Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

MS žen se již po několik let koná v Číně a letos podruhé ve městě Sanya, na ostrově Hainan, kde v prosinci je letní počasí.

 

Veronika  bohužel oba dva své zápasy prohrála ve skupině, která se hrála systémem DKO a tím nepostoupila do další fáze turnaje pro 32 hráček.

 

První zápas Veronika prohrála s Korejkou Lim Yun Mi 7-4 a další s hráčkou Taiwanu Chiang Shui Ching také 7-4.

 

Do finále se po dlouhých 19-ti letech dostaly dvě hráčky z Evropy, konkrétně Kelly Fisher a Jasmin Ouschan.

Finále nakonec ovládla první jmenovaná poměrem 9-5. Kelly Fisher je tedy úřadující mistryní světa žen v 9 ball pro rok 2019. Gratulujeme.

 

Pro příští rok se uvažuje o další disciplíně pro ženy, konkrétně MS žen v 10 ball a pokud se vše podaří, bude se konat na Evropském kontinentu.

 

Níže naleznete shrnutí od Veroniky Hubrtové.:

 

Hned na úvod bych chtěla poděkovat všem, kteří mě podporovali na dálku, a zároveň ČMBS, za podporu, kterou mi poskytli, abych se MS žen mohla zúčastnit. Ale samozřejmě i svým sponzorům tágy Longoni, zastoupenou firmou NIR a panem Ráčkem, společností KAMUI za materiál, Guaranaplus.cz za doplňky stravy, a samozřejmě svému klubu Maple Pool Club Pardubice v čele s Jaroslavem Javůrkem a Jaroslavem Hořeňovským, který mě podporoval celou sezónu na všech turnajích, abych se jich mohla zúčastnit. Bez jejich podpory bych se totiž pravděpodobně některých turnajů nemohla účastnit a tím pádem, bych se na MS žen ani nemohla kvalifikovat. Takže všem patří obrovské děkuji .

 

Co se týká cesty na MS, bylo to trochu dobrodružné, protože pár hodin před odletem mi byl zrušen jeden z letů a tak jsem to musela na rychlo nějak řešit. Na MS jsem však dorazila se zpožděním, ale se všemi věcmi, hlavně hracími tágy Longoni. Některé hráčky takové štěstí bohužel neměly.

 

Tréninky probíhaly tak, že jsme každá hráčka mohla mít 4x denně 15 minut, a to vždy s odstupem 2 hodin, tím páde, nebylo moc času na nic jiného. Vzhledem k podmínkám, které tam jsou (jiné stoly i plátna) jsem ten čas chtěla pokaždé využít. Bohužel hned u prvního zápasu jsem zjistila, že podmínky na tréninkových stolech jsou úplně jiné než na těch zápasových. A to nejen vzhledem k teplotě v hracích místnostech, ale i co se týká reakce mantinelů a především co se týká hracích kapes. Zároveň bylo velmi přísné dodržování velikosti samolepek se sponzory (neplatilo pro hráčky Číny) a i loga, která byla o půl centimetru delší, byla ostříhána. Ale hráčky Číny je mít mohly, ale ony také měly svojí místnost pro trénink kdykoli, takže podmínky rozdílné.

 

Můj první zápas byl, jak bych řekla kulantně, velmi opatrný a z toho bohužel pramenily mé chyby. Nehrála jsem svoji automatizovanou hru, naopak jsem se zaměřovala na všechny okolnosti okolo. A přesto, že jsem se chtěla koncentrovat na zápas to bylo obtížné, navíc před tímto zápasem jsem hrála svých  15 minut cca 1,5 hodiny před zápasem, takže první dvě hry jsem byla nejen strnulá, ale samozřejmě z dávkou nervozity. Můj rozstřel taky moc dobře nefungoval, takže prohra 4-7 korespondovala s úrovní hry. Tato hráčka bohužel šla porazit, ale mé asi tři chyby rozhodly o mé prohře.

 

V druhém a taky posledním zápase na mě dolehla tak trochu tíha síly zápasu. Taiwanská hráčka hrála velmi slušně a nastoupila na mě s čistou hrou. Těch čistých her tam nakonec bylo asi dohromady pět, zbytek bylo po defenzivních hrách, nebo po rozstřelech. Dvě těžší nahrávky a z toho ještě těžší koule asi rozhodly a to za stavu 4-3 pro mě. Mohla jsem zvýšit, místo toho soupeřka vyrovnala a následně si to již pohlídala.

 

Celkově jsem velmi nespokojená se svým výsledkem, vím, že natrénováno mám navíc, ale bohužel jsem to neprodala a podala takový průměrný výkon, který proti takovým soupeřkám rozhodně nestačí. Možná proti jiným by výkon stačil, ale vítězové nehrají na kdyby a proto musím uznat, že soupeřky byly lepší.

 

Rozhodně jsem šťastná za další zkušenost na světové scéně a budu se snažit plnit dalšími dílčími krůčky své cíle a dostat se na další světové turnaje, abych ukázala, že i na světové scéně mohu uspět, budu na sobě dále pracovat a snažit se.

 

Po turnaji jsem samozřejmě nadále fandila hráčkám z Evropy, a sledovala hráčky ze světa, které nemám jen tak možnost vidět hrát a učit se od nich. S ostatními jsme se pak snažily společně užít si nějakých večeří, nebo koupání se v moři. Mnoho hráček jsem tam poznala více a musím, říct, že jsme tam byly velmi dobrá parta.

 

Jak jsem děkovala na úvod tak děkuji i nakonec také své rodině a přátelům, zaměstnavateli za možnost volna před Vánoci.

 

Sezóna 2019 byla velmi výživná co se týká počtu turnajů v ČR, na mezinárodní scéně, má aktuální pozice na 8. místě v žebříčku EuroTouru je skoro snová a budu dělat vše proto, aby sezóna 2020 byla alespoň stejná.

 

Vám všem přeji krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v roce 2020!

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Roman Hybler přijel, viděl a zvítězil v ČPTour 9 ball!

Uplynulý víkend se hrály kvalifikace a následně II. kolo České poolové tour 2020.

V kvalifikacích hrálo dohromady 106 hráčů, nejvíc ve středních a východních Čechách.

Do nedělního finálového pavouka přišlo všech 32 hráčů, hrálo se v Balabušce Praha.

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Vondráček Petr MPC Pardubice 1380.7
2 Lebduška Filip MPC Pardubice 1357.8
3 Žalman David MPC Pardubice 1340.7
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1315.1
5 Růčka Radek MPC Pardubice 1197.5
6 Praus Tomáš MPC Pardubice 1190.5
7 Tužil Pavel MPC Pardubice 1161.3
8 Urban Petr MPC Pardubice 1004.3
9 Kníže Martin MPC Pardubice 982.3
10 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 972.4
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 967.3
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 937.9
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 881
14 Tichý Jaroslav Řipská Praha 875.2
15 Švestka Martin MPC Pardubice 871.5
16 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 869.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
Soutěže jsou pozastaveny