Pardubice STABEDO Open 2018 zná své vítěze

 

Největší poolbilliardový turnaj na území České republiky Pardubice STABEDO Open 2018, konkrétně jeho pátý ročník je za námi. Turnaj se konal ve dnech 5. 7. 2018 – 8. 7. 2018 v Tipsport aréna Pardubice. Pořádající klub Maple pool club Pardubice, jeho členové i další pomocníci odvedli naprosto úžasnou a dá se říct, že nekonečnou práci. Prostředí hokejové haly nalákalo prakticky 300 hráčů ze skoro 20ti zemí. 

 

Turnaj se odehrával v tradiční disciplíně 8 ball a to v kategoriích jednotlivců, žen a juniorů. Hrálo se na krásných stolech Diamond Pro Am, s plátnem Simonis 860 HR, koulemi Aramith – vše zapůjčeno firmou Diamond Billiards Europe, zastoupená panem Jussi Tyrkkö.

 

Zahřívací 9 ball

 

Turnaj odstartoval již ve středu 3.7.2018, kdy se konal zahřívací turnaj v 9 ball. V konkurenci 75 hráčů zvítězil Michal Gavenčiak z klubu Billiard Stars, který ve finále porazil Longdi Zhou z SK Billiard centrum Praha poměrem 4-1.

 

Hlavní soutěž 8 ball

 

Hlavní turnaj se odehrával systémem skupin, kdy vždy dva postupovali do závěrečné fáze turnaje, která se odehrávala KO systémem. Výsledky ze skupin se ukázaly opět, že jsou velmi důležité pro nasazení do závěrečné fáze turnaje. Pouze šest hráčů ČR bylo nasazeno do druhého kola a to konkrétně Tužil, Žalman, Hajšman, Hajdovský, Ramp a Dorobant M.  Mezi ně se postupně probojovali i další naši hráči. Ve startovním poli bylo opět mnoho hráčů z Polska, kteří zvyšují herní kvalitu toho turnaje. Je mezi nimi každoročně mnoho medailistů z ME.

Čtyři naši hráči se dostali mezi 16 nejlepších. Gavenčiak, vítěz druhého ročníku bohužel padl s Huidji See z Holandska v poměru 4-6. Překvapivý postupující mezi posledních 16 hráčů byl určitě jak Radek Růčka, tak i Jan Mrňák. Jan prohrál s pozdějším vítězem turnaje Juszczyczyn Konradem v poměru 3-6. Radek prohrál nelichotivým skóre 0-6 s klubovým kolegou  z MPC Pardubice, Markem Hajdovským, který se umístil jako nejlepší Čech na děleném 5.-8.místě po prohře s Danielem Maciołem poměrem 1-6.

Semifinále bylo tedy kompletně v režii polských hráčů. Daniel Macioł prohrál těsně s Juszczyczyn Konradem 5-6 a v druhém semifinále Babica Radosław porazil 6-4 Sząszora Kamila.

Finále ovládl mladší z dvojice finalistů a to Juszczyczyn Konrad, který zvítězil poměrem 6-3.

 

Juniorský turnaj

 

Juniorský turnaj je každoroční součástí Pardubice Openu a tentokrát se ho účastnilo 47 hráčů. Do čtvrtfinále postoupili dva zástupci ČR, konkrétně Petr Brancuský a Calvin Washburn. Oba dva hráči, kteří za několik dní budou odjíždět spolu s dalšími reprezentanty na ME. Petr bohužel prohrál s Piotrem Polisem 2-5, takže jeho výsledkem bylo dělené 5.-8. místo. Calvin naopak své čtvrtfinále vyhrál nad Zdziechem Mateuszem 5-4, a tak byl naším jediným zástupcem v semifinále. 

Semifinále tedy hrál Calvin Wasburn s Tomaszem Krysztofikem. Tomasz vyhrál 5-1 a postoupil do finále. Druhé semifinále ovládl Piotr Polis poměrem 5-3 nad zástupcem Slovenska Kristiánem Mrvou. 

Finále bylo v režii dvou polských hráčů, kde Krysztofik Tomasz deklasoval 5-0 Piotra Polise.

 

Ženský turnaj

 

Každoročně je ženský turnaj nejméně obsazen a bylo tomu i v tomto případě. Pouze 24 hráček se sešlo hrát o titul vítězky Pardubice Openu. Čtyři naše hráčky se dostali do finálového pavouka, ale bohužel tři z nich shodně prohráli v prvním kole. Kotolanová proti Świtała Bogně 0-6, Baranová Lucie proti Karwik Weronice 0-6 a i Tereza Bartoňková prohrála 0-6 proti Malicke Mileně. 

Hubrtová Veronika byla nasazena do čtvrtfinále, kde bohužel po velmi pěkné bitvě podlehla německé hráčce Kristině Grim.

V semifinále Grim přehrála 6-2 Ewu Bąk a Izabela Lacka porazila těsně 6-5 Karwik Weroniku.

I finále bylo opět těsné a šťastněji z něj vyšla vítězka Kristina Grim 6-5 výhrou nad Izabelou Lackou. 

 

Turnaj dvojic 9 ball

 

Každoročně organizátoři využívají stoly na maximum a tak turnaje byly proložené i turnajem dvojic, které se hrály v 9 ball. Systém byl DKO a účastnilo se 69 dvojic.

Do semifinále se dostali polští hráči a tak i vítěz dvojic byl z Polska.

 

Závěrem

 

Turnaj Pardubice STABEDO Open 2018 je již minulostí. Určitě nezklamal nikoho z účastníků a věřím, že všichni si odvážejí něco. Letošní ročník opět prolomil spousty hranic a já s ostatními hráči budu doufat, že se tak bude dít i v následujících letech. Velký dík patří Maple Pool Clubu Pardubice v čele s Jardou Javůrkem a Jardou Hořenovským. Samozřejmě i všem ostatním, kteří se podílejí na této velké akci, ať už zajišťováním drobností či závěrečným úklidem. Občerstvovací tým byl opět neskutečně pohodový i pohotový a nelze všechny vyjmenovat. Proto děkuji patří Vám všem!

 

Na příštím ročníku na shledanou!

 

VÝSLEDKY Pardubice STABEDO Openu 2018

 

Jednotlivci 8 ball                  Junioři 8 ball                        Ženy 8 ball                       Dvojice 9 ball                        Zahřívací 9 ball

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

První turnaj ČPTour 2019 ovládl David Žalman

Na první turnaj série se přihlásilo 57 účastníků, přišlo 56, jeden se pro nemoc omluvil.

První den turnaje se hrály skupiny rozdělené do dvou heren – Harlequin Praha a Balabuška Praha. Nasazení bylo podle souhrnného žebříčku 2018 (uveřejněného v článku o MR 14.1). Skupiny byly po šesti a pěti hráčích, jedna po čtyřech, tam nepřišel omluvený nemocný hráč.

Federal Cup 2019

Federal Cup 2019 se uskuteční v sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Oba dva dny budou zápasy začínat v 10:00 hodin a končit se bude v sobotu kolem 18 hodiny a v neděli nejspíš kolem 16 hodiny.

Přijďte podpořit naše hráče i jejich protihráče!

 

Federal Cup 2019 – výběr Česká republika

Petr Urban, MPC Pardubice

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno (1. PBC Bad Saulgau)

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

nehrající kapitán: Robin Vladyka

 

Federal Cup 2019 – výběr Slovensko

Jaroslav Polách, ŠBK Komárno

Balázs Koles, ŠBK Komárno

Lukáš Kováč, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

Tomáš Krovina, BK Kanianka

Jakub Koniar, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

nehrající kapitán: Samuel Koniar

plkt_2019_A3_federal_cup

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

Mistrovství světa mužů 2018 v Kataru – reprezentuje Roman Hybler!!!

 

Mistrovství světa mužů 2018 v 9 ball se odehrává opět v Kataru, v Dauhá, kdy hlavní část turnaje startuje od 14. prosince a končí 16. prosince 2018. Turnaj se v Kataru odehrává již poosmé v řadě.

Další zpravodajství

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 2. hrací den

Federal Cup 2019  2. hrací den

Práve začíná druhý hrací den utkání reprezentačních poolbilliardových výběrů ČR a SR, kdy český tým po prvním dni vede nad výběrem Slovenska 8-3. Zápis výsledků a nasazení do zápasových bloků  ZDE. Zápasy lze on line sledovat na tomto live streamu.
VVspoolbilliard.

 

FEDERAL CUP začal

FEDERAL CUP 2019

Právě se v obchodním centru Chodov odehrává 7. ročník utkání reprezentací České a Slovenské republiky FEDERAL CUP 2019.

Live stream můžete sledovat na tomto odkazu.

 

Výsledky jednotlivých zápasů jsou na zde.

Přejeme dobrý strk hráčům obou reprezentačních výběrů.

 

VVs poolbilliard

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

První turnaj ČPTour 2019 ovládl David Žalman

Na první turnaj série se přihlásilo 57 účastníků, přišlo 56, jeden se pro nemoc omluvil.

První den turnaje se hrály skupiny rozdělené do dvou heren – Harlequin Praha a Balabuška Praha. Nasazení bylo podle souhrnného žebříčku 2018 (uveřejněného v článku o MR 14.1). Skupiny byly po šesti a pěti hráčích, jedna po čtyřech, tam nepřišel omluvený nemocný hráč.

I. kolo ČPTour 2019

Dnes se hraje první kolo České poolové tour 2019 Open 8 ball.

Hrají se skupiny ve dvou hernách, Balabuška Praha a Harlequin Praha, do pěti vítězných, střílí vítěz, postupují tři ze skupiny, kromě té, kde jsou čtyři lidé, nedorazil Dávid Erös ze zdravotních důvodů.

Sledujte jako vždy on-line na našem výsledkovém servisu.

Nasazení hráčů do heren – ČPTour OPEN 8 ball

Nasazení bylo provedeno podle souhrnného žebříčku ČPTour 2018 + MČR jednotlivců 2018, hráči, kteří uvedené soutěže minulý rok nehráli, byli nasazení náhodně.

Je nalosováno do jedenácti skupin, devět pětičlenných a dvě šestičlenné. Postup ze skupiny do pavouka je podle soutěžního řádu.

Postupují všichni z prvního a druhého místa, ze třetích míst deset, tedy jeden nepostupující z třetího místa.

O postupu z třetích míst rozhoduje:

1) koeficient vyhrané/ prohrané hry ze zápasů ve skupině

2) při rovnosti koeficientů porovnání, v kolikačlenné skupině tohoto koef. hráč dosáhl. Kdy při rovnosti koeficientů hráče ze skupiny 5ti členné a 5členné by byl lépe hodnocen hráč ze skupiny 6tičlenné.

3) V případě, kdy nebude možné určit postupujícho hráče, bude rozhodnuto o postupujícím formou penalt

Nasazení_I_kolo_ČPTour v pdf

 

 

 

 

 

Federal Cup 2019

Federal Cup 2019 se uskuteční v sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Oba dva dny budou zápasy začínat v 10:00 hodin a končit se bude v sobotu kolem 18 hodiny a v neděli nejspíš kolem 16 hodiny.

Přijďte podpořit naše hráče i jejich protihráče!

 

Federal Cup 2019 – výběr Česká republika

Petr Urban, MPC Pardubice

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno (1. PBC Bad Saulgau)

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

nehrající kapitán: Robin Vladyka

 

Federal Cup 2019 – výběr Slovensko

Jaroslav Polách, ŠBK Komárno

Balázs Koles, ŠBK Komárno

Lukáš Kováč, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

Tomáš Krovina, BK Kanianka

Jakub Koniar, 1.BC ELITE KAMIPROFIT Bratislava

nehrající kapitán: Samuel Koniar

plkt_2019_A3_federal_cup

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1936.5
2 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1472.7
3 Urban Petr MPC Pardubice 1468.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1456.9
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1346.5
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1306.9
7 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1304.8
8 Tužil Pavel MPC Pardubice 1262.3
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1238.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1221.3
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1214.4
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1139.3
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1123.8
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1123.7
15 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1099.2
16 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1061.8
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí