ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

 

Naši hráči jsou ze svých výkonů spíše smutní i naštvaní jak si můžete přečíst z jejich pohledů níže.

Dohrání disciplíny 10 ball je na pořadu dnes odpoledne a finále začíná od 19:30 hodin.

 

Naši hráči mají před sebou ještě dvě disciplíny a stále jsou ve hře v kategorii týmů U17 a přesto, že se jim doposud moc nedaří si zaslouží naší podporu a vědomí, že jsme s nimi. Fandíme dále a vy hlavu vzhůru a užívejte si tu hru, protože tím, že se vystresujete, si rozhodně nepomůžete.

 

Makejte a užívejte si ten čas na stole!

 

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů a vedoucího týmu Tomáše Vančury.

 

Junioři:

25. – 32. místo Gulik Michael

Kadeti:

17. – 32. místo Trhlík Adam

33. – 48. místo Mrázek David

49. – 59. místo Tomeček Milan

 

Další výsledky je možné sledovat na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019 a placený stream na stránkách Kozoom.

 

Milan Tomeček

 

První zápas jsem hrál s Adjin Piknajk. V zápase jsem dělal fatální chyby, které mě stáli celý zápas. Přišlo mi, že jsem si ten zápas prohrál sám v hlavě a chyběla mi sebedůvěra. Druhý zápas jsem hrál s Rapcskak Barnabas. V tomto zápase jsem začal velmi špatně a také jsem netrefoval jednoduché koule. Ke konci zápasu jsem to zlomil v hlavě a uvědomil si, že se nemám stresovat a ze stavu 0:5 jsem otáčel na 3:5. Pak mě ujela jistota a soupeř tohi využil a ukončil zápas 3:6.

 

Michael Gulik

 

Už noc nebyla moc příjemná… Spánku nebylo moc. A navíc jsem se stále budil. Do arény jsem přišel o tři čtvrtě hodiny předem, abych se aklimatizoval. Pomohlo to. První tři hry jsem hrál opravdu skvěle, vyšlo úplně všechno. Za stavu 3:0 se však něco stalo. Nevím, jestli to byla najednou zodpovědnost, že teď už to prostě MUSÍM dotáhnout do konce, těžko říct. Každopádně ve čtvrté hře na stole vznikl jakýsi klastr koulí uprostřed stolu. Protože jsem to já, pokoušel jsem se problém vyřešit pravděpodobně tím nejsložitějším způsobem.

CHYBA Soupeř dohrál 3:1 Pátá hra byla téměř stejná, jako ta čtvrtá 3:2 Za tohoto stavu jsem rozstřeloval… Spadla koule, takže pokračuji. S drobnými problémy dostal na předposlední kouli (osmička krásný přirozený přívod na poslední desítku) nic těžkého… Už jsem myslel na další rack a úplně jsem ztratil koncentraci a nepotopil jsem ji o kilometr. Od té chvíle jsem nebyl schopný se dostat do klasického zápasového módu… Nic nevycházelo, hrál jsem příliš složitě… No prostě katastrofa. Prohra 3:7.

 

Adam Trhlík

 

Na 1. zápas jsem dostal polského soupeře Oskara Jamorskiho, kterého si moc dobře pamatuji z letošního EEBC junior cupu v Bulharsku, kde skončil ve finále, tudíž jsem věděl, jak moc dobrý soupeř je a že každou mou chybu, kterou udělám, potrestá. Ze začátku se vyvíjelo všechno dobře, já jsem vyhrál tempo a taky 1. hru. Poté rozstřeloval soupeř a dal čistou. Skóre bylo 1-1. Takhle to šlo až do stavu 3-3, kdy jsem udělal chybu, tudíž pro mě bylo skóre nepříznivé 3:4. Poté přichází soupeřovo rozstřel, kdy mu nespadla žádná koule. Já dávám jednoduchou jistotu a dohrávám stůl – 4:4. V další hře ale bohužel chybu udělám já a soupeř mi dohraje stůl. Za stavu 4:5 jsem po soupeřovo rozstřelu nemohl zahrát žádnou kouli do kapsy, a proto jsem se rozhodl hrát jistotu. Byl jsem nervózní, jak to skončí a bohužel jsem strk neutempoval a nabídl soupeři jednoduchou dohrávku, které využil.

Do 1. kola B-strany jsem dostal walk-over. Třetí zápas jsem hrál s mým klubovým kolegou Davidem Mrázkem. Jelikož spolu trénujeme každý den, oba moc dobře víme co proti sobě hrát a co ne. Oba jsme nehráli ani z daleka svoje maximum a hodně her jsme si tam vzájemně nechávali. Za stavu 5:4 pro mě David udělal chybu na předposlední kouli a nechal mi tam jednoduchou dohrávku, které jsem využil a v zápase zvítězil 6:4. Další zápas jsem hrál proti bronzovému medailistovi v 10-ball z minulého ME a to proti Norovi Emil-Andre Gangfløtovi. Hrál jsem dobře, ale bohužel za stavu 4:2 jsem vyklepal 10-ball a to rozhodlo zápas. Další frame jsem rozstřeloval já, ale bohužel mi nic nespadlo a soupeř mi dohrál stůl.

 

David Mrázek

 

První zápas jsem hrál s Finem Juho Teittinenem. Tento zápas jsem nehrál dobře ani špatně, ale dokázal jsem využít pár jeho chyb, takže jsem vyhrál 6:4. Druhý zápas mě čekal rakouský hráč Florian Heel. Do stavu 2:2 to byla pěkná hra. Potom, netuším co se stalo, ale najednou jsem nedokázal zahrát vůbec nic. Každej frame nějaká blbá chyba a soupeř toho pokaždé využil, takže prohrávám 2:6.

Další den jsem hrál s Adamem Trhlíkem o postup do last 32. Hrajeme spolu každý den, takže se oba vzájemně dost dobře známe. Ale to, co jsme předváděli na stole, byla tragédie, kterou jsem dlouho neviděl a doufám i že dlouho neuvidím. Mých šest chyb na předposlední nebo předposlední kouli rozhodlo. A Adam tedy všech 6 „dárků“ využil, takže prohrávám 6:4 a končím v disciplíně 10 ball dost zklamaný. Teď se musím snažit to všechno vypustit z hlavy a soustředit se na další disciplíny.

 

Tomáš Vančura – vedoucí reprezentace

 

A nyní mé shrnutí. Prozatím se od začátku ME na klukách projevuje nervozita a nesoustředěnost pramenící z velkého očekávaní nebo prostě z titulu nováčkovské daně. Vím, jak dobře kluci umí hrát a kde mají své limity, zde je to pouze o hlavě, která má vliv na provedení strku a také na konstrukci hry, kdy občasná spatná volba postupu dohrávek vede k nutnosti těžších strků a většímu procentu chyb. Kluci se postupně oklepávají a snad stihneme uhrát nějaký lepší výsledek.

Po každém zápase vyhodnotíme průběh, chyby i dobré momenty a snažíme se to hodit za hlavu. Včera jsme byli na pinčesu, volejbale a nakonec plavat. Dnes jedeme do Eidhovenu si zahrát do poolbilliardové herny, pak kouknem na semi či finále 10 ball (všechny kategorie) a zase bazén a sauna. Zítra to bude lepší. Děkujeme všem za podporu, každý komentář nabudí. Díky moc.

Za výpravu na ME juniorů zdraví Tomáš

 

Další hlavní zprávy

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Další zpravodajství

Senior Cup 2019

31.8. – 1.9.2019 se koná jjiž tradiční  Senior Cup 2019, startovné 500,- Kč, Ceny 15 tis. Kč.

SeniorCup2019_propozice_cz

Veronika Hubrtová bere opět bronz na EuroTouru!

 

Ve dnech 1. – 4.8.2019 se konal Eurotour mužů i žen v holandském Veldhovenu.

 

Turnaje mužů se zúčastnil pouze Roman Hybler, který vypadl po prohrách s Nickem Malaiem a Pecejlem Aleksou. Těmto dvou prohrám předcházela vítězství nad Janem Wolfem 9-8, Schoeneshoefer Mirco 9-2.

Roman skončil na 33. místě ze 193 účastníků.

 

Vítězem se stal Mario He z Rakouska.

 

Celkově je Roman na 24. místě žebříčku EuroTour, který čítá 550 jmen, mezi nimiž je na 67. místě Marek Hajdovský, 172. Jan Meisner, 185. Petr Urban a 233. místo má David Žalman.

Mistrovství Evropy juniorů zakončeno disciplínou 9 ball

 

Divácky nejatraktivnější disciplína 9 ball je již také odehrána a tím pádem je ukončeno celé Mistrovství Evropy juniorů z Veldhovenu v Holandsku 2019.

 

Naši hráči celkově nejsou spokojeni s výsledky, ale věříme, že jim tato velká akce přinesla alespoň dílčí úspěchy v podobě vyhraných zápasů a zároveň nové zkušenosti, ohledně prostředí ve kterém se ME juniorů odehrává, také časový rozhodčí, jak se vypořádat s problémy s vybavením, jelikož někomu hned na začátku pár dní chybělo, nebo se porouchalo. 

ME juniorů 2019 – shrnutí 8 ball a týmů

 

Nejznámější disciplína 8 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je  asi nejznámější disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Klasické rozdělení na „půlky“ a „plné“, zakončené potopením černé koule.

Spokojenost našich hráčů stále nepanuje a je to škoda, protože jim fandíme a víme, že hráčské kvality mají.

ME juniorů a shrnutí první disciplíny – 14.1 nekonečná

 

První disciplína z ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu je odehrána a to konkrétně disciplína 14.1 nekonečná. Disciplína, která vyžaduje vytrvalost a správné řešení pozic na stole. Naši hráči se snažili vyrovnat nejen s tím, že jsou někteří poprvé na mistrovství Evropy, ale také s tím, aby ukázali, co mají natrénováno. Bohužel vyšších umístění jsme v této disciplíně nedosáhli a tituly z kategorií juniorů a kadetů putují do Německa. 

 

Naše hráče čekají další tři disciplíny a tak všichni nadále fandíme a sledujeme. Kluci do toho!

Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019

 

Dnes začíná Mistrovství Evropy v poolbilliardu v kategorii juniorů a kadetů 2019. Letos se koná jako v loňském roce (výroční ME) ve Veldhovenu v Holandsku a to ve dnech 22. července až 30. července 2019.

 

Na letošním šampionátu má zastoupení hned 28 zemí. Nemáme obsazenou kategorii dívek, ale v kategoriích U17 je celkem 61 hráčů (3 reprezentanti ČR) a v kategorii U19 je zástupců 47 (1 reprezentant ČR).

Školský pohár 2019

V pátek 14. června 2019 se v herně Harlequin Praha konal pod záštitou Českomoravského billiardového svazu již 4. ročník poolbilliardového turnaje pro žáky základních škol v disciplíně mini 8 ball as. „miniosmička“. Prezence byla již od 9,00 hodin a do začátku turnaje dorazilo 20 hráček a hráčů ze sedmi sportovních klubů: MPC Pardubice, BC Metropol České Budějovice, (kluboví hráči v ČB a také hráči z DDM Netolice), BC Casablanca Tábor, BC Harlequin Praha, TJ Sokol Hodonín, SK Delta Billiard Brno a 1. Billiardový Club Děčín.

World Cup of Pool 2019 pro český tým končí

 

BetVictor World Cup of Pool 2019 začal prvními zápasy, kde se naši hráči Michal Gavenčiak a Roman Hybler utkali s favorizovaným týmem nejen tohoto zápasu, ale celého turnaje Carlem Biadem a Jeffem de Lunou reprezentující Filipíny. 

Zápas bylo možné sledovat živě na NovaSport 2, kde budou probíhat přenosy všech zápasů včetně nedělního finálového dne.

Roman s Michalem před zápasem absolvovali kratší prohlídku města, které je krásné a postupně se přesunuli do Morningside arény, aby se seznámili s prostředím arény při zápasech, ale zároveň potrénovali v tréninkové místnosti.

WORLD CUP OF POOL 2019 již zítra

 

 

BetVictor World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. června 2019 až 30. června 2019. Vrací se do Anglie, konkrétně do Leicesteru a tým Číny se pokusí o to, stát se prvním obhájcem titulu World Cup of pool.

V poli účastníků jsou nesmírně silné dvojice, jako je domácí Velká Británie, USA, Filipíny, Německo, Španělsko a další silně obsazené dvojice jiných států.

Celkem startuje 32 dvojic a systém turnaje je SKO – tedy jedna prohra a turnaj pro danou dvojici končí.

Afri-East Euro Cup 2019 odehrán

 

První ročník Afri-East Euro Cup 2019 je za námi a pro tým z Evropy s tím nejlepším výsledkem, kterým je vítězství. Začátek utkání se nepovedl Andrey Seroshstanovi, kdy prohrával už 0-3, ale poté co srovnal, zápas se štěstím a kombinací vyhrál. Richard Halliday porazil Patsuru z Ukrainy a pro tým, kde jsme měli našeho zástupce Petra Urbana to vypadalo špatně. Naštěstí, dvojice Urban  Skoneczny po výborné souhře svůj zápas vyhráli a snížili první den na 1-2. 

 

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1993.8
2 Urban Petr MPC Pardubice 1437.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1203.7
4 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1179.7
5 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1178.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1165.7
7 Zhou Longdi MPC Pardubice 1165.5
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1143.4
9 Praus Tomáš MPC Pardubice 1099.6
10 Lebduška Filip MPC Pardubice 1094.1
11 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1040.3
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1027.6
13 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 969.3
14 Tužil Pavel MPC Pardubice 967.8
15 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 965.1
16 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 957
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019