ME – Shrnutí 14.1 nekonečná

Přinášíme Vám postřehu našich reprezentů na ME po první disciplíně 14.1

David Žalman

V první disciplíně 14.1 nekonečná jsem si zahrál celkem 5 zápasů. Tentokrát nebyl úplně plný pavou a tak šance se potkat s někým z naší výpravy byla velice velká a táke to tak dopadlo a to s Josef Nechvíle. Začátek zápasu mi velice dobře vyšel a Pepa byl poněkud nervózní a tak chyboval. V půlce zápasu jsem si uvědomil kde vlastně jsem a také jsem znervózněl a udělal pár chyb. Naštěstí jsem to však ustál a vyhrál 100:63. Druhý zápas byl velice těžký a to s Konstantin Stepanov, který udělal pouze jednu chybu a zápas byl tak velice rychlý a jednoznační ve prospěch soupeře 23:100. V běčku mě čekal junior ze Severního Kypru a několika medailema z ME Mustafa Alnar. Hned po rozstřelu jsem minul kouli přes celý stůl a rázem to bylo 0:28. Nenechal jsem se zaskočit a otočil jsem na 44:28 i nadále se zápas vyvíjel velice dobře. Na konci jsem zahrál break 14 a připravoval jsem se na poslední break, kdyz si soupeř vzal time out. Mohl jsem za dohledu rozhodčího hrát dál, ale vzhledem k tomu, že se mohlo jednat o poslední náběh, tak jsem v zájmu fair play počkal na soupeře. Break se podařil a dohrál jsem zbytek 11 bodů a dotáhl tak zápas do vítězného konce 100:52. Další zápas mě čekal se slovenskou jedničkou Jakubem Koniarem. Na začátku zápasu jsem zalekl toho jak Kuba chybuje a nechal jsem se tím rozhodit. Nakonec jsem však zápas ustál a včas se probudil s výsledkem 100:85. Na konci béčka jsem narazil na francouze Fabio Rizzi. Ten na mě nastoupil s velice útočnou hrou a během krátké chvilky jsem prohrával o 40 bodů. Nic nebylo ztraceno a rozhodl jsem se to ještě zkusit vyhrát. Skóre jsem otočil na 84:82 a bohužel jsem udělal chybu při rovném strku. Fabio už si vítězství nenechal utéct a 18 bodů dohrál. Výsledek ve 14.1 nekonečná je tedy 33. místo.

 

Petr Urban

První zápas jsem odehrál s Tomášem Kaplanem z Polska, pozdějším medailistou z 14+1 nekonečné. Zápas to byl ze začátku vyrovnaný, nicméně udělal jsem o jednu chybu více než Tomáš a ten toho využil a prohrávám 46:100. V béčku mi los přisoudil Lucemburčana Sama Wetzela. Zápas byl od začátku vyrovnaný a v momentě, když jsem mohl zápas otočit na svou stranu dělám lacinou chybu a místo 100:60 je stav vyrovnaný 80:80. V koncovce mi smolně padá bílá při breaku nepochopitelně na střed a soupeř dohrává. Herně se cítím dobře a věřím, že v dalších disciplínách přijdou lepší výsledky.

 

Josef Nechvíle

Zdravím do Čech! Treviso je fakt nádherné město. První disciplina „Straight pool“ za námi. Stoly sedí perfektně a hraje se na nich velmi příjemně. Na této disciplíně jsem shořel kvůli strategii a špatným herním postupům, nicméně se už nemohu dočkat na další disciplíny. Zítra mám v 10 ball volný los a druhý zápas hraji od 14:15. Děkuji všem za podporu a fandění, udělám vše pro to, abych Vám to oplatil těmi nejlepšími výsledky, jaké jsou v mých silách. Váš Nešvílek

 

Jan Meisner

V prvním zápase mě čekal mladý Slovák Lang. Začátek byl ode mě docela nervózní a zabrzděný, prohrával jsem už cca 30:70, pak ale po jeho chybě se mi povedl break 48, tím jsem zápas otočil a už dohrál do konce. Pro sebevědomí dobrý začátek turnaje. Ve druhém zápase jsem se střetl s pro mě neznámým Italem. Tento zápas se od začátku vyvíjel podobně jako první, musel jsem otáčet, ale ne tak velký bodový rozdíl. Soupeř dělal dost chyb, já toho využil, takže celkové skóre 100:55 odpovídalo průběhu zápasu. Před čarou mě čekal Portugalec Silva, který mě pár let zpátky rozstřílel v devítce 9:1. Měl jsem to v hlavě, ale tohle byl jiný zápas, který mi vyšel mnohem lépe a dostal jsem se tak do last 32 což bylo vyrovnání mého nejlepšího umístěni z loňského ME v devítce. Z B strany se ke mně nalosoval Albánec Zoja. Tentokrát mi už konečně vyšel začátek zapasu (včetně tempa, které jsem do té doby posílal vždycky kolem středu stolu, nejlíp snad na čáru). Zahrál jsem break 61 který nemusel skončit, špatně jsem si přivedl, musel jsem hrát silněji véčko na střed, které se vyklepalo ale i tak jsem odcházel od stolu z dobrým pocitem a hlavně náskokem asi 80 bodů. Soupeř se ale dostal do téměř stejného náběhu, kde mě na hodně dlouho posadil do židle, já pěkné vychladnul a doufal v chybu, která po jednom z jeho breaku pro něho dost smolně naštěstí přišla. Chybělo mi něco málo pres jeden trojúhelník. Potřeboval jsem na to sice dva pokusy ale zvládl jsem dohrát. V last 16 jsem šel hrát s Tomasem Kaplanem z Polska, se kterým jsem loni prohrál těsně, myslím 88:100. Po pár mých zbytečných chybách si vytvořil dostatečný náskok, který si už pohlídal. Tady jsem cítil šanci, že to šlo ještě dál, nebýt chyb, které jsem předtím nedělal. I tak ale musím úvodní disciplínu hodnotit pozitivně. S umístěním jsem maximálně spokojený, se svoji hrou v některých chvílích méně. 9.misto je můj nejlepší výsledek na ME. Doufám, že jenom zatím, že se snad zadaří i v ostatních disciplínách.

 

Veronika Hubrtová

Po losu, který mi přisoudil Bělorusku Shut jsem nebyla úplně spokojená, ale na druhou stranu jsem ji loni porazila. Zápas to byl takový rozpačitý z obou stran, u mě trocha nervozity a chyb až do doby, kdy jsem si vzala rukavičku, protože mi tágo moc neklouzalo a bylo v hale vedro. Pak jsem zahrála break asi 40 a už to nějak doťukala. Proti Němce Suessenguth jsem zdaleka nezahrála ani svůj průměr a jednoznačně jsem prohrála. Nevím úplně přesně proč, nějak jsem se nebyla schopná dostat do zápasu a prostě spravedlivě prohrála. V béčku mě čekala Italka Moscetti, což byl celkem solidní los, ale obě dvě jsme hrozně moc chybovaly. Jako bych byla u toho minulého zápasu, ale přesto už jsem zahrála asi kolem 20 break. Ale hodně často jsem dělala zbytečnosti a tak to bylo pořád dost vyrovnané. Těsné vítězství značilo to, že nejsem asi úplně tak v pohodě. V druhém kole béčka jsem hrála proti Švédce Benjamin-Nyberg, kde jsem začala podobně jako proti Němce. Ale i když jsem prohrála asi 30-50, tak jsem nic nevzdávala. Bojovala jsem až do konce a to i v taktických bitvách jistot, ale bohužel je lépe zahrála Helena. Prohra o tři body mrzela, ale na druhou stranu jsem zápas předtím těsně vyhrála. A jak se říká karma je zdarma S výsledkem ani s hrou (kromě prvního zápasu) rozhodně spokojená nejsem. Musím rozhodně hrát lépe a přidat na koncentraci a poučit se z chyb. Děkujeme všem fanouškům za fandění a samozřejmě se budeme všichni snažit zlepšovat…

Další hlavní zprávy

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1900.7
2 Urban Petr MPC Pardubice 1276.1
3 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1262.6
4 Zhou Longdi MPC Pardubice 1203.6
5 Růčka Radek MPC Pardubice 1203.5
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1186
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1169.2
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1166.8
9 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1157.9
10 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1140.8
11 Švestka Martin MPC Pardubice 1057.2
12 Tužil Pavel MPC Pardubice 1052.6
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1008.8
14 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 991.1
15 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 987.6
16 Hajdovský Marek MPC Pardubice 954.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí