Pardubice STABEDO Open 2017

Již 4. ročník mezinárodního kulečníkového turnaje, tentokrát uskutečněný pod názvem Pardubice STABEDO Open 2017, se konal od 6. do 9 července opět v Tipsport aréně Pardubice.

Turnaj byl opět pořádaný Maple Pool Club Pardubice, pod záštitou a podporou Českomoravského biliardového svazu, a také za velké podpory města Pardubice, Rozvojového fondu města Pardubic, Pardubického kraje a mnoha již stálých sponzorů. Bez přátel z Finska, kteří znovu dovezli zcela nové, špičkové stoly Diamond, by turnaj existovat nemohl.

Rok od roku je o turnaj větší zájem. Už před začátkem turnaje pořadatel zaznamenal veliký zájem hráčů o účast na tomto turnaji. Koncem měsíce května musel být pozastaven příjem přihlášek do hlavní kategorie. Škoda, že na vlastní turnaj pak někteří hráči nedorazili.

Nakonec se hlavního turnaje zúčastnilo 182 hráček a hráčů, což je meziroční nárůst o 20%. Ženského turnaje se zúčastnilo bohužel jen 18 hráček – zde je to rok od roku s účastí bohužel slabší. Největší radost jsme měli z účasti na juniorském turnaji. Zde soutěžilo 48 juniorek a juniorů.
Celkem se všech turnajů zúčastnilo přes 250 sportovců z 12 zemí Evropy. Což je velice hezké a díky patří všem zúčastněným.

Festival kulečníku začal již ve středu klasickou klubovou Prázdninovou desítkou. Již zde byla hojná účast 64 kulečníkařů. Tento „mini“ turnaj vyhrál finský reprezentant Al-Marayati Abbas, který ve finále porazil v ranních hodinách Slováka Zdenka Lisíka.
V hlavní části se jako první se odehrál ženský turnaj. Tentokrát z českých závodnic na medaili dosáhla Laďka Venhodová, která obsadila třetí místo spolu s Polkou Monikou Ząbek.  Ve finále se potkali polské soupeřky Iza Lacka a Ewa Bąk. Ewa svou účast ve finále proměnila v celkové vítězství.
Druhým turnajem v hlavní části, který dospěl ke konci, byl turnaj juniorů. Na tuzemské poměry nebývala velká účast podpořila kvalitu tohoto turnaje. Významným úspěchem je druhé místo domácího hráče Petra Brancuského, který ve finále podlehl Kamilu Szaszorovi z Polska. Třetí místa obsadili Slovák Matej Igaz a polský hráč Arkadiusz Brzękowski.
Sobota byla zakončena žádaným turnajem dvojic – opět s rekordní účastí 64 párů.  Mezi poledmími bylo 7 polských párů a jeden maďarský. Vítězství skončilo v Polsku.
Hlavní turnaj vyvrcholil v neděli 9.6.2017. Do vyřazovacích bojů postoupilo 94 hráček a hráčů. Bohužel všichni čeští reprezentanti vypadli již mezi 32 nejlepšími. V posledních 16ti vypadli i reprezentant Nizozemí Huidji See. Ani tentokrát nedosáhl na svůj cíl, tento turnaj vyhrát. Každý zápas byl přísný a každá chyba hráče byla potrestána prohraným frame. Posledních osm hráčů bylo 7 reprezentantů Polska a jeden finský reprezentant. Sám jsem byl rozhodčím u semifinálového zápasu mezi Radoslawem Babicou a Wojciechem Szewczykem. Zde bylo chybou i nespadlá koule po rozstřelu. Kdo nedal čistou hru, prohrál frame. Velice přísné. A tak to bylo snad ve všech zápasech SKO.
Finále proběhlo mezi Tomaszem Kaplanem (loňský poražený finalista) a Radkem Babicou. Zvítězil Tomasz. Třetí místa obsadili nejlepší žena Ewa Bak a účastník World cup of pool Wojcziech Szewczyk. Všichni z Polska.

Celkově hodnotíme turnaj jako velice úspěšný co do počtu zúčastněných hráčů, tak i co se kvality hráčů týče. I ohlasy, které se k nám dostaly, byly pro nás pořadatele povzbuzením pro 5. ročník. Rádi jej uspořádáme, pokud bude podpora ČMBS, města, kraje a sponzorů alespoň taková, jaká byla letos. Za to díky všem. Díky patří i členům pořádajícího klubu za pomoc při organizaci takto náročné akce, jakým bezesporu tento turnaj byl!

Jarda a Jarda z MPC Pardubice :-)

Další hlavní zprávy

Vítězem ČPTour 9 ball Jan Meisner!

Třetí kolo České poolové tour zavítalo do tradiční herny Balabuška Praha, kam přijelo všech 32 kvalifikovaných hráčů. Celý průběh turnaje šlo sledovat naživo, on-line v našem výsledkovém servisu a z finále byl vysílán on-line přenos.

Rozhovor s vítězem 2. kola ČPTour Janem Meisnerem

Přinášíme rozhovor s vítězem II. kola České poolové tour 2018 Janem Meisnerem

Druhé kolo ČPTour je za námi

V sobotu 24.2.2018 se odehrálo druhé kolo naší nejvyšší soutěže, a to 8 ball v  Billiard Centrum Kolbenka.

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

Reprezentace – Mistrovství Evropy 2018 ve všech kategoriích

 

 

Výkonný výbor sekce poolbilliard jmenoval reprezentaci na Mistrovství Evropy ve všech kategoriích 2018, konaného ve dnech 19. července 2018 – 31. července 2018 v Holandsku, městě Veldhoven následovně:

Ohlédnutí za MR juniorů 2018

Letošního Mistrovství republiky juniorů v poolbilliardu, uskutečněné v herně MPC Pardubice, se zúčastnilo celkem 30 hráčů, z toho 14 z domácího klubu. Ze šestnácti nádherných pohárů za medailová umístění jich polovina zůstala doma.

Roman Hybler – vítěz série German Tour 2017

 

Roman Hybler zvítězil v sérii German Tour 2017, kdy za ním byla jména jako Filler, Staab, Ottermann a další. Celkově se do série zapojilo více jak pět tisíc hráčů a hráček. Turnajů započítávaných do German Tour bylo opravdu hodně, někdy i padesát za měsíc, a to různých úrovní a samozřejmě po celém Německu. Roman se účastnil opravdu mnoha turnajů. Vyhrál tři velké turnaje: Stuttgart Open, Sandhofen Open, Pffulingen Open. Pffulingen Open vyhrál dokonce třetí rok za sebou. Nejvíc si považuje vítězství na Stuttgart Openu, protože měl těžký los až do finále a bylo to těžké vyhrát. Dále vyhrál 13 turnajů o něco menších, přesto prestižních, a dále vyhrál asi 50 turnajů, které se konají každý týden.

Vánoční turnaje 2017

Na sklonku roku jsou vždy na pořadu vánoční turnaje, níže přinášíme přehled.

Některé turnaje jsou ve stejných termínech, nezbývá než si vybrat.

Rozhovor s mistrem republiky J. Meisnerem

Jan Meisner zvítězil v posledním MR jednotlivců v tomto roce, v disciplíně 14.1. Nyní přinášíme rozhovor.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1939.3
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1680.7
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1517.8
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1503.2
5 Brancuský Petr MPC Pardubice 1380.3
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1369.8
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1327.6
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1318.8
9 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1296.9
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1275.8
11 Žalman David MPC Pardubice 1224.3
12 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1213.4
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1212.2
14 Stuna Jakub Billiard club Příchovice 1167.8
15 Kníže Martin MPC Pardubice 1133.9
16 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1091
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí