ME – Shrnutí 14.1 nekonečná

Přinášíme Vám postřehu našich reprezentů na ME po první disciplíně 14.1

David Žalman

V první disciplíně 14.1 nekonečná jsem si zahrál celkem 5 zápasů. Tentokrát nebyl úplně plný pavou a tak šance se potkat s někým z naší výpravy byla velice velká a táke to tak dopadlo a to s Josef Nechvíle. Začátek zápasu mi velice dobře vyšel a Pepa byl poněkud nervózní a tak chyboval. V půlce zápasu jsem si uvědomil kde vlastně jsem a také jsem znervózněl a udělal pár chyb. Naštěstí jsem to však ustál a vyhrál 100:63. Druhý zápas byl velice těžký a to s Konstantin Stepanov, který udělal pouze jednu chybu a zápas byl tak velice rychlý a jednoznační ve prospěch soupeře 23:100. V běčku mě čekal junior ze Severního Kypru a několika medailema z ME Mustafa Alnar. Hned po rozstřelu jsem minul kouli přes celý stůl a rázem to bylo 0:28. Nenechal jsem se zaskočit a otočil jsem na 44:28 i nadále se zápas vyvíjel velice dobře. Na konci jsem zahrál break 14 a připravoval jsem se na poslední break, kdyz si soupeř vzal time out. Mohl jsem za dohledu rozhodčího hrát dál, ale vzhledem k tomu, že se mohlo jednat o poslední náběh, tak jsem v zájmu fair play počkal na soupeře. Break se podařil a dohrál jsem zbytek 11 bodů a dotáhl tak zápas do vítězného konce 100:52. Další zápas mě čekal se slovenskou jedničkou Jakubem Koniarem. Na začátku zápasu jsem zalekl toho jak Kuba chybuje a nechal jsem se tím rozhodit. Nakonec jsem však zápas ustál a včas se probudil s výsledkem 100:85. Na konci béčka jsem narazil na francouze Fabio Rizzi. Ten na mě nastoupil s velice útočnou hrou a během krátké chvilky jsem prohrával o 40 bodů. Nic nebylo ztraceno a rozhodl jsem se to ještě zkusit vyhrát. Skóre jsem otočil na 84:82 a bohužel jsem udělal chybu při rovném strku. Fabio už si vítězství nenechal utéct a 18 bodů dohrál. Výsledek ve 14.1 nekonečná je tedy 33. místo.

 

Petr Urban

První zápas jsem odehrál s Tomášem Kaplanem z Polska, pozdějším medailistou z 14+1 nekonečné. Zápas to byl ze začátku vyrovnaný, nicméně udělal jsem o jednu chybu více než Tomáš a ten toho využil a prohrávám 46:100. V béčku mi los přisoudil Lucemburčana Sama Wetzela. Zápas byl od začátku vyrovnaný a v momentě, když jsem mohl zápas otočit na svou stranu dělám lacinou chybu a místo 100:60 je stav vyrovnaný 80:80. V koncovce mi smolně padá bílá při breaku nepochopitelně na střed a soupeř dohrává. Herně se cítím dobře a věřím, že v dalších disciplínách přijdou lepší výsledky.

 

Josef Nechvíle

Zdravím do Čech! Treviso je fakt nádherné město. První disciplina „Straight pool“ za námi. Stoly sedí perfektně a hraje se na nich velmi příjemně. Na této disciplíně jsem shořel kvůli strategii a špatným herním postupům, nicméně se už nemohu dočkat na další disciplíny. Zítra mám v 10 ball volný los a druhý zápas hraji od 14:15. Děkuji všem za podporu a fandění, udělám vše pro to, abych Vám to oplatil těmi nejlepšími výsledky, jaké jsou v mých silách. Váš Nešvílek

 

Jan Meisner

V prvním zápase mě čekal mladý Slovák Lang. Začátek byl ode mě docela nervózní a zabrzděný, prohrával jsem už cca 30:70, pak ale po jeho chybě se mi povedl break 48, tím jsem zápas otočil a už dohrál do konce. Pro sebevědomí dobrý začátek turnaje. Ve druhém zápase jsem se střetl s pro mě neznámým Italem. Tento zápas se od začátku vyvíjel podobně jako první, musel jsem otáčet, ale ne tak velký bodový rozdíl. Soupeř dělal dost chyb, já toho využil, takže celkové skóre 100:55 odpovídalo průběhu zápasu. Před čarou mě čekal Portugalec Silva, který mě pár let zpátky rozstřílel v devítce 9:1. Měl jsem to v hlavě, ale tohle byl jiný zápas, který mi vyšel mnohem lépe a dostal jsem se tak do last 32 což bylo vyrovnání mého nejlepšího umístěni z loňského ME v devítce. Z B strany se ke mně nalosoval Albánec Zoja. Tentokrát mi už konečně vyšel začátek zapasu (včetně tempa, které jsem do té doby posílal vždycky kolem středu stolu, nejlíp snad na čáru). Zahrál jsem break 61 který nemusel skončit, špatně jsem si přivedl, musel jsem hrát silněji véčko na střed, které se vyklepalo ale i tak jsem odcházel od stolu z dobrým pocitem a hlavně náskokem asi 80 bodů. Soupeř se ale dostal do téměř stejného náběhu, kde mě na hodně dlouho posadil do židle, já pěkné vychladnul a doufal v chybu, která po jednom z jeho breaku pro něho dost smolně naštěstí přišla. Chybělo mi něco málo pres jeden trojúhelník. Potřeboval jsem na to sice dva pokusy ale zvládl jsem dohrát. V last 16 jsem šel hrát s Tomasem Kaplanem z Polska, se kterým jsem loni prohrál těsně, myslím 88:100. Po pár mých zbytečných chybách si vytvořil dostatečný náskok, který si už pohlídal. Tady jsem cítil šanci, že to šlo ještě dál, nebýt chyb, které jsem předtím nedělal. I tak ale musím úvodní disciplínu hodnotit pozitivně. S umístěním jsem maximálně spokojený, se svoji hrou v některých chvílích méně. 9.misto je můj nejlepší výsledek na ME. Doufám, že jenom zatím, že se snad zadaří i v ostatních disciplínách.

 

Veronika Hubrtová

Po losu, který mi přisoudil Bělorusku Shut jsem nebyla úplně spokojená, ale na druhou stranu jsem ji loni porazila. Zápas to byl takový rozpačitý z obou stran, u mě trocha nervozity a chyb až do doby, kdy jsem si vzala rukavičku, protože mi tágo moc neklouzalo a bylo v hale vedro. Pak jsem zahrála break asi 40 a už to nějak doťukala. Proti Němce Suessenguth jsem zdaleka nezahrála ani svůj průměr a jednoznačně jsem prohrála. Nevím úplně přesně proč, nějak jsem se nebyla schopná dostat do zápasu a prostě spravedlivě prohrála. V béčku mě čekala Italka Moscetti, což byl celkem solidní los, ale obě dvě jsme hrozně moc chybovaly. Jako bych byla u toho minulého zápasu, ale přesto už jsem zahrála asi kolem 20 break. Ale hodně často jsem dělala zbytečnosti a tak to bylo pořád dost vyrovnané. Těsné vítězství značilo to, že nejsem asi úplně tak v pohodě. V druhém kole béčka jsem hrála proti Švédce Benjamin-Nyberg, kde jsem začala podobně jako proti Němce. Ale i když jsem prohrála asi 30-50, tak jsem nic nevzdávala. Bojovala jsem až do konce a to i v taktických bitvách jistot, ale bohužel je lépe zahrála Helena. Prohra o tři body mrzela, ale na druhou stranu jsem zápas předtím těsně vyhrála. A jak se říká karma je zdarma S výsledkem ani s hrou (kromě prvního zápasu) rozhodně spokojená nejsem. Musím rozhodně hrát lépe a přidat na koncentraci a poučit se z chyb. Děkujeme všem fanouškům za fandění a samozřejmě se budeme všichni snažit zlepšovat…

Další hlavní zprávy

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1993.8
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1203.7
4 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1178.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1165.7
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1165.5
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1143.4
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1099.6
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1094.1
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1027.6
13 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 969.3
14 Tužil Pavel MPC Pardubice 967.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 965.1
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 957
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019