MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

8 ball

 

Na osmičku se dostavilo celkem 13 hráček, což je oproti sobotnímu počtu krásné číslo.

Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha i Casablanky Tábor.

 

Hrál se systém DKO 16, a tak první tři hráčky dle loňského umístění měly volný los. Týkalo se to Hubrtové V., Elišky Šmídové a Míši Darius Tejchmanové.

 

Miroslava Hubrtová přehrála Veronique Pilařovou nejvyšším možným výsledkem 5-0, ale Veronique to brala sportovně vzhledem k tomu, jak často hraje. Sandra Krejčová po velmi urputném boji otočila ne dobře se vyvíjející zápas a proti Lucce Baranové zabojovala a vyhrála 5-4. Lída Konvalinová porazila svou klubovou spoluhráčku Míšu Růžičkovou 5-2. Kateřina Kotolanová s přehledem porazila Petru Krulichovou 5-0 a potvrdila roli favoritky tohoto zápasu. Poslední zápas prvního kola byl mezi domácí Michaelou Kockovou proti Martině Přivřelové z Harlequinu Praha. Nakonec po vyrovnané bitvě se spoustou nepřesností vyhrála Michaela 5-4.

 

 

A strana pavouka

 

 

V A straně pavouka na sebe opět naráží Mirka a Veronika Hubrtové. Veronika nedává mamince šance a i po sérii bas vyhrává vysoko 6-0. Sandra Krejčová poráží Lídu Konvalinovou a ukazuje, co vše jí posledních pár týdnů přineslo a jak moc se zlepšila. Výhra 6-2 tomu odpovídá. O postup do semifinále se tedy v A straně pavouka utkala Veronika a Sandra. Veronika je ve formě a Sandru poráží 6-0. Nutno říct, že Sandra mohla uhrát minimálně dva body, ale to se proti Veronice musí trefovat černá koule.

 

V druhé části pavouka hraje Kotolanová proti Darius Tejchmanové. Míša dělala spoustu chyb a Katka se dostala do luxusního vedení 5-2. Bohužel pro ní se ale Míša ještě zvedla a začala trefovat neskutečné koule. Po srovnání to ale již nezvládla a tak o postup do semifinále bude bojovat Kačka Kotolanová a to proti Elišce Šmídové, protože ta svůj zápas zvládla velmi dobře a porazila Míšu Kockovou 6-0. V následujícím zápase ovšem Eliška nepotvrzuje svůj výkon z předešlého zápasu. Do semifinále postupuje Kateřina Kotolanová po vítězsví 6-2 nad Eliškou Šmídovou.

 

 

B strana pavouka

 

V prvním kole B strany pavouka byl pouze jeden zápas a ten zvládla lépe Lucie Baranová, která zvítězila nad Michaelou Růžičkovou 4-0. Michaela hrála první rok a není důvod se za poslední místo stydět.

 

Další kdo vypadl z turnaje byla Pilařová, prohra 1-4 proti Konvalinové, Miroslava Hubrtová vypadla proti Lucce Baranové 3-4, Kocková proti Krulichové 1-4 a Přivřelová proti Darius Tejchmanové taktéž 1-4.

 

Svým zlepšeným výkonem se na konec B-strany pavouka dostala Baranová po vítězství nad Konvalinovou poměrem 4-1. Zde na ní ovšem čekala zkušená Eliška Šmídová, a ta Lucii nenechala nic zadarmo, naopak ji ukázala jak se dostává na medailové pozice, protože vyhrála 5-2 a dostala se do semifinále. Lucka tedy končí na nepopulárním 5-6. místě. Na stejném místě skončila i Sandra Krejčová a tak po prohře 0-5 s Darius Tejchmanovou vezla po víkendu „pouze“ jeden pohár. Bohužel díky počtu a nepřesnosti hráček u hry se turnaj protáhl a tak Sandra (stejně jako ostatní) byla zřejmě již natolik unavená, že se to odráželo na její hře. A tak se semifinalistkou stala Míša Darius Tejchmanová, která po poháru toužila pro svou dvouměsíční dceru Barborku.

 

 

Semifinále

 

V semifinále proti sobě nastoupila Veronika Hubrtová proti Elišce Šmídové a druhou semifinálovou dvojici tvořila Kačka Kotolanová a Míša Darius Tejchmanová.

 

Eliška na Veroniku nastoupila hned v úvodu z ostra a dala ji čistou hru. Stejnou mincí oplatila i Veronika. Dále už tam sem tam nějaká chyba byla, ale výsledek 2-6 v neprospěch Elišky neodpovídá průběhu zápasu. Veronika je tedy první finalistou.

 

V druhém semifinále Kačka nedovolila tak dramatický vývoj jako v předešlém zápase s Míšou a i když také nehrála jednu čistou za druhou, tak v jednotlivých hrách a jejich koncovkách dělala chyb méně než Míša a tak vyhrála 6-1 a dostala se do druhého finále a opět proti Veronice Hubrtové

 

Finále

 

Finálová sestava tedy byla stejná jako v předchozí disciplíně Veronika Hubrtová z MPC Pardubice proti Kačce Kotolanové z Delty Billiard Brno.

 

Obě dvě hráčky v tomto zápase chybovaly, ale vypadalo to vyrovnaně. Zlom dle všeho nastal ve třetí hře, kterou celou bez chyby dohrávala Hubrtová, ale netrefila osmičku. Kačka potápí své koule, a pak zahrává velmi slušnou jistotu a může být spokojená, protože očekává, že Veronika půjde potápět o krátký mantinel, a pokud nedá, tak bude mít pozici na své tři koule. Veronika nakonec volí jistotu. Kačka nedává, ale nenahrává a dalším úderem se už Veronika pokouší potopit černou s tempem, aby v případě netrefení byla jistota. Přesně tak to dopadlo a Katka se musela pokoušet o těžké potopení na střed a přitom potápí i černou. V tu chvíli bylo skóré 3-1 pro Hubrtovou, která si už zbytek zápasu pohlídala a zvítězila 6-1.

 

Finále bylo tedy ve stejné sestavě a tak jsou první dvě místa ve čtyřboji zatím jasná.

 

Poděkování patří domácímu klubu MPC Pardubice, všem zúčastněným hráčkám a jejich doprovodům a zvláštní poděkování Kannymu za parádní ochutnávku indické kuchyně.

 

Žebříček po dvou turnajích MR žen 2018

 

Pořadí Jméno Klub Turnaje Koeficient Body
1 Veronika Hubrtová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 15,50 20000
2 Kateřina Kotolanová SK Delta Billiard Brno 2 / 2 1,39 16000
3 Eliška Šmídová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,93 12800
4 Sandra Krejčová Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 2 / 2 0,79 11520
5 Lucie Baranová SK Delta Billiard Brno 2 / 2 0,98 10240
6 Miroslava Hubrtová BC Harlequin Praha 2 / 2 0,78 8397
7 Ludmila Konvalinová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,81 8192
8 Michaela Růžičková MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,21 6717
9 Michaela Darius Tejchmanová MPC Pardubice z.s. 1 / 2 1,36 6400
10 Petra Krulichová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,50 4096
11 Martina Přivřelová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,56 3277
12 Michaela Kocková MPC Pardubice z.s. 1 / 2 0,43 3277
13 Veronique Pilařová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,11 3277

 

 

 

Další hlavní zprávy

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

Mistrovství světa mužů 2018 v Kataru – reprezentuje Roman Hybler!!!

 

Mistrovství světa mužů 2018 v 9 ball se odehrává opět v Kataru, v Dauhá, kdy hlavní část turnaje startuje od 14. prosince a končí 16. prosince 2018. Turnaj se v Kataru odehrává již poosmé v řadě.

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

Další zpravodajství

Soutěže týmů

Tento víkend proběhly I. kola soutěže týmů.

V extralize českomoravské ligy je v průběžném pořadí na 1. místě BC Řipská Praha se ziskem 12 bodů na dalších třech místech jsou týmy MPC Pardubice A, SK BC Praha A a BC Harlequin Praha A, které mají shodný počet 11 bodů a o jejich pořadí rozhoduje koeficient.

V I. lize jsou na prvních třech místech BC Příchovice, Balabuška Praha C a BIO systém Plzeň o.s. B, které mají po osmi bodech, pořadí je opět srovnané podle koeficientů.

Na podrobné výsledky se můžete podívat v našem výsledkovém servisu.

Další kolo ligy týmů je naplánováno na 23.-24. března.

Nalosování soutěže týmů, extraliga i I. liga

Nalosování soutěže týmů na rok 2019 najdete na stránce soutěže – týmy. A také níže v tomto příspěvku.

Připomínáme, že se hrají disciplíny 8, 9, 10 ball. V extralize týmů povinná stavítka, střídavý rozstřel, u devítky kitchen rules, počet vítězných 6, 7, 6. V první lize povinná stavítka, rozstřeluje vítěz, počet vítězných 5, 6, 5.

Rozlosování týmů 2019

Rozlosování extraligy týmů 2019

Rozlosování I. ligy týmů 2019

Baráže týmů

Z baráže týmů postoupily do extraligy týmy:

SK BC Praha C

BIO Systém Plzeň o.s. A

DUNS Benátky A

Bar Bar Billiard Beroun A

Gratulujeme!

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Nominace reprezentace 2019

Výkonný výbor odsouhlasil nominaci pro rok 2019.

ME

Muži

Petr Urban, DUNS Benátky, plně hrazeno

Jan Meisner, Harlequin Praha, plně hrazeno

Roman Hybler, Delta Brno, hrazeno ubytování a startovné

David Žalman, MPC Pardubice, samoplátce

 

Ženy

Veronika Hubrtová, MPC Pardubice, plně hrazeno

 

Eurotour

Petr Urban, DUNS Benátky

Jan Meisner, Harlequin Praha

David Žalman, MPC Pardubice

Hrazeny dvě noci ubytování + startovné, 50% případné výhry jde do pokladny ČMBS – sekce Pool

 

Womens Eurotour

Veronika Hubrtová, MPC Pardubice,

Hrazeny dvě noci ubytování + startovné, 50% případné výhry jde do pokladny ČMBS – sekce Pool

Počet obsazených Eurotour bude podle dostupných financí.

 

Federal Cup

Petr Urban, DUNS Benátky

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

Práva a povinnosti reprezentantů budou upraveny ještě v reprezentační smlouvě na daný rok.

 

Právě vyšla aplikace – Mypoolapp

Právě vyšla aplikace MyPoolApp se skládá z různých demonstrací, instruktážních a vzdělávacích videí, které jsou určena pro hráče kulečníku, kteří se chtějí zlepšovat, jak v technice, tak i v ostatních dovednostech poolbilliardu.

Po celou dobu Vás bude provázet Nick van den Berg, který za svou kariéru dosáhl mnoha úspěchů na mezinárodní scéně. Všechna videa jsou v angličtině s titulky.

 

Aplikaci stahuje jak na Google play store, tak i v Apple store.

 

 

Kalendář sekce Pool včetně heren 2019

Vážení příznivci sekce Pool,

uveřejňujeme kalendář sekce Pool, a to včetně umístění do heren.

Kalendář sekce Pool na Google a přihlašování bude co nejdříve aktualizováno.

 

Děkujeme – VVS Pool

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1836.4
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1512
3 Urban Petr MPC Pardubice 1441.7
4 Praus Tomáš MPC Pardubice 1373.5
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1317.2
7 Vondráček Petr MPC Pardubice 1248.8
8 Zhou Longdi MPC Pardubice 1248.8
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1238.3
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1226.2
11 Kníže Martin MPC Pardubice 1155.2
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1144.5
13 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1129.5
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1103.9
15 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1099.5
16 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1094.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019
Ještě nebyl odehrán žádný turnaj.

Novinky z ostatních sekcí