ME – Shrnutí 14.1 nekonečná

Přinášíme Vám postřehu našich reprezentů na ME po první disciplíně 14.1

David Žalman

V první disciplíně 14.1 nekonečná jsem si zahrál celkem 5 zápasů. Tentokrát nebyl úplně plný pavou a tak šance se potkat s někým z naší výpravy byla velice velká a táke to tak dopadlo a to s Josef Nechvíle. Začátek zápasu mi velice dobře vyšel a Pepa byl poněkud nervózní a tak chyboval. V půlce zápasu jsem si uvědomil kde vlastně jsem a také jsem znervózněl a udělal pár chyb. Naštěstí jsem to však ustál a vyhrál 100:63. Druhý zápas byl velice těžký a to s Konstantin Stepanov, který udělal pouze jednu chybu a zápas byl tak velice rychlý a jednoznační ve prospěch soupeře 23:100. V běčku mě čekal junior ze Severního Kypru a několika medailema z ME Mustafa Alnar. Hned po rozstřelu jsem minul kouli přes celý stůl a rázem to bylo 0:28. Nenechal jsem se zaskočit a otočil jsem na 44:28 i nadále se zápas vyvíjel velice dobře. Na konci jsem zahrál break 14 a připravoval jsem se na poslední break, kdyz si soupeř vzal time out. Mohl jsem za dohledu rozhodčího hrát dál, ale vzhledem k tomu, že se mohlo jednat o poslední náběh, tak jsem v zájmu fair play počkal na soupeře. Break se podařil a dohrál jsem zbytek 11 bodů a dotáhl tak zápas do vítězného konce 100:52. Další zápas mě čekal se slovenskou jedničkou Jakubem Koniarem. Na začátku zápasu jsem zalekl toho jak Kuba chybuje a nechal jsem se tím rozhodit. Nakonec jsem však zápas ustál a včas se probudil s výsledkem 100:85. Na konci béčka jsem narazil na francouze Fabio Rizzi. Ten na mě nastoupil s velice útočnou hrou a během krátké chvilky jsem prohrával o 40 bodů. Nic nebylo ztraceno a rozhodl jsem se to ještě zkusit vyhrát. Skóre jsem otočil na 84:82 a bohužel jsem udělal chybu při rovném strku. Fabio už si vítězství nenechal utéct a 18 bodů dohrál. Výsledek ve 14.1 nekonečná je tedy 33. místo.

 

Petr Urban

První zápas jsem odehrál s Tomášem Kaplanem z Polska, pozdějším medailistou z 14+1 nekonečné. Zápas to byl ze začátku vyrovnaný, nicméně udělal jsem o jednu chybu více než Tomáš a ten toho využil a prohrávám 46:100. V béčku mi los přisoudil Lucemburčana Sama Wetzela. Zápas byl od začátku vyrovnaný a v momentě, když jsem mohl zápas otočit na svou stranu dělám lacinou chybu a místo 100:60 je stav vyrovnaný 80:80. V koncovce mi smolně padá bílá při breaku nepochopitelně na střed a soupeř dohrává. Herně se cítím dobře a věřím, že v dalších disciplínách přijdou lepší výsledky.

 

Josef Nechvíle

Zdravím do Čech! Treviso je fakt nádherné město. První disciplina „Straight pool“ za námi. Stoly sedí perfektně a hraje se na nich velmi příjemně. Na této disciplíně jsem shořel kvůli strategii a špatným herním postupům, nicméně se už nemohu dočkat na další disciplíny. Zítra mám v 10 ball volný los a druhý zápas hraji od 14:15. Děkuji všem za podporu a fandění, udělám vše pro to, abych Vám to oplatil těmi nejlepšími výsledky, jaké jsou v mých silách. Váš Nešvílek

 

Jan Meisner

V prvním zápase mě čekal mladý Slovák Lang. Začátek byl ode mě docela nervózní a zabrzděný, prohrával jsem už cca 30:70, pak ale po jeho chybě se mi povedl break 48, tím jsem zápas otočil a už dohrál do konce. Pro sebevědomí dobrý začátek turnaje. Ve druhém zápase jsem se střetl s pro mě neznámým Italem. Tento zápas se od začátku vyvíjel podobně jako první, musel jsem otáčet, ale ne tak velký bodový rozdíl. Soupeř dělal dost chyb, já toho využil, takže celkové skóre 100:55 odpovídalo průběhu zápasu. Před čarou mě čekal Portugalec Silva, který mě pár let zpátky rozstřílel v devítce 9:1. Měl jsem to v hlavě, ale tohle byl jiný zápas, který mi vyšel mnohem lépe a dostal jsem se tak do last 32 což bylo vyrovnání mého nejlepšího umístěni z loňského ME v devítce. Z B strany se ke mně nalosoval Albánec Zoja. Tentokrát mi už konečně vyšel začátek zapasu (včetně tempa, které jsem do té doby posílal vždycky kolem středu stolu, nejlíp snad na čáru). Zahrál jsem break 61 který nemusel skončit, špatně jsem si přivedl, musel jsem hrát silněji véčko na střed, které se vyklepalo ale i tak jsem odcházel od stolu z dobrým pocitem a hlavně náskokem asi 80 bodů. Soupeř se ale dostal do téměř stejného náběhu, kde mě na hodně dlouho posadil do židle, já pěkné vychladnul a doufal v chybu, která po jednom z jeho breaku pro něho dost smolně naštěstí přišla. Chybělo mi něco málo pres jeden trojúhelník. Potřeboval jsem na to sice dva pokusy ale zvládl jsem dohrát. V last 16 jsem šel hrát s Tomasem Kaplanem z Polska, se kterým jsem loni prohrál těsně, myslím 88:100. Po pár mých zbytečných chybách si vytvořil dostatečný náskok, který si už pohlídal. Tady jsem cítil šanci, že to šlo ještě dál, nebýt chyb, které jsem předtím nedělal. I tak ale musím úvodní disciplínu hodnotit pozitivně. S umístěním jsem maximálně spokojený, se svoji hrou v některých chvílích méně. 9.misto je můj nejlepší výsledek na ME. Doufám, že jenom zatím, že se snad zadaří i v ostatních disciplínách.

 

Veronika Hubrtová

Po losu, který mi přisoudil Bělorusku Shut jsem nebyla úplně spokojená, ale na druhou stranu jsem ji loni porazila. Zápas to byl takový rozpačitý z obou stran, u mě trocha nervozity a chyb až do doby, kdy jsem si vzala rukavičku, protože mi tágo moc neklouzalo a bylo v hale vedro. Pak jsem zahrála break asi 40 a už to nějak doťukala. Proti Němce Suessenguth jsem zdaleka nezahrála ani svůj průměr a jednoznačně jsem prohrála. Nevím úplně přesně proč, nějak jsem se nebyla schopná dostat do zápasu a prostě spravedlivě prohrála. V béčku mě čekala Italka Moscetti, což byl celkem solidní los, ale obě dvě jsme hrozně moc chybovaly. Jako bych byla u toho minulého zápasu, ale přesto už jsem zahrála asi kolem 20 break. Ale hodně často jsem dělala zbytečnosti a tak to bylo pořád dost vyrovnané. Těsné vítězství značilo to, že nejsem asi úplně tak v pohodě. V druhém kole béčka jsem hrála proti Švédce Benjamin-Nyberg, kde jsem začala podobně jako proti Němce. Ale i když jsem prohrála asi 30-50, tak jsem nic nevzdávala. Bojovala jsem až do konce a to i v taktických bitvách jistot, ale bohužel je lépe zahrála Helena. Prohra o tři body mrzela, ale na druhou stranu jsem zápas předtím těsně vyhrála. A jak se říká karma je zdarma S výsledkem ani s hrou (kromě prvního zápasu) rozhodně spokojená nejsem. Musím rozhodně hrát lépe a přidat na koncentraci a poučit se z chyb. Děkujeme všem fanouškům za fandění a samozřejmě se budeme všichni snažit zlepšovat…

Další hlavní zprávy

Vítězem mezinárodního juniorského turnaje EEBC je Szymon Błażej!

Druhý listopadový víkend byl ve znamení mezinárodního turnaje juniorů EEBC Youth Friends Event Prague.

Účastnili se ho zástupci pěti zemí, hrálo nakonec 25 hráčů. Zejména z Polska dorazila silná reprezentace s hned dvěma juniorskými mistry Evropy.

Mistrem čtrnáctky se stal Jan Meisner!

Minulý víkend se odehrálo poslední MR jednotlivců, a to v královské disciplíně 14.1.

Ve vedení seriálu MR byl Jan Meisner o necelých šest tisíc bodů, pro udržení vedení mu stačilo dojít do šestnáctky.

Rozhovor s J. Meisnerem vítězem MR 10 ball

Blahopřeji k mistrovskému titulu v desítce.

Jak se ti hrálo v Utopii na nových plátnech a s novými koulemi?

Oproti tomu, jaké podmínky tam byly ještě nedávno, to teď nešlo srovnávat. Rychlá plátna, mantinely fungovaly konečně jak měly, super koule, prostě vše, jak by mělo být. Hrálo se tam výborně.

Tímto turnajem jsi si vytvořil velký náskok před ostatními, zejména Davidem Žalmanem, co říkáš na jeho poměrně brzký konec?

David předvádí celou tuto sezonu skvělou hru. Hraje útočně a rychle s dobrou hrou na jistotu. Zápasy s ním jsou vždy těžké. V zápase s Markem nevím co se dělo, protože jsem ho neviděl, ale Marek musel zahrát dobře, když ho dokázal porazit. Náskok na Davida sice nějaký mám, ale ještě nás čeká 14.1 na Kolbence, kterou máme oba silnou, takže se ještě může stát cokoliv.

To samé platí o Petrovi Urbanovi, který vypadá, že nemá na podzim formu?

Zrovna tento turnaj mezi šestnácti narazil na Pavla Balaštíka, kterému to zrovna sedlo, což Petr určitě může potvrdit. Sice je pravda, že Petr teď poslední dobou nemá dobré výsledky, nedokážu říci, čím to je, ale asi jenom chvilkový výpadek, který znám, měl jsem to taky a měl, to asi každý z nás. Jeho klasická forma i s výsledky určitě přijdou.
Nejvypjatější zápas byl asi s Markem Hajdovským, kdy už to několikrát vypadalo, že prohraješ, netrefil jsi osmičku před kapsou a bylo to již 6:4 do sedmi vítězných. Co jsi si říkal v tom okamžiku? Nebo za stavu 6:6, kdy měl před sebou Marek posledních poměrně jednoduchých pět koulí?

S Markem jsem už delší dobu nehrál, ale vím, že jeho hra je hodně nebezpečná. Přiznám se, že celý tento zápas jsem byl dost nervózni, nehrál jsem svoji obvyklou hru a podle toho to taky vypadalo. Nevím, ale proč tomu tak bylo. Nervozity v důležitých zápasech jsem se už dávno zbavil. Za stavu 4:6 a celkem lehké pozici na stole jsem už čekal rychlý konec ale po nečekané chybě na trojce, následné čisté hře to bylo 6:6. V poslední hře jsem si sice ani jednou nenahrál, jak jsem chtěl, ale potápění mě naštěstí opět podrželo. Byl to rozhodně nejtěžší zápas celého turnaje.
Finálový zápas s Jamesem nebyl tak kvalitní jako semifinále, vyhrál jsi výrazně 8:1, jak bys hodnotil toto utkání?

Netuším proč, ale James vůbec nehrál to, na co jsem od něho zvyklý. Odehráli jsme spolu spoustu zápasů o peníze, kde vždy hrál výborně. I přes menší náskoky to byly všechno vyrovnané zápasy. Tím, že on nezahrál nic extra, jsem se ani já nedokázal donutit k té nejlepší hře, takže podle toho ten zápas vypadal. Upřímně se za toto finále dost stydím Rozhodně to nemělo kvality finále MR.

Po třech odehraných MR už vedeš celkovou tabulku, věříš si, že vedení udržíš?

Teď už mě může předskočit jen David, ale ME už máme oba snad jisté, takže v tuto chvíli už není tak důležité, kdo bude první a kdo druhý.

Díky za rozhovor

Rozhovor zaznamenal a upravil R. Vladyka

Desítku vyhrává Jan Meisner!

Mistrovství České republiky v 10 ball se konalo v Čajovně Utopia v Brně.

Místní pro mistrovství republiky připravili řadu překvapení. Mezi hlavní můžeme zařadit nové potažení stolů, které financovala Utopia. Za nové koule nejvyšší kvality na všechny stoly můžeme poděkovat Delta Billiard Brno.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

MČR ženy 2019 – 9 ball

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

Poslední dvě neodehrané disciplíny byly na programu o víkendu a to konkrétně 9 ball a v neděli 14.1 nekonečná. Účast o prvním víkendu slibovala i velmi dobrou účast na poslední dvě disciplíny v pořádajícím klubu Maple Pool Club Pardubice ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1994.9
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1438.8
3 Růčka Radek MPC Pardubice 1427.7
4 Urban Petr MPC Pardubice 1382.7
5 Lebduška Filip MPC Pardubice 1378.4
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1359.1
7 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1218.1
8 Zhou Longdi MPC Pardubice 1119
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1114.3
10 Kníže Martin MPC Pardubice 1107.5
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1035.5
12 Nechvíle Josef Řipská Praha 1031.4
13 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1013.2
14 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 998.1
15 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 976.3
16 Bernášek Lukáš BC Balabuška Praha 973.1
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019