ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

Petr Urban

V prvním zápase mě čekal Portugalec Bruno Sousa. V zápase bohužel netrefuji za stavu 4:2 těžší osmičku, Portugalec hraje bezchybně a otáčí zápas na 8:5 v jeho prospěch. V turnaji nakonec dochází až do LAST16. Na konci B strany opět ne moc příznivý los a čeká mě odveta s Mariem He z Rakouska. Zápas je vyrovnaný do stavu 4:4, kde dělám jedinou chybu a Mario následně trestá i můj nespadlý rozstřel, přidává čistou hru ze svého breaku a stav je 4:7. Následně mu z rozstřelu padí smolně bílá koule. Dohrávám a přidávám čistou hru. Za stavu 6:7 v můj neprospěch Mario dohrává neskutečně těžkou hru a v zápase vítězí 8:6. Začali jsme výborně v týmech a doufám, že takto budeme i pokračovat. Los si se mnou opět pohrává i v 9Ball a v první kole si můžu dát další odvetu s Nickem van den Bergem. 

 

Veronika Hubrtová

První zápas mi byla nalosovaná Fefilava z Běloruska a to hned na TV stůl. Musely jsme začít přesně na čas, takže jsme si v aréně nějakou dobu poseděly a i díky světlům a televizním reklamám okolo bylo pěkné teplo. Zápas mi moc nevycházel, i když nějaká šance na lepší výsledek než 1-6 rozhodně byla. V béčku jsem hrála s Chernik, také z Běloruska. Výkon už měl stoupající tendenci a i trocha štěstí na mé straně znamenala výhru 6-3. S Finkou Vartiainen jsem podala ještě lepší výkon a udělala minimum chyb, asi jednou jsem netrefila kouli do díry a výhra 6-1 byla i takovým povzbuzením. Ruska Truhshevskaia na mě nastoupila velmi sebevědomým postojem a její chování bylo neuvěřitelné. Kdo neviděl nepochopí. Ale snažila jsem se soustředit na svůj vlastní výkon na stole a jejím chováním se nerozhazovat. Výhra 6-4 znamenala postup mezi posledních 16. Na konci zápasu jsem soupeřce podala ruku, ale ta mi ji málem utrhla. Odešla jsem k hráčům z týmu a povídala si o jejím chování. Ona prošla a málem mi dala „rameno“. Mezi posledními 16 to bylo opakování prvního zápasu a Fefilava asi čekala, že mě zase přejede, ale já jsem hrála velmi slušně a její chyby jsem využívala. Postup mezi 8 byl tedy po výhře 6-4 na světě. Tam mě čekala bohužel Jasmin Ouschan. Chtěla jsem bojovat a nic ji nedat zadarmo, ale… Z počátku jsem udělala dvě chyby a ona trestala. Navíc po zbytek zápasu žádnou chybu neudělala a já vlastně krom nespadlých rozstřelů také ne. Prohra 0-6 je trochu krutá, ale hrála opravdu moc parádně, oproti předchozím i následujícím zápasům. 5-8 místo hodnotím pozitivně a jsem za něj velmi ráda.

 

Roman Hybler

Osmičku jsem hrál dobře. Jsem hrál proti nějakýmu z Litvy. Byl to dobrej los, jsem vyhrál 8-2, ale k tomu jsem taky hrál dobře musím říct. Potom jsem dostal jednoho Nora, jsem začal taky dobře, tak v prostředku hry jsem se nějak nemohl koncentrovat, prostě to nešlo nějak. Něco bylo špatně, jsem prohrával ty hry. Nejdřív jsem vedl 4-1. Pak jsem si vzal time za stavu 6-4. Potom to bylo 7-5 a on to nedohrál a já jsem to dohrál a dal čistou, to bylo 7-7 a potom jsem dohrál opravdu hezkou a těžkou hru za stavu 7-7, když mu spadla bílá a bylo to zavřený všecko a tak jsem to dohrál. Vyhrál jsem 8-7 a čekal jsem na los. A další los jsem dostal Ivo Saris. Co mám říct k tomu. On hrál velmi hezky a dobře a zasloužil si tu výhru. On měl 7 čistých her a já jsem měl 5. Tak jsem líp nemohl ani hrát už, jsem udělal dvě malý chybičky, ale když dohráváš 5 čistejch, tak normálně vyhráváš ten zápas, a to nestačilo proti němu. Prohrál jsem 8-6. To byla fakt škoda, protože to byl fakt hezkej ten zápas a zasloužili bysme si oba dva dostat se dál. Zítra začínají týmy, doufám, že vyhrajeme s Norama a potom ještě devítka a tak se uvidí co a jak ještě půjde.

 

Jan Meisner

První kolo proti italovi Sini mi vůbec nevyšlo. Byl to ode mě zatím nejhorší zápas tady na turnaji. Nechodily mi breaky, hra na jistotu jako obvykle a když mi k tomu ještě odešlo i moje doteď fungující potápění, nemohlo to skončit jinak než prohrou. Na konci béčka jsem měl portugalce Silvu, kterého jsem porazil ve 14ce. Začátek mi vyšel ideálně, rychle jsem vedl 5:0, poté ale dva breaky s bílou, jeden bílá ze stolu a jeden nespadlý. Tohle plus jeho čisté hry znamenalo že už jsem si od té doby nezahrál. Krutá ale zasloužená porážka a konec v disciplíně hodně brzy 

 

David Žalman

 

Dnes nám začala 8ball disciplína a hned prvni zápas na rozehřátí velký favorit Nick van den Berg. Do stavu 5:1 jsem neudělal chybu, teda až na dva rozstřely. Poté jsem si začal uvědomovat proti komu vlastně hraji a hnedka jsem znervózněl a udelal chybku na dohrávce při zvednutém tágu. Za stavu 6:2 se mi už potily ruce a při dohrávce mi lehce vyklouzlo tágo z ruky a opět chyba. Na konci zápasu jsme se tahali, basovali a s trochou toho štěstí na konci jsem vyhrál 8:6 Další poněkud těžší soupěř na mě čekal Sanjin Pehlivanovic, ten už si hru se mnou více pohlídal a opět mi příliš nefungovali rozstřely i když hra byla vcelku dobrá a příliš chyb jsem nedělal, výsledek byl 4:8. Na konci béčka mě čekal Ital Massimilliano Corso. Tento zápas byl provázen velkou nervozitou, ale zároveň velice dobrou hrou obou stran a výsledek tomu také napovídal 8:7. Bohužel za čarou jsem si nalosoval jednoho z nejtěžších soupeřů Josha Filler, sice jeho hra je spíše 9ball než osmička, ale i tak byl neskutečně přísný a rozstřely mu krásně fungovaly. Mě oproti tomu najednou nic nepadalo a tak jsem mu tento zápas tímto pěkně ulehčil. Při posledním rozstřelu za stavu 1:7 jsem si řekl, že změním strategii rozstřelu do druhé koule a to vyšlo s čistou hrou. Bohužel i Joshuovi to vyšlo stejně s čistou a tak konečný výsledek byl 2:8 a konec na 33.místě 

 

Josef Nechvíle

 

8 Ball jsem hrál v kategorii Under 23, kde na mě čekal v prvním kole Baybora Kaan ze Severního Kypru, zápas jsem vyhrál 8:1, kde jsem v druhé půlce zápasu hrál bezchybně, dohrával své rozstřely a jeho nespadlé rozstřely proměňoval ve své body. V druhém kole jsem hrál v Finem Casperem Matikainenem, který byl lepší a vyhrál 8:1. V tomto zápase mne akorát mrzí, že jsem víc svých rostřelů neproměnil ve svůj prospěch. V béčku na mne čekal další Kypřan Alacam Bilge, který svoji rychlou hrou začal chybovat a pak být negativní, podařilo se mi to využít ve svůjj prospěcha zápas jsem vyhrál 8:3. Další den na mě čekal Ukrajinec Skvortsov Viacheslav, kde se mi podařilo otočit zápas z 7:2 na 8:7!! V last 16 jsem měl soupeře z Německa Luca Menna, kde jsem prohrál 8:2. Tento zápas mě velmi zamrzel, protože jsem nedohrával své rozstřely. Celkově v 8 ball jsem skončil na 9. místě, se kterým jsem spokojen.  

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Rozhovor s vítězi MR dvojic

Blahopřeji k vítězství, podle výsledků to vypadalo jednoduše, „nejhorší výsledek“ je, že jste vyhráli jenom 6:3. Bylo to opravdu tak lehké? Jak jste cítili šance před turnajem?

Petr: Dle výsledků to vypadá jednoznačně. V úvodních zápasech při nás stálo štěstí. Vyhrávali jsme a ani nevěděli chvilkami jak. V semifinále nám pomohli kluci z Tábora neproměněnou devítkou na 3:2. Zápas jsme poté otočili na svou stranu. Ve finále jsme předvedli skoro bezchybný výkon a poměrně jednoznačně zvítězili. Před turnajem jsme byli žebříčkově favorité, ale nebylo jednoduché to potvrdit.

David: No musím říci, že ačkoliv to tak dle výsledků nevypadalo měli jsme hodně pomalý rozjezd s velkou dávkou občasného štěstí na pozice. Teprve semifinále a finále se nám opravdu povedlo a chodilo vše podle představ.

Máte rádi dvojice? Neuvažujete o tom, že se zúčastníte kvalifikace na World Cup of Pool?

Petr: Dvojice mám rád a díky zápasům během FederalCupu jsme na sebe s Davidem celkem zvyklý a víme, co od druhého očekávat. O World Cup of Pool jsme přemýšleli už minulý rok a tento rok to zkusíme zrealizovat.

David: Ano dvojice jsou úplně něco jiného a každoročně se na ně těším. WCP záleží hodně na tom, zda bude nominována dvojice Roman Hybler a Michal Gavenčiak, v tomto případě bychom hrát nemohli, protože finálovou část může hrát pouze jedna dvojice z jednoho státu.

Připravujete se na turnaj dvojic nějak speciálně?

Petr: Ne. Já piloval break, který má David horší :):D

David: Na dvojice se připravit nedá, je důležité, aby si dva hráči sedli.

Byli jste spokojeni s herními podmínkami a organizací? Napadá vás nějaké zlepšení?

Petr: Za mě vše v pořádku. Možná bych popřemýšlel od semifinále o časovém rozhodčím a v single KO zápasy na větší počet vítězných.

David: Ano celkově jsem s podmínkami herny byl spokojený. Mantinely sice občas dělaly psí kusy, ale dalo se na to zvyknout

Jaké máte plány na sklonku roku?

Petr: Vánoční turnaje, co půjde a tento víkend MR týmů.

David: Ke konci roku už toho moc nezbývá, takže žádné velké plány nejsou.

Díky za rozhovor

Otázky vypracoval Robin Vladyka

Mistr týmů je z MPC Pardubice!

Uplynulý víkend se hrála poslední letošní soutěž, a to mistrovství České republiky týmů.

Do soutěže mohlo zasáhnout osm nejlepších týmů z dlouhodobé soutěže, je to vlastně play-off s druhou šancí.

Rozhovor s vítězi MR smíšených dvojic

Blahopřeji, jak spolu už vlastně hrajete dlouho?

Tužil s Žalmanovou překvapivě zvítězili na MR smíšených dvojic

Mistrovství smíšených dvojic bylo na programu minulou neděli, nakonec si přišlo zahrát 23 párů.

Smíšené dvojice může hrát vždy muž / žena.

Dvojice ovládli Petr Urban a David Žalman

V sobotu 16.11. se hrály oblíbené dvojice, tentokrát v BC Hradec Králové.

Na zahájení turnaje se sešlo 34 dvojic, které usilovaly o český mistrovský titul.

Rozhovor s Honzou Meisnerem vítězem čtrnáctky a čtyřboje MČR

Honzo blahopřeji k vítězství ve 14.1 poslední disciplíně jednotlivců v letošním roce.

Jak se ti hrálo? Můžeš popsat svou cestu turnajem?

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2109.3
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1528.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1489.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1421.7
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1405.1
6 Urban Petr MPC Pardubice 1387.6
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1383.8
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1149.8
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1108.3
10 Kníže Martin MPC Pardubice 1088.6
11 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1059.2
12 Nechvíle Josef Řipská Praha 1051.4
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 1038.7
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1028.7
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 989.7
16 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 969.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
První turnaj se hraje 11.1.2020