Pardubice STABEDO Open 2018 zná své vítěze

 

Největší poolbilliardový turnaj na území České republiky Pardubice STABEDO Open 2018, konkrétně jeho pátý ročník je za námi. Turnaj se konal ve dnech 5. 7. 2018 – 8. 7. 2018 v Tipsport aréna Pardubice. Pořádající klub Maple pool club Pardubice, jeho členové i další pomocníci odvedli naprosto úžasnou a dá se říct, že nekonečnou práci. Prostředí hokejové haly nalákalo prakticky 300 hráčů ze skoro 20ti zemí. 

 

Turnaj se odehrával v tradiční disciplíně 8 ball a to v kategoriích jednotlivců, žen a juniorů. Hrálo se na krásných stolech Diamond Pro Am, s plátnem Simonis 860 HR, koulemi Aramith – vše zapůjčeno firmou Diamond Billiards Europe, zastoupená panem Jussi Tyrkkö.

 

Zahřívací 9 ball

 

Turnaj odstartoval již ve středu 3.7.2018, kdy se konal zahřívací turnaj v 9 ball. V konkurenci 75 hráčů zvítězil Michal Gavenčiak z klubu Billiard Stars, který ve finále porazil Longdi Zhou z SK Billiard centrum Praha poměrem 4-1.

 

Hlavní soutěž 8 ball

 

Hlavní turnaj se odehrával systémem skupin, kdy vždy dva postupovali do závěrečné fáze turnaje, která se odehrávala KO systémem. Výsledky ze skupin se ukázaly opět, že jsou velmi důležité pro nasazení do závěrečné fáze turnaje. Pouze šest hráčů ČR bylo nasazeno do druhého kola a to konkrétně Tužil, Žalman, Hajšman, Hajdovský, Ramp a Dorobant M.  Mezi ně se postupně probojovali i další naši hráči. Ve startovním poli bylo opět mnoho hráčů z Polska, kteří zvyšují herní kvalitu toho turnaje. Je mezi nimi každoročně mnoho medailistů z ME.

Čtyři naši hráči se dostali mezi 16 nejlepších. Gavenčiak, vítěz druhého ročníku bohužel padl s Huidji See z Holandska v poměru 4-6. Překvapivý postupující mezi posledních 16 hráčů byl určitě jak Radek Růčka, tak i Jan Mrňák. Jan prohrál s pozdějším vítězem turnaje Juszczyczyn Konradem v poměru 3-6. Radek prohrál nelichotivým skóre 0-6 s klubovým kolegou  z MPC Pardubice, Markem Hajdovským, který se umístil jako nejlepší Čech na děleném 5.-8.místě po prohře s Danielem Maciołem poměrem 1-6.

Semifinále bylo tedy kompletně v režii polských hráčů. Daniel Macioł prohrál těsně s Juszczyczyn Konradem 5-6 a v druhém semifinále Babica Radosław porazil 6-4 Sząszora Kamila.

Finále ovládl mladší z dvojice finalistů a to Juszczyczyn Konrad, který zvítězil poměrem 6-3.

 

Juniorský turnaj

 

Juniorský turnaj je každoroční součástí Pardubice Openu a tentokrát se ho účastnilo 47 hráčů. Do čtvrtfinále postoupili dva zástupci ČR, konkrétně Petr Brancuský a Calvin Washburn. Oba dva hráči, kteří za několik dní budou odjíždět spolu s dalšími reprezentanty na ME. Petr bohužel prohrál s Piotrem Polisem 2-5, takže jeho výsledkem bylo dělené 5.-8. místo. Calvin naopak své čtvrtfinále vyhrál nad Zdziechem Mateuszem 5-4, a tak byl naším jediným zástupcem v semifinále. 

Semifinále tedy hrál Calvin Wasburn s Tomaszem Krysztofikem. Tomasz vyhrál 5-1 a postoupil do finále. Druhé semifinále ovládl Piotr Polis poměrem 5-3 nad zástupcem Slovenska Kristiánem Mrvou. 

Finále bylo v režii dvou polských hráčů, kde Krysztofik Tomasz deklasoval 5-0 Piotra Polise.

 

Ženský turnaj

 

Každoročně je ženský turnaj nejméně obsazen a bylo tomu i v tomto případě. Pouze 24 hráček se sešlo hrát o titul vítězky Pardubice Openu. Čtyři naše hráčky se dostali do finálového pavouka, ale bohužel tři z nich shodně prohráli v prvním kole. Kotolanová proti Świtała Bogně 0-6, Baranová Lucie proti Karwik Weronice 0-6 a i Tereza Bartoňková prohrála 0-6 proti Malicke Mileně. 

Hubrtová Veronika byla nasazena do čtvrtfinále, kde bohužel po velmi pěkné bitvě podlehla německé hráčce Kristině Grim.

V semifinále Grim přehrála 6-2 Ewu Bąk a Izabela Lacka porazila těsně 6-5 Karwik Weroniku.

I finále bylo opět těsné a šťastněji z něj vyšla vítězka Kristina Grim 6-5 výhrou nad Izabelou Lackou. 

 

Turnaj dvojic 9 ball

 

Každoročně organizátoři využívají stoly na maximum a tak turnaje byly proložené i turnajem dvojic, které se hrály v 9 ball. Systém byl DKO a účastnilo se 69 dvojic.

Do semifinále se dostali polští hráči a tak i vítěz dvojic byl z Polska.

 

Závěrem

 

Turnaj Pardubice STABEDO Open 2018 je již minulostí. Určitě nezklamal nikoho z účastníků a věřím, že všichni si odvážejí něco. Letošní ročník opět prolomil spousty hranic a já s ostatními hráči budu doufat, že se tak bude dít i v následujících letech. Velký dík patří Maple Pool Clubu Pardubice v čele s Jardou Javůrkem a Jardou Hořenovským. Samozřejmě i všem ostatním, kteří se podílejí na této velké akci, ať už zajišťováním drobností či závěrečným úklidem. Občerstvovací tým byl opět neskutečně pohodový i pohotový a nelze všechny vyjmenovat. Proto děkuji patří Vám všem!

 

Na příštím ročníku na shledanou!

 

VÝSLEDKY Pardubice STABEDO Openu 2018

 

Jednotlivci 8 ball                  Junioři 8 ball                        Ženy 8 ball                       Dvojice 9 ball                        Zahřívací 9 ball

 

Další hlavní zprávy

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

Představení reprezentace ČR 2018 – David Žalman

 

David Žalman je dlouholetý reprezentant, který by jistě rád navázal na týmový medailový úspěch z dob juniorské reprezentace. Na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 bude bojovat ve všech disciplínách kategorie mužů a zároveň bude členem mužského týmu. David je znám svoji dynamickou a rychlou hrou.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

 

Představení reprezentace ČR 2018 – Marek Hajdovský

 

Marek Hajdovský bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který je znám pro svou tréninkovou píli a zájem o vše, co se kulečníku týká. Naši zemi bude reprezentovat ve všech disciplínách mužů a kategorii mužských týmů. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

Představení reprezentace ČR 2018 – Jan Meisner

 

Jan Meisner bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 po třetí v řadě, a to jako kvalifikant z žebříčku ČPTour 2018. Představí  se v kategorii  mužů ve všech disciplínách a zároveň v kategorii týmů. Jan bude chtít jistě prolomit své neuspokojivé výsledky na ME a dostat se co nejdále.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče BC Harlequinu Praha

 

Představení reprezentace ČR 2018 – Petr Urban

 

Petr Urban bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který se účastnil již mnoha ME, ať už v kategoriích mládeže či dospělých. Jeho nominace vznikla na základě vítězství čtyřboje MR 2017. Petr se představí  v kategorii mužů a to ve všech disciplínách i v týmové soutěži.  

Představení reprezentace ČR 2018 – Miroslava Hubrtová

 

Miroslava Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018  také nováčkem, a tudíž bude prožívat svoji premiéru na ME. Představí  se v kategorii  seniorek a to v disciplínách 8 ball a 9 ball.  Miroslava si chce dle svých slov hlavně užít atmosféru tohoto velkého turnaje.

Představení reprezentace ČR 2018 – Petr Kavan

Petr Kavan se bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018  řadit k týmovým novicům a bude toto výroční ME pro něj bude premiérou. Představí  se v kategorii  seniorů a to v disciplínách 8 ball a 9 ball.  Petr patři mezi seniorskou špičku v ČR, ale ani v mužské kategorii není žádným outsiderem.

Pardubice STABEDO Open 2018

 

Již zítra začíná největší turnaj na území České republiky. Pardubice STABEDO Open 2018 se bude konat ve dnech 5. 7. 2018 – 8. 7. 2018 v Tipsport aréna Pardubice. Pořádající klub Maple pool club Pardubice láká nejen největším turnajem, ale také skvělým zázemím a netradičním prostorem, kde se turnaj odehrává – v hokejové hale.

 

Každoročně zájem o tento turnaj stoupá a tak se účastníci mohou těšit na zástupce z různých zemí a to konkrétně hráče ČR, Polska, Slovenska, Finska, Maďarska, Itálie, Gruzie, Španělska, Německa, Indie, Belgie, Norska, a například našimi krajany žijících v Kanadě nebo ve Švýcarsku. 

 

Turnaj se hraje v tradiční disciplíně 8 ball a to v kategoriích jednotlivců, žen a juniorů. Hrát se bude na Diamond Pro Am, s plátnem Simonis 860 HR, koule Aramith – vše zapůjčeno firmou Diamond Billiards Europe, zastoupená panem Jussi Tyrkkö.

 

Pro vítěze jsou připravené nejen poháry, ale samozřejmě i velmi pěkné prize money.

 

Přijďte podpořit domácí hráče a podívat se na špičkový poolbilliard.

 

Seznam účastníků zde.

Pardubice STABEDO Open 2018

Pardubice STABEDO Open 2018

 

Další zpravodajství

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Přihlašování – podzimní část sezóny 2018

Od dnešního dne se lze přihlašovat na podzimní část sezóny sekce Pool.

Je to možné na našich stránkách – http://www.poolbilliard.cz/registration-pool-2

Upozorňujeme, že již v červnu byly změněny některé termíny MR, vzhledem k Salzburg Open a Eurotour.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

Představení reprezentace ČR 2018 – David Žalman

 

David Žalman je dlouholetý reprezentant, který by jistě rád navázal na týmový medailový úspěch z dob juniorské reprezentace. Na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 bude bojovat ve všech disciplínách kategorie mužů a zároveň bude členem mužského týmu. David je znám svoji dynamickou a rychlou hrou.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

 

Odpoledne s kulečníkem

Odpoledne s kulečníkem – obec Dolce, 21.8.2018

plakát kulečníková exhibice s partnery 2018

Představení reprezentace ČR 2018 – Marek Hajdovský

 

Marek Hajdovský bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který je znám pro svou tréninkovou píli a zájem o vše, co se kulečníku týká. Naši zemi bude reprezentovat ve všech disciplínách mužů a kategorii mužských týmů. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

Představení reprezentace ČR 2018 – Jan Meisner

 

Jan Meisner bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 po třetí v řadě, a to jako kvalifikant z žebříčku ČPTour 2018. Představí  se v kategorii  mužů ve všech disciplínách a zároveň v kategorii týmů. Jan bude chtít jistě prolomit své neuspokojivé výsledky na ME a dostat se co nejdále.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče BC Harlequinu Praha

 

Představení reprezentace ČR 2018 – Petr Urban

 

Petr Urban bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který se účastnil již mnoha ME, ať už v kategoriích mládeže či dospělých. Jeho nominace vznikla na základě vítězství čtyřboje MR 2017. Petr se představí  v kategorii mužů a to ve všech disciplínách i v týmové soutěži.  

Představení reprezentace ČR 2018 – Miroslava Hubrtová

 

Miroslava Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018  také nováčkem, a tudíž bude prožívat svoji premiéru na ME. Představí  se v kategorii  seniorek a to v disciplínách 8 ball a 9 ball.  Miroslava si chce dle svých slov hlavně užít atmosféru tohoto velkého turnaje.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1751.7
2 Praus Tomáš MPC Pardubice 1396.6
3 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1355.2
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1299.7
5 Zhou Longdi SK Billiard Centrum Praha 1286.2
6 Lebduška Filip MPC Pardubice 1285.7
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1284.7
8 Vondráček Petr MPC Pardubice 1238.5
9 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1227
10 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1221
11 Švestka Martin MPC Pardubice 1218.8
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1177
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1161.8
14 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1104.3
15 Růčka Radek MPC Pardubice 1096.6
16 Žalman David MPC Pardubice 1069.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí