ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

David Žalman

 

Druhá dosciplína na ME v Trevisu byla 10ball kde jsem v prvním kole narazil na Roberta Bartola z Chorvatska. Podařilo se mi trestat jeho chyby a sám jich moc nevytvářet a proto výsledné skóre bylo 8:2. Další zápas jsem měl se španělem Iker-Andoni Echevarria, který není žádné ořezávátko a velice taktickou hrou a několika skvělými úniky z jistoty se mi podařilo zápas sklonit na svojí stranu 8:7. Šel jsem tedy „A“ stranou rovnou do last 64, kde jsem narazil opět na Itala Fabio Rizzi, který mě vyřadil ve 14.1 nekonečné. V této discipíně byl ještě lepší než ve čtrnátce a tak jsem po pár chybách prohrával 0:7. Za tohoto stavu jsem si řekl, že již není co zkazit a tak jsem dvěma skvělýma dohrávkama snížil skóre na 2:7 a pak bohužel udělal faul a to byla konečná. Opět jsem tedy skončil na 33.místě stejně jako v předchozí čtrnátce.  

 

Petr Urban

 

Los ke mně opět nebyl přívětivý a na první kolo mi přidělil Nicka van den Berga z Holandska. Nick dělá jedinou chybu v zápase za stavu 0:0 a v tomto zápase získávám jediný bod a prohrávám vysokým rozdílem 1:8. V B straně mám první kolo volný los a v Loosers Qualification mě čeká zkušený Fin Jani Siekkinen, který si přivezl slušné výsledky z již proběhlého US Open. Zápas je vyrovnaný do stavu 4:4. Následně hraji 2 čisté hry a dohrávám soupeřův nespadlý rozstřel a unikám na 7:4. Následuje chyba a nechávám soupeře dotáhnout na 6:7. V nervózním závěru soupeř naštěstí také chybuje a v zápase vítězím 8:6 a čekám na los do LAST64, který mi přisuzuje Maria He z Rakouska. Nerad bych se opakoval, ale průběh zápasu je úplně stejný jako s Nickem a v zápase prohrávám stejným poměrem jako v prvním zápase bohužel bez sebemenší šance na vítězství. Následuje 8Ball, 9Ball a týmy tak držte pěsti.!!  

 

Roman Hybler

 

K desítce tomu nemůžu moc říct. Jsem hrál fakt dobře. V prvním zápase jsem měl ještě trošku jet-leg. Ale šlo to dobře do stavu 4-4. Ale pak mě ta síla trochu rozhodila a já jsem prohrál. Já jsem si o tom nic nemyslel, ale potom jsem myslel, že se dostanu dál přes béčko, ale potom jsem zjistil, že mě čeká Niels Feijen, to byl asi jedinej z béčka, kterej je jeden z nejlepších hráčů na světě a byl to dobrej zápas a já jsem bez bych prohrál 8-5 a k tomu ještě u 5-4 udělal faul, ale řekl že to nebyl faul, že jsem si měl zavolat rozhodčího a tak jsem to prohrál. Pak už se nedalo nic dělat.

 

Veronika Hubrtová

 

Tak po nepovedené nekonečné následovala ještě nepovedenější 10 ball. Výsledky hovoří za vše. V prvním zápase s Feldman jsem nezahrála prakticky nic a ona mě svým koncentrovaným výkonem naprosto přejela. Já se bohužel nedostala do zápasového nastavení.. A další zápas s Kibaroglu to bylo sice lepší, ale ona zase na rozdíl ode mne měla výborné rozstřely a bohužel touto prohrou pro mě desítka skončila. Moje výkony jsou krom jednoho zápasu hrozné a mrzí mě to, protože natrénováno mám. Jen stačí pořádně nastavit hlavu a bude to určitě lepší.

 

Josef Nechvíle

 

Svůj první zápas v 10 Ball jsem hrál s Christopherem Lenzem z Rakouska, který jsem prohrál 8:5. Tento zápas se pro mne ze začátku vyvíjel dobře, kdy jsem se dostal do vedení 2:1. Viděl jsem, že je Chris nervózní a já věděl, že teď do toho musím dát vše, abych ho úplně rozhodil a jehoto už nebavilo. Bohužel se mi nepodařilo dohrát 3 volné stoly, kde se Chris nadechl psychicky a zápas otočil. V Becku mě čekal Marius Artemiou. Na tento zápas sem nastupoval s tím, že chci hrát fakt hezký kulečník a hru si chci na 100 % co nejvíce užít. Projevilo se to i v zápase, kdy jsem měl uvolněnou ruku a dohrával jsem stoly, případně zahrál skvelou jistotou, z které soupeř udělal faul nebo mi nechal pozici. Zápas jsem vyhrál 8:3. Další soupeř byl Polský soused Konrad Juszczyszyn, který byl prostě lepší hráč, výborné jistoty, jistota ve strku.. Pouze 1 chyba, kterou se mi podařilo otočit. V tomto zápase mě akorát mrzí, že jsem nedohrál 2 stoly, které nebyly těžké. Zápas jsem prohrál 8:1 a tak moje cesta v 10 Ball skončila na 33 místě. Nicméně beru to jako skvělou zpětnou vazbu na trénink, zápasy a přípravu přes rok. Nyní ještě čekají discipliny v 8 Ball a 9 ball, které si jdu naplno užít a hrát nejlépe, jak umím.  

 

Jan Meisner

 

Shnuti 10ball V prvním kole jsem měl volný los, ve druhém španěla Pina. Tento zápas byl plný chyb od obou, na konci naštěstí pro mě vyrobil zbytečnou chybu v přívodu na osmičku, se štěstím mi nedal pozici ale o mantinel se mi podařilo trefit i s přívodem a dohrát. V last 64 jsem měl těžký los, skočil ke mě Niels Feijen. Zápas rozhodla hra na jistotu, ve které mě přehrál velkým rozdílem. Umístění v last 64 je pro mě zklamáním. Shrnuti 8ball První kolo proti italovi Sini mi vůbec nevyšlo. Byl to ode mě zatím nejhorší zápas tady na turnaji. Nechodily mi breaky, hra na jistotu jako obvykle a když mi k tomu ještě odešlo i moje doteď fungující potápění, nemohlo to skončit jinak než prohrou. Na konci béčka jsem měl portugalce Silvu, kterého jsem porazil ve 14ce. Začátek mi vyšel ideálně, rychle jsem vedl 5:0, poté ale dva breaky s bílou, jeden bílá ze stolu a jeden nespadlý. Tohle plus jeho čisté hry znamenalo že už jsem si od té doby nezahrál. Krutá ale zasloužená porážka a konec v disciplíně hodně brzy.  

Další hlavní zprávy

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2009.2
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1258.1
4 Zhou Longdi MPC Pardubice 1199.4
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1184.4
6 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
7 Vondráček Petr MPC Pardubice 1167.8
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1157.2
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1117.3
10 Praus Tomáš MPC Pardubice 1113.3
11 Kníže Martin MPC Pardubice 1054.4
12 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
13 Tužil Pavel MPC Pardubice 999.2
14 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 987.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 987.8
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 974
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019