ME 2018 – shrnutí 8 ball

 

Sandra Krejčová

První zápas jsem hrála s Běloruskou, Dianisevichus Alisa, se kterou jsem sice prohrála 5:3, ale byl to boj. Ze začátku jsem prohrávala s nulou, jelikož jsem se nemohla přizpůsobit vlastnostem stolu, těžko se mi zvykalo a k tomu si se mnou začala pohrávat nervozita. Potom jsem však začala zápas otáčet a za stavu 4:3 jsem netrefila kouli č.8 a soupeřka mi dohrála její zbývající kouli a černou. Přesto jsem si zápas užila.

Druhý zápas byl s Rakušankou Riegler Anna. Ke stolu jsem přicházela s ledovým klidem a ten jsem si udržela až do konce. Soupeřka odešla s nulou. Zápas dopadl 5:0, moje první vítězství na ME. Třetí zápas byl můj poslední a to se Srbkou, Sarac Bojana. Opět jsem přišla s klidem, ale soupeřka mě třetí hrou rozhodila natolik, že jsem netrefila ani jednoduché koule. Uhrála jsem si jeden bod a za stavu 5:1 jsem vypadla z disiplíny 8 ball.

 

Petr Brancuský

První zápas sem dostal nakládačku 7:0 od Christiana Froehlicha, který předvedl velmi precizní bezchybnou hru. Druhý zápas sem hrál proti Egorovi Trifonovovi. Tento zápas sem měl vyhrát. Do stavu 4:4 jsem měl navrch a poté jsem udělal pár chyb, které pro mě byly osudové a zápas skončil 4:7.

 

Milan Tomeček

V prvním zápase jsem hrál proti Rakušákovi, kterej podstatě nehrál moc dobře a podle mě jsem mu dával příliš moc možností a nehrál jsem svůj standart, ale vyhrál jsem 6:1. Další zápas jsem hrál s Bulharem, kterej hrál dost dobře. Na začátku jsem mu dal čistou, pak jsem mohl dat další akorát jsem si zrovna blbě nahrál na černou a dal jsem mu šanci. Při celém zápase jsem mu dával příliš noc jednoduchých stolů na dohrání. Další den jsem hrál zápas s Finem kterej nehrál moc dobře. Měl to bejt vyhranej zápas ale odešla mě hlava a jedinej bod kterej jsem uhrál byl na čistou. Nevím jestli to bylo ze spánku nebo z něčeho jiného, ale necítil jsem zrovna nejlíp..

 

Calvin Washburn

První zápas s Mustafou ze Severního Kypru který den předním byl ve finále 10ball s Wiktorem. Začátek jsem začal vyhrávat ale místo 6:0 to bylo 3:3. Několik zbytečných chyb tohle způsobilo. Potom byl stav 6:4 pro mě dostal jsem na poslední 8 a já jsem se bál, že 8 mi udělá kick jestli to zahraju, tak jsem dal trochu větší ale kick i tak jsem dostal a dohrál a už potom celkové taky 6:7. První zápas v Béčku jsem zahrál výborně a vyhrál 7:2. Soupeř udělal 2 čistý, takže kanár bohužel nebyl.

Na konci Béčka jsem hrál s Norem co porazil Brancuse v 14.1. Začátek byl hodně špatný a prohrával jsem 1:5. Soupeř ještě k tomu hrál soft break a taky systematicky si stavěl koule, aby mu ty soft breaky vycházeli což mě docela vadilo, ale za celý zápas mu to vyšlo jen jednou tak jsem to potom ani nenahlásil. Jsem si dal time-out abych se vyrovnal. Pro mě největší motivace otočit zápas byl abych nebyl poslední ze spoluhráčů, jelikož Fífa už byl ve 32 a Brancus měl hratelného hráče. Potom už jsem hrál skoro bezchybně a dokázal jsem celý zápas otočit na 7:5. Byl jsem z toho opravdu šťastný. Ten zápas jsem opravdu nechtěl prohrát.

Potom byl los do 32 a dostal jsem Sanjina. Mě upřímně nevadilo koho dostanu, jelikož v osmičce jestli padají breaky a dáváš čistý tak je to docela jedno s kým hraješ. Dokonce jsem hrál vedle Fífy takže mě to osobně pomohlo. Ale začátek byl ještě horší než s Norem a bylo to najednou 6:1. Chyby do té doby jsem udělal docela dost a mohlo v klidu 4:3 pro mě, ale nebylo. Vzdávat se mi nechtělo, tak jsem bojoval dál a využíval každé šance co jsem měl. Otočil jsem to na 4:6 a měl ne nemožný stůl na dohrání, bohužel jsem minul trochu těžkou kouli a comeback byl zastaven. Kdybych býval porazil Mustafu tak určitě bych měl lepší los a myslím si, že bych se dostal i do čtvrtfinále, ale i tak myslím si že jsem zahrál nejlíp, jak jsem mohl a jsem spokojený s mým výsledkem.

 

Filip Lebduška

V prvním kole osmičky jsem dostal volný los, čili jsem čekal na soupeře, dostal se ke mě Stroem Micke z Finska. S ním jsem předvedl skoro bezchybnou hru a zápas jsem vyhrál 7:4 a ze zápasu jsem měl pocit, že se hrálo opravdu dobře. Tento mě bohužel v dalším zápase opustil.

Nastoupil proti mě Okurlar Ruhi-Can z Turecka. Oba jsme byli značně nervózní a na hře to bylo opravdu vidět. Občas přišli světlé momenty, například v podobě mé jedné čisté hry, ale celkově vzato jsme se u stolu dost střídali … Nakonec jsem prohrál 6:7 a ze zápasu jsem neměl vůbec dobrý pocit. Vím totiž, že tento zápas bych bez nervů a strachu z výhry, vyhrál s naprostým přehledem, …čili mě tato prohra opravdu mrzí.

Jako poslední disciplína nás čeká 9ball, ve kterém nemám úplně příznivý los, čeká mě Pehlivanovic Sanjin, takže každý palec, který mi budete držet bude hodně potřeba.

 

Veronika Hubrtová

V prvním kole 8 ball mě čekala celkem těžká soupeřka a to Line Kjoersvik. Znám, že dokáže hrát dobře, ale i hůř. Tento zápas bylo to druhé. Bohužel, já jsem z počátku využila jen několika jejích chyb, byla jsem dost nervózní, a na konci ona hrála lépe a tak jsem prohrála 4-6.

V B-straně pavouka na mě čekala Micha Beuriot z Holandska. Obě dvě jsme hrály pěkný pool. Bohužel pro ni, za stavu 5-5 dohrávala hru, ale už na předposlední kouli si špatně přihrála a tak mě zajímalo, co provede s černou, která byla blokovaná jednou mojí koulí. Zvolila véčko, velmi těžké, a to o kousek nevyšlo. Bohužel pro ni, jelikož zahrála prudkou ranou, černá spadla do protějšího středu a já tak vyhrála 6-5. V Last 32 mi los přisoudil Luisu Furberg. I ona dokáže dělat hodně chyb, ale tady jich dělala méně. Opět jsem byla nerozní a možná i méně koncentrovaná a tak jsem prohrála 3-6.

 

Miroslava Hubrtová

První zápas v 8 ball jsem hrála s Zwijnenburg Jum, bohužel jsem se nemohla vůbec soustředit, v herně bylo horko k zalknutí… Podle toho zápas vypadal, prohrála jsem 5 : 2. Když jsem se šla rozehrát před zápasem s Wessel Susanne bylo vymalováno, dávala naprosto všechno, prohrála jsem 0 : 5 skoro mne nepouštěla na stůl…

 

Petr Kavan

První zápas jsem hrál proti Němci Gerbetu Guidovi. Obával jsem se, že po predešlé noci strávené za volantem a cca jen půl hodinovém seznámení se se stolem bude moje hra nepřesná a budu mít problém s tempem na bílé. Naštěstí se to nepotvrdilo. Hrál jsem dle mého názoru kvalitní kulečník a se soupeřem jsme se přetahovali o vedení. Až do stavu 6:6. Poslední hru jsem byl na rozstřelu. Precizně a nad očekávání přesně jsem vyřešil docela těžký stůl a krásně si nahrál na poslední kouli č 8. Stopball na 40 cm a slavil bych své první vítězství na ME. Koule potopitelná snad i koštětem. Zapracovala hlava a já netrefil snad o 10cm. Soupeř dohrál. Prohra 6:7. Kdybych byl krtek, zalezl bych do nory a už nevylezl. No nic.

Druhý zápas. Dán Magle Theis. Když přicházel ke stolu, tak jsem si myslel, že si spletl stůl. Na seniora nevypadal. Tento zápas jsem hrál uvolněně a myslím, že i kvalitně. Výsledek 4:7 v můj neprospěch vypadá dost jednoznačně, ale v reálu to byl zápas vyrovnaný a v podstatě o potrestaných chybách. I můj soupeř při podávání ruky po zápase prohlásil, že náš zápas byl hodně kvalitní. (Tedy jestli jsem mu dobře rozuměl) Tak to je celé k osmičce. Ted čekám na devítku a budu fandit svým spoluhráčům, kteří postoupili dále.

 

Jan Mrňák

Osmička je mou oblíbenou hrou a tak jsem se těšil, že si po předchozích prohraných zápasech spravím chuť výsledkem i předvedenou hrou. Nevyšlo to :-(  Finský protivník v prvním kole udělal první chybu asi za stavu 5:0 pro něj. Nebyl jsem schopen dohrávat a tak to docela rychle skončilo 2:7 z mého pohledu.

Na večerní zápas jsem šel s odhodláním, konečně protrhnout šňůru nevýher. Po několika hrubých chybách a neschopnosti potopit pět koulí po sobě pro mne Evropa skončila prohrou 5:7. Jediné co při zápasech potěšilo je, že jsem nerozlámal tágo a budu si moci někdy doma šťouchnout ;-)

Díky všem za podporu.

 

Marek Hajdovský

V 8ball jsem do 1.kola dostal bronzového medailistu z 14.1 Mariusze Skoneczneho z Polska. Sehráli jsme spolu už docela dost zápasů, takže jsme se neměli čím moc překvapit. Bohužel začátek zápasu se mi těžce nepovedl, prohrával jsem 3:7, nicméně jsem se nevzdal a vydřel zpět na 7:7. Mariuszovi se ovšem povedl skvělý rozstřel a bez problémů zápas zavřel čistou hrou. V béčku mě čekal Peteris Ermansons z Lotyšska, se kterým předtím hrál Honza Meisner. Příliš se mi sice strkově nedařilo stejně jako v předchozím zápase, nicméně dobrou pasáží uprostřed zápasu, kdy jsem soupeři odskočil o 3 hry, jsem získal výhru 8:5.

Na konci béčka jsem dostal holandského reprezentanta Tima de Ruytera. Hrál jsem velmi dobře, hezky jsem trestal chyby, ale bohužel soupeř taky. Za stavu 6:4 i 6:5 mi utekla bílá do kapsy a to soupeř jeho kvalit nepromíjí. Za stavu 6:7 jsem se díky dobré taktice zachránil ještě v zápase a dotáhl na 7:7,ale opět přišel skvělý rozstřel od soupeře a vítězná čistá.

 

Jan Meisner

První zápas proti Lotyšovi byl od začátku až do konce v takovém klidném tempu. Soupeř nebyl ničím nebezpečný, mě se sice příliš nedařilo, ale byla z toho výhra 8:5. Druhé kolo proti silnému Polákovi Skoneczny. Zápas to byl velmi kvalitní od obou s minimem zbytečných chyb. Za stavu 7:7 měl bohužel break soupeř, takže čistá nakonec. Tento zápas byl ode mne jeden z nejlepších tady na turnaji.

Na konci b-strany jsem potkal Kypřana, který ze začátku nemohl trefit nic, díky tomu jsem si vytvořil náskok pár bodu, potom ještě 6:3. Od té doby se zápas jakoby otočil. Jemu začalo vycházet vše a já zabrzdil. Výsledkem bylo 5 prohraných her v řadě při střídavém breaku, což by se mi stávat nemělo. Tento zápas mě hodně mrzel, protože vím, že jsem ho měl vyhrát. Osmičku nemohu hodnotit příliš pozitivně. Teď se těším na týmy a závěrečnou devítku a doufám, že budu ještě pokračovat v dobrých výsledcích.

 

David Žalman

Při prvním zapase v 8ball s Francouzem Rimbot, Nicolas jsem zvolil taktiku soft break a nechat soupeře vyšťavit. To se vcelku povedlo, protože první rozstřel jsem dohrál a Francouz vedle mě koukal jak sova a uznal hmmm dobré. Druhý rozstřel se snažil dohrát a nepovedlo se a opět bod pro mě. Další opět nesmyslná ťukaná a čistá. Kluci z publika říkali, že se jim z toho dělalo špatně a hrát by se mnou nechtěli, takže taktika zabrala. Druhý zapas s Kazakisem nebyl úplně v mé režii a naopak ho mé rozstřeli bavily řešit a nijak ho to nerozhodilo. Po zápase jsem se omlouval za soft-breaky a on se smál.

Třetí zápas se Španělem Silva Miguel, který hraje opravdu velmi dobře, začal hodně nervózně pro nás oba. Za stavu 1:1 jsem si vzal time-out a šel si promluvit s Verčou jak se mám vzchopit. Pomohlo mi to a začal jsem si postupně věřit. Bohužel od stavu 5:5 mi nespadl ani jeden rozstřel a to rozhodlo celý zápas bohužel v můj neprospěch. Teď už jsem však odhodlaný v 9ball pustit se hry, kterou umím.

 

Petr Urban

V prvním kole jsem jako jeden z mála obdržel volný los. Na konec A strany ke mně postoupil Rus Andrey Seroshtan. V zápase mi soupeř utekl na 6:2. Nic jsem nevzdal a dohrával jsem, co šlo. Nastal klasický stav 7:7 a mám rozstřel. V úvodu zápasu mi dvakrát padá bílá na střed a soustředím se, abych bílou opět nepotopil, což se mi vlastně daří, ale bílá padá kopancem do zadní kapsy a soupeř bez problémů dohrává = 7:8. Na konci B strany mě čekal Kypřan Altur Onuc. Zápas byl od začátku vyrovnaný, ale za vyrovnaného stavu se mi podařilo soupeře přetlačit a vítězím 8:6.

Los do “ LAST 64 “ mi přiřadil Dána Loftyho Bahrama. Před zápasem jsem si věřil, ale soupeř nastoupil v neuvěřitelném tempu. 2x neúspěšný můj rozstřel, jedna chyba, 4 soupeřovy čisté hry a po malé chvíli je stav 7:0. Za tohoto stavu přichází jediná chyba Dána, ale bohužel nepotápím černou přes celý stůl a v zápase prohrávám nepopulárním „kanárem“ a tohoto Dána tipuji na horkého adepta na medailové umístění. Nyní se soustřeďme na 9Ball a týmy.!!!

 

Roman Hybler

První zápas byl fajn. To jsem se cítil dobře, vyhrál jsem 8-4 myslím. Pak druhý zápas a to jsem prohrál. V tom zápase jsem viděl, že to není tak lehký na rozstřely. Ty špatný roztřely, tam padaly koule, ale u těch lehce dohratelných ne. Zkusil jsem soft break, i jinak na pozici bílé, ale to už bylo pozdě a tak jsem prohrál. Jako předtím taky v desítce, tam mě taky ty rozstřely rozebraly.

A můj další zápas s Chinakovem v last 64, jsme oba dva hráli fakt dobře, ale vyhrát mohl jen jeden a já jsem prohrál. Dvakrát mi nic nespadlo z rozstřelu a to rozhodlo o tom, že jsem prohrál 4-8. Je to škoda, protože ten den jsem se cítil vážně dobře, mohl jsem se dostat fakt daleko. Ale tady jsou hodně dobří hráči, takže je to těžký a rozhoduje i trochu štěstí u losu, a já ho zatím měl pokaždé tu horší variantu.

Další hlavní zprávy

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

Na ČPTour Open 9 ball vítězí David Žalman

Minulou sobotu se odehrálo další kolo České poolové tour, tentokrát kolo otevřené pro všechny registrované hráče, a to 9 ball.

Na turnaj dorazilo 46 lidí, hrál se pavouk DBKO 64 od šesti do devíti vítězných.

Mistrovství Evropy v poolbilliardu 2019 odehráno

 

Mistrovství Evropy 2019 v poolbilliardu v Trevisu, Itálii skončilo.

 

Výsledky našich hráčů byly celkem dobré, ale každý chtěl určitě o trochu více. Příští rok se bude ME konat ve Finském Tampere a to v období od 8-20. května 2020.

Kompletní výsledky zde.

Druhý víkend MR seniorů za námi

Minulý víkend proběhly poslední dvě disciplíny MR seniorů, tento rok pro sportovce, kterým bylo nebo bude v tomto kalendářním roce nejméně 43 let.

ME – po osmičce

Další shrnutí našich reprezentantů z ME, tentokrát po osmičce

ME – shrnutí po desítce

Další postřehy našich reprezentantů z dění na ME 2019.

Další zpravodajství

Afri-East Euro Cup 2019

 

 

Zápas mezi dvěma kontinenty hraný podobně jako je formát soutěže pro Mosconi cup, se uskuteční ve dnech 22. června a 23. června 2019 v Johannesburgu proti týmu Afriky. Kvalifikaci v Africe hrálo neuvěřitelných 25 tisíc hráčů, bohužel přesné podmínky kvalifikace neznáme. Zápas se odehraje ve velkém obchodním centru Mall of the South. A našeho zástupce tým východní Evropy mít také bude a to Petra Urbana (Maple Pool Club Pardubice). Pro příští rok budou kvalifikovaní hráči ze série Best of East, kterou organizuje EEBC.

Školský pohár 2019

20190614_100131

Dnes v herně Harlequin Praha hraji 4.ročník „Školského poháru“ v poolbilliardové hře mini 8 ball. Účastní se celkem 20 hráček a hráčů ze sedmi klubů. Průběžné výsledky můžete sledovat ve výsledkovém servisu. Přejeme dobrý strk

EEBC JUNIOR CUP 2019 – RUŽOMBEROK – SLOVENSKO

Přišla pozvánka na EEBC junior Cup 2019 – Slovensko 22.6. – 23.6.2019

Podrobnosti v propozicích níže:

EEBC JUNIOR CUP 2019 – proposal

Školský pohár – poslední den přihlášení

Školský pohár se koná 14. 6. 2019, dnes je poslední den přihlášení na turnaj.

Všechny propozice níže:

20190515_SP_PropoziceHlavPapirV1TV

20190515_SP_PozvankaSP_HlavPapirV1TV

20190520_sklskphr_plkt_A3_03

Na posledním turnaji ČPTour vítězí Petr Urban!

V posledním kole se hrála královská disciplína – 14.1 – nekonečná.

Hrálo se v Billiard centrum Kolbenka, v tomto roce poprvé v semifinále a finále bez omezení náběhů a s časovým rozhodčím. Semifinále a finále bylo vysíláno on-line a také bylo vše možno sledovat na našem výsledkovém servisu.

Poslední kolo České poolové tour

Dnes se hrají regiony – kvalifikace na poslední kolo České poolové tour 2019.

Do zítřka postupuje 17 lidí, alikvótní počty z regionů jsou vidět na Google Disk.

Výsledky jednotlivých oblastí sledujte v našem výsledkovém servisu.

 

Rozhovor s Davidem Žalmanem, vítězem ČPTour Open 9 ball

Blahopřeji k vítězství.

Jak to bylo tentokrát těžké? Jaký byl nejtěžší zápas?

Základní část ligy týmů dohrána

Minulý víkend bylo dohráno poslední kolo extraligy a I. ligy týmů.

V této sezóně byla nahrazena disciplína 14.1 desítkou v extralize hrálo 16 týmů, každý s každým. Každý zápas jednotlivců byl za jeden bod, bylo tedy možné získat teoretických 45 bodů.

Na prvním místě skončil tým MPC Pardubice A v silném složení David Žalman, Petr Urban, Longdi Zhou, Veronika Hubrtová.

Všichni zúčastnění měli výrazně přes 50% úspěšnosti v zápasech.

David Žalman 15/11 (zápasy / výhry)

Petr Urban 15/12

Longdi Zhou 9/8              

Veronika Hubrtová 5/3

V základní části nastřádali 35 bodů z 45 možných a do nadstavby ligové části vstoupí jako nasazené jedničky.

Na druhém místě skončil překvapivě tým Harlequinu Praha A, Jan Meisner 15/13, Pavel Balaštík 15/9, Pavel Halamka 10/8 a Robin Vladyka 5/2. Velkým překvapením bylo hlavně osm bodů a vysoká úspěšnost Pavla Halamky, bez které by nebyl tým ani mezi nejlepšími osmi. V základní části vybojovali hráči celkem 32 bodů.

Třetí místo bylo kořistí týmu Balabušky Praha A, velmi zkušený tým protřelých hráčů Lukáš Bernášek 15/13, Jiří Hofman 15/10, Lukáš Křenek 15/7 a nehrající Richard Lottring. Lukáš Křenek ztratil hodně bodů v posledním kole, kdy vyhrál pouze jedno utkání z pěti.

I tak tým získal slušných 30 bodů stejně jako čtvrtý tým SK BC Praha A, který byl černým koněm základní části.

Tichý Jaroslav 14/10, Kulas René 13/8, Samorodov Alexander 13/9 a Král Filip 5/3. Tým se o zápasy kamarádsky podělil, úspěch slavila velká vyrovnanost turnaje.

Na čtvrté místo tým posunul pouze o asi půl bodu horší koeficient.

Základní část skončila, nyní nás čeká vyvrcholení – mistrovství republiky týmů na podzim, kde se utká ve vyřazovací části osm nejlepších týmů.

Týmy na devátém až dvanáctém místě zůstávají v extralize, tým na třináctém až šestnáctém místě musí sehrát baráž o extraligu se čtyřmi prvními z I. ligy týmů.

V první lize se na prvním místě vyhřívá tým Příchovic, kde výrazným způsobem přispěl týmu Jakub Stuna, který letos zatím individuální soutěže nehrál.

Na druhém místě je 1. Billiardový klub Děčín, který získal pouze o bod méně a neobhájil svoje loňské první místo.

Třetí místo okupuje tým Balabušky Praha C, kde začal kulečník opět bavit Tomáše Kopeckého a Pavla Webera a hlavní porci bodů získali právě oni.

Na čtvrté místo se vyšvihl tým Harlequinu Praha B, kde nejvíc bodů získal Jaromír Linha, Tadeáš Skopal a v posledním kole i navrátilec Jakub Jelínek. I ostatní hráči o sobě dali vědět – David Dittrich,  Kulaček Andrej nebo Josef Lomský.

Baráž se bude hrát pravděpodobně v lednu 2020, kalendář se bude navrhovat o prázdninách.

Na celkové výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu.

Extraliga týmů

Dnes se hraje extraliga týmů v Kolbence a v Balabušce Praha.

Výsledky sledujte v našem výsledkovém servisu.

World Cup of Pool 2019 s českou účastí!

Letošní ročník World Cup of Pool se uskuteční ve dnech 25. – 30. června 2019 v Leicesteru v Morningside Areně. Za Českou Republiku dostali pozvánku Roman Hybler, který si jako svého spoluhráče vybral Michala Gavenčiaka.

Prozatím je známo složení 16 týmů a dalších 16 týmů bude ještě ohlášeno. 32 národních týmů si celkem rozdělí dotaci ve výši 250 000 USD.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1900.7
2 Urban Petr MPC Pardubice 1276.1
3 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1262.6
4 Růčka Radek MPC Pardubice 1203.5
5 Zhou Longdi MPC Pardubice 1200.2
6 Vondráček Petr MPC Pardubice 1186
7 Praus Tomáš MPC Pardubice 1169.2
8 Lebduška Filip MPC Pardubice 1166.8
9 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1157.9
10 Mihok Michal SK Delta Billiard Brno 1140.8
11 Švestka Martin MPC Pardubice 1057.2
12 Tužil Pavel MPC Pardubice 1052.6
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1008.8
14 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 991.1
15 Kapitančik Marcel MPC Pardubice 987.6
16 Hajdovský Marek MPC Pardubice 954.6
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2019

Novinky z ostatních sekcí