Pardubice STABEDO Open 2018 zná své vítěze

 

Největší poolbilliardový turnaj na území České republiky Pardubice STABEDO Open 2018, konkrétně jeho pátý ročník je za námi. Turnaj se konal ve dnech 5. 7. 2018 – 8. 7. 2018 v Tipsport aréna Pardubice. Pořádající klub Maple pool club Pardubice, jeho členové i další pomocníci odvedli naprosto úžasnou a dá se říct, že nekonečnou práci. Prostředí hokejové haly nalákalo prakticky 300 hráčů ze skoro 20ti zemí. 

 

Turnaj se odehrával v tradiční disciplíně 8 ball a to v kategoriích jednotlivců, žen a juniorů. Hrálo se na krásných stolech Diamond Pro Am, s plátnem Simonis 860 HR, koulemi Aramith – vše zapůjčeno firmou Diamond Billiards Europe, zastoupená panem Jussi Tyrkkö.

 

Zahřívací 9 ball

 

Turnaj odstartoval již ve středu 3.7.2018, kdy se konal zahřívací turnaj v 9 ball. V konkurenci 75 hráčů zvítězil Michal Gavenčiak z klubu Billiard Stars, který ve finále porazil Longdi Zhou z SK Billiard centrum Praha poměrem 4-1.

 

Hlavní soutěž 8 ball

 

Hlavní turnaj se odehrával systémem skupin, kdy vždy dva postupovali do závěrečné fáze turnaje, která se odehrávala KO systémem. Výsledky ze skupin se ukázaly opět, že jsou velmi důležité pro nasazení do závěrečné fáze turnaje. Pouze šest hráčů ČR bylo nasazeno do druhého kola a to konkrétně Tužil, Žalman, Hajšman, Hajdovský, Ramp a Dorobant M.  Mezi ně se postupně probojovali i další naši hráči. Ve startovním poli bylo opět mnoho hráčů z Polska, kteří zvyšují herní kvalitu toho turnaje. Je mezi nimi každoročně mnoho medailistů z ME.

Čtyři naši hráči se dostali mezi 16 nejlepších. Gavenčiak, vítěz druhého ročníku bohužel padl s Huidji See z Holandska v poměru 4-6. Překvapivý postupující mezi posledních 16 hráčů byl určitě jak Radek Růčka, tak i Jan Mrňák. Jan prohrál s pozdějším vítězem turnaje Juszczyczyn Konradem v poměru 3-6. Radek prohrál nelichotivým skóre 0-6 s klubovým kolegou  z MPC Pardubice, Markem Hajdovským, který se umístil jako nejlepší Čech na děleném 5.-8.místě po prohře s Danielem Maciołem poměrem 1-6.

Semifinále bylo tedy kompletně v režii polských hráčů. Daniel Macioł prohrál těsně s Juszczyczyn Konradem 5-6 a v druhém semifinále Babica Radosław porazil 6-4 Sząszora Kamila.

Finále ovládl mladší z dvojice finalistů a to Juszczyczyn Konrad, který zvítězil poměrem 6-3.

 

Juniorský turnaj

 

Juniorský turnaj je každoroční součástí Pardubice Openu a tentokrát se ho účastnilo 47 hráčů. Do čtvrtfinále postoupili dva zástupci ČR, konkrétně Petr Brancuský a Calvin Washburn. Oba dva hráči, kteří za několik dní budou odjíždět spolu s dalšími reprezentanty na ME. Petr bohužel prohrál s Piotrem Polisem 2-5, takže jeho výsledkem bylo dělené 5.-8. místo. Calvin naopak své čtvrtfinále vyhrál nad Zdziechem Mateuszem 5-4, a tak byl naším jediným zástupcem v semifinále. 

Semifinále tedy hrál Calvin Wasburn s Tomaszem Krysztofikem. Tomasz vyhrál 5-1 a postoupil do finále. Druhé semifinále ovládl Piotr Polis poměrem 5-3 nad zástupcem Slovenska Kristiánem Mrvou. 

Finále bylo v režii dvou polských hráčů, kde Krysztofik Tomasz deklasoval 5-0 Piotra Polise.

 

Ženský turnaj

 

Každoročně je ženský turnaj nejméně obsazen a bylo tomu i v tomto případě. Pouze 24 hráček se sešlo hrát o titul vítězky Pardubice Openu. Čtyři naše hráčky se dostali do finálového pavouka, ale bohužel tři z nich shodně prohráli v prvním kole. Kotolanová proti Świtała Bogně 0-6, Baranová Lucie proti Karwik Weronice 0-6 a i Tereza Bartoňková prohrála 0-6 proti Malicke Mileně. 

Hubrtová Veronika byla nasazena do čtvrtfinále, kde bohužel po velmi pěkné bitvě podlehla německé hráčce Kristině Grim.

V semifinále Grim přehrála 6-2 Ewu Bąk a Izabela Lacka porazila těsně 6-5 Karwik Weroniku.

I finále bylo opět těsné a šťastněji z něj vyšla vítězka Kristina Grim 6-5 výhrou nad Izabelou Lackou. 

 

Turnaj dvojic 9 ball

 

Každoročně organizátoři využívají stoly na maximum a tak turnaje byly proložené i turnajem dvojic, které se hrály v 9 ball. Systém byl DKO a účastnilo se 69 dvojic.

Do semifinále se dostali polští hráči a tak i vítěz dvojic byl z Polska.

 

Závěrem

 

Turnaj Pardubice STABEDO Open 2018 je již minulostí. Určitě nezklamal nikoho z účastníků a věřím, že všichni si odvážejí něco. Letošní ročník opět prolomil spousty hranic a já s ostatními hráči budu doufat, že se tak bude dít i v následujících letech. Velký dík patří Maple Pool Clubu Pardubice v čele s Jardou Javůrkem a Jardou Hořenovským. Samozřejmě i všem ostatním, kteří se podílejí na této velké akci, ať už zajišťováním drobností či závěrečným úklidem. Občerstvovací tým byl opět neskutečně pohodový i pohotový a nelze všechny vyjmenovat. Proto děkuji patří Vám všem!

 

Na příštím ročníku na shledanou!

 

VÝSLEDKY Pardubice STABEDO Openu 2018

 

Jednotlivci 8 ball                  Junioři 8 ball                        Ženy 8 ball                       Dvojice 9 ball                        Zahřívací 9 ball

 

Další hlavní zprávy

Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?

MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

První MR žen 2018 se odehrálo v disciplíně 10 ball

 

Mistrovství republiky žen v 10 ball v sobotu 8. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Následovat budou další disciplníny.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

ME 2018 – 9 ball přinesla bronz pro Veroniku Hubrtovou!

 

Poslední disciplína byla 9 ball, do které se zapojilo našich 14 hráčů. Co se týká výsledků, určitě to byla disciplína nejúspěšnější a to díky bronzové medaili Veroniky Hubrtové, která tímto výsledkem rozšířila svou sbírku medailí na devět. Její výsledek bude pravděpodobně znamenat i nominaci na MS žen v 9 ball.

ME 2018 – shrnutí 8 ball

 

Sandra Krejčová

První zápas jsem hrála s Běloruskou, Dianisevichus Alisa, se kterou jsem sice prohrála 5:3, ale byl to boj. Ze začátku jsem prohrávala s nulou, jelikož jsem se nemohla přizpůsobit vlastnostem stolu, těžko se mi zvykalo a k tomu si se mnou začala pohrávat nervozita. Potom jsem však začala zápas otáčet a za stavu 4:3 jsem netrefila kouli č.8 a soupeřka mi dohrála její zbývající kouli a černou. Přesto jsem si zápas užila.

ME 2018 – pohledy hráčů na 10 ball

 

Petr Brancuský

První zápas jsem nastoupil proti Cidamovi Dogukanovi, který hrál velmi dobře. Mně bohužel štěstí vůbec nepřálo a prohrál jsem 4:7. Svůj další zápas jsem sehrál s Sogularem Enisem. Tento zápas byl zatím můj nejlepší na této Evropě. Až na pár chyb sem se cítil výborně a také jsem tak hrál. Nakonec jsem tento zápas vyhrál 7:2, čímž jsem prolomil řadu svých proher.

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

Další zpravodajství

EuroTour Leende – „bláznivý čtvrtek“.

EuroTour Leende – „bláznivý čtvrtek“.

Na stránkách www.kozoom.com bude možno sledovat ve čtvrtek zdarma veškeré zápasy z EuroTouru v Leende.

Neváhejte sledovat – nutno se registrovat a přihlásit. Další dny budou vždy dva zápasy online na FB stránce EPBF.

Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Mistrem republiky 8 ball pro rok 2018 Jan Meisner!

Mistrem republiky pro rok 2018 se stal Honza Meisner!

Stream 1

Stream 2 (konec zápasu)

MR 8 ball

Hraje se MR 8 ball v Harlequinu Praha, sledovat můžete na našem výsledkovém servisu.

Hraje se kvalifikace MR 8 ball

Hraje se kvalifikace MR 8 ball.

Turnaj se odehrává v Harlequinu Praha, je 44 soutěžících, 10 skupin, do zítřka postupují dva první z každé skupiny, v neděli se bude hrát 35 DBKO (64).

 

 

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?

ČMBS je členem EEBC

VV ČMBS rozhodl o vstupu do organizace EEBC, které bylo v těchto dnech již zrealizováno.

EEBC sdružuje státy většinou bývalé východní Evropy a v rámci toho pořádá různé soutěže a šampionáty.

Jako příklad bude v březnu 2019 1. ročník juniorského šampionátu v Bulharsku, podrobnosti budou uveřejněny postupně, je připravováno utkání Východní Evropa proti části Asie formou Mosconi Cupu.

Je to další možnost pro naše špičkové závodníky – hrát zahraniční turnaje s dobrou kvalitou, za rozumnější ceny než v EPBF.

http://ebc-billiard.com/

 

MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

První MR žen 2018 se odehrálo v disciplíně 10 ball

 

Mistrovství republiky žen v 10 ball v sobotu 8. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Následovat budou další disciplníny.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

Dnes se hraje Mistrovství České republiky žen v disciplíně  8 ball v kulečníkové herně Maple Pool Club Pardubice.

Účastní se 13 hráček,.

Hraje se systémem DKO dle propozic a výsledky můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

Zároveň je možné sledovat Livestream na následujících odkazech:

Stůl 1

Stůl 2

Stůl 3

Stůl 4

Stůl 5

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1643.5
2 Praus Tomáš MPC Pardubice 1434.1
3 Zhou Longdi MPC Pardubice 1427.3
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1420.4
5 Žalman David MPC Pardubice 1397.9
6 Tužil Pavel MPC Pardubice 1389.7
7 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1327.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1298.1
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1265.3
10 Růčka Radek MPC Pardubice 1254
11 Vondráček Petr MPC Pardubice 1241.8
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1229.4
13 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1182.9
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1168.5
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1135.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1070.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí