Michal Gavenčiak – Billiard Stars – vítěz prvního Openu ČPTour v disciplíně 8 ball

 

1)    Michale, po delší době jsi se představil na turnaji ČPTour a hned jsi ho vyhrál, k čemuž ti gratuluji. Co bylo hlavním důvodem tvé účasti?

Ahoj Verčo, díky za gratulaci. Už je to spoustu let, co jsem přestal pravidelně hrát soutěže v ČR, přesto se snažím udržovat přehled o kulečníkovém dění, navštěvovat herny a vídat se s přáteli z tohoto sportu. Naposledy jsem se myslím účastnil nejvyšší soutěže před rokem na ČPT Open v Hradci Králové. Chtěl jsem vidět, kam se nejvyšší soutěž za rok posunula  a neměl jsem na tento termín naplánovaný žádný jiný turnaj.

 

2)    Jak bylo těžké vyhrát celý turnaj? Všechny své zápasy jsi vyhrál. Ve kterém jsi to měl dle svého názoru nejtěsnější?

Když se teď dívám zpětně do turnajového pavouka, nebyl tam žádný vyrovnaný zápas 6-5 nebo 8-7 (snad jen s Jardou Tichým 6-4). Co si pamatuji tak kluci se mnou dokázali držet krok většinou jen do poloviny zápasu, v druhé půli a ke konci vždy udělali více chyb, nedokázali mě dostat pod tlak. Nechci říct, že to bylo lehké vítězství, ale spíš žádný ze zápasů se nedostal do dramatické koncovky.

 

3)    Co jsi říkal výkonům svým konkurentům. Například Pepa Nechvíle dosáhl pěkného umístění.

Sleduji výsledky ČPT pouze na netu ve výsledkovém servisu, takže nemám moc přehled o předváděné hře a formě jednotlivých hráčů, ale při pohledu na celkovou tabulku  po čtvrtém kole stojí za povšimnutí, jak je v letošní sezóně situace na předních místech vyrovnaná. Mírně odskočený Petr Urban a za ním vyrovnaná čtveřice pronásledovatelů slibuje zajímavý závěr v posledních dvou kolech ČPT.

U Pepči se projevila kvalitní před turnajová příprava v pátek večer, které jsem se osobně účastnil i když v sobotu ráno ve formě rozhodně nevypadal. Dosažený výsledek jasně vypovídá, že to bylo kvalitní soustředění :-))) Teď už opět vážně: Z semifinále s ním si pamatuji hlavně jeho velmi kvalitní rozstřel, každý jako z učebnice přes kopírák. Kontrola bílé, úspěšnost určitě přes 90% prostě super break.

 

4)    Co by jsi zkritizoval či naopak pochválil na tomto turnaji?

Byl jsem zvědavý kam se ČPT od mé loňské poslední návštěvy posunula, bohužel musím konstatovat, že mě celkově turnaj dost zklamal. Pro mě tento turnaj znamenal první místo s příjemným prize money, ale malým sportovním zážitkem. Nejvyšší soutěž v jakémkoliv sportu by měla být jakou si “výkladní skříní” a sloužit prezentaci daného sportu všemi směry. V současné podobě bych se osobně tímto turnajem prezentovat moc nechtěl. Myslím že by si všichni účinkující hráči zasloužili kvalitněji zorganizovaný turnaj. Uplynulo již dost času od změny původního vedení sekce pool i finanční situace není tak tragická jako před lety při pádu Sazky, aby tyto turnaje nemohli mít podobu kvalitního sportovního klání těch nejlepších republikových účastníků.

Abych jen nekritizoval, musím se zmínit při této příležitosti o uskutečněném Federal Cupu v Řipské. Toto přátelské utkání se mi líbilo, bylo vidět že Robin jako organizátor věnoval dostatek času přípravě před akcí, vše bylo na vyšším levelu, než jsme  u nás zvyklí a nepamatuji kdy naposled jsem si v ČR užil týmovou soutěž jako tento Federal Cup i když se hrálo “pouze” o prestiž.

 

5)    V žebříčku jsi se díky svému vítězství na Openu posunul na 13. místo. Uvidíme Tě na dalším turnaji?

Nemám v plánu za současné podoby soutěží se pravidelně účastnit, uvidíme kam se to posune do budoucna.

 

6)    Jak se udržuješ v herní pohodě. Není tajemstvím, že hraješ týmovou soutěž v Neměcku. Co krom ní je ještě v tvém kalendáři turnajů?

V Německu hraji týmové soutěže za klub Fortuna Straubing, v současné době zbývají dva zápasy do konce sezóny 1. bundesligy a vypadá to že s “A” týmem skončíme v klidných vodách někde uprostřed ligové tabulky. Jinak hraji open turnaje různé velikosti podle finančních možností nejčastěji v Německu, protože bydlím celkem blízko u hranic a dojezdové vzdálenosti nejsou tak daleko jako např. Polsko, Rakousko atd.

 

7)    Jaké máš nejbližší turnajové plány?

Místo zrušeného velikonočního turnaje v Plzni pojedeme s Markem o víkendu do Lipska, na konci dubna obhajuji loňské vítězství na turnaji u Norimberka. Plány na další měsíc zatím upřesňuji.

 

8)    Čeho by jsi chtěl v poolbilliardu dosáhnout?

Chtěl bych mít možnost se pravidelně porovnávat s evropskou a světovou konkurencí na velkých turnajích. Bohužel bez podpory sponzorů to je jako v jakémkoliv jiném sportu nereálné.

 

9)    Co děláš ve volném čase, když nehraješ kulečník?

Když nejsem v zaměstnání nebo na kulečníku, trávím čas prací kolem baráku, rekreačním sportováním všeho druhu a jakýmkoliv relaxem s přáteli.

 

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

 

                           
Na otázky se ptala Veronika Hubrtová

 

Další hlavní zprávy

Veronika Hubrtová, BC Harlequ’in Praha – Mistryně republiky v 10 ball a 8 ball pro rok 2017

 

         
Veroniko, chtěl bych se tě, pokud dovolíš, s odstupem pár hodin zeptat na následující otázky:

Veronika Hubrtová obhájila další titul v 8 ball

 

Mistrovství republiky žen v osmičce se odehrálo v neděli v Maple Pool Club Pardubice, kde se letos odehrají i zbývající MR žen. Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu zadávat online skóre a také sledovat livestream na všech stolech.

 

Mistryní České republiky žen v 10 ball 2017 Veronika Hubrtová

 

Mistrovství republiky žen v desítce se odehrálo v Maple Pool Club Pardubice, kde se letos odehrají všechna MR žen. Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení herny zadávat online skóre a také sledovat livestream na všech stolech.

 

Rozhovor s Adamem Houdkem z BC Řipská Praha – Mistr republiky v 8 ball pro rok 2017

 

1)    Adame, gratuluji Ti k titulu Mistra ČR v disciplíně 8 ball. Vlastně k obhajobě z loňského roku. Měl jsi větší radost z obhajoby nebo toho loňského?

 

Děkuji. Mám radost z každé medaile, ale přece jen trochu větší z té letošní, protože obhájení titulu je vždy těžší.

Titul v 8 ball obhajuje Adam Houdek!

První letošní mistrovství republiky se hrálo v Harlequinu Praha, a to disciplína 8 ball. Hraje se o reprezentační tričko, první v součtu bodů ze všech čtyř mistrovství republiky ho bude mít automaticky.

Titul z minulého roku obhajoval Adam Houdek, který se tento rok probojoval z kvalifikace do hlavní soutěže, protože neměl dostatečný počet bodů a neumístil se v ČPTour do 16. místa.

Další favorité byli Jan Meisner, vedoucí muž letošních tabulek, Marek Hajdovský mnohonásobný mistr republiky, Petr Urban, druhý z posledního Best of East, Dávid Erös, druhý z minulého roku. Další adepti byli Honza Bröschel, Jakub Stuna, Honza Suchánek a další známá jména.

Jan Meisner však padl s Josefem Nechvíle 8:5, když mu to moc ten den nehrálo.

Do čtvrtfinále se nakonec probojovali dvojice:

Nechvíle Josef – Houdek Adam 5:8

Adam od začátku šlapal, celý zápas vedl a zaslouženě vyhrál.

Bröschel Jan – Stuna Jakub 8:6

Tato dvojice hrála velmi pomalu a vyrovnaně vlastně se za stavu 6:6 znovu začínalo. Nakonec Honza po chybách Jakuba vyhrál 8:6.

Suchánek Jan – Erös Dávid 3:8

Dávid přesvědčivě vyhrál nad chybujícím Honzou Suchánkem.

Hajdovský Marek – Urban Petr

Petr vedl již 4:1, nicméně Marek dokázal otočit na 6:4, potom stav 7:7, Markovi padá při rozstřelu bílá, avšak Petr z faulu hned první netrefuje a Marek dohrává.

Semifinále

Do semifinále se tak dostali hned tři hráči Řipská Praha, proti nim jediný Marek Hajdovský z MPC Pardubice. K dispozici bylo on-line skóre, které bohužel v průběhu vysílání někdo naboural, takže se musely narychlo měnit piny.

Adam Houdek – Jan Bröschel 8:6

Adam dělá na začátku levné chyby a je tu stav 3:1, potom se však obraz hry vyrovnává, stav 6:6 a potom boduje.

Dávid Erös – Marek Hajdovský 8:5

Zápas byl velmi vyrovnaný hráči se tahali o každý bod, nicméně nakonec se utrhnul za stavu 5:5 Dávid Erös.

Finále

Finále bylo streamováno a bylo poměrně rychlé za hodinu a patnáct minut přejel Adam Houdek unaveného Dávida Eröse.

Po zápase jsem se ptal Adama na výstižný komentář k průběhu finále a dne, usmál se, podíval se na mne a řekl: „Jenom štěstí“ . Takže tak :-).
Na video z finále se můžete podívat zde.

Pořadí MR 8 ball,

výsledkový servis.

Pořadí Jméno Klub
1. Adam Houdek Club Billiard Řipská Praha
2. Dávid Erös Club Billiard Řipská Praha
3. Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s.
4. Jan Bröschel Club Billiard Řipská Praha
5. Petr Urban DUNS Benátky n.J., z.s.
6. Jakub Stuna Billiard Club Příchovice, z.s.
7. Jan Suchánek Billiard Club Casablanca Tábor z.s.
8. Josef Nechvíle Club Billiard Řipská Praha
9. David Žalman MPC Pardubice z.s.
10. Petr Brancuský MPC Pardubice z.s.

Mistrovství České republiky 8 ball již za dva dny

Již za dva dny začíná první podzimní mistrovství republiky 2017 v osmičce.

V sobotu bude otevřená kvalifikace, kde mohou hrát všichni, kdo se přihlásí, jediná podmínka je členství v ČMBS. Bude pravděpodobně osm skupiny po čtyřech a pěti lidech, nasazení bude podle ratingu hráčů ČR.

Nejlepších 17 hráčů, tedy první dva ve skupině a jeden třetí s nejlepším skóre budou postupovat do nedělního finále, kde na ně již čeká 15 nasazených, kteří si vydobyli svoje místo v České poolové tour v první polovině tohoto roku.

Druhý den se bude hrát 32 DKO.

V seznamu přihlášených jsou známá jména, například Adam Houdek, vícenásobný mistr republiky, Jan Bröschel, který byl přes výborné výkony již několikrát pátý, pokusí se prolomit tuto nešťastnou sérii.

Jsou tam i další výborní hráči, namátkou: Arivukkannan Balan, Pavel Balaštík, Aleš Janošťák, Petr Kavan,  Jarda Tichý, Marič Márijo a další.

Minulý rok vyhrál právě Adam Houdek z Řipské Praha na druhém místě byl Dávid Erös, třetí Petr Urban a Jan Suchánek.

Jestli Adam obhájí minulý titul se uvidí již v neděli.

Přihlašovat je pořád možné na stránkách poolbilliard.cz, turnaj bude možné sledovat v našem výsledkovém servisu.

Začíná ME seniorů 2017

Vážení sportovní přátelé,

 

dnes 14.8.2017 začíná další Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2017, tentokrát v kategorii seniorů.  Naše reprezentace je zastoupena Ilonou Žalmanovou a Janem Mrňákem.  

Jan Mrňák nastoupí ke svému prvnímu zápasu v disciplíně 14. 1 nekonečná dnes od 10:45 proti Lofqvistovi Fredrikovi ze Švédska. Ilona Žalmanová na svůj první zápas bude čekat do zítřejšího dne, kdy bude začínat disciplína 10 ball. 

 

Držíme palce a fandíme. 

 

Více informací k nalezení zde.

Live stream probíhá prostřednictvím placeného portálu Kozoom.

Disciplína 14.1.nekonečná očima teamledera

Disciplína 14.1 nekonečná začala hned druhý den po našem příjezdu do Holandského Leende a los prvního kola byl následující.

Calvin Washburn má bronz z ME!

Naši tři junioři, kteří odcestovali na ME v Portugalsku, již mají za sebou dvě disciplíny a v třetí bojují.

Pořadí disciplín na ME je 14.1, 10 ball, 8 ball, 9 ball.

ČR reprezentují Petr Brancuský, Calvin Washburn a Filip Lebduška jako teamleader je doprovází Tomáš Onderek.

Hned v první disciplíně se podařil Calvinovi husarský kousek, když prošel bez porážky až do semifinále, kde podlehl silnému hráči Mark Magi.

V předchozím kole však exceloval, když narazil na jednoho z favoritů Daniela Maciola, začátek utkání nevyšel podle představ, po brejcích 11 a 23 již vedl Maciol 48:10, potom však Calvin zahrál náběh 51, kterým se dostal do vedení.

Vývoj utkání byl potom vyrovnaný Maciol snížil až na 89:86, nicméně Calvin dohrává do 100 bodů a vítězí.

Calvin tak zachraňuje českou reprezentaci, která tento rok neměla dobré výsledky.

ME dále pokračuje dalšími disciplínami, dnes a zítra se hraje osmička, poté závěrečná disciplína – devítka.

Držte palce, ať  to klukům jde!

 

ME 2017 je možné sledovat na oficiálních stránkách https://europeanpoolchampionships.eu .

Pro méně znalé angličtiny alespoň hlavní věci:

Livescore – aktuálně hrané zápasy a vývoj utkání (skóre)

Charts – pavouky (je třeba vybrat disciplínu a kategorii)

Draw & results – výsledky utkání v dané disciplíně (je třeba vybrat disciplínu a kategorii)

Stream je placený na Kozoom, občas se něco vysílá živě na Facebooku.

Dále je založená Facebooková skupina, kde jsou uveřejňovány aktuální výsledky, videa a další informace.

ME juniorů 2017

Zleva Onderek, Brancuský, Washburn, Lebduška

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1957
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1687.2
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1496.6
4 Brancuský Petr MPC Pardubice 1360.1
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1297.5
6 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1226.3
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1209.7
8 Žalman David MPC Pardubice 1204.9
9 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1195.5
10 Galuška Martin SK Delta Billiard Brno 1191.8
11 Jelínek Petr SK Delta Billiard Brno 1191.1
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1167.8
13 Washburn Calvin Řipská Praha 1145.2
14 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1131.9
15 Praus Tomáš MPC Pardubice 1131.2
16 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1122
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí