Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

 

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

14.1. nekonečná

 9. – 16. místo – Jan Meisner

33. 48. místo – David Žalman

65. – 75. místo – Petr Urban, Josef Nechvíle

25. – 32. místo – Veronika Hubrtová

 

10 ball

33. – 64. místo – Petr Urban, Josef Nechvíle, David Žalman, Jan Meisner

65. – 96. místo – Roman Hybler

25. – 32. místo – Veronika Hubrtová

 

8 ball

33. – 64. místo –  David Žalman, Roman Hybler

65. – 96. místo – Petr Urban, Jan Meisner

9. – 12. místo – Josef Nechvíle

5. -8. místo – Veronika Hubrtová

 

9 ball

9. – 16. místo – Roman Hybler

33. – 64. místo – David Žalman

65. – 96. místo – Petr Urban, Jan Meisner

13. – 16. místo – Josef Nechvíle

17. -24. místo – Veronika Hubrtová

 

Týmy

5. – 8. místo (prohra ve čtvrtfinále proti pozdějším vítězům ze Španělska)

 

Shrnutí 9 ball

 

Petr Urban

9Ball pro mě začal pro změnu s Nickem van den Bergem z Holandska. V zápase začínám rychle prohrávat 1:5. V tuto chvíli si uvědomuji, že nemám vůbec co ztratit a zápas otáčím na 9:5. Následuje zápas s dalším Holanďanem Janem Rempem. Zápas je od začátku vyrovnaný, nicméně za stavu 6:6 se mi podaří odskočit na 8:6.

Za tohoto stavu bohužel netrefuji véčko na střed, soupeř hraje následující hru čistou a je tu stav hill-hill. Za tohoto stavu mě soupeř pouští na stůl, ale bohužel netrefuji těžší dvojku a soupeř s notnou dávkou štěstí dohrává stůl a vítězí 9:8. Los opět není příznivý a na konci B strany mě čeká „Sibiřský Express“ Ruslan Chinahov.

Po celou dobu zápasu se ujímám vedení, bohužel za stavu 6:5 netrefuji lehkou osmičku a ihned v následující hře dostávám „eso“. Místo stavu 7:5 = 6:7. Od tohoto stavu hrajeme pouze čisté hry a můžu také litovat prohraného tempa a v zápase opět prohrávám 8:9. ME bych celkově bral jako podařené. Výsledky sice nebyly úplně příznivé, ale tolik těžkých zápasů s favority jsem nezažil a spousta z nich byla vyrovnaných a velmi kvalitních. V týmech nebyla medaile daleko. Škoda, že jsme si z B strany vylosovali pozdější vítěze ze Španělska, kterým jsme ovšem také nenechali nic zadarmo.

 

Veronika Hubrtová

Poslední disciplína na ME a já byla díky loňské medaili nasazená jako č.2 (chyběla Kelly Fisher). To mi tak trochu paradoxně nepomohlo. Měla jsem volný los a nastoupila proti mně rozehraná Ewa Bak z Polska. Já jsem hrála strašně. Možná jeden ze svých nejhorších zápasů na ME a v poslední době i celkově. Vůbec jsem se nedostala do zápasové koncentrace, možná jsem ještě měla v hlavě valnou hromadu, která skončila asi hodinu před zápasem, nebo prostě nevím. Ale co vím je to, že jsem hrála tragicky. Byla jsem hodně naštvaná a vytočená, ale prohra 1-7 naprosto spravedlivá.

Pak mě čekala v béčku moje „oblíbenkyně“ z Ruska – Trushevskaia, Valeriia. Opět nastoupila více než sebevědomě, ale úvod zápasu byl v režimu fair play. Já jsem se ujala vedení a hrála jsem docela dobře. To se jí nelíbilo, vzala si time out, a snížila asi na 5-6. V tu chvíli se v ní asi probudila opět ta hráčka jako z předchozího zápasu a málem mi dala rameno u stolu 😀 Já jsem se ji vyhnula, ale kluci mi po zápase říkali, že jsem uhnout neměla a měla to říct rozhodčímu, že by dostala kartu. Zápas jsem dohrála trochu v nervech, ale vítězství bylo moje.

Další zápas jsem hrála s Ine Helvik. Výhra 7-2 byla docela dobrá, ale musím přiznat, že jsem místy měla štěstí. To se naopak proti mně obrátilo v posledním zápase, ale mou vlastní chybou. Za stavu 6-3 nebo 6-4 proti Claudii von Rohr ze Švýcarska o postup mezi 16 nejlepších jsem nedala ne úplně jednoduchou, ale zase ne mega těžkou devítku. Pak chybovala ještě jednou v přihrávce a těžkou kouli č.7 jsem nedala. Rázem to bylo 6-6. Claudie rozstřelila, sotva ji spadla druhá koule a jedna dojela do pole, ale mohla pokračovat.

Jednoduchý stůl na dohrávku a já se pomalu loučila s turnajem a nadávala si za tu devítku. Ale ona netrefila jedničku a já měla asi dvě vteřiny naději. Ta pohasla, když ji ta netrefená jednička padá jinam, nahrávka na dvojku a následná dohrávku. Prohra 6-7 byla obrovskou lekcí, i když musím říct, že mě mrzela extrémně moc.

Celkově ME za sebe hodnotím tak 50-50. Výsledek beru jen v osmičce (5-8. místo), ostatní umístění nejsou taková, jaká jsem si představovala, ale nakopne mě to do další práce, protože jednotlivé zápasy mohu hodnotit celkem dobře.

Každopádně jako parta jsme si to tam užili, bylo to parádní. Děkuji ČMBS a sekci pool za to, že jsem mohla reprezentovat, klubu MPC Pardubice za to, že mohu jezdit na zahraniční turnaje a tím posouvat svou hru dále, Petrovi Urbanovi a DUNS Benátky za možnost připravit se na ME i další turnaje, a samozřejmě sponzorům LONGONI za super tága a výbavu a taky KAMUI a Guaranaplus.cz za produkty.

Obrovský dík patří Davidovi Dittrichovi, který podporoval všechny hráče, ať se vyhrávalo nebo prohrávalo, ostatním fanouškům a samozřejmě rodině a přátelům, co za námi vždy stojí. Já ještě děkuji Andrejce, která je tam vždy pro mě, ale i pro ostatní hráče a všechny podporuje bez rozdílu. Příští rok se ME koná ve Finsku – Tampere, tak doufám, že se kvalifikuji a budu tam moci zlepšit svá umístění.

 

David Žalman

Poslední disciplína co se tu na ME hrála, byla 9ball, na kterou se všichni těší nejvíce, protože je v kvalifikačních kritériích na MS. První zápas jsem měl proti Dogukan Cidam ze Severního Kypru. Vtipné na tom všem bylo, že jsem původně měl hrát na stole číslo 13 a tam se ještě hrálo a já čekal na svůj zápas. V klidu jsem si šel na toaletu, a když jsem se vrátil, s hrůzou jsem zjistil, že mě přesunuli na číslo 18. Přiběhl jsem tedy ke stolu, kde mě rozhodčí řekl, že již nemám nárok na rozehrání a máme ihned začít hrát.

Soupeř byl již rozehraný a tak na mě doslova naletěl a v duchu jsem si říkal, to bude špatné. Ovšem, já jsem se také zbláznil a nedělal jsem žádné chyby, až za stavu 8:3 jsem zkusil dlouhé véčko, to nevyšlo a soupeř netrefuje a já vyhrávám asi v nejrychlejším zápase z těch okolo. Po zápase za mnou přišel právě onen rozhodčí a povídá mi „Vidíš ty se vlastně ani rozehrávat nepotřebuješ“.

Winner qualification byl Švéd Senharip Azar, je to takový průměrný hráč, ale se mnou také nedělal žádné moc velké chyby, ale mě to šlo ještě o něco hůře a tak prohrávám 6:9. Na konci béčka jsem měl mě už známý Ital Massimmiliano Corso. Oba dva jsme se na tom stole velice trápili, ale já přeci jenom méně a dokázal jsem to ustát a vyhrát 9:5.

V last 64 jsem si nalosoval opět ne to nejlehčí, ale doslova toho nejtěžšího a to Mario He z Rakouska. Roztřely se mi nedařily a Mario hrál svoji standardní bezchybnou hru a převálcoval mě během 30min 1:9. Konečné pořadí je tak opět 33.místo.

 

Josef Nechvíle

9 Ball jsem hrál v kategorii Under 23. V prvním kole jsem měl soupeře Joey Haegmanse z Holandska, kterého jsem porazil 9:6. V druhém kole na mě čekal Fin Casper Matikainen, který měl lepší jistoty, mě moc nepadaly breaky a prohrál jsem 9:3. V béčku jsem narazil na Ibrahima Vatansever z Turecka, který si moc nebyl jistý svou hrou a tak jsem vyhrál 9:4.

V dalším kole jsem hrál v Jan Van Lieropem z Holandska. Tento zápas jsem si moc neužil, protože Jan se zvedal, když jsem hrál 9ku, 2 kombinace na 9ku mi zůstaly v díře a 1 devítku jsem netrefil. Pak už jsem se bohužel nedokázal dostat zpět do zápasu a prohrál jsem 9:4. Evropu jsem si moc užil. Díky všem za fandění a svému klubu BC Řipská a ČMBS za podporu!

 

 

Jan Meisner

V poslední disciplíně jsem měl v prvním kole Francouze Belhaj. Tento zápas mi vůbec nevyšel, soupeř naštěstí vyráběl ještě více chyb než já, takže to na vítězství stačilo. To se už nedá říct o dalším zápase s mladším Holanďanem De Ruyter, ķterý mě pěkně vyškolil na jistotách.

Na konci B strany jsem měl Chorvata Bartol Michell, se kterým mi vůbec nechodily breaky a s tím se devítka na téhle úrovni vyhrávat nedá. Celkové hodnocení tohoto ME je pro mě spíše zklamáním. Výsledek, se kterým jsem spokojen, se mi povedl zahrát pouze v nekonečné, což ale tak nějak odpovídá, protože je to moje nejsilnější disciplína. Teď se ještě pokusím zahrát něco na nadcházejícím eurotouru.

 

Roman Hybler

V devítce jsem začal proti Davidovi Alcaide. Další super soupeř. Neměl jsem ani možnost se do toho zápasu dostat. Prohrál jsem 1-9. Hrál výborně, a mě nešel vůbec break, jemu všechno vyšlo a tak jsem to prohrál. Další zápas jsem hrál pak o postup se Sebastianem Staabem. Prohrával jsem už 1-5 a pak jsem to stáhnul a vyrovnal a potom jsem to otočil na 9-5. Byla to super hra. V týmech jsme taky hráli dobře, tak jsem se dostal trošku do hry. Další zápas jsem vyhrál s Bahramem Lotfy, loni to byl mistr Evropy.

Vyhrál jsem 9-3, byl to dobrý zápas, udělal jsem asi 2 malý chybičky, ale to mi stačilo. Rozsřely jsem měl fakt dobrý v tomhle zápase a bylo to dobrý. Další den jsem hrál proti Grabe z Estonska a prohrával jsem zase 1-5 jako se Sebastianem Staabem, ale mohl jsem to vyrovnat. A čekal jsem na chybu od Grabeho. Ale mohl jsem to i vyhrát, stáhnul jsem to na 6-6, čistá  a to bylo dobrý. Pak jsem hrál s Mariem He mezi poslední 16, ale to už bylo těžký.

Každý zápas těžký na psychiku, to je moc těžký a taky musíš hrát tvůj nejlepší kulečník a to celou dobu, nesmíš si nechat žádný místa jako rezervu, žádná chyba nesmí být. Ze začátku to bylo tak, že já rozstřelil – nic, on dohrál. On čistá. Já rozstřelil – nic, on dohrál + čistá. Prohrával jsem 0-4 a ten zápas už tím byl nalomen. Měl jsem ještě možnost u stavu 3-5, nedal kouli, ale zabasoval mě se štěstím, ale pak už to bylo tak no, prohrál jsem pak 9-5.

Tak se to vidí, že když se do toho ze začátku nedostaneš a nedostaneš ani šanci, tak u střídavého rozstřelu nemáš možnost se do toho dostat. Ale celkově jsem v pohodě, byly i dobrý výsledky. Já to beru vždy tak jak jsem hrál, nejenom o tom umístění. Každej hráč umí hrát, tak hráči se kterými jsem hrál já, byli všichni moc dobrý a taky musím říct, že to hráli fakt dobře a musím to taky akceptovat.

 

 

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Rozhovor s vítězi MR dvojic

Blahopřeji k vítězství, podle výsledků to vypadalo jednoduše, „nejhorší výsledek“ je, že jste vyhráli jenom 6:3. Bylo to opravdu tak lehké? Jak jste cítili šance před turnajem?

Petr: Dle výsledků to vypadá jednoznačně. V úvodních zápasech při nás stálo štěstí. Vyhrávali jsme a ani nevěděli chvilkami jak. V semifinále nám pomohli kluci z Tábora neproměněnou devítkou na 3:2. Zápas jsme poté otočili na svou stranu. Ve finále jsme předvedli skoro bezchybný výkon a poměrně jednoznačně zvítězili. Před turnajem jsme byli žebříčkově favorité, ale nebylo jednoduché to potvrdit.

David: No musím říci, že ačkoliv to tak dle výsledků nevypadalo měli jsme hodně pomalý rozjezd s velkou dávkou občasného štěstí na pozice. Teprve semifinále a finále se nám opravdu povedlo a chodilo vše podle představ.

Máte rádi dvojice? Neuvažujete o tom, že se zúčastníte kvalifikace na World Cup of Pool?

Petr: Dvojice mám rád a díky zápasům během FederalCupu jsme na sebe s Davidem celkem zvyklý a víme, co od druhého očekávat. O World Cup of Pool jsme přemýšleli už minulý rok a tento rok to zkusíme zrealizovat.

David: Ano dvojice jsou úplně něco jiného a každoročně se na ně těším. WCP záleží hodně na tom, zda bude nominována dvojice Roman Hybler a Michal Gavenčiak, v tomto případě bychom hrát nemohli, protože finálovou část může hrát pouze jedna dvojice z jednoho státu.

Připravujete se na turnaj dvojic nějak speciálně?

Petr: Ne. Já piloval break, který má David horší :):D

David: Na dvojice se připravit nedá, je důležité, aby si dva hráči sedli.

Byli jste spokojeni s herními podmínkami a organizací? Napadá vás nějaké zlepšení?

Petr: Za mě vše v pořádku. Možná bych popřemýšlel od semifinále o časovém rozhodčím a v single KO zápasy na větší počet vítězných.

David: Ano celkově jsem s podmínkami herny byl spokojený. Mantinely sice občas dělaly psí kusy, ale dalo se na to zvyknout

Jaké máte plány na sklonku roku?

Petr: Vánoční turnaje, co půjde a tento víkend MR týmů.

David: Ke konci roku už toho moc nezbývá, takže žádné velké plány nejsou.

Díky za rozhovor

Otázky vypracoval Robin Vladyka

Mistr týmů je z MPC Pardubice!

Uplynulý víkend se hrála poslední letošní soutěž, a to mistrovství České republiky týmů.

Do soutěže mohlo zasáhnout osm nejlepších týmů z dlouhodobé soutěže, je to vlastně play-off s druhou šancí.

Rozhovor s vítězi MR smíšených dvojic

Blahopřeji, jak spolu už vlastně hrajete dlouho?

Tužil s Žalmanovou překvapivě zvítězili na MR smíšených dvojic

Mistrovství smíšených dvojic bylo na programu minulou neděli, nakonec si přišlo zahrát 23 párů.

Smíšené dvojice může hrát vždy muž / žena.

Dvojice ovládli Petr Urban a David Žalman

V sobotu 16.11. se hrály oblíbené dvojice, tentokrát v BC Hradec Králové.

Na zahájení turnaje se sešlo 34 dvojic, které usilovaly o český mistrovský titul.

Rozhovor s Honzou Meisnerem vítězem čtrnáctky a čtyřboje MČR

Honzo blahopřeji k vítězství ve 14.1 poslední disciplíně jednotlivců v letošním roce.

Jak se ti hrálo? Můžeš popsat svou cestu turnajem?

Další zpravodajství

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

20200119_Výsledky MČR juniorů 2020 v 8 ball


Vítězem Mistrovství ČR juniorů 2020 v disciplíně 8 ball se stal Enrik Tenk z SK Delta Billiard Brno, když v  opět napínavém  finále porazil Davida Mrázka z BC Metropol České Budějovice nejtěsnějším výsledkem 6 – 5 .. Na dělených třetích místech se umístili Tom Kurz z SK Billard Centrum Praha (SF 3 – 6 Tenk) a Matouš Vlk z MPC Pardubice (SF 2-6 Mrázek).
Po dvou disciplínách žebříček čtyřboje MČR juniorů 2020 vede David Mrázek z BC Metropol České Budějovice před Mykolou Morozem z BC BioSystém Plzeň a Enrikem Tenkem z SK Delta Billiard Brno (oba dělené 2. místo)  Blahopřejeme !
Kompletní výsledky 8 ball ZDE
Kompletní výsledky čtyřboje ZDE

20200119_Mistrovství ČR juniorů 2020 v 8 ball


Dnes se opět v Maple pool clubu Pardubice odehrává první Mistrovství ČR juniorů 2020 juniorů a to v disciplíně 8 ball. Své síly dorazilo změřit celkem 19 hráček a hráčů, jež nyní bojují ve skupinách o postup do vyřazovacího pavouka. Výsledky a streamy můžete sledovat ZDE:
Přejeme dobrý strk a skvělé výkony.

20200118_Výsledky MČR juniorů 2020 v 10 ball

Vítězem Mistrovství ČR juniorů 2020 v disciplíně 10 ball se stal Mykola Moroz z BC Bio – Systém Plzeň, když v napínavém  finále porazil Davida Mrázka z BC Metropol České Budějovice nejtěsnějším výsledkem 6 – 5 (5-1, 5-5, 6-5). Na dělených třetích místech se umístili Tom Kurz z SK Billard Centrum Praha (SF 1-6 Moroz) a Milan Tomeček z SK Delta Billiard Brno (SF 1-6 Mrázek). Blahopřejeme !
Kompletní výsledky ZDE:

 

20200118_Mistrovství ČR juniorů 2020 v 10 ball


Dnes se v Maple pool clubu Pardubice odehrává první Mistrovství ČR juniorů 2020 juniorů a to v disciplíně 10 ball. Ze všech koutů republiky se sjelo 18 hráček a hráčů, jež nyní bojují ve skupinách o postup do vyřazovacího pavouka. Výsledky a streamy můžete sledovat ZDE   
Přejeme dobrý strk a skvělé výkony.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Nasazení do turnaje ČPTour Open 8 ball 2020

Ve středu 8.1.2020 končilo přihlašování na ČPTour Open 8 ball, první turnaj v tomto roce. Skupiny se odehrají ve dvou hernách, nasazení je vidět v seznamech níže.

Přihlásilo se 71 hráčů, kteří byli nasazeni podle pořadí, v kterém figurovali na konci roku 2019 (pořadí je uveřejněno v on-line přihlašování). Zbylých šest hráčů bylo nalosováno náhodně.

Nasazení a náhodné nalosování je zaznamenáno ve videu na našem kanále ČMBS TV.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Nabídkové řízení 2020

Vážené kluby,

na odkazu níže je nabídkové řízení na pronájem heren na rok 2020.

Pro podání dotazů je termín do konce tohoto týdne 20.12.2019, celé řízení končí koncem roku.

Prosím reagujte včas, po dokončení nabídkového řízení budeme ihned dělat plán.

Bohužel je to velmi narychlo, museli jsme čekat na kalendáře našich nadřazených organizací, bez kterých by kalendář dělat nemělo smysl.

Nabídkové řízení ke stažení

Tento dokument je také uveřejněn na našich stránkách v sekci media – dokumenty, návrhy na sezónu 2020.

Děkujeme

Přejeme hezké vánoční svátky a šťastný nový rok.

Tým VVs

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2109.3
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1528.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1489.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1421.7
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1405.1
6 Urban Petr MPC Pardubice 1387.6
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1383.8
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1149.8
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1108.3
10 Kníže Martin MPC Pardubice 1088.6
11 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1059.2
12 Nechvíle Josef Řipská Praha 1051.4
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 1038.7
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1028.7
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 989.7
16 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 969.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
První turnaj se hraje 11.1.2020