ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

Petr Urban

V prvním zápase mě čekal Portugalec Bruno Sousa. V zápase bohužel netrefuji za stavu 4:2 těžší osmičku, Portugalec hraje bezchybně a otáčí zápas na 8:5 v jeho prospěch. V turnaji nakonec dochází až do LAST16. Na konci B strany opět ne moc příznivý los a čeká mě odveta s Mariem He z Rakouska. Zápas je vyrovnaný do stavu 4:4, kde dělám jedinou chybu a Mario následně trestá i můj nespadlý rozstřel, přidává čistou hru ze svého breaku a stav je 4:7. Následně mu z rozstřelu padí smolně bílá koule. Dohrávám a přidávám čistou hru. Za stavu 6:7 v můj neprospěch Mario dohrává neskutečně těžkou hru a v zápase vítězí 8:6. Začali jsme výborně v týmech a doufám, že takto budeme i pokračovat. Los si se mnou opět pohrává i v 9Ball a v první kole si můžu dát další odvetu s Nickem van den Bergem. 

 

Veronika Hubrtová

První zápas mi byla nalosovaná Fefilava z Běloruska a to hned na TV stůl. Musely jsme začít přesně na čas, takže jsme si v aréně nějakou dobu poseděly a i díky světlům a televizním reklamám okolo bylo pěkné teplo. Zápas mi moc nevycházel, i když nějaká šance na lepší výsledek než 1-6 rozhodně byla. V béčku jsem hrála s Chernik, také z Běloruska. Výkon už měl stoupající tendenci a i trocha štěstí na mé straně znamenala výhru 6-3. S Finkou Vartiainen jsem podala ještě lepší výkon a udělala minimum chyb, asi jednou jsem netrefila kouli do díry a výhra 6-1 byla i takovým povzbuzením. Ruska Truhshevskaia na mě nastoupila velmi sebevědomým postojem a její chování bylo neuvěřitelné. Kdo neviděl nepochopí. Ale snažila jsem se soustředit na svůj vlastní výkon na stole a jejím chováním se nerozhazovat. Výhra 6-4 znamenala postup mezi posledních 16. Na konci zápasu jsem soupeřce podala ruku, ale ta mi ji málem utrhla. Odešla jsem k hráčům z týmu a povídala si o jejím chování. Ona prošla a málem mi dala „rameno“. Mezi posledními 16 to bylo opakování prvního zápasu a Fefilava asi čekala, že mě zase přejede, ale já jsem hrála velmi slušně a její chyby jsem využívala. Postup mezi 8 byl tedy po výhře 6-4 na světě. Tam mě čekala bohužel Jasmin Ouschan. Chtěla jsem bojovat a nic ji nedat zadarmo, ale… Z počátku jsem udělala dvě chyby a ona trestala. Navíc po zbytek zápasu žádnou chybu neudělala a já vlastně krom nespadlých rozstřelů také ne. Prohra 0-6 je trochu krutá, ale hrála opravdu moc parádně, oproti předchozím i následujícím zápasům. 5-8 místo hodnotím pozitivně a jsem za něj velmi ráda.

 

Roman Hybler

Osmičku jsem hrál dobře. Jsem hrál proti nějakýmu z Litvy. Byl to dobrej los, jsem vyhrál 8-2, ale k tomu jsem taky hrál dobře musím říct. Potom jsem dostal jednoho Nora, jsem začal taky dobře, tak v prostředku hry jsem se nějak nemohl koncentrovat, prostě to nešlo nějak. Něco bylo špatně, jsem prohrával ty hry. Nejdřív jsem vedl 4-1. Pak jsem si vzal time za stavu 6-4. Potom to bylo 7-5 a on to nedohrál a já jsem to dohrál a dal čistou, to bylo 7-7 a potom jsem dohrál opravdu hezkou a těžkou hru za stavu 7-7, když mu spadla bílá a bylo to zavřený všecko a tak jsem to dohrál. Vyhrál jsem 8-7 a čekal jsem na los. A další los jsem dostal Ivo Saris. Co mám říct k tomu. On hrál velmi hezky a dobře a zasloužil si tu výhru. On měl 7 čistých her a já jsem měl 5. Tak jsem líp nemohl ani hrát už, jsem udělal dvě malý chybičky, ale když dohráváš 5 čistejch, tak normálně vyhráváš ten zápas, a to nestačilo proti němu. Prohrál jsem 8-6. To byla fakt škoda, protože to byl fakt hezkej ten zápas a zasloužili bysme si oba dva dostat se dál. Zítra začínají týmy, doufám, že vyhrajeme s Norama a potom ještě devítka a tak se uvidí co a jak ještě půjde.

 

Jan Meisner

První kolo proti italovi Sini mi vůbec nevyšlo. Byl to ode mě zatím nejhorší zápas tady na turnaji. Nechodily mi breaky, hra na jistotu jako obvykle a když mi k tomu ještě odešlo i moje doteď fungující potápění, nemohlo to skončit jinak než prohrou. Na konci béčka jsem měl portugalce Silvu, kterého jsem porazil ve 14ce. Začátek mi vyšel ideálně, rychle jsem vedl 5:0, poté ale dva breaky s bílou, jeden bílá ze stolu a jeden nespadlý. Tohle plus jeho čisté hry znamenalo že už jsem si od té doby nezahrál. Krutá ale zasloužená porážka a konec v disciplíně hodně brzy 

 

David Žalman

 

Dnes nám začala 8ball disciplína a hned prvni zápas na rozehřátí velký favorit Nick van den Berg. Do stavu 5:1 jsem neudělal chybu, teda až na dva rozstřely. Poté jsem si začal uvědomovat proti komu vlastně hraji a hnedka jsem znervózněl a udelal chybku na dohrávce při zvednutém tágu. Za stavu 6:2 se mi už potily ruce a při dohrávce mi lehce vyklouzlo tágo z ruky a opět chyba. Na konci zápasu jsme se tahali, basovali a s trochou toho štěstí na konci jsem vyhrál 8:6 Další poněkud těžší soupěř na mě čekal Sanjin Pehlivanovic, ten už si hru se mnou více pohlídal a opět mi příliš nefungovali rozstřely i když hra byla vcelku dobrá a příliš chyb jsem nedělal, výsledek byl 4:8. Na konci béčka mě čekal Ital Massimilliano Corso. Tento zápas byl provázen velkou nervozitou, ale zároveň velice dobrou hrou obou stran a výsledek tomu také napovídal 8:7. Bohužel za čarou jsem si nalosoval jednoho z nejtěžších soupeřů Josha Filler, sice jeho hra je spíše 9ball než osmička, ale i tak byl neskutečně přísný a rozstřely mu krásně fungovaly. Mě oproti tomu najednou nic nepadalo a tak jsem mu tento zápas tímto pěkně ulehčil. Při posledním rozstřelu za stavu 1:7 jsem si řekl, že změním strategii rozstřelu do druhé koule a to vyšlo s čistou hrou. Bohužel i Joshuovi to vyšlo stejně s čistou a tak konečný výsledek byl 2:8 a konec na 33.místě 

 

Josef Nechvíle

 

8 Ball jsem hrál v kategorii Under 23, kde na mě čekal v prvním kole Baybora Kaan ze Severního Kypru, zápas jsem vyhrál 8:1, kde jsem v druhé půlce zápasu hrál bezchybně, dohrával své rozstřely a jeho nespadlé rozstřely proměňoval ve své body. V druhém kole jsem hrál v Finem Casperem Matikainenem, který byl lepší a vyhrál 8:1. V tomto zápase mne akorát mrzí, že jsem víc svých rostřelů neproměnil ve svůj prospěch. V béčku na mne čekal další Kypřan Alacam Bilge, který svoji rychlou hrou začal chybovat a pak být negativní, podařilo se mi to využít ve svůjj prospěcha zápas jsem vyhrál 8:3. Další den na mě čekal Ukrajinec Skvortsov Viacheslav, kde se mi podařilo otočit zápas z 7:2 na 8:7!! V last 16 jsem měl soupeře z Německa Luca Menna, kde jsem prohrál 8:2. Tento zápas mě velmi zamrzel, protože jsem nedohrával své rozstřely. Celkově v 8 ball jsem skončil na 9. místě, se kterým jsem spokojen.  

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020