ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

David Žalman

 

Druhá dosciplína na ME v Trevisu byla 10ball kde jsem v prvním kole narazil na Roberta Bartola z Chorvatska. Podařilo se mi trestat jeho chyby a sám jich moc nevytvářet a proto výsledné skóre bylo 8:2. Další zápas jsem měl se španělem Iker-Andoni Echevarria, který není žádné ořezávátko a velice taktickou hrou a několika skvělými úniky z jistoty se mi podařilo zápas sklonit na svojí stranu 8:7. Šel jsem tedy „A“ stranou rovnou do last 64, kde jsem narazil opět na Itala Fabio Rizzi, který mě vyřadil ve 14.1 nekonečné. V této discipíně byl ještě lepší než ve čtrnátce a tak jsem po pár chybách prohrával 0:7. Za tohoto stavu jsem si řekl, že již není co zkazit a tak jsem dvěma skvělýma dohrávkama snížil skóre na 2:7 a pak bohužel udělal faul a to byla konečná. Opět jsem tedy skončil na 33.místě stejně jako v předchozí čtrnátce.  

 

Petr Urban

 

Los ke mně opět nebyl přívětivý a na první kolo mi přidělil Nicka van den Berga z Holandska. Nick dělá jedinou chybu v zápase za stavu 0:0 a v tomto zápase získávám jediný bod a prohrávám vysokým rozdílem 1:8. V B straně mám první kolo volný los a v Loosers Qualification mě čeká zkušený Fin Jani Siekkinen, který si přivezl slušné výsledky z již proběhlého US Open. Zápas je vyrovnaný do stavu 4:4. Následně hraji 2 čisté hry a dohrávám soupeřův nespadlý rozstřel a unikám na 7:4. Následuje chyba a nechávám soupeře dotáhnout na 6:7. V nervózním závěru soupeř naštěstí také chybuje a v zápase vítězím 8:6 a čekám na los do LAST64, který mi přisuzuje Maria He z Rakouska. Nerad bych se opakoval, ale průběh zápasu je úplně stejný jako s Nickem a v zápase prohrávám stejným poměrem jako v prvním zápase bohužel bez sebemenší šance na vítězství. Následuje 8Ball, 9Ball a týmy tak držte pěsti.!!  

 

Roman Hybler

 

K desítce tomu nemůžu moc říct. Jsem hrál fakt dobře. V prvním zápase jsem měl ještě trošku jet-leg. Ale šlo to dobře do stavu 4-4. Ale pak mě ta síla trochu rozhodila a já jsem prohrál. Já jsem si o tom nic nemyslel, ale potom jsem myslel, že se dostanu dál přes béčko, ale potom jsem zjistil, že mě čeká Niels Feijen, to byl asi jedinej z béčka, kterej je jeden z nejlepších hráčů na světě a byl to dobrej zápas a já jsem bez bych prohrál 8-5 a k tomu ještě u 5-4 udělal faul, ale řekl že to nebyl faul, že jsem si měl zavolat rozhodčího a tak jsem to prohrál. Pak už se nedalo nic dělat.

 

Veronika Hubrtová

 

Tak po nepovedené nekonečné následovala ještě nepovedenější 10 ball. Výsledky hovoří za vše. V prvním zápase s Feldman jsem nezahrála prakticky nic a ona mě svým koncentrovaným výkonem naprosto přejela. Já se bohužel nedostala do zápasového nastavení.. A další zápas s Kibaroglu to bylo sice lepší, ale ona zase na rozdíl ode mne měla výborné rozstřely a bohužel touto prohrou pro mě desítka skončila. Moje výkony jsou krom jednoho zápasu hrozné a mrzí mě to, protože natrénováno mám. Jen stačí pořádně nastavit hlavu a bude to určitě lepší.

 

Josef Nechvíle

 

Svůj první zápas v 10 Ball jsem hrál s Christopherem Lenzem z Rakouska, který jsem prohrál 8:5. Tento zápas se pro mne ze začátku vyvíjel dobře, kdy jsem se dostal do vedení 2:1. Viděl jsem, že je Chris nervózní a já věděl, že teď do toho musím dát vše, abych ho úplně rozhodil a jehoto už nebavilo. Bohužel se mi nepodařilo dohrát 3 volné stoly, kde se Chris nadechl psychicky a zápas otočil. V Becku mě čekal Marius Artemiou. Na tento zápas sem nastupoval s tím, že chci hrát fakt hezký kulečník a hru si chci na 100 % co nejvíce užít. Projevilo se to i v zápase, kdy jsem měl uvolněnou ruku a dohrával jsem stoly, případně zahrál skvelou jistotou, z které soupeř udělal faul nebo mi nechal pozici. Zápas jsem vyhrál 8:3. Další soupeř byl Polský soused Konrad Juszczyszyn, který byl prostě lepší hráč, výborné jistoty, jistota ve strku.. Pouze 1 chyba, kterou se mi podařilo otočit. V tomto zápase mě akorát mrzí, že jsem nedohrál 2 stoly, které nebyly těžké. Zápas jsem prohrál 8:1 a tak moje cesta v 10 Ball skončila na 33 místě. Nicméně beru to jako skvělou zpětnou vazbu na trénink, zápasy a přípravu přes rok. Nyní ještě čekají discipliny v 8 Ball a 9 ball, které si jdu naplno užít a hrát nejlépe, jak umím.  

 

Jan Meisner

 

Shnuti 10ball V prvním kole jsem měl volný los, ve druhém španěla Pina. Tento zápas byl plný chyb od obou, na konci naštěstí pro mě vyrobil zbytečnou chybu v přívodu na osmičku, se štěstím mi nedal pozici ale o mantinel se mi podařilo trefit i s přívodem a dohrát. V last 64 jsem měl těžký los, skočil ke mě Niels Feijen. Zápas rozhodla hra na jistotu, ve které mě přehrál velkým rozdílem. Umístění v last 64 je pro mě zklamáním. Shrnuti 8ball První kolo proti italovi Sini mi vůbec nevyšlo. Byl to ode mě zatím nejhorší zápas tady na turnaji. Nechodily mi breaky, hra na jistotu jako obvykle a když mi k tomu ještě odešlo i moje doteď fungující potápění, nemohlo to skončit jinak než prohrou. Na konci béčka jsem měl portugalce Silvu, kterého jsem porazil ve 14ce. Začátek mi vyšel ideálně, rychle jsem vedl 5:0, poté ale dva breaky s bílou, jeden bílá ze stolu a jeden nespadlý. Tohle plus jeho čisté hry znamenalo že už jsem si od té doby nezahrál. Krutá ale zasloužená porážka a konec v disciplíně hodně brzy.  

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Rozhovor s vítězi MR dvojic

Blahopřeji k vítězství, podle výsledků to vypadalo jednoduše, „nejhorší výsledek“ je, že jste vyhráli jenom 6:3. Bylo to opravdu tak lehké? Jak jste cítili šance před turnajem?

Petr: Dle výsledků to vypadá jednoznačně. V úvodních zápasech při nás stálo štěstí. Vyhrávali jsme a ani nevěděli chvilkami jak. V semifinále nám pomohli kluci z Tábora neproměněnou devítkou na 3:2. Zápas jsme poté otočili na svou stranu. Ve finále jsme předvedli skoro bezchybný výkon a poměrně jednoznačně zvítězili. Před turnajem jsme byli žebříčkově favorité, ale nebylo jednoduché to potvrdit.

David: No musím říci, že ačkoliv to tak dle výsledků nevypadalo měli jsme hodně pomalý rozjezd s velkou dávkou občasného štěstí na pozice. Teprve semifinále a finále se nám opravdu povedlo a chodilo vše podle představ.

Máte rádi dvojice? Neuvažujete o tom, že se zúčastníte kvalifikace na World Cup of Pool?

Petr: Dvojice mám rád a díky zápasům během FederalCupu jsme na sebe s Davidem celkem zvyklý a víme, co od druhého očekávat. O World Cup of Pool jsme přemýšleli už minulý rok a tento rok to zkusíme zrealizovat.

David: Ano dvojice jsou úplně něco jiného a každoročně se na ně těším. WCP záleží hodně na tom, zda bude nominována dvojice Roman Hybler a Michal Gavenčiak, v tomto případě bychom hrát nemohli, protože finálovou část může hrát pouze jedna dvojice z jednoho státu.

Připravujete se na turnaj dvojic nějak speciálně?

Petr: Ne. Já piloval break, který má David horší :):D

David: Na dvojice se připravit nedá, je důležité, aby si dva hráči sedli.

Byli jste spokojeni s herními podmínkami a organizací? Napadá vás nějaké zlepšení?

Petr: Za mě vše v pořádku. Možná bych popřemýšlel od semifinále o časovém rozhodčím a v single KO zápasy na větší počet vítězných.

David: Ano celkově jsem s podmínkami herny byl spokojený. Mantinely sice občas dělaly psí kusy, ale dalo se na to zvyknout

Jaké máte plány na sklonku roku?

Petr: Vánoční turnaje, co půjde a tento víkend MR týmů.

David: Ke konci roku už toho moc nezbývá, takže žádné velké plány nejsou.

Díky za rozhovor

Otázky vypracoval Robin Vladyka

Mistr týmů je z MPC Pardubice!

Uplynulý víkend se hrála poslední letošní soutěž, a to mistrovství České republiky týmů.

Do soutěže mohlo zasáhnout osm nejlepších týmů z dlouhodobé soutěže, je to vlastně play-off s druhou šancí.

Rozhovor s vítězi MR smíšených dvojic

Blahopřeji, jak spolu už vlastně hrajete dlouho?

Tužil s Žalmanovou překvapivě zvítězili na MR smíšených dvojic

Mistrovství smíšených dvojic bylo na programu minulou neděli, nakonec si přišlo zahrát 23 párů.

Smíšené dvojice může hrát vždy muž / žena.

Dvojice ovládli Petr Urban a David Žalman

V sobotu 16.11. se hrály oblíbené dvojice, tentokrát v BC Hradec Králové.

Na zahájení turnaje se sešlo 34 dvojic, které usilovaly o český mistrovský titul.

Rozhovor s Honzou Meisnerem vítězem čtrnáctky a čtyřboje MČR

Honzo blahopřeji k vítězství ve 14.1 poslední disciplíně jednotlivců v letošním roce.

Jak se ti hrálo? Můžeš popsat svou cestu turnajem?

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2109.3
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1528.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1489.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1421.7
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1405.1
6 Urban Petr MPC Pardubice 1387.6
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1383.8
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1149.8
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1108.3
10 Kníže Martin MPC Pardubice 1088.6
11 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1059.2
12 Nechvíle Josef Řipská Praha 1051.4
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 1038.7
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1028.7
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 989.7
16 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 969.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
První turnaj se hraje 11.1.2020