ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů.

Junioři:

33. – 42. místo Gulik Michael

Kadeti:

17. – 32. místo Tomeček Milan

17. – 32. místo Mrázek David

49. – 55. místo Trhlík Adam

 

Další výsledky je možné sledovat na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019 a placený stream na stránkách Kozoom.

 

Michael Gulik

 

14.1 nekonečná, nebo také straightpool, je jedinečná disciplína. Muže se totiž velmi snadno stát, že uděláte chybu a na stůl se hodně dlouhou dobu nepodíváte a všechno co můžete dělat je jen zpytovat svědomí a přemýšlet nad svým posledním strkem. Abych shrnul můj výkon. Bohužel jsem nezvítězil ani jednou. Celková hra prvního zápasu byla nervózní. Pravděpodobně na mě dopadl ten pocit, že jsem na mistrovství Evropy a že se ode mě něco očekává… V druhé půli zápasu jsem se trochu rozkoukal, ale bylo už pozdě. Soupeřův náskok o 40 bodu jsem nedokázal dorovnat, natož zápas otočit v můj prospěch. Celkový výsledek Michael Gulik 52:100 Ragnar Gronsten SWE. Do druhého zápasu jsem nastoupil odhodlaně. A na hře se to promítlo. Zpočátku jsme se soupeřem byli vyrovnání a bylo vidět, že to soupeře rozčiluje. Po jeho time-outu proti mně zahrál pěkný dlouhý náběh 43 bodů. Nakonec se mi povedlo skóre takřka vyrovnat na stav 65:72, načež jsem udělal úplně banální chybu při taktice rozebírání stolu. Na stůl jsem se pak dostal je parkrát (hlavně do jistot a neřešitelný situací) Celkový výsledek prohra Michael Gulik 68:100 Manuel Butschek AUT.

 

Adam Trhlík

 

První zápas jsem hrál s Bělorusem Mikitou Paluyanem. Ze začátku jsme hráli vyrovnaný zápas, každý jsme si dali jeden rack a skóre bylo 13:15. Poté jsem udělal chybu v breaku a soupeř mi zahrál asi 2 racky. Skóre pro mě bylo nepříznivé asi 13:42. Bohužel se soupeřovi podařilo dostat bílou do jistoty. Já jsem mu jí chtěl oplatit, jenže se mi úplně nepovedlo dostat object ball tam kam jsem chtěl a nechal jsem tam soupeřovi break. Poté dohrál asi 2 další racky a nechal mi tam snadný stůl. Zahrál jsem asi 3 koule a poté jsem pokazil snadnou kouli a soupeř dohrál stůl. V B-straně na mě čekal finský hráč a to Juho Teittinen. Opět jsme ze začátku hráli hodně vyrovnaný zápas, jenže za stavu 20:28 přišel zlom, já jsem začal netrefovat jednoduché koule a přihrávky mi taky moc nevycházeli. Soupeř, i přestože nehrál moc velké náběhy a na stole jsme se dost střídali, nakonec zvítězil v poměru 75:34.

 

Milan Tomeček

 

První zápas jsem začal dobře náskokem 40 bodů po pár zbytečných chybách soupeř Kobets Valentyn využil pro svůj prospěch a otáčel zápas. Soupeř nebyl neporazitelný, spíš jsem ze začátku tlačil na něho a pak ho pouštěl do zápasu. Druhý zápas jsem hrál s Tobias Musil. Byl jsem byl unavenej, ani nevím z čeho.. Na koule jsem sotva viděl a celkově jsem dělal spoustu chyb. Třetí zápas v last 32 jsem hrál s Holanďanem Yannick Pongers, který si dal náskok 56:16 a pak jsem dohrával na 56:44. Potom nastala defenzivní hra a ujela mi koule kousek od balíku a zároveň měl výbornou pozici na break, což dohrál zápas na jeden náběh.

 

David Mrázek

 

Na můj první zápas mě čekal ukrajinský hráč Kirill Polieiko. Tento zápas jsem hrál opravdu špatně a stále jsem si pořádně nemohl zvyknout na stoly. Než zápas to byla spíš taková pinkaná, ve které byl největší náběh asi 15, takže i přesto, že jsem zápas vyhrál, tak se svojí hrou jsem nebyl vůbec spokojen. Za stavu cca 60:61 soupeř brakuje a naneštěstí pro něj vyklepává a nechává mi volný stůl, u kterého mi stačilo jen dohrát. A tak jsem také udělal, takže zápas končí 75:61. Druhý zápas opět Ukrajinec a to Mykola Moroz. Do tohoto zápasu jsem vstoupil mnohem lépe než do toho prvního. Soupeř poměrně chybně rozstřeluje, takže dohrávám první rack a stav je 15:0 v můj prospěch, poté zahrávám jistotu tak, že cca 5 koulí jsem vyklepnul z balíku a bílou nechal v něm. Soupeř se tedy pokoušel mi jistotu vrátit, ale nepovedlo se mu to, takže opět dohrávám skoro celý rack a stav je cca 30:0. Toto vedení se mi podařilo udržet během celého zápasu, takže nakonec vítězím 75:33 a jsem v last 32. Poté přišla asi čtyř hodinová pauza, takže jsem mezitím mohl podporovat tým. V last 32 jsem hrál s německým hráčem Moritzem Neuhausenem, který nakonec celý turnaj v 14.1 nekonečné v kategorii U17 vyhrál. Zápas probíhal asi tak, že jsem většinu času seděl a koukal se na jeho téměř bezchybnou hru. Hned po mém rozstřelu trefuje kouli přes celý stůl a zahrává náběh 30. Soupeř dělá drobnou chybu a pouští mě na stůl. Dohrávám celý rack, ale poté dělám při braku chybu a nedokázal jsem uhlídat bílou, která mi zůstala nalepená na balíku. Pokoušel jsem se zahrát jistotu tak, abych bílou nalepil zpátky na balík, ale bohužel se mi to nepovedlo, takže opět dostávám náběh cca 20. Toto vedení už si dokázal udržet, takže prohrávám 38:75. Celkově se svojí hrou i výsledkem jsem celkem spokojen. Sice to pořád může být lepší, ale tak na to, že je to moje první ME, tak jsem až na první zápas spokojen. Ještě jsou před námi 3 disciplíny a týmy, tak doufejme, že nějakou placku přivezeme.

 

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Další zpravodajství

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Liga týmů

27. – 28.6. proběhne poslední kolo týmů.

V extralize se bude hrát o osm postupových míst na MR 2020 a o pohár pro vítěze základní části.

V I. lize se bude hrát o baráž – čtyři postupová místa, a o pohár pro nejlepší tým soutěže.

Vše můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

ME juniorů 2020 definitivně zrušeno

V sobotu jsme obdrželi dopis od EPBF, v krátkosti v bodech níže, nebo pod článkem originál.

  • ME juniorů 2020 definitivně zrušeno
  • První akcí EPBF bude snad ET v Sankt Johannu, zatím stále v přípravách a snad brzy bude pozvánka
  • ME dospělých a U23 v Turecku, stejně jako ET mužů a žen v listopadu, stále v přípravách

20.06.20 EPBF Update June 2020

 

Best of East příští měsíc v Pardubicích

Vážení příznivci kulečníku, přišla výborná zpráva, turnaj BoE, který se měl konat v Maďarsku, místní vláda nepovolila a proběhne 18.-19.7.2020 v herně MPC Pardubice.

Více info bude následovat.

3. kolo ligy týmů

Poslední týden v červnu 2020 se konají poslední kola ligy týmů.

V sobotu se hraje Extraliga, v neděli I. liga.

Rozlosování do heren, propozice a další informace naleznete na našem webu v záložce soutěže – týmy.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

ČPTour 8 ball 32

Dnes se hraje ČPTour 32 8 ball v Harlequinu Praha, můžete sledovat na našem výsledkovém servisu a semifinále a finále bude živý přenos.

 

Alikvótní počet postupujích z regionů

Dnes se hrají regiony – kvalifikační turnaje na zítřejší ČPTour 32 8 ball.

Všem přejeme hodně štěstí!

Počet postupujících z regionů můžete nalézt na Google disk.

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020