ME 2018 – shrnutí 8 ball

 

Sandra Krejčová

První zápas jsem hrála s Běloruskou, Dianisevichus Alisa, se kterou jsem sice prohrála 5:3, ale byl to boj. Ze začátku jsem prohrávala s nulou, jelikož jsem se nemohla přizpůsobit vlastnostem stolu, těžko se mi zvykalo a k tomu si se mnou začala pohrávat nervozita. Potom jsem však začala zápas otáčet a za stavu 4:3 jsem netrefila kouli č.8 a soupeřka mi dohrála její zbývající kouli a černou. Přesto jsem si zápas užila.

Druhý zápas byl s Rakušankou Riegler Anna. Ke stolu jsem přicházela s ledovým klidem a ten jsem si udržela až do konce. Soupeřka odešla s nulou. Zápas dopadl 5:0, moje první vítězství na ME. Třetí zápas byl můj poslední a to se Srbkou, Sarac Bojana. Opět jsem přišla s klidem, ale soupeřka mě třetí hrou rozhodila natolik, že jsem netrefila ani jednoduché koule. Uhrála jsem si jeden bod a za stavu 5:1 jsem vypadla z disiplíny 8 ball.

 

Petr Brancuský

První zápas sem dostal nakládačku 7:0 od Christiana Froehlicha, který předvedl velmi precizní bezchybnou hru. Druhý zápas sem hrál proti Egorovi Trifonovovi. Tento zápas sem měl vyhrát. Do stavu 4:4 jsem měl navrch a poté jsem udělal pár chyb, které pro mě byly osudové a zápas skončil 4:7.

 

Milan Tomeček

V prvním zápase jsem hrál proti Rakušákovi, kterej podstatě nehrál moc dobře a podle mě jsem mu dával příliš moc možností a nehrál jsem svůj standart, ale vyhrál jsem 6:1. Další zápas jsem hrál s Bulharem, kterej hrál dost dobře. Na začátku jsem mu dal čistou, pak jsem mohl dat další akorát jsem si zrovna blbě nahrál na černou a dal jsem mu šanci. Při celém zápase jsem mu dával příliš noc jednoduchých stolů na dohrání. Další den jsem hrál zápas s Finem kterej nehrál moc dobře. Měl to bejt vyhranej zápas ale odešla mě hlava a jedinej bod kterej jsem uhrál byl na čistou. Nevím jestli to bylo ze spánku nebo z něčeho jiného, ale necítil jsem zrovna nejlíp..

 

Calvin Washburn

První zápas s Mustafou ze Severního Kypru který den předním byl ve finále 10ball s Wiktorem. Začátek jsem začal vyhrávat ale místo 6:0 to bylo 3:3. Několik zbytečných chyb tohle způsobilo. Potom byl stav 6:4 pro mě dostal jsem na poslední 8 a já jsem se bál, že 8 mi udělá kick jestli to zahraju, tak jsem dal trochu větší ale kick i tak jsem dostal a dohrál a už potom celkové taky 6:7. První zápas v Béčku jsem zahrál výborně a vyhrál 7:2. Soupeř udělal 2 čistý, takže kanár bohužel nebyl.

Na konci Béčka jsem hrál s Norem co porazil Brancuse v 14.1. Začátek byl hodně špatný a prohrával jsem 1:5. Soupeř ještě k tomu hrál soft break a taky systematicky si stavěl koule, aby mu ty soft breaky vycházeli což mě docela vadilo, ale za celý zápas mu to vyšlo jen jednou tak jsem to potom ani nenahlásil. Jsem si dal time-out abych se vyrovnal. Pro mě největší motivace otočit zápas byl abych nebyl poslední ze spoluhráčů, jelikož Fífa už byl ve 32 a Brancus měl hratelného hráče. Potom už jsem hrál skoro bezchybně a dokázal jsem celý zápas otočit na 7:5. Byl jsem z toho opravdu šťastný. Ten zápas jsem opravdu nechtěl prohrát.

Potom byl los do 32 a dostal jsem Sanjina. Mě upřímně nevadilo koho dostanu, jelikož v osmičce jestli padají breaky a dáváš čistý tak je to docela jedno s kým hraješ. Dokonce jsem hrál vedle Fífy takže mě to osobně pomohlo. Ale začátek byl ještě horší než s Norem a bylo to najednou 6:1. Chyby do té doby jsem udělal docela dost a mohlo v klidu 4:3 pro mě, ale nebylo. Vzdávat se mi nechtělo, tak jsem bojoval dál a využíval každé šance co jsem měl. Otočil jsem to na 4:6 a měl ne nemožný stůl na dohrání, bohužel jsem minul trochu těžkou kouli a comeback byl zastaven. Kdybych býval porazil Mustafu tak určitě bych měl lepší los a myslím si, že bych se dostal i do čtvrtfinále, ale i tak myslím si že jsem zahrál nejlíp, jak jsem mohl a jsem spokojený s mým výsledkem.

 

Filip Lebduška

V prvním kole osmičky jsem dostal volný los, čili jsem čekal na soupeře, dostal se ke mě Stroem Micke z Finska. S ním jsem předvedl skoro bezchybnou hru a zápas jsem vyhrál 7:4 a ze zápasu jsem měl pocit, že se hrálo opravdu dobře. Tento mě bohužel v dalším zápase opustil.

Nastoupil proti mě Okurlar Ruhi-Can z Turecka. Oba jsme byli značně nervózní a na hře to bylo opravdu vidět. Občas přišli světlé momenty, například v podobě mé jedné čisté hry, ale celkově vzato jsme se u stolu dost střídali … Nakonec jsem prohrál 6:7 a ze zápasu jsem neměl vůbec dobrý pocit. Vím totiž, že tento zápas bych bez nervů a strachu z výhry, vyhrál s naprostým přehledem, …čili mě tato prohra opravdu mrzí.

Jako poslední disciplína nás čeká 9ball, ve kterém nemám úplně příznivý los, čeká mě Pehlivanovic Sanjin, takže každý palec, který mi budete držet bude hodně potřeba.

 

Veronika Hubrtová

V prvním kole 8 ball mě čekala celkem těžká soupeřka a to Line Kjoersvik. Znám, že dokáže hrát dobře, ale i hůř. Tento zápas bylo to druhé. Bohužel, já jsem z počátku využila jen několika jejích chyb, byla jsem dost nervózní, a na konci ona hrála lépe a tak jsem prohrála 4-6.

V B-straně pavouka na mě čekala Micha Beuriot z Holandska. Obě dvě jsme hrály pěkný pool. Bohužel pro ni, za stavu 5-5 dohrávala hru, ale už na předposlední kouli si špatně přihrála a tak mě zajímalo, co provede s černou, která byla blokovaná jednou mojí koulí. Zvolila véčko, velmi těžké, a to o kousek nevyšlo. Bohužel pro ni, jelikož zahrála prudkou ranou, černá spadla do protějšího středu a já tak vyhrála 6-5. V Last 32 mi los přisoudil Luisu Furberg. I ona dokáže dělat hodně chyb, ale tady jich dělala méně. Opět jsem byla nerozní a možná i méně koncentrovaná a tak jsem prohrála 3-6.

 

Miroslava Hubrtová

První zápas v 8 ball jsem hrála s Zwijnenburg Jum, bohužel jsem se nemohla vůbec soustředit, v herně bylo horko k zalknutí… Podle toho zápas vypadal, prohrála jsem 5 : 2. Když jsem se šla rozehrát před zápasem s Wessel Susanne bylo vymalováno, dávala naprosto všechno, prohrála jsem 0 : 5 skoro mne nepouštěla na stůl…

 

Petr Kavan

První zápas jsem hrál proti Němci Gerbetu Guidovi. Obával jsem se, že po predešlé noci strávené za volantem a cca jen půl hodinovém seznámení se se stolem bude moje hra nepřesná a budu mít problém s tempem na bílé. Naštěstí se to nepotvrdilo. Hrál jsem dle mého názoru kvalitní kulečník a se soupeřem jsme se přetahovali o vedení. Až do stavu 6:6. Poslední hru jsem byl na rozstřelu. Precizně a nad očekávání přesně jsem vyřešil docela těžký stůl a krásně si nahrál na poslední kouli č 8. Stopball na 40 cm a slavil bych své první vítězství na ME. Koule potopitelná snad i koštětem. Zapracovala hlava a já netrefil snad o 10cm. Soupeř dohrál. Prohra 6:7. Kdybych byl krtek, zalezl bych do nory a už nevylezl. No nic.

Druhý zápas. Dán Magle Theis. Když přicházel ke stolu, tak jsem si myslel, že si spletl stůl. Na seniora nevypadal. Tento zápas jsem hrál uvolněně a myslím, že i kvalitně. Výsledek 4:7 v můj neprospěch vypadá dost jednoznačně, ale v reálu to byl zápas vyrovnaný a v podstatě o potrestaných chybách. I můj soupeř při podávání ruky po zápase prohlásil, že náš zápas byl hodně kvalitní. (Tedy jestli jsem mu dobře rozuměl) Tak to je celé k osmičce. Ted čekám na devítku a budu fandit svým spoluhráčům, kteří postoupili dále.

 

Jan Mrňák

Osmička je mou oblíbenou hrou a tak jsem se těšil, že si po předchozích prohraných zápasech spravím chuť výsledkem i předvedenou hrou. Nevyšlo to :-(  Finský protivník v prvním kole udělal první chybu asi za stavu 5:0 pro něj. Nebyl jsem schopen dohrávat a tak to docela rychle skončilo 2:7 z mého pohledu.

Na večerní zápas jsem šel s odhodláním, konečně protrhnout šňůru nevýher. Po několika hrubých chybách a neschopnosti potopit pět koulí po sobě pro mne Evropa skončila prohrou 5:7. Jediné co při zápasech potěšilo je, že jsem nerozlámal tágo a budu si moci někdy doma šťouchnout ;-)

Díky všem za podporu.

 

Marek Hajdovský

V 8ball jsem do 1.kola dostal bronzového medailistu z 14.1 Mariusze Skoneczneho z Polska. Sehráli jsme spolu už docela dost zápasů, takže jsme se neměli čím moc překvapit. Bohužel začátek zápasu se mi těžce nepovedl, prohrával jsem 3:7, nicméně jsem se nevzdal a vydřel zpět na 7:7. Mariuszovi se ovšem povedl skvělý rozstřel a bez problémů zápas zavřel čistou hrou. V béčku mě čekal Peteris Ermansons z Lotyšska, se kterým předtím hrál Honza Meisner. Příliš se mi sice strkově nedařilo stejně jako v předchozím zápase, nicméně dobrou pasáží uprostřed zápasu, kdy jsem soupeři odskočil o 3 hry, jsem získal výhru 8:5.

Na konci béčka jsem dostal holandského reprezentanta Tima de Ruytera. Hrál jsem velmi dobře, hezky jsem trestal chyby, ale bohužel soupeř taky. Za stavu 6:4 i 6:5 mi utekla bílá do kapsy a to soupeř jeho kvalit nepromíjí. Za stavu 6:7 jsem se díky dobré taktice zachránil ještě v zápase a dotáhl na 7:7,ale opět přišel skvělý rozstřel od soupeře a vítězná čistá.

 

Jan Meisner

První zápas proti Lotyšovi byl od začátku až do konce v takovém klidném tempu. Soupeř nebyl ničím nebezpečný, mě se sice příliš nedařilo, ale byla z toho výhra 8:5. Druhé kolo proti silnému Polákovi Skoneczny. Zápas to byl velmi kvalitní od obou s minimem zbytečných chyb. Za stavu 7:7 měl bohužel break soupeř, takže čistá nakonec. Tento zápas byl ode mne jeden z nejlepších tady na turnaji.

Na konci b-strany jsem potkal Kypřana, který ze začátku nemohl trefit nic, díky tomu jsem si vytvořil náskok pár bodu, potom ještě 6:3. Od té doby se zápas jakoby otočil. Jemu začalo vycházet vše a já zabrzdil. Výsledkem bylo 5 prohraných her v řadě při střídavém breaku, což by se mi stávat nemělo. Tento zápas mě hodně mrzel, protože vím, že jsem ho měl vyhrát. Osmičku nemohu hodnotit příliš pozitivně. Teď se těším na týmy a závěrečnou devítku a doufám, že budu ještě pokračovat v dobrých výsledcích.

 

David Žalman

Při prvním zapase v 8ball s Francouzem Rimbot, Nicolas jsem zvolil taktiku soft break a nechat soupeře vyšťavit. To se vcelku povedlo, protože první rozstřel jsem dohrál a Francouz vedle mě koukal jak sova a uznal hmmm dobré. Druhý rozstřel se snažil dohrát a nepovedlo se a opět bod pro mě. Další opět nesmyslná ťukaná a čistá. Kluci z publika říkali, že se jim z toho dělalo špatně a hrát by se mnou nechtěli, takže taktika zabrala. Druhý zapas s Kazakisem nebyl úplně v mé režii a naopak ho mé rozstřeli bavily řešit a nijak ho to nerozhodilo. Po zápase jsem se omlouval za soft-breaky a on se smál.

Třetí zápas se Španělem Silva Miguel, který hraje opravdu velmi dobře, začal hodně nervózně pro nás oba. Za stavu 1:1 jsem si vzal time-out a šel si promluvit s Verčou jak se mám vzchopit. Pomohlo mi to a začal jsem si postupně věřit. Bohužel od stavu 5:5 mi nespadl ani jeden rozstřel a to rozhodlo celý zápas bohužel v můj neprospěch. Teď už jsem však odhodlaný v 9ball pustit se hry, kterou umím.

 

Petr Urban

V prvním kole jsem jako jeden z mála obdržel volný los. Na konec A strany ke mně postoupil Rus Andrey Seroshtan. V zápase mi soupeř utekl na 6:2. Nic jsem nevzdal a dohrával jsem, co šlo. Nastal klasický stav 7:7 a mám rozstřel. V úvodu zápasu mi dvakrát padá bílá na střed a soustředím se, abych bílou opět nepotopil, což se mi vlastně daří, ale bílá padá kopancem do zadní kapsy a soupeř bez problémů dohrává = 7:8. Na konci B strany mě čekal Kypřan Altur Onuc. Zápas byl od začátku vyrovnaný, ale za vyrovnaného stavu se mi podařilo soupeře přetlačit a vítězím 8:6.

Los do “ LAST 64 “ mi přiřadil Dána Loftyho Bahrama. Před zápasem jsem si věřil, ale soupeř nastoupil v neuvěřitelném tempu. 2x neúspěšný můj rozstřel, jedna chyba, 4 soupeřovy čisté hry a po malé chvíli je stav 7:0. Za tohoto stavu přichází jediná chyba Dána, ale bohužel nepotápím černou přes celý stůl a v zápase prohrávám nepopulárním „kanárem“ a tohoto Dána tipuji na horkého adepta na medailové umístění. Nyní se soustřeďme na 9Ball a týmy.!!!

 

Roman Hybler

První zápas byl fajn. To jsem se cítil dobře, vyhrál jsem 8-4 myslím. Pak druhý zápas a to jsem prohrál. V tom zápase jsem viděl, že to není tak lehký na rozstřely. Ty špatný roztřely, tam padaly koule, ale u těch lehce dohratelných ne. Zkusil jsem soft break, i jinak na pozici bílé, ale to už bylo pozdě a tak jsem prohrál. Jako předtím taky v desítce, tam mě taky ty rozstřely rozebraly.

A můj další zápas s Chinakovem v last 64, jsme oba dva hráli fakt dobře, ale vyhrát mohl jen jeden a já jsem prohrál. Dvakrát mi nic nespadlo z rozstřelu a to rozhodlo o tom, že jsem prohrál 4-8. Je to škoda, protože ten den jsem se cítil vážně dobře, mohl jsem se dostat fakt daleko. Ale tady jsou hodně dobří hráči, takže je to těžký a rozhoduje i trochu štěstí u losu, a já ho zatím měl pokaždé tu horší variantu.

Další hlavní zprávy

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Veronika Hubrtová obhájila všechny tituly na MČR žen 2018

 

Mistrovství republiky žen v disciplíně 9 ball se uskutečnilo v neděli 14.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

9 BALL International North Cyprus Youth Team Cup 2018

 

Ve dnech 9-13. října 2018 se konal mezinárodní juniorský turnaj na Severním Kypru, kam jsme dostali pozvánku od federace na Severním Kypru, přímo od prezidenta federace Aşkına Burcu.

Na turnaj byli nominováni Petr Brancuský ml. (MPC Pardubice), David Mrázek (BC Metropol České Budějovice), Adam Trhlík (BC Metropol České Budějovice) a jako vedoucí reprezentace Petr Brancuský st. (MPC Pardubice).

MR žen 2018 – 14.1 nekonečná

 

 

Mistrovství republiky žen ve 14.1 nekonečné se uskutečnilo v sobotu 13.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

Gavenčiak vítězem mistrovství republiky v devítce!

Na kvalifikaci devítky dorazilo v sobotu do Balabušky 45 ze 47 přihlášených hráčů. Sestava byla poměrně silná, mezi favority postupu patřili například Gavenčiak, Kraušner, Bohůnek výborní hráči let minulých i současných.

Nakonec postoupili všichni jmenovaní, k zajímavé situaci došlo ve skupině D, kde byly hrány tzv. penalty. Z této skupiny postoupil nakonec i třetí, který měl nejlepší koeficient ze všech třetích ve skupinách.

Rozhovor s Janem Meisnerem

Honzo, poprvé jsi získal titul v osmičce, přitom konkurence byla velmi silná.

Jak jsi vnímal, že spolufavorité – Marek Hajdovský, skončil na konci B strany, a Michal Gavenčiak v šestnáctce, sledoval jsi, jak hrají, máš k tomu co říci?

Z tohohle titulu mám asi takovou radost jako by to byl můj první, protože v osmičce se mi na turnajích pravidelně moc nedaří. Marka jsem příliš nesledoval, ale to, že na konci B strany prohrál s Adamem Houdkem, není zas takové překvapení. Na Michala jsem se díval dost, protože jsem věděl, že ho potkám už ve druhém kole, ale Alex Samorodov proti němu zahrál skvěle a zároveň Michal dělal chyby, které u něho nejsou zvykem. To, že se v šestnáctce nalosoval k Davidovi Žalmanovi a prohrál, také není velké překvapení, David je kvalitní hráč už dlouhou dobu, plus jeho obranné brejky Michalovi asi příliš nevoněly. Celkové umístěni těchto hráčů je ale rozhodně velké překvapeni.

Tvoje cesta pavoukem tentokrát byla pohodová, v šestnáctce jsi hrál s Milanem Ugrinem, jedním z překvapení turnaje, jste kluboví spoluhráči, bylo to překvapení i pro tebe?

To ano, cestu pavoukem jsem měl pohodovou, ale je pravda, že soupeři mi to hodně usnadnili. Především Pavel Halamka v prvním kole, nebýt pár jeho zbytečných chyb na koncích her, mohl jsem klidně prohrát. To že se Milan Ugrin dostal až do šestnáctky beru jako největší překvapení celého turnaje, protože hraje chvíli. Má ale talent, trénuje skoro denně, nebojí se hrát s lepšími hráči, a to ho posouvá. Pokud bude takto pokračovat, může se dostat daleko. Když nepočítám finále, tak právě on mi za celý turnaj dokázal zahrát nejvíc her.

Ve čtvrtfinále jsi sestřelil J.Strádala 7:1, přitom se předtím prezentoval velmi solidní hrou, bylo to utkání tak  jednoznačné, totéž platí i pro zápas s Davidem Žalmanem(7:1), který předtím porazil Gaviho?

Čtvrtfinále bylo také pohodové, jak výsledkově tak i herně. Obecně celý den se mi hrálo dobře, cítil jsem, že vše mi vychází tak jak má. S Davidem hraju vždycky rád, jsou to rychlé a útočné zápasy, ale teď v osmičce jsem si na něj příliš nevěřil. Když jsem viděl jeho předchozí zápasy, hrál skoro bezchybně v tom svém tempu a nejvíc mě děsily ty jeho brejky. Několikrát i s trochou štěstí se mi dařilo je vyřešit hned z první nebo druhé koule, a to zřejmě rozhodlo. Ale rozhodně jsem čekal mnohem větší bitvu jako vždy.

Ve finále na tebe čekal Petr Urban, s kterým máš velmi pozitivní bilanci v ostatních disciplínách, ale v osmičce ne. Minulý rok nad tebou vyhrál na MR v devítce, utkání jsi měl pod kontrolou většinu zápasu, čím myslíš, že to je? Forma? Nebo jsi postoupil na vyšší úroveň?

S Petrem osmičku hraju nerad. Téměř vždy mě přehraje lepší taktickou hrou. Zápas byl celý o problémech na brejku. Nic nám nepadalo, takže jsme si dohrávali stoly navzájem. Pak se mi, snad jedinou zahranou čistou za zápas, podařilo odskočit na rozdíl tří bodů, a to už jsem si pohlídal až do konce. Nemyslím si, že vítězství v tomto turnaji bylo lepší formou, netrénoval jsem skoro vůbec. Asi jen štěstí na dobrý los a hodně soupeřů, kteří tentokrát příliš nekousali

Příští víkend je tu tvoje oblíbená disciplína  – devítka. Opět tam bude Michal Gavenčiak, jak se cítíš, koho tipuješ mezi nejlepší čtyřkou?

V devítce si vždy věřím nejvíc a neberu nic jiného než první místo. Vím ale, že konkurence bude opět velká. Neočekávám další zaváhaní Michala nebo Marka, pokud se nestane opět nějaké překvapení, tak v první čtyřce vidím tyto dva hráče, Petra Urbana a Davida Žalmana. A samozřejmě sebe, tak snad se tam ještě nějak vmáčknu.

 

Díky za rozhovor

 

Ptal se Robin Vladyka

 

 

 

 

Mistrovství republiky v osmičce dohráno

V kulečníkové herně Harlequin Praha byl minulý víkend odehrán český šampionát – mistrovství republiky v 8 ball.

V sobotu proběhla kvalifikace, které se účastnilo 44 hráčů.

Do neděle mělo postupovat 17 hráčů, protože se na neděli přihlásilo z 16 top hráčů pouze 15. Vzhledem k počtu hráčů nebylo možné z časových důvodů hrát osm skupin, bylo tedy zvoleno 10 skupin s tím, že postoupí do druhého dne dva z každé, tedy 20 lidí a v neděli si zahraje šest lidí předkolo.

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou

Veroniko, získala si bronzovou medaili z ME a nyní jsi již letošní dvojnásobnou mistryní ČR v osmičce a desítce, které proběhly minulý víkend v MPC Pardubice, skoro nevím, kde začít :).
Jak si vysvětluješ, že jsi tak mimořádně úspěšná, je to tréninkem, talentem, štěstí :D , co myslíš ty?

MR žen 8 ball s velmi dobrou účastí

 

Mistrovství republiky žen v 8 ball se uskutečnilo v neděli 9. září 2018 v Maple Pool Club Pardubice. Během víkendu 15. a 16. října 2018 se odehrají poslední dvě MR ve 14.1 nekonečné a taky 9 ball.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

Další zpravodajství

Rozhovor s Veronikou Hubrtovou, vítězem čtyřboje MR žen

Veroniko, opět rozhovor, opět si ovládla čtyřboj MR a vyhrála všechny disciplíny. Samozřejmě blahopřání. Jak to bylo tentokrát těžké?

Robine, děkuji. Musím říct, že těžké je to každý rok. Některá disciplína mi vyjde skvěle, jiná hůř, nějaká tak na půl. Ale obhajovat každý rok není opravdu snadné. Holky se zlepšují a já musím makat, pořádně se soustředit u každé koule. Letos jsem měla nejtěsnější vítězství s Kačkou Kotolanovou z Brna, kdy jsem vyhrála v semifinále na náběhy 66-60. Několikrát mi při rozrážení trojúhelníku spadla bílá koule a můj náskok byl pryč a Kačka hrála skvěle. Ke konci zápasu jsem to už taktizovala na náběhy. Pokud by, ale byla možnost zápas dohrát, tak bych do toho šla, ale nechtěla jsem jít do rizika, tak jsem nešla a raději třeba udělala taktický faul, což Kačce vzalo jeden náběh.

Rozhovor s Michalem Gavenčiakem, vítězem MR 9 ball

Michale po osmičce, kde jsi skončil už mezi šestnáctkou, tentokrát vítězství.

Vrátil bych se k osmičce, tam jsi dvakrát prohrál, máš k tomu co říci, špička se u nás zlepšila nebo ti to ten den moc nešlo?

Veronika Hubrtová obhájila všechny tituly na MČR žen 2018

 

Mistrovství republiky žen v disciplíně 9 ball se uskutečnilo v neděli 14.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

 

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

MR dvojic a smíšených dvojic

O nadcházejícím víkendu se hraje MR dvojic, přihlašování je možné na našich stránkách.

V sobotu 20.1.2018 se hraje v Harlequinu Praha, a to dvojice – 9 ball, v  neděli se hrají smíšené dvojice, také 9 ball, tentokrát v Balabušce Praha.

9 BALL International North Cyprus Youth Team Cup 2018

 

Ve dnech 9-13. října 2018 se konal mezinárodní juniorský turnaj na Severním Kypru, kam jsme dostali pozvánku od federace na Severním Kypru, přímo od prezidenta federace Aşkına Burcu.

Na turnaj byli nominováni Petr Brancuský ml. (MPC Pardubice), David Mrázek (BC Metropol České Budějovice), Adam Trhlík (BC Metropol České Budějovice) a jako vedoucí reprezentace Petr Brancuský st. (MPC Pardubice).

MR žen 2018 – 14.1 nekonečná

 

 

Mistrovství republiky žen ve 14.1 nekonečné se uskutečnilo v sobotu 13.10. 2018 v Maple Pool Club Pardubice.

Výsledky byly k vidění ve výsledkovém servisu sekce poolbilliard, zároveň bylo možné díky vybavení klubu sledovat livestream na všech stolech. Skóre bylo zadáváno online.

 

MR žen 2018 – 9ball

Dnes se hraje Mistrovství České republiky žen v disciplíně  9 ball v kulečníkovém klubu Maple Pool Club Pardubice.

Účastní se 16 hráček, což je za poslední roky rekordní účast. Hráčky jsou zastoupeny od domácího Maple Pool Club Pardubice, Delty billiard Brno, Harlequinu Praha, Casablanky Tábor a nově i KK Chomutov.

Hraje se systémem DKO dle propozic a výsledky můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

Zároveň je možné sledovat Livestream na následujících odkazech:

Stůl 1

Stůl 2

Stůl 3

Stůl 4

Stůl 5

 

MR žen 14.1. nekonečná 2018

Dnes se hraje Mistrovství České republiky žen v disciplíně  14.1 nekonečná v kulečníkovém klubu Maple Pool Club Pardubice.

Účastní se 10 hráček, což je pro tuto disciplínu opravdu krásné číslo.

Hraje se systémem DKO dle propozic a výsledky můžete sledovat v našem výsledkovém servisu.

Zároveň je možné sledovat Livestream na následujících odkazech:

Stůl 1

Stůl 2

Stůl 3

Stůl 4

NorthCyprus 9ball U17 Gold + TeamsInfo

David Mrázek zvítězil v tunaji na Severním Kypru v 9 ball v kategorii U17,  když ve finále porazil Aleksandera Chernyshova 7-4.  GRATULUJEME !
V turnaji týmů  nastoupí tým ČR proti týmu Turecka zítra ráno v 9,00 hodin k zápasu o návrat do A strany pavouka. FANDÍME 
43828573_562488724209372_7672306518447882240_n

O juniorského Mistra Pardubic 2018

Ve dnech 20. a 21. října se v herně MPC Pardubice koná již 7. ročník turnaje „O juniorského Mistra Pardubic“. Přihlašovat se můžete u Jardy Javůrka a Jardy Hořenovského. Pěkný strk 
Plakát

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1490.1
2 Žalman David MPC Pardubice 1487.2
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1412.4
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1385
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1362.3
6 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1314.1
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1265.3
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1241
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1221.5
10 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1203
11 Švestka Martin MPC Pardubice 1188.2
12 Kníže Martin MPC Pardubice 1150.6
13 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1130.5
14 Vladyka Robin BC Harlequ´in Praha 1122.2
15 Chytráček Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1094.1
16 Vobořil Zdeněk SK Billiard Centrum Praha 1069.9
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí