Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Na budoucí turnaje bylo i z tohoto důvodu ukončeno přihlašování do středy před hracím víkendem, aby šlo situaci vyřešit lépe, například hraním ve více hernách atd.

Celý turnaj byl on-line na našem výsledkovém servisu, finálový zápas byl přenášen on-line na youtube, celý zápas byl přítomen a rozhodoval stanovený rozhodčí.

Soboty se zúčastnila celá řada vynikajících hráčů, z nichž můžeme vyzvednout hlavně Michala Gavenčiaka, který se po dlouhé době rozhodnul vstoupit do MČR.

Jak v sobotu, tak v neděli přišli všichni přihlášení hráči, což svědčí o zajímavosti turnaje a odhodlání hráčů se jej zúčastnit.

Už v sobotu došlo k překvapením, kdy do hlavní soutěže nepostoupili někteří vynikající hráči, zejména Tomáš Vančura nebo Roman Mirakhmedov, ale i další.

Neděle byla překvapení celá.

Do nejlepších šestnácti se vůbec neprobojoval Marek Hajdovský, jeden z největších favoritů na zisk mistrovské trofeje vůbec. V A straně prohrál s Petrem Kavanem 6:4, na konci B strany ho zastavil titul obhajující Adam Houdek 6:5.

Další překvapení se zrodilo hned v prvním kole pavouka, kdy Michala Gavenčiaka poráží Alexander Samorodov, a to 6:3!

Gavi se však dokázal probojovat přes B stranu zpátky, kde mu však vystavil konečnou David Žalman – 6:4.

Turnaj tak přišel o jedny z největších adeptů na titul, či umístění na bedně, a to v raných částech turnaje, obrovské překvapení!

Adam Houdek porazil v šestnácti nejlepších Petra Kavana, ale ve čtvrtfinále již nestačil na talentovaného Pavla Balaštíka, který zvítězil 7:4.

Mezi 16 nejlepších proniknul překvapivě Milan Ugrin, pro kterého to byla první účast v hlavní soutěži MR, narazil však na Honzu Meisnera, který ho vyřadil v poměru 6:3.

Překvapení turnaje Alexander Samorodov, poté co porazil Gavenčiaka sice prohrál s Meisnerem, avšak přes B stranu se dostal zpátky do nejlepších 16, kde poráží poměrně vysoko Jardu Tichého 6:3! V dalším kole (čtvrtfinále) však již nestačí na výborného Petra Urbana, který hraje nekompromisně7:3.

Dalším překvapením byla vysoká porážka Jakuba Stuny od Jamese Akenheada, a to 6:1, James však skončil hned v následujícím kole, kde si ho namazal na chleba David Žalman – 7:3.

V semifinále se tak střetli Honza Meisner a David Žalman.

Jan Meisner až do semi procházel turnaje jako nůž máslem, ve čtvrtfinále ho nezastavil ani výborně hrající Jan Strádal, jeho neobvyklé řešení stolů a chirurgická přesnost zasahování koulí se projevila vysokou výhrou 6:1.

Čekal se zajímavý a vyrovnaný zápas, opak byl však pravdou a Meisner vyhrál nad Davidem 7:1!

Zajímavostí je, že se toto semifinále dohrálo v 18:30, zatímco se na druhé straně čekalo na výsledek zápasu Kavan – Houdek, finále tak začínalo až po desáté hodině.

V druhém semifinále se utkali Petr Urban a Pavel Balaštík.

Pavel vyrobil pár chyb, kterých využívá Petr k odskočení ve skóre a konečné výhře 7:4.

Ve finále jsou tedy Jan Meisner a Petr Urban.

Zajímavostí je, že Honza Meisner má tituly v dospělých ve všech disciplínách, ale v osmičce se mu titul zatím nikdy nepovedl. Byl očekáván rychlý a zajímavý zápas.

Zápas byl na začátku velmi vyrovnaný, i přes řadu nespadlých rozstřelů, každá chyba byla potrestána. Honza však pořád vedl a posléze utekl na rozdíl tří bodů, který si už nenechal vzít – 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5, 8:5.

Honza se tak stal zaslouženě stal mistrem republiky v 8 ball pro rok 2018!

Na zápas se můžete podívat – Stream 1, Stream 2 (konec zápasu)

 

Zajímavé statistiky z turnaje

Průměrný čas zápasu v kvalifikaci: 76 minut (pět vítězných), počítán turnaj od začátku do konce turnaje (rozpočítáno na stoly a počet zápasů – 76), začátek turnaje v 10:40, konec 19:20

Průměrný čas zápasu v neděli: 62 minut (od šesti do osmi vítězných), počítán pouze čas zápasu (výsledkový servis, 61 zápasů), začátek turnaje 10:45, konec 00:07

Nejdelší zápas v sobotu: 1 hod 57 minut, Ullman – Eliáš 4:5

Nejdelší zápas v neděli: 2 hod 11 minut, Duna – Ugrin 6:5

Nejkratší zápas v sobotu: 26 minut, Bernášek – Vašata 5:1

Nejkratší zápas v neděli: 25 minut, Tužil – Dorobant 1:6

 

Celkové pořadí MR 8 ball (bez kvalifikace)

Pořadí Jméno Klub Body
1. Jan Meisner BC Harlequin Praha 10000
2. Petr Urban DUNS Benátky n.J., z.s. 8000
3. David Žalman MPC Pardubice z.s. 6400
4. Pavel Balaštík BC Harlequin Praha 6400
5. James Akenhead Řipská Billiard club 5120
6. Jan Strádal SK Billard Centrum Praha 5120
7. Alexander Samorodov SK Billard Centrum Praha 5120
8. Adam Houdek Řipská Billiard club 5120
9. Petr Kavan Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 4096
10. Jaroslav Tichý SK Billard Centrum Praha 4096
11. Michal Gavenčiak Billiard Stars 4096
12. Jakub Stuna Billiard Club Příchovice, z.s. 4096
13. Miroslav Dorobant Řipská Billiard club 4096
14. Longdi Zhou MPC Pardubice z.s. 4096
15. Milan Ugrin BC Harlequin Praha 4096
16. Aleš Janošťák Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 4096
17. Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 3277
18. Michal Horák SK Billard Centrum Praha 3277
19. Josef Nechvíle Řipská Billiard club 3277
20. Lukáš Bernášek Billiard Club Balabuška, z.s. 3277
21. Zoltán Duna Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s. 3277
22. René Kulas SK Billard Centrum Praha 3277
23. Pavel Tužil MPC Pardubice z.s. 3277
24. Tomáš Praus MPC Pardubice z.s. 3277
25. Pavel Halamka BC Harlequin Praha 2621
26. Michal Mihok SK Delta Billiard Brno 2621
27. Jindřich Bohůnek SK Delta Billiard Brno 2621
28. Pavel Weber Billiard Club Balabuška, z.s. 2621
29. Ondřej Číhal O.S.Billiard club Royal Jihlava 2621
30. Josef Velíšek Sportovní billiard Plzeň, z.s. 2621
31. Petr Brancuský MPC Pardubice z.s. 2621
32. Filip Lukáč SK Delta Billiard Brno 2621
33. Robin Vladyka BC Harlequin Praha 2097
34. Milan Tomeček SK Delta Billiard Brno 2097
35. David Dittrich BC Harlequin Praha 2097

Další hlavní zprávy

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

Rozhovor s mistrovským týmem Billiard Stars

Blahopřeji k titulu :-), určitě jste měli očekávání, měli jste silný tým.

Je to první mistrovský titul v týmech, minulý rok jste skončili v extralize na čtrnáctém místě a museli jste hrát baráž. Co se změnilo, že to letos vyšlo takhle nad očekávání?

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

Billiard Stars vítězí na MR týmů!

Uplynulý víkend proběhla poslední mistrovská soutěž v roce 2018, a to mistrovství republiky týmů.

Soutěž se odehrála v krásném klubu Řipská Praha, výsledky bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu a také v živém vstupu, který zajišťoval Luboš Louda.

Rozhovor s Petrem Urbanem, vítězem MR 14.1 a čtyřboje MR

Blahopřeji k zisku mistra ČR ve 14.1 nekonečné a zároveň vítězství v čtyřboji.

Čekal jsi takový úspěch? Že vyhraješ nad ikonou českého kulečníku Michalem Gavenčiakem?

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1774
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1493.1
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1405.9
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1357.5
5 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1318.7
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1297.9
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1233.3
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1221.3
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1219.2
10 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1212.6
11 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1208.6
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1172.6
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1151.9
14 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
15 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1125.3
16 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1104.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí