Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

 

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

14.1. nekonečná

 9. – 16. místo – Jan Meisner

33. 48. místo – David Žalman

65. – 75. místo – Petr Urban, Josef Nechvíle

25. – 32. místo – Veronika Hubrtová

 

10 ball

33. – 64. místo – Petr Urban, Josef Nechvíle, David Žalman, Jan Meisner

65. – 96. místo – Roman Hybler

25. – 32. místo – Veronika Hubrtová

 

8 ball

33. – 64. místo –  David Žalman, Roman Hybler

65. – 96. místo – Petr Urban, Jan Meisner

9. – 12. místo – Josef Nechvíle

5. -8. místo – Veronika Hubrtová

 

9 ball

9. – 16. místo – Roman Hybler

33. – 64. místo – David Žalman

65. – 96. místo – Petr Urban, Jan Meisner

13. – 16. místo – Josef Nechvíle

17. -24. místo – Veronika Hubrtová

 

Týmy

5. – 8. místo (prohra ve čtvrtfinále proti pozdějším vítězům ze Španělska)

 

Shrnutí 9 ball

 

Petr Urban

9Ball pro mě začal pro změnu s Nickem van den Bergem z Holandska. V zápase začínám rychle prohrávat 1:5. V tuto chvíli si uvědomuji, že nemám vůbec co ztratit a zápas otáčím na 9:5. Následuje zápas s dalším Holanďanem Janem Rempem. Zápas je od začátku vyrovnaný, nicméně za stavu 6:6 se mi podaří odskočit na 8:6.

Za tohoto stavu bohužel netrefuji véčko na střed, soupeř hraje následující hru čistou a je tu stav hill-hill. Za tohoto stavu mě soupeř pouští na stůl, ale bohužel netrefuji těžší dvojku a soupeř s notnou dávkou štěstí dohrává stůl a vítězí 9:8. Los opět není příznivý a na konci B strany mě čeká „Sibiřský Express“ Ruslan Chinahov.

Po celou dobu zápasu se ujímám vedení, bohužel za stavu 6:5 netrefuji lehkou osmičku a ihned v následující hře dostávám „eso“. Místo stavu 7:5 = 6:7. Od tohoto stavu hrajeme pouze čisté hry a můžu také litovat prohraného tempa a v zápase opět prohrávám 8:9. ME bych celkově bral jako podařené. Výsledky sice nebyly úplně příznivé, ale tolik těžkých zápasů s favority jsem nezažil a spousta z nich byla vyrovnaných a velmi kvalitních. V týmech nebyla medaile daleko. Škoda, že jsme si z B strany vylosovali pozdější vítěze ze Španělska, kterým jsme ovšem také nenechali nic zadarmo.

 

Veronika Hubrtová

Poslední disciplína na ME a já byla díky loňské medaili nasazená jako č.2 (chyběla Kelly Fisher). To mi tak trochu paradoxně nepomohlo. Měla jsem volný los a nastoupila proti mně rozehraná Ewa Bak z Polska. Já jsem hrála strašně. Možná jeden ze svých nejhorších zápasů na ME a v poslední době i celkově. Vůbec jsem se nedostala do zápasové koncentrace, možná jsem ještě měla v hlavě valnou hromadu, která skončila asi hodinu před zápasem, nebo prostě nevím. Ale co vím je to, že jsem hrála tragicky. Byla jsem hodně naštvaná a vytočená, ale prohra 1-7 naprosto spravedlivá.

Pak mě čekala v béčku moje „oblíbenkyně“ z Ruska – Trushevskaia, Valeriia. Opět nastoupila více než sebevědomě, ale úvod zápasu byl v režimu fair play. Já jsem se ujala vedení a hrála jsem docela dobře. To se jí nelíbilo, vzala si time out, a snížila asi na 5-6. V tu chvíli se v ní asi probudila opět ta hráčka jako z předchozího zápasu a málem mi dala rameno u stolu 😀 Já jsem se ji vyhnula, ale kluci mi po zápase říkali, že jsem uhnout neměla a měla to říct rozhodčímu, že by dostala kartu. Zápas jsem dohrála trochu v nervech, ale vítězství bylo moje.

Další zápas jsem hrála s Ine Helvik. Výhra 7-2 byla docela dobrá, ale musím přiznat, že jsem místy měla štěstí. To se naopak proti mně obrátilo v posledním zápase, ale mou vlastní chybou. Za stavu 6-3 nebo 6-4 proti Claudii von Rohr ze Švýcarska o postup mezi 16 nejlepších jsem nedala ne úplně jednoduchou, ale zase ne mega těžkou devítku. Pak chybovala ještě jednou v přihrávce a těžkou kouli č.7 jsem nedala. Rázem to bylo 6-6. Claudie rozstřelila, sotva ji spadla druhá koule a jedna dojela do pole, ale mohla pokračovat.

Jednoduchý stůl na dohrávku a já se pomalu loučila s turnajem a nadávala si za tu devítku. Ale ona netrefila jedničku a já měla asi dvě vteřiny naději. Ta pohasla, když ji ta netrefená jednička padá jinam, nahrávka na dvojku a následná dohrávku. Prohra 6-7 byla obrovskou lekcí, i když musím říct, že mě mrzela extrémně moc.

Celkově ME za sebe hodnotím tak 50-50. Výsledek beru jen v osmičce (5-8. místo), ostatní umístění nejsou taková, jaká jsem si představovala, ale nakopne mě to do další práce, protože jednotlivé zápasy mohu hodnotit celkem dobře.

Každopádně jako parta jsme si to tam užili, bylo to parádní. Děkuji ČMBS a sekci pool za to, že jsem mohla reprezentovat, klubu MPC Pardubice za to, že mohu jezdit na zahraniční turnaje a tím posouvat svou hru dále, Petrovi Urbanovi a DUNS Benátky za možnost připravit se na ME i další turnaje, a samozřejmě sponzorům LONGONI za super tága a výbavu a taky KAMUI a Guaranaplus.cz za produkty.

Obrovský dík patří Davidovi Dittrichovi, který podporoval všechny hráče, ať se vyhrávalo nebo prohrávalo, ostatním fanouškům a samozřejmě rodině a přátelům, co za námi vždy stojí. Já ještě děkuji Andrejce, která je tam vždy pro mě, ale i pro ostatní hráče a všechny podporuje bez rozdílu. Příští rok se ME koná ve Finsku – Tampere, tak doufám, že se kvalifikuji a budu tam moci zlepšit svá umístění.

 

David Žalman

Poslední disciplína co se tu na ME hrála, byla 9ball, na kterou se všichni těší nejvíce, protože je v kvalifikačních kritériích na MS. První zápas jsem měl proti Dogukan Cidam ze Severního Kypru. Vtipné na tom všem bylo, že jsem původně měl hrát na stole číslo 13 a tam se ještě hrálo a já čekal na svůj zápas. V klidu jsem si šel na toaletu, a když jsem se vrátil, s hrůzou jsem zjistil, že mě přesunuli na číslo 18. Přiběhl jsem tedy ke stolu, kde mě rozhodčí řekl, že již nemám nárok na rozehrání a máme ihned začít hrát.

Soupeř byl již rozehraný a tak na mě doslova naletěl a v duchu jsem si říkal, to bude špatné. Ovšem, já jsem se také zbláznil a nedělal jsem žádné chyby, až za stavu 8:3 jsem zkusil dlouhé véčko, to nevyšlo a soupeř netrefuje a já vyhrávám asi v nejrychlejším zápase z těch okolo. Po zápase za mnou přišel právě onen rozhodčí a povídá mi „Vidíš ty se vlastně ani rozehrávat nepotřebuješ“.

Winner qualification byl Švéd Senharip Azar, je to takový průměrný hráč, ale se mnou také nedělal žádné moc velké chyby, ale mě to šlo ještě o něco hůře a tak prohrávám 6:9. Na konci béčka jsem měl mě už známý Ital Massimmiliano Corso. Oba dva jsme se na tom stole velice trápili, ale já přeci jenom méně a dokázal jsem to ustát a vyhrát 9:5.

V last 64 jsem si nalosoval opět ne to nejlehčí, ale doslova toho nejtěžšího a to Mario He z Rakouska. Roztřely se mi nedařily a Mario hrál svoji standardní bezchybnou hru a převálcoval mě během 30min 1:9. Konečné pořadí je tak opět 33.místo.

 

Josef Nechvíle

9 Ball jsem hrál v kategorii Under 23. V prvním kole jsem měl soupeře Joey Haegmanse z Holandska, kterého jsem porazil 9:6. V druhém kole na mě čekal Fin Casper Matikainen, který měl lepší jistoty, mě moc nepadaly breaky a prohrál jsem 9:3. V béčku jsem narazil na Ibrahima Vatansever z Turecka, který si moc nebyl jistý svou hrou a tak jsem vyhrál 9:4.

V dalším kole jsem hrál v Jan Van Lieropem z Holandska. Tento zápas jsem si moc neužil, protože Jan se zvedal, když jsem hrál 9ku, 2 kombinace na 9ku mi zůstaly v díře a 1 devítku jsem netrefil. Pak už jsem se bohužel nedokázal dostat zpět do zápasu a prohrál jsem 9:4. Evropu jsem si moc užil. Díky všem za fandění a svému klubu BC Řipská a ČMBS za podporu!

 

 

Jan Meisner

V poslední disciplíně jsem měl v prvním kole Francouze Belhaj. Tento zápas mi vůbec nevyšel, soupeř naštěstí vyráběl ještě více chyb než já, takže to na vítězství stačilo. To se už nedá říct o dalším zápase s mladším Holanďanem De Ruyter, ķterý mě pěkně vyškolil na jistotách.

Na konci B strany jsem měl Chorvata Bartol Michell, se kterým mi vůbec nechodily breaky a s tím se devítka na téhle úrovni vyhrávat nedá. Celkové hodnocení tohoto ME je pro mě spíše zklamáním. Výsledek, se kterým jsem spokojen, se mi povedl zahrát pouze v nekonečné, což ale tak nějak odpovídá, protože je to moje nejsilnější disciplína. Teď se ještě pokusím zahrát něco na nadcházejícím eurotouru.

 

Roman Hybler

V devítce jsem začal proti Davidovi Alcaide. Další super soupeř. Neměl jsem ani možnost se do toho zápasu dostat. Prohrál jsem 1-9. Hrál výborně, a mě nešel vůbec break, jemu všechno vyšlo a tak jsem to prohrál. Další zápas jsem hrál pak o postup se Sebastianem Staabem. Prohrával jsem už 1-5 a pak jsem to stáhnul a vyrovnal a potom jsem to otočil na 9-5. Byla to super hra. V týmech jsme taky hráli dobře, tak jsem se dostal trošku do hry. Další zápas jsem vyhrál s Bahramem Lotfy, loni to byl mistr Evropy.

Vyhrál jsem 9-3, byl to dobrý zápas, udělal jsem asi 2 malý chybičky, ale to mi stačilo. Rozsřely jsem měl fakt dobrý v tomhle zápase a bylo to dobrý. Další den jsem hrál proti Grabe z Estonska a prohrával jsem zase 1-5 jako se Sebastianem Staabem, ale mohl jsem to vyrovnat. A čekal jsem na chybu od Grabeho. Ale mohl jsem to i vyhrát, stáhnul jsem to na 6-6, čistá  a to bylo dobrý. Pak jsem hrál s Mariem He mezi poslední 16, ale to už bylo těžký.

Každý zápas těžký na psychiku, to je moc těžký a taky musíš hrát tvůj nejlepší kulečník a to celou dobu, nesmíš si nechat žádný místa jako rezervu, žádná chyba nesmí být. Ze začátku to bylo tak, že já rozstřelil – nic, on dohrál. On čistá. Já rozstřelil – nic, on dohrál + čistá. Prohrával jsem 0-4 a ten zápas už tím byl nalomen. Měl jsem ještě možnost u stavu 3-5, nedal kouli, ale zabasoval mě se štěstím, ale pak už to bylo tak no, prohrál jsem pak 9-5.

Tak se to vidí, že když se do toho ze začátku nedostaneš a nedostaneš ani šanci, tak u střídavého rozstřelu nemáš možnost se do toho dostat. Ale celkově jsem v pohodě, byly i dobrý výsledky. Já to beru vždy tak jak jsem hrál, nejenom o tom umístění. Každej hráč umí hrát, tak hráči se kterými jsem hrál já, byli všichni moc dobrý a taky musím říct, že to hráli fakt dobře a musím to taky akceptovat.

 

 

 

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Další zpravodajství

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Liga týmů

27. – 28.6. proběhne poslední kolo týmů.

V extralize se bude hrát o osm postupových míst na MR 2020 a o pohár pro vítěze základní části.

V I. lize se bude hrát o baráž – čtyři postupová místa, a o pohár pro nejlepší tým soutěže.

Vše můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

ME juniorů 2020 definitivně zrušeno

V sobotu jsme obdrželi dopis od EPBF, v krátkosti v bodech níže, nebo pod článkem originál.

  • ME juniorů 2020 definitivně zrušeno
  • První akcí EPBF bude snad ET v Sankt Johannu, zatím stále v přípravách a snad brzy bude pozvánka
  • ME dospělých a U23 v Turecku, stejně jako ET mužů a žen v listopadu, stále v přípravách

20.06.20 EPBF Update June 2020

 

Best of East příští měsíc v Pardubicích

Vážení příznivci kulečníku, přišla výborná zpráva, turnaj BoE, který se měl konat v Maďarsku, místní vláda nepovolila a proběhne 18.-19.7.2020 v herně MPC Pardubice.

Více info bude následovat.

3. kolo ligy týmů

Poslední týden v červnu 2020 se konají poslední kola ligy týmů.

V sobotu se hraje Extraliga, v neděli I. liga.

Rozlosování do heren, propozice a další informace naleznete na našem webu v záložce soutěže – týmy.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

ČPTour 8 ball 32

Dnes se hraje ČPTour 32 8 ball v Harlequinu Praha, můžete sledovat na našem výsledkovém servisu a semifinále a finále bude živý přenos.

 

Alikvótní počet postupujích z regionů

Dnes se hrají regiony – kvalifikační turnaje na zítřejší ČPTour 32 8 ball.

Všem přejeme hodně štěstí!

Počet postupujících z regionů můžete nalézt na Google disk.

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020