Meisner vítězí ve 4. kole ČPTour!

Čtvrté kolo České poolové tour se odehrálo v Brně v čajovně Utopia. Hrálo se na dvanácti devítkových stolech v pěkném prostředí. V přízemí respektive – 1 poschodí je umístěno 10 stolů, o poschodí níže jsou dva klubové stoly, které jsou nově potažené i s lepšími koulemi. Je tam i malá tribuna na sledování zápasů, a i proto bylo rozhodnuto o konání semifinále a finále právě na těchto stolech, o které se stará momentálně klub Delta Billiard Brno, který zde hostuje po skončení mateřské herny.

Hrál se pavouk DBKO 32 s dvěma koly v B straně na šest a osm vítězných, střídavý rozstřel, povinná plastová stavítka.

Základní kola

Zápasy byly velmi těžké, hráči se prali se stoly, malé díry a větší dojezd koulí dělaly své. K nějakým větším překvapením nedošlo, do šestnáctky se většinou dostali obvyklí hráči.

Posledních šestnáct

Andrew Rush těsně přehrává Jana Suchánka 8:7, když prohrává 4:7, ale ještě dokáže využít Honzových chyb.

Jakub Stuna taktéž těsně poráží Zdendu Vobořila 8:7, když na konci prokáže silnější nervy, tento zápas byl nejdelší za celý den a trval 2:14 h.

Petr Misák zdolává Dávida Eröse výrazným způsobem 8:3, Dávidovi se nevydařilo během zápasu skoro nic.

Výborně hrající Martin Galuška vítězí nad nadějným juniorem Petrem Brancuským 8:4.

Navrátilec Jiří Stehlík poráží Pavla Tužila 8:5.

Do čtvrtfinále dále postoupili Petr Urban (8:1, Kůs), Jan Meisner (8:3, Kavan) a David Žalman (8:2, Nechvíle)

 

Čtvrfinále

Martin Galuška svedl boj s klubovým kolegou Petrem Misákem, potvrdil svou formu a vyhrál 8:3.

David Žalman udělal krátký proces s Jiřím Stehlíkem 8:3.

Jan Meisner s Petrem Urbanem hráli zřejmě předčasné finále, vyhrál Honza 8:6 po velice kvalitním průběhu.

Posledním hraným zápasem byl Andrew Rush versus Jakub Stuna, Jakub celý zápas vedl, hrál velmi pedanticky a zaslouženě vyhrál 8:6, i když Andy se nechtěl nechat dát a urputně bojoval.

 

Semifinále

Rychlé semifinále sehráli Jan Meisner (BC Harlequin Praha) a David Žalman (MPC Pardubice z.s.), Honza vedl již 7:2, David kontroval na 7:6, avšak nenahrává si na sedmičku a dává nepovedenou basu, Honza dohrává na 8:6.

Komentář Davida Žalmana: „Zápas byl pro mne ohromně zábavný, Honza je ještě větší magor než já, škoda, že jsme se nepotkali ve finále“.

V druhém semifinále, které se začalo hrát až po dohraném semifinále Davida s Honzou, se potkali domácí Martin Galuška (SK Delta Billiard Brno) a Jakub Stuna (Billiard Club Příchovice, z.s.). Do stavu 2:2 byl stav vyrovnaný, potom však nastoupil Jakub a bylo tu poměrně rychlé vedení 7:2 a výhra 8:3. Martin Galuška po zápase: „Kuba hrál moc pěkné jistoty a na rozdíl ode mě byl solidní v koncovkách, nechal jsem si hloupě utéct tři důležité body a tím se odřízl od možnosti sehrát vyrovnané semifinále. Z výsledku mám každopádně velkou radost, bronz je super!“.

Finále

Do finále tak nastoupili jako favorit Jan Meisner (BC Harlequin Praha) a Jakub Stuna (Billiard Club Příchovice, z.s.). Zápas byl ze začátku vyrovnaný, i po chybách z obou stran, potom se však Honza po několika nechaných desítkách a lehkých dohrávkách dostává do vedení 6:3 a 7:4 a vyhrává 8:4.

V celkové tabulce si tak vyměnil Honza místo s Petrem Urbanem, ale vede jenom o asi 500 bodů, takže ve zbývajících dvou turnajích je pořád o co hrát.

 

Žebříček ČPT Sezóna 2017
Pořadí
Jméno Klub Body
1. Jan Meisner BC Harlequin Praha 17316
2. Petr Urban DUNS Benátky n.J., z.s. 16832
3. David Žalman MPC Pardubice z.s. 14919
4. Jakub Stuna Billiard Club Příchovice, z.s. 14077
5. Josef Nechvíle SK Billard Centrum Praha 13108
6. Dávid Erös Club Billiard Řipská Praha 12084
7. Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 11968
8. Jan Suchánek Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 11879
9. Pavel Tužil MPC Pardubice z.s. 10651
10. Zdeněk Vobořil SK Billard Centrum Praha 10609

Další hlavní zprávy

MR seniorů dohráno

Na právě skončeném mistrovství republiky seniorů se hrály závěrečné dvě disciplíny, a to 14.1 a 9 ball.

Robin Vladyka, BC Harlequin Praha – Mistr republiky seniorů v disciplíně 10 ball

 

1)    Robine, přijmi gratulaci k titulu Mistra ČR seniorů v disciplíně 10 ball. Jak těžké bylo vyhrát v konkurenci skoro 40ti hráčů a hráček?

Na titul jsem vůbec nepomýšlel, jenom jsem chtěl dojít co nejdál. Šel jsem zápas od zápasu, a kupodivu výkon gradoval ve finále. Bylo to těžké, hlavně v rozhodujících zápasech se zkušenými soupeři, jako Pavel Halamka, Radek Růčka, Petr Kavan a Márijo Marič. V této disciplíně mám dvě třetí místa a jedno druhé, jsem moc rád, že jsem sbírku zkompletoval.

 

Rozhovor s vítězem 8 ball seniorů

Dnes přinášíme rozhovor s Andy Rushem, vítězem osmičky seniorů. Odpovědi Andyho byly krátké, jako i celý rozhovor.

Uveřejňujeme ho v češtině i v „původním znění“ – v angličtině.

Proběhlo I. kolo Lioness ČMBS Open pro mládež

V neděli 25.2.2018 se konal v pražské herně Billiard Centra na Harfě historicky první turnaj nové série Lioness ČMBS Open hraný v 8-ball. Série se skládá ze tří dílčích turnajů, ze kterých ti nejlepší postupují na finální kemp se světoznámým trenérem Ralphem Eckertem. Turnaje se mohli zúčastnit výhradně žáci základních škol, v případě víceletých gymnázií hráči do 15 let věku. Nakonec se i díky nešťastným úrazům a nemocem, které si děti přivezly z jarních prázdnin turnaje zúčastnilo 21 dětí celkem ze 7 klubů napříč celou ČR.

První víkend MR seniorů za námi

O uplynulém víkendu se odehrálo MR seniorů ve dvou disciplínách. Jako vždy je celý průběh turnaje zaznamenán v našem výsledkovém servisu.

Vítězem ČPTour 9 ball Jan Meisner!

Třetí kolo České poolové tour zavítalo do tradiční herny Balabuška Praha, kam přijelo všech 32 kvalifikovaných hráčů. Celý průběh turnaje šlo sledovat naživo, on-line v našem výsledkovém servisu a z finále byl vysílán on-line přenos.

Rozhovor s vítězem 2. kola ČPTour Janem Meisnerem

Přinášíme rozhovor s vítězem II. kola České poolové tour 2018 Janem Meisnerem

Druhé kolo ČPTour je za námi

V sobotu 24.2.2018 se odehrálo druhé kolo naší nejvyšší soutěže, a to 8 ball v  Billiard Centrum Kolbenka.

Rozhovor s vítězem ČPTour Open 8 ball

Přinášíme rozhovor s Markem Hajdovským, vítězem 1. turnaje v seriálu Česká poolová tour 2018.

Vítězem první ČPTour Marek Hajdovský!

Minulý víkend se odehrálo první kolo České poolové tour Open – 8 ball. Vše bylo možné sledovat na našem výsledkovém servisu a z finále byl stream.

Proti minulé sezóně byl jako první zvolen Open, aby měli všichni rovnou možnost dostat se do první šestnácky, která zaručuje start na dalším kole ČPTour. Nasazení na turnaj bylo z žebříčku z minulého roku.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí