ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

David Žalman

 

Druhá dosciplína na ME v Trevisu byla 10ball kde jsem v prvním kole narazil na Roberta Bartola z Chorvatska. Podařilo se mi trestat jeho chyby a sám jich moc nevytvářet a proto výsledné skóre bylo 8:2. Další zápas jsem měl se španělem Iker-Andoni Echevarria, který není žádné ořezávátko a velice taktickou hrou a několika skvělými úniky z jistoty se mi podařilo zápas sklonit na svojí stranu 8:7. Šel jsem tedy „A“ stranou rovnou do last 64, kde jsem narazil opět na Itala Fabio Rizzi, který mě vyřadil ve 14.1 nekonečné. V této discipíně byl ještě lepší než ve čtrnátce a tak jsem po pár chybách prohrával 0:7. Za tohoto stavu jsem si řekl, že již není co zkazit a tak jsem dvěma skvělýma dohrávkama snížil skóre na 2:7 a pak bohužel udělal faul a to byla konečná. Opět jsem tedy skončil na 33.místě stejně jako v předchozí čtrnátce.  

 

Petr Urban

 

Los ke mně opět nebyl přívětivý a na první kolo mi přidělil Nicka van den Berga z Holandska. Nick dělá jedinou chybu v zápase za stavu 0:0 a v tomto zápase získávám jediný bod a prohrávám vysokým rozdílem 1:8. V B straně mám první kolo volný los a v Loosers Qualification mě čeká zkušený Fin Jani Siekkinen, který si přivezl slušné výsledky z již proběhlého US Open. Zápas je vyrovnaný do stavu 4:4. Následně hraji 2 čisté hry a dohrávám soupeřův nespadlý rozstřel a unikám na 7:4. Následuje chyba a nechávám soupeře dotáhnout na 6:7. V nervózním závěru soupeř naštěstí také chybuje a v zápase vítězím 8:6 a čekám na los do LAST64, který mi přisuzuje Maria He z Rakouska. Nerad bych se opakoval, ale průběh zápasu je úplně stejný jako s Nickem a v zápase prohrávám stejným poměrem jako v prvním zápase bohužel bez sebemenší šance na vítězství. Následuje 8Ball, 9Ball a týmy tak držte pěsti.!!  

 

Roman Hybler

 

K desítce tomu nemůžu moc říct. Jsem hrál fakt dobře. V prvním zápase jsem měl ještě trošku jet-leg. Ale šlo to dobře do stavu 4-4. Ale pak mě ta síla trochu rozhodila a já jsem prohrál. Já jsem si o tom nic nemyslel, ale potom jsem myslel, že se dostanu dál přes béčko, ale potom jsem zjistil, že mě čeká Niels Feijen, to byl asi jedinej z béčka, kterej je jeden z nejlepších hráčů na světě a byl to dobrej zápas a já jsem bez bych prohrál 8-5 a k tomu ještě u 5-4 udělal faul, ale řekl že to nebyl faul, že jsem si měl zavolat rozhodčího a tak jsem to prohrál. Pak už se nedalo nic dělat.

 

Veronika Hubrtová

 

Tak po nepovedené nekonečné následovala ještě nepovedenější 10 ball. Výsledky hovoří za vše. V prvním zápase s Feldman jsem nezahrála prakticky nic a ona mě svým koncentrovaným výkonem naprosto přejela. Já se bohužel nedostala do zápasového nastavení.. A další zápas s Kibaroglu to bylo sice lepší, ale ona zase na rozdíl ode mne měla výborné rozstřely a bohužel touto prohrou pro mě desítka skončila. Moje výkony jsou krom jednoho zápasu hrozné a mrzí mě to, protože natrénováno mám. Jen stačí pořádně nastavit hlavu a bude to určitě lepší.

 

Josef Nechvíle

 

Svůj první zápas v 10 Ball jsem hrál s Christopherem Lenzem z Rakouska, který jsem prohrál 8:5. Tento zápas se pro mne ze začátku vyvíjel dobře, kdy jsem se dostal do vedení 2:1. Viděl jsem, že je Chris nervózní a já věděl, že teď do toho musím dát vše, abych ho úplně rozhodil a jehoto už nebavilo. Bohužel se mi nepodařilo dohrát 3 volné stoly, kde se Chris nadechl psychicky a zápas otočil. V Becku mě čekal Marius Artemiou. Na tento zápas sem nastupoval s tím, že chci hrát fakt hezký kulečník a hru si chci na 100 % co nejvíce užít. Projevilo se to i v zápase, kdy jsem měl uvolněnou ruku a dohrával jsem stoly, případně zahrál skvelou jistotou, z které soupeř udělal faul nebo mi nechal pozici. Zápas jsem vyhrál 8:3. Další soupeř byl Polský soused Konrad Juszczyszyn, který byl prostě lepší hráč, výborné jistoty, jistota ve strku.. Pouze 1 chyba, kterou se mi podařilo otočit. V tomto zápase mě akorát mrzí, že jsem nedohrál 2 stoly, které nebyly těžké. Zápas jsem prohrál 8:1 a tak moje cesta v 10 Ball skončila na 33 místě. Nicméně beru to jako skvělou zpětnou vazbu na trénink, zápasy a přípravu přes rok. Nyní ještě čekají discipliny v 8 Ball a 9 ball, které si jdu naplno užít a hrát nejlépe, jak umím.  

 

Jan Meisner

 

Shnuti 10ball V prvním kole jsem měl volný los, ve druhém španěla Pina. Tento zápas byl plný chyb od obou, na konci naštěstí pro mě vyrobil zbytečnou chybu v přívodu na osmičku, se štěstím mi nedal pozici ale o mantinel se mi podařilo trefit i s přívodem a dohrát. V last 64 jsem měl těžký los, skočil ke mě Niels Feijen. Zápas rozhodla hra na jistotu, ve které mě přehrál velkým rozdílem. Umístění v last 64 je pro mě zklamáním. Shrnuti 8ball První kolo proti italovi Sini mi vůbec nevyšlo. Byl to ode mě zatím nejhorší zápas tady na turnaji. Nechodily mi breaky, hra na jistotu jako obvykle a když mi k tomu ještě odešlo i moje doteď fungující potápění, nemohlo to skončit jinak než prohrou. Na konci béčka jsem měl portugalce Silvu, kterého jsem porazil ve 14ce. Začátek mi vyšel ideálně, rychle jsem vedl 5:0, poté ale dva breaky s bílou, jeden bílá ze stolu a jeden nespadlý. Tohle plus jeho čisté hry znamenalo že už jsem si od té doby nezahrál. Krutá ale zasloužená porážka a konec v disciplíně hodně brzy.  

Další hlavní zprávy

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

Na MR seniorů vítězí Jan Mrňák a Tomáš Vančura.

Minulý víkend se odehrály první disciplíny MR seniorů, pro tento rok byla věková hranice 43 let.

V sobotu se hrála desítka, došlo k několika překvapením, nicméně do osmi nejlepších se dostali následující hráči:

ME – Shrnutí 14.1 nekonečná

Přinášíme Vám postřehu našich reprezentů na ME po první disciplíně 14.1

Rozhovor s Petrem Urbanem, vítězem ČPTour 8 ball

Po posledním ČPTour, které si vyhrál jsi se posunul na druhé místo. Na první místo Davida Žalmana ztrácíš necelé dva tisíce bodů. Jaké máš plány v celkovém pořadí ČPTour?

Plánem je určitě celkové první místo nicméně David hraje také ve skvělé formě a následující OPEN 9Ball by mohl napovědět více, protože se hraje o mnohem více bodů. Do konečného pořadí ještě může promluvit i Jan Meisner, ale naším cílem je udržet první místo v Pardubicích

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2059.5
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1510.7
3 Urban Petr MPC Pardubice 1486.8
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1377.9
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1312.3
6 Tužil Pavel MPC Pardubice 1303
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1235
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1229.3
10 Praus Tomáš MPC Pardubice 1219.3
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1205.4
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1200.1
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1092.3
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1082.4
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1037.8
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1025.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí