Meisner vítězí ve 4. kole ČPTour!

Čtvrté kolo České poolové tour se odehrálo v Brně v čajovně Utopia. Hrálo se na dvanácti devítkových stolech v pěkném prostředí. V přízemí respektive – 1 poschodí je umístěno 10 stolů, o poschodí níže jsou dva klubové stoly, které jsou nově potažené i s lepšími koulemi. Je tam i malá tribuna na sledování zápasů, a i proto bylo rozhodnuto o konání semifinále a finále právě na těchto stolech, o které se stará momentálně klub Delta Billiard Brno, který zde hostuje po skončení mateřské herny.

Hrál se pavouk DBKO 32 s dvěma koly v B straně na šest a osm vítězných, střídavý rozstřel, povinná plastová stavítka.

Základní kola

Zápasy byly velmi těžké, hráči se prali se stoly, malé díry a větší dojezd koulí dělaly své. K nějakým větším překvapením nedošlo, do šestnáctky se většinou dostali obvyklí hráči.

Posledních šestnáct

Andrew Rush těsně přehrává Jana Suchánka 8:7, když prohrává 4:7, ale ještě dokáže využít Honzových chyb.

Jakub Stuna taktéž těsně poráží Zdendu Vobořila 8:7, když na konci prokáže silnější nervy, tento zápas byl nejdelší za celý den a trval 2:14 h.

Petr Misák zdolává Dávida Eröse výrazným způsobem 8:3, Dávidovi se nevydařilo během zápasu skoro nic.

Výborně hrající Martin Galuška vítězí nad nadějným juniorem Petrem Brancuským 8:4.

Navrátilec Jiří Stehlík poráží Pavla Tužila 8:5.

Do čtvrtfinále dále postoupili Petr Urban (8:1, Kůs), Jan Meisner (8:3, Kavan) a David Žalman (8:2, Nechvíle)

 

Čtvrfinále

Martin Galuška svedl boj s klubovým kolegou Petrem Misákem, potvrdil svou formu a vyhrál 8:3.

David Žalman udělal krátký proces s Jiřím Stehlíkem 8:3.

Jan Meisner s Petrem Urbanem hráli zřejmě předčasné finále, vyhrál Honza 8:6 po velice kvalitním průběhu.

Posledním hraným zápasem byl Andrew Rush versus Jakub Stuna, Jakub celý zápas vedl, hrál velmi pedanticky a zaslouženě vyhrál 8:6, i když Andy se nechtěl nechat dát a urputně bojoval.

 

Semifinále

Rychlé semifinále sehráli Jan Meisner (BC Harlequin Praha) a David Žalman (MPC Pardubice z.s.), Honza vedl již 7:2, David kontroval na 7:6, avšak nenahrává si na sedmičku a dává nepovedenou basu, Honza dohrává na 8:6.

Komentář Davida Žalmana: „Zápas byl pro mne ohromně zábavný, Honza je ještě větší magor než já, škoda, že jsme se nepotkali ve finále“.

V druhém semifinále, které se začalo hrát až po dohraném semifinále Davida s Honzou, se potkali domácí Martin Galuška (SK Delta Billiard Brno) a Jakub Stuna (Billiard Club Příchovice, z.s.). Do stavu 2:2 byl stav vyrovnaný, potom však nastoupil Jakub a bylo tu poměrně rychlé vedení 7:2 a výhra 8:3. Martin Galuška po zápase: „Kuba hrál moc pěkné jistoty a na rozdíl ode mě byl solidní v koncovkách, nechal jsem si hloupě utéct tři důležité body a tím se odřízl od možnosti sehrát vyrovnané semifinále. Z výsledku mám každopádně velkou radost, bronz je super!“.

Finále

Do finále tak nastoupili jako favorit Jan Meisner (BC Harlequin Praha) a Jakub Stuna (Billiard Club Příchovice, z.s.). Zápas byl ze začátku vyrovnaný, i po chybách z obou stran, potom se však Honza po několika nechaných desítkách a lehkých dohrávkách dostává do vedení 6:3 a 7:4 a vyhrává 8:4.

V celkové tabulce si tak vyměnil Honza místo s Petrem Urbanem, ale vede jenom o asi 500 bodů, takže ve zbývajících dvou turnajích je pořád o co hrát.

 

Žebříček ČPT Sezóna 2017
Pořadí
Jméno Klub Body
1. Jan Meisner BC Harlequin Praha 17316
2. Petr Urban DUNS Benátky n.J., z.s. 16832
3. David Žalman MPC Pardubice z.s. 14919
4. Jakub Stuna Billiard Club Příchovice, z.s. 14077
5. Josef Nechvíle SK Billard Centrum Praha 13108
6. Dávid Erös Club Billiard Řipská Praha 12084
7. Marek Hajdovský MPC Pardubice z.s. 11968
8. Jan Suchánek Billiard Club Casablanca Tábor z.s. 11879
9. Pavel Tužil MPC Pardubice z.s. 10651
10. Zdeněk Vobořil SK Billard Centrum Praha 10609

Další hlavní zprávy

Na závěrečném MR jednotlivců triumfuje s převahou Jan Meisner!

Na mistrovství České republiky v královské disciplíně 14.1, se nakonec sešlo 29 hráčů, kteří sehráli řadu výborných zápasů v Double KO pavouku. Hrálo se v Balabušce Praha. Celý turnaj byl on-line, finále bylo on-line skóre a stream.

Rozhovor s mistry smíšených dvojic

Vyhráli jste MR smíšených dvojic, víte, kolikátá to byla vaše účast, jaké z toho máte pocity?

Tomáš: příjemný pocit ( Tom bude stručný )

Hanka: bylo to naše druhé vítězství, to první bylo v roce 2006. Naše účast to byla cca osmá. Já jsem odjížděla na turnaj s tím, že bych byla spokojená s jakoukoliv medailí. Z prvního místa jsem měla a stále mám super pocit.

Rozhovor s vítězi dvojic

Dávid Erös a James Akenhead vyhráli minulý týden mistrovství republiky dvojic, nyní přinášíme krátký rozhovor.

Ohlédnutí za MR dvojic 2017

Mistrovství České republiky dvojic a smíšených dvojic se hrálo v Harlequinu Praha, hrál se pavouk DBKO, na pět a více vítězných, rozstřeloval vítěz.

V sobotu hrály dvojice a sešlo se rekordních 33 dvojic. Již třetí rok se hraje v 9 ball namísto 8 ball tak, jak se hrálo v minulosti.

Jakub Stuna, BC Příchovice – Rozhovor s mistrem republiky v 10 ball pro rok 2017

 

1)    Jakube, velmi Ti gratuluji k vítězství. Počátkem roku jsem Ti gratulovala k vítězství ČPTour a teď je to titul Mistra republiky. Dokážeš popsat emoce těsně po vítězství?

Děkuji Ti za gratulaci. Po posledním strku si vybavuji ohromný nástup euforie následovaný obrovskou úlevou. Během posledních strků hrála z rádia píseň ‘We are the Champions‘ od Queen, což je asi to největší sportovní klišé, ale když si to znovu vybavím, tak si říkám, jak to bylo parádní načasování.

V desítce na MR vítězí Jakub Stuna!

Mistrovství republiky v 10 ball se hrálo v Brněnské Utopii, kde je 12 devítkových stolů nově potažených Simonisem 860, z toho dva v mínus jedničce, kde je klubovna.

Kvalifikaci i MR bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu, semifinále live score a finále stream.

 

Rozhovor s vítězkou MR žen ve všech disciplínách Veronikou Hubrtovou

Veroniko, blahopřeji k dosaženému úspěchu, již několikátý rok za sebou si vyhrála MR ve všech disciplínách, čemu přičítáš takový úspěch, co to pro tebe znamená?

Děkuji. Jsem samozřejmě ráda za tato vítězství. Myslím, že spoustu zápasů jsem letos vyhrála pouze díky tomu, že mám za ty roky hodně zkušeností, a jindy zase svým dobrým výkonem. Takže by to chtělo, aby ostatní hráčky čerpaly ty zkušenosti v podobě mezinárodních turnajů, jako jsem je čerpala já v minulosti. A tato vítězství pro mě znamenají především vybojovanou nominaci na ME 2018.

Poslední MR žen 2017 se odehrálo v disciplíně 9 ball

 

Mistrovství republiky žen v devítce se odehrálo 15. října 2017 a to opět v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard se zadávaným online skóre, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech.

MR žen v nekonečné ve znamení grilovaní

 

Mistrovství republiky žen v nekonečné se odehrálo v sobotu 14. října 2017 v Maple Pool Club Pardubice. V neděli 15. října se bude hrát poslední kolo a to v populární devítce.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre nebylo vzhledem k disciplíně zadáváno online.

Rozhovor s Petrem Urbanem, DUNS Benátky nad Jizerou – Mistr republiky v 9 ball pro rok 2017

         

1)    Petře, primárně ti gratuluji k titulu, protože vím, jak dlouho ses na něj načekal. Dokážeš popsat pocity hned po triumfu?

 

Pocity byly neuvěřitelné. Málem mi po zápase i ukápla slza radostí. O triumf jsem bojoval již několikrát a konečně se to prolomilo. Neskutečná euforie a plno adrenalinu v krvi.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1894.2
2 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1669.8
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1487.5
4 Brancuský Petr MPC Pardubice 1449.1
5 Žalman David MPC Pardubice 1313
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1304.1
7 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1287.8
8 Švestka Martin MPC Pardubice 1266
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1252.8
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1232.5
11 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1215.8
12 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1196.1
13 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1153
14 Suchánek Jan Casablanca Tábor 1142.4
15 Washburn Calvin Řipská Praha 1128
16 Halamka Pavel BC Harlequ´in Praha 1112.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2017

Novinky z ostatních sekcí