Pardubice STABEDO Open 2017

Již 4. ročník mezinárodního kulečníkového turnaje, tentokrát uskutečněný pod názvem Pardubice STABEDO Open 2017, se konal od 6. do 9 července opět v Tipsport aréně Pardubice.

Turnaj byl opět pořádaný Maple Pool Club Pardubice, pod záštitou a podporou Českomoravského biliardového svazu, a také za velké podpory města Pardubice, Rozvojového fondu města Pardubic, Pardubického kraje a mnoha již stálých sponzorů. Bez přátel z Finska, kteří znovu dovezli zcela nové, špičkové stoly Diamond, by turnaj existovat nemohl.

Rok od roku je o turnaj větší zájem. Už před začátkem turnaje pořadatel zaznamenal veliký zájem hráčů o účast na tomto turnaji. Koncem měsíce května musel být pozastaven příjem přihlášek do hlavní kategorie. Škoda, že na vlastní turnaj pak někteří hráči nedorazili.

Nakonec se hlavního turnaje zúčastnilo 182 hráček a hráčů, což je meziroční nárůst o 20%. Ženského turnaje se zúčastnilo bohužel jen 18 hráček – zde je to rok od roku s účastí bohužel slabší. Největší radost jsme měli z účasti na juniorském turnaji. Zde soutěžilo 48 juniorek a juniorů.
Celkem se všech turnajů zúčastnilo přes 250 sportovců z 12 zemí Evropy. Což je velice hezké a díky patří všem zúčastněným.

Festival kulečníku začal již ve středu klasickou klubovou Prázdninovou desítkou. Již zde byla hojná účast 64 kulečníkařů. Tento „mini“ turnaj vyhrál finský reprezentant Al-Marayati Abbas, který ve finále porazil v ranních hodinách Slováka Zdenka Lisíka.
V hlavní části se jako první se odehrál ženský turnaj. Tentokrát z českých závodnic na medaili dosáhla Laďka Venhodová, která obsadila třetí místo spolu s Polkou Monikou Ząbek.  Ve finále se potkali polské soupeřky Iza Lacka a Ewa Bąk. Ewa svou účast ve finále proměnila v celkové vítězství.
Druhým turnajem v hlavní části, který dospěl ke konci, byl turnaj juniorů. Na tuzemské poměry nebývala velká účast podpořila kvalitu tohoto turnaje. Významným úspěchem je druhé místo domácího hráče Petra Brancuského, který ve finále podlehl Kamilu Szaszorovi z Polska. Třetí místa obsadili Slovák Matej Igaz a polský hráč Arkadiusz Brzękowski.
Sobota byla zakončena žádaným turnajem dvojic – opět s rekordní účastí 64 párů.  Mezi poledmími bylo 7 polských párů a jeden maďarský. Vítězství skončilo v Polsku.
Hlavní turnaj vyvrcholil v neděli 9.6.2017. Do vyřazovacích bojů postoupilo 94 hráček a hráčů. Bohužel všichni čeští reprezentanti vypadli již mezi 32 nejlepšími. V posledních 16ti vypadli i reprezentant Nizozemí Huidji See. Ani tentokrát nedosáhl na svůj cíl, tento turnaj vyhrát. Každý zápas byl přísný a každá chyba hráče byla potrestána prohraným frame. Posledních osm hráčů bylo 7 reprezentantů Polska a jeden finský reprezentant. Sám jsem byl rozhodčím u semifinálového zápasu mezi Radoslawem Babicou a Wojciechem Szewczykem. Zde bylo chybou i nespadlá koule po rozstřelu. Kdo nedal čistou hru, prohrál frame. Velice přísné. A tak to bylo snad ve všech zápasech SKO.
Finále proběhlo mezi Tomaszem Kaplanem (loňský poražený finalista) a Radkem Babicou. Zvítězil Tomasz. Třetí místa obsadili nejlepší žena Ewa Bak a účastník World cup of pool Wojcziech Szewczyk. Všichni z Polska.

Celkově hodnotíme turnaj jako velice úspěšný co do počtu zúčastněných hráčů, tak i co se kvality hráčů týče. I ohlasy, které se k nám dostaly, byly pro nás pořadatele povzbuzením pro 5. ročník. Rádi jej uspořádáme, pokud bude podpora ČMBS, města, kraje a sponzorů alespoň taková, jaká byla letos. Za to díky všem. Díky patří i členům pořádajícího klubu za pomoc při organizaci takto náročné akce, jakým bezesporu tento turnaj byl!

Jarda a Jarda z MPC Pardubice :-)

Další hlavní zprávy

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Hned tento víkend v sobotu 9.12.2017  se hraje vánoční turnaj v Brně, v čajovně Utopia, dvanáct devítkových stolů je nově potaženo Simonisem 860 a připraveno na tento již tradiční brněnský turnaj. Startovné je 300,- Kč, hraje se devítka, můžete přijít už v devět hodin, předpokládaný start je v 10:00.

V neděli 10. 12. 2017 se připravte na turnaj v Balabušce na jedenácti devítistopých stolech s velmi dobrou kvalitou, hraje se také devítka, startovné pro muže je 300,-, pro ženy 250,-.

Následující víkend je turnajů více.

Jako první musíme zmínit Labe Cup 2017, již 16. ročník, dvoudenní turnaj v 8 ball, v sobotu se hrají skupiny, v neděli se turnaj dohrává pavoukem. Hraje se v přátelské herně v MPC Pardubice, která jako jediná v ČR neslouží komerčním účelům.

I Ekvita Kladno pro Vás připravila vánoční turnaj, zařazený do její skvostné série a bohatě dotovaný, hraje se v sobotu 16.12.2017, 10 ball, startovné 250,- Kč + 50,- druhá šance. Prize money je 5000,- Kč + vybrané startovné. Prezence je 10:00 – 10:45, kolem jedenácté start. Turnaj je omezen pro 32 hráčů.

V neděli 17.12.2017 se hraje bohatě dotovaný vánoční turnaj v Řipské.

Jako tradičně se hraje devítka, a také karambolový turnaj (kvarty). Startovné pro poolbilliard je 200,-, pro karambol 100,-. Bude se hrát na devíti poolbilliardových stolech a čtyřech karambolových, jako vše v Řipské – ve znamenité kvalitě. Prezence je v den turnaje od 9:30 – 10.00 hodin pro poolbilliard a 10:00 – 10:30 pro karambol. Turnaj začíná v 11.00 hod. Odměny jsou pro prvních šestnáct hráčů v poolbilliardu a pro osm v karambolu.

Jako poslední turnaj před Štědrým dnem je 23.12.2017 Vánoční turnaj Casablanca Tábor. Hraje se v domáckém prostředí kulečníkové herny Casablanca Tábor. Turnaj se hraje v 8 ball, je omezen na 32 hráčů, startovné je 350,- Kč, Prize money 1 místo 40%, 2 místo 30%, 3 místo 20%, 4 místo 10%, z vybraného startovného.

6.1.2018 se hraje i turnaj v Harlequinu Praha, a to Novoroční šachová osmička Harlequin. Jak název napovídá, turnaj se hraje v 8 ball, čas je omezen šachovými hodinami, startovné je 200,- + 100,- Kč druhá šance. Prezence je 10:00 – 10:30, začátek posléze. Na hráče je připraveno 11 devítkových stolů s jedenácti šachovými hodinami.

Tak doražte na některý z turnajů a ukažte ostatním zač je toho loket! :-)

Datum Název Místo Disciplína
9.12.2017 Vánoční Brno Čajovna Utopia Brno, Divadelní 9
10.12.2017 Vánoční nedělní turnaj v Balabušce Balabuška Praha, Michelská 9
16.12.2017 – 17.12.2017 Labe Cup MPC Pardubice, Ohrazenická 8
16.12.2017 Ekvita série – vánoční turnaj Ekvita Kladno, Havlíčkova 10
17.12.2017 Vánoční turnaj BC Řipská Řipská Praha, Řipská 9
23.12.2017 Vánoční turnaj Casablanca Casablanca Tábor, Šafaříkova 8
6.1.2018 Novoroční šachová osmička Harlequin Harlequin Praha, Oblouková 8

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

Mistři týmů jsou z Řipské Praha!

Na závěr sezóny se konalo mistrovství republiky týmů, tentokrát v Řipské Praha.

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

Ohlédnutí za MR dvojic 2017

Mistrovství České republiky dvojic a smíšených dvojic se hrálo v Harlequinu Praha, hrál se pavouk DBKO, na pět a více vítězných, rozstřeloval vítěz.

V sobotu hrály dvojice a sešlo se rekordních 33 dvojic. Již třetí rok se hraje v 9 ball namísto 8 ball tak, jak se hrálo v minulosti.

Jakub Stuna, BC Příchovice – Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball pro rok 2017

 

1)    Jakube, velmi Ti gratuluji k vítězství. Počátkem roku jsem Ti gratulovala k vítězství ČPTour a teď je to titul Mistra republiky. Dokážeš popsat emoce těsně po vítězství?

Děkuji Ti za gratulaci. Po posledním strku si vybavuji ohromný nástup euforie následovaný obrovskou úlevou. Během posledních strků hrála z rádia píseň ‘We are the Champions‘ od Queen, což je asi to největší sportovní klišé, ale když si to znovu vybavím, tak si říkám, jak to bylo parádní načasování.

V desítce na MR vítězí Jakub Stuna!

Mistrovství republiky v 10 ball se hrálo v Brněnské Utopii, kde je 12 devítkových stolů nově potažených Simonisem 860, z toho dva v mínus jedničce, kde je klubovna.

Kvalifikaci i MR bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu, semifinále live score a finále stream.

 

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1836.2
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1669.4
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1458.4
4 Brancuský Petr MPC Pardubice 1434.9
5 Praus Tomáš MPC Pardubice 1293.1
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1291.4
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1287.8
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1287.2
9 Žalman David MPC Pardubice 1258.1
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1238.1
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1215.8
12 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1179.7
13 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1107.3
14 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1085.6
15 Washburn Calvin Řipská Praha 1083.8
16 Erös Dávid Řipská Praha 1081.5
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí