Pardubice STABEDO Open 2018 zná své vítěze

 

Největší poolbilliardový turnaj na území České republiky Pardubice STABEDO Open 2018, konkrétně jeho pátý ročník je za námi. Turnaj se konal ve dnech 5. 7. 2018 – 8. 7. 2018 v Tipsport aréna Pardubice. Pořádající klub Maple pool club Pardubice, jeho členové i další pomocníci odvedli naprosto úžasnou a dá se říct, že nekonečnou práci. Prostředí hokejové haly nalákalo prakticky 300 hráčů ze skoro 20ti zemí. 

 

Turnaj se odehrával v tradiční disciplíně 8 ball a to v kategoriích jednotlivců, žen a juniorů. Hrálo se na krásných stolech Diamond Pro Am, s plátnem Simonis 860 HR, koulemi Aramith – vše zapůjčeno firmou Diamond Billiards Europe, zastoupená panem Jussi Tyrkkö.

 

Zahřívací 9 ball

 

Turnaj odstartoval již ve středu 3.7.2018, kdy se konal zahřívací turnaj v 9 ball. V konkurenci 75 hráčů zvítězil Michal Gavenčiak z klubu Billiard Stars, který ve finále porazil Longdi Zhou z SK Billiard centrum Praha poměrem 4-1.

 

Hlavní soutěž 8 ball

 

Hlavní turnaj se odehrával systémem skupin, kdy vždy dva postupovali do závěrečné fáze turnaje, která se odehrávala KO systémem. Výsledky ze skupin se ukázaly opět, že jsou velmi důležité pro nasazení do závěrečné fáze turnaje. Pouze šest hráčů ČR bylo nasazeno do druhého kola a to konkrétně Tužil, Žalman, Hajšman, Hajdovský, Ramp a Dorobant M.  Mezi ně se postupně probojovali i další naši hráči. Ve startovním poli bylo opět mnoho hráčů z Polska, kteří zvyšují herní kvalitu toho turnaje. Je mezi nimi každoročně mnoho medailistů z ME.

Čtyři naši hráči se dostali mezi 16 nejlepších. Gavenčiak, vítěz druhého ročníku bohužel padl s Huidji See z Holandska v poměru 4-6. Překvapivý postupující mezi posledních 16 hráčů byl určitě jak Radek Růčka, tak i Jan Mrňák. Jan prohrál s pozdějším vítězem turnaje Juszczyczyn Konradem v poměru 3-6. Radek prohrál nelichotivým skóre 0-6 s klubovým kolegou  z MPC Pardubice, Markem Hajdovským, který se umístil jako nejlepší Čech na děleném 5.-8.místě po prohře s Danielem Maciołem poměrem 1-6.

Semifinále bylo tedy kompletně v režii polských hráčů. Daniel Macioł prohrál těsně s Juszczyczyn Konradem 5-6 a v druhém semifinále Babica Radosław porazil 6-4 Sząszora Kamila.

Finále ovládl mladší z dvojice finalistů a to Juszczyczyn Konrad, který zvítězil poměrem 6-3.

 

Juniorský turnaj

 

Juniorský turnaj je každoroční součástí Pardubice Openu a tentokrát se ho účastnilo 47 hráčů. Do čtvrtfinále postoupili dva zástupci ČR, konkrétně Petr Brancuský a Calvin Washburn. Oba dva hráči, kteří za několik dní budou odjíždět spolu s dalšími reprezentanty na ME. Petr bohužel prohrál s Piotrem Polisem 2-5, takže jeho výsledkem bylo dělené 5.-8. místo. Calvin naopak své čtvrtfinále vyhrál nad Zdziechem Mateuszem 5-4, a tak byl naším jediným zástupcem v semifinále. 

Semifinále tedy hrál Calvin Wasburn s Tomaszem Krysztofikem. Tomasz vyhrál 5-1 a postoupil do finále. Druhé semifinále ovládl Piotr Polis poměrem 5-3 nad zástupcem Slovenska Kristiánem Mrvou. 

Finále bylo v režii dvou polských hráčů, kde Krysztofik Tomasz deklasoval 5-0 Piotra Polise.

 

Ženský turnaj

 

Každoročně je ženský turnaj nejméně obsazen a bylo tomu i v tomto případě. Pouze 24 hráček se sešlo hrát o titul vítězky Pardubice Openu. Čtyři naše hráčky se dostali do finálového pavouka, ale bohužel tři z nich shodně prohráli v prvním kole. Kotolanová proti Świtała Bogně 0-6, Baranová Lucie proti Karwik Weronice 0-6 a i Tereza Bartoňková prohrála 0-6 proti Malicke Mileně. 

Hubrtová Veronika byla nasazena do čtvrtfinále, kde bohužel po velmi pěkné bitvě podlehla německé hráčce Kristině Grim.

V semifinále Grim přehrála 6-2 Ewu Bąk a Izabela Lacka porazila těsně 6-5 Karwik Weroniku.

I finále bylo opět těsné a šťastněji z něj vyšla vítězka Kristina Grim 6-5 výhrou nad Izabelou Lackou. 

 

Turnaj dvojic 9 ball

 

Každoročně organizátoři využívají stoly na maximum a tak turnaje byly proložené i turnajem dvojic, které se hrály v 9 ball. Systém byl DKO a účastnilo se 69 dvojic.

Do semifinále se dostali polští hráči a tak i vítěz dvojic byl z Polska.

 

Závěrem

 

Turnaj Pardubice STABEDO Open 2018 je již minulostí. Určitě nezklamal nikoho z účastníků a věřím, že všichni si odvážejí něco. Letošní ročník opět prolomil spousty hranic a já s ostatními hráči budu doufat, že se tak bude dít i v následujících letech. Velký dík patří Maple Pool Clubu Pardubice v čele s Jardou Javůrkem a Jardou Hořenovským. Samozřejmě i všem ostatním, kteří se podílejí na této velké akci, ať už zajišťováním drobností či závěrečným úklidem. Občerstvovací tým byl opět neskutečně pohodový i pohotový a nelze všechny vyjmenovat. Proto děkuji patří Vám všem!

 

Na příštím ročníku na shledanou!

 

VÝSLEDKY Pardubice STABEDO Openu 2018

 

Jednotlivci 8 ball                  Junioři 8 ball                        Ženy 8 ball                       Dvojice 9 ball                        Zahřívací 9 ball

 

Další hlavní zprávy

Poslední MR 14.1 ovládl Petr Urban!

Minulý víkend se uskutečnilo poslední mistrovství republiky jednotlivců, a to ve 14.1 – nekonečná.

Na kvalifikaci se přihlásilo 28 hráčů, což je za poslední roky nejvíc závodníků, je to méně než v ostatních disciplínách, nicméně tato disciplína je výrazně odlišná od ostatních, ne neprávem se nazývá královská disciplína.

 

Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball Michalem Gavenčiakem

Předem našeho rozhovoru Ti chci opět pogratulovat k zisku titulu Mistra ČR v poolbilliardu 10 – ball pro rok 2018.

Po drobném zaváhání v Tvé silné disciplíně 8-ball jsi získal tituly Mistra ČR v disciplínách 9-ball a 10-ball a jsi aktuálně vedoucí v žebříčku MČR jednotlivců s náskokem necelých 1700 bodů před Petrem Urbanem.

Jak by jsi v krátkosti mezi sebou porovnal obtížnosti turnajů MČR 2018 ?

Michal Gavenčiak opanoval MČR 10 ball v Brně!

Ve dnech 27. – 28.10.2018 se v herně Čajovna Utopia Brno uskutečnilo mistrovství ČR v poolbilliardu v disciplíně 10 ball. V sobotu 27.10.2018 probíhala otevřená kvalifikace do nedělního finálového turnaje. Kvalifikace, na kterou dorazilo celkem 40 hráčů, byla odehrána systémem osmi skupin po pěti hráčích. Jelikož se na nedělní finálový turnaj přihlásilo pouze 13 hráčů ze 16ti oprávněných, postupovalo z kvalifikace celkem 19 hráčů, tedy 8 z prvních, dalších 8 z druhých a 3 nejlepší hráči z míst třetích. Kvalifikace se účastnilo mnoho kvalitních hráčů a vybojovat postup nebylo vůbec lehké. 

Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

MČR smíšených dvojic vyhrála dvojice Žalman – Hubrtová

 

  

Mistrovství republiky smíšených dvojic 2018 se odehrálo 21. října 2018 v kulečníkovém klubu Balabuška Praha.

Z technických důvodů nebylo možné výsledky sledovat online.

 

Na MR dvojic vítězí Stuna-Hajšman!

Minulou sobotu se konalo MR dvojic, hrálo se v herně Harlequin Praha.

Na turnaj přišlo všech třicet přihlášených dvojic, některé velmi silné, složené ze špičkových hráčů.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Veronika Hubrtová obhájila všechny tituly na MČR žen 2018

 

Mistrovství republiky žen v disciplíně 9 ball se uskutečnilo v neděli 14.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

9 BALL International North Cyprus Youth Team Cup 2018

 

Ve dnech 9-13. října 2018 se konal mezinárodní juniorský turnaj na Severním Kypru, kam jsme dostali pozvánku od federace na Severním Kypru, přímo od prezidenta federace Aşkına Burcu.

Na turnaj byli nominováni Petr Brancuský ml. (MPC Pardubice), David Mrázek (BC Metropol České Budějovice), Adam Trhlík (BC Metropol České Budějovice) a jako vedoucí reprezentace Petr Brancuský st. (MPC Pardubice).

Další zpravodajství

Poslední MR 14.1 ovládl Petr Urban!

Minulý víkend se uskutečnilo poslední mistrovství republiky jednotlivců, a to ve 14.1 – nekonečná.

Na kvalifikaci se přihlásilo 28 hráčů, což je za poslední roky nejvíc závodníků, je to méně než v ostatních disciplínách, nicméně tato disciplína je výrazně odlišná od ostatních, ne neprávem se nazývá královská disciplína.

 

Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball Michalem Gavenčiakem

Předem našeho rozhovoru Ti chci opět pogratulovat k zisku titulu Mistra ČR v poolbilliardu 10 – ball pro rok 2018.

Po drobném zaváhání v Tvé silné disciplíně 8-ball jsi získal tituly Mistra ČR v disciplínách 9-ball a 10-ball a jsi aktuálně vedoucí v žebříčku MČR jednotlivců s náskokem necelých 1700 bodů před Petrem Urbanem.

Jak by jsi v krátkosti mezi sebou porovnal obtížnosti turnajů MČR 2018 ?

Michal Gavenčiak opanoval MČR 10 ball v Brně!

Ve dnech 27. – 28.10.2018 se v herně Čajovna Utopia Brno uskutečnilo mistrovství ČR v poolbilliardu v disciplíně 10 ball. V sobotu 27.10.2018 probíhala otevřená kvalifikace do nedělního finálového turnaje. Kvalifikace, na kterou dorazilo celkem 40 hráčů, byla odehrána systémem osmi skupin po pěti hráčích. Jelikož se na nedělní finálový turnaj přihlásilo pouze 13 hráčů ze 16ti oprávněných, postupovalo z kvalifikace celkem 19 hráčů, tedy 8 z prvních, dalších 8 z druhých a 3 nejlepší hráči z míst třetích. Kvalifikace se účastnilo mnoho kvalitních hráčů a vybojovat postup nebylo vůbec lehké. 

Poslední den na přihlášení do kvalifikace MR 14.1

Dnes je poslední den na přihlášení do kvalifikace MR 14.1.

Přihlášení je možné na našich stránkách poolbilliard.cz nebo na email vvs.pool@cmbs.cz.

Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

ČMBS junior Open 2018

Dnes se v herně Harlequin Praha hraje 1. ročník juniorského turnaje ČMBS junior Open. Sešlo se celkem 23 hráček a hráčů ze všech koutů republiky.Výsledky hlavního turnaje můžete sledovat zde:. Výsledky turnaje nepostupujících ze skupin můžete sledovat zde:
SONY DSC

MR 14.1

Ve dnech 10. – 11. 11. 2018 se koná MR 14.1 v Balabušsce Praha.

V sobotu je kvalifikace, v neděli se hraje finále TOP  16 hráčů z ČPTour + hráči z kvalifikace.

Přihlásit se můžete na http://www.poolbilliard.cz/registration-pool-2

 

MČR 10 ball jednotlivci last 32

Dnes se v herně Čajovna Utopia,Brno hraje Mistrovství České republiky jednotlivců v poolbilliardu v disciplíně 10 ball, Dostavilo se všech 32 hráčů a turnaj probíhá vcelku svižně. Výsledky můžete nalézt ZDE
MCR_2018

MČR smíšených dvojic vyhrála dvojice Žalman – Hubrtová

 

  

Mistrovství republiky smíšených dvojic 2018 se odehrálo 21. října 2018 v kulečníkovém klubu Balabuška Praha.

Z technických důvodů nebylo možné výsledky sledovat online.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1764.7
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1520.5
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1481
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1456.2
5 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1433.4
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1354
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1350.8
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1259.5
9 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1225.7
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1224.4
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1205.5
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1180.4
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1168
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1132.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
16 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1101.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí