ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

Petr Urban

V prvním zápase mě čekal Portugalec Bruno Sousa. V zápase bohužel netrefuji za stavu 4:2 těžší osmičku, Portugalec hraje bezchybně a otáčí zápas na 8:5 v jeho prospěch. V turnaji nakonec dochází až do LAST16. Na konci B strany opět ne moc příznivý los a čeká mě odveta s Mariem He z Rakouska. Zápas je vyrovnaný do stavu 4:4, kde dělám jedinou chybu a Mario následně trestá i můj nespadlý rozstřel, přidává čistou hru ze svého breaku a stav je 4:7. Následně mu z rozstřelu padí smolně bílá koule. Dohrávám a přidávám čistou hru. Za stavu 6:7 v můj neprospěch Mario dohrává neskutečně těžkou hru a v zápase vítězí 8:6. Začali jsme výborně v týmech a doufám, že takto budeme i pokračovat. Los si se mnou opět pohrává i v 9Ball a v první kole si můžu dát další odvetu s Nickem van den Bergem. 

 

Veronika Hubrtová

První zápas mi byla nalosovaná Fefilava z Běloruska a to hned na TV stůl. Musely jsme začít přesně na čas, takže jsme si v aréně nějakou dobu poseděly a i díky světlům a televizním reklamám okolo bylo pěkné teplo. Zápas mi moc nevycházel, i když nějaká šance na lepší výsledek než 1-6 rozhodně byla. V béčku jsem hrála s Chernik, také z Běloruska. Výkon už měl stoupající tendenci a i trocha štěstí na mé straně znamenala výhru 6-3. S Finkou Vartiainen jsem podala ještě lepší výkon a udělala minimum chyb, asi jednou jsem netrefila kouli do díry a výhra 6-1 byla i takovým povzbuzením. Ruska Truhshevskaia na mě nastoupila velmi sebevědomým postojem a její chování bylo neuvěřitelné. Kdo neviděl nepochopí. Ale snažila jsem se soustředit na svůj vlastní výkon na stole a jejím chováním se nerozhazovat. Výhra 6-4 znamenala postup mezi posledních 16. Na konci zápasu jsem soupeřce podala ruku, ale ta mi ji málem utrhla. Odešla jsem k hráčům z týmu a povídala si o jejím chování. Ona prošla a málem mi dala „rameno“. Mezi posledními 16 to bylo opakování prvního zápasu a Fefilava asi čekala, že mě zase přejede, ale já jsem hrála velmi slušně a její chyby jsem využívala. Postup mezi 8 byl tedy po výhře 6-4 na světě. Tam mě čekala bohužel Jasmin Ouschan. Chtěla jsem bojovat a nic ji nedat zadarmo, ale… Z počátku jsem udělala dvě chyby a ona trestala. Navíc po zbytek zápasu žádnou chybu neudělala a já vlastně krom nespadlých rozstřelů také ne. Prohra 0-6 je trochu krutá, ale hrála opravdu moc parádně, oproti předchozím i následujícím zápasům. 5-8 místo hodnotím pozitivně a jsem za něj velmi ráda.

 

Roman Hybler

Osmičku jsem hrál dobře. Jsem hrál proti nějakýmu z Litvy. Byl to dobrej los, jsem vyhrál 8-2, ale k tomu jsem taky hrál dobře musím říct. Potom jsem dostal jednoho Nora, jsem začal taky dobře, tak v prostředku hry jsem se nějak nemohl koncentrovat, prostě to nešlo nějak. Něco bylo špatně, jsem prohrával ty hry. Nejdřív jsem vedl 4-1. Pak jsem si vzal time za stavu 6-4. Potom to bylo 7-5 a on to nedohrál a já jsem to dohrál a dal čistou, to bylo 7-7 a potom jsem dohrál opravdu hezkou a těžkou hru za stavu 7-7, když mu spadla bílá a bylo to zavřený všecko a tak jsem to dohrál. Vyhrál jsem 8-7 a čekal jsem na los. A další los jsem dostal Ivo Saris. Co mám říct k tomu. On hrál velmi hezky a dobře a zasloužil si tu výhru. On měl 7 čistých her a já jsem měl 5. Tak jsem líp nemohl ani hrát už, jsem udělal dvě malý chybičky, ale když dohráváš 5 čistejch, tak normálně vyhráváš ten zápas, a to nestačilo proti němu. Prohrál jsem 8-6. To byla fakt škoda, protože to byl fakt hezkej ten zápas a zasloužili bysme si oba dva dostat se dál. Zítra začínají týmy, doufám, že vyhrajeme s Norama a potom ještě devítka a tak se uvidí co a jak ještě půjde.

 

Jan Meisner

První kolo proti italovi Sini mi vůbec nevyšlo. Byl to ode mě zatím nejhorší zápas tady na turnaji. Nechodily mi breaky, hra na jistotu jako obvykle a když mi k tomu ještě odešlo i moje doteď fungující potápění, nemohlo to skončit jinak než prohrou. Na konci béčka jsem měl portugalce Silvu, kterého jsem porazil ve 14ce. Začátek mi vyšel ideálně, rychle jsem vedl 5:0, poté ale dva breaky s bílou, jeden bílá ze stolu a jeden nespadlý. Tohle plus jeho čisté hry znamenalo že už jsem si od té doby nezahrál. Krutá ale zasloužená porážka a konec v disciplíně hodně brzy 

 

David Žalman

 

Dnes nám začala 8ball disciplína a hned prvni zápas na rozehřátí velký favorit Nick van den Berg. Do stavu 5:1 jsem neudělal chybu, teda až na dva rozstřely. Poté jsem si začal uvědomovat proti komu vlastně hraji a hnedka jsem znervózněl a udelal chybku na dohrávce při zvednutém tágu. Za stavu 6:2 se mi už potily ruce a při dohrávce mi lehce vyklouzlo tágo z ruky a opět chyba. Na konci zápasu jsme se tahali, basovali a s trochou toho štěstí na konci jsem vyhrál 8:6 Další poněkud těžší soupěř na mě čekal Sanjin Pehlivanovic, ten už si hru se mnou více pohlídal a opět mi příliš nefungovali rozstřely i když hra byla vcelku dobrá a příliš chyb jsem nedělal, výsledek byl 4:8. Na konci béčka mě čekal Ital Massimilliano Corso. Tento zápas byl provázen velkou nervozitou, ale zároveň velice dobrou hrou obou stran a výsledek tomu také napovídal 8:7. Bohužel za čarou jsem si nalosoval jednoho z nejtěžších soupeřů Josha Filler, sice jeho hra je spíše 9ball než osmička, ale i tak byl neskutečně přísný a rozstřely mu krásně fungovaly. Mě oproti tomu najednou nic nepadalo a tak jsem mu tento zápas tímto pěkně ulehčil. Při posledním rozstřelu za stavu 1:7 jsem si řekl, že změním strategii rozstřelu do druhé koule a to vyšlo s čistou hrou. Bohužel i Joshuovi to vyšlo stejně s čistou a tak konečný výsledek byl 2:8 a konec na 33.místě 

 

Josef Nechvíle

 

8 Ball jsem hrál v kategorii Under 23, kde na mě čekal v prvním kole Baybora Kaan ze Severního Kypru, zápas jsem vyhrál 8:1, kde jsem v druhé půlce zápasu hrál bezchybně, dohrával své rozstřely a jeho nespadlé rozstřely proměňoval ve své body. V druhém kole jsem hrál v Finem Casperem Matikainenem, který byl lepší a vyhrál 8:1. V tomto zápase mne akorát mrzí, že jsem víc svých rostřelů neproměnil ve svůj prospěch. V béčku na mne čekal další Kypřan Alacam Bilge, který svoji rychlou hrou začal chybovat a pak být negativní, podařilo se mi to využít ve svůjj prospěcha zápas jsem vyhrál 8:3. Další den na mě čekal Ukrajinec Skvortsov Viacheslav, kde se mi podařilo otočit zápas z 7:2 na 8:7!! V last 16 jsem měl soupeře z Německa Luca Menna, kde jsem prohrál 8:2. Tento zápas mě velmi zamrzel, protože jsem nedohrával své rozstřely. Celkově v 8 ball jsem skončil na 9. místě, se kterým jsem spokojen.  

Další hlavní zprávy

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

Na MR seniorů vítězí Jan Mrňák a Tomáš Vančura.

Minulý víkend se odehrály první disciplíny MR seniorů, pro tento rok byla věková hranice 43 let.

V sobotu se hrála desítka, došlo k několika překvapením, nicméně do osmi nejlepších se dostali následující hráči:

ME – Shrnutí 14.1 nekonečná

Přinášíme Vám postřehu našich reprezentů na ME po první disciplíně 14.1

Rozhovor s Petrem Urbanem, vítězem ČPTour 8 ball

Po posledním ČPTour, které si vyhrál jsi se posunul na druhé místo. Na první místo Davida Žalmana ztrácíš necelé dva tisíce bodů. Jaké máš plány v celkovém pořadí ČPTour?

Plánem je určitě celkové první místo nicméně David hraje také ve skvělé formě a následující OPEN 9Ball by mohl napovědět více, protože se hraje o mnohem více bodů. Do konečného pořadí ještě může promluvit i Jan Meisner, ale naším cílem je udržet první místo v Pardubicích

Mistrovství Evropy 2019 – Treviso, Itálie

 

Příští týden bude začínat Mistrovství Evropy v poolbilliardu, které se bude konat v Trevisu, Itálii, konkrétně ve dnech 27. dubna až 7. května 2019.

Po loňském výročním ME to bude o poznání menší akce, ale kategorie žen, mužů a vozíčkářů je doplněna kategorií U23, která se dříve hrála v období prázdnin.

 

Petr Urban zvítězil na ČPTour 32 8 ball

Turnaje v Balabušce se zúčastnilo všech 32 přihlášených hráčů.

Před branami šestnáctky zůstal Jarda Tichý, když ho vyřadil Pavel Tužil, dále Tomáš Vančura, který prohrál těsně s Longdi Zhou 6:5. Tentokrát i Josef Velíšek šel na dva řezy – MihokChytráček.

Rozhovor s vítězem ČPTour 10 ball – Honzou Meisnerem

Blahopřeji k vítězství Honzo, nicméně i když si vyhrál, tak v celkové sérii ztrácíš na vedoucího Davida Žalmana přes čtyři tisíce bodů – do konce série zbývají pouze tři turnaje 8 ball, 9 ball Open a 14.1. Myslíš, že náskok ještě stáhneš?

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2059.5
2 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1510.7
3 Urban Petr MPC Pardubice 1486.8
4 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1377.9
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1312.3
6 Tužil Pavel MPC Pardubice 1303
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.3
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1235
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1229.3
10 Praus Tomáš MPC Pardubice 1219.3
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1205.4
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1200.1
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1092.3
14 Švestka Martin MPC Pardubice 1082.4
15 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1037.8
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1025.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí