Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

10 ball

První na řadě byla desítka, tedy 10 ball.

Na turnaj přijelo 18 hráčů, poprvé přijel také Mykola Moroz, který disciplínu vyhrál před Davidem Mrázkem. Ve finále vedl výrazně Moroz, avšak Mrázek dokázal dotáhnout na shodu 5:5, vítězná hra šla na účet Moroze.

Třetí a čtvrtý skončil Tom Kurz a Milan Tomeček.

Kompletní pořadí 10 ball

Pořadí Jméno Klub Body
1. Mykola Moroz Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 10000
2. David Mrázek BC Metropol České Budějovice 8000
3. Tom Kurz SK Billard Centrum Praha 6400
4. Milan Tomeček SK Delta Billiard Brno 6400
5. Matěj Kovářík TJ Sokol Hodonín 5120
6. Adam Trhlík BC Metropol České Budějovice 5120
7. Matouš Vlk MPC Pardubice z.s. 5120
8. Enrik Tenk SK Delta Billiard Brno 5120
9. Barbora Vorlová BC Harlequin Praha 4096
10. Daniel Andrle MPC Pardubice z.s. 4096
11. Lukáš Tumpach MPC Pardubice z.s. 4096
12. Marek Dolejš MPC Pardubice z.s. 4096
13. Thomas Stewart Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 3277
14. Rozálie Otavová MPC Pardubice z.s. 3277
15. Jan Zbořil ml. MPC Pardubice z.s. 3277
16. Tomáš Doležal MPC Pardubice z.s. 3277
17. Jakub Lebduška MPC Pardubice z.s. 2621
18. Alexandra Hudcová MPC Pardubice z.s. 2621

 

8 ball

V turnaji bylo 17. hráčů, vítězství získal Enrik Tenk opět před Davidem Mrázkem, tentokrát bylo skóre 6:4. Na děleném třetím místě skončili Tom Kurz a Matouš Vlk

Pořadí 8 ball

Pořadí Jméno Klub Body
1. Enrik Tenk SK Delta Billiard Brno 10000
2. David Mrázek BC Metropol České Budějovice 8000
3. Tom Kurz SK Billard Centrum Praha 6400
4. Matouš Vlk MPC Pardubice z.s. 6400
5. Mykola Moroz Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 5120
6. Milan Tomeček SK Delta Billiard Brno 5120
7. Adam Trhlík BC Metropol České Budějovice 5120
8. Matěj Kovářík TJ Sokol Hodonín 5120
9. Barbora Vorlová BC Harlequin Praha 4096
10. Jan Zbořil ml. MPC Pardubice z.s. 4096
11. Marek Dolejš MPC Pardubice z.s. 4096
12. Lucie Berková Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 4096
13. Kryštof Smažík Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 3277
14. Šimon Basík Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 3277
15. Jakub Lebduška MPC Pardubice z.s. 3277
16. Tomáš Doležal MPC Pardubice z.s. 3277
17. Jan Jíra Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 2621

 

14.1

Tradičně nejméně obsazená disciplína, disciplína pro pokročilé hráče.

Z jedenácti příchozích se nejlépe umístil Enrik Tenk, poměrně těsně nad Mykolou Morozem 55:50.

Dělená třetí místa obsadili David Mrázek a Michal Tomeček.

Pořadí 14.1

Pořadí Jméno Klub Body
1. Enrik Tenk SK Delta Billiard Brno 10000
2. Mykola Moroz Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 8000
3. David Mrázek BC Metropol České Budějovice 6400
4. Milan Tomeček SK Delta Billiard Brno 6400
5. Barbora Vorlová BC Harlequin Praha 5120
6. Matěj Kovářík TJ Sokol Hodonín 5120
7. Tom Kurz SK Billard Centrum Praha 5120
8. Adam Trhlík BC Metropol České Budějovice 5120
9. Matouš Vlk MPC Pardubice z.s. 4096
10. Lukáš Tumpach MPC Pardubice z.s. 4096
11. Thomas Stewart Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 3277

 

9 ball

Na jednu z nejhranějších disciplín se přihlásilo a přišlo 18 účastníků.

Vyhrál Mykola Moroz před Matoušem Vlkem tentokrát výrazně 7:1. Na třetích místech skončili Tomu Kurz a Enrik Tenk.

Pořadí 9 ball

Pořadí Jméno Klub Body
1. Mykola Moroz Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 10000
2. Matouš Vlk MPC Pardubice z.s. 8000
3. Enrik Tenk SK Delta Billiard Brno 6400
4. Tom Kurz SK Billard Centrum Praha 6400
5. Matěj Kovářík TJ Sokol Hodonín 5120
6. Adam Trhlík BC Metropol České Budějovice 5120
7. Milan Tomeček SK Delta Billiard Brno 5120
8. David Mrázek BC Metropol České Budějovice 5120
9. Thomas Stewart Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 4096
10. Marek Dolejš MPC Pardubice z.s. 4096
11. Tomáš Doležal MPC Pardubice z.s. 4096
12. Alexandra Hudcová MPC Pardubice z.s. 4096
13. Barbora Vorlová BC Harlequin Praha 3277
14. Jakub Lebduška MPC Pardubice z.s. 3277
15. Nataly Vlasáková TJ Sokol Hodonín 3277
16. Rozálie Otavová MPC Pardubice z.s. 3277
17. Antonín Oulehla MPC Pardubice z.s. 2621
18. Jan Tocháček MPC Pardubice z.s. 2621

 

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Roman Hybler přijel, viděl a zvítězil v ČPTour 9 ball!

Uplynulý víkend se hrály kvalifikace a následně II. kolo České poolové tour 2020.

V kvalifikacích hrálo dohromady 106 hráčů, nejvíc ve středních a východních Čechách.

Do nedělního finálového pavouka přišlo všech 32 hráčů, hrálo se v Balabušce Praha.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1421
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1360.8
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1230.8
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1081.9
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1045.9
7 Washburn Calvin Řipská Praha 1017.4
8 Tužil Pavel MPC Pardubice 1013.4
9 Kníže Martin MPC Pardubice 985.8
10 Růčka Radek MPC Pardubice 967.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 909.7
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 865.9
13 Urban Petr MPC Pardubice 864.8
14 Baloun Ondřej MPC Pardubice 822.9
15 Brancuský Petr MPC Pardubice 822
16 Kubánek Roman MPC Pardubice 805.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020