Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Tvoje forma má neustále stoupající tendenci, čemu to přisuzuješ?

Tak ono po mé trošku delší pauze není zase tak těžké se z nuly dostat zpátky nahoru, to jde rychle, ale spíše bude mnohem těžší se na této špici udržet.

Popiš, prosím, svou cestu turnajem a zhodnoť tvé zápasy.

V sobotu ve skupinách bylo těžké udržet soustředění, které jsem si rozhazoval sám přemýšlením proč a jak mě neposlouchá stůl a přihrávky, osobně se mi hrálo špatně, ale nakonec to vyšlo na 1.místo ve skupině. V neděli, i když jsem hrál v jiné herně, jsem bohužel pořád měl v hlavě předchozí den a samotná hra mě přiliš nebavila. Postupem v turnaji jsem se to vše snažil hodit za hlavu a vyresetovat se, naštěstí se to povedlo a bylo z toho taktéž 1.místo.

Jak ti vyhovoval časový rozhodčí na semifinále a finále, považuješ to za plus nebo mínus turnaje?

Určitě je to plus, protože se to stává jak pro hráče, tak i pro diváky mnohem atraktivnější. Taktika hry se kompletně mění a člověk musí mnohem rychleji vymyslet správné řešení.

Jak jsi viděl zápasy na Eurotouru? V čem si myslíš, že evropští hráči jsou lepší než česká špička?

Myslíš, že Eurotour je vhodný ke kontaktu s evropskou špičkou a zvýšení úrovně české špičky?

Popravdě Eurotour je nejtěžší turnaj, který je možné si v Evropě zahrát. Je mnohem obsazenější než ME, jelikož na něj jezdí i mnoho hráčů z arabských států, kteří hrají velice dobře a není dobré je podcenit. Určitě není nic lepší na zkušenosti z hlediska hráče i diváka. Všem, kteří se chtějí zlepšit nebo mají v plánu hrát poolbilliard na vyšší úrovni než jen státní, doporučuji tento turnaj navštívit.

Teď tě a ostatní hráče čeká Federal Cup, jak vidíš šance českého týmu? (rozhovor byl poslán před Federal Cup, pozn. autora)

Myslím si, že letošní sestava českého týmu patří k tomu nejsilnějšímu co jsme za poslední roky sestavili a věřím, že to tentokrát vyjde.

Je to velice zajímavý formát turnaje jako je na Mosconi Cupu, a to se mi osobně velice libí a je čest být součástí týmu, který se tohoto turnaje zúčastní. Věřím, že to tentokrát vyhrajeme a pohár bude opět náš.

Máš nějaký oblíbený trénink?

Vyloženě nemám oblíbené cvičení, které bych hrál pořád dokola, ale spíše při cvičení improvizuji anebo si zkouším všechny možné situace.

Mě osobně to dává poté mnohem větší rozsah toho, co jde nebo nejde zahrát a jakým možným způsobem.

Jaké značky máš tágo, a kolik procent přisuzuješ právě hernímu náčiní na předvedené hře, i obecně u

ostatních hráčů?

Po loňské Evropě jsem si pořídil hrací tágo s karbonovou špicí Predator REVO a před nedávnem i karbonové rozstřelové tágo BK RUSH. Do té doby jsem měl 17 let stejné tágo Adam, na kterém jsem střídal pouze špice. Samozřejmě že správné náčiní ovlivňuje hru a zvyšuje možnost přesnějšího trefení. Někdo stále hledá tágo, které mu bude sedět a někomu padne do ruky hned to první. Často však uslyšíte „to je jasné proč to trefíš, máš lepší tágo“, a to není vždy pravda. Je to jako u auta, vždy záleží na řidiči, ne na autě.

Jaké máš kulečníkové plány vize na tento rok?

Pro tento rok se budu snažit, pokud mi to čas dovolí, navštívit co nejvíce zahraničních turnajů a právě jak říkáš, mám stoupající výkonost a tak se moc těším na ME v Trevisu a Pardubice Open. Jsem zvědavý, zda mě má stoupající tendence i moje psychická odolnost, dotáhne k nějakému lepšímu výsledku. No necháme se překvapit.

Díky za rozhovor

Na otázky se ptal Robin Vladyka

Další hlavní zprávy

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

Na MR seniorů vítězí Jan Mrňák a Tomáš Vančura.

Minulý víkend se odehrály první disciplíny MR seniorů, pro tento rok byla věková hranice 43 let.

V sobotu se hrála desítka, došlo k několika překvapením, nicméně do osmi nejlepších se dostali následující hráči:

ME – Shrnutí 14.1 nekonečná

Přinášíme Vám postřehu našich reprezentů na ME po první disciplíně 14.1

Rozhovor s Petrem Urbanem, vítězem ČPTour 8 ball

Po posledním ČPTour, které si vyhrál jsi se posunul na druhé místo. Na první místo Davida Žalmana ztrácíš necelé dva tisíce bodů. Jaké máš plány v celkovém pořadí ČPTour?

Plánem je určitě celkové první místo nicméně David hraje také ve skvělé formě a následující OPEN 9Ball by mohl napovědět více, protože se hraje o mnohem více bodů. Do konečného pořadí ještě může promluvit i Jan Meisner, ale naším cílem je udržet první místo v Pardubicích

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2059.5
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1510.7
3 Urban Petr MPC Pardubice 1486.8
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1377.9
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1312.3
6 Tužil Pavel MPC Pardubice 1303
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1235
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1229.3
10 Praus Tomáš MPC Pardubice 1219.3
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1205.4
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1200.1
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1092.3
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1082.4
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1037.8
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1025.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí