Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

 

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

14.1. nekonečná

 9. – 16. místo – Jan Meisner

33. 48. místo – David Žalman

65. – 75. místo – Petr Urban, Josef Nechvíle

25. – 32. místo – Veronika Hubrtová

 

10 ball

33. – 64. místo – Petr Urban, Josef Nechvíle, David Žalman, Jan Meisner

65. – 96. místo – Roman Hybler

25. – 32. místo – Veronika Hubrtová

 

8 ball

33. – 64. místo -  David Žalman, Roman Hybler

65. – 96. místo – Petr Urban, Jan Meisner

9. – 12. místo – Josef Nechvíle

5. -8. místo – Veronika Hubrtová

 

9 ball

9. – 16. místo – Roman Hybler

33. – 64. místo – David Žalman

65. – 96. místo – Petr Urban, Jan Meisner

13. – 16. místo – Josef Nechvíle

17. -24. místo – Veronika Hubrtová

 

Týmy

5. – 8. místo (prohra ve čtvrtfinále proti pozdějším vítězům ze Španělska)

 

Shrnutí 9 ball

 

Petr Urban

9Ball pro mě začal pro změnu s Nickem van den Bergem z Holandska. V zápase začínám rychle prohrávat 1:5. V tuto chvíli si uvědomuji, že nemám vůbec co ztratit a zápas otáčím na 9:5. Následuje zápas s dalším Holanďanem Janem Rempem. Zápas je od začátku vyrovnaný, nicméně za stavu 6:6 se mi podaří odskočit na 8:6.

Za tohoto stavu bohužel netrefuji véčko na střed, soupeř hraje následující hru čistou a je tu stav hill-hill. Za tohoto stavu mě soupeř pouští na stůl, ale bohužel netrefuji těžší dvojku a soupeř s notnou dávkou štěstí dohrává stůl a vítězí 9:8. Los opět není příznivý a na konci B strany mě čeká „Sibiřský Express“ Ruslan Chinahov.

Po celou dobu zápasu se ujímám vedení, bohužel za stavu 6:5 netrefuji lehkou osmičku a ihned v následující hře dostávám „eso“. Místo stavu 7:5 = 6:7. Od tohoto stavu hrajeme pouze čisté hry a můžu také litovat prohraného tempa a v zápase opět prohrávám 8:9. ME bych celkově bral jako podařené. Výsledky sice nebyly úplně příznivé, ale tolik těžkých zápasů s favority jsem nezažil a spousta z nich byla vyrovnaných a velmi kvalitních. V týmech nebyla medaile daleko. Škoda, že jsme si z B strany vylosovali pozdější vítěze ze Španělska, kterým jsme ovšem také nenechali nic zadarmo.

 

Veronika Hubrtová

Poslední disciplína na ME a já byla díky loňské medaili nasazená jako č.2 (chyběla Kelly Fisher). To mi tak trochu paradoxně nepomohlo. Měla jsem volný los a nastoupila proti mně rozehraná Ewa Bak z Polska. Já jsem hrála strašně. Možná jeden ze svých nejhorších zápasů na ME a v poslední době i celkově. Vůbec jsem se nedostala do zápasové koncentrace, možná jsem ještě měla v hlavě valnou hromadu, která skončila asi hodinu před zápasem, nebo prostě nevím. Ale co vím je to, že jsem hrála tragicky. Byla jsem hodně naštvaná a vytočená, ale prohra 1-7 naprosto spravedlivá.

Pak mě čekala v béčku moje „oblíbenkyně“ z Ruska – Trushevskaia, Valeriia. Opět nastoupila více než sebevědomě, ale úvod zápasu byl v režimu fair play. Já jsem se ujala vedení a hrála jsem docela dobře. To se jí nelíbilo, vzala si time out, a snížila asi na 5-6. V tu chvíli se v ní asi probudila opět ta hráčka jako z předchozího zápasu a málem mi dala rameno u stolu :D Já jsem se ji vyhnula, ale kluci mi po zápase říkali, že jsem uhnout neměla a měla to říct rozhodčímu, že by dostala kartu. Zápas jsem dohrála trochu v nervech, ale vítězství bylo moje.

Další zápas jsem hrála s Ine Helvik. Výhra 7-2 byla docela dobrá, ale musím přiznat, že jsem místy měla štěstí. To se naopak proti mně obrátilo v posledním zápase, ale mou vlastní chybou. Za stavu 6-3 nebo 6-4 proti Claudii von Rohr ze Švýcarska o postup mezi 16 nejlepších jsem nedala ne úplně jednoduchou, ale zase ne mega těžkou devítku. Pak chybovala ještě jednou v přihrávce a těžkou kouli č.7 jsem nedala. Rázem to bylo 6-6. Claudie rozstřelila, sotva ji spadla druhá koule a jedna dojela do pole, ale mohla pokračovat.

Jednoduchý stůl na dohrávku a já se pomalu loučila s turnajem a nadávala si za tu devítku. Ale ona netrefila jedničku a já měla asi dvě vteřiny naději. Ta pohasla, když ji ta netrefená jednička padá jinam, nahrávka na dvojku a následná dohrávku. Prohra 6-7 byla obrovskou lekcí, i když musím říct, že mě mrzela extrémně moc.

Celkově ME za sebe hodnotím tak 50-50. Výsledek beru jen v osmičce (5-8. místo), ostatní umístění nejsou taková, jaká jsem si představovala, ale nakopne mě to do další práce, protože jednotlivé zápasy mohu hodnotit celkem dobře.

Každopádně jako parta jsme si to tam užili, bylo to parádní. Děkuji ČMBS a sekci pool za to, že jsem mohla reprezentovat, klubu MPC Pardubice za to, že mohu jezdit na zahraniční turnaje a tím posouvat svou hru dále, Petrovi Urbanovi a DUNS Benátky za možnost připravit se na ME i další turnaje, a samozřejmě sponzorům LONGONI za super tága a výbavu a taky KAMUI a Guaranaplus.cz za produkty.

Obrovský dík patří Davidovi Dittrichovi, který podporoval všechny hráče, ať se vyhrávalo nebo prohrávalo, ostatním fanouškům a samozřejmě rodině a přátelům, co za námi vždy stojí. Já ještě děkuji Andrejce, která je tam vždy pro mě, ale i pro ostatní hráče a všechny podporuje bez rozdílu. Příští rok se ME koná ve Finsku – Tampere, tak doufám, že se kvalifikuji a budu tam moci zlepšit svá umístění.

 

David Žalman

Poslední disciplína co se tu na ME hrála, byla 9ball, na kterou se všichni těší nejvíce, protože je v kvalifikačních kritériích na MS. První zápas jsem měl proti Dogukan Cidam ze Severního Kypru. Vtipné na tom všem bylo, že jsem původně měl hrát na stole číslo 13 a tam se ještě hrálo a já čekal na svůj zápas. V klidu jsem si šel na toaletu, a když jsem se vrátil, s hrůzou jsem zjistil, že mě přesunuli na číslo 18. Přiběhl jsem tedy ke stolu, kde mě rozhodčí řekl, že již nemám nárok na rozehrání a máme ihned začít hrát.

Soupeř byl již rozehraný a tak na mě doslova naletěl a v duchu jsem si říkal, to bude špatné. Ovšem, já jsem se také zbláznil a nedělal jsem žádné chyby, až za stavu 8:3 jsem zkusil dlouhé véčko, to nevyšlo a soupeř netrefuje a já vyhrávám asi v nejrychlejším zápase z těch okolo. Po zápase za mnou přišel právě onen rozhodčí a povídá mi „Vidíš ty se vlastně ani rozehrávat nepotřebuješ“.

Winner qualification byl Švéd Senharip Azar, je to takový průměrný hráč, ale se mnou také nedělal žádné moc velké chyby, ale mě to šlo ještě o něco hůře a tak prohrávám 6:9. Na konci béčka jsem měl mě už známý Ital Massimmiliano Corso. Oba dva jsme se na tom stole velice trápili, ale já přeci jenom méně a dokázal jsem to ustát a vyhrát 9:5.

V last 64 jsem si nalosoval opět ne to nejlehčí, ale doslova toho nejtěžšího a to Mario He z Rakouska. Roztřely se mi nedařily a Mario hrál svoji standardní bezchybnou hru a převálcoval mě během 30min 1:9. Konečné pořadí je tak opět 33.místo.

 

Josef Nechvíle

9 Ball jsem hrál v kategorii Under 23. V prvním kole jsem měl soupeře Joey Haegmanse z Holandska, kterého jsem porazil 9:6. V druhém kole na mě čekal Fin Casper Matikainen, který měl lepší jistoty, mě moc nepadaly breaky a prohrál jsem 9:3. V béčku jsem narazil na Ibrahima Vatansever z Turecka, který si moc nebyl jistý svou hrou a tak jsem vyhrál 9:4.

V dalším kole jsem hrál v Jan Van Lieropem z Holandska. Tento zápas jsem si moc neužil, protože Jan se zvedal, když jsem hrál 9ku, 2 kombinace na 9ku mi zůstaly v díře a 1 devítku jsem netrefil. Pak už jsem se bohužel nedokázal dostat zpět do zápasu a prohrál jsem 9:4. Evropu jsem si moc užil. Díky všem za fandění a svému klubu BC Řipská a ČMBS za podporu!

 

 

Jan Meisner

V poslední disciplíně jsem měl v prvním kole Francouze Belhaj. Tento zápas mi vůbec nevyšel, soupeř naštěstí vyráběl ještě více chyb než já, takže to na vítězství stačilo. To se už nedá říct o dalším zápase s mladším Holanďanem De Ruyter, ķterý mě pěkně vyškolil na jistotách.

Na konci B strany jsem měl Chorvata Bartol Michell, se kterým mi vůbec nechodily breaky a s tím se devítka na téhle úrovni vyhrávat nedá. Celkové hodnocení tohoto ME je pro mě spíše zklamáním. Výsledek, se kterým jsem spokojen, se mi povedl zahrát pouze v nekonečné, což ale tak nějak odpovídá, protože je to moje nejsilnější disciplína. Teď se ještě pokusím zahrát něco na nadcházejícím eurotouru.

 

Roman Hybler

V devítce jsem začal proti Davidovi Alcaide. Další super soupeř. Neměl jsem ani možnost se do toho zápasu dostat. Prohrál jsem 1-9. Hrál výborně, a mě nešel vůbec break, jemu všechno vyšlo a tak jsem to prohrál. Další zápas jsem hrál pak o postup se Sebastianem Staabem. Prohrával jsem už 1-5 a pak jsem to stáhnul a vyrovnal a potom jsem to otočil na 9-5. Byla to super hra. V týmech jsme taky hráli dobře, tak jsem se dostal trošku do hry. Další zápas jsem vyhrál s Bahramem Lotfy, loni to byl mistr Evropy.

Vyhrál jsem 9-3, byl to dobrý zápas, udělal jsem asi 2 malý chybičky, ale to mi stačilo. Rozsřely jsem měl fakt dobrý v tomhle zápase a bylo to dobrý. Další den jsem hrál proti Grabe z Estonska a prohrával jsem zase 1-5 jako se Sebastianem Staabem, ale mohl jsem to vyrovnat. A čekal jsem na chybu od Grabeho. Ale mohl jsem to i vyhrát, stáhnul jsem to na 6-6, čistá  a to bylo dobrý. Pak jsem hrál s Mariem He mezi poslední 16, ale to už bylo těžký.

Každý zápas těžký na psychiku, to je moc těžký a taky musíš hrát tvůj nejlepší kulečník a to celou dobu, nesmíš si nechat žádný místa jako rezervu, žádná chyba nesmí být. Ze začátku to bylo tak, že já rozstřelil – nic, on dohrál. On čistá. Já rozstřelil – nic, on dohrál + čistá. Prohrával jsem 0-4 a ten zápas už tím byl nalomen. Měl jsem ještě možnost u stavu 3-5, nedal kouli, ale zabasoval mě se štěstím, ale pak už to bylo tak no, prohrál jsem pak 9-5.

Tak se to vidí, že když se do toho ze začátku nedostaneš a nedostaneš ani šanci, tak u střídavého rozstřelu nemáš možnost se do toho dostat. Ale celkově jsem v pohodě, byly i dobrý výsledky. Já to beru vždy tak jak jsem hrál, nejenom o tom umístění. Každej hráč umí hrát, tak hráči se kterými jsem hrál já, byli všichni moc dobrý a taky musím říct, že to hráli fakt dobře a musím to taky akceptovat.

 

 

 

Další hlavní zprávy

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

Na MR seniorů vítězí Jan Mrňák a Tomáš Vančura.

Minulý víkend se odehrály první disciplíny MR seniorů, pro tento rok byla věková hranice 43 let.

V sobotu se hrála desítka, došlo k několika překvapením, nicméně do osmi nejlepších se dostali následující hráči:

ME – Shrnutí 14.1 nekonečná

Přinášíme Vám postřehu našich reprezentů na ME po první disciplíně 14.1

Rozhovor s Petrem Urbanem, vítězem ČPTour 8 ball

Po posledním ČPTour, které si vyhrál jsi se posunul na druhé místo. Na první místo Davida Žalmana ztrácíš necelé dva tisíce bodů. Jaké máš plány v celkovém pořadí ČPTour?

Plánem je určitě celkové první místo nicméně David hraje také ve skvělé formě a následující OPEN 9Ball by mohl napovědět více, protože se hraje o mnohem více bodů. Do konečného pořadí ještě může promluvit i Jan Meisner, ale naším cílem je udržet první místo v Pardubicích

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

Další zpravodajství

Pozvánka na turnaj v Mladé Boleslavi

Přišla další pozvánka na turnaj z Billiard Baru Metropole, Mladá Boleslav.

Turnaj se koná 15.6.2019 v Mladé Boleslavi, podrobnosti na odkaz níže:

https://www.facebook.com/BBMMladaBoleslav/posts/463839461045051

Zde událost.

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Hradecká osmička

Přišla pozvánka na Hradeckou osmičku 22.6.2019, startovné 200/100 Kč (dospělí/junioři).

Bližší info na plakátu (níže) nebo na FB události.

BCHK_hradecka_osmička_2019

BCHK_hradecka_osmička_2019

Nominace reprezentace – junioři

Vážené kluby,

 Výkonný výbor sekce Pool stanovil širší reprezentaci České republiky juniorů, kadetů a dívek na ME U17, U 19 a dívek v období 21.7.2019 – 30.7.2019  v holandském Veldhovenu (viz níže) a i podle Vaší reakce / reakce hráčů / se bude upravovat užší reprezentace sekce Pool na ME  jsou placeni v celém rozsahu, u ostatních prosíme o závaznou reakci, zda mají zájem reprezentovat na ME a jsou si ochotni reprezentační výjezd hradit z vlastních prostředků (prostředků sponzorů a klubu + vlastních například). Návrh na samoplátce může vycházet i z lidí mimo širší reprezentaci.

Klub odpovídá za nominovaného hráče, jeho případné uhrazení závazků vůči ČMBS nebo EPBF (pokud například potvrdí účast na ME a odvolá ho v čase, kdy již ČMBS zaplatil, nebo již není možné placení odvrátit, pokuty na ME atd.). 

ČPTour 9 ball Open

Dnes se hraje ČPTour OPen 9 ball.

Hraje se v Balabušce Praha, vše sledujte v našem výslekovém servisu.
Semifinále a finále bude vysíláno on-line na našem kanálu Youtube – ČMBS TV.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

Na MR seniorů vítězí Jan Mrňák a Tomáš Vančura.

Minulý víkend se odehrály první disciplíny MR seniorů, pro tento rok byla věková hranice 43 let.

V sobotu se hrála desítka, došlo k několika překvapením, nicméně do osmi nejlepších se dostali následující hráči:

ME – Shrnutí 14.1 nekonečná

Přinášíme Vám postřehu našich reprezentů na ME po první disciplíně 14.1

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2059.5
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1510.7
3 Urban Petr MPC Pardubice 1486.8
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1377.9
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1312.3
6 Tužil Pavel MPC Pardubice 1303
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1235
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1229.3
10 Praus Tomáš MPC Pardubice 1219.3
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1205.4
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1200.1
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1092.3
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1082.4
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1037.8
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1025.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí