Pardubice STABEDO Open 2017

Již 4. ročník mezinárodního kulečníkového turnaje, tentokrát uskutečněný pod názvem Pardubice STABEDO Open 2017, se konal od 6. do 9 července opět v Tipsport aréně Pardubice.

Turnaj byl opět pořádaný Maple Pool Club Pardubice, pod záštitou a podporou Českomoravského biliardového svazu, a také za velké podpory města Pardubice, Rozvojového fondu města Pardubic, Pardubického kraje a mnoha již stálých sponzorů. Bez přátel z Finska, kteří znovu dovezli zcela nové, špičkové stoly Diamond, by turnaj existovat nemohl.

Rok od roku je o turnaj větší zájem. Už před začátkem turnaje pořadatel zaznamenal veliký zájem hráčů o účast na tomto turnaji. Koncem měsíce května musel být pozastaven příjem přihlášek do hlavní kategorie. Škoda, že na vlastní turnaj pak někteří hráči nedorazili.

Nakonec se hlavního turnaje zúčastnilo 182 hráček a hráčů, což je meziroční nárůst o 20%. Ženského turnaje se zúčastnilo bohužel jen 18 hráček – zde je to rok od roku s účastí bohužel slabší. Největší radost jsme měli z účasti na juniorském turnaji. Zde soutěžilo 48 juniorek a juniorů.
Celkem se všech turnajů zúčastnilo přes 250 sportovců z 12 zemí Evropy. Což je velice hezké a díky patří všem zúčastněným.

Festival kulečníku začal již ve středu klasickou klubovou Prázdninovou desítkou. Již zde byla hojná účast 64 kulečníkařů. Tento „mini“ turnaj vyhrál finský reprezentant Al-Marayati Abbas, který ve finále porazil v ranních hodinách Slováka Zdenka Lisíka.
V hlavní části se jako první se odehrál ženský turnaj. Tentokrát z českých závodnic na medaili dosáhla Laďka Venhodová, která obsadila třetí místo spolu s Polkou Monikou Ząbek.  Ve finále se potkali polské soupeřky Iza Lacka a Ewa Bąk. Ewa svou účast ve finále proměnila v celkové vítězství.
Druhým turnajem v hlavní části, který dospěl ke konci, byl turnaj juniorů. Na tuzemské poměry nebývala velká účast podpořila kvalitu tohoto turnaje. Významným úspěchem je druhé místo domácího hráče Petra Brancuského, který ve finále podlehl Kamilu Szaszorovi z Polska. Třetí místa obsadili Slovák Matej Igaz a polský hráč Arkadiusz Brzękowski.
Sobota byla zakončena žádaným turnajem dvojic – opět s rekordní účastí 64 párů.  Mezi poledmími bylo 7 polských párů a jeden maďarský. Vítězství skončilo v Polsku.
Hlavní turnaj vyvrcholil v neděli 9.6.2017. Do vyřazovacích bojů postoupilo 94 hráček a hráčů. Bohužel všichni čeští reprezentanti vypadli již mezi 32 nejlepšími. V posledních 16ti vypadli i reprezentant Nizozemí Huidji See. Ani tentokrát nedosáhl na svůj cíl, tento turnaj vyhrát. Každý zápas byl přísný a každá chyba hráče byla potrestána prohraným frame. Posledních osm hráčů bylo 7 reprezentantů Polska a jeden finský reprezentant. Sám jsem byl rozhodčím u semifinálového zápasu mezi Radoslawem Babicou a Wojciechem Szewczykem. Zde bylo chybou i nespadlá koule po rozstřelu. Kdo nedal čistou hru, prohrál frame. Velice přísné. A tak to bylo snad ve všech zápasech SKO.
Finále proběhlo mezi Tomaszem Kaplanem (loňský poražený finalista) a Radkem Babicou. Zvítězil Tomasz. Třetí místa obsadili nejlepší žena Ewa Bak a účastník World cup of pool Wojcziech Szewczyk. Všichni z Polska.

Celkově hodnotíme turnaj jako velice úspěšný co do počtu zúčastněných hráčů, tak i co se kvality hráčů týče. I ohlasy, které se k nám dostaly, byly pro nás pořadatele povzbuzením pro 5. ročník. Rádi jej uspořádáme, pokud bude podpora ČMBS, města, kraje a sponzorů alespoň taková, jaká byla letos. Za to díky všem. Díky patří i členům pořádajícího klubu za pomoc při organizaci takto náročné akce, jakým bezesporu tento turnaj byl!

Jarda a Jarda z MPC Pardubice :-)

Další hlavní zprávy

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

Představení reprezentace ČR 2018 – David Žalman

 

David Žalman je dlouholetý reprezentant, který by jistě rád navázal na týmový medailový úspěch z dob juniorské reprezentace. Na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 bude bojovat ve všech disciplínách kategorie mužů a zároveň bude členem mužského týmu. David je znám svoji dynamickou a rychlou hrou.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

 

Představení reprezentace ČR 2018 – Marek Hajdovský

 

Marek Hajdovský bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který je znám pro svou tréninkovou píli a zájem o vše, co se kulečníku týká. Naši zemi bude reprezentovat ve všech disciplínách mužů a kategorii mužských týmů. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

Představení reprezentace ČR 2018 – Jan Meisner

 

Jan Meisner bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 po třetí v řadě, a to jako kvalifikant z žebříčku ČPTour 2018. Představí  se v kategorii  mužů ve všech disciplínách a zároveň v kategorii týmů. Jan bude chtít jistě prolomit své neuspokojivé výsledky na ME a dostat se co nejdále.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče BC Harlequinu Praha

 

Pardubice STABEDO Open 2018 zná své vítěze

 

Největší poolbilliardový turnaj na území České republiky Pardubice STABEDO Open 2018, konkrétně jeho pátý ročník je za námi. Turnaj se konal ve dnech 5. 7. 2018 – 8. 7. 2018 v Tipsport aréna Pardubice. Pořádající klub Maple pool club Pardubice, jeho členové i další pomocníci odvedli naprosto úžasnou a dá se říct, že nekonečnou práci. Prostředí hokejové haly nalákalo prakticky 300 hráčů ze skoro 20ti zemí. 

 

Představení reprezentace ČR 2018 – Petr Urban

 

Petr Urban bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 celkem ostříleným borcem, který se účastnil již mnoha ME, ať už v kategoriích mládeže či dospělých. Jeho nominace vznikla na základě vítězství čtyřboje MR 2017. Petr se představí  v kategorii mužů a to ve všech disciplínách i v týmové soutěži.  

Představení reprezentace ČR 2018 – Miroslava Hubrtová

 

Miroslava Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018  také nováčkem, a tudíž bude prožívat svoji premiéru na ME. Představí  se v kategorii  seniorek a to v disciplínách 8 ball a 9 ball.  Miroslava si chce dle svých slov hlavně užít atmosféru tohoto velkého turnaje.

Představení reprezentace ČR 2018 – Petr Kavan

Petr Kavan se bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018  řadit k týmovým novicům a bude toto výroční ME pro něj bude premiérou. Představí  se v kategorii  seniorů a to v disciplínách 8 ball a 9 ball.  Petr patři mezi seniorskou špičku v ČR, ale ani v mužské kategorii není žádným outsiderem.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1751.7
2 Praus Tomáš MPC Pardubice 1396.6
3 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1355.2
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1299.7
5 Zhou Longdi SK Billiard Centrum Praha 1286.2
6 Lebduška Filip MPC Pardubice 1285.7
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1284.7
8 Vondráček Petr MPC Pardubice 1238.5
9 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1227
10 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1221
11 Švestka Martin MPC Pardubice 1218.8
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1177
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1161.8
14 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1104.3
15 Růčka Radek MPC Pardubice 1096.6
16 Žalman David MPC Pardubice 1069.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí