ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

 

Naši hráči jsou ze svých výkonů spíše smutní i naštvaní jak si můžete přečíst z jejich pohledů níže.

Dohrání disciplíny 10 ball je na pořadu dnes odpoledne a finále začíná od 19:30 hodin.

 

Naši hráči mají před sebou ještě dvě disciplíny a stále jsou ve hře v kategorii týmů U17 a přesto, že se jim doposud moc nedaří si zaslouží naší podporu a vědomí, že jsme s nimi. Fandíme dále a vy hlavu vzhůru a užívejte si tu hru, protože tím, že se vystresujete, si rozhodně nepomůžete.

 

Makejte a užívejte si ten čas na stole!

 

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů a vedoucího týmu Tomáše Vančury.

 

Junioři:

25. – 32. místo Gulik Michael

Kadeti:

17. – 32. místo Trhlík Adam

33. – 48. místo Mrázek David

49. – 59. místo Tomeček Milan

 

Další výsledky je možné sledovat na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019 a placený stream na stránkách Kozoom.

 

Milan Tomeček

 

První zápas jsem hrál s Adjin Piknajk. V zápase jsem dělal fatální chyby, které mě stáli celý zápas. Přišlo mi, že jsem si ten zápas prohrál sám v hlavě a chyběla mi sebedůvěra. Druhý zápas jsem hrál s Rapcskak Barnabas. V tomto zápase jsem začal velmi špatně a také jsem netrefoval jednoduché koule. Ke konci zápasu jsem to zlomil v hlavě a uvědomil si, že se nemám stresovat a ze stavu 0:5 jsem otáčel na 3:5. Pak mě ujela jistota a soupeř tohi využil a ukončil zápas 3:6.

 

Michael Gulik

 

Už noc nebyla moc příjemná… Spánku nebylo moc. A navíc jsem se stále budil. Do arény jsem přišel o tři čtvrtě hodiny předem, abych se aklimatizoval. Pomohlo to. První tři hry jsem hrál opravdu skvěle, vyšlo úplně všechno. Za stavu 3:0 se však něco stalo. Nevím, jestli to byla najednou zodpovědnost, že teď už to prostě MUSÍM dotáhnout do konce, těžko říct. Každopádně ve čtvrté hře na stole vznikl jakýsi klastr koulí uprostřed stolu. Protože jsem to já, pokoušel jsem se problém vyřešit pravděpodobně tím nejsložitějším způsobem.

CHYBA Soupeř dohrál 3:1 Pátá hra byla téměř stejná, jako ta čtvrtá 3:2 Za tohoto stavu jsem rozstřeloval… Spadla koule, takže pokračuji. S drobnými problémy dostal na předposlední kouli (osmička krásný přirozený přívod na poslední desítku) nic těžkého… Už jsem myslel na další rack a úplně jsem ztratil koncentraci a nepotopil jsem ji o kilometr. Od té chvíle jsem nebyl schopný se dostat do klasického zápasového módu… Nic nevycházelo, hrál jsem příliš složitě… No prostě katastrofa. Prohra 3:7.

 

Adam Trhlík

 

Na 1. zápas jsem dostal polského soupeře Oskara Jamorskiho, kterého si moc dobře pamatuji z letošního EEBC junior cupu v Bulharsku, kde skončil ve finále, tudíž jsem věděl, jak moc dobrý soupeř je a že každou mou chybu, kterou udělám, potrestá. Ze začátku se vyvíjelo všechno dobře, já jsem vyhrál tempo a taky 1. hru. Poté rozstřeloval soupeř a dal čistou. Skóre bylo 1-1. Takhle to šlo až do stavu 3-3, kdy jsem udělal chybu, tudíž pro mě bylo skóre nepříznivé 3:4. Poté přichází soupeřovo rozstřel, kdy mu nespadla žádná koule. Já dávám jednoduchou jistotu a dohrávám stůl – 4:4. V další hře ale bohužel chybu udělám já a soupeř mi dohraje stůl. Za stavu 4:5 jsem po soupeřovo rozstřelu nemohl zahrát žádnou kouli do kapsy, a proto jsem se rozhodl hrát jistotu. Byl jsem nervózní, jak to skončí a bohužel jsem strk neutempoval a nabídl soupeři jednoduchou dohrávku, které využil.

Do 1. kola B-strany jsem dostal walk-over. Třetí zápas jsem hrál s mým klubovým kolegou Davidem Mrázkem. Jelikož spolu trénujeme každý den, oba moc dobře víme co proti sobě hrát a co ne. Oba jsme nehráli ani z daleka svoje maximum a hodně her jsme si tam vzájemně nechávali. Za stavu 5:4 pro mě David udělal chybu na předposlední kouli a nechal mi tam jednoduchou dohrávku, které jsem využil a v zápase zvítězil 6:4. Další zápas jsem hrál proti bronzovému medailistovi v 10-ball z minulého ME a to proti Norovi Emil-Andre Gangfløtovi. Hrál jsem dobře, ale bohužel za stavu 4:2 jsem vyklepal 10-ball a to rozhodlo zápas. Další frame jsem rozstřeloval já, ale bohužel mi nic nespadlo a soupeř mi dohrál stůl.

 

David Mrázek

 

První zápas jsem hrál s Finem Juho Teittinenem. Tento zápas jsem nehrál dobře ani špatně, ale dokázal jsem využít pár jeho chyb, takže jsem vyhrál 6:4. Druhý zápas mě čekal rakouský hráč Florian Heel. Do stavu 2:2 to byla pěkná hra. Potom, netuším co se stalo, ale najednou jsem nedokázal zahrát vůbec nic. Každej frame nějaká blbá chyba a soupeř toho pokaždé využil, takže prohrávám 2:6.

Další den jsem hrál s Adamem Trhlíkem o postup do last 32. Hrajeme spolu každý den, takže se oba vzájemně dost dobře známe. Ale to, co jsme předváděli na stole, byla tragédie, kterou jsem dlouho neviděl a doufám i že dlouho neuvidím. Mých šest chyb na předposlední nebo předposlední kouli rozhodlo. A Adam tedy všech 6 „dárků“ využil, takže prohrávám 6:4 a končím v disciplíně 10 ball dost zklamaný. Teď se musím snažit to všechno vypustit z hlavy a soustředit se na další disciplíny.

 

Tomáš Vančura – vedoucí reprezentace

 

A nyní mé shrnutí. Prozatím se od začátku ME na klukách projevuje nervozita a nesoustředěnost pramenící z velkého očekávaní nebo prostě z titulu nováčkovské daně. Vím, jak dobře kluci umí hrát a kde mají své limity, zde je to pouze o hlavě, která má vliv na provedení strku a také na konstrukci hry, kdy občasná spatná volba postupu dohrávek vede k nutnosti těžších strků a většímu procentu chyb. Kluci se postupně oklepávají a snad stihneme uhrát nějaký lepší výsledek.

Po každém zápase vyhodnotíme průběh, chyby i dobré momenty a snažíme se to hodit za hlavu. Včera jsme byli na pinčesu, volejbale a nakonec plavat. Dnes jedeme do Eidhovenu si zahrát do poolbilliardové herny, pak kouknem na semi či finále 10 ball (všechny kategorie) a zase bazén a sauna. Zítra to bude lepší. Děkujeme všem za podporu, každý komentář nabudí. Díky moc.

Za výpravu na ME juniorů zdraví Tomáš

 

Další hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Desítku vyhrál Marek Hajdovský!

Minulý víkend jsme byli svědky dalšího kola České poolové tour, tentokrát v disciplíně 10 ball.

Kolo se hrálo v Brně, Čajovně Utopia, která poskytla výborné sportovní podmínky.

Na soutěž dorazilo všech 32 přihlášených osob. Z regionů nepostoupili v některých případech velcí favorité, což by mohlo značit, že se výkonnost ve střední i ve vyšší části soutěží začíná vyrovnávat.

Soutěž týmů pokračuje druhým kolem

Na prvním kole extraligy týmů se potkalo všech šestnáct přihlášených týmů.

Již druhým rokem se hrají disciplíny 8, 9, a 10 ball. Hraje se systém každý s každým rozděleným do třech kol. Každé utkání je ohodnoceno třemi body, které si týmy rozdělí podle toho, jak dopadnou jednotlivé zápasy.

Federal Cup 2020 vyhrálo Slovensko

8. ročník Federal Cup 2020 se hrál na Slovensku v Trenčíně, herna Biliard Club POINT.

Start turnaje byl naplánován na sobotu v deset hodin.

Ohlédnutí za MR juniorů

V lednu a na začátku února proběhlo mistrovství republiky juniorů.

Jako již tradičně se hrálo v Pardubicích, hrály se postupně všechny disciplíny ve čtyřech hracích dnech, dohromady se zúčastnilo celkem 25 hráčů.

Federal Cup 2020, Trenčín

Následující víkend se bude hrát sedmý ročník mezistátního zápasu Česko – Slovensko Federal Cup 2020.

Zápas se odehraje na Slovensku v Trenčíně, klub POINT Trenčín.

Českou republiku budou reprezentovat:

Marek Hajdovský, Jan Meisner, Petr Urban, David Žalman, Zhou Longdi (kapitán: Robin Vladyka)

Nominace Slovenské republiky:

Jaroslav Polách, Balázs Köles, Jakub Koniar, Tomáš Krovina, Adam Janík (kapitán: Samuel Koniar).

Další zpravodajství

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Liga týmů

27. – 28.6. proběhne poslední kolo týmů.

V extralize se bude hrát o osm postupových míst na MR 2020 a o pohár pro vítěze základní části.

V I. lize se bude hrát o baráž – čtyři postupová místa, a o pohár pro nejlepší tým soutěže.

Vše můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

ME juniorů 2020 definitivně zrušeno

V sobotu jsme obdrželi dopis od EPBF, v krátkosti v bodech níže, nebo pod článkem originál.

  • ME juniorů 2020 definitivně zrušeno
  • První akcí EPBF bude snad ET v Sankt Johannu, zatím stále v přípravách a snad brzy bude pozvánka
  • ME dospělých a U23 v Turecku, stejně jako ET mužů a žen v listopadu, stále v přípravách

20.06.20 EPBF Update June 2020

 

Best of East příští měsíc v Pardubicích

Vážení příznivci kulečníku, přišla výborná zpráva, turnaj BoE, který se měl konat v Maďarsku, místní vláda nepovolila a proběhne 18.-19.7.2020 v herně MPC Pardubice.

Více info bude následovat.

3. kolo ligy týmů

Poslední týden v červnu 2020 se konají poslední kola ligy týmů.

V sobotu se hraje Extraliga, v neděli I. liga.

Rozlosování do heren, propozice a další informace naleznete na našem webu v záložce soutěže – týmy.

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

ČPTour 8 ball 32

Dnes se hraje ČPTour 32 8 ball v Harlequinu Praha, můžete sledovat na našem výsledkovém servisu a semifinále a finále bude živý přenos.

 

Alikvótní počet postupujích z regionů

Dnes se hrají regiony – kvalifikační turnaje na zítřejší ČPTour 32 8 ball.

Všem přejeme hodně štěstí!

Počet postupujících z regionů můžete nalézt na Google disk.

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Lebduška Filip MPC Pardubice 1419.2
2 Vondráček Petr MPC Pardubice 1346.3
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1226.3
4 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1197.7
5 Žalman David MPC Pardubice 1042
6 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1027.3
7 Růčka Radek MPC Pardubice 1013.1
8 Kníže Martin MPC Pardubice 966.2
9 Tužil Pavel MPC Pardubice 945.6
10 Washburn Calvin Řipská Praha 923.4
11 Švestka Martin MPC Pardubice 893.2
12 Lazarevič Saša MPC Pardubice 818.7
13 Baloun Ondřej MPC Pardubice 815.1
14 Kubánek Roman MPC Pardubice 809.5
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 758.1
16 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 753.3
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020