Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

 

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

14.1. nekonečná

 9. – 16. místo – Jan Meisner

33. 48. místo – David Žalman

65. – 75. místo – Petr Urban, Josef Nechvíle

25. – 32. místo – Veronika Hubrtová

 

10 ball

33. – 64. místo – Petr Urban, Josef Nechvíle, David Žalman, Jan Meisner

65. – 96. místo – Roman Hybler

25. – 32. místo – Veronika Hubrtová

 

8 ball

33. – 64. místo –  David Žalman, Roman Hybler

65. – 96. místo – Petr Urban, Jan Meisner

9. – 12. místo – Josef Nechvíle

5. -8. místo – Veronika Hubrtová

 

9 ball

9. – 16. místo – Roman Hybler

33. – 64. místo – David Žalman

65. – 96. místo – Petr Urban, Jan Meisner

13. – 16. místo – Josef Nechvíle

17. -24. místo – Veronika Hubrtová

 

Týmy

5. – 8. místo (prohra ve čtvrtfinále proti pozdějším vítězům ze Španělska)

 

Shrnutí 9 ball

 

Petr Urban

9Ball pro mě začal pro změnu s Nickem van den Bergem z Holandska. V zápase začínám rychle prohrávat 1:5. V tuto chvíli si uvědomuji, že nemám vůbec co ztratit a zápas otáčím na 9:5. Následuje zápas s dalším Holanďanem Janem Rempem. Zápas je od začátku vyrovnaný, nicméně za stavu 6:6 se mi podaří odskočit na 8:6.

Za tohoto stavu bohužel netrefuji véčko na střed, soupeř hraje následující hru čistou a je tu stav hill-hill. Za tohoto stavu mě soupeř pouští na stůl, ale bohužel netrefuji těžší dvojku a soupeř s notnou dávkou štěstí dohrává stůl a vítězí 9:8. Los opět není příznivý a na konci B strany mě čeká „Sibiřský Express“ Ruslan Chinahov.

Po celou dobu zápasu se ujímám vedení, bohužel za stavu 6:5 netrefuji lehkou osmičku a ihned v následující hře dostávám „eso“. Místo stavu 7:5 = 6:7. Od tohoto stavu hrajeme pouze čisté hry a můžu také litovat prohraného tempa a v zápase opět prohrávám 8:9. ME bych celkově bral jako podařené. Výsledky sice nebyly úplně příznivé, ale tolik těžkých zápasů s favority jsem nezažil a spousta z nich byla vyrovnaných a velmi kvalitních. V týmech nebyla medaile daleko. Škoda, že jsme si z B strany vylosovali pozdější vítěze ze Španělska, kterým jsme ovšem také nenechali nic zadarmo.

 

Veronika Hubrtová

Poslední disciplína na ME a já byla díky loňské medaili nasazená jako č.2 (chyběla Kelly Fisher). To mi tak trochu paradoxně nepomohlo. Měla jsem volný los a nastoupila proti mně rozehraná Ewa Bak z Polska. Já jsem hrála strašně. Možná jeden ze svých nejhorších zápasů na ME a v poslední době i celkově. Vůbec jsem se nedostala do zápasové koncentrace, možná jsem ještě měla v hlavě valnou hromadu, která skončila asi hodinu před zápasem, nebo prostě nevím. Ale co vím je to, že jsem hrála tragicky. Byla jsem hodně naštvaná a vytočená, ale prohra 1-7 naprosto spravedlivá.

Pak mě čekala v béčku moje „oblíbenkyně“ z Ruska – Trushevskaia, Valeriia. Opět nastoupila více než sebevědomě, ale úvod zápasu byl v režimu fair play. Já jsem se ujala vedení a hrála jsem docela dobře. To se jí nelíbilo, vzala si time out, a snížila asi na 5-6. V tu chvíli se v ní asi probudila opět ta hráčka jako z předchozího zápasu a málem mi dala rameno u stolu 😀 Já jsem se ji vyhnula, ale kluci mi po zápase říkali, že jsem uhnout neměla a měla to říct rozhodčímu, že by dostala kartu. Zápas jsem dohrála trochu v nervech, ale vítězství bylo moje.

Další zápas jsem hrála s Ine Helvik. Výhra 7-2 byla docela dobrá, ale musím přiznat, že jsem místy měla štěstí. To se naopak proti mně obrátilo v posledním zápase, ale mou vlastní chybou. Za stavu 6-3 nebo 6-4 proti Claudii von Rohr ze Švýcarska o postup mezi 16 nejlepších jsem nedala ne úplně jednoduchou, ale zase ne mega těžkou devítku. Pak chybovala ještě jednou v přihrávce a těžkou kouli č.7 jsem nedala. Rázem to bylo 6-6. Claudie rozstřelila, sotva ji spadla druhá koule a jedna dojela do pole, ale mohla pokračovat.

Jednoduchý stůl na dohrávku a já se pomalu loučila s turnajem a nadávala si za tu devítku. Ale ona netrefila jedničku a já měla asi dvě vteřiny naději. Ta pohasla, když ji ta netrefená jednička padá jinam, nahrávka na dvojku a následná dohrávku. Prohra 6-7 byla obrovskou lekcí, i když musím říct, že mě mrzela extrémně moc.

Celkově ME za sebe hodnotím tak 50-50. Výsledek beru jen v osmičce (5-8. místo), ostatní umístění nejsou taková, jaká jsem si představovala, ale nakopne mě to do další práce, protože jednotlivé zápasy mohu hodnotit celkem dobře.

Každopádně jako parta jsme si to tam užili, bylo to parádní. Děkuji ČMBS a sekci pool za to, že jsem mohla reprezentovat, klubu MPC Pardubice za to, že mohu jezdit na zahraniční turnaje a tím posouvat svou hru dále, Petrovi Urbanovi a DUNS Benátky za možnost připravit se na ME i další turnaje, a samozřejmě sponzorům LONGONI za super tága a výbavu a taky KAMUI a Guaranaplus.cz za produkty.

Obrovský dík patří Davidovi Dittrichovi, který podporoval všechny hráče, ať se vyhrávalo nebo prohrávalo, ostatním fanouškům a samozřejmě rodině a přátelům, co za námi vždy stojí. Já ještě děkuji Andrejce, která je tam vždy pro mě, ale i pro ostatní hráče a všechny podporuje bez rozdílu. Příští rok se ME koná ve Finsku – Tampere, tak doufám, že se kvalifikuji a budu tam moci zlepšit svá umístění.

 

David Žalman

Poslední disciplína co se tu na ME hrála, byla 9ball, na kterou se všichni těší nejvíce, protože je v kvalifikačních kritériích na MS. První zápas jsem měl proti Dogukan Cidam ze Severního Kypru. Vtipné na tom všem bylo, že jsem původně měl hrát na stole číslo 13 a tam se ještě hrálo a já čekal na svůj zápas. V klidu jsem si šel na toaletu, a když jsem se vrátil, s hrůzou jsem zjistil, že mě přesunuli na číslo 18. Přiběhl jsem tedy ke stolu, kde mě rozhodčí řekl, že již nemám nárok na rozehrání a máme ihned začít hrát.

Soupeř byl již rozehraný a tak na mě doslova naletěl a v duchu jsem si říkal, to bude špatné. Ovšem, já jsem se také zbláznil a nedělal jsem žádné chyby, až za stavu 8:3 jsem zkusil dlouhé véčko, to nevyšlo a soupeř netrefuje a já vyhrávám asi v nejrychlejším zápase z těch okolo. Po zápase za mnou přišel právě onen rozhodčí a povídá mi „Vidíš ty se vlastně ani rozehrávat nepotřebuješ“.

Winner qualification byl Švéd Senharip Azar, je to takový průměrný hráč, ale se mnou také nedělal žádné moc velké chyby, ale mě to šlo ještě o něco hůře a tak prohrávám 6:9. Na konci béčka jsem měl mě už známý Ital Massimmiliano Corso. Oba dva jsme se na tom stole velice trápili, ale já přeci jenom méně a dokázal jsem to ustát a vyhrát 9:5.

V last 64 jsem si nalosoval opět ne to nejlehčí, ale doslova toho nejtěžšího a to Mario He z Rakouska. Roztřely se mi nedařily a Mario hrál svoji standardní bezchybnou hru a převálcoval mě během 30min 1:9. Konečné pořadí je tak opět 33.místo.

 

Josef Nechvíle

9 Ball jsem hrál v kategorii Under 23. V prvním kole jsem měl soupeře Joey Haegmanse z Holandska, kterého jsem porazil 9:6. V druhém kole na mě čekal Fin Casper Matikainen, který měl lepší jistoty, mě moc nepadaly breaky a prohrál jsem 9:3. V béčku jsem narazil na Ibrahima Vatansever z Turecka, který si moc nebyl jistý svou hrou a tak jsem vyhrál 9:4.

V dalším kole jsem hrál v Jan Van Lieropem z Holandska. Tento zápas jsem si moc neužil, protože Jan se zvedal, když jsem hrál 9ku, 2 kombinace na 9ku mi zůstaly v díře a 1 devítku jsem netrefil. Pak už jsem se bohužel nedokázal dostat zpět do zápasu a prohrál jsem 9:4. Evropu jsem si moc užil. Díky všem za fandění a svému klubu BC Řipská a ČMBS za podporu!

 

 

Jan Meisner

V poslední disciplíně jsem měl v prvním kole Francouze Belhaj. Tento zápas mi vůbec nevyšel, soupeř naštěstí vyráběl ještě více chyb než já, takže to na vítězství stačilo. To se už nedá říct o dalším zápase s mladším Holanďanem De Ruyter, ķterý mě pěkně vyškolil na jistotách.

Na konci B strany jsem měl Chorvata Bartol Michell, se kterým mi vůbec nechodily breaky a s tím se devítka na téhle úrovni vyhrávat nedá. Celkové hodnocení tohoto ME je pro mě spíše zklamáním. Výsledek, se kterým jsem spokojen, se mi povedl zahrát pouze v nekonečné, což ale tak nějak odpovídá, protože je to moje nejsilnější disciplína. Teď se ještě pokusím zahrát něco na nadcházejícím eurotouru.

 

Roman Hybler

V devítce jsem začal proti Davidovi Alcaide. Další super soupeř. Neměl jsem ani možnost se do toho zápasu dostat. Prohrál jsem 1-9. Hrál výborně, a mě nešel vůbec break, jemu všechno vyšlo a tak jsem to prohrál. Další zápas jsem hrál pak o postup se Sebastianem Staabem. Prohrával jsem už 1-5 a pak jsem to stáhnul a vyrovnal a potom jsem to otočil na 9-5. Byla to super hra. V týmech jsme taky hráli dobře, tak jsem se dostal trošku do hry. Další zápas jsem vyhrál s Bahramem Lotfy, loni to byl mistr Evropy.

Vyhrál jsem 9-3, byl to dobrý zápas, udělal jsem asi 2 malý chybičky, ale to mi stačilo. Rozsřely jsem měl fakt dobrý v tomhle zápase a bylo to dobrý. Další den jsem hrál proti Grabe z Estonska a prohrával jsem zase 1-5 jako se Sebastianem Staabem, ale mohl jsem to vyrovnat. A čekal jsem na chybu od Grabeho. Ale mohl jsem to i vyhrát, stáhnul jsem to na 6-6, čistá  a to bylo dobrý. Pak jsem hrál s Mariem He mezi poslední 16, ale to už bylo těžký.

Každý zápas těžký na psychiku, to je moc těžký a taky musíš hrát tvůj nejlepší kulečník a to celou dobu, nesmíš si nechat žádný místa jako rezervu, žádná chyba nesmí být. Ze začátku to bylo tak, že já rozstřelil – nic, on dohrál. On čistá. Já rozstřelil – nic, on dohrál + čistá. Prohrával jsem 0-4 a ten zápas už tím byl nalomen. Měl jsem ještě možnost u stavu 3-5, nedal kouli, ale zabasoval mě se štěstím, ale pak už to bylo tak no, prohrál jsem pak 9-5.

Tak se to vidí, že když se do toho ze začátku nedostaneš a nedostaneš ani šanci, tak u střídavého rozstřelu nemáš možnost se do toho dostat. Ale celkově jsem v pohodě, byly i dobrý výsledky. Já to beru vždy tak jak jsem hrál, nejenom o tom umístění. Každej hráč umí hrát, tak hráči se kterými jsem hrál já, byli všichni moc dobrý a taky musím říct, že to hráli fakt dobře a musím to taky akceptovat.

 

 

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor Veronika Hubrtová 8 ball + 10 ball

Blahopřeji Veroniko, opět jsi obhájila loňské prvenství v obou zatím odehraných disciplínách 😊

Dámy se zlepšily, ale ty jsi na sobě zapracovala, jezdíš na zahraniční turnaje a Eurotoury, jak se herně cítíš, pomohly ti jmenované turnaje?

Jak říkáš, holky se zlepšují pořád neustále a to je jedině dobře. Čím větší bude konkurence, tím budou lepší i výkony. Holky, co hrály poprvé se taky neztratily, a nikdo vyloženě nepropadl, takže je vidět, že se není čeho bát a prostě přijít a hrát.

Ano turnaje mi neuvěřitelně pomohly, ale i to, že trénuji více než dříve. Mezinárodní konfrontace je k růstu potřeba.

Semifinále a finále se hrálo pod časovým rozhodčím, jak se s tím ženy srovnaly? Turnaj žen je výrazně pomalejší než u mužů, čím si to vysvětluješ?

Tak turnaj je pomalejší především proto, že je nižší kvalita hry samotné. Pokud muži hrají jednu čistou hru za druhou, a tady probíhají taktické bitvy, ale i netrefování koulí, nemůže být turnaj rychlejší.

Časový rozhodčí někdy pomůže, aby se turnaj zrychlil a jindy zase ne. Bylo vidět, že to je novinka, třeba u prvního zápasu s Kačkou Kotolanovou, ale u dalšího už věděla co od toho čekat. Jiné hráčky si to pochvalovaly, že hra měla spád. Třeba Ilona Žalmanová podle mě s časovým rozhodčím hrála lépe než bez něj.

Jak se stavíš k časovému rozhodčímu ve 14.1, ozvaly se hlasy, že by tato disciplína neměla být pod časovým rozhodčím, je mimořádně strategická a jedno prodloužení za trojúhelník často nestačí?

Stavím se k němu tak, že nevidím důvod to mít jinak než je v Evropě a tuto disciplínu nějak „zvýhodňovat“. Ano, možná by bylo občas třeba více času kvůli strategii, ale na druhou stranu to je potřeba někdy i u jiných disciplín a tam to není. Navíc se bavíme o třech zápasech a případně dalších zpožděných nebo pomalu probíhajících. Já jsem rozhodně pro.

Na turnaj se letos přihlásilo a odehrálo v posledních letech asi nejvíc žen, čím si vysvětluješ ten nárůst, je to shoda okolností, nebo se blýská na lepší časy?

Já věřím, že to je stoupající trend. Už loni byl mírný nárust a letos to pokračuje. Pokud to tak bude, tak to je jedině dobře. Prakticky polovina hráček byla z domácího klubu, takže pořádání bylo svěřeno do správných rukou. Ale každá žena či dívka je přínosem a já vždy ráda vidím nové tváře, takže děkuji všem, kdo se ženám věnují a předávají jim cenné rady, zkušenosti i odvahu.

Letos máš v plánu poslední Eurotour, máš velké šance, že se kvalifikuješ opět na MS, tentokrát z Eurotouru, jak to vidíš?

Jenom tě opravím. Možná to budou dva EuroToury, ale to bude záležet na tom, jak se podaří na tom prvním. Další je totiž v Turecku a nevím, jestli na to budou finance. Pokud uspěju a dostala bych se na MS, tak si řeknu asi o předčasný dárek k vánocům na letenku, abych se připravila na MS. Pokud se na MS nedostanu, tak ještě uvidíme.
Dostat se na MS je jako sen. A já ho už párkrát zažila. Každopádně cesta to není snadná, ale díky dvou bronzům z ET letos je šance vysoká. Za měsíc bude jasno.

Co, kromě Eurotouru, případně MS, máš na podzim v plánu?

V plánu jsou samozřejmě všechny MČR žen, smíšených dvojic, možná dvojic klasických. Již zmíněné EuroToury a MS jsou jasné. Další štace je Prostar Cup ve Veroně, který pořádá můj sponzor LONGONI týden před EuroTourem. Jsou tu ještě kvalifikace na MČR jednotlivců a MČR týmů. To se rozhodnu vždy na poslední chvíli, čeho se zúčastním. Možná pojedu na jeden či dva ženské turnaje do Polska. Je toho teď tolik, že musím namixovat ten správný koktejl.

Dobrý strk do dalších turnajů a děkuji za rozhovor 🙂

Na otázky se ptal Robin Vladyka

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

První dvě disciplíny MR žen 8 ball a 10 ball, se hrály o uplynulém víkendu ve spolupráci Českomoravského billiardového svazu s pořádajícím klubem Maple Pool Club Pardubice. Očekávala se podobná účast jako v loňském roce. Ale k překvapení všech se v obou disciplínách nakonec účastnilo 15 hráček, co znamenalo například v disciplíně 10 ball o 7 hráček více. Hráčky byly z domácího klubu MPC Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha, Balabuška Praha a jako loni také z 1. KK Chomutov.

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

Další zpravodajství

Rozhovor Veronika Hubrtová 8 ball + 10 ball

Blahopřeji Veroniko, opět jsi obhájila loňské prvenství v obou zatím odehraných disciplínách 😊

Dámy se zlepšily, ale ty jsi na sobě zapracovala, jezdíš na zahraniční turnaje a Eurotoury, jak se herně cítíš, pomohly ti jmenované turnaje?

Jak říkáš, holky se zlepšují pořád neustále a to je jedině dobře. Čím větší bude konkurence, tím budou lepší i výkony. Holky, co hrály poprvé se taky neztratily, a nikdo vyloženě nepropadl, takže je vidět, že se není čeho bát a prostě přijít a hrát.

Ano turnaje mi neuvěřitelně pomohly, ale i to, že trénuji více než dříve. Mezinárodní konfrontace je k růstu potřeba.

Semifinále a finále se hrálo pod časovým rozhodčím, jak se s tím ženy srovnaly? Turnaj žen je výrazně pomalejší než u mužů, čím si to vysvětluješ?

Tak turnaj je pomalejší především proto, že je nižší kvalita hry samotné. Pokud muži hrají jednu čistou hru za druhou, a tady probíhají taktické bitvy, ale i netrefování koulí, nemůže být turnaj rychlejší.

Časový rozhodčí někdy pomůže, aby se turnaj zrychlil a jindy zase ne. Bylo vidět, že to je novinka, třeba u prvního zápasu s Kačkou Kotolanovou, ale u dalšího už věděla co od toho čekat. Jiné hráčky si to pochvalovaly, že hra měla spád. Třeba Ilona Žalmanová podle mě s časovým rozhodčím hrála lépe než bez něj.

Jak se stavíš k časovému rozhodčímu ve 14.1, ozvaly se hlasy, že by tato disciplína neměla být pod časovým rozhodčím, je mimořádně strategická a jedno prodloužení za trojúhelník často nestačí?

Stavím se k němu tak, že nevidím důvod to mít jinak než je v Evropě a tuto disciplínu nějak „zvýhodňovat“. Ano, možná by bylo občas třeba více času kvůli strategii, ale na druhou stranu to je potřeba někdy i u jiných disciplín a tam to není. Navíc se bavíme o třech zápasech a případně dalších zpožděných nebo pomalu probíhajících. Já jsem rozhodně pro.

Na turnaj se letos přihlásilo a odehrálo v posledních letech asi nejvíc žen, čím si vysvětluješ ten nárůst, je to shoda okolností, nebo se blýská na lepší časy?

Já věřím, že to je stoupající trend. Už loni byl mírný nárust a letos to pokračuje. Pokud to tak bude, tak to je jedině dobře. Prakticky polovina hráček byla z domácího klubu, takže pořádání bylo svěřeno do správných rukou. Ale každá žena či dívka je přínosem a já vždy ráda vidím nové tváře, takže děkuji všem, kdo se ženám věnují a předávají jim cenné rady, zkušenosti i odvahu.

Letos máš v plánu poslední Eurotour, máš velké šance, že se kvalifikuješ opět na MS, tentokrát z Eurotouru, jak to vidíš?

Jenom tě opravím. Možná to budou dva EuroToury, ale to bude záležet na tom, jak se podaří na tom prvním. Další je totiž v Turecku a nevím, jestli na to budou finance. Pokud uspěju a dostala bych se na MS, tak si řeknu asi o předčasný dárek k vánocům na letenku, abych se připravila na MS. Pokud se na MS nedostanu, tak ještě uvidíme.
Dostat se na MS je jako sen. A já ho už párkrát zažila. Každopádně cesta to není snadná, ale díky dvou bronzům z ET letos je šance vysoká. Za měsíc bude jasno.

Co, kromě Eurotouru, případně MS, máš na podzim v plánu?

V plánu jsou samozřejmě všechny MČR žen, smíšených dvojic, možná dvojic klasických. Již zmíněné EuroToury a MS jsou jasné. Další štace je Prostar Cup ve Veroně, který pořádá můj sponzor LONGONI týden před EuroTourem. Jsou tu ještě kvalifikace na MČR jednotlivců a MČR týmů. To se rozhodnu vždy na poslední chvíli, čeho se zúčastním. Možná pojedu na jeden či dva ženské turnaje do Polska. Je toho teď tolik, že musím namixovat ten správný koktejl.

Dobrý strk do dalších turnajů a děkuji za rozhovor 🙂

Na otázky se ptal Robin Vladyka

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

První dvě disciplíny MR žen 8 ball a 10 ball, se hrály o uplynulém víkendu ve spolupráci Českomoravského billiardového svazu s pořádajícím klubem Maple Pool Club Pardubice. Očekávala se podobná účast jako v loňském roce. Ale k překvapení všech se v obou disciplínách nakonec účastnilo 15 hráček, co znamenalo například v disciplíně 10 ball o 7 hráček více. Hráčky byly z domácího klubu MPC Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha, Balabuška Praha a jako loni také z 1. KK Chomutov.

MR žen 2019 – 10 ball

MR žen 2019 – 10 ball

MR žen v poolbilliardu 2019Dnes se hraje disciplína 10 ball a opět se účastní 15 hráček. Oproti loňskému roku je to nárust u této disciplíny o 7 hráček! Turnaj se koná v MPC Pardubice.Výsledky a nějaké streamy k vidění zde.

Účastnice MR žen 2019 – disciplína 10 ball

MR žen 2019 – 8 ball

MR žen 2019 – 8 ball

Během tohoto víkendu se hrají MR žen v disciplínách 8 ball a 10 ball. Na první z nich, v disciplíně 8 ball se dostavilo 15 hráček.

MR žen 2019 - 8 ball

Výsledky a případně některé streamované stoly jsou k vidění zde.

Baráže týmů

Vážené kluby,
Na VH 2019 bylo kromě jiného projednávána možnost zařadit baráže týmů na konec sezóny, ne na začátek, a další sezónu začít již prvním kolem ligy týmů. Jako hlavní důvody byly uvedeny – logičtější návaznost, a další důvod, že to odehrají ti hráči z dané sezóny, v minulosti se stávalo, že baráž odehráli kvalitativně lepší hráči, kteří potom již v dlouhodobé soutěži nenastoupili.

Navrhujeme tedy zařadit baráž na neděli 24.11.2019, kdy bude platná soupiska z této sezóny (do šesti jmen).

Vyjádřete se, prosím, k tomuto návrhu, v případě, že se většinově nevyjádříte proti, bude baráž zařazena, a o této skutečnosti budete informováni běžnými cestami (FB, Poolbilliard.cz, email, přihlašování na soutěže). Rozhodující slovo mají kluby, jejichž týmy se účastní týmových soutěží.

(informace zaslána též na email klubů)

Vyjádřete se prosím do 15.9.2019.

Děkujeme

VV sekce Pool

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2008.5
2 Urban Petr MPC Pardubice 1506.9
3 Vondráček Petr MPC Pardubice 1244.6
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1203.6
5 Růčka Radek MPC Pardubice 1186.2
6 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1174.9
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1167.3
8 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1155.8
9 Zhou Longdi MPC Pardubice 1152.1
10 Praus Tomáš MPC Pardubice 1139.6
11 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1124.5
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1084.2
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 978.1
15 Švestka Martin MPC Pardubice 977.8
16 Nechvíle Josef Řipská Praha 944.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019