ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

David Žalman

 

Druhá dosciplína na ME v Trevisu byla 10ball kde jsem v prvním kole narazil na Roberta Bartola z Chorvatska. Podařilo se mi trestat jeho chyby a sám jich moc nevytvářet a proto výsledné skóre bylo 8:2. Další zápas jsem měl se španělem Iker-Andoni Echevarria, který není žádné ořezávátko a velice taktickou hrou a několika skvělými úniky z jistoty se mi podařilo zápas sklonit na svojí stranu 8:7. Šel jsem tedy „A“ stranou rovnou do last 64, kde jsem narazil opět na Itala Fabio Rizzi, který mě vyřadil ve 14.1 nekonečné. V této discipíně byl ještě lepší než ve čtrnátce a tak jsem po pár chybách prohrával 0:7. Za tohoto stavu jsem si řekl, že již není co zkazit a tak jsem dvěma skvělýma dohrávkama snížil skóre na 2:7 a pak bohužel udělal faul a to byla konečná. Opět jsem tedy skončil na 33.místě stejně jako v předchozí čtrnátce.  

 

Petr Urban

 

Los ke mně opět nebyl přívětivý a na první kolo mi přidělil Nicka van den Berga z Holandska. Nick dělá jedinou chybu v zápase za stavu 0:0 a v tomto zápase získávám jediný bod a prohrávám vysokým rozdílem 1:8. V B straně mám první kolo volný los a v Loosers Qualification mě čeká zkušený Fin Jani Siekkinen, který si přivezl slušné výsledky z již proběhlého US Open. Zápas je vyrovnaný do stavu 4:4. Následně hraji 2 čisté hry a dohrávám soupeřův nespadlý rozstřel a unikám na 7:4. Následuje chyba a nechávám soupeře dotáhnout na 6:7. V nervózním závěru soupeř naštěstí také chybuje a v zápase vítězím 8:6 a čekám na los do LAST64, který mi přisuzuje Maria He z Rakouska. Nerad bych se opakoval, ale průběh zápasu je úplně stejný jako s Nickem a v zápase prohrávám stejným poměrem jako v prvním zápase bohužel bez sebemenší šance na vítězství. Následuje 8Ball, 9Ball a týmy tak držte pěsti.!!  

 

Roman Hybler

 

K desítce tomu nemůžu moc říct. Jsem hrál fakt dobře. V prvním zápase jsem měl ještě trošku jet-leg. Ale šlo to dobře do stavu 4-4. Ale pak mě ta síla trochu rozhodila a já jsem prohrál. Já jsem si o tom nic nemyslel, ale potom jsem myslel, že se dostanu dál přes béčko, ale potom jsem zjistil, že mě čeká Niels Feijen, to byl asi jedinej z béčka, kterej je jeden z nejlepších hráčů na světě a byl to dobrej zápas a já jsem bez bych prohrál 8-5 a k tomu ještě u 5-4 udělal faul, ale řekl že to nebyl faul, že jsem si měl zavolat rozhodčího a tak jsem to prohrál. Pak už se nedalo nic dělat.

 

Veronika Hubrtová

 

Tak po nepovedené nekonečné následovala ještě nepovedenější 10 ball. Výsledky hovoří za vše. V prvním zápase s Feldman jsem nezahrála prakticky nic a ona mě svým koncentrovaným výkonem naprosto přejela. Já se bohužel nedostala do zápasového nastavení.. A další zápas s Kibaroglu to bylo sice lepší, ale ona zase na rozdíl ode mne měla výborné rozstřely a bohužel touto prohrou pro mě desítka skončila. Moje výkony jsou krom jednoho zápasu hrozné a mrzí mě to, protože natrénováno mám. Jen stačí pořádně nastavit hlavu a bude to určitě lepší.

 

Josef Nechvíle

 

Svůj první zápas v 10 Ball jsem hrál s Christopherem Lenzem z Rakouska, který jsem prohrál 8:5. Tento zápas se pro mne ze začátku vyvíjel dobře, kdy jsem se dostal do vedení 2:1. Viděl jsem, že je Chris nervózní a já věděl, že teď do toho musím dát vše, abych ho úplně rozhodil a jehoto už nebavilo. Bohužel se mi nepodařilo dohrát 3 volné stoly, kde se Chris nadechl psychicky a zápas otočil. V Becku mě čekal Marius Artemiou. Na tento zápas sem nastupoval s tím, že chci hrát fakt hezký kulečník a hru si chci na 100 % co nejvíce užít. Projevilo se to i v zápase, kdy jsem měl uvolněnou ruku a dohrával jsem stoly, případně zahrál skvelou jistotou, z které soupeř udělal faul nebo mi nechal pozici. Zápas jsem vyhrál 8:3. Další soupeř byl Polský soused Konrad Juszczyszyn, který byl prostě lepší hráč, výborné jistoty, jistota ve strku.. Pouze 1 chyba, kterou se mi podařilo otočit. V tomto zápase mě akorát mrzí, že jsem nedohrál 2 stoly, které nebyly těžké. Zápas jsem prohrál 8:1 a tak moje cesta v 10 Ball skončila na 33 místě. Nicméně beru to jako skvělou zpětnou vazbu na trénink, zápasy a přípravu přes rok. Nyní ještě čekají discipliny v 8 Ball a 9 ball, které si jdu naplno užít a hrát nejlépe, jak umím.  

 

Jan Meisner

 

Shnuti 10ball V prvním kole jsem měl volný los, ve druhém španěla Pina. Tento zápas byl plný chyb od obou, na konci naštěstí pro mě vyrobil zbytečnou chybu v přívodu na osmičku, se štěstím mi nedal pozici ale o mantinel se mi podařilo trefit i s přívodem a dohrát. V last 64 jsem měl těžký los, skočil ke mě Niels Feijen. Zápas rozhodla hra na jistotu, ve které mě přehrál velkým rozdílem. Umístění v last 64 je pro mě zklamáním. Shrnuti 8ball První kolo proti italovi Sini mi vůbec nevyšlo. Byl to ode mě zatím nejhorší zápas tady na turnaji. Nechodily mi breaky, hra na jistotu jako obvykle a když mi k tomu ještě odešlo i moje doteď fungující potápění, nemohlo to skončit jinak než prohrou. Na konci béčka jsem měl portugalce Silvu, kterého jsem porazil ve 14ce. Začátek mi vyšel ideálně, rychle jsem vedl 5:0, poté ale dva breaky s bílou, jeden bílá ze stolu a jeden nespadlý. Tohle plus jeho čisté hry znamenalo že už jsem si od té doby nezahrál. Krutá ale zasloužená porážka a konec v disciplíně hodně brzy.  

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020