Mistrovství republiky v osmičce opanoval obhájce J. Meisner!

Minulý víkend se odehrálo mistrovství republiky v nejznámější disciplíně 8 ball.

Jako herna byla vybrána Harlequin Praha ve Vršovicích.

Všechno začalo sobotou, kdy byla otevřená kvalifikace na MR, bylo 16 míst, v neděli čekalo na úspěšné kvalifikanty 16 nejlepších z žebříčku dlouhodobé soutěže – České poolové tour.

Na start kvalifikace se nakonec postavilo 43 závodníků, kteří si v osmi skupinách chtěli vybojovat svoje postupové místo do nedělního finále, z každé skupiny tak postupovali dva nejlepší. O umístění jako vždy rozhodoval počet vítězství ve skupině, vzájemný zápas a pokud bylo více se stejným počtem bodů, tak potom body ze vzájemných zápasů (koeficient), pokud ani potom by nešlo rozhodnout, tak poté celkový koeficient ze všech zápasů ve skupině.

Nasazení do skupin bylo podle ČPTour, pokud tento rok daný účastník nehrál, losoval si na začátku turnaje svoje nasazení do turnaje (až za umístěnými hráči z ČPTour).

Konec turnaje byl až po deváté hodině, hrálo se na pět vítězných a některé zápasy byly velmi dlouhé i přes nasazení časového rozhodčího. Nakonec byl turnaj v pořádku dohrán, postoupili většinou očekávaní sportovci.

V neděli tak čekalo postoupivší závěrečný pavouk DBKO.

Mezi nejlepších šestnáct se nevešel obhájce bronzové medaile Pavel Balaštík, prohrál na konci s Calvinem Washburnem 6:5, kdy v poslední rozhodující hře nedohrál čtyři koule po faulu.

Další, kdo tam nedošel, byla nasazená šestka Miroslav Dorobant, prohrál s Longdi Zhou, taktéž 6:5.

Další překvapení následoval v šestnáctce, kdy v dobré formě hrající Marek Hajdovský prohrál opět nejtěsnějším rozdílem s juniorem Davidem Mrázkem 6:5.

Finalista z minulého roku – Petr Urban – od kterého se čekal útok na titul, musel jít B stranou, kdy ho porazil výborně hrající Michal Horák, v B straně však vyhrál nad A. Janošťákem 6:4, v nejlepších šestnácti ho čekal test v podobě Lukáše Bernáška. Lukáš však využil svých bohatých zkušeností a výborného strku a poslal obhájce druhého místa nekompromisně domů 6:4!

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále tak na Lukáše čekal David Žalman, kluci spolu svedli epochální bitvu, z které však odchází šťastnější David Žalman 7:6 :/.

Unavený David Mrázek, který v předchozím kole porazil Marka Hajdovského, už nedělal žádné problémy J. Nechvíle a ten mu dává rychle 7:0.

Jan Meisner dělá krátký proces s Radkem Růčkou – 7:1.

Přichází další překvapení v podobě Zoltána Duny, který ačkoli postoupil ze skupiny ze druhého místa, tak prochází turnajem jako nůž máslem a zde poráží s trochou nezbytného štěstí Jardu Tichého 7:5.

Jarda bych z toho tak vyřízen, že si nechal v herně svůj batůžek.

Semifinále

V semifinále si to rozdali David Žalman a Josef Nechvíle.

V utkání od začátku vedl David, měl utkání pod kontrolou a dovedl ho k pohodovému vítězství.

V druhém semi, hrál Jan Meisner proti Zoltánu Dunovi, ten ze začátku stačil kontrovat, potom však již Honza moc nechybuje a je z toho jasný výsledek 7:3.

Finále

Ve finále se spolu utkali nasazená jednička a trojka českého žebříčku, David Žalman a Jan Meisner.

Utkání bylo překvapivě jednoznačné, Honza vedl na začátku už 4:0, poté 7:2, David stačil dát ještě korekci na 7:4, potom však Honza dohrává na 8:4.

Jan Meisner obhájil loňské první místo s rozdílem třídy, s nikým v turnaji neměl vážnější problémy.

Do dalšího turnaje (MR 9 ball) je tak nasazená jednička (nasazení první šestnáctky z ČPTour platí, avšak pořadí je podle čtyřboje MR – když se nepočítají hráči z kvalifikace, nebo náhradníci). Nasazení na MR 9 ball je níže v článku.

Celý turnaj byl on-line v našem výsledkovém servisu, semifinále a finále bylo streamováno a můžete se na něj podívat na našem kanálu ČMBS TV.

TOP 10 MR 8 ball

PořadíJménoKlubBody
1.Jan MeisnerBC Harlequin Praha10000
2.David ŽalmanMPC Pardubice z.s.8000
3.Josef NechvíleŘipská Billiard club6400
4.Zoltán DunaBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.6400
5.Lukáš BernášekBilliard Club Balabuška, z.s.5120
6.Jaroslav TichýSK Billard Centrum Praha5120
7.Radek RůčkaMPC Pardubice z.s.5120
8.David MrázekBC Metropol České Budějovice5120
9.Marek HajdovskýMPC Pardubice z.s.4096
10.Calvin WashburnŘipská Billiard club4096

Nasazení do dalšího turnaje – MR 9 ball

PořadíJménoKlub
1.Jan MeisnerBC Harlequin Praha
2.David ŽalmanMPC Pardubice z.s.
3.Josef NechvíleŘipská Billiard club
4.Lukáš BernášekBilliard Club Balabuška, z.s.
5.Jaroslav TichýSK Billard Centrum Praha
6.Radek RůčkaMPC Pardubice z.s.
7.Marek HajdovskýMPC Pardubice z.s.
8.Petr UrbanMPC Pardubice z.s.
9.Longdi ZhouMPC Pardubice z.s.
10.Josef VelíšekSportovní billiard Plzeň, z.s.
11.Pavel TužilMPC Pardubice z.s.
12.Miroslav DorobantŘipská Billiard club
13.Jaroslav ChytráčekMPC Pardubice z.s.
14.Petr VondráčekMPC Pardubice z.s.
15.James Akenhead Řipská Billiard club
16.Adam HoudekŘipská Billiard club

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Honzou Meisnerem vítězem čtrnáctky a čtyřboje MČR

Honzo blahopřeji k vítězství ve 14.1 poslední disciplíně jednotlivců v letošním roce.

Jak se ti hrálo? Můžeš popsat svou cestu turnajem?

Vítězem mezinárodního juniorského turnaje EEBC je Szymon Błażej!

Druhý listopadový víkend byl ve znamení mezinárodního turnaje juniorů EEBC Youth Friends Event Prague.

Účastnili se ho zástupci pěti zemí, hrálo nakonec 25 hráčů. Zejména z Polska dorazila silná reprezentace s hned dvěma juniorskými mistry Evropy.

Mistrem čtrnáctky se stal Jan Meisner!

Minulý víkend se odehrálo poslední MR jednotlivců, a to v královské disciplíně 14.1.

Ve vedení seriálu MR byl Jan Meisner o necelých šest tisíc bodů, pro udržení vedení mu stačilo dojít do šestnáctky.

Rozhovor s J. Meisnerem vítězem MR 10 ball

Blahopřeji k mistrovskému titulu v desítce.

Jak se ti hrálo v Utopii na nových plátnech a s novými koulemi?

Oproti tomu, jaké podmínky tam byly ještě nedávno, to teď nešlo srovnávat. Rychlá plátna, mantinely fungovaly konečně jak měly, super koule, prostě vše, jak by mělo být. Hrálo se tam výborně.

Tímto turnajem jsi si vytvořil velký náskok před ostatními, zejména Davidem Žalmanem, co říkáš na jeho poměrně brzký konec?

David předvádí celou tuto sezonu skvělou hru. Hraje útočně a rychle s dobrou hrou na jistotu. Zápasy s ním jsou vždy těžké. V zápase s Markem nevím co se dělo, protože jsem ho neviděl, ale Marek musel zahrát dobře, když ho dokázal porazit. Náskok na Davida sice nějaký mám, ale ještě nás čeká 14.1 na Kolbence, kterou máme oba silnou, takže se ještě může stát cokoliv.

To samé platí o Petrovi Urbanovi, který vypadá, že nemá na podzim formu?

Zrovna tento turnaj mezi šestnácti narazil na Pavla Balaštíka, kterému to zrovna sedlo, což Petr určitě může potvrdit. Sice je pravda, že Petr teď poslední dobou nemá dobré výsledky, nedokážu říci, čím to je, ale asi jenom chvilkový výpadek, který znám, měl jsem to taky a měl, to asi každý z nás. Jeho klasická forma i s výsledky určitě přijdou.
Nejvypjatější zápas byl asi s Markem Hajdovským, kdy už to několikrát vypadalo, že prohraješ, netrefil jsi osmičku před kapsou a bylo to již 6:4 do sedmi vítězných. Co jsi si říkal v tom okamžiku? Nebo za stavu 6:6, kdy měl před sebou Marek posledních poměrně jednoduchých pět koulí?

S Markem jsem už delší dobu nehrál, ale vím, že jeho hra je hodně nebezpečná. Přiznám se, že celý tento zápas jsem byl dost nervózni, nehrál jsem svoji obvyklou hru a podle toho to taky vypadalo. Nevím, ale proč tomu tak bylo. Nervozity v důležitých zápasech jsem se už dávno zbavil. Za stavu 4:6 a celkem lehké pozici na stole jsem už čekal rychlý konec ale po nečekané chybě na trojce, následné čisté hře to bylo 6:6. V poslední hře jsem si sice ani jednou nenahrál, jak jsem chtěl, ale potápění mě naštěstí opět podrželo. Byl to rozhodně nejtěžší zápas celého turnaje.
Finálový zápas s Jamesem nebyl tak kvalitní jako semifinále, vyhrál jsi výrazně 8:1, jak bys hodnotil toto utkání?

Netuším proč, ale James vůbec nehrál to, na co jsem od něho zvyklý. Odehráli jsme spolu spoustu zápasů o peníze, kde vždy hrál výborně. I přes menší náskoky to byly všechno vyrovnané zápasy. Tím, že on nezahrál nic extra, jsem se ani já nedokázal donutit k té nejlepší hře, takže podle toho ten zápas vypadal. Upřímně se za toto finále dost stydím Rozhodně to nemělo kvality finále MR.

Po třech odehraných MR už vedeš celkovou tabulku, věříš si, že vedení udržíš?

Teď už mě může předskočit jen David, ale ME už máme oba snad jisté, takže v tuto chvíli už není tak důležité, kdo bude první a kdo druhý.

Díky za rozhovor

Rozhovor zaznamenal a upravil R. Vladyka

Desítku vyhrává Jan Meisner!

Mistrovství České republiky v 10 ball se konalo v Čajovně Utopia v Brně.

Místní pro mistrovství republiky připravili řadu překvapení. Mezi hlavní můžeme zařadit nové potažení stolů, které financovala Utopia. Za nové koule nejvyšší kvality na všechny stoly můžeme poděkovat Delta Billiard Brno.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1994.9
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1438.8
3 Růčka Radek MPC Pardubice 1427.7
4 Urban Petr MPC Pardubice 1382.7
5 Lebduška Filip MPC Pardubice 1378.6
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1366.9
7 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1218.1
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1101.7
9 Kníže Martin MPC Pardubice 1086.6
10 Zhou Longdi MPC Pardubice 1084.9
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1035.5
12 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1013.2
13 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 998.1
14 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 976.3
15 Bernášek Lukáš BC Balabuška Praha 973.1
16 Švestka Martin MPC Pardubice 968.5
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019