ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů.

Junioři:

33. – 42. místo Gulik Michael

Kadeti:

17. – 32. místo Tomeček Milan

17. – 32. místo Mrázek David

49. – 55. místo Trhlík Adam

 

Další výsledky je možné sledovat na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019 a placený stream na stránkách Kozoom.

 

Michael Gulik

 

14.1 nekonečná, nebo také straightpool, je jedinečná disciplína. Muže se totiž velmi snadno stát, že uděláte chybu a na stůl se hodně dlouhou dobu nepodíváte a všechno co můžete dělat je jen zpytovat svědomí a přemýšlet nad svým posledním strkem. Abych shrnul můj výkon. Bohužel jsem nezvítězil ani jednou. Celková hra prvního zápasu byla nervózní. Pravděpodobně na mě dopadl ten pocit, že jsem na mistrovství Evropy a že se ode mě něco očekává… V druhé půli zápasu jsem se trochu rozkoukal, ale bylo už pozdě. Soupeřův náskok o 40 bodu jsem nedokázal dorovnat, natož zápas otočit v můj prospěch. Celkový výsledek Michael Gulik 52:100 Ragnar Gronsten SWE. Do druhého zápasu jsem nastoupil odhodlaně. A na hře se to promítlo. Zpočátku jsme se soupeřem byli vyrovnání a bylo vidět, že to soupeře rozčiluje. Po jeho time-outu proti mně zahrál pěkný dlouhý náběh 43 bodů. Nakonec se mi povedlo skóre takřka vyrovnat na stav 65:72, načež jsem udělal úplně banální chybu při taktice rozebírání stolu. Na stůl jsem se pak dostal je parkrát (hlavně do jistot a neřešitelný situací) Celkový výsledek prohra Michael Gulik 68:100 Manuel Butschek AUT.

 

Adam Trhlík

 

První zápas jsem hrál s Bělorusem Mikitou Paluyanem. Ze začátku jsme hráli vyrovnaný zápas, každý jsme si dali jeden rack a skóre bylo 13:15. Poté jsem udělal chybu v breaku a soupeř mi zahrál asi 2 racky. Skóre pro mě bylo nepříznivé asi 13:42. Bohužel se soupeřovi podařilo dostat bílou do jistoty. Já jsem mu jí chtěl oplatit, jenže se mi úplně nepovedlo dostat object ball tam kam jsem chtěl a nechal jsem tam soupeřovi break. Poté dohrál asi 2 další racky a nechal mi tam snadný stůl. Zahrál jsem asi 3 koule a poté jsem pokazil snadnou kouli a soupeř dohrál stůl. V B-straně na mě čekal finský hráč a to Juho Teittinen. Opět jsme ze začátku hráli hodně vyrovnaný zápas, jenže za stavu 20:28 přišel zlom, já jsem začal netrefovat jednoduché koule a přihrávky mi taky moc nevycházeli. Soupeř, i přestože nehrál moc velké náběhy a na stole jsme se dost střídali, nakonec zvítězil v poměru 75:34.

 

Milan Tomeček

 

První zápas jsem začal dobře náskokem 40 bodů po pár zbytečných chybách soupeř Kobets Valentyn využil pro svůj prospěch a otáčel zápas. Soupeř nebyl neporazitelný, spíš jsem ze začátku tlačil na něho a pak ho pouštěl do zápasu. Druhý zápas jsem hrál s Tobias Musil. Byl jsem byl unavenej, ani nevím z čeho.. Na koule jsem sotva viděl a celkově jsem dělal spoustu chyb. Třetí zápas v last 32 jsem hrál s Holanďanem Yannick Pongers, který si dal náskok 56:16 a pak jsem dohrával na 56:44. Potom nastala defenzivní hra a ujela mi koule kousek od balíku a zároveň měl výbornou pozici na break, což dohrál zápas na jeden náběh.

 

David Mrázek

 

Na můj první zápas mě čekal ukrajinský hráč Kirill Polieiko. Tento zápas jsem hrál opravdu špatně a stále jsem si pořádně nemohl zvyknout na stoly. Než zápas to byla spíš taková pinkaná, ve které byl největší náběh asi 15, takže i přesto, že jsem zápas vyhrál, tak se svojí hrou jsem nebyl vůbec spokojen. Za stavu cca 60:61 soupeř brakuje a naneštěstí pro něj vyklepává a nechává mi volný stůl, u kterého mi stačilo jen dohrát. A tak jsem také udělal, takže zápas končí 75:61. Druhý zápas opět Ukrajinec a to Mykola Moroz. Do tohoto zápasu jsem vstoupil mnohem lépe než do toho prvního. Soupeř poměrně chybně rozstřeluje, takže dohrávám první rack a stav je 15:0 v můj prospěch, poté zahrávám jistotu tak, že cca 5 koulí jsem vyklepnul z balíku a bílou nechal v něm. Soupeř se tedy pokoušel mi jistotu vrátit, ale nepovedlo se mu to, takže opět dohrávám skoro celý rack a stav je cca 30:0. Toto vedení se mi podařilo udržet během celého zápasu, takže nakonec vítězím 75:33 a jsem v last 32. Poté přišla asi čtyř hodinová pauza, takže jsem mezitím mohl podporovat tým. V last 32 jsem hrál s německým hráčem Moritzem Neuhausenem, který nakonec celý turnaj v 14.1 nekonečné v kategorii U17 vyhrál. Zápas probíhal asi tak, že jsem většinu času seděl a koukal se na jeho téměř bezchybnou hru. Hned po mém rozstřelu trefuje kouli přes celý stůl a zahrává náběh 30. Soupeř dělá drobnou chybu a pouští mě na stůl. Dohrávám celý rack, ale poté dělám při braku chybu a nedokázal jsem uhlídat bílou, která mi zůstala nalepená na balíku. Pokoušel jsem se zahrát jistotu tak, abych bílou nalepil zpátky na balík, ale bohužel se mi to nepovedlo, takže opět dostávám náběh cca 20. Toto vedení už si dokázal udržet, takže prohrávám 38:75. Celkově se svojí hrou i výsledkem jsem celkem spokojen. Sice to pořád může být lepší, ale tak na to, že je to moje první ME, tak jsem až na první zápas spokojen. Ještě jsou před námi 3 disciplíny a týmy, tak doufejme, že nějakou placku přivezeme.

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

MČR ženy 2019 – 9 ball

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

Poslední dvě neodehrané disciplíny byly na programu o víkendu a to konkrétně 9 ball a v neděli 14.1 nekonečná. Účast o prvním víkendu slibovala i velmi dobrou účast na poslední dvě disciplíny v pořádajícím klubu Maple Pool Club Pardubice ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem.

Rozhovor s Janem Meisnerem, vítězem MR 8 ball

Blahopřeji k obhajobě titulu Honzo, tentokrát to vypadalo, že ti všechno sedlo?

Ano, máš pravdu, na tomto turnaji mi vše vyšlo přesně podle mých představ. Je pravda, že los v pavouku byl ke mně dost přívětivý. S ohledem na kvality všech hráčů, se kterými jsem hrál, jsem první menší problémy začal mít až v semifinále se Zoltánem, kdy se mě ze začátku zápasu neustále dokázal držet. Poté, ale po pár jeho zbytečných chybách, jsem dokázal rozhodnout. Ve finále jsem si na Davida, přiznám se, že vůbec nevěřil, protože vím, že v 8 ball je rozhodně silnější než já, ale po rychlém a vydařeném začátku z mé strany jsem už začal tušit, že toto finále nepustím.

Mistrovství republiky v osmičce opanoval obhájce J. Meisner!

Minulý víkend se odehrálo mistrovství republiky v nejznámější disciplíně 8 ball.

Jako herna byla vybrána Harlequin Praha ve Vršovicích.

Rozhovor Veronika Hubrtová 8 ball + 10 ball

Blahopřeji Veroniko, opět jsi obhájila loňské prvenství v obou zatím odehraných disciplínách 😊

Dámy se zlepšily, ale ty jsi na sobě zapracovala, jezdíš na zahraniční turnaje a Eurotoury, jak se herně cítíš, pomohly ti jmenované turnaje?

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

První dvě disciplíny MR žen 8 ball a 10 ball, se hrály o uplynulém víkendu ve spolupráci Českomoravského billiardového svazu s pořádajícím klubem Maple Pool Club Pardubice. Očekávala se podobná účast jako v loňském roce. Ale k překvapení všech se v obou disciplínách nakonec účastnilo 15 hráček, co znamenalo například v disciplíně 10 ball o 7 hráček více. Hráčky byly z domácího klubu MPC Pardubice, Delta Billiard Brno, Harlequinu Praha, Balabuška Praha a jako loni také z 1. KK Chomutov.

Další zpravodajství

Kvalifikace MR 10 ball

Dnes hrajeme kvalifikaci na MR 10 ball v Čajovně Utopia v Brně.

Kvalifikaci hraje 42 hráčů. Na výsledky a on-line stream se můžete kouknout v našem výsledkovém servisu.

EEBC Youth Friends Event Prague

Srdečně Vás zveme na mezinárodní juniorský turnaj Youth Friends Event Prague, který se koná 9. – 10.11.2019 v Harlequinu Praha.
Podrobnosti v propozicích níže.

EEBC_Youth_fr_ev_prague_plakát

EEBC Youth Friends Event Prague propozice

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem MR 9 ball

Davide blahopřeji k vítězství na mistrovství republiky v devítce. Vraťme se k osmičce, tam jsi došel do finále, nicméně tam jsi prohrál výrazným rozdílem, jak si toto utkání cítil?

Vítězem MR v devítce David Žalman!

Uplynulý víkend byl zasvěcen kvalifikaci a mistrovství republiky v nejhranější disciplíně 9 ball.

Turnaj se hrál v Balabušce Praha.

Rozhovor Veronika Hubrtová, vítězka 14.1 a vítězka čtyřboje

Veroniko blahopřeji, obhájila si opět první místo ve čtyřboji MR žen.

V devítce jsi neuspěla, naproti tomu ve čtrnáctce to byla jednoznačná záležitost.

Rozhovor Dana Paulová – mistryně České republiky žen v disciplíně 9 ball

Blahopřeji Ti Dano k získanému titulu. Jaký jsi měla pocit poté, co jsi vyhrála poslední zápas?

Děkuji, Verčo! Když jsem dala poslední devítku, tak jsem měla obrovskou radost. Myslela jsem na to, že jsem si celý turnaj vážně užila a ještě s takovým hezkým výsledkem :-). Celý den jsem měla ze hry dobrý pocit. Nevyčítala jsem si koule, které se mi nepovedly, naopak jsem se těšila na další příležitosti.

MČR žen je odehráno – 14.1 nekonečná zná také vítězku

V neděli 29.9.2019 pokračovalo MČR žen svou poslední disciplínou a to konkrétně 14.1 nekonečnou a dá se říct, že u žen asi nejméně oblíbenou disciplínou a tak v minulosti vždy na tuto disciplínu bylo nejméně hráček. Ale po sobotní invazi hráček se čekalo, že to číslo nebude muset být úplně nízké. Přestože se neúčastnilo pár žen ze soboty, především medailistky měly již rodinné povinnosti, tak se k registraci dostavilo 15 hráček, což je naprosto perfektní.

MČR ženy 2019 – 9 ball

Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2019

Poslední dvě neodehrané disciplíny byly na programu o víkendu a to konkrétně 9 ball a v neděli 14.1 nekonečná. Účast o prvním víkendu slibovala i velmi dobrou účast na poslední dvě disciplíny v pořádajícím klubu Maple Pool Club Pardubice ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem.

MR žen v poolbilliardu 2019 – 14.1 nekonečná

MR žen v poolbilliardu 2019 – 14.1 nekonečná

Dnes se hraje disciplína 14.1 nekonečná a je 15 hráček. Účastní se domácí hráčky z MPC Pardubice, Delty Billiard Brno, Balabušky Praha, Harlequinu Praha a 1. KK Chomutov. Turnaj se koná v MPC Pardubice. Výsledky a nějaké streamy k vidění zde.

MR ženy – 14.1 nekonečná

Rozhovor s Janem Meisnerem, vítězem MR 8 ball

Blahopřeji k obhajobě titulu Honzo, tentokrát to vypadalo, že ti všechno sedlo?

Ano, máš pravdu, na tomto turnaji mi vše vyšlo přesně podle mých představ. Je pravda, že los v pavouku byl ke mně dost přívětivý. S ohledem na kvality všech hráčů, se kterými jsem hrál, jsem první menší problémy začal mít až v semifinále se Zoltánem, kdy se mě ze začátku zápasu neustále dokázal držet. Poté, ale po pár jeho zbytečných chybách, jsem dokázal rozhodnout. Ve finále jsem si na Davida, přiznám se, že vůbec nevěřil, protože vím, že v 8 ball je rozhodně silnější než já, ale po rychlém a vydařeném začátku z mé strany jsem už začal tušit, že toto finále nepustím.

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1943.9
2 Urban Petr MPC Pardubice 1434
3 Tužil Pavel MPC Pardubice 1369
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1305.4
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1286.6
6 Lebduška Filip MPC Pardubice 1235.7
7 Kníže Martin MPC Pardubice 1094.3
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1090
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1089.6
10 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1086.8
11 Zhou Longdi MPC Pardubice 1084.4
12 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1060.5
13 Nechvíle Josef Řipská Praha 1052.5
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 981.1
15 Švestka Martin MPC Pardubice 950.5
16 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 933.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019