Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Na MR v osmičce jsem zahrál opravdu špatně, během celého turnaje mi vyšel asi jen jeden zápas proti Pavlovi Halamkovi, jinak to bylo z mojí strany spíše trápení. Těžko hledám motivaci v turnajích, kde se nehraje o prize money. Asi došlo i trochu k podcenění soupeřů, když se k tomu přidala kvalitní hra Alexe Samorodova a Davida Žalmana, chtěl jsem přepnout na vyšší level, ale jak už v takových situací bývá, nešlo to. Stoly v Harlequinu s nestandardně klepajícími kapsami  vás v tu chvíli nenechají rozjet, pokud jste pod tlakem.

Nyní už k devítce, tam jsi podal suverénní výkon, většinu zápasů jsi měl pod kontrolou, nejmenší rozdíl ve skóre byl v zápase s Petrem Urbanem; jak si se cítil na turnaji, jak bys popsal čtenářům cestu pavoukem?

MR v devítce bylo z mé strany výrazně lepší, sobotní kvalifikace ještě nebyla nijak extra, ale  neděli jsem odehrál na slušné úrovni. Uvědomoval jsem si, že již nemohu ztratit a musím turnaj vyhrát, abych se vrátil do bojů o vítězství ve čtyřboji celého MR. Koncentrovaný výkon podpořený solidními rozstřely a štěstím v důležitých situacích znamenal celkem hladký postup turnajem až k titulu. Asi nejvyrovnanější zápasy jsem vybojoval s Markem Hajdovským a Petrem Urbanem.

Nyní jsi v celkové tabulce MČR na čtvrtém místě, ale s minimální ztrátou na první místo (asi 300 bodů). Zúčastníš se zbývajících MR s cílem zaútočit na první místo ve čtyřboji?

Ano zúčastním se jak desítky v Brně, tak nekonečné v Praze. Je to důvod, proč jsem se po letech vrátil a hraji celé mistrovství republiky. Myslím si, že o celkovém vítězi se rozhodne mezi prvními čtyřmi hráči po dvou odehraných MR, ostatní již mají větší bodový odstup a je nepravděpodobné, že by všichni čtyři poztráceli tolik bodů ve zbylých turnajích.

Co je tvoje nejsilnější disciplína?

Těžko říct, určitě nemám nejoblíbenější disciplínu oproti ostatním. Možná osmičku mám díky taktice trochu silnější.

Asi si na to již v minulosti odpovídal, ale přesto se zeptám, kdy a kde jsi s kulečníkem začínal, měl – máš nějakého trenéra nebo kouče? Co ti v tvém kulečníkovém růstu nejvíc pomohlo? Máš tréninkový plán trvalý nebo ho přizpůsobuješ podle turnajů, jichž se účastníš? Oblíbené cvičení?

Trénuji téměř každý den dvě až tři hodiny. Přesný tréninkový plán nemám, pouze hrubý rozpis. Obsahuje jak hraní všech disciplín, tak trénink cvičení, rozstřelů, jistot atd., prostě aby byl trénink co nejrozmanitější a bavil mě. Trenéra nemám, až na občasné tréninkové akce, jsem většinu kariéry samouk. Oblíbené cvičení nemám. Nejvíce mi pomohlo hrát proti lepším hráčům, sledovat jejich zápasy  a učit se od nich. Pro lepší fyzičku hraji fotbal, jezdím na kole, občas cvičím rehabilitační cviky na problémové partie těla a k relaxaci rád využívám saunu.

 Díky za rozhovor

 Na otázky se ptal Robin Vladyka

 

 

 

Další hlavní zprávy

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

David Žalman opět vítězí!

Na druhém kole České poolové tour se sešlo všech 32 přihlášených, 16 nejvýše postavených hráčů i 16 kvalifikantů z regionů, hrála se oblíbená devítka.

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2136.7
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1632.2
3 Urban Petr MPC Pardubice 1562.7
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1412.4
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1387.3
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1353.5
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1282.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1267.6
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1254.2
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1236.3
11 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1225.5
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1104.6
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1097.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1063.8
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1059.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí