ME juniorů 2019 – shrnutí 10 ball

 

Další disciplína 10 ball je pro naše hráče na ME juniorů, kadetů a dívek ve Veldovenu odehrána. Disciplína, která je nejmladší disciplínou ze čtyř disciplín v poolbilliardu. Je to vlastně kombinace devítky a osmičky. Důležitá hra, která vyžaduje správně volené nahrávky, ale zároveň správnou volbu defenzivní či ofenzivního podání hry.

 

Naši hráči jsou ze svých výkonů spíše smutní i naštvaní jak si můžete přečíst z jejich pohledů níže.

Dohrání disciplíny 10 ball je na pořadu dnes odpoledne a finále začíná od 19:30 hodin.

 

Naši hráči mají před sebou ještě dvě disciplíny a stále jsou ve hře v kategorii týmů U17 a přesto, že se jim doposud moc nedaří si zaslouží naší podporu a vědomí, že jsme s nimi. Fandíme dále a vy hlavu vzhůru a užívejte si tu hru, protože tím, že se vystresujete, si rozhodně nepomůžete.

 

Makejte a užívejte si ten čas na stole!

 

Níže můžete naleznout konečné umístění a zároveň pohledy našich hráčů a vedoucího týmu Tomáše Vančury.

 

Junioři:

25. – 32. místo Gulik Michael

Kadeti:

17. – 32. místo Trhlík Adam

33. – 48. místo Mrázek David

49. – 59. místo Tomeček Milan

 

Další výsledky je možné sledovat na stránkách Mistrovství Evropy juniorů 2019 a placený stream na stránkách Kozoom.

 

Milan Tomeček

 

První zápas jsem hrál s Adjin Piknajk. V zápase jsem dělal fatální chyby, které mě stáli celý zápas. Přišlo mi, že jsem si ten zápas prohrál sám v hlavě a chyběla mi sebedůvěra. Druhý zápas jsem hrál s Rapcskak Barnabas. V tomto zápase jsem začal velmi špatně a také jsem netrefoval jednoduché koule. Ke konci zápasu jsem to zlomil v hlavě a uvědomil si, že se nemám stresovat a ze stavu 0:5 jsem otáčel na 3:5. Pak mě ujela jistota a soupeř tohi využil a ukončil zápas 3:6.

 

Michael Gulik

 

Už noc nebyla moc příjemná… Spánku nebylo moc. A navíc jsem se stále budil. Do arény jsem přišel o tři čtvrtě hodiny předem, abych se aklimatizoval. Pomohlo to. První tři hry jsem hrál opravdu skvěle, vyšlo úplně všechno. Za stavu 3:0 se však něco stalo. Nevím, jestli to byla najednou zodpovědnost, že teď už to prostě MUSÍM dotáhnout do konce, těžko říct. Každopádně ve čtvrté hře na stole vznikl jakýsi klastr koulí uprostřed stolu. Protože jsem to já, pokoušel jsem se problém vyřešit pravděpodobně tím nejsložitějším způsobem.

CHYBA Soupeř dohrál 3:1 Pátá hra byla téměř stejná, jako ta čtvrtá 3:2 Za tohoto stavu jsem rozstřeloval… Spadla koule, takže pokračuji. S drobnými problémy dostal na předposlední kouli (osmička krásný přirozený přívod na poslední desítku) nic těžkého… Už jsem myslel na další rack a úplně jsem ztratil koncentraci a nepotopil jsem ji o kilometr. Od té chvíle jsem nebyl schopný se dostat do klasického zápasového módu… Nic nevycházelo, hrál jsem příliš složitě… No prostě katastrofa. Prohra 3:7.

 

Adam Trhlík

 

Na 1. zápas jsem dostal polského soupeře Oskara Jamorskiho, kterého si moc dobře pamatuji z letošního EEBC junior cupu v Bulharsku, kde skončil ve finále, tudíž jsem věděl, jak moc dobrý soupeř je a že každou mou chybu, kterou udělám, potrestá. Ze začátku se vyvíjelo všechno dobře, já jsem vyhrál tempo a taky 1. hru. Poté rozstřeloval soupeř a dal čistou. Skóre bylo 1-1. Takhle to šlo až do stavu 3-3, kdy jsem udělal chybu, tudíž pro mě bylo skóre nepříznivé 3:4. Poté přichází soupeřovo rozstřel, kdy mu nespadla žádná koule. Já dávám jednoduchou jistotu a dohrávám stůl – 4:4. V další hře ale bohužel chybu udělám já a soupeř mi dohraje stůl. Za stavu 4:5 jsem po soupeřovo rozstřelu nemohl zahrát žádnou kouli do kapsy, a proto jsem se rozhodl hrát jistotu. Byl jsem nervózní, jak to skončí a bohužel jsem strk neutempoval a nabídl soupeři jednoduchou dohrávku, které využil.

Do 1. kola B-strany jsem dostal walk-over. Třetí zápas jsem hrál s mým klubovým kolegou Davidem Mrázkem. Jelikož spolu trénujeme každý den, oba moc dobře víme co proti sobě hrát a co ne. Oba jsme nehráli ani z daleka svoje maximum a hodně her jsme si tam vzájemně nechávali. Za stavu 5:4 pro mě David udělal chybu na předposlední kouli a nechal mi tam jednoduchou dohrávku, které jsem využil a v zápase zvítězil 6:4. Další zápas jsem hrál proti bronzovému medailistovi v 10-ball z minulého ME a to proti Norovi Emil-Andre Gangfløtovi. Hrál jsem dobře, ale bohužel za stavu 4:2 jsem vyklepal 10-ball a to rozhodlo zápas. Další frame jsem rozstřeloval já, ale bohužel mi nic nespadlo a soupeř mi dohrál stůl.

 

David Mrázek

 

První zápas jsem hrál s Finem Juho Teittinenem. Tento zápas jsem nehrál dobře ani špatně, ale dokázal jsem využít pár jeho chyb, takže jsem vyhrál 6:4. Druhý zápas mě čekal rakouský hráč Florian Heel. Do stavu 2:2 to byla pěkná hra. Potom, netuším co se stalo, ale najednou jsem nedokázal zahrát vůbec nic. Každej frame nějaká blbá chyba a soupeř toho pokaždé využil, takže prohrávám 2:6.

Další den jsem hrál s Adamem Trhlíkem o postup do last 32. Hrajeme spolu každý den, takže se oba vzájemně dost dobře známe. Ale to, co jsme předváděli na stole, byla tragédie, kterou jsem dlouho neviděl a doufám i že dlouho neuvidím. Mých šest chyb na předposlední nebo předposlední kouli rozhodlo. A Adam tedy všech 6 „dárků“ využil, takže prohrávám 6:4 a končím v disciplíně 10 ball dost zklamaný. Teď se musím snažit to všechno vypustit z hlavy a soustředit se na další disciplíny.

 

Tomáš Vančura – vedoucí reprezentace

 

A nyní mé shrnutí. Prozatím se od začátku ME na klukách projevuje nervozita a nesoustředěnost pramenící z velkého očekávaní nebo prostě z titulu nováčkovské daně. Vím, jak dobře kluci umí hrát a kde mají své limity, zde je to pouze o hlavě, která má vliv na provedení strku a také na konstrukci hry, kdy občasná spatná volba postupu dohrávek vede k nutnosti těžších strků a většímu procentu chyb. Kluci se postupně oklepávají a snad stihneme uhrát nějaký lepší výsledek.

Po každém zápase vyhodnotíme průběh, chyby i dobré momenty a snažíme se to hodit za hlavu. Včera jsme byli na pinčesu, volejbale a nakonec plavat. Dnes jedeme do Eidhovenu si zahrát do poolbilliardové herny, pak kouknem na semi či finále 10 ball (všechny kategorie) a zase bazén a sauna. Zítra to bude lepší. Děkujeme všem za podporu, každý komentář nabudí. Díky moc.

Za výpravu na ME juniorů zdraví Tomáš

 

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Rozhovor s vítězem MR týmů MPC Pardubice

 

Blahopřeji celému týmu k vítězství v domácím šampionátu.

V základní části jste získali nejvíce bodů a potvrdili to i na MR týmů. Takže v týmu to klape?

Rozhovor s vítězi MR dvojic

Blahopřeji k vítězství, podle výsledků to vypadalo jednoduše, „nejhorší výsledek“ je, že jste vyhráli jenom 6:3. Bylo to opravdu tak lehké? Jak jste cítili šance před turnajem?

Petr: Dle výsledků to vypadá jednoznačně. V úvodních zápasech při nás stálo štěstí. Vyhrávali jsme a ani nevěděli chvilkami jak. V semifinále nám pomohli kluci z Tábora neproměněnou devítkou na 3:2. Zápas jsme poté otočili na svou stranu. Ve finále jsme předvedli skoro bezchybný výkon a poměrně jednoznačně zvítězili. Před turnajem jsme byli žebříčkově favorité, ale nebylo jednoduché to potvrdit.

David: No musím říci, že ačkoliv to tak dle výsledků nevypadalo měli jsme hodně pomalý rozjezd s velkou dávkou občasného štěstí na pozice. Teprve semifinále a finále se nám opravdu povedlo a chodilo vše podle představ.

Máte rádi dvojice? Neuvažujete o tom, že se zúčastníte kvalifikace na World Cup of Pool?

Petr: Dvojice mám rád a díky zápasům během FederalCupu jsme na sebe s Davidem celkem zvyklý a víme, co od druhého očekávat. O World Cup of Pool jsme přemýšleli už minulý rok a tento rok to zkusíme zrealizovat.

David: Ano dvojice jsou úplně něco jiného a každoročně se na ně těším. WCP záleží hodně na tom, zda bude nominována dvojice Roman Hybler a Michal Gavenčiak, v tomto případě bychom hrát nemohli, protože finálovou část může hrát pouze jedna dvojice z jednoho státu.

Připravujete se na turnaj dvojic nějak speciálně?

Petr: Ne. Já piloval break, který má David horší :):D

David: Na dvojice se připravit nedá, je důležité, aby si dva hráči sedli.

Byli jste spokojeni s herními podmínkami a organizací? Napadá vás nějaké zlepšení?

Petr: Za mě vše v pořádku. Možná bych popřemýšlel od semifinále o časovém rozhodčím a v single KO zápasy na větší počet vítězných.

David: Ano celkově jsem s podmínkami herny byl spokojený. Mantinely sice občas dělaly psí kusy, ale dalo se na to zvyknout

Jaké máte plány na sklonku roku?

Petr: Vánoční turnaje, co půjde a tento víkend MR týmů.

David: Ke konci roku už toho moc nezbývá, takže žádné velké plány nejsou.

Díky za rozhovor

Otázky vypracoval Robin Vladyka

Mistr týmů je z MPC Pardubice!

Uplynulý víkend se hrála poslední letošní soutěž, a to mistrovství České republiky týmů.

Do soutěže mohlo zasáhnout osm nejlepších týmů z dlouhodobé soutěže, je to vlastně play-off s druhou šancí.

Rozhovor s vítězi MR smíšených dvojic

Blahopřeji, jak spolu už vlastně hrajete dlouho?

Tužil s Žalmanovou překvapivě zvítězili na MR smíšených dvojic

Mistrovství smíšených dvojic bylo na programu minulou neděli, nakonec si přišlo zahrát 23 párů.

Smíšené dvojice může hrát vždy muž / žena.

Dvojice ovládli Petr Urban a David Žalman

V sobotu 16.11. se hrály oblíbené dvojice, tentokrát v BC Hradec Králové.

Na zahájení turnaje se sešlo 34 dvojic, které usilovaly o český mistrovský titul.

Rozhovor s Honzou Meisnerem vítězem čtrnáctky a čtyřboje MČR

Honzo blahopřeji k vítězství ve 14.1 poslední disciplíně jednotlivců v letošním roce.

Jak se ti hrálo? Můžeš popsat svou cestu turnajem?

Další zpravodajství

Rozhovor s Davidem Žalmanem – vítězem ČPTour Open 8 ball

Davide blahopřeji k vítězství, sezónu jsi začal nejlepším možným výsledkem.

Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi pocitově dobře. Střídaly se okamžiky, který by asi nebylo špatné sestříhat na youtube, ale zároveň i lehké chybky, které mě často mohly stát zápas. Bylo to prostě jak na horské dráze a v důležitých se to překlopilo na mojí stranu.

20200119_Výsledky MČR juniorů 2020 v 8 ball


Vítězem Mistrovství ČR juniorů 2020 v disciplíně 8 ball se stal Enrik Tenk z SK Delta Billiard Brno, když v  opět napínavém  finále porazil Davida Mrázka z BC Metropol České Budějovice nejtěsnějším výsledkem 6 – 5 .. Na dělených třetích místech se umístili Tom Kurz z SK Billard Centrum Praha (SF 3 – 6 Tenk) a Matouš Vlk z MPC Pardubice (SF 2-6 Mrázek).
Po dvou disciplínách žebříček čtyřboje MČR juniorů 2020 vede David Mrázek z BC Metropol České Budějovice před Mykolou Morozem z BC BioSystém Plzeň a Enrikem Tenkem z SK Delta Billiard Brno (oba dělené 2. místo)  Blahopřejeme !
Kompletní výsledky 8 ball ZDE
Kompletní výsledky čtyřboje ZDE

20200119_Mistrovství ČR juniorů 2020 v 8 ball


Dnes se opět v Maple pool clubu Pardubice odehrává první Mistrovství ČR juniorů 2020 juniorů a to v disciplíně 8 ball. Své síly dorazilo změřit celkem 19 hráček a hráčů, jež nyní bojují ve skupinách o postup do vyřazovacího pavouka. Výsledky a streamy můžete sledovat ZDE:
Přejeme dobrý strk a skvělé výkony.

20200118_Výsledky MČR juniorů 2020 v 10 ball

Vítězem Mistrovství ČR juniorů 2020 v disciplíně 10 ball se stal Mykola Moroz z BC Bio – Systém Plzeň, když v napínavém  finále porazil Davida Mrázka z BC Metropol České Budějovice nejtěsnějším výsledkem 6 – 5 (5-1, 5-5, 6-5). Na dělených třetích místech se umístili Tom Kurz z SK Billard Centrum Praha (SF 1-6 Moroz) a Milan Tomeček z SK Delta Billiard Brno (SF 1-6 Mrázek). Blahopřejeme !
Kompletní výsledky ZDE:

 

20200118_Mistrovství ČR juniorů 2020 v 10 ball


Dnes se v Maple pool clubu Pardubice odehrává první Mistrovství ČR juniorů 2020 juniorů a to v disciplíně 10 ball. Ze všech koutů republiky se sjelo 18 hráček a hráčů, jež nyní bojují ve skupinách o postup do vyřazovacího pavouka. Výsledky a streamy můžete sledovat ZDE   
Přejeme dobrý strk a skvělé výkony.

David Žalman zvítězil na ČPTour OPEN 8 ball 2020!

Na první turnaj v nové sezóně se přihlásilo 71 hráčů, z nichž dorazilo 70.

V sobotu se hrály skupiny, celkem 16, z nichž postupovali vždy dva do nedělního finále.

Hrálo se ve dvou hernách – Harlequin Praha a Balabuška Praha, dohráno bylo shodně před šestou hodinou.

Do neděle se kvalifikovalo 32 hráčů, všichni favorité byli přítomni.

Nasazení do turnaje ČPTour Open 8 ball 2020

Ve středu 8.1.2020 končilo přihlašování na ČPTour Open 8 ball, první turnaj v tomto roce. Skupiny se odehrají ve dvou hernách, nasazení je vidět v seznamech níže.

Přihlásilo se 71 hráčů, kteří byli nasazeni podle pořadí, v kterém figurovali na konci roku 2019 (pořadí je uveřejněno v on-line přihlašování). Zbylých šest hráčů bylo nalosováno náhodně.

Nasazení a náhodné nalosování je zaznamenáno ve videu na našem kanále ČMBS TV.

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

Mistrovství světa žen 9 ball  2019 – Čína, Sanya

 

Mistrovství světa žen 2019 se konalo od 12. – 19. prosince 2019. Na MS žen 2019 jsme měli naší zástupkyni. Veronika Hubrtová se kvalifikovala díky svým výsledkům na seriálu turnajů ženských EuroTourů, kde v době kvalifikace zaujímala 7. místo a to ji zaručilo účast v hlavní soutěži. Následně díky odřeknutí některých kontinentů, dostaly místo další hráčky z Evropy.

Nabídkové řízení 2020

Vážené kluby,

na odkazu níže je nabídkové řízení na pronájem heren na rok 2020.

Pro podání dotazů je termín do konce tohoto týdne 20.12.2019, celé řízení končí koncem roku.

Prosím reagujte včas, po dokončení nabídkového řízení budeme ihned dělat plán.

Bohužel je to velmi narychlo, museli jsme čekat na kalendáře našich nadřazených organizací, bez kterých by kalendář dělat nemělo smysl.

Nabídkové řízení ke stažení

Tento dokument je také uveřejněn na našich stránkách v sekci media – dokumenty, návrhy na sezónu 2020.

Děkujeme

Přejeme hezké vánoční svátky a šťastný nový rok.

Tým VVs

Novinky z ostatních sekcí

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 2109.3
2 Tužil Pavel MPC Pardubice 1528.6
3 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1489.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1421.7
5 Vondráček Petr MPC Pardubice 1405.1
6 Urban Petr MPC Pardubice 1387.6
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1383.8
8 Praus Tomáš MPC Pardubice 1149.8
9 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1108.3
10 Kníže Martin MPC Pardubice 1088.6
11 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1059.2
12 Nechvíle Josef Řipská Praha 1051.4
13 Zhou Longdi MPC Pardubice 1038.7
14 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 1028.7
15 Tichý Jaroslav Řipská Praha 989.7
16 Balan Arivukkannan SK Delta Billiard Brno 969.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2020
První turnaj se hraje 11.1.2020