s cílem zaútočit na první místo ve čtyřboji?

Ano zúčastním se jak desítky v Brně, tak nekonečné v Praze. Je to důvod, proč jsem se po letech vrátil a hraji celé mistrovství republiky. Myslím si, že o celkovém vítězi se rozhodne mezi prvními čtyřmi hráči po dvou odehraných MR, ostatní již mají větší bodový odstup a je nepravděpodobné, že by všichni čtyři poztráceli tolik bodů ve zbylých turnajích.

Co je tvoje nejsilnější disciplína?

Těžko říct, určitě nemám nejoblíbenější disciplínu oproti ostatním. Možná osmičku mám díky taktice trochu silnější.

Asi si na to již v minulosti odpovídal, ale přesto se zeptám, kdy a kde jsi s kulečníkem začínal, měl – máš nějakého trenéra nebo kouče? Co ti v tvém kulečníkovém růstu nejvíc pomohlo? Máš tréninkový plán trvalý nebo ho přizpůsobuješ podle turnajů, jichž se účastníš? Oblíbené cvičení?

Trénuji téměř každý den dvě až tři hodiny. Přesný tréninkový plán nemám, pouze hrubý rozpis. Obsahuje jak hraní všech disciplín, tak trénink cvičení, rozstřelů, jistot atd., prostě aby byl trénink co nejrozmanitější a bavil mě. Trenéra nemám, až na občasné tréninkové akce, jsem většinu kariéry samouk. Oblíbené cvičení nemám. Nejvíce mi pomohlo hrát proti lepším hráčům, sledovat jejich zápasy  a učit se od nich. Pro lepší fyzičku hraji fotbal, jezdím na kole, občas cvičím rehabilitační cviky na problémové partie těla a k relaxaci rád využívám saunu.

 Díky za rozhovor

 Na otázky se ptal Robin Vladyka

 

 

 

Další hlavní zprávy

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

Mistrovství světa mužů 2018 v Kataru – reprezentuje Roman Hybler!!!

 

Mistrovství světa mužů 2018 v 9 ball se odehrává opět v Kataru, v Dauhá, kdy hlavní část turnaje startuje od 14. prosince a končí 16. prosince 2018. Turnaj se v Kataru odehrává již poosmé v řadě.

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1836.4
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1512
3 Urban Petr MPC Pardubice 1441.7
4 Praus Tomáš MPC Pardubice 1373.5
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1317.2
7 Vondráček Petr MPC Pardubice 1248.8
8 Zhou Longdi MPC Pardubice 1248.8
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1238.3
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1226.2
11 Kníže Martin MPC Pardubice 1155.2
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1144.5
13 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1129.5
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1103.9
15 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1099.5
16 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1094.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019
Ještě nebyl odehrán žádný turnaj.

Novinky z ostatních sekcí