ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

Petr Urban

V prvním zápase mě čekal Portugalec Bruno Sousa. V zápase bohužel netrefuji za stavu 4:2 těžší osmičku, Portugalec hraje bezchybně a otáčí zápas na 8:5 v jeho prospěch. V turnaji nakonec dochází až do LAST16. Na konci B strany opět ne moc příznivý los a čeká mě odveta s Mariem He z Rakouska. Zápas je vyrovnaný do stavu 4:4, kde dělám jedinou chybu a Mario následně trestá i můj nespadlý rozstřel, přidává čistou hru ze svého breaku a stav je 4:7. Následně mu z rozstřelu padí smolně bílá koule. Dohrávám a přidávám čistou hru. Za stavu 6:7 v můj neprospěch Mario dohrává neskutečně těžkou hru a v zápase vítězí 8:6. Začali jsme výborně v týmech a doufám, že takto budeme i pokračovat. Los si se mnou opět pohrává i v 9Ball a v první kole si můžu dát další odvetu s Nickem van den Bergem. 

 

Veronika Hubrtová

První zápas mi byla nalosovaná Fefilava z Běloruska a to hned na TV stůl. Musely jsme začít přesně na čas, takže jsme si v aréně nějakou dobu poseděly a i díky světlům a televizním reklamám okolo bylo pěkné teplo. Zápas mi moc nevycházel, i když nějaká šance na lepší výsledek než 1-6 rozhodně byla. V béčku jsem hrála s Chernik, také z Běloruska. Výkon už měl stoupající tendenci a i trocha štěstí na mé straně znamenala výhru 6-3. S Finkou Vartiainen jsem podala ještě lepší výkon a udělala minimum chyb, asi jednou jsem netrefila kouli do díry a výhra 6-1 byla i takovým povzbuzením. Ruska Truhshevskaia na mě nastoupila velmi sebevědomým postojem a její chování bylo neuvěřitelné. Kdo neviděl nepochopí. Ale snažila jsem se soustředit na svůj vlastní výkon na stole a jejím chováním se nerozhazovat. Výhra 6-4 znamenala postup mezi posledních 16. Na konci zápasu jsem soupeřce podala ruku, ale ta mi ji málem utrhla. Odešla jsem k hráčům z týmu a povídala si o jejím chování. Ona prošla a málem mi dala „rameno“. Mezi posledními 16 to bylo opakování prvního zápasu a Fefilava asi čekala, že mě zase přejede, ale já jsem hrála velmi slušně a její chyby jsem využívala. Postup mezi 8 byl tedy po výhře 6-4 na světě. Tam mě čekala bohužel Jasmin Ouschan. Chtěla jsem bojovat a nic ji nedat zadarmo, ale… Z počátku jsem udělala dvě chyby a ona trestala. Navíc po zbytek zápasu žádnou chybu neudělala a já vlastně krom nespadlých rozstřelů také ne. Prohra 0-6 je trochu krutá, ale hrála opravdu moc parádně, oproti předchozím i následujícím zápasům. 5-8 místo hodnotím pozitivně a jsem za něj velmi ráda.

 

Roman Hybler

Osmičku jsem hrál dobře. Jsem hrál proti nějakýmu z Litvy. Byl to dobrej los, jsem vyhrál 8-2, ale k tomu jsem taky hrál dobře musím říct. Potom jsem dostal jednoho Nora, jsem začal taky dobře, tak v prostředku hry jsem se nějak nemohl koncentrovat, prostě to nešlo nějak. Něco bylo špatně, jsem prohrával ty hry. Nejdřív jsem vedl 4-1. Pak jsem si vzal time za stavu 6-4. Potom to bylo 7-5 a on to nedohrál a já jsem to dohrál a dal čistou, to bylo 7-7 a potom jsem dohrál opravdu hezkou a těžkou hru za stavu 7-7, když mu spadla bílá a bylo to zavřený všecko a tak jsem to dohrál. Vyhrál jsem 8-7 a čekal jsem na los. A další los jsem dostal Ivo Saris. Co mám říct k tomu. On hrál velmi hezky a dobře a zasloužil si tu výhru. On měl 7 čistých her a já jsem měl 5. Tak jsem líp nemohl ani hrát už, jsem udělal dvě malý chybičky, ale když dohráváš 5 čistejch, tak normálně vyhráváš ten zápas, a to nestačilo proti němu. Prohrál jsem 8-6. To byla fakt škoda, protože to byl fakt hezkej ten zápas a zasloužili bysme si oba dva dostat se dál. Zítra začínají týmy, doufám, že vyhrajeme s Norama a potom ještě devítka a tak se uvidí co a jak ještě půjde.

 

Jan Meisner

První kolo proti italovi Sini mi vůbec nevyšlo. Byl to ode mě zatím nejhorší zápas tady na turnaji. Nechodily mi breaky, hra na jistotu jako obvykle a když mi k tomu ještě odešlo i moje doteď fungující potápění, nemohlo to skončit jinak než prohrou. Na konci béčka jsem měl portugalce Silvu, kterého jsem porazil ve 14ce. Začátek mi vyšel ideálně, rychle jsem vedl 5:0, poté ale dva breaky s bílou, jeden bílá ze stolu a jeden nespadlý. Tohle plus jeho čisté hry znamenalo že už jsem si od té doby nezahrál. Krutá ale zasloužená porážka a konec v disciplíně hodně brzy 

 

David Žalman

 

Dnes nám začala 8ball disciplína a hned prvni zápas na rozehřátí velký favorit Nick van den Berg. Do stavu 5:1 jsem neudělal chybu, teda až na dva rozstřely. Poté jsem si začal uvědomovat proti komu vlastně hraji a hnedka jsem znervózněl a udelal chybku na dohrávce při zvednutém tágu. Za stavu 6:2 se mi už potily ruce a při dohrávce mi lehce vyklouzlo tágo z ruky a opět chyba. Na konci zápasu jsme se tahali, basovali a s trochou toho štěstí na konci jsem vyhrál 8:6 Další poněkud těžší soupěř na mě čekal Sanjin Pehlivanovic, ten už si hru se mnou více pohlídal a opět mi příliš nefungovali rozstřely i když hra byla vcelku dobrá a příliš chyb jsem nedělal, výsledek byl 4:8. Na konci béčka mě čekal Ital Massimilliano Corso. Tento zápas byl provázen velkou nervozitou, ale zároveň velice dobrou hrou obou stran a výsledek tomu také napovídal 8:7. Bohužel za čarou jsem si nalosoval jednoho z nejtěžších soupeřů Josha Filler, sice jeho hra je spíše 9ball než osmička, ale i tak byl neskutečně přísný a rozstřely mu krásně fungovaly. Mě oproti tomu najednou nic nepadalo a tak jsem mu tento zápas tímto pěkně ulehčil. Při posledním rozstřelu za stavu 1:7 jsem si řekl, že změním strategii rozstřelu do druhé koule a to vyšlo s čistou hrou. Bohužel i Joshuovi to vyšlo stejně s čistou a tak konečný výsledek byl 2:8 a konec na 33.místě 

 

Josef Nechvíle

 

8 Ball jsem hrál v kategorii Under 23, kde na mě čekal v prvním kole Baybora Kaan ze Severního Kypru, zápas jsem vyhrál 8:1, kde jsem v druhé půlce zápasu hrál bezchybně, dohrával své rozstřely a jeho nespadlé rozstřely proměňoval ve své body. V druhém kole jsem hrál v Finem Casperem Matikainenem, který byl lepší a vyhrál 8:1. V tomto zápase mne akorát mrzí, že jsem víc svých rostřelů neproměnil ve svůj prospěch. V béčku na mne čekal další Kypřan Alacam Bilge, který svoji rychlou hrou začal chybovat a pak být negativní, podařilo se mi to využít ve svůjj prospěcha zápas jsem vyhrál 8:3. Další den na mě čekal Ukrajinec Skvortsov Viacheslav, kde se mi podařilo otočit zápas z 7:2 na 8:7!! V last 16 jsem měl soupeře z Německa Luca Menna, kde jsem prohrál 8:2. Tento zápas mě velmi zamrzel, protože jsem nedohrával své rozstřely. Celkově v 8 ball jsem skončil na 9. místě, se kterým jsem spokojen.  

Další hlavní zprávy

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2009.2
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1258.1
4 Zhou Longdi MPC Pardubice 1199.4
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1184.4
6 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
7 Vondráček Petr MPC Pardubice 1167.8
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1157.2
9 Lebduška Filip MPC Pardubice 1117.3
10 Praus Tomáš MPC Pardubice 1113.3
11 Kníže Martin MPC Pardubice 1054.4
12 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
13 Tužil Pavel MPC Pardubice 999.2
14 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 987.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 987.8
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 974
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019