Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

MS žen se již po několik let koná v Číně a letos podruhé ve městě Sanya, na ostrově Hainan, kde v prosinci je letní počasí.

 

Veronika  bohužel oba dva své zápasy prohrála ve skupině, která se hrála systémem DKO a tím nepostoupila do další fáze turnaje pro 32 hráček.

 

První zápas Veronika prohrála s Korejkou Lim Yun Mi 7-4 a další s hráčkou Taiwanu Chiang Shui Ching také 7-4.

 

Do finále se po dlouhých 19-ti letech dostaly dvě hráčky z Evropy, konkrétně Kelly Fisher a Jasmin Ouschan.

Finále nakonec ovládla první jmenovaná poměrem 9-5. Kelly Fisher je tedy úřadující mistryní světa žen v 9 ball pro rok 2019. Gratulujeme.

 

Pro příští rok se uvažuje o další disciplíně pro ženy, konkrétně MS žen v 10 ball a pokud se vše podaří, bude se konat na Evropském kontinentu.

 

Níže naleznete shrnutí od Veroniky Hubrtové.:

 

Hned na úvod bych chtěla poděkovat všem, kteří mě podporovali na dálku, a zároveň ČMBS, za podporu, kterou mi poskytli, abych se MS žen mohla zúčastnit. Ale samozřejmě i svým sponzorům tágy Longoni, zastoupenou firmou NIR a panem Ráčkem, společností KAMUI za materiál, Guaranaplus.cz za doplňky stravy, a samozřejmě svému klubu Maple Pool Club Pardubice v čele s Jaroslavem Javůrkem a Jaroslavem Hořeňovským, který mě podporoval celou sezónu na všech turnajích, abych se jich mohla zúčastnit. Bez jejich podpory bych se totiž pravděpodobně některých turnajů nemohla účastnit a tím pádem, bych se na MS žen ani nemohla kvalifikovat. Takže všem patří obrovské děkuji .

 

Co se týká cesty na MS, bylo to trochu dobrodružné, protože pár hodin před odletem mi byl zrušen jeden z letů a tak jsem to musela na rychlo nějak řešit. Na MS jsem však dorazila se zpožděním, ale se všemi věcmi, hlavně hracími tágy Longoni. Některé hráčky takové štěstí bohužel neměly.

 

Tréninky probíhaly tak, že jsme každá hráčka mohla mít 4x denně 15 minut, a to vždy s odstupem 2 hodin, tím páde, nebylo moc času na nic jiného. Vzhledem k podmínkám, které tam jsou (jiné stoly i plátna) jsem ten čas chtěla pokaždé využít. Bohužel hned u prvního zápasu jsem zjistila, že podmínky na tréninkových stolech jsou úplně jiné než na těch zápasových. A to nejen vzhledem k teplotě v hracích místnostech, ale i co se týká reakce mantinelů a především co se týká hracích kapes. Zároveň bylo velmi přísné dodržování velikosti samolepek se sponzory (neplatilo pro hráčky Číny) a i loga, která byla o půl centimetru delší, byla ostříhána. Ale hráčky Číny je mít mohly, ale ony také měly svojí místnost pro trénink kdykoli, takže podmínky rozdílné.

 

Můj první zápas byl, jak bych řekla kulantně, velmi opatrný a z toho bohužel pramenily mé chyby. Nehrála jsem svoji automatizovanou hru, naopak jsem se zaměřovala na všechny okolnosti okolo. A přesto, že jsem se chtěla koncentrovat na zápas to bylo obtížné, navíc před tímto zápasem jsem hrála svých  15 minut cca 1,5 hodiny před zápasem, takže první dvě hry jsem byla nejen strnulá, ale samozřejmě z dávkou nervozity. Můj rozstřel taky moc dobře nefungoval, takže prohra 4-7 korespondovala s úrovní hry. Tato hráčka bohužel šla porazit, ale mé asi tři chyby rozhodly o mé prohře.

 

V druhém a taky posledním zápase na mě dolehla tak trochu tíha síly zápasu. Taiwanská hráčka hrála velmi slušně a nastoupila na mě s čistou hrou. Těch čistých her tam nakonec bylo asi dohromady pět, zbytek bylo po defenzivních hrách, nebo po rozstřelech. Dvě těžší nahrávky a z toho ještě těžší koule asi rozhodly a to za stavu 4-3 pro mě. Mohla jsem zvýšit, místo toho soupeřka vyrovnala a následně si to již pohlídala.

 

Celkově jsem velmi nespokojená se svým výsledkem, vím, že natrénováno mám navíc, ale bohužel jsem to neprodala a podala takový průměrný výkon, který proti takovým soupeřkám rozhodně nestačí. Možná proti jiným by výkon stačil, ale vítězové nehrají na kdyby a proto musím uznat, že soupeřky byly lepší.

 

Rozhodně jsem šťastná za další zkušenost na světové scéně a budu se snažit plnit dalšími dílčími krůčky své cíle a dostat se na další světové turnaje, abych ukázala, že i na světové scéně mohu uspět, budu na sobě dále pracovat a snažit se.

 

Po turnaji jsem samozřejmě nadále fandila hráčkám z Evropy, a sledovala hráčky ze světa, které nemám jen tak možnost vidět hrát a učit se od nich. S ostatními jsme se pak snažily společně užít si nějakých večeří, nebo koupání se v moři. Mnoho hráček jsem tam poznala více a musím, říct, že jsme tam byly velmi dobrá parta.

 

Jak jsem děkovala na úvod tak děkuji i nakonec také své rodině a přátelům, zaměstnavateli za možnost volna před Vánoci.

 

Sezóna 2019 byla velmi výživná co se týká počtu turnajů v ČR, na mezinárodní scéně, má aktuální pozice na 8. místě v žebříčku EuroTouru je skoro snová a budu dělat vše proto, aby sezóna 2020 byla alespoň stejná.

 

Vám všem přeji krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v roce 2020!

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Rozhovor s vítězi MR dvojic

Blahopřeji k vítězství, podle výsledků to vypadalo jednoduše, „nejhorší výsledek“ je, že jste vyhráli jenom 6:3. Bylo to opravdu tak lehké? Jak jste cítili šance před turnajem?

Petr: Dle výsledků to vypadá jednoznačně. V úvodních zápasech při nás stálo štěstí. Vyhrávali jsme a ani nevěděli chvilkami jak. V semifinále nám pomohli kluci z Tábora neproměněnou devítkou na 3:2. Zápas jsme poté otočili na svou stranu. Ve finále jsme předvedli skoro bezchybný výkon a poměrně jednoznačně zvítězili. Před turnajem jsme byli žebříčkově favorité, ale nebylo jednoduché to potvrdit.

David: No musím říci, že ačkoliv to tak dle výsledků nevypadalo měli jsme hodně pomalý rozjezd s velkou dávkou občasného štěstí na pozice. Teprve semifinále a finále se nám opravdu povedlo a chodilo vše podle představ.

Máte rádi dvojice? Neuvažujete o tom, že se zúčastníte kvalifikace na World Cup of Pool?

Petr: Dvojice mám rád a díky zápasům během FederalCupu jsme na sebe s Davidem celkem zvyklý a víme, co od druhého očekávat. O World Cup of Pool jsme přemýšleli už minulý rok a tento rok to zkusíme zrealizovat.

David: Ano dvojice jsou úplně něco jiného a každoročně se na ně těším. WCP záleží hodně na tom, zda bude nominována dvojice Roman Hybler a Michal Gavenčiak, v tomto případě bychom hrát nemohli, protože finálovou část může hrát pouze jedna dvojice z jednoho státu.

Připravujete se na turnaj dvojic nějak speciálně?

Petr: Ne. Já piloval break, který má David horší :):D

David: Na dvojice se připravit nedá, je důležité, aby si dva hráči sedli.

Byli jste spokojeni s herními podmínkami a organizací? Napadá vás nějaké zlepšení?

Petr: Za mě vše v pořádku. Možná bych popřemýšlel od semifinále o časovém rozhodčím a v single KO zápasy na větší počet vítězných.

David: Ano celkově jsem s podmínkami herny byl spokojený. Mantinely sice občas dělaly psí kusy, ale dalo se na to zvyknout

Jaké máte plány na sklonku roku?

Petr: Vánoční turnaje, co půjde a tento víkend MR týmů.

David: Ke konci roku už toho moc nezbývá, takže žádné velké plány nejsou.

Díky za rozhovor

Otázky vypracoval Robin Vladyka

Mistr týmů je z MPC Pardubice!

Uplynulý víkend se hrála poslední letošní soutěž, a to mistrovství České republiky týmů.

Do soutěže mohlo zasáhnout osm nejlepších týmů z dlouhodobé soutěže, je to vlastně play-off s druhou šancí.

Rozhovor s vítězi MR smíšených dvojic

Blahopřeji, jak spolu už vlastně hrajete dlouho?

Tužil s Žalmanovou překvapivě zvítězili na MR smíšených dvojic

Mistrovství smíšených dvojic bylo na programu minulou neděli, nakonec si přišlo zahrát 23 párů.

Smíšené dvojice může hrát vždy muž / žena.

Dvojice ovládli Petr Urban a David Žalman

V sobotu 16.11. se hrály oblíbené dvojice, tentokrát v BC Hradec Králové.

Na zahájení turnaje se sešlo 34 dvojic, které usilovaly o český mistrovský titul.

Rozhovor s Honzou Meisnerem vítězem čtrnáctky a čtyřboje MČR

Honzo blahopřeji k vítězství ve 14.1 poslední disciplíně jednotlivců v letošním roce.

Jak se ti hrálo? Můžeš popsat svou cestu turnajem?

Vítězem mezinárodního juniorského turnaje EEBC je Szymon Błażej!

Druhý listopadový víkend byl ve znamení mezinárodního turnaje juniorů EEBC Youth Friends Event Prague.

Účastnili se ho zástupci pěti zemí, hrálo nakonec 25 hráčů. Zejména z Polska dorazila silná reprezentace s hned dvěma juniorskými mistry Evropy.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2109.3
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1528.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1489.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1421.7
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1405.1
6 Urban Petr MPC Pardubice 1387.6
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1369.5
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1136.2
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1108.3
10 Kníže Martin MPC Pardubice 1081.6
11 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1059.2
12 Nechvíle Josef Řipská Praha 1051.4
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 1038.7
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1028.7
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 1013.8
16 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 969.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
První turnaj se hraje 11.1.2020