ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů.

Junioři:

33. – 42. místo Gulik Michael

Kadeti:

17. – 32. místo Tomeček Milan

17. – 32. místo Mrázek David

49. – 55. místo Trhlík Adam

 

Další výsledky je možné sledovat na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019 a placený stream na stránkách Kozoom.

 

Michael Gulik

 

14.1 nekonečná, nebo také straightpool, je jedinečná disciplína. Muže se totiž velmi snadno stát, že uděláte chybu a na stůl se hodně dlouhou dobu nepodíváte a všechno co můžete dělat je jen zpytovat svědomí a přemýšlet nad svým posledním strkem. Abych shrnul můj výkon. Bohužel jsem nezvítězil ani jednou. Celková hra prvního zápasu byla nervózní. Pravděpodobně na mě dopadl ten pocit, že jsem na mistrovství Evropy a že se ode mě něco očekává… V druhé půli zápasu jsem se trochu rozkoukal, ale bylo už pozdě. Soupeřův náskok o 40 bodu jsem nedokázal dorovnat, natož zápas otočit v můj prospěch. Celkový výsledek Michael Gulik 52:100 Ragnar Gronsten SWE. Do druhého zápasu jsem nastoupil odhodlaně. A na hře se to promítlo. Zpočátku jsme se soupeřem byli vyrovnání a bylo vidět, že to soupeře rozčiluje. Po jeho time-outu proti mně zahrál pěkný dlouhý náběh 43 bodů. Nakonec se mi povedlo skóre takřka vyrovnat na stav 65:72, načež jsem udělal úplně banální chybu při taktice rozebírání stolu. Na stůl jsem se pak dostal je parkrát (hlavně do jistot a neřešitelný situací) Celkový výsledek prohra Michael Gulik 68:100 Manuel Butschek AUT.

 

Adam Trhlík

 

První zápas jsem hrál s Bělorusem Mikitou Paluyanem. Ze začátku jsme hráli vyrovnaný zápas, každý jsme si dali jeden rack a skóre bylo 13:15. Poté jsem udělal chybu v breaku a soupeř mi zahrál asi 2 racky. Skóre pro mě bylo nepříznivé asi 13:42. Bohužel se soupeřovi podařilo dostat bílou do jistoty. Já jsem mu jí chtěl oplatit, jenže se mi úplně nepovedlo dostat object ball tam kam jsem chtěl a nechal jsem tam soupeřovi break. Poté dohrál asi 2 další racky a nechal mi tam snadný stůl. Zahrál jsem asi 3 koule a poté jsem pokazil snadnou kouli a soupeř dohrál stůl. V B-straně na mě čekal finský hráč a to Juho Teittinen. Opět jsme ze začátku hráli hodně vyrovnaný zápas, jenže za stavu 20:28 přišel zlom, já jsem začal netrefovat jednoduché koule a přihrávky mi taky moc nevycházeli. Soupeř, i přestože nehrál moc velké náběhy a na stole jsme se dost střídali, nakonec zvítězil v poměru 75:34.

 

Milan Tomeček

 

První zápas jsem začal dobře náskokem 40 bodů po pár zbytečných chybách soupeř Kobets Valentyn využil pro svůj prospěch a otáčel zápas. Soupeř nebyl neporazitelný, spíš jsem ze začátku tlačil na něho a pak ho pouštěl do zápasu. Druhý zápas jsem hrál s Tobias Musil. Byl jsem byl unavenej, ani nevím z čeho.. Na koule jsem sotva viděl a celkově jsem dělal spoustu chyb. Třetí zápas v last 32 jsem hrál s Holanďanem Yannick Pongers, který si dal náskok 56:16 a pak jsem dohrával na 56:44. Potom nastala defenzivní hra a ujela mi koule kousek od balíku a zároveň měl výbornou pozici na break, což dohrál zápas na jeden náběh.

 

David Mrázek

 

Na můj první zápas mě čekal ukrajinský hráč Kirill Polieiko. Tento zápas jsem hrál opravdu špatně a stále jsem si pořádně nemohl zvyknout na stoly. Než zápas to byla spíš taková pinkaná, ve které byl největší náběh asi 15, takže i přesto, že jsem zápas vyhrál, tak se svojí hrou jsem nebyl vůbec spokojen. Za stavu cca 60:61 soupeř brakuje a naneštěstí pro něj vyklepává a nechává mi volný stůl, u kterého mi stačilo jen dohrát. A tak jsem také udělal, takže zápas končí 75:61. Druhý zápas opět Ukrajinec a to Mykola Moroz. Do tohoto zápasu jsem vstoupil mnohem lépe než do toho prvního. Soupeř poměrně chybně rozstřeluje, takže dohrávám první rack a stav je 15:0 v můj prospěch, poté zahrávám jistotu tak, že cca 5 koulí jsem vyklepnul z balíku a bílou nechal v něm. Soupeř se tedy pokoušel mi jistotu vrátit, ale nepovedlo se mu to, takže opět dohrávám skoro celý rack a stav je cca 30:0. Toto vedení se mi podařilo udržet během celého zápasu, takže nakonec vítězím 75:33 a jsem v last 32. Poté přišla asi čtyř hodinová pauza, takže jsem mezitím mohl podporovat tým. V last 32 jsem hrál s německým hráčem Moritzem Neuhausenem, který nakonec celý turnaj v 14.1 nekonečné v kategorii U17 vyhrál. Zápas probíhal asi tak, že jsem většinu času seděl a koukal se na jeho téměř bezchybnou hru. Hned po mém rozstřelu trefuje kouli přes celý stůl a zahrává náběh 30. Soupeř dělá drobnou chybu a pouští mě na stůl. Dohrávám celý rack, ale poté dělám při braku chybu a nedokázal jsem uhlídat bílou, která mi zůstala nalepená na balíku. Pokoušel jsem se zahrát jistotu tak, abych bílou nalepil zpátky na balík, ale bohužel se mi to nepovedlo, takže opět dostávám náběh cca 20. Toto vedení už si dokázal udržet, takže prohrávám 38:75. Celkově se svojí hrou i výsledkem jsem celkem spokojen. Sice to pořád může být lepší, ale tak na to, že je to moje první ME, tak jsem až na první zápas spokojen. Ještě jsou před námi 3 disciplíny a týmy, tak doufejme, že nějakou placku přivezeme.

 

Další hlavní zprávy

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Další zpravodajství

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1993.8
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1203.7
4 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1178.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1165.7
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1165.5
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1143.4
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1099.6
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1094.1
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1027.6
13 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 969.3
14 Tužil Pavel MPC Pardubice 967.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 965.1
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 957
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019