MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

8 ball

 

Na osmičku se dostavilo celkem 13 hráček, což je oproti sobotnímu počtu krásné číslo.

Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha i Casablanky Tábor.

 

Hrál se systém DKO 16, a tak první tři hráčky dle loňského umístění měly volný los. Týkalo se to Hubrtové V., Elišky Šmídové a Míši Darius Tejchmanové.

 

Miroslava Hubrtová přehrála Veronique Pilařovou nejvyšším možným výsledkem 5-0, ale Veronique to brala sportovně vzhledem k tomu, jak často hraje. Sandra Krejčová po velmi urputném boji otočila ne dobře se vyvíjející zápas a proti Lucce Baranové zabojovala a vyhrála 5-4. Lída Konvalinová porazila svou klubovou spoluhráčku Míšu Růžičkovou 5-2. Kateřina Kotolanová s přehledem porazila Petru Krulichovou 5-0 a potvrdila roli favoritky tohoto zápasu. Poslední zápas prvního kola byl mezi domácí Michaelou Kockovou proti Martině Přivřelové z Harlequinu Praha. Nakonec po vyrovnané bitvě se spoustou nepřesností vyhrála Michaela 5-4.

 

 

A strana pavouka

 

 

V A straně pavouka na sebe opět naráží Mirka a Veronika Hubrtové. Veronika nedává mamince šance a i po sérii bas vyhrává vysoko 6-0. Sandra Krejčová poráží Lídu Konvalinovou a ukazuje, co vše jí posledních pár týdnů přineslo a jak moc se zlepšila. Výhra 6-2 tomu odpovídá. O postup do semifinále se tedy v A straně pavouka utkala Veronika a Sandra. Veronika je ve formě a Sandru poráží 6-0. Nutno říct, že Sandra mohla uhrát minimálně dva body, ale to se proti Veronice musí trefovat černá koule.

 

V druhé části pavouka hraje Kotolanová proti Darius Tejchmanové. Míša dělala spoustu chyb a Katka se dostala do luxusního vedení 5-2. Bohužel pro ní se ale Míša ještě zvedla a začala trefovat neskutečné koule. Po srovnání to ale již nezvládla a tak o postup do semifinále bude bojovat Kačka Kotolanová a to proti Elišce Šmídové, protože ta svůj zápas zvládla velmi dobře a porazila Míšu Kockovou 6-0. V následujícím zápase ovšem Eliška nepotvrzuje svůj výkon z předešlého zápasu. Do semifinále postupuje Kateřina Kotolanová po vítězsví 6-2 nad Eliškou Šmídovou.

 

 

B strana pavouka

 

V prvním kole B strany pavouka byl pouze jeden zápas a ten zvládla lépe Lucie Baranová, která zvítězila nad Michaelou Růžičkovou 4-0. Michaela hrála první rok a není důvod se za poslední místo stydět.

 

Další kdo vypadl z turnaje byla Pilařová, prohra 1-4 proti Konvalinové, Miroslava Hubrtová vypadla proti Lucce Baranové 3-4, Kocková proti Krulichové 1-4 a Přivřelová proti Darius Tejchmanové taktéž 1-4.

 

Svým zlepšeným výkonem se na konec B-strany pavouka dostala Baranová po vítězství nad Konvalinovou poměrem 4-1. Zde na ní ovšem čekala zkušená Eliška Šmídová, a ta Lucii nenechala nic zadarmo, naopak ji ukázala jak se dostává na medailové pozice, protože vyhrála 5-2 a dostala se do semifinále. Lucka tedy končí na nepopulárním 5-6. místě. Na stejném místě skončila i Sandra Krejčová a tak po prohře 0-5 s Darius Tejchmanovou vezla po víkendu „pouze“ jeden pohár. Bohužel díky počtu a nepřesnosti hráček u hry se turnaj protáhl a tak Sandra (stejně jako ostatní) byla zřejmě již natolik unavená, že se to odráželo na její hře. A tak se semifinalistkou stala Míša Darius Tejchmanová, která po poháru toužila pro svou dvouměsíční dceru Barborku.

 

 

Semifinále

 

V semifinále proti sobě nastoupila Veronika Hubrtová proti Elišce Šmídové a druhou semifinálovou dvojici tvořila Kačka Kotolanová a Míša Darius Tejchmanová.

 

Eliška na Veroniku nastoupila hned v úvodu z ostra a dala ji čistou hru. Stejnou mincí oplatila i Veronika. Dále už tam sem tam nějaká chyba byla, ale výsledek 2-6 v neprospěch Elišky neodpovídá průběhu zápasu. Veronika je tedy první finalistou.

 

V druhém semifinále Kačka nedovolila tak dramatický vývoj jako v předešlém zápase s Míšou a i když také nehrála jednu čistou za druhou, tak v jednotlivých hrách a jejich koncovkách dělala chyb méně než Míša a tak vyhrála 6-1 a dostala se do druhého finále a opět proti Veronice Hubrtové

 

Finále

 

Finálová sestava tedy byla stejná jako v předchozí disciplíně Veronika Hubrtová z MPC Pardubice proti Kačce Kotolanové z Delty Billiard Brno.

 

Obě dvě hráčky v tomto zápase chybovaly, ale vypadalo to vyrovnaně. Zlom dle všeho nastal ve třetí hře, kterou celou bez chyby dohrávala Hubrtová, ale netrefila osmičku. Kačka potápí své koule, a pak zahrává velmi slušnou jistotu a může být spokojená, protože očekává, že Veronika půjde potápět o krátký mantinel, a pokud nedá, tak bude mít pozici na své tři koule. Veronika nakonec volí jistotu. Kačka nedává, ale nenahrává a dalším úderem se už Veronika pokouší potopit černou s tempem, aby v případě netrefení byla jistota. Přesně tak to dopadlo a Katka se musela pokoušet o těžké potopení na střed a přitom potápí i černou. V tu chvíli bylo skóré 3-1 pro Hubrtovou, která si už zbytek zápasu pohlídala a zvítězila 6-1.

 

Finále bylo tedy ve stejné sestavě a tak jsou první dvě místa ve čtyřboji zatím jasná.

 

Poděkování patří domácímu klubu MPC Pardubice, všem zúčastněným hráčkám a jejich doprovodům a zvláštní poděkování Kannymu za parádní ochutnávku indické kuchyně.

 

Žebříček po dvou turnajích MR žen 2018

 

Pořadí Jméno Klub Turnaje Koeficient Body
1 Veronika Hubrtová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 15,50 20000
2 Kateřina Kotolanová SK Delta Billiard Brno 2 / 2 1,39 16000
3 Eliška Šmídová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,93 12800
4 Sandra Krejčová Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 2 / 2 0,79 11520
5 Lucie Baranová SK Delta Billiard Brno 2 / 2 0,98 10240
6 Miroslava Hubrtová BC Harlequin Praha 2 / 2 0,78 8397
7 Ludmila Konvalinová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,81 8192
8 Michaela Růžičková MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,21 6717
9 Michaela Darius Tejchmanová MPC Pardubice z.s. 1 / 2 1,36 6400
10 Petra Krulichová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,50 4096
11 Martina Přivřelová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,56 3277
12 Michaela Kocková MPC Pardubice z.s. 1 / 2 0,43 3277
13 Veronique Pilařová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,11 3277

 

 

 

Další hlavní zprávy

Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?

První MR žen 2018 se odehrálo v disciplíně 10 ball

 

Mistrovství republiky žen v 10 ball v sobotu 8. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Následovat budou další disciplníny.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

ME 2018 – 9 ball přinesla bronz pro Veroniku Hubrtovou!

 

Poslední disciplína byla 9 ball, do které se zapojilo našich 14 hráčů. Co se týká výsledků, určitě to byla disciplína nejúspěšnější a to díky bronzové medaili Veroniky Hubrtové, která tímto výsledkem rozšířila svou sbírku medailí na devět. Její výsledek bude pravděpodobně znamenat i nominaci na MS žen v 9 ball.

ME 2018 – shrnutí 8 ball

 

Sandra Krejčová

První zápas jsem hrála s Běloruskou, Dianisevichus Alisa, se kterou jsem sice prohrála 5:3, ale byl to boj. Ze začátku jsem prohrávala s nulou, jelikož jsem se nemohla přizpůsobit vlastnostem stolu, těžko se mi zvykalo a k tomu si se mnou začala pohrávat nervozita. Potom jsem však začala zápas otáčet a za stavu 4:3 jsem netrefila kouli č.8 a soupeřka mi dohrála její zbývající kouli a černou. Přesto jsem si zápas užila.

ME 2018 – pohledy hráčů na 10 ball

 

Petr Brancuský

První zápas jsem nastoupil proti Cidamovi Dogukanovi, který hrál velmi dobře. Mně bohužel štěstí vůbec nepřálo a prohrál jsem 4:7. Svůj další zápas jsem sehrál s Sogularem Enisem. Tento zápas byl zatím můj nejlepší na této Evropě. Až na pár chyb sem se cítil výborně a také jsem tak hrál. Nakonec jsem tento zápas vyhrál 7:2, čímž jsem prolomil řadu svých proher.

ME Holandsko 2018 – pohledy hráčů na nekonečnou

 

V nekonečné se představilo celkem 11 našich hráčů. Jejich umístění mohlo být lepší, spokojenost nebyla u hráčů znát co se týká výsledku, i když pocitově si někteří věří. Výsledkově určitě chceme dosahovat lepších výsledků a tak děkujeme za podporu.

Představení reprezentace ČR 2018 – Veronika Hubrtová

 

Veronika Hubrtová bude na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 jedinou zástupkyní v kategorii žen a to ve všech disciplínách.. Veronika by ráda docílila své účasti v nějakém čtvrtfinále. 

Níže Vám přinášíme krátké představení hráčky BC Harlequinu Praha.

Představení reprezentace ČR 2018 – Roman Hybler

 

Roman Hybler je dalším hráčem této velké výpravy. Na Mistrovství Evropy 2018 bude Roman hrát všechny disciplíny, včetně týmové soutěže. Roman by rád navázal na některé své úspěchy a získal medaili.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Delty billiard Brno a 1. PBC Bad Saulgau

 

Představení reprezentace ČR 2018 – David Žalman

 

David Žalman je dlouholetý reprezentant, který by jistě rád navázal na týmový medailový úspěch z dob juniorské reprezentace. Na nadcházejícím Mistrovství Evropy 2018 bude bojovat ve všech disciplínách kategorie mužů a zároveň bude členem mužského týmu. David je znám svoji dynamickou a rychlou hrou.

Níže Vám přinášíme krátké představení hráče Maple Pool Club Pardubice

 

Další zpravodajství

EuroTour Leende – „bláznivý čtvrtek“.

EuroTour Leende – „bláznivý čtvrtek“.

Na stránkách www.kozoom.com bude možno sledovat ve čtvrtek zdarma veškeré zápasy z EuroTouru v Leende.

Neváhejte sledovat – nutno se registrovat a přihlásit. Další dny budou vždy dva zápasy online na FB stránce EPBF.

Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Mistrem republiky 8 ball pro rok 2018 Jan Meisner!

Mistrem republiky pro rok 2018 se stal Honza Meisner!

Stream 1

Stream 2 (konec zápasu)

MR 8 ball

Hraje se MR 8 ball v Harlequinu Praha, sledovat můžete na našem výsledkovém servisu.

Hraje se kvalifikace MR 8 ball

Hraje se kvalifikace MR 8 ball.

Turnaj se odehrává v Harlequinu Praha, je 44 soutěžících, 10 skupin, do zítřka postupují dva první z každé skupiny, v neděli se bude hrát 35 DBKO (64).

 

 

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?

ČMBS je členem EEBC

VV ČMBS rozhodl o vstupu do organizace EEBC, které bylo v těchto dnech již zrealizováno.

EEBC sdružuje státy většinou bývalé východní Evropy a v rámci toho pořádá různé soutěže a šampionáty.

Jako příklad bude v březnu 2019 1. ročník juniorského šampionátu v Bulharsku, podrobnosti budou uveřejněny postupně, je připravováno utkání Východní Evropa proti části Asie formou Mosconi Cupu.

Je to další možnost pro naše špičkové závodníky – hrát zahraniční turnaje s dobrou kvalitou, za rozumnější ceny než v EPBF.

http://ebc-billiard.com/

 

První MR žen 2018 se odehrálo v disciplíně 10 ball

 

Mistrovství republiky žen v 10 ball v sobotu 8. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Následovat budou další disciplníny.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

Dnes se hraje Mistrovství České republiky žen v disciplíně  8 ball v kulečníkové herně Maple Pool Club Pardubice.

Účastní se 13 hráček,.

Hraje se systémem DKO dle propozic a výsledky můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

Zároveň je možné sledovat Livestream na následujících odkazech:

Stůl 1

Stůl 2

Stůl 3

Stůl 4

Stůl 5

 

Dnes se hraje Mistrovství České republiky žen v disciplíně  10 ball v kulečníkové herně Maple Pool Club Pardubice.

Účastní se 8 hráček, Veronique Pilařová se omluvila. 

Hraje se systémem DKO dle propozic a výsledky můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

Zároveň je možné sledovat Livestream na následujících odkazech:

Stůl 1

Stůl 2

Stůl 3

Stůl 4

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1643.5
2 Praus Tomáš MPC Pardubice 1434.1
3 Zhou Longdi MPC Pardubice 1427.3
4 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1420.4
5 Žalman David MPC Pardubice 1397.9
6 Tužil Pavel MPC Pardubice 1389.7
7 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1327.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1298.1
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1265.3
10 Růčka Radek MPC Pardubice 1254
11 Vondráček Petr MPC Pardubice 1241.8
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1229.4
13 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1182.9
14 Kníže Martin MPC Pardubice 1168.5
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1135.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1070.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí