MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

8 ball

 

Na osmičku se dostavilo celkem 13 hráček, což je oproti sobotnímu počtu krásné číslo.

Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha i Casablanky Tábor.

 

Hrál se systém DKO 16, a tak první tři hráčky dle loňského umístění měly volný los. Týkalo se to Hubrtové V., Elišky Šmídové a Míši Darius Tejchmanové.

 

Miroslava Hubrtová přehrála Veronique Pilařovou nejvyšším možným výsledkem 5-0, ale Veronique to brala sportovně vzhledem k tomu, jak často hraje. Sandra Krejčová po velmi urputném boji otočila ne dobře se vyvíjející zápas a proti Lucce Baranové zabojovala a vyhrála 5-4. Lída Konvalinová porazila svou klubovou spoluhráčku Míšu Růžičkovou 5-2. Kateřina Kotolanová s přehledem porazila Petru Krulichovou 5-0 a potvrdila roli favoritky tohoto zápasu. Poslední zápas prvního kola byl mezi domácí Michaelou Kockovou proti Martině Přivřelové z Harlequinu Praha. Nakonec po vyrovnané bitvě se spoustou nepřesností vyhrála Michaela 5-4.

 

 

A strana pavouka

 

 

V A straně pavouka na sebe opět naráží Mirka a Veronika Hubrtové. Veronika nedává mamince šance a i po sérii bas vyhrává vysoko 6-0. Sandra Krejčová poráží Lídu Konvalinovou a ukazuje, co vše jí posledních pár týdnů přineslo a jak moc se zlepšila. Výhra 6-2 tomu odpovídá. O postup do semifinále se tedy v A straně pavouka utkala Veronika a Sandra. Veronika je ve formě a Sandru poráží 6-0. Nutno říct, že Sandra mohla uhrát minimálně dva body, ale to se proti Veronice musí trefovat černá koule.

 

V druhé části pavouka hraje Kotolanová proti Darius Tejchmanové. Míša dělala spoustu chyb a Katka se dostala do luxusního vedení 5-2. Bohužel pro ní se ale Míša ještě zvedla a začala trefovat neskutečné koule. Po srovnání to ale již nezvládla a tak o postup do semifinále bude bojovat Kačka Kotolanová a to proti Elišce Šmídové, protože ta svůj zápas zvládla velmi dobře a porazila Míšu Kockovou 6-0. V následujícím zápase ovšem Eliška nepotvrzuje svůj výkon z předešlého zápasu. Do semifinále postupuje Kateřina Kotolanová po vítězsví 6-2 nad Eliškou Šmídovou.

 

 

B strana pavouka

 

V prvním kole B strany pavouka byl pouze jeden zápas a ten zvládla lépe Lucie Baranová, která zvítězila nad Michaelou Růžičkovou 4-0. Michaela hrála první rok a není důvod se za poslední místo stydět.

 

Další kdo vypadl z turnaje byla Pilařová, prohra 1-4 proti Konvalinové, Miroslava Hubrtová vypadla proti Lucce Baranové 3-4, Kocková proti Krulichové 1-4 a Přivřelová proti Darius Tejchmanové taktéž 1-4.

 

Svým zlepšeným výkonem se na konec B-strany pavouka dostala Baranová po vítězství nad Konvalinovou poměrem 4-1. Zde na ní ovšem čekala zkušená Eliška Šmídová, a ta Lucii nenechala nic zadarmo, naopak ji ukázala jak se dostává na medailové pozice, protože vyhrála 5-2 a dostala se do semifinále. Lucka tedy končí na nepopulárním 5-6. místě. Na stejném místě skončila i Sandra Krejčová a tak po prohře 0-5 s Darius Tejchmanovou vezla po víkendu „pouze“ jeden pohár. Bohužel díky počtu a nepřesnosti hráček u hry se turnaj protáhl a tak Sandra (stejně jako ostatní) byla zřejmě již natolik unavená, že se to odráželo na její hře. A tak se semifinalistkou stala Míša Darius Tejchmanová, která po poháru toužila pro svou dvouměsíční dceru Barborku.

 

 

Semifinále

 

V semifinále proti sobě nastoupila Veronika Hubrtová proti Elišce Šmídové a druhou semifinálovou dvojici tvořila Kačka Kotolanová a Míša Darius Tejchmanová.

 

Eliška na Veroniku nastoupila hned v úvodu z ostra a dala ji čistou hru. Stejnou mincí oplatila i Veronika. Dále už tam sem tam nějaká chyba byla, ale výsledek 2-6 v neprospěch Elišky neodpovídá průběhu zápasu. Veronika je tedy první finalistou.

 

V druhém semifinále Kačka nedovolila tak dramatický vývoj jako v předešlém zápase s Míšou a i když také nehrála jednu čistou za druhou, tak v jednotlivých hrách a jejich koncovkách dělala chyb méně než Míša a tak vyhrála 6-1 a dostala se do druhého finále a opět proti Veronice Hubrtové

 

Finále

 

Finálová sestava tedy byla stejná jako v předchozí disciplíně Veronika Hubrtová z MPC Pardubice proti Kačce Kotolanové z Delty Billiard Brno.

 

Obě dvě hráčky v tomto zápase chybovaly, ale vypadalo to vyrovnaně. Zlom dle všeho nastal ve třetí hře, kterou celou bez chyby dohrávala Hubrtová, ale netrefila osmičku. Kačka potápí své koule, a pak zahrává velmi slušnou jistotu a může být spokojená, protože očekává, že Veronika půjde potápět o krátký mantinel, a pokud nedá, tak bude mít pozici na své tři koule. Veronika nakonec volí jistotu. Kačka nedává, ale nenahrává a dalším úderem se už Veronika pokouší potopit černou s tempem, aby v případě netrefení byla jistota. Přesně tak to dopadlo a Katka se musela pokoušet o těžké potopení na střed a přitom potápí i černou. V tu chvíli bylo skóré 3-1 pro Hubrtovou, která si už zbytek zápasu pohlídala a zvítězila 6-1.

 

Finále bylo tedy ve stejné sestavě a tak jsou první dvě místa ve čtyřboji zatím jasná.

 

Poděkování patří domácímu klubu MPC Pardubice, všem zúčastněným hráčkám a jejich doprovodům a zvláštní poděkování Kannymu za parádní ochutnávku indické kuchyně.

 

Žebříček po dvou turnajích MR žen 2018

 

Pořadí Jméno Klub Turnaje Koeficient Body
1 Veronika Hubrtová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 15,50 20000
2 Kateřina Kotolanová SK Delta Billiard Brno 2 / 2 1,39 16000
3 Eliška Šmídová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,93 12800
4 Sandra Krejčová Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 2 / 2 0,79 11520
5 Lucie Baranová SK Delta Billiard Brno 2 / 2 0,98 10240
6 Miroslava Hubrtová BC Harlequin Praha 2 / 2 0,78 8397
7 Ludmila Konvalinová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,81 8192
8 Michaela Růžičková MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,21 6717
9 Michaela Darius Tejchmanová MPC Pardubice z.s. 1 / 2 1,36 6400
10 Petra Krulichová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,50 4096
11 Martina Přivřelová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,56 3277
12 Michaela Kocková MPC Pardubice z.s. 1 / 2 0,43 3277
13 Veronique Pilařová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,11 3277

 

 

 

Další hlavní zprávy

Poslední MR 14.1 ovládl Petr Urban!

Minulý víkend se uskutečnilo poslední mistrovství republiky jednotlivců, a to ve 14.1 – nekonečná.

Na kvalifikaci se přihlásilo 28 hráčů, což je za poslední roky nejvíc závodníků, je to méně než v ostatních disciplínách, nicméně tato disciplína je výrazně odlišná od ostatních, ne neprávem se nazývá královská disciplína.

 

Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball Michalem Gavenčiakem

Předem našeho rozhovoru Ti chci opět pogratulovat k zisku titulu Mistra ČR v poolbilliardu 10 – ball pro rok 2018.

Po drobném zaváhání v Tvé silné disciplíně 8-ball jsi získal tituly Mistra ČR v disciplínách 9-ball a 10-ball a jsi aktuálně vedoucí v žebříčku MČR jednotlivců s náskokem necelých 1700 bodů před Petrem Urbanem.

Jak by jsi v krátkosti mezi sebou porovnal obtížnosti turnajů MČR 2018 ?

Michal Gavenčiak opanoval MČR 10 ball v Brně!

Ve dnech 27. – 28.10.2018 se v herně Čajovna Utopia Brno uskutečnilo mistrovství ČR v poolbilliardu v disciplíně 10 ball. V sobotu 27.10.2018 probíhala otevřená kvalifikace do nedělního finálového turnaje. Kvalifikace, na kterou dorazilo celkem 40 hráčů, byla odehrána systémem osmi skupin po pěti hráčích. Jelikož se na nedělní finálový turnaj přihlásilo pouze 13 hráčů ze 16ti oprávněných, postupovalo z kvalifikace celkem 19 hráčů, tedy 8 z prvních, dalších 8 z druhých a 3 nejlepší hráči z míst třetích. Kvalifikace se účastnilo mnoho kvalitních hráčů a vybojovat postup nebylo vůbec lehké. 

Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

MČR smíšených dvojic vyhrála dvojice Žalman – Hubrtová

 

  

Mistrovství republiky smíšených dvojic 2018 se odehrálo 21. října 2018 v kulečníkovém klubu Balabuška Praha.

Z technických důvodů nebylo možné výsledky sledovat online.

 

Na MR dvojic vítězí Stuna-Hajšman!

Minulou sobotu se konalo MR dvojic, hrálo se v herně Harlequin Praha.

Na turnaj přišlo všech třicet přihlášených dvojic, některé velmi silné, složené ze špičkových hráčů.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Veronika Hubrtová obhájila všechny tituly na MČR žen 2018

 

Mistrovství republiky žen v disciplíně 9 ball se uskutečnilo v neděli 14.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

9 BALL International North Cyprus Youth Team Cup 2018

 

Ve dnech 9-13. října 2018 se konal mezinárodní juniorský turnaj na Severním Kypru, kam jsme dostali pozvánku od federace na Severním Kypru, přímo od prezidenta federace Aşkına Burcu.

Na turnaj byli nominováni Petr Brancuský ml. (MPC Pardubice), David Mrázek (BC Metropol České Budějovice), Adam Trhlík (BC Metropol České Budějovice) a jako vedoucí reprezentace Petr Brancuský st. (MPC Pardubice).

Další zpravodajství

Poslední MR 14.1 ovládl Petr Urban!

Minulý víkend se uskutečnilo poslední mistrovství republiky jednotlivců, a to ve 14.1 – nekonečná.

Na kvalifikaci se přihlásilo 28 hráčů, což je za poslední roky nejvíc závodníků, je to méně než v ostatních disciplínách, nicméně tato disciplína je výrazně odlišná od ostatních, ne neprávem se nazývá královská disciplína.

 

Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball Michalem Gavenčiakem

Předem našeho rozhovoru Ti chci opět pogratulovat k zisku titulu Mistra ČR v poolbilliardu 10 – ball pro rok 2018.

Po drobném zaváhání v Tvé silné disciplíně 8-ball jsi získal tituly Mistra ČR v disciplínách 9-ball a 10-ball a jsi aktuálně vedoucí v žebříčku MČR jednotlivců s náskokem necelých 1700 bodů před Petrem Urbanem.

Jak by jsi v krátkosti mezi sebou porovnal obtížnosti turnajů MČR 2018 ?

Michal Gavenčiak opanoval MČR 10 ball v Brně!

Ve dnech 27. – 28.10.2018 se v herně Čajovna Utopia Brno uskutečnilo mistrovství ČR v poolbilliardu v disciplíně 10 ball. V sobotu 27.10.2018 probíhala otevřená kvalifikace do nedělního finálového turnaje. Kvalifikace, na kterou dorazilo celkem 40 hráčů, byla odehrána systémem osmi skupin po pěti hráčích. Jelikož se na nedělní finálový turnaj přihlásilo pouze 13 hráčů ze 16ti oprávněných, postupovalo z kvalifikace celkem 19 hráčů, tedy 8 z prvních, dalších 8 z druhých a 3 nejlepší hráči z míst třetích. Kvalifikace se účastnilo mnoho kvalitních hráčů a vybojovat postup nebylo vůbec lehké. 

Poslední den na přihlášení do kvalifikace MR 14.1

Dnes je poslední den na přihlášení do kvalifikace MR 14.1.

Přihlášení je možné na našich stránkách poolbilliard.cz nebo na email vvs.pool@cmbs.cz.

Rozhovor s mistry republiky kategorie smíšených dvojic 2018

 

Vítězi mistrovství republiky ve smíšených dvojicích se po dvou letech stala dvojice David Žalman a Veronika Hubrtová (oba Maple Pool Club Pardubice). Níže Vám s nimi přinášíme rozhovor.

 

Předem bych Vám oběma chtěl pogratulovat k zisku titulu. Jak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého a ono to vyšlo. Po 6. místě v roce 2016 a 3. místě v roce 2017 jste navázali na prvenství v letech 2014 a 2015  a opět jste opanovali Mistrovství ČR smíšených dvojic v poolbilliardu! Vaše pocity? Užili jste si tento turnaj?

 

ČMBS junior Open 2018

Dnes se v herně Harlequin Praha hraje 1. ročník juniorského turnaje ČMBS junior Open. Sešlo se celkem 23 hráček a hráčů ze všech koutů republiky.Výsledky hlavního turnaje můžete sledovat zde:. Výsledky turnaje nepostupujících ze skupin můžete sledovat zde:
SONY DSC

MR 14.1

Ve dnech 10. – 11. 11. 2018 se koná MR 14.1 v Balabušsce Praha.

V sobotu je kvalifikace, v neděli se hraje finále TOP  16 hráčů z ČPTour + hráči z kvalifikace.

Přihlásit se můžete na http://www.poolbilliard.cz/registration-pool-2

 

MČR 10 ball jednotlivci last 32

Dnes se v herně Čajovna Utopia,Brno hraje Mistrovství České republiky jednotlivců v poolbilliardu v disciplíně 10 ball, Dostavilo se všech 32 hráčů a turnaj probíhá vcelku svižně. Výsledky můžete nalézt ZDE
MCR_2018

MČR smíšených dvojic vyhrála dvojice Žalman – Hubrtová

 

  

Mistrovství republiky smíšených dvojic 2018 se odehrálo 21. října 2018 v kulečníkovém klubu Balabuška Praha.

Z technických důvodů nebylo možné výsledky sledovat online.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1764.7
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1520.5
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1481
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1456.2
5 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1433.4
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1354
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1350.8
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1259.5
9 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1225.7
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1224.4
11 Růčka Radek MPC Pardubice 1205.5
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1180.4
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1168
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1132.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
16 Balaštík Pavel BC Harlequ´in Praha 1101.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí