Pardubice STABEDO Open 2017

Již 4. ročník mezinárodního kulečníkového turnaje, tentokrát uskutečněný pod názvem Pardubice STABEDO Open 2017, se konal od 6. do 9 července opět v Tipsport aréně Pardubice.

Turnaj byl opět pořádaný Maple Pool Club Pardubice, pod záštitou a podporou Českomoravského biliardového svazu, a také za velké podpory města Pardubice, Rozvojového fondu města Pardubic, Pardubického kraje a mnoha již stálých sponzorů. Bez přátel z Finska, kteří znovu dovezli zcela nové, špičkové stoly Diamond, by turnaj existovat nemohl.

Rok od roku je o turnaj větší zájem. Už před začátkem turnaje pořadatel zaznamenal veliký zájem hráčů o účast na tomto turnaji. Koncem měsíce května musel být pozastaven příjem přihlášek do hlavní kategorie. Škoda, že na vlastní turnaj pak někteří hráči nedorazili.

Nakonec se hlavního turnaje zúčastnilo 182 hráček a hráčů, což je meziroční nárůst o 20%. Ženského turnaje se zúčastnilo bohužel jen 18 hráček – zde je to rok od roku s účastí bohužel slabší. Největší radost jsme měli z účasti na juniorském turnaji. Zde soutěžilo 48 juniorek a juniorů.
Celkem se všech turnajů zúčastnilo přes 250 sportovců z 12 zemí Evropy. Což je velice hezké a díky patří všem zúčastněným.

Festival kulečníku začal již ve středu klasickou klubovou Prázdninovou desítkou. Již zde byla hojná účast 64 kulečníkařů. Tento „mini“ turnaj vyhrál finský reprezentant Al-Marayati Abbas, který ve finále porazil v ranních hodinách Slováka Zdenka Lisíka.
V hlavní části se jako první se odehrál ženský turnaj. Tentokrát z českých závodnic na medaili dosáhla Laďka Venhodová, která obsadila třetí místo spolu s Polkou Monikou Ząbek.  Ve finále se potkali polské soupeřky Iza Lacka a Ewa Bąk. Ewa svou účast ve finále proměnila v celkové vítězství.
Druhým turnajem v hlavní části, který dospěl ke konci, byl turnaj juniorů. Na tuzemské poměry nebývala velká účast podpořila kvalitu tohoto turnaje. Významným úspěchem je druhé místo domácího hráče Petra Brancuského, který ve finále podlehl Kamilu Szaszorovi z Polska. Třetí místa obsadili Slovák Matej Igaz a polský hráč Arkadiusz Brzękowski.
Sobota byla zakončena žádaným turnajem dvojic – opět s rekordní účastí 64 párů.  Mezi poledmími bylo 7 polských párů a jeden maďarský. Vítězství skončilo v Polsku.
Hlavní turnaj vyvrcholil v neděli 9.6.2017. Do vyřazovacích bojů postoupilo 94 hráček a hráčů. Bohužel všichni čeští reprezentanti vypadli již mezi 32 nejlepšími. V posledních 16ti vypadli i reprezentant Nizozemí Huidji See. Ani tentokrát nedosáhl na svůj cíl, tento turnaj vyhrát. Každý zápas byl přísný a každá chyba hráče byla potrestána prohraným frame. Posledních osm hráčů bylo 7 reprezentantů Polska a jeden finský reprezentant. Sám jsem byl rozhodčím u semifinálového zápasu mezi Radoslawem Babicou a Wojciechem Szewczykem. Zde bylo chybou i nespadlá koule po rozstřelu. Kdo nedal čistou hru, prohrál frame. Velice přísné. A tak to bylo snad ve všech zápasech SKO.
Finále proběhlo mezi Tomaszem Kaplanem (loňský poražený finalista) a Radkem Babicou. Zvítězil Tomasz. Třetí místa obsadili nejlepší žena Ewa Bak a účastník World cup of pool Wojcziech Szewczyk. Všichni z Polska.

Celkově hodnotíme turnaj jako velice úspěšný co do počtu zúčastněných hráčů, tak i co se kvality hráčů týče. I ohlasy, které se k nám dostaly, byly pro nás pořadatele povzbuzením pro 5. ročník. Rádi jej uspořádáme, pokud bude podpora ČMBS, města, kraje a sponzorů alespoň taková, jaká byla letos. Za to díky všem. Díky patří i členům pořádajícího klubu za pomoc při organizaci takto náročné akce, jakým bezesporu tento turnaj byl!

Jarda a Jarda z MPC Pardubice :-)

Další hlavní zprávy

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Co si myslíš, že je potřeba pro to, aby hrálo v ČR obecně více žen?

Je to těžké soudit, protože já kulečníku propadla a nemusela jsem sbírat odvahu jít hrát turnaje a takových žen určitě pár je. Myslím si, že je potřeba ženám předat zkušenosti. Je potřeba, aby jezdily na ženské turnaje, protože na těch Open turnajích ženy jen mohou překvapit. Pak hrají ženský turnaj a najednou mají vyhrávat, a to je pro některé hráčky problém. Samozřejmě i ženská taktika je odlišná a na to vás zápasy s muži nepřipraví úplně. Možná uspořádat nějaký kemp. Chtělo by to, aby každá hráčka přivedla kamarádku, a hned nás bude více, ale vím, že to není snadné. Nyní je velmi dobrá parta, takže další hráčky jsou vítané a čím více nás bude, tak to bude zábavnější.

Máš nějaký cíl v kulečníku, který by sis chtěla splnit, cíle v příští sezóně, je jubilejní 40 ME v Nizozemsku, výjimečné termínem a také tím, že budou hrát všichni najednou? (junioři, senioři, muži, ženy, vozíčkáři).

Můj sen byl kdysi dávno zahrát si v USA nějaké ženské turnaje. Ale už mi není dvacet let, takže se mé životní sny trochu mění. Ale moc bych chtěla hrát soutěž ženských týmů na ME a třeba se to podaří právě na tom jubilejním v příštím roce. A cíle na příští sezónu? Připravit se kvalitně na ME a mít dobrý pocit z předváděné hry.

 Jak často trénuješ, máš nějaké oblíbené cvičení, trénink?

Netrénuji často. Dá se říct, že už skoro vůbec. Ale několik měsíců před ME trénuji zhruba 3x v týdnu a to takových osm hodin dohromady. Trénuji většinou sama a hraji různá cvičení. Hraju sama nekonečnou nebo desítku či devítku. Snažím se trochu trénovat i rozstřely. Občas si zahraju i nějaký zápas, ale to málo, protože se snažím čas využít na to, abych ho co nejvíce strávila na stole. Ale ne vždy je to nejlepší volba a proto to v příští přípravě asi trochu změním.

Jaký vliv na hru má podle tebe tvoje náčiní?

Tak jelikož s tágem Longoni Genesi hraju již dlouho, tak ho znám a vím co od něj očekávat, ale možná už by to chtělo změnu. Rozstřelové tágo není žádné speciální, ale když jsem měla půjčené speciální rozstřelové, tak jsem rozdíl cítila hned. No a nově používám křídu KAMUI protože jsem jí kdysi vyhrála, a musím říct, že některé strky díky ní hraji s větším sebevědomím. Uvažovala jsem i o koupi vlastní sady koulí, ale při mé frekvenci hraní jsem to zatím odložila.

Děláš ještě nějaké další sporty, nějaké koníčky?

Tak snažím se nějakou dobu chodit pravidelněji běhat a to nejen z důvodu shazování kil, ale především pročištění hlavy. Když jsem začínala, ani jsem netušila, že bych někdy mohla doběhnout půlmaraton a letos se mi to podařilo, i když ne v žádném super čase, tak jsem z toho měla radost. Ráda jezdím na kole, ale to jsem v letošním roce celkem odložila na vedlejší kolej, tak to v příští sezóně musím napravit. Ráda cestuji a chodím ráda po horách. A letos jsem se nechala přemluvit k návratu a hraji nějakou nižší soutěž ve florbale. Mám ráda celkově sport.

Díky za rozhovor a dobrý strk

Otázky položil Robin Vladyka

Poslední MR žen 2017 se odehrálo v disciplíně 9 ball

 

Mistrovství republiky žen v devítce se odehrálo 15. října 2017 a to opět v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard se zadávaným online skóre, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech.

MR žen v nekonečné ve znamení grilovaní

 

Mistrovství republiky žen v nekonečné se odehrálo v sobotu 14. října 2017 v Maple Pool Club Pardubice. V neděli 15. října se bude hrát poslední kolo a to v populární devítce.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre nebylo vzhledem k disciplíně zadáváno online.

Rozhovor s Petrem Urbanem, DUNS Benátky nad Jizerou – Mistr republiky v 9 ball pro rok 2017

         

1)    Petře, primárně ti gratuluji k titulu, protože vím, jak dlouho ses na něj načekal. Dokážeš popsat pocity hned po triumfu?

 

Pocity byly neuvěřitelné. Málem mi po zápase i ukápla slza radostí. O triumf jsem bojoval již několikrát a konečně se to prolomilo. Neskutečná euforie a plno adrenalinu v krvi.

Mistrem devítky je Petr Urban!

Mistrovství republiky v 9 ball se hrálo v Balabušce Praha, kvalifikace se zúčastnilo 50 hráčů a v nedělním pavouku se objevilo všech 32 hráčů, 17 z kvalifikace a 15 nasazených.

Devítka se ještě pořád staví na bod, střídavý rozstřel, hrálo se do sedmi a devíti.

Vedoucí muž po osmičce Adam Houdek skončil v na konci B strany, když ho porazil kvalifikant James Akenhead, shodou okolností také z Řipské Praha.

Zítra začíná kvalifikace MR 9 ball

Kvalifikace MR 9 ball 2017 se bude hrát v Balabušce Praha na 11 devítistopých stolech.

Hraje se o postup do nedělního MR 9 ball, postupuje 17 hráčů, nepřihlásil se Calvin Washburn, který je pořád v zahraničí.

Zatím je přihlášeno 53 hráčů, což je nejvíc za poslední roky.

Veronika Hubrtová, BC Harlequ’in Praha – Mistryně republiky v 10 ball a 8 ball pro rok 2017

 

         
Veroniko, chtěl bych se tě, pokud dovolíš, s odstupem pár hodin zeptat na následující otázky:

Veronika Hubrtová obhájila další titul v 8 ball

 

Mistrovství republiky žen v osmičce se odehrálo v neděli v Maple Pool Club Pardubice, kde se letos odehrají i zbývající MR žen. Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu zadávat online skóre a také sledovat livestream na všech stolech.

 

Mistryní České republiky žen v 10 ball 2017 Veronika Hubrtová

 

Mistrovství republiky žen v desítce se odehrálo v Maple Pool Club Pardubice, kde se letos odehrají všechna MR žen. Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení herny zadávat online skóre a také sledovat livestream na všech stolech.

 

Rozhovor s Adamem Houdkem z BC Řipská Praha – Mistr republiky v 8 ball pro rok 2017

 

1)    Adame, gratuluji Ti k titulu Mistra ČR v disciplíně 8 ball. Vlastně k obhajobě z loňského roku. Měl jsi větší radost z obhajoby nebo toho loňského?

 

Děkuji. Mám radost z každé medaile, ale přece jen trochu větší z té letošní, protože obhájení titulu je vždy těžší.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1824.7
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1641.7
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1438.1
4 Vondráček Petr MPC Pardubice 1296.5
5 Brancuský Petr MPC Pardubice 1271.4
6 Švestka Martin MPC Pardubice 1209.9
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1192.7
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1185.4
9 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1179.2
10 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1134
11 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1125.1
12 Jelínek Petr SK Delta Billiard Brno 1120
13 Žalman David MPC Pardubice 1105.3
14 Washburn Calvin Řipská Praha 1103.6
15 Galuška Martin SK Delta Billiard Brno 1098.8
16 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1071.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí