Pardubice STABEDO Open 2017

Již 4. ročník mezinárodního kulečníkového turnaje, tentokrát uskutečněný pod názvem Pardubice STABEDO Open 2017, se konal od 6. do 9 července opět v Tipsport aréně Pardubice.

Turnaj byl opět pořádaný Maple Pool Club Pardubice, pod záštitou a podporou Českomoravského biliardového svazu, a také za velké podpory města Pardubice, Rozvojového fondu města Pardubic, Pardubického kraje a mnoha již stálých sponzorů. Bez přátel z Finska, kteří znovu dovezli zcela nové, špičkové stoly Diamond, by turnaj existovat nemohl.

Rok od roku je o turnaj větší zájem. Už před začátkem turnaje pořadatel zaznamenal veliký zájem hráčů o účast na tomto turnaji. Koncem měsíce května musel být pozastaven příjem přihlášek do hlavní kategorie. Škoda, že na vlastní turnaj pak někteří hráči nedorazili.

Nakonec se hlavního turnaje zúčastnilo 182 hráček a hráčů, což je meziroční nárůst o 20%. Ženského turnaje se zúčastnilo bohužel jen 18 hráček – zde je to rok od roku s účastí bohužel slabší. Největší radost jsme měli z účasti na juniorském turnaji. Zde soutěžilo 48 juniorek a juniorů.
Celkem se všech turnajů zúčastnilo přes 250 sportovců z 12 zemí Evropy. Což je velice hezké a díky patří všem zúčastněným.

Festival kulečníku začal již ve středu klasickou klubovou Prázdninovou desítkou. Již zde byla hojná účast 64 kulečníkařů. Tento „mini“ turnaj vyhrál finský reprezentant Al-Marayati Abbas, který ve finále porazil v ranních hodinách Slováka Zdenka Lisíka.
V hlavní části se jako první se odehrál ženský turnaj. Tentokrát z českých závodnic na medaili dosáhla Laďka Venhodová, která obsadila třetí místo spolu s Polkou Monikou Ząbek.  Ve finále se potkali polské soupeřky Iza Lacka a Ewa Bąk. Ewa svou účast ve finále proměnila v celkové vítězství.
Druhým turnajem v hlavní části, který dospěl ke konci, byl turnaj juniorů. Na tuzemské poměry nebývala velká účast podpořila kvalitu tohoto turnaje. Významným úspěchem je druhé místo domácího hráče Petra Brancuského, který ve finále podlehl Kamilu Szaszorovi z Polska. Třetí místa obsadili Slovák Matej Igaz a polský hráč Arkadiusz Brzękowski.
Sobota byla zakončena žádaným turnajem dvojic – opět s rekordní účastí 64 párů.  Mezi poledmími bylo 7 polských párů a jeden maďarský. Vítězství skončilo v Polsku.
Hlavní turnaj vyvrcholil v neděli 9.6.2017. Do vyřazovacích bojů postoupilo 94 hráček a hráčů. Bohužel všichni čeští reprezentanti vypadli již mezi 32 nejlepšími. V posledních 16ti vypadli i reprezentant Nizozemí Huidji See. Ani tentokrát nedosáhl na svůj cíl, tento turnaj vyhrát. Každý zápas byl přísný a každá chyba hráče byla potrestána prohraným frame. Posledních osm hráčů bylo 7 reprezentantů Polska a jeden finský reprezentant. Sám jsem byl rozhodčím u semifinálového zápasu mezi Radoslawem Babicou a Wojciechem Szewczykem. Zde bylo chybou i nespadlá koule po rozstřelu. Kdo nedal čistou hru, prohrál frame. Velice přísné. A tak to bylo snad ve všech zápasech SKO.
Finále proběhlo mezi Tomaszem Kaplanem (loňský poražený finalista) a Radkem Babicou. Zvítězil Tomasz. Třetí místa obsadili nejlepší žena Ewa Bak a účastník World cup of pool Wojcziech Szewczyk. Všichni z Polska.

Celkově hodnotíme turnaj jako velice úspěšný co do počtu zúčastněných hráčů, tak i co se kvality hráčů týče. I ohlasy, které se k nám dostaly, byly pro nás pořadatele povzbuzením pro 5. ročník. Rádi jej uspořádáme, pokud bude podpora ČMBS, města, kraje a sponzorů alespoň taková, jaká byla letos. Za to díky všem. Díky patří i členům pořádajícího klubu za pomoc při organizaci takto náročné akce, jakým bezesporu tento turnaj byl!

Jarda a Jarda z MPC Pardubice :-)

Další hlavní zprávy

Začíná ME seniorů 2017

Vážení sportovní přátelé,

 

dnes 14.8.2017 začíná další Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2017, tentokrát v kategorii seniorů.  Naše reprezentace je zastoupena Ilonou Žalmanovou a Janem Mrňákem.  

Jan Mrňák nastoupí ke svému prvnímu zápasu v disciplíně 14. 1 nekonečná dnes od 10:45 proti Lofqvistovi Fredrikovi ze Švédska. Ilona Žalmanová na svůj první zápas bude čekat do zítřejšího dne, kdy bude začínat disciplína 10 ball. 

 

Držíme palce a fandíme. 

 

Více informací k nalezení zde.

Live stream probíhá prostřednictvím placeného portálu Kozoom.

Disciplína 14.1.nekonečná očima teamledera

Disciplína 14.1 nekonečná začala hned druhý den po našem příjezdu do Holandského Leende a los prvního kola byl následující.

Calvin Washburn má bronz z ME!

Naši tři junioři, kteří odcestovali na ME v Portugalsku, již mají za sebou dvě disciplíny a v třetí bojují.

Pořadí disciplín na ME je 14.1, 10 ball, 8 ball, 9 ball.

ČR reprezentují Petr Brancuský, Calvin Washburn a Filip Lebduška jako teamleader je doprovází Tomáš Onderek.

Hned v první disciplíně se podařil Calvinovi husarský kousek, když prošel bez porážky až do semifinále, kde podlehl silnému hráči Mark Magi.

V předchozím kole však exceloval, když narazil na jednoho z favoritů Daniela Maciola, začátek utkání nevyšel podle představ, po brejcích 11 a 23 již vedl Maciol 48:10, potom však Calvin zahrál náběh 51, kterým se dostal do vedení.

Vývoj utkání byl potom vyrovnaný Maciol snížil až na 89:86, nicméně Calvin dohrává do 100 bodů a vítězí.

Calvin tak zachraňuje českou reprezentaci, která tento rok neměla dobré výsledky.

ME dále pokračuje dalšími disciplínami, dnes a zítra se hraje osmička, poté závěrečná disciplína – devítka.

Držte palce, ať  to klukům jde!

 

ME 2017 je možné sledovat na oficiálních stránkách https://europeanpoolchampionships.eu .

Pro méně znalé angličtiny alespoň hlavní věci:

Livescore – aktuálně hrané zápasy a vývoj utkání (skóre)

Charts – pavouky (je třeba vybrat disciplínu a kategorii)

Draw & results – výsledky utkání v dané disciplíně (je třeba vybrat disciplínu a kategorii)

Stream je placený na Kozoom, občas se něco vysílá živě na Facebooku.

Dále je založená Facebooková skupina, kde jsou uveřejňovány aktuální výsledky, videa a další informace.

ME juniorů 2017

Zleva Onderek, Brancuský, Washburn, Lebduška

V ČPTour Open 9 ball vítězí Jan Meisner!

Poslední kolo České poolové tour se hrálo v Balabušce Praha, kde je jedenáct devítistopých stolů. Nakonec přijelo 43 hráčů a hrál se tedy pouze jednodenní turnaj, namísto dvoudenního.

ČPTour OPEN 9 ball

Začíná poslední kolo ČPTour Open 9 ball v této sezóně.

Hraje 43 hráčů, systém DBKO 64, SKO 16, na 7 a 9 vítězných povinná stavítka, střídavý rozstřel.

Turnaj sledujte v našem výsledkovém servisu.

V ČPTour 14.1 vítězí Honza Meisner!

Na soutěž přijelo 29 hráčů, hrálo se v Praze, v Harlequinu Praha. Jako systém byl určen prověřený 32 DBKO pavouk.

Jan Meisner, Harlequ’in Praha – vítěz ČPTour 32 10 ball

 

1)    Honzo, gratuluji ti k vítězství na ČPTour 32 v disciplíně 10 ball. Spravil sis chuť po ne úplně vydařeném ME?

 

Po ME to byl první větší turnaj, který se mi povedl vyhrát, takže z toho mám určíte radost a těší mě, že ne úplně ideální forma, která mě provázela poslední dobou už na tomto turnaji nebyla.

 

Meisner vítězí ve 4. kole ČPTour!

Čtvrté kolo České poolové tour se odehrálo v Brně v čajovně Utopia. Hrálo se na dvanácti devítkových stolech v pěkném prostředí. V přízemí respektive – 1 poschodí je umístěno 10 stolů, o poschodí níže jsou dva klubové stoly, které jsou nově potažené i s lepšími koulemi. Je tam i malá tribuna na sledování zápasů, a i proto bylo rozhodnuto o konání semifinále a finále právě na těchto stolech, o které se stará momentálně klub Delta Billiard Brno, který zde hostuje po skončení mateřské herny.

Roman Hybler vyhrál Bunny Open 2017

 

Turnaj Bunny Open je tradiční turnaj, který se hraje v herně  Patricks v Rankweilu v Rakousku. Tohoto turnaje se zúčastnilo 160 hráčů což byl i maximální limit, který se naplnil během osmi hodin od spuštění přihlašování. Pokud by nebyl počet účastníků omezen, odhaduje se, že by se ho chtělo účastnit kolem 300 účastníků. Na odměnách bylo rozděleno 11 tisíc euro. 

 

Michal Gavenčiak – Billiard Stars – vítěz prvního Openu ČPTour v disciplíně 8 ball

 

1)    Michale, po delší době jsi se představil na turnaji ČPTour a hned jsi ho vyhrál, k čemuž ti gratuluji. Co bylo hlavním důvodem tvé účasti?

Ahoj Verčo, díky za gratulaci. Už je to spoustu let, co jsem přestal pravidelně hrát soutěže v ČR, přesto se snažím udržovat přehled o kulečníkovém dění, navštěvovat herny a vídat se s přáteli z tohoto sportu. Naposledy jsem se myslím účastnil nejvyšší soutěže před rokem na ČPT Open v Hradci Králové. Chtěl jsem vidět, kam se nejvyšší soutěž za rok posunula  a neměl jsem na tento termín naplánovaný žádný jiný turnaj.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1941.6
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1691.3
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1462.1
4 Vondráček Petr MPC Pardubice 1264.2
5 Brancuský Petr MPC Pardubice 1237.4
6 Žalman David MPC Pardubice 1221.9
7 Galuška Martin SK Delta Billiard Brno 1215
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1207.1
9 Washburn Calvin Řipská Praha 1199.6
10 Jelínek Petr SK Delta Billiard Brno 1192.7
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1187.9
12 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1147
13 Praus Tomáš MPC Pardubice 1142.4
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1122.5
15 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1115.8
16 Lebduška Filip MPC Pardubice 1113.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí