Poslední MR žen 2017 se odehrálo v disciplíně 9 ball

 

Mistrovství republiky žen v devítce se odehrálo 15. října 2017 a to opět v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard se zadávaným online skóre, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech.

 

9 ball

Na devítku se dostavilo celkem 12 hráček a tím tato disciplína potvrzuje svou popularitu. Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequ’inu Praha a dvě juniorské naděje z clubu Casablanca Tábor.

 

Hrálo se na 7, 6 a 5 vítězných bodů.

 

Mladé juniorské naděje z Tábora obě dvě v prvním kole prohrály. Eliška Šmídová vyhrála 6-2 nad Sandrou Krejčovou. Lucku Berkovou porazila 6-3 nemocná Ludmila Konvalinová, která kvůli nemoci chyběla na nekonečné. Překvapení došlo v zápase mezi Martinou Přivřelovou a Ilonou Žalmanovou, kde vyhrála 6-5 Martina. „Vstup do turnaje se mi vůbec nepovedl“ tak hodnotila vstup Ilona. Míša Darius Tejchmanová vyhrála 6-4 nad Mirkou Hubrtovou. Veronika Hubrtová porazila Elišku Šmídovou po nepřesvědčivém výkonu, kdy mohla úplně s přehledem prohrát, ale nakonec vítězí 7-2. Poté naráží na Lídu Konvalinovou, která vyhrála po velmi dlouhém zápase 7-6 nad svou kolegyní z klubu Míšou Darius Tejchmanovou ale poté prohrává, když naráží na lépe hrající Veronikou Hubrtovou, která se stává první semifinaliskou. „Dneska jsem se ještě cítila nemocně, protože to ze mě není pryč, takže jsem to tak trochu odtrpěla fyzicky, ale i přesto jsem si to moc užívala, protože jsem s Péťou Krulichovou prohrávala 5-0 a nikdy jsem si doposud nemyslela, že se takový zápas dá zvrátit, kor když už jsem nemohla fyzicky, a nakonec jsem 7-6 vyhrála. Já to dneska považuji za obrovský úspěch. Pak jsem hrála s Verčou a to jsem se velmi ráda kochala tím uměním, když si člověk umí přivést, a když mu to takhle hezky všechno vychází. Mám před sebou ještě hodně učení, aby mi to takhle taky šlo a příští rok abych Vám trošku ukázala více“ to bylo hodnocení Lídy Konvalinové.

 

V druhé části A strany pavouka Markéta Mlejnková poráží Martinu Přivřelovou 7-4 a její soupeřkou o postup do semifinále byla Míša Darius Tejchmanová, která porazila Vlaďku Venhodovou 7-3. Zápas o semifinále vyhrála slušně hrající Markéta a to v poměru 7-4 a tím se stala druhou semifinaliskou.

 

V B straně pavouka prohrávají obě dvě juniorské naděje, ale věřím, že získaly další zkušenosti. Sandra prohrála 5-4 s Petrou Krulichovou, kdy za stavu 3-4 se na kouli č. 8 zabasovala a zahrála úžasný jump a tím srovnala na stav 4-4. Tleskalo jí celé publikum i hrající hráčky na ostatních stolech. Bohužel poté chybovala a v rozhodující chvíli hry i zápasu potopila bílou kouli a tak se musela loučit s turnajem. „Hrálo se mi dobře, ale některý chvilky byly hodně bledý. Protože jsem třeba měla jednoduchou kouli, ale stejně jsem jí netrefila, i když byla téměř jasná. V posledním zápase se mi povedl dobrý jump, a ty trénuji, dokonce dostáváme od trenéra určité cvičení na jumpy, a máme to zkoušet do doby, než nám to nepůjde bez chyby, klidně desetkrát po sobě. Na konci jsem měla 6,7,8,9 a dohrávala jsem. Pak jsem hrála osmičku a blbě jsem si nahrála a potopila jsem jí i s bílou. Budeme se účastnit i MR juniorů pokud bude čas a pokud nás někdo odveze (smích)“ takto se ke svému představení vyjádřila Sandra. Lucie Berková prohrála vyšším rozdílem a to 1-5 s dobře hrající Eliškou Šmídovou. „Dneska se mi hrálo dobře, ale mohla jsem hrát lépe. Hlavně dostávání se z bas mi moc nešlo. Takže teď vím, na čem mám dále pracovat“ ohodnotila své představení Lucka. Poté opět byl velmi napínavý a těsný boj, ze kterého vyšla vítězně Eliška 5-4. O postup zpět do semifinále se utkala s Míšou Darius Tejchmanovou, ale zde jí zřejmě došla energie a prohrává po opět těsném výsledku 5-6 a tak se do semifinále dostává Míša.

 

V druhé části B strany pavouka vyhrává Ilona Žalmanová nad Vlaďkou Venhodovou 5-3. „V tomto zápase jsem utekla hrobníkovi z lopaty“ hodnotila svůj zápas vítězná Žalmanová. V dalším zápase vítězí Mirka Hubrtová nad Martinou Přivřelovou 5-3. „Jo je to tam, nebudu poslední“ hodnotila svůj výkon Mirka Hubrtová. Následně Ilona vítězí nad Mirkou v souboji dvou seniorských účastnic v poměru 5-1. „Ilona mi dala za uši a moc šancí mi nedala“ komentovala Mirka Hubrtová svou porážku. Tím se Ilona dostala k zápasu o medaili, kde narazila na Lídu Konvalinovou a nejen díky zkušenostem, ale i přesvědčivé hře vyhrává 6-1.

 

Semifinále

 

První semifinále začala Markéta Mlejnková s Ilonou Žalmanovou. Velmi těsný zápas nakonec skončil ve prospěch Ilony, která se stala první finalistkou. „Hrála jsem lépe než předchozí zápasy a jsem moc ráda, že jsem se dostala do finále“ prozradila po zápase Ilona.

Ve druhém semifinále, na které Veronika Hubrtová čekala několik hodin vyhrála po zhruba 40ti minutách v poměru 7-1 nad Míšou Darius Tejchmanovou. „Tento zápas byl na vysoké úrovni. Udělala jsem málo chyb a Míšu nepouštěla moc do zápasu, takže jsem relativně spokojená, že šla má hra nahoru“, okomentovala svůj zápas s Míšou Veronika.

 

Finále

 

Začínalo zhruba kolem osmé hodiny a opět trvalo cca 45 minut, kdy Veronika nastoupila proti Iloně Žalmanové. Veronika setrvala v dobré hře a vyhrála ve finále 7-2 a tím získala svůj letošní čtvrtý titul. Již několik let nenašla ve finále přemožitelku a také si zajistila placené místo v reprezentaci 2018 na ME, které se v příštím roce bude konat v Holandsku.

 

„Vstup do turnaje jsem neměla nejlepší, ale postupně můj výkon stoupal a gradoval zápasy v semifinále i finále. Jsem ráda, že jsem získala další titul, mám z každého radost. Oproti loňsku jsem finálové zápasy zvládla lépe a výsledky nebyly tak těsné a hlavně hra byla mnohem lepší. Jsem taky moc ráda za to, že byla účast vyšší než v loňském roce a největší radost mám ze dvou juniorek, které ukázaly, že v příštích letech můžou být nástupkyně na medailových pozicích.“ tak ohodnotila svůj výkon Veronika Hubrtová z klubu Harlequ’in Praha, vítězka všech čtyř Mistrovství republik žen 2017.

 

Děkujeme všem hráčkám za účast a těšíme se na další ročník a věříme ještě ve větší obsazenost ve startovním poli.

Děkujeme samozřejmě klubu MPC Pardubice a všem z klubu, kteří se starali o bezstarostný a pohodový průběh turnaje.

 

 22561310_10211970773122459_97961551_o 22553793_10155810437754628_1059206885_o 22550772_10155810438839628_1808640738_o 22550761_10155810435999628_419657637_o 22546838_10155810443914628_1938259878_o 22546727_10155810440149628_130022493_o

Další hlavní zprávy

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

Ohlédnutí za MR dvojic 2017

Mistrovství České republiky dvojic a smíšených dvojic se hrálo v Harlequinu Praha, hrál se pavouk DBKO, na pět a více vítězných, rozstřeloval vítěz.

V sobotu hrály dvojice a sešlo se rekordních 33 dvojic. Již třetí rok se hraje v 9 ball namísto 8 ball tak, jak se hrálo v minulosti.

Jakub Stuna, BC Příchovice – Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball pro rok 2017

 

1)    Jakube, velmi Ti gratuluji k vítězství. Počátkem roku jsem Ti gratulovala k vítězství ČPTour a teď je to titul Mistra republiky. Dokážeš popsat emoce těsně po vítězství?

Děkuji Ti za gratulaci. Po posledním strku si vybavuji ohromný nástup euforie následovaný obrovskou úlevou. Během posledních strků hrála z rádia píseň ‘We are the Champions‘ od Queen, což je asi to největší sportovní klišé, ale když si to znovu vybavím, tak si říkám, jak to bylo parádní načasování.

V desítce na MR vítězí Jakub Stuna!

Mistrovství republiky v 10 ball se hrálo v Brněnské Utopii, kde je 12 devítkových stolů nově potažených Simonisem 860, z toho dva v mínus jedničce, kde je klubovna.

Kvalifikaci i MR bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu, semifinále live score a finále stream.

 

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

MR žen v nekonečné ve znamení grilovaní

 

Mistrovství republiky žen v nekonečné se odehrálo v sobotu 14. října 2017 v Maple Pool Club Pardubice. V neděli 15. října se bude hrát poslední kolo a to v populární devítce.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre nebylo vzhledem k disciplíně zadáváno online.

Rozhovor s Petrem Urbanem, DUNS Benátky nad Jizerou – Mistr republiky v 9 ball pro rok 2017

         

1)    Petře, primárně ti gratuluji k titulu, protože vím, jak dlouho ses na něj načekal. Dokážeš popsat pocity hned po triumfu?

 

Pocity byly neuvěřitelné. Málem mi po zápase i ukápla slza radostí. O triumf jsem bojoval již několikrát a konečně se to prolomilo. Neskutečná euforie a plno adrenalinu v krvi.

Mistrem devítky je Petr Urban!

Mistrovství republiky v 9 ball se hrálo v Balabušce Praha, kvalifikace se zúčastnilo 50 hráčů a v nedělním pavouku se objevilo všech 32 hráčů, 17 z kvalifikace a 15 nasazených.

Devítka se ještě pořád staví na bod, střídavý rozstřel, hrálo se do sedmi a devíti.

Vedoucí muž po osmičce Adam Houdek skončil v na konci B strany, když ho porazil kvalifikant James Akenhead, shodou okolností také z Řipské Praha.

Další zpravodajství

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

MR 14.1 on-line

Sledujte on-line mistrovství republiky ve 14.1, čtvrté, závěrečné kolo MR jednotlivců, které rozhodne o dalším reprezentantovi na ME 2018.

 

MR 14.1 – odehraje se pouze v neděli

Vážení hráči,

vzhledem k nízkému počtu přihlášených do kvalifikace MR 14.1 bylo rozhodnuto o zrušení sobotní kvalifikace a hraní rovnou nedělního pavouka 32 DBKO.

Hráči přihlášení do kvalifikace budou nasazeni podle (postupně – pořadí MR, pořadí ČPTour, náhodně).

Vzhledem k tomu, že z top 16 je přihlášeno 14 hráčů, je počet přihlášených do „kvalifikace“ omezen na 18.

Na všechny přihlášené hráče se budeme těšit v neděli 19.11.20017 v Balabušce Praha.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

Ohlédnutí za MR dvojic 2017

Mistrovství České republiky dvojic a smíšených dvojic se hrálo v Harlequinu Praha, hrál se pavouk DBKO, na pět a více vítězných, rozstřeloval vítěz.

V sobotu hrály dvojice a sešlo se rekordních 33 dvojic. Již třetí rok se hraje v 9 ball namísto 8 ball tak, jak se hrálo v minulosti.

MR smíšených dvojic 2017

Začíná MR smíšených dvojic, hraje 17 párů.

Výsledky jako vždy on-line v našem výsledkovém servisu.

MR dvojic

MR dvojic začíná dnes v Harlequinu Praha, hraje 33 dvojic, takže pavouk 64 DBKO, 16 SKO.

V základních kolech se bude hrát do pěti vítězných, poté do šesti a sedmi vítězných.

Vše sledujte v našem výsledkovém servisu.

návrh kalendáře 2018 + ankety

Vážení hráči a kluby,

 Připravili jsme pro Vás návrh kalendáře na rok 2018. Níže jsou nejvýraznější změny oproti roku 2017.

  • Česká poolová tour začíná Open turnajem (8 ball), slibujeme si od toho větší počet hráčů, kteří se přihlásí do soutěží
  • Podzimní část regionů je zrušena včetně finále regionů, podle posledních dvou let je o to malý zájem hráčů a pro regiony je to finančně mínusové.
  • Na podzim je zařazen ČMBS junior Open – pouze pro juniory.

http://www.poolbilliard.cz/dokumenty/soutezni-predpisy

 

 Na valné hromadě jsme byli vyzváni k uskutečnění několika anket, nyní tak činíme, ankety jsou zvlášť pro hráče a pro kluby, kvůli důležitosti hlasů, ankety jsou do konce listopadu, prosím hlasujte – je potřeba být aktivně přihlášen: https://cmbs.cz/index.php?obsah=47&form_id=9

Jakub Stuna, BC Příchovice – Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball pro rok 2017

 

1)    Jakube, velmi Ti gratuluji k vítězství. Počátkem roku jsem Ti gratulovala k vítězství ČPTour a teď je to titul Mistra republiky. Dokážeš popsat emoce těsně po vítězství?

Děkuji Ti za gratulaci. Po posledním strku si vybavuji ohromný nástup euforie následovaný obrovskou úlevou. Během posledních strků hrála z rádia píseň ‘We are the Champions‘ od Queen, což je asi to největší sportovní klišé, ale když si to znovu vybavím, tak si říkám, jak to bylo parádní načasování.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1894.2
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1669.8
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1487.5
4 Brancuský Petr MPC Pardubice 1449.1
5 Žalman David MPC Pardubice 1313
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1304.1
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1287.8
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1266
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1252.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1232.5
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1215.8
12 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1196.1
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1153
14 Suchánek Jan Casablanca Tábor 1142.4
15 Washburn Calvin Řipská Praha 1128
16 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1112.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí