MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

8 ball

 

Na osmičku se dostavilo celkem 13 hráček, což je oproti sobotnímu počtu krásné číslo.

Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha i Casablanky Tábor.

 

Hrál se systém DKO 16, a tak první tři hráčky dle loňského umístění měly volný los. Týkalo se to Hubrtové V., Elišky Šmídové a Míši Darius Tejchmanové.

 

Miroslava Hubrtová přehrála Veronique Pilařovou nejvyšším možným výsledkem 5-0, ale Veronique to brala sportovně vzhledem k tomu, jak často hraje. Sandra Krejčová po velmi urputném boji otočila ne dobře se vyvíjející zápas a proti Lucce Baranové zabojovala a vyhrála 5-4. Lída Konvalinová porazila svou klubovou spoluhráčku Míšu Růžičkovou 5-2. Kateřina Kotolanová s přehledem porazila Petru Krulichovou 5-0 a potvrdila roli favoritky tohoto zápasu. Poslední zápas prvního kola byl mezi domácí Michaelou Kockovou proti Martině Přivřelové z Harlequinu Praha. Nakonec po vyrovnané bitvě se spoustou nepřesností vyhrála Michaela 5-4.

 

 

A strana pavouka

 

 

V A straně pavouka na sebe opět naráží Mirka a Veronika Hubrtové. Veronika nedává mamince šance a i po sérii bas vyhrává vysoko 6-0. Sandra Krejčová poráží Lídu Konvalinovou a ukazuje, co vše jí posledních pár týdnů přineslo a jak moc se zlepšila. Výhra 6-2 tomu odpovídá. O postup do semifinále se tedy v A straně pavouka utkala Veronika a Sandra. Veronika je ve formě a Sandru poráží 6-0. Nutno říct, že Sandra mohla uhrát minimálně dva body, ale to se proti Veronice musí trefovat černá koule.

 

V druhé části pavouka hraje Kotolanová proti Darius Tejchmanové. Míša dělala spoustu chyb a Katka se dostala do luxusního vedení 5-2. Bohužel pro ní se ale Míša ještě zvedla a začala trefovat neskutečné koule. Po srovnání to ale již nezvládla a tak o postup do semifinále bude bojovat Kačka Kotolanová a to proti Elišce Šmídové, protože ta svůj zápas zvládla velmi dobře a porazila Míšu Kockovou 6-0. V následujícím zápase ovšem Eliška nepotvrzuje svůj výkon z předešlého zápasu. Do semifinále postupuje Kateřina Kotolanová po vítězsví 6-2 nad Eliškou Šmídovou.

 

 

B strana pavouka

 

V prvním kole B strany pavouka byl pouze jeden zápas a ten zvládla lépe Lucie Baranová, která zvítězila nad Michaelou Růžičkovou 4-0. Michaela hrála první rok a není důvod se za poslední místo stydět.

 

Další kdo vypadl z turnaje byla Pilařová, prohra 1-4 proti Konvalinové, Miroslava Hubrtová vypadla proti Lucce Baranové 3-4, Kocková proti Krulichové 1-4 a Přivřelová proti Darius Tejchmanové taktéž 1-4.

 

Svým zlepšeným výkonem se na konec B-strany pavouka dostala Baranová po vítězství nad Konvalinovou poměrem 4-1. Zde na ní ovšem čekala zkušená Eliška Šmídová, a ta Lucii nenechala nic zadarmo, naopak ji ukázala jak se dostává na medailové pozice, protože vyhrála 5-2 a dostala se do semifinále. Lucka tedy končí na nepopulárním 5-6. místě. Na stejném místě skončila i Sandra Krejčová a tak po prohře 0-5 s Darius Tejchmanovou vezla po víkendu „pouze“ jeden pohár. Bohužel díky počtu a nepřesnosti hráček u hry se turnaj protáhl a tak Sandra (stejně jako ostatní) byla zřejmě již natolik unavená, že se to odráželo na její hře. A tak se semifinalistkou stala Míša Darius Tejchmanová, která po poháru toužila pro svou dvouměsíční dceru Barborku.

 

 

Semifinále

 

V semifinále proti sobě nastoupila Veronika Hubrtová proti Elišce Šmídové a druhou semifinálovou dvojici tvořila Kačka Kotolanová a Míša Darius Tejchmanová.

 

Eliška na Veroniku nastoupila hned v úvodu z ostra a dala ji čistou hru. Stejnou mincí oplatila i Veronika. Dále už tam sem tam nějaká chyba byla, ale výsledek 2-6 v neprospěch Elišky neodpovídá průběhu zápasu. Veronika je tedy první finalistou.

 

V druhém semifinále Kačka nedovolila tak dramatický vývoj jako v předešlém zápase s Míšou a i když také nehrála jednu čistou za druhou, tak v jednotlivých hrách a jejich koncovkách dělala chyb méně než Míša a tak vyhrála 6-1 a dostala se do druhého finále a opět proti Veronice Hubrtové

 

Finále

 

Finálová sestava tedy byla stejná jako v předchozí disciplíně Veronika Hubrtová z MPC Pardubice proti Kačce Kotolanové z Delty Billiard Brno.

 

Obě dvě hráčky v tomto zápase chybovaly, ale vypadalo to vyrovnaně. Zlom dle všeho nastal ve třetí hře, kterou celou bez chyby dohrávala Hubrtová, ale netrefila osmičku. Kačka potápí své koule, a pak zahrává velmi slušnou jistotu a může být spokojená, protože očekává, že Veronika půjde potápět o krátký mantinel, a pokud nedá, tak bude mít pozici na své tři koule. Veronika nakonec volí jistotu. Kačka nedává, ale nenahrává a dalším úderem se už Veronika pokouší potopit černou s tempem, aby v případě netrefení byla jistota. Přesně tak to dopadlo a Katka se musela pokoušet o těžké potopení na střed a přitom potápí i černou. V tu chvíli bylo skóré 3-1 pro Hubrtovou, která si už zbytek zápasu pohlídala a zvítězila 6-1.

 

Finále bylo tedy ve stejné sestavě a tak jsou první dvě místa ve čtyřboji zatím jasná.

 

Poděkování patří domácímu klubu MPC Pardubice, všem zúčastněným hráčkám a jejich doprovodům a zvláštní poděkování Kannymu za parádní ochutnávku indické kuchyně.

 

Žebříček po dvou turnajích MR žen 2018

 

Pořadí Jméno Klub Turnaje Koeficient Body
1 Veronika Hubrtová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 15,50 20000
2 Kateřina Kotolanová SK Delta Billiard Brno 2 / 2 1,39 16000
3 Eliška Šmídová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,93 12800
4 Sandra Krejčová Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 2 / 2 0,79 11520
5 Lucie Baranová SK Delta Billiard Brno 2 / 2 0,98 10240
6 Miroslava Hubrtová BC Harlequin Praha 2 / 2 0,78 8397
7 Ludmila Konvalinová MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,81 8192
8 Michaela Růžičková MPC Pardubice z.s. 2 / 2 0,21 6717
9 Michaela Darius Tejchmanová MPC Pardubice z.s. 1 / 2 1,36 6400
10 Petra Krulichová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,50 4096
11 Martina Přivřelová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,56 3277
12 Michaela Kocková MPC Pardubice z.s. 1 / 2 0,43 3277
13 Veronique Pilařová BC Harlequin Praha 1 / 2 0,11 3277

 

 

 

Další hlavní zprávy

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

David Žalman opět vítězí!

Na druhém kole České poolové tour se sešlo všech 32 přihlášených, 16 nejvýše postavených hráčů i 16 kvalifikantů z regionů, hrála se oblíbená devítka.

Rozhovor s Davidem Žalmanem vítězem prvního turnaje ČPtour

Davide blahopřeji k vítězství v prvním turnaji v nové sezóně. Ve finále si byl se svým týmovým parťákem Petrem Urbanem, takže asi splněný sen?

Děkuji, ne že by to byl vyloženě splněný sen, ty mám trošku jiné, ale mít takové klubové finále v nejvyšší soutěži vždy potěší nejenom hráče, ale také celý klub.

Federal Cup 2019 – vítězství!

Sedmý ročník Federal cup se konal v Centrum Chodov, obrovském nákupním centru v Praze.

První den v sobotu nastoupily týmy k vzájemnému souboji formátem Mosconi cupu.

Federal Cup 2019 již za dva dny!

Federal Cup 2019 se uskuteční tuto sobotu a neděli 16. a 17. února 2019 v prostorách CENTRUM CHODOV!

Zápas pěti proti pěti z České a Slovenské republiky se bude konat již posedmé. Zápas bude opět podle formátu Mosconi Cup, který se těší velké oblibě a to v disciplíně 9 ball. 

Přinášíme malé představení obou týmů:

 

Junioři – rozhovor s vítězem MR 8 a 10 ball

1)  Gratuluji k vítězství na Mistrovství ČR juniorů v 10 a 8 ball, máš výborně nakročeno do juniorské reprezentace. Jsou tato vítězství pro Tebe překvapením nebo jsi to tak trochu „očekával“? :) 

Vítězství jsem rozhodně nečekal, ve sportu se dopředu nedá očekávat vůbec nic. Ale protože je to moje poslední republika, chtěl jsem dojít co nejdál, aspoň do semifinále.

 

Další zpravodajství

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Pozvánka na turnaj BB Metropole, Mladá Boleslav

Přišla pozvánka na turnaj BB Metropole v Mladé Boleslavi.

Datum: 13.4.2019, prezence od 10:00, start v 11:00, startovné 300,- Kč, disciplína 8 ball.

Podrobnosti na plakátu.

turnaj

ČPTour 32 8 ball

Dnes se hraje ČPTour 8 ball v Balabušce Praha.

Bude se hrát pavouk zkrácený DBKO 32 na 6 až 8 vítězných, střídavý rozstřel.

Výsledky sledujte v našem výsledkovém servisu.

 

 

Regiony – kvalifikace na ČPTour 8 ball, počet postupujících

Dnes se hrají regiony – kvalifikace na ČPTour 8 ball.

Do hlavní soutěže postupuje z regionů 18 účastníků, z Top 16 nehrají Lukáš Bernášek a Adam Houdek.

Počet postupujících je vidět na Google Disk.

Dobrý strk!

Změna herny na ČPTour 32 8 ball v neděli 7.4. 2019

V neděli 7.4.2019 se hraje nejvyšší soutěž v poolbilliardu v České republice.

Původně byla vybrána herna MSK Kolbenka, nicméně z provozních důvodů je herna změněna na Balabušku Praha.

Omlouváme se hráčům za pozdní změnu.

Tým VVS.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

I. liga týmů

Dnes se hraje druhé kolo I. ligy týmů.

Průběžné výsledky sledujte v našem výsledkovém servisu.

Zároveň můžete sledovat i ostatní výsledky našich turnajů, například extraligy týmů, která se odehrála včera, na prvním místě se drží MPC Pardubice A, následované týmy Balabušky Praha A a Harlequinu Praha A.

Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky juniorů 2019

 

Mistrovství České republiky juniorů 2019 se konalo ve dvou termínech – víkend 26.-27. leden a víkend 9.-10. únor 2019. Pořadatelství se již tradičně ujal Maple Pool Club Pardubice.

V Brně vítězí Jan Meisner!

Další kolo české poolové tour se odehrálo minulou neděli v Čajovně Utopia v Brně.

Z horní šestnáctky postupujících hráčů se zúčastnilo pouze 10 hráčů, bylo o to víc míst v kvalifikaci.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2136.7
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1632.2
3 Urban Petr MPC Pardubice 1562.7
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1412.4
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1387.3
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1353.5
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1282.7
8 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1267.6
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1254.2
10 Vondráček Petr MPC Pardubice 1236.3
11 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1225.5
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1104.6
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1097.8
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1063.8
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1059.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí