ME 2018 – shrnutí 8 ball

 

Sandra Krejčová

První zápas jsem hrála s Běloruskou, Dianisevichus Alisa, se kterou jsem sice prohrála 5:3, ale byl to boj. Ze začátku jsem prohrávala s nulou, jelikož jsem se nemohla přizpůsobit vlastnostem stolu, těžko se mi zvykalo a k tomu si se mnou začala pohrávat nervozita. Potom jsem však začala zápas otáčet a za stavu 4:3 jsem netrefila kouli č.8 a soupeřka mi dohrála její zbývající kouli a černou. Přesto jsem si zápas užila.

Druhý zápas byl s Rakušankou Riegler Anna. Ke stolu jsem přicházela s ledovým klidem a ten jsem si udržela až do konce. Soupeřka odešla s nulou. Zápas dopadl 5:0, moje první vítězství na ME. Třetí zápas byl můj poslední a to se Srbkou, Sarac Bojana. Opět jsem přišla s klidem, ale soupeřka mě třetí hrou rozhodila natolik, že jsem netrefila ani jednoduché koule. Uhrála jsem si jeden bod a za stavu 5:1 jsem vypadla z disiplíny 8 ball.

 

Petr Brancuský

První zápas sem dostal nakládačku 7:0 od Christiana Froehlicha, který předvedl velmi precizní bezchybnou hru. Druhý zápas sem hrál proti Egorovi Trifonovovi. Tento zápas sem měl vyhrát. Do stavu 4:4 jsem měl navrch a poté jsem udělal pár chyb, které pro mě byly osudové a zápas skončil 4:7.

 

Milan Tomeček

V prvním zápase jsem hrál proti Rakušákovi, kterej podstatě nehrál moc dobře a podle mě jsem mu dával příliš moc možností a nehrál jsem svůj standart, ale vyhrál jsem 6:1. Další zápas jsem hrál s Bulharem, kterej hrál dost dobře. Na začátku jsem mu dal čistou, pak jsem mohl dat další akorát jsem si zrovna blbě nahrál na černou a dal jsem mu šanci. Při celém zápase jsem mu dával příliš noc jednoduchých stolů na dohrání. Další den jsem hrál zápas s Finem kterej nehrál moc dobře. Měl to bejt vyhranej zápas ale odešla mě hlava a jedinej bod kterej jsem uhrál byl na čistou. Nevím jestli to bylo ze spánku nebo z něčeho jiného, ale necítil jsem zrovna nejlíp..

 

Calvin Washburn

První zápas s Mustafou ze Severního Kypru který den předním byl ve finále 10ball s Wiktorem. Začátek jsem začal vyhrávat ale místo 6:0 to bylo 3:3. Několik zbytečných chyb tohle způsobilo. Potom byl stav 6:4 pro mě dostal jsem na poslední 8 a já jsem se bál, že 8 mi udělá kick jestli to zahraju, tak jsem dal trochu větší ale kick i tak jsem dostal a dohrál a už potom celkové taky 6:7. První zápas v Béčku jsem zahrál výborně a vyhrál 7:2. Soupeř udělal 2 čistý, takže kanár bohužel nebyl.

Na konci Béčka jsem hrál s Norem co porazil Brancuse v 14.1. Začátek byl hodně špatný a prohrával jsem 1:5. Soupeř ještě k tomu hrál soft break a taky systematicky si stavěl koule, aby mu ty soft breaky vycházeli což mě docela vadilo, ale za celý zápas mu to vyšlo jen jednou tak jsem to potom ani nenahlásil. Jsem si dal time-out abych se vyrovnal. Pro mě největší motivace otočit zápas byl abych nebyl poslední ze spoluhráčů, jelikož Fífa už byl ve 32 a Brancus měl hratelného hráče. Potom už jsem hrál skoro bezchybně a dokázal jsem celý zápas otočit na 7:5. Byl jsem z toho opravdu šťastný. Ten zápas jsem opravdu nechtěl prohrát.

Potom byl los do 32 a dostal jsem Sanjina. Mě upřímně nevadilo koho dostanu, jelikož v osmičce jestli padají breaky a dáváš čistý tak je to docela jedno s kým hraješ. Dokonce jsem hrál vedle Fífy takže mě to osobně pomohlo. Ale začátek byl ještě horší než s Norem a bylo to najednou 6:1. Chyby do té doby jsem udělal docela dost a mohlo v klidu 4:3 pro mě, ale nebylo. Vzdávat se mi nechtělo, tak jsem bojoval dál a využíval každé šance co jsem měl. Otočil jsem to na 4:6 a měl ne nemožný stůl na dohrání, bohužel jsem minul trochu těžkou kouli a comeback byl zastaven. Kdybych býval porazil Mustafu tak určitě bych měl lepší los a myslím si, že bych se dostal i do čtvrtfinále, ale i tak myslím si že jsem zahrál nejlíp, jak jsem mohl a jsem spokojený s mým výsledkem.

 

Filip Lebduška

V prvním kole osmičky jsem dostal volný los, čili jsem čekal na soupeře, dostal se ke mě Stroem Micke z Finska. S ním jsem předvedl skoro bezchybnou hru a zápas jsem vyhrál 7:4 a ze zápasu jsem měl pocit, že se hrálo opravdu dobře. Tento mě bohužel v dalším zápase opustil.

Nastoupil proti mě Okurlar Ruhi-Can z Turecka. Oba jsme byli značně nervózní a na hře to bylo opravdu vidět. Občas přišli světlé momenty, například v podobě mé jedné čisté hry, ale celkově vzato jsme se u stolu dost střídali … Nakonec jsem prohrál 6:7 a ze zápasu jsem neměl vůbec dobrý pocit. Vím totiž, že tento zápas bych bez nervů a strachu z výhry, vyhrál s naprostým přehledem, …čili mě tato prohra opravdu mrzí.

Jako poslední disciplína nás čeká 9ball, ve kterém nemám úplně příznivý los, čeká mě Pehlivanovic Sanjin, takže každý palec, který mi budete držet bude hodně potřeba.

 

Veronika Hubrtová

V prvním kole 8 ball mě čekala celkem těžká soupeřka a to Line Kjoersvik. Znám, že dokáže hrát dobře, ale i hůř. Tento zápas bylo to druhé. Bohužel, já jsem z počátku využila jen několika jejích chyb, byla jsem dost nervózní, a na konci ona hrála lépe a tak jsem prohrála 4-6.

V B-straně pavouka na mě čekala Micha Beuriot z Holandska. Obě dvě jsme hrály pěkný pool. Bohužel pro ni, za stavu 5-5 dohrávala hru, ale už na předposlední kouli si špatně přihrála a tak mě zajímalo, co provede s černou, která byla blokovaná jednou mojí koulí. Zvolila véčko, velmi těžké, a to o kousek nevyšlo. Bohužel pro ni, jelikož zahrála prudkou ranou, černá spadla do protějšího středu a já tak vyhrála 6-5. V Last 32 mi los přisoudil Luisu Furberg. I ona dokáže dělat hodně chyb, ale tady jich dělala méně. Opět jsem byla nerozní a možná i méně koncentrovaná a tak jsem prohrála 3-6.

 

Miroslava Hubrtová

První zápas v 8 ball jsem hrála s Zwijnenburg Jum, bohužel jsem se nemohla vůbec soustředit, v herně bylo horko k zalknutí… Podle toho zápas vypadal, prohrála jsem 5 : 2. Když jsem se šla rozehrát před zápasem s Wessel Susanne bylo vymalováno, dávala naprosto všechno, prohrála jsem 0 : 5 skoro mne nepouštěla na stůl…

 

Petr Kavan

První zápas jsem hrál proti Němci Gerbetu Guidovi. Obával jsem se, že po predešlé noci strávené za volantem a cca jen půl hodinovém seznámení se se stolem bude moje hra nepřesná a budu mít problém s tempem na bílé. Naštěstí se to nepotvrdilo. Hrál jsem dle mého názoru kvalitní kulečník a se soupeřem jsme se přetahovali o vedení. Až do stavu 6:6. Poslední hru jsem byl na rozstřelu. Precizně a nad očekávání přesně jsem vyřešil docela těžký stůl a krásně si nahrál na poslední kouli č 8. Stopball na 40 cm a slavil bych své první vítězství na ME. Koule potopitelná snad i koštětem. Zapracovala hlava a já netrefil snad o 10cm. Soupeř dohrál. Prohra 6:7. Kdybych byl krtek, zalezl bych do nory a už nevylezl. No nic.

Druhý zápas. Dán Magle Theis. Když přicházel ke stolu, tak jsem si myslel, že si spletl stůl. Na seniora nevypadal. Tento zápas jsem hrál uvolněně a myslím, že i kvalitně. Výsledek 4:7 v můj neprospěch vypadá dost jednoznačně, ale v reálu to byl zápas vyrovnaný a v podstatě o potrestaných chybách. I můj soupeř při podávání ruky po zápase prohlásil, že náš zápas byl hodně kvalitní. (Tedy jestli jsem mu dobře rozuměl) Tak to je celé k osmičce. Ted čekám na devítku a budu fandit svým spoluhráčům, kteří postoupili dále.

 

Jan Mrňák

Osmička je mou oblíbenou hrou a tak jsem se těšil, že si po předchozích prohraných zápasech spravím chuť výsledkem i předvedenou hrou. Nevyšlo to :-(  Finský protivník v prvním kole udělal první chybu asi za stavu 5:0 pro něj. Nebyl jsem schopen dohrávat a tak to docela rychle skončilo 2:7 z mého pohledu.

Na večerní zápas jsem šel s odhodláním, konečně protrhnout šňůru nevýher. Po několika hrubých chybách a neschopnosti potopit pět koulí po sobě pro mne Evropa skončila prohrou 5:7. Jediné co při zápasech potěšilo je, že jsem nerozlámal tágo a budu si moci někdy doma šťouchnout ;-)

Díky všem za podporu.

 

Marek Hajdovský

V 8ball jsem do 1.kola dostal bronzového medailistu z 14.1 Mariusze Skoneczneho z Polska. Sehráli jsme spolu už docela dost zápasů, takže jsme se neměli čím moc překvapit. Bohužel začátek zápasu se mi těžce nepovedl, prohrával jsem 3:7, nicméně jsem se nevzdal a vydřel zpět na 7:7. Mariuszovi se ovšem povedl skvělý rozstřel a bez problémů zápas zavřel čistou hrou. V béčku mě čekal Peteris Ermansons z Lotyšska, se kterým předtím hrál Honza Meisner. Příliš se mi sice strkově nedařilo stejně jako v předchozím zápase, nicméně dobrou pasáží uprostřed zápasu, kdy jsem soupeři odskočil o 3 hry, jsem získal výhru 8:5.

Na konci béčka jsem dostal holandského reprezentanta Tima de Ruytera. Hrál jsem velmi dobře, hezky jsem trestal chyby, ale bohužel soupeř taky. Za stavu 6:4 i 6:5 mi utekla bílá do kapsy a to soupeř jeho kvalit nepromíjí. Za stavu 6:7 jsem se díky dobré taktice zachránil ještě v zápase a dotáhl na 7:7,ale opět přišel skvělý rozstřel od soupeře a vítězná čistá.

 

Jan Meisner

První zápas proti Lotyšovi byl od začátku až do konce v takovém klidném tempu. Soupeř nebyl ničím nebezpečný, mě se sice příliš nedařilo, ale byla z toho výhra 8:5. Druhé kolo proti silnému Polákovi Skoneczny. Zápas to byl velmi kvalitní od obou s minimem zbytečných chyb. Za stavu 7:7 měl bohužel break soupeř, takže čistá nakonec. Tento zápas byl ode mne jeden z nejlepších tady na turnaji.

Na konci b-strany jsem potkal Kypřana, který ze začátku nemohl trefit nic, díky tomu jsem si vytvořil náskok pár bodu, potom ještě 6:3. Od té doby se zápas jakoby otočil. Jemu začalo vycházet vše a já zabrzdil. Výsledkem bylo 5 prohraných her v řadě při střídavém breaku, což by se mi stávat nemělo. Tento zápas mě hodně mrzel, protože vím, že jsem ho měl vyhrát. Osmičku nemohu hodnotit příliš pozitivně. Teď se těším na týmy a závěrečnou devítku a doufám, že budu ještě pokračovat v dobrých výsledcích.

 

David Žalman

Při prvním zapase v 8ball s Francouzem Rimbot, Nicolas jsem zvolil taktiku soft break a nechat soupeře vyšťavit. To se vcelku povedlo, protože první rozstřel jsem dohrál a Francouz vedle mě koukal jak sova a uznal hmmm dobré. Druhý rozstřel se snažil dohrát a nepovedlo se a opět bod pro mě. Další opět nesmyslná ťukaná a čistá. Kluci z publika říkali, že se jim z toho dělalo špatně a hrát by se mnou nechtěli, takže taktika zabrala. Druhý zapas s Kazakisem nebyl úplně v mé režii a naopak ho mé rozstřeli bavily řešit a nijak ho to nerozhodilo. Po zápase jsem se omlouval za soft-breaky a on se smál.

Třetí zápas se Španělem Silva Miguel, který hraje opravdu velmi dobře, začal hodně nervózně pro nás oba. Za stavu 1:1 jsem si vzal time-out a šel si promluvit s Verčou jak se mám vzchopit. Pomohlo mi to a začal jsem si postupně věřit. Bohužel od stavu 5:5 mi nespadl ani jeden rozstřel a to rozhodlo celý zápas bohužel v můj neprospěch. Teď už jsem však odhodlaný v 9ball pustit se hry, kterou umím.

 

Petr Urban

V prvním kole jsem jako jeden z mála obdržel volný los. Na konec A strany ke mně postoupil Rus Andrey Seroshtan. V zápase mi soupeř utekl na 6:2. Nic jsem nevzdal a dohrával jsem, co šlo. Nastal klasický stav 7:7 a mám rozstřel. V úvodu zápasu mi dvakrát padá bílá na střed a soustředím se, abych bílou opět nepotopil, což se mi vlastně daří, ale bílá padá kopancem do zadní kapsy a soupeř bez problémů dohrává = 7:8. Na konci B strany mě čekal Kypřan Altur Onuc. Zápas byl od začátku vyrovnaný, ale za vyrovnaného stavu se mi podařilo soupeře přetlačit a vítězím 8:6.

Los do “ LAST 64 “ mi přiřadil Dána Loftyho Bahrama. Před zápasem jsem si věřil, ale soupeř nastoupil v neuvěřitelném tempu. 2x neúspěšný můj rozstřel, jedna chyba, 4 soupeřovy čisté hry a po malé chvíli je stav 7:0. Za tohoto stavu přichází jediná chyba Dána, ale bohužel nepotápím černou přes celý stůl a v zápase prohrávám nepopulárním „kanárem“ a tohoto Dána tipuji na horkého adepta na medailové umístění. Nyní se soustřeďme na 9Ball a týmy.!!!

 

Roman Hybler

První zápas byl fajn. To jsem se cítil dobře, vyhrál jsem 8-4 myslím. Pak druhý zápas a to jsem prohrál. V tom zápase jsem viděl, že to není tak lehký na rozstřely. Ty špatný roztřely, tam padaly koule, ale u těch lehce dohratelných ne. Zkusil jsem soft break, i jinak na pozici bílé, ale to už bylo pozdě a tak jsem prohrál. Jako předtím taky v desítce, tam mě taky ty rozstřely rozebraly.

A můj další zápas s Chinakovem v last 64, jsme oba dva hráli fakt dobře, ale vyhrát mohl jen jeden a já jsem prohrál. Dvakrát mi nic nespadlo z rozstřelu a to rozhodlo o tom, že jsem prohrál 4-8. Je to škoda, protože ten den jsem se cítil vážně dobře, mohl jsem se dostat fakt daleko. Ale tady jsou hodně dobří hráči, takže je to těžký a rozhoduje i trochu štěstí u losu, a já ho zatím měl pokaždé tu horší variantu.

Další hlavní zprávy

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

Rozhovor s mistrovským týmem Billiard Stars

Blahopřeji k titulu :-), určitě jste měli očekávání, měli jste silný tým.

Je to první mistrovský titul v týmech, minulý rok jste skončili v extralize na čtrnáctém místě a museli jste hrát baráž. Co se změnilo, že to letos vyšlo takhle nad očekávání?

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

Billiard Stars vítězí na MR týmů!

Uplynulý víkend proběhla poslední mistrovská soutěž v roce 2018, a to mistrovství republiky týmů.

Soutěž se odehrála v krásném klubu Řipská Praha, výsledky bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu a také v živém vstupu, který zajišťoval Luboš Louda.

Rozhovor s Petrem Urbanem, vítězem MR 14.1 a čtyřboje MR

Blahopřeji k zisku mistra ČR ve 14.1 nekonečné a zároveň vítězství v čtyřboji.

Čekal jsi takový úspěch? Že vyhraješ nad ikonou českého kulečníku Michalem Gavenčiakem?

Další zpravodajství

Shrnutí MS v Číně očima Veroniky Hubrtové

Zdravim opet ze Sanye,

 

Zpravy to nejsou priznive, protoze muj treti zapas jsem prohrala 4-7. Kdyz bych to mela rozebrat, tak to byl urcite lepsi zapas, nez ten predchozi, ale je mi lito, ze jsem se nedostala mezi 32.

 

Zpravodajství z MS v Číně – první hrací den

Ahoj vsem :)

 

Tak z vysledku uz asi vsichni vite jak to dopadlo…

 

Info z MS v Číně – zahajovací ceremoniál

Zdravim vsechny po zahajovacim dnu, ktery byl pekne narocny…

 

Rano lehka snidane jako kazde rano, jidlo tu neni nic moc. Jim meloun a rajcata a obcas „jogurt“ ktery jogurt moc nepripomina. 

 

Zpravodajství z Číny od Veroniky Hubrtové

Ahoj, zdravim vsechny ze Sanye, ktera je opravdu pekna. 

 

Ohlédnutí za MR dvojic – rozhovor Jakub Stuna, Ladislav Hajšman

Láďo, gratuluji Ti k prvnímu titulu mezi dospělými. Na svém kontě máš mnoho turnajových úspěchů. Kam bys zařadil titul mistra republiky ve dvojicích?

Titul mistra republiky ve dvojicích řadím do těch nejvyšších pater v mé kariéře.

Na MS v Číně reprezentuje ČR Veronika Hubrtová

Jak doufáme, všichni víte, že Veronika reprezentuje Českou republiku na MS v Číně.

Přinášíme pár informací a fotografií.

Nabídkové řízení

Vážené kluby – herny,

uveřejňujeme nabídkové řízení na rok 2019.

Jsou tam některé novinky, prosím, pozorně si je přečtěte.

Zejména se jedná o osvětlení stolů a povinnost klubů podílet se na propagaci jednotlivých akcí.

Podklady je možné odeslat do 10.12.2018, 16:00 hodin.

Nabídkové řízení.

Rozhovor s mistrovským týmem Billiard Stars

Blahopřeji k titulu :-), určitě jste měli očekávání, měli jste silný tým.

Je to první mistrovský titul v týmech, minulý rok jste skončili v extralize na čtrnáctém místě a museli jste hrát baráž. Co se změnilo, že to letos vyšlo takhle nad očekávání?

Vánoční turnaje klubů 2018 – aktualizováno

Přiblížil se konec roku a většina klubů pořádá mikulášské, vánoční a předvánoční turnaje.

Je jich poměrně dost, kulečníkoví příznivci si mohou dostatečně vybrat.

Billiard Stars vítězí na MR týmů!

Uplynulý víkend proběhla poslední mistrovská soutěž v roce 2018, a to mistrovství republiky týmů.

Soutěž se odehrála v krásném klubu Řipská Praha, výsledky bylo možné sledovat v našem výsledkovém servisu a také v živém vstupu, který zajišťoval Luboš Louda.

CELOSTÁTNÍ ŽEBŘÍČEK
1 Žalman David MPC Pardubice 1774
2 Urban Petr DUNS Benátky n/J. 1493.1
3 Praus Tomáš MPC Pardubice 1405.9
4 Tužil Pavel MPC Pardubice 1357.5
5 Hajdovský Marek MPC Pardubice 1318.7
6 Zhou Longdi MPC Pardubice 1297.9
7 Lebduška Filip MPC Pardubice 1233.3
8 Růčka Radek MPC Pardubice 1221.3
9 Vondráček Petr MPC Pardubice 1219.2
10 Tichý Jaroslav SK Billiard Centrum Praha 1212.6
11 Meisner Jan BC Harlequ´in Praha 1208.6
12 Švestka Martin MPC Pardubice 1172.6
13 Kníže Martin MPC Pardubice 1151.9
14 Gavenčiak Michal Billiard club Příchovice 1128.9
15 Bohůnek Jindřich SK Delta Billiard Brno 1125.3
16 Rush Andrew SK Delta Billiard Brno 1104.4
POŘADÍ ČESKÉ POOLOVÉ TOUR 2018

Novinky z ostatních sekcí