MR žen 2018 – 14.1 nekonečná

 

 

Mistrovství republiky žen ve 14.1 nekonečné se uskutečnilo v sobotu 13.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

 

14.1 nekonečná

 

Na nekonečnou se dostavilo celkem 10 hráček, což je pro tuto disciplínu velmi dobré číslo.

Ve startovním poli byly hráčky z domácího klubu Maple Pool Club Pardubice, Delta Billiard Brno a Harlequinu Praha.

 

Nasazení bylo dle loňského umístění a zbytek hráček byl nalosován. Hrálo se na 55, 65 a 75 vítězných bodů, vždy omezeno 30ti náběhy.

 

V prvním kole se tedy hrály pouze dva zápasy a hned proti sobě byly nalosované hráčky Delty billiard Brno Kotolanová a Misáková. Kačka Kotolanová má pravidelnější trénink a na výkonu to bylo znát, vyhrála 61-31. Lucka Baranová nastoupila proti domácí Lídě Konvalinové a zde to byl boj o každou kouli. Lucka nakonec vyhrála 27-18.

 

Kačka Kotolanová ve druhém kole nastoupila proti Veronice Hubrtové z MPC Pardubice a ta ji porazila 75-41. Následoval zápas Veroniky proti Míše Darius Tejchmanové o postup do semifinále, která si předtím poradila s Péťou Krulichovou z Harlequinu Praha a to poměrem 31-22, kdy na obou stranách docházelo k chybám. V zápase Veroniky a Míši hned na začátku došlo ke špatnému rozstřelu, Míše nedojely dvě koule na mantilel a vzhledem k pozici nechala Veronika rozstřel opakovat. Ani ten se Míše nepodařil, ale byl již bez faulu. Veronika z této pozice zahrála krásný 68 bodový break a je škoda, že nezahrála zápas na jeden zápas, ale i tak hezké číslo. Po pár střídání na stole v jistotách a chybách skončil zápas v 8. náběhu poměrem 75-2.

Lucka Baranová po výhře v prvním kole nestačila na svou klubovou spoluhráčku Vlaďku Venhodovou a prohrála 22-27. Eliška Šmídová překvapivě prohrála s Mirkou Hubrtovou z Harlequinu Praha 21-37, ale Mirka dokáže trefovat pěkné koule když jsou hratelné a využila chyb soupeřky. V boji o semifinále Mirka Hubrtová bojovala, ale nakonec udělala více chyb než soupeřka a tak do semifinále postoupila Vlaďka Venhodová z Delty billiard Brno.

 

V B straně pavouka své zápasy prohrály Petra Krulichová (22-30 proti Valérii Misákové) a Lída Konvalinová (28-55 proti Elišce Šmídové). K zápasu o medaili se B stranou dostala Šmídová a Kotolanová. Obě dvě vyhrály velmi těsným poměrem. Šmídová vyhrála o pět bodů proti Baranové (42-37) a o něco lépe Kotolanová proti Misákové. Tady došlo k tomu, že si Valérie špatně spočítala náběhy a Kotolanovou už neměla šanci dohnat.

 

O postup do semifinále Kačka Kotolanová porazila Mirku Hubrtovou 50-25. Její hra se zlepšovala a trefovala více pozic.

Šmídová naopak svůj zápas prohrála s Míšou Darius Tejchmanovou, která nekonečnou má velmi ráda. Skóre zápasu 28-19 však naznačuje, že zápas neměl žádný vyšší náběh a bojovalo se o každou kouli.

 

 

Semifinále

 

Veronika Hubrtová vyzvala Kačku Kotolanovou. Hráčky co v předchozích dvou disciplínách hrály společně finále se setkaly již v semifinále. Ze začátku se zdálo, že Hubrtová si udělala náskok a pohlídá si ho, ale pár nepřesností při breaku s potopenou bílou, daly Katce vítr do plachet a Veroniku postupně dohnala. Ta ke konci taktickým faulem vzala nějaké náběhy Katce a ta musela riskovat, ale už to nestačilo. Finále hrála Hubrtová po vítězství 66-60.

I druhé semifinále bylo opravdu vyrovnané. I když tam se tolik koulí nepotápělo, tak taktická bitva proběhla do posledního náběhu, kde více šťastnou nakonec byla Vlaďka Venhodová, která vyhrála o pouhé dvě koule poměrem 27-25.

 

Finále

 

Veronika Hubrtová a její třetí finále v roce 2018. Předchozí dvě proměnila ve zlato a to chtěla i tentokrát, ale Vlaďka Venhodová jí to chtěla překazit. A i přes domácí prostředí pro Veroniku, Vlaďka měla své podporovatele z řad svých spoluhráček z klubu, takže to byla velmi pěkná atmosféra.

 

Veronika opět začala celkem slušným výkonem, který postupně upadal, ale byl lepší než v zápase předtím. Vlaďka naopak přišla více uvolněná, její trefení bylo mnohem lepší a tak postupně náskok Veroniky stahovala, ale nepodařilo se jí to úplně a po jedné větší chybě při rozstřeleném trojúhelníku Veronika opět stahovala a tak se Vlaďka musela spokojit s druhým místem, protože 14.1 nekonečnou po vítězství 75-46 ovládla Veronika Hubrtová.

 

Pochvala patří všem účastnicím za jejich odvahu v této disciplíně, protože to číslo účastnic bylo opravdu velmi pěkné a hlavně nečekané. Samozřejmě ČMBS a Maple Pool Club Pardubice za uspořádání.

 

Další hlavní zprávy

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

Mistrovství světa mužů 2018 v Kataru – reprezentuje Roman Hybler!!!

 

Mistrovství světa mužů 2018 v 9 ball se odehrává opět v Kataru, v Dauhá, kdy hlavní část turnaje startuje od 14. prosince a končí 16. prosince 2018. Turnaj se v Kataru odehrává již poosmé v řadě.

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

Další zpravodajství

Soutěže týmů

Tento víkend proběhly I. kola soutěže týmů.

V extralize českomoravské ligy je v průběžném pořadí na 1. místě BC Řipská Praha se ziskem 12 bodů na dalších třech místech jsou týmy MPC Pardubice A, SK BC Praha A a BC Harlequin Praha A, které mají shodný počet 11 bodů a o jejich pořadí rozhoduje koeficient.

V I. lize jsou na prvních třech místech BC Příchovice, Balabuška Praha C a BIO systém Plzeň o.s. B, které mají po osmi bodech, pořadí je opět srovnané podle koeficientů.

Na podrobné výsledky se můžete podívat v našem výsledkovém servisu.

Další kolo ligy týmů je naplánováno na 23.-24. března.

Nalosování soutěže týmů, extraliga i I. liga

Nalosování soutěže týmů na rok 2019 najdete na stránce soutěže – týmy. A také níže v tomto příspěvku.

Připomínáme, že se hrají disciplíny 8, 9, 10 ball. V extralize týmů povinná stavítka, střídavý rozstřel, u devítky kitchen rules, počet vítězných 6, 7, 6. V první lize povinná stavítka, rozstřeluje vítěz, počet vítězných 5, 6, 5.

Rozlosování týmů 2019

Rozlosování extraligy týmů 2019

Rozlosování I. ligy týmů 2019

Baráže týmů

Z baráže týmů postoupily do extraligy týmy:

SK BC Praha C

BIO Systém Plzeň o.s. A

DUNS Benátky A

Bar Bar Billiard Beroun A

Gratulujeme!

Soutěže 2019

Vážení přátelé kulečníku,

Začíná nová sezóna, sezóna 2019, v které je proti předchozím několik změn. Změny byly motivovány přiblížením se evropským soutěžím a jejich běžným formátům, a také zrychlením a zatraktivněním turnajů.

Tento týden začínáme baráží týmů, další týden 19. – 20.1. se bude hrát první kolo týmů, poté MR juniorů v Pardubicích, a tak dále vše je uveřejněno v našem kalendáři v xls a také Google kalendáři.

Nezapomeňte se hlásit v naší on-line registraci na poolbilliard.cz!

 

Nominace reprezentace 2019

Výkonný výbor odsouhlasil nominaci pro rok 2019.

ME

Muži

Petr Urban, DUNS Benátky, plně hrazeno

Jan Meisner, Harlequin Praha, plně hrazeno

Roman Hybler, Delta Brno, hrazeno ubytování a startovné

David Žalman, MPC Pardubice, samoplátce

 

Ženy

Veronika Hubrtová, MPC Pardubice, plně hrazeno

 

Eurotour

Petr Urban, DUNS Benátky

Jan Meisner, Harlequin Praha

David Žalman, MPC Pardubice

Hrazeny dvě noci ubytování + startovné, 50% případné výhry jde do pokladny ČMBS – sekce Pool

 

Womens Eurotour

Veronika Hubrtová, MPC Pardubice,

Hrazeny dvě noci ubytování + startovné, 50% případné výhry jde do pokladny ČMBS – sekce Pool

Počet obsazených Eurotour bude podle dostupných financí.

 

Federal Cup

Petr Urban, DUNS Benátky

Jan Meisner, Harlequin Praha

Roman Hybler, Delta Brno

David Žalman, MPC Pardubice

Michal Gavenčiak, Billiard Stars

 

Práva a povinnosti reprezentantů budou upraveny ještě v reprezentační smlouvě na daný rok.

 

Právě vyšla aplikace – Mypoolapp

Právě vyšla aplikace MyPoolApp se skládá z různých demonstrací, instruktážních a vzdělávacích videí, které jsou určena pro hráče kulečníku, kteří se chtějí zlepšovat, jak v technice, tak i v ostatních dovednostech poolbilliardu.

Po celou dobu Vás bude provázet Nick van den Berg, který za svou kariéru dosáhl mnoha úspěchů na mezinárodní scéně. Všechna videa jsou v angličtině s titulky.

 

Aplikaci stahuje jak na Google play store, tak i v Apple store.

 

 

Kalendář sekce Pool včetně heren 2019

Vážení příznivci sekce Pool,

uveřejňujeme kalendář sekce Pool, a to včetně umístění do heren.

Kalendář sekce Pool na Google a přihlašování bude co nejdříve aktualizováno.

 

Děkujeme – VVS Pool

Pardubice Stabedo Open 2019 – přihlašujte se!

 

Ještě nám nekončí rok 2018, ale je tu pozvánka od Maple Pool Club Pardubice na největší kulečníkový turnaj v ČR Pardubice Stabedo Open 2019. Otevřené přihlašování je zatím tři dny a už je přihlášeno cca 100 hráčů z celkové kapacity 220. Proto s přihlašováním neotálejte, ať na tomto kulečníkovém svátku nechybíte.

Mistrovství světa je u konce – vítězem je Joshua Filler

 

Mistrovství světa 2018 v 9 ball je u konce. Vyhrál teprve jednadvacetiletý Joshua Filler z Německa, který ve finále porazil obhájce titulu Carla Biada z Filipín a překazil mu tak obhajobu.

Níže přinášíme ještě shrnutí od Romana Hyblera, který samozřejmě se svým výkonem nebyl spokojen.

 

Zpravodajství z MS mužů v Kataru od Romana Hyblera

 

Přinášíme Vám krátké zpravodajství od Romana Hyblera po prvním hracím dni.

 

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1836.4
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1512
3 Urban Petr MPC Pardubice 1441.7
4 Praus Tomáš MPC Pardubice 1373.5
5 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1317.2
7 Vondráček Petr MPC Pardubice 1248.8
8 Zhou Longdi MPC Pardubice 1248.8
9 Růčka Radek MPC Pardubice 1238.3
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1226.2
11 Kníže Martin MPC Pardubice 1155.2
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1144.5
13 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1129.5
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1103.9
15 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1099.5
16 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1094.7
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019
Ještě nebyl odehrán žádný turnaj.

Novinky z ostatních sekcí