Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

MS žen se již po několik let koná v Číně a letos podruhé ve městě Sanya, na ostrově Hainan, kde v prosinci je letní počasí.

 

Veronika  bohužel oba dva své zápasy prohrála ve skupině, která se hrála systémem DKO a tím nepostoupila do další fáze turnaje pro 32 hráček.

 

První zápas Veronika prohrála s Korejkou Lim Yun Mi 7-4 a další s hráčkou Taiwanu Chiang Shui Ching také 7-4.

 

Do finále se po dlouhých 19-ti letech dostaly dvě hráčky z Evropy, konkrétně Kelly Fisher a Jasmin Ouschan.

Finále nakonec ovládla první jmenovaná poměrem 9-5. Kelly Fisher je tedy úřadující mistryní světa žen v 9 ball pro rok 2019. Gratulujeme.

 

Pro příští rok se uvažuje o další disciplíně pro ženy, konkrétně MS žen v 10 ball a pokud se vše podaří, bude se konat na Evropském kontinentu.

 

Níže naleznete shrnutí od Veroniky Hubrtové.:

 

Hned na úvod bych chtěla poděkovat všem, kteří mě podporovali na dálku, a zároveň ČMBS, za podporu, kterou mi poskytli, abych se MS žen mohla zúčastnit. Ale samozřejmě i svým sponzorům tágy Longoni, zastoupenou firmou NIR a panem Ráčkem, společností KAMUI za materiál, Guaranaplus.cz za doplňky stravy, a samozřejmě svému klubu Maple Pool Club Pardubice v čele s Jaroslavem Javůrkem a Jaroslavem Hořeňovským, který mě podporoval celou sezónu na všech turnajích, abych se jich mohla zúčastnit. Bez jejich podpory bych se totiž pravděpodobně některých turnajů nemohla účastnit a tím pádem, bych se na MS žen ani nemohla kvalifikovat. Takže všem patří obrovské děkuji .

 

Co se týká cesty na MS, bylo to trochu dobrodružné, protože pár hodin před odletem mi byl zrušen jeden z letů a tak jsem to musela na rychlo nějak řešit. Na MS jsem však dorazila se zpožděním, ale se všemi věcmi, hlavně hracími tágy Longoni. Některé hráčky takové štěstí bohužel neměly.

 

Tréninky probíhaly tak, že jsme každá hráčka mohla mít 4x denně 15 minut, a to vždy s odstupem 2 hodin, tím páde, nebylo moc času na nic jiného. Vzhledem k podmínkám, které tam jsou (jiné stoly i plátna) jsem ten čas chtěla pokaždé využít. Bohužel hned u prvního zápasu jsem zjistila, že podmínky na tréninkových stolech jsou úplně jiné než na těch zápasových. A to nejen vzhledem k teplotě v hracích místnostech, ale i co se týká reakce mantinelů a především co se týká hracích kapes. Zároveň bylo velmi přísné dodržování velikosti samolepek se sponzory (neplatilo pro hráčky Číny) a i loga, která byla o půl centimetru delší, byla ostříhána. Ale hráčky Číny je mít mohly, ale ony také měly svojí místnost pro trénink kdykoli, takže podmínky rozdílné.

 

Můj první zápas byl, jak bych řekla kulantně, velmi opatrný a z toho bohužel pramenily mé chyby. Nehrála jsem svoji automatizovanou hru, naopak jsem se zaměřovala na všechny okolnosti okolo. A přesto, že jsem se chtěla koncentrovat na zápas to bylo obtížné, navíc před tímto zápasem jsem hrála svých  15 minut cca 1,5 hodiny před zápasem, takže první dvě hry jsem byla nejen strnulá, ale samozřejmě z dávkou nervozity. Můj rozstřel taky moc dobře nefungoval, takže prohra 4-7 korespondovala s úrovní hry. Tato hráčka bohužel šla porazit, ale mé asi tři chyby rozhodly o mé prohře.

 

V druhém a taky posledním zápase na mě dolehla tak trochu tíha síly zápasu. Taiwanská hráčka hrála velmi slušně a nastoupila na mě s čistou hrou. Těch čistých her tam nakonec bylo asi dohromady pět, zbytek bylo po defenzivních hrách, nebo po rozstřelech. Dvě těžší nahrávky a z toho ještě těžší koule asi rozhodly a to za stavu 4-3 pro mě. Mohla jsem zvýšit, místo toho soupeřka vyrovnala a následně si to již pohlídala.

 

Celkově jsem velmi nespokojená se svým výsledkem, vím, že natrénováno mám navíc, ale bohužel jsem to neprodala a podala takový průměrný výkon, který proti takovým soupeřkám rozhodně nestačí. Možná proti jiným by výkon stačil, ale vítězové nehrají na kdyby a proto musím uznat, že soupeřky byly lepší.

 

Rozhodně jsem šťastná za další zkušenost na světové scéně a budu se snažit plnit dalšími dílčími krůčky své cíle a dostat se na další světové turnaje, abych ukázala, že i na světové scéně mohu uspět, budu na sobě dále pracovat a snažit se.

 

Po turnaji jsem samozřejmě nadále fandila hráčkám z Evropy, a sledovala hráčky ze světa, které nemám jen tak možnost vidět hrát a učit se od nich. S ostatními jsme se pak snažily společně užít si nějakých večeří, nebo koupání se v moři. Mnoho hráček jsem tam poznala více a musím, říct, že jsme tam byly velmi dobrá parta.

 

Jak jsem děkovala na úvod tak děkuji i nakonec také své rodině a přátelům, zaměstnavateli za možnost volna před Vánoci.

 

Sezóna 2019 byla velmi výživná co se týká počtu turnajů v ČR, na mezinárodní scéně, má aktuální pozice na 8. místě v žebříčku EuroTouru je skoro snová a budu dělat vše proto, aby sezóna 2020 byla alespoň stejná.

 

Vám všem přeji krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v roce 2020!

 

Další hlavní zprávy

Veronika Hubrtová vyhrává 14.1 nekonečnou i celkový čtyřboj MR žen pro rok 2020

Uplynulý víkend patřil opět mistrovství republiky žen a to konkrétně v disciplíně 9 ball a 14. 1 nekonečná.

 14.1. nekonečná

V neděli byla na řadě 14.1. nekonečná. Nejméně oblíbená disciplína, přesto bylo účastnic stejně jako na sobotní devítku. Pouze Báru Vorlovou nahradila v poli Michaela Kocková.

Mistrem republiky v devítce je Veronika Hubrtová!

Uplynulý víkend patřil opět mistrovství republiky žen a to konkrétně v disciplíně 9 ball a 14. 1 nekonečná.

 9 ball

Tento víkend přivítal hráčky klub Maple pool club Pardubice.

Hrálo se na pět až sedm bodů, dle fáze zápasu v DKO. Opět proběhlo nasazení z předchozího MR žen (2019, 9 ball).

Devítku v Hradci Králové opanoval David Žalman!

Uplynulou sobotu se konal další turnaj ČPTour, tentokrát devítka, otevřený pro všechny hráče.
Ačkoli to vypadalo, že bude bez problémů přes 50 hráčů, kdyby se hrálo dva dny, nejprve první den skupiny a druhý den pavouk nejlepších 32, tak vzhledem k opatřením, které vydalo ministerstvo zdravotnictví v souvislosti s nákazou COVID 19, nakonec bylo přihlášeno 48 hráčů, z nichž se jeden nakonec nedostavil.

Rozhovor s Evou Maškovou mistryní ČR v desítce

Blahopřeji k vítězství a tvému prvnímu titulu.

Jak se ti hrálo v Řipské, jak si prožívala turnaj?

Moc děkuji. První titul mistryně republiky je obrovská euforie. Mám radost a samozřejmě si to naplno užívám. Ráda bych poděkovala všem za podporu a za krásná blahopřání, samozřejmě moc děkuji hráčům BC Řipská za podporu přímo při turnaji a za profesionální fotodokumentaci. Řipská je jedna z nejlepších heren v České republice. Mám k tomuto klubu velmi blízký vztah a zažila jsem zde plno úžasných turnajů a našla přátelé. Hrálo se mi skvěle a moc děkuji Evě Kubínové za možnost, zde turnaj odehrát. Vzhledem k tomu, že nemám čas ani prostor k tréninku, nečekala jsem, že budu herně relativně v pohodě a už vůbec jsem si nepředstavovala, že turnaj dotáhnu k vítěznému konci. Také bych ráda poděkovala tátovi a mému blízkému příteli za podporu, bez nich bych se turnaje nezúčastnila.

Musím se přiznat, že těsně před turnajem jsem nebyla rozhodnutá, zda pojedu nebo ne. V mém životě mám jiné priority a těmi jsou mé děti. Asi právě proto jsem se nedostala v žádném zápase pod tlak, který vždy vede k vytváření zbytečných chyb.

Popiš čtenářům vyhrocený finálový souboj, byla si v klidu za stavu 4:0, říkala jsi si, že je to už hotové?

Tohle je těžká otázka, samozřejmě vím, že je Veronika kvalitní hráčka, ale pevně jsem věřila, že turnaj dotáhnu k vítěznému konci. Za stavu 4:0 nepřišla nervozita, ale velká únava. Nejsem zvyklá trávit tolik času na stole, a to se projevilo za stavu 4:0. Díky bohu jsem měla dostatek času na regeneraci a uvědomění si, že už vítězství nepustím. Bohužel vždy přišla chyba, jejíž příčinou bylo nedostatečné soustředění se na jednotlivé strky. Naštěstí vše dopadlo v můj prospěch a na posledních pár koulí jsem našla dostatek sil a schopnosti se plně soustředit. Zápas mi přišel velmi atraktivní a děkuji Veronice za fajn zápas. Měl vše, co by opravdový boj měl mít. Bohužel jsme obě tvořily velké množství chyb, ale za mě můžu konstatovat, že dost chyb bylo způsobeno nezvykem hrát na čas. Nemyslím si, že hráčky jsou zvyklé a připravené na to hrát vypjatý zápas v tak rychlém tempu. Ale je to samozřejmě o zvyku.

Jak si myslíš, že se zlepšily děvčata – konkurentky o medailová umístění?

Musím se přiznat, že pro mě byl velkým zklamáním počet hráček účastnících se MR. Je to obrovská škoda, protože se tato událost vrátila do Prahy po dlouhé době.

Co se týče kvalit hráček, byla jsem mile překvapena. Nejvíce mě překvapil výkon Katky Zárubové a Katky Kotolanové. Je vidět, že se opravdu herně posouvají k lepším výkonům.

Budeš měnit v budoucnu svoje herní náčiní, nebo jsi spokojená s tím co máš?

Herní načiní se rozhodně nechystám měnit. Hraju se stejným tágem již 10 let a nejsem moc zastáncem změn. Trvá mi velmi dlouho než se s tágem sžiji.

Jak často trénuješ, máš nějaký oblíbený trénink?

Jak jsem již psala, bohužel netrénuji. Trénovala jsem naposledy, když jsem vedla kroužek v dětském domově v Horní Plané, a to bylo v roce 2015. Chodím si zahrát jednou za 14 dní na pár hodin, a to netrénuji, ale hraji zápasy s motivací. Začínám zase trávit čas u snookeru a přemýšlím, že se ke snookeru vrátím. Ráda bych si pořídila stůl do Mníšku pod Brdy, kde žiji s dětmi a znovu začala trénovat děti a vychovávat novou generaci poolových/snookerových hráčů.

Jaké budeš dál hrát turnaje na podzim, jaká máš očekávání?

Jediný plán, který mám, je MR žen ve 14.1 a 9ball. Ostatní turnaje jsem neřešila, ale ráda bych se podívala na nějaký zahraniční turnaj, pokud mi to čas a Covid dovolí. Samozřejmě ráda navštěvuji lokální turnaje v Berouně, Mladé Boleslavi, Prachaticích a Příchovicích. Samozřejmě určitě si nenechám ujít nějaký z Vánočních turnajů.

Díky za rozhovor a hodně štěstí do dalších turnajů.

Otázky pokládal Robin Vladyka

Rozhovor s vítězem osmičky MR žen – Veronikou Hubrtovou

Blahopřeji k dalšímu mistrovskému titulu, zase po roce další individuální trofej.

Jak se ti hrálo v Řipské?

Děkuji Robine. V Řipské se mi hrálo a cítila jsem se velmi dobře, i když jsem se samozřejmě dopouštěla chyb, ale to je jiná písnička. Podmínky pro hru jsme měly moc dobré. Je mi líto, že po několika letech bylo MR v Praze a hráčky z Prahy vlastně ani moc nebyly. Ale ne vždy se vše povede.

Mistrem republiky v desítce je Eva Mašková!

Uplynulou neděli se hrálo druhé mistrovství republiky žen, tentokrát v desítce.

Hrálo se na čtyři až šest bodů, nasazení podle minulého mistrovství republiky (2019, 10 ball).

Dorazilo jedenáct účastníků, stejně jako na osmičku, jenom s obměnou jedné hráčky.

Osmičku MR žen vyhrála Veronika Hubrtová

Mistrovství republiky žen se tento rok, alespoň první víkend, konalo v krásné herně BC Řipská Praha.

Na osmičku přišlo jedenáct hráček, které bojovaly v pavouku DBKO o co nejlepší umístění.

Nasazení se dělalo podle minulého mistrovství republiky v 8 ball, zbytek si umístění losoval.

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1450.6
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1440.5
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1437.9
4 Praus Tomáš MPC Pardubice 1357.5
5 Washburn Calvin Řipská Praha 1252.4
6 Žalman David MPC Pardubice 1251.2
7 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1076.5
8 Urban Petr MPC Pardubice 1054.2
9 Kníže Martin MPC Pardubice 951.1
10 Švestka Martin MPC Pardubice 923.8
11 Lazarevič Saša MPC Pardubice 921.4
12 Tichý Jaroslav Řipská Praha 920.9
13 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 901.6
14 Zhou Longdi MPC Pardubice 890.1
15 Kubánek Roman MPC Pardubice 858
16 Hajdovský Marek MPC Pardubice 854
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020