Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

V základních kolech bylo mnoho zajímavých utkání, asi nejzajímavější byl zápas Meisner – Gavenčiak, kde tentokrát kraloval Jan Meisner, a to výsledkem 7:2. Michal se však přes B stranu dokázal vrátit zpět do posledních šestnácti.

Všichni první tři v celkovém žebříčku – David Žalman, Petr Urban a Jan Meisner v šestnáctce nechyběli a prošli do čtvrtfinále. Prošel tam i jeden z nejlepších českých hráčů Michal Gavenčiak.

David Žalman – Jaroslav Tichý 7:5, pravá bitva s vítězstvím Davida.

Adam Houdek – Michal Gavenčiak 2:7, Adamovi se nedařilo, párkrát spadla bílá, nevyšly některé situace.

Jan Meisner – Aleš Janošťák 7:5, ryzí přestřelka skončila vítězstvím Honzy.

Petr Urban – Tomáš Kopecký 7:4, kdy Tomáš hrál výborně, ale Petr zahrál ještě něco navíc a zvítězil.

Všichni tedy pronikli do nejlepších osmi.

V tomto kole si proti sobě zahráli David Žalman a Pavel Balaštík, kdy se David ujímá přehledného vedení 7:2, Pavel po chybách Davida ještě stahuje, ale konečný výsledek hovoří pro Davida Žalmana 8:6.

Miro Dorobant nastoupil proti Michalu Gavenčiakovi, ale na precizní hru Michala nemá a prohrává 4:8.

Obrovský boj svedli Jan Meisner a Marek Hajdovský, rozdílový bod byl za stavu 6:5 pro Honzu, kdy Marek dohrál těžký stůl a netrefil jednoduchou devítku – 7:5, Honza rozstřelil a dal čistou – 8:5.

V posledním zápase čtvrtfinále nedal moc šancí Petr UrbanZhou Longdi a vyhrál přesvědčivě 8:3.

Takže opět všichni potvrdili svou formu a byli v semifinále. V semifinále tak skutečně byli tři vedoucí muži žebříčku a Michal Gavenčiak, který letos hrál první turnaj ČPTour.

První dvojice v semifinále byla David Žalman a Michal Gavenčiak. Michalovi moc nevoněl časový rozhodčí (který je od této sezóny povinný v semi a finále) a dělal více chyb. David zahrál velmi pěkně a vyhrál 8:4.

Jan Meisner vyhrál stejným rozdílem nad Petrem Urbanem, který udělal více chyb a Honza vše využil.

Ve finále si to spolu rozdali David Žalman a Jan Meisner.

Honza dohrál výborně celou první hru, udělal však velkou chybu v přívodu na osmičku a při pokusu potopit osmičku kickshotem sice uspěl, ale padá zároveň bílá. Tohle předpovědělo celý průběh finále, kdy Honzovi padá bílá, nevycházejí basy a je z toho nesporné vítězství Davida Žalmana, který odehrál finále ve velkém stylu a bez chyb.

Vítězstvím potvrdil David svoje první místo v žebříčku a šance, že ho někdo předstihne je již jenom teoretická. Na druhém a třetím místě Petr Urbana a J. Meisnera dělí jenom pár bodů. O jejich umístění rozhodne 14.1. Další místa mají již značný odstup a mezi nejlepší tři již nezasáhnou.

Semifinále a finále bylo přenášeno živě – na záznam se můžete podívat na našem kanále Youtube – ČMBS TV.

Celkové výsledky sledujte na našem výsledkovém servisu.

Tabulka po pěti odehraných kolech z šesti celkově.

Pořadí Jméno Klub Body
1. David Žalman MPC Pardubice z.s. 29258
2. Petr Urban MPC Pardubice z.s. 24432
3. Jan Meisner BC Harlequin Praha 24368
4. Josef Nechvíle Řipská Billiard club 15729
5. Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 15361
6. Miroslav Dorobant Řipská Billiard club 15104
7. Radek Růčka MPC Pardubice z.s. 14939
8. Longdi Zhou MPC Pardubice z.s. 13599
9. Josef Velíšek Sportovní billiard Plzeň, z.s. 13370
10. Pavel Tužil MPC Pardubice z.s. 12982

Další hlavní zprávy

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1993.8
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1203.7
4 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1178.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1165.7
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1165.5
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1143.4
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1099.6
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1094.1
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1027.6
13 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 969.3
14 Tužil Pavel MPC Pardubice 967.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 965.1
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 957
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019