Mistrem čtrnáctky se stal Jan Meisner!

Minulý víkend se odehrálo poslední MR jednotlivců, a to v královské disciplíně 14.1.

Ve vedení seriálu MR byl Jan Meisner o necelých šest tisíc bodů, pro udržení vedení mu stačilo dojít do šestnáctky.

V sobotu přišlo na kvalifikaci 24 hráčů, kteří se chtěli dostat do druhého dne, postupovalo, jako vždy tento rok, 16 hráčů do druhého dne.

Před kvalifikací se pro nemoc omluvil Márijo Marič a vlak ujel Enriku Tenkovi.

Již během rozehrané kvalifikace se pro nemoc omluvili Josef Nechvíle a Jaroslav Chytráček, nebylo tak možné je již nahradit a v neděli hrálo pouze 30 hráčů.

Sobota

Hrálo se ve čtyřech skupinách po šesti, byl možný i formát šesti skupin po čtyřech, nicméně před startem soutěže si účastníci odhlasovali čtyři skupiny, kde z každé postupovali čtyři závodníci.

Postoupil i překvapivě Ondřej Sihelský, který se vrátil po dlouhé době ke kulečníku s kapsami, jedním z důvodů byl skreč Tomáše Kopeckého ve skupině.

Neděle

Do dalšího dne soutěže přišlo všech 16 kvalifikantů a 14 nasazených.

Nejvýše dva nasazení Jan Meisner a David Žalman měli v prvním kole volný los, v druhém deklasovali své protivníky, Jan Meisner Pavla Balaštíka 75:5 a David Žalman Calvina Washburna 75:9.

Hrály se slušné náběhy, soupis náběhů můžete vidět na konci článku.

Do šestnáctky se dostali pravidelní zákazníci, Meisner ve třetím náběhu zahrál R. Vladykovi 43 a potom si udržel pohodlné vedení do konce – 75:41.

Zajímavý zápas měli Longdi Zhou a Lukáš Bernášek – ve třicátém náběhu to bylo 64:64, Lukáš mohl trefit ve svém posledním náběhu o kouli víc, ale nevěnoval pozornost náběhům a snažil se brejkovat. Toho využil Longdi a po zahrání pár koulí dal jistotu – 70:64.

Mezi osmi nejlepšími na sebe narazili Jan Meisner a David Mrázek, Honza zahrál 34, 15,14, to stačilo na vedení a nakonec 100:48.

Překvapením skončil boj o medaili mezi Markem Hajdovským a Longdi Zhou, Longdi zahrává náběh 43 a vítězí vysoko 100:25.

Do semifinále se dostává i Petr Urban, který poráží Pavla Tužila 100:24, v zápase zahrává náběh 48.

Posledním postupujícím je David Žalman, který vítězí nad Jardou Tichým 100:34.

Semifinále

V semifinále si to rozdali Longdi Zhou a David Žalman, utkání bylo trochu předčasně rozhodnuto vysokým náběhem 74! ve čtvrtém náběhu. Konečný výsledek 100:22.

Větší boj bylo druhé semifinále Jan Meisner – Petr Urban – můžete se podívat na záznam na našem kanálu Youtube ČMBS TV. Za stavu 73:66 však zahrává Honza potřebných 34 a zápas tak končí.

Finále – letos již obligátní Jan Meisner – David Žalman – záznam.

David začal náběhem 27, Honza dělá chyby a moc nekontruje, v další fázi zápasu hraje David 30 a vedení je v tu chvíli 73:27! Honza však kontruje náběhem 32, David přidává 7 koulí a potom, za stavu 80:59, je tu hra jistot. David se pokusí z jistoty o potopení velmi těžké koule, to však nevychází a Honza obrací zápas čtyřiceti jedna bodovým náběhem, které mu schází do sta.

Konečný stav je 100:80 pro Honzu a jeho třetí letošní triumf na MR, který je přerušen pouze titulem Davida v devítce.

Náběhy v turnaji:

Meisner45433434322827
Žalman74363432302727
Urban48262420
Houdek33262622
Zhou432020
Mrázek2320
Tichý2823
Tužil34
Washburn31
Vladyka28
Lebduška23
Hubrtová22
Růčka21
Duna20
Vančura20

Pořadí MR po všech disciplínách

PořadíJménoKlubBody
1Jan MeisnerBC Harlequin Praha38000
2David ŽalmanMPC Pardubice z.s.30096
3Marek HajdovskýMPC Pardubice z.s.20736
4David MrázekBC Metropol České Budějovice20736
5Petr UrbanMPC Pardubice z.s.19712
6Jaroslav TichýSK Billard Centrum Praha19456
7Longdi ZhouMPC Pardubice z.s.17869
8Zoltán DunaBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.17418
9Radek RůčkaMPC Pardubice z.s.17408
10Miroslav DorobantŘipská Billiard club17050

Více v našem výsledkovém servisu

Celkový žebříček sezóny 2019 (ČPTour + MR jednotlivců)

PořadíJménoKlubBody
1Jan MeisnerBC Harlequin Praha65440
2David ŽalmanMPC Pardubice z.s.63194
3Petr UrbanMPC Pardubice z.s.50144
4Marek HajdovskýMPC Pardubice z.s.40897
5Miroslav DorobantŘipská Billiard club34612
6Longdi ZhouMPC Pardubice z.s.33926
7Jaroslav TichýSK Billard Centrum Praha32727
8Josef NechvíleŘipská Billiard club32574
9Radek RůčkaMPC Pardubice z.s.32347
10Lukáš BernášekBilliard Club Balabuška, z.s.31540
11Josef VelíšekSportovní billiard Plzeň, z.s.30574
12David MrázekBC Metropol České Budějovice29725
13Pavel TužilMPC Pardubice z.s.29284
14James AkenheadŘipská Billiard club28938
15Pavel BalaštíkBC Harlequin Praha28429
16Petr VondráčekMPC Pardubice z.s.26476
17Zoltán DunaBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.23846
18Michal HorákSK Billard Centrum Praha22732
19Adam HoudekŘipská Billiard club22002
20Jaroslav ChytráčekMPC Pardubice z.s.19988
21Robin VladykaBC Harlequin Praha19516
22Calvin WashburnŘipská Billiard club17001
23Veronika HubrtováMPC Pardubice z.s.16850
24Alexander SamorodovSK Billard Centrum Praha16719
25Tomáš VančuraBC Metropol České Budějovice16555
26Michal MihokSK Delta Billiard Brno15894
27Aleš JanošťákBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.15391
28Martin KnížeMPC Pardubice z.s.14906
29Pavel HalamkaBC Harlequin Praha14770
30Filip LebduškaMPC Pardubice z.s.14397
31René KulasSK Billard Centrum Praha14284
32Adam TrhlíkBC Metropol České Budějovice14079
33Marcel KapitančikMPC Pardubice z.s.14026
34Enrik TenkSK Delta Billiard Brno13925
35Tomáš KopeckýBilliard Club Balabuška, z.s.11946
36Milan UgrinBC Harlequin Praha11801
37Arivukkannan BalanSK Delta Billiard Brno11563
38Jan StrádalSK Billard Centrum Praha11427
39Erik KůsSK Delta Billiard Brno9827
40Jakub MarkošSK Delta Billiard Brno9199
41Jakub RendlaSK Delta Billiard Brno9175
42Milan VašataSK Delta Billiard Brno8606
43Roman Kára ml.Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.8501
44Filip LukáčSK Delta Billiard Brno8469
45Jan KotěraDUNS Benátky n.J., z.s.8042
46Serge DuprazBilliard Club Balabuška, z.s.7923
47František KotršálBar Bar Billiard Beroun z.s.7738
48Márijo MaričSK Billard Centrum Praha7338
49Jakub Hanzlík1. Billiardový Club Děčín, z. s.7192
50Tomáš KryštůfekSK Delta Billiard Brno7079
51David DittrichMPC Pardubice z.s.5914
52Michael GulikSK Billard Centrum Praha5608
53Michaela KockováMPC Pardubice z.s.5480
54Pavel WeberBilliard Club Balabuška, z.s.5444
55Martin GaluškaSK Delta Billiard Brno5432
56Jan BartošMPC Pardubice z.s.5299
57Lucie BaranováSK Delta Billiard Brno5218
58Michal GavenčiakBilliard Stars5120
59Tomáš PrausMPC Pardubice z.s.5080
60Jindřich BohůnekSK Delta Billiard Brno4645
61Jan GurskýSK Delta Billiard Brno4495
62Ilona ŽalmanováMPC Pardubice z.s.4162
63Matouš VlkMPC Pardubice z.s.4039
64Milan TomečekSK Delta Billiard Brno3902
65Petr DobrovolnýO.S.Billiard club Royal Jihlava3814
66Jiří VacekSK Billard Centrum Praha3792
67Michal SkočíkRytíři hranatého stolu, o.s. Hodonín3740
68Slavomír DorobantBC Mnichovo Hradiště3434
69Christos SeizisBar Bar Billiard Beroun z.s.3284
70Marek VyčítalSportovní billiard Plzeň, z.s.3100
71Christopher CanSK Delta Billiard Brno3038
72Adam KosmákBC Harlequin Praha3024
73Tom KurzSK Billard Centrum Praha2787
74Jan FreiberkMPC Pardubice z.s.2732
75Ondřej SihelskýBC Golden Horn Praha2621
76Miroslav KraušnerBC Mnichovo Hradiště2605
77Matouš HoraBilliard Club Příchovice, z.s.2505
78Daniel PokrývkaSK Billard Centrum Praha2249
79Oldřich MusilO.S.Billiard club Royal Jihlava2217
80Pavel PilnýBC NETO České Budějovice2125
81Ondřej ČíhalO.S.Billiard club Royal Jihlava2125
82Jaromír LinhaBC Harlequin Praha2097
83Miloslav BorkovecBilliard Club Casablanca Tábor z.s.2086
84Matěj KováříkTJ Sokol Hodonín2062
85Markéta MlejnkováSK Delta Billiard Brno1966
86Emília BystrianskaSK Delta Billiard Brno1914
87Lukáš Moravec1. Billiardový Club Děčín, z. s.1880
88Agisilaos MiliarasSK Billard Centrum Praha1870
89Václav KvětoňBilliard Stars1861
90Petr KavanBilliard Club Casablanca Tábor z.s.1812
91Vítězslav NovákMPC Pardubice z.s.1785
92Marcel DuchekBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.1751
93Roman KubánekMPC Pardubice z.s.1751
94Petr JelínekSK Delta Billiard Brno1674
95Petr SmutnýO.S.Billiard club Royal Jihlava1674
96Josef EliášBilliard Club Balabuška, z.s.1629
97Petr DragounBC Triangl Třebíč1573
98Petr MisákSK Delta Billiard Brno1489
99František DariusMPC Pardubice z.s.1468
100Ivan FilipiakBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.1442
101Jaroslav JavůrekMPC Pardubice z.s.1402
102Andrej KulačekBC Harlequin Praha1342
103David ChristouBar Bar Billiard Beroun z.s.1342
104Filip Hetfleiš1. Karambol klub Chomutov1288
105Michaela Darius TejchmanováMPC Pardubice z.s.1270
106Tomáš KováříkTJ Sokol Hodonín1270
107Daniel SamekO.S.Billiard club Royal Jihlava1257
108Michal MertaSK Delta Billiard Brno1254
109Jan DončukMPC Pardubice z.s.1217
110Martin Volf1. Billiardový Club Děčín, z. s.1191
111Dominik HamáčekO.S.Billiard club Royal Jihlava1159
112Lukáš BergmannBilliard Stars1159
113Petr PazderkaBC Metropol České Budějovice1159
114František DivišBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.1154
115Pavel DoležalSK Delta Billiard Brno1154
116Ladislav BurianSK Delta Billiard Brno1138
117Dominika KárováBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.1109
118Ladislav HajšmanBilliard Stars1007
119Jan SuchánekBilliard Club Casablanca Tábor z.s.1007
120Mykola Mokrousov seniorBC Harlequin Praha974
121Jindřich HochmanBC Lysá nad Labem927
122Petr ČajkaTJ Sokol Hodonín908
123Jaroslav HořeňovskýMPC Pardubice z.s.887
124Eliška ŠmídováMPC Pardubice z.s.887
125Pavel VlkMPC Pardubice z.s.858
126Jiří Zůna1. Billiardový Club Děčín, z. s.845
127Michael VlkBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.845
128Jaroslav HamáčekO.S.Billiard club Royal Jihlava824
129Martin EppichBC Hradec Králové, z.s.824
130Barbora VorlováBC Harlequin Praha824
131Lukáš ČadBilliard Club Příchovice, z.s.805
132Jan ZbořilMPC Pardubice z.s.805
133Pavol BelešBilliard Club Balabuška, z.s.779
134Kateřina Zárubová1. Karambol klub Chomutov742
135Jiří KrejčíBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.742
136Ladislav VýdaDUNS Benátky n.J., z.s.644
137Tomáš SuchánekBilliard Club Casablanca Tábor z.s.644
138Michal JaborníkSK Delta Billiard Brno644
139Vladimíra VenhodováSK Delta Billiard Brno644
140Ondřej BalounMPC Pardubice z.s.623
141Lukáš TumpachMPC Pardubice z.s.623
142Martina PřivřelováBC Harlequin Praha594
143Ondrej IlleBC Harlequin Praha541
144Michal SjatkovskýBC Golden Horn Praha515
145Petr HruškaBC Metropol České Budějovice515
146David Vajner1. Billiardový Club Děčín, z. s.515
147Miloš ŽalmanMPC Pardubice z.s.515
148Luboš LoudaBilliard Stars515
149David HavlíčekBilliard Club Příchovice, z.s.515
150Josef Zíka ml.BC Metropol České Budějovice515
151Josef Zíka st.SK Billard Tábor515
152Jiří StehlíkROYAL SNOOKER z.s.515
153Miloš BalaySK Delta Billiard Brno515
154Adam StivínBC Harlequin Praha475
155Miroslav CendelínMPC Pardubice z.s.422
156Vladimír UrbanDUNS Benátky n.J., z.s.412
157Jiří KlimešBC Hradec Králové, z.s.412
158Zdeněk PrchalTJ Sokol Hodonín412
159Roman Kára st.Billiardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.412
160Jakub TalířBC Metropol České Budějovice412
161Vlastimil ŠlajsBilliard Club Casablanca Tábor z.s.412
162Ondřej KubálekSC Rozmarýn Brno, z.s.412
163Tomáš Ullmann1. Billiardový Club Děčín, z. s.330
164Josef Pavlas1. Billiardový Club Děčín, z. s.330
165Tomáš ŠubrtŘipská Billiard club330
166Jan KvapilMPC Pardubice z.s.330
167Bert RampŘipská Billiard club330
168Jan Zbořil ml.MPC Pardubice z.s.330
169Jan PištěkSK Delta Billiard Brno330
170František VrzákBilliardový klub Bio-Systém Plzeň z.s.330
171Václav VejvodaMPC Pardubice z.s.264
172Jakub OuhrabkaMPC Pardubice z.s.264
173Petr MichálekMPC Pardubice z.s.264
174Jiří SkrbekBC Lysá nad Labem264
175Stanislav SudíkBar Bar Billiard Beroun z.s.264
176Kateřina KotolanováSK Delta Billiard Brno264
177Roman TahovskýBar Bar Billiard Beroun z.s.264
178Vladimír ŠkrhákSK Delta Billiard Brno264
179Daniel AndrleMPC Pardubice z.s.264
180Bohumil MurkaBC Hradec Králové, z.s.211
181Karel ŽaludekSK Delta Billiard Brno211
182Ludmila KonvalinováMPC Pardubice z.s.211
183Matouš TéraBC Hradec Králové, z.s.211
184Jaroslav ŠíchaBilliard Club Balabuška, z.s.211
185Karel NovákBar Bar Billiard Beroun z.s.211
186Jan PavlovičMPC Pardubice z.s.211
187Hana KvapilováMPC Pardubice z.s.211

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1421
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1360.8
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1230.8
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1081.9
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1045.9
7 Washburn Calvin Řipská Praha 1017.4
8 Tužil Pavel MPC Pardubice 1013.4
9 Kníže Martin MPC Pardubice 985.8
10 Růčka Radek MPC Pardubice 967.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 909.7
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 865.9
13 Urban Petr MPC Pardubice 864.8
14 Baloun Ondřej MPC Pardubice 822.9
15 Brancuský Petr MPC Pardubice 822
16 Kubánek Roman MPC Pardubice 805.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020